isee tevreden over spel van Soest ,19?8 ,19." VVZ'49 van kastje naar de muur oest Eerste punt voor dames MHC Soest Pijnenburgcross op zondag 3 oktober SEC blijft wachten op zege 'Mentale lucht' voor Hees Europees zilver voor Daniël Stellwagen (12) s.v. WZ'49 - Zwaluwen 30 Licht- en krachtinstallaties fOETBAL zondag VOETBAL zaterdag VOETBAL zondag Groenwitten hebben niets te vertellen tegen Ajax: 3-0 VOETBAL zaterdag Rood HOCKEY PAGINA 19 PAGINA ij, 'WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 SOESTER COURANT Tien Veenendalers verrassen bijna: 1-1 Ploeg moet wennen aan hoger tempo eerste overwinning goed voor plek in middenmoot hoofdklasse RENAER VOETBAL zaterdag SEC-zaterdag is na rust (0-2) kluts kwijt: 4-2 Herenteam neemt koppositie in na tweede ruime zege IALIE EPRUKKEM i 995r*. AF 19 CENT Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet CRUSWUZICINGEN EN/OF ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN Installatiebedrijf MIH j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Om twee achtereenvolgende competi tiewedstrijden te vinden, waarin WZ'49 niet scoorde, moest ver terug worden gebladerd in de boeken. De archivarissen, statistici en historici kunnen zo'n mini-serie nu bijschrij ven in september 1999. Na de 0-0 tegen Geinoord bleven de groenwitten wederom droog staan, ditmaal tegen de amateurs van Ajax: 3-0. Met Marcel van Essen, Jordi Brouwer, Gijs Schaap en Niels van Weely heeft WZ'49 een aanvalslijn om de vingers bij af te likken. De laatste seizoenen scoorden ze aan de. lopende band. Ook in het openingsduel tegen Amstelveen was het vijfmaal raak, maar de laatste twee weken staat de productielijn stil. Althans in competitieverband, want vorige week dinsdag was Quick Amersfoort (eerste klasse zondag) nog afgedroogd: 6-0. Het resultaat in een oefenwedstrijd mag echter nooit een graadmeter zijn. Dat WZ'49 van Ajax verloor, was he lemaal geen schande. De Amsterdam se ploeg barst van het talent dat net te licht bevonden werd voor de profsectie en heeft veel meer ervaring in de ama teur-top. Met één keer raken, hooguit één keer aannemen is de balcirculatie snel en als geen ander beheerst Ajax het spelen op balbezit. Een uitsteken de combinatie leidde na vijf minuten de eerste treffer in. WZ'49 moest het antwoord volledig schuldig blijven en beleefde een ontzettend moeilijk kwar tier. Pas na een half uurtje kropen de Soes- ters uit hun schulp. Ronald de Rooij testte van afstand de doelman van de Ajacieden en merkte dat hij van wan ten weet. Van Weely kwam even later tot dezelfde conclusie, toen hij op hem afstormde. De bal werd van zijn schoen geplukt. De kansen van WZ'49 waren voor Ajax het sein een tandje bij te schakelen en nog vöor rust werd het 2- 0 en 3-0. Eerst liep één van de spitsen zomaar van De Rooij en Bas van Doorn weg en in blessuretijd stond de verdediging te kijken naar de opstui tende bal, waarmee een Amsterdam mer wel raad wist. In de tweede helft had WZ'49 hele maal niets meer te vertellen. Ajax tik te, tikte en tikte, bepaalde het spel- beeld en trof eenmaal de paal. Het was opmerkelijk dat de score niet verder werd uitgebouwd, vooral nadat Gert van de Munt in de 65s,c minuut naar de kant moest. Hij had in de eerste helft al terecht geel gezien en werd opnieuw met een kaart bestraft, zodat hem ook de rode werd voorgehouden. Omdat hij in de eerste bekerronde ook al een prent had opgelopen, staat Van de Munt nu op drie gele kaarten en dat betekent een schorsing van één duel. De Rooij staat inmiddels ook op scherp. Hij verliet de hoofdstad met een gele kaart en heeft er nu twee op zak. "Ajax is gewoon een goede ploeg. We hebben verdiend verloren, want we zijn op alle fronten van het kastje naar de muur gestuurd. Als wij op dreef zijn en ons eigen spelletje spelen, zijn we een hele goede tegenstander," zei elftallei der Jan Bitterling na 'thuiskomst. Tij dens de terugreis leefde dat besef ook bij de spelersgroep die zaterdag alles behalve in goeden doen was. Alleen Wobbe Jan Reitsma kwam tegen Ajax in aanmerking voor een voldoende, de anderen speelden onder de maat. Met één zege, een gelijkspel en een ne derlaag (in die volgorde) doet WZ'49 het als nieuwkomer in de eerste klasse natuurlijk niet slecht. Ajax staat te boek als één van de favorieten voor de titel en afgaande op de resultaten van de andere ploegen, maar vooral gezien de potentie van WZ'49, lijkt het onwaar schijnlijk dat de Soesters zich dit sei zoen zorgen moeten maken. In de opstelling had trainer Henri Kalk één wijziging toegepast. Daniël Hil- horst had de plaats ingenomen van Mare Brouwer die op vakantie is. Hil- horst werd gepasseerd, omdat hij tij dens de voorbereiding op reis was. Brouwer verving hem, functioneerde goed en mocht tussen de palen blijven staan, maar heeft nu zelf de koffers ge pakt. Voor Hilhorst is dat dé gelegen heid zijn positie te heroveren. Het be leid van Kalk is immers duidelijk. Wie op dinsdag en/of donderdag niet komt trainen, speelt niet. Bij Ajax oefenen ze overigens driemaal per week. Op sportpark Koningsweg pakten de dames van MHC Soest zondag het eerste wedstrijdpunt. De hockeysters hadden het niet gemakkelijk tegen de Kraaien en het duel eindigde in 1-1. nog niet begrepen, want niet veel later was het alweer gelijk. Jeroen van Tol deed een nieuwe poging en schoot uit een strafcorner in (2-1), waarna Gilles Collard en Tim van Tol de stand op 4- 1 brachten. De laatste treffer zou eigen lijk op naam van Rein Jansen moeten komen, maar zijn schot werd van rich ting veranderd door Van Tol die daar» De aanval van MHC Soest zal in deze situatie niet succesvol zijn. Later wel een keer: 1-1. Foto: Goos van der Wilt mee de boeken inging als de doelpun tenmaker. Soest staat nu te boek als koploper. tesaey Sedan AWD 43.995.- obeekl Lcgjwy 2,5 GX TouHng Wagon AWD 33,999.- ANWB "Trekauto van het Jaar 1999" Legacy Tourmg Wagon nuin i /ie aan hrtprata Sedan AWD f31.995,- Afgebeeld ïriiprezu St tlan Cr Turbo AWD f 53.995,-' Uit viér afstanden kunnen de deel nemers aan de Pijnenburgcross kiezen. Drie, zes, negen of twaalf kilometer mogen ze afleggen, zo dra zondag 3 oktober om 12.00 uur het startschot wordt gelost. Dat zal gebeuren op de baan van de atletiekvereniging aan de Wiek- sloterweg. De Pijnenburgcross is al meer dan twintig jaar een begrip in Soest en omgeving en maakt niet voor mets deel uit van de Top Tien Lopen. Nieuw dit jaar is dat de lopers bij elke wedstrijd een stempel kunnen halen. Wie aan minimaal acht van de dertien lopen meedoet, krijgt een herinnering aan het circuit, waarvan andere lopen in onder meer Huizen, Baarn, Hilversum, Bussum en Drie mond worden gehouden. Deelname aan de prestatielopen van de Pijnenburgcross kost 7,50 gulden. Ook kan tegen het admini stratietarief (5,00 gulden) worden meegedaan. De inschrijving is in het clubgebouw van AV Pijnenburg. Voorafgaande aan de prestatielo pen wordt een wedstrijd voor jeugd gehouden. Die begint om 11.30 uur en gaat over 2 kilometer. Voor meer informatie kan contact worden op genomen met Aad Suiker (tel. 6025284) of Gé van Zal (tel. 6011722). door in het voordeel van de Soesters. Een fout in de verdediging van SEC betekende zelfs dat de thuisclub op achterstand kwam. Dat was 25 minu ten voor het eind. Nadat het 0-1 was geworden, deed Mulder een beroep op Peter van den Berg die volgens afspraak in trainings pak in de dug-out zat om in noodge vallen te kunnen invallen. De routinier was amper in het veld of het stond al weer 1-1. Welisweaar niet door zijn toedoen, maar door een welgemikt af standschot van Beganowski die dit sei zoen van Stichtse Boys overkwam. La- muhaddan, die met hem meeverhuis de, had nog de 2-1 op zijn schoen, maar hij miste een kans, evenals Van den Berg die voorlangs schoot en daar door zijn 'onsterfelijkheid' nog niet ver diende. Wellicht dat de officieel ge stopte spits, die tegenwoordig Mulders assistent is, in de loop van dit seizoen daarvoor nog andere kansen krijgt aangeboden. Voorlopig blijft SEC wachten op de eerste seizoenzeee. Op de gedeelde achtste (tot en met tiende) plaats speelt SEC-zondag momenteel een zeer bescheiden rol in de vierde klasse. De ploeg kwam op de Bosstraat-West niet verder dan 1-1 tegen Veenendaal dat de laatste vijftig minuten met tien man speelde. De teleurstelling aan Soester zijde was dan ook groteer dan die bij de gasten. In de weinig enerverende eerste helft hadden beide ploegen een minuut of twintig de overhand gehad. Veel gevaar leverde dat niet op. Toen vijf minuten voor rust een Veenendaler wegens een grove charge op Arie Beganowski moest vertrekken, rook trainer Wim Mulder kansen voor zijn ploeg. Zijn elftal kon evenwel niet tot uitvoe ring brengen wat hij ze had verteld en de numerieke meerderheid sloeg niet Als debutant in de vijfde klasse moet Hees wennen aan het hogere tempo dat de tegenstanders hanteren. Toch hield de ploeg 'mentale lucht' over aan het thuisduel met Lopik, want dankzij een 4-3-zege beenden de roodwitten naar de middenmoot. De zege kwam tot stand door een 'wer velwind' vlak na rust. Door een blunder in de defensie keek Hees na zes minuten al tegen een ach terstand aan. De 'raket' die Peter de Jong in de dertigste minuut afvuurde, betekende 1-1, maar op slag van rust leidde Lopik andermaal. Een schot werd van richting veranderd, waardoor Pascal Kamerbeek op het verkeerde been stond. Een Soester variant van Floyd hield vervolgens huis aan de 'kustlijn' van het Pijnenburgbos. Tussen de 52s,c en 56s,c minuut ging de zendmast van de gas ten driemaal om. Jefrrey Dorrestein (op aangeven van Johan van den Brink), Danny Brandenburg en nog maals Dorrestein (beiden aangespeeld door De Jong) hadden succes. Lopik moest daarom komen en deed dat ook, waardoor Hees meer ruimte kreeg. Het leverde leuker voetbal op, maar profiteren deed de ploeg van Ron Daselaar er niet van. Nonchalan ce aan de zijde van Soest hielp Lopik weer enigszins in het zadel. De gasten kwamen terug tot 4-3 en bezorgden Hees nog enkele benauwde minuten. "De overwinning kwam precies op tijd. Verlies je, dan sta je stijf onderin, nu sta je in de grote groep, want de meesten staan dicht op elkaar," stelde Daselaar. |ver het spel van Soest is Peter Visee ot dusver te spreken, over de kansen nn zijn selectie in de hoofdklasse )at hij zich nog niet uit, maar hij is htuurlijk wel drie zondagen wijzer Eworden. "Tot nu toe hebben we por geen ploeg onder hoeven te ben, maar ik denk dat we redelijk a onze top zitten en niet veel beter In de openingsfase maakten de gasten de dienst uit, maar na een kwartiertje kreeg Soest meer vat op het spel. Kan sen waren er genoeg om een voor sprong "te nemen, maar voor de ogen van de keepster van Kraaien faalden de Soesters. MHC Soest bleef voornamelijk aanval len, zonder dat dit het gewenste en verwachte resultaat opleverde. Hoe wreed sport kan zijn, bleek tijdens een uitbraak van Kraaien dat daarop met een scoorde. Gerechtigheid was er als nog, toen Judy Corsmit de gelijkmaker voor haar rekening nam. Heren Bivakkeren de heren van MHC Soest in de derde klasse onder hun niveau? Na twee wedstrijden zou die vraag een bevestigend antwoord kunnen krijgen. Soest, dat drie seizoenen geleden nog in de eerste klasse uitkwam, boekte de tweede ruime zege. Na de 0-3-zege in Mijdrecht werd zondag Almere inge pakt: 4-1. Na 35 minuten hockey zag het er niet naar uit dat Soest op weg was naar een royale zege. Almere had de betere kan sen gehad, maar scoorde niet, net zo min als de gastheren die in de tweede helft veel beter voor de dag kwamen. Meteen na de pauze gaf Tim van Tol het sein voor ander spel door 1-0 te maken. De boodschap was kennelijk Verder was Soest in de beginfase even op zoek naar de juiste methodes. De duels werden niet geschuwd, hetgeen binnen vijf minuten Stalenhoef en Dennis Heijkamp op een gele kaart kwam te staan (voor beiden de twee de), maar al snel werd Flevoland vast gezet. Het doelpunt kon daarom niet uitblijven. De eerste had Arjan Grap- endaal voor het intikken, de tweede scoorde hij na een voorzet van Andre Hufman die in de diepte was gestuurd. Extra aanvaller Dat Rep een extra aanvaller het veld instuurde en zijn laatste man door schoof naar het middenveld, was geen verrassing voor Visee. Flevoland pro beerde het met lange ballen, maar door dat Soest achterin één-op-één speel de, hield het op het middenveld voort durend een vrije man over. Vooral Kurt was voortdurend aanspeelbaar en voorin creëerde Soest verschillende overtal-situaties. Omdat de voorwaart- sen te gretig waren, trapten ze te vaak in de buitenspelval en verzuimden ze de wedstrijd in dit stadium te beslissen. Het was dan ook tegen de verhouding in, dat Flevoland de achterstand ver kleinde. Van lange duur was de valse hoop aan Almeerder zijde niet. Het was Guy Dekker die de doorslag gaf. Na 55 minuten had de van een blessure her stelde spits mogen invallen voor de moegestreden Hufman en kon hij ein delijk zijn competitedebuut maken voor de club die hem al zo lang had willen inlijven en daarin van de zomer einde lijk slaagde. Dekker werd aangespeeld in het strafschopgebied, werd onderuit gehaald en blaakte, ondanks zijn gebrek aan wedstrijdritme, kennelijk van zelf vertrouwen, want hij pakte zelf de bal op om die vanaf elf meter in het net te jagen: 3-1. Ook de vierde treffer van Soest kwam van de voet, liever gezegd, de knie van de voormalige speler van SEC, 't Gooi en Huizen. Wolfsen zette voor vanaf de rechter kant en Van Veenendaal kopte via het gewricht van Dekker binnen. Arjan Grapendaal is op weg naar zijn tweede treffer en brengt Soest op een 2- 0-voorsprong tegen Sporting Flevoland. Foto: Goos van der Wilt Flevoland had het er toen al bij laten zitten, maar kwam in de slotfase aan een tweede doelpunt. In een onover zichtelijke situatie viel een spits van de gasten over de voet van Van der Grift. Die kreeg geel (zijn tweede) en Flevo land een strafschop, waarop Ben van Veldhuizen geen verweer had. Bescheiden "Precies op tijd," reageerde Visee op de eerste zege. "Anders moet je de vol gende wedstrijd winnen om in de mid denmoot te blijven. Nu kun je gelijk spelen en zit je er nog in." De trainer bleef bescheiden en liet zich niet verlei den tot ongenuanceerde uitspraken. "We doen wat we kunnen. De ene wedstrijd lijkt dat goed, de andere wat minder, dat hangt ook van de tegen stander af." 1-6030781 Hef confrast tussen de eerste en de tweede helft was sterker dan dat tus sen zwart en wit. SEC-zaterdag, dat via Guido Versteeg op een 0-2-voor- sprong was gekomen, raakte in de tweede helft de kluts kwijt en verloor met 4-2 van Dalto. Met goed spel had SEC de Driebergse gastheren van de kaart gebracht. Al na één minuut was het raak, nadat Verst eeg de bal van Michel Besseling had gekregen. Twintig minuten later was Maarten Smedema de aangever en le ken de groenwitten op rozen te zitten. Als dat al het geval was, dan verwelk ten die spoedig na de theepauze. SEC kwam steeds meer onder druk te staan, hield de bal niet meer in de ploeg en ging fouten maken. Tot de 67s,e minuut ging het goed, daarna incasseerde de ploeg van Paul Muller vier tegentref fers. De coach: "Jammer dat we het, net als een week eerder, toch nog uit handen geven. We zijn geen hoogdravende, maar een hardwerkende ploeg. Als er twee jongens niet werken - en ik noem geen namen, omdat het steeds anderen zijn - merk je dat er gaten vallen. Mis schien dat ik er in de rust onvoldoen de op heb gehamerd en moet ik de schuld bij mezelf zoeken." lest, voor het eerst in het bestaan uit- imend op het hoogste amateurni- jau, heeft de eerste overwinning bin- jn en de 4-2 tegen Sporting Flevo- hd was dikverdiend. Voor wat het in Ize fase van de prille competitie ook jaard mag zijn, met vier-uit-drie zijn dé blauwwitten terug te vinden in de j|venste helft. "Als Tonegido en Ar gon (de twee eerdere tegenstanders- ïéd.) de betere tegenstanders zijn, is er piet zoveel aan de hand," aldus Visee Tb dit seizoen over een brede basis be- jiikt. Vooral voor de middenlinie Jeft hij ijzersterke troeven in handen Set Martijn Stalenhoef, Dennis Heij- Jjurip, Jeroen Dorrestein, Jeroen van Vfeenendaal, Zeki Kurt en Peter Wolf sen. f|k denk dat ik zes middenvelders heb, bij iedere hoofdklasser in het eerste |uden staan, maar dat is ook wel no- als je in de top speelt. Daarom ióeten spelers beseffen dat het niets Étekent als ze een keer wissel staan, t hou ik ze steeds voor, daar moeten goed mee kunnen omgaan. Ik heb jf, zes man die vast spelen, de rest kan hangen van de tegenstander." t beleid van Visee is voor alle be- bkkenen helder en iedereen krijgt linsen. Zondag was Dorrestein (buik- liep) na 45 minuten leeggespeeld. Turt verving hem. Een kwartier later jvam Wolfsen in het veld voor Stalen- bef (teenblessure). Wat er ook terug- niet het spel van Soest, foor eigen publiek legde Soest Flevo- pd zijn wil op. Visee had verwacht dat i Rep met een vrije verdediger naar b Bosstraat-Oost zou komen. Waar hij t direct op had gerekend, was dat de Ritsen naar één kant zouden terugval- |n. Daardoor kreeg rechtsback Hendry Hagendoorn aanvankelijk veel ruimte. 12.195,-".) geleverd met ter in de mes- voorde luxe furbo-diesel- telstrijd, maar hem wordt een gou den toekomst voorspeld. Stellwa gen neemt deel aan een exclusief trainings- en wedstrijdprogramma en voldoet tot dusver aan de ver wachtingen die steeds hoger ge spannen zijn. Op zijn negende werd hij Neder lands kampioen en twee jaar gele den eindigde hij al bij de zeven bes te Europeanen van zijn leeftijds groep. Sindsdien schaarde hij zich bij de volwassenen van het eerste team van de Soester Schaakclub en onlang vaardigde de Schaakbond hem af naar de EK in Griekenland, waar hij uitgroeide tot de meest suc cesvolle Nederlander. Stellwagen begon uitstekend met 4,5 punten uit vijf partijen. Daarna ging het even minder. Na een gemis te kans in de zesde partij, dreigde hij in de daaropvolgende voor de twee de maal te verliezen. Een gedegen verdediging leverde hem alsnog een half puntje op en ook de achtste par tij eindigde in remise. In de laatste ronde sloeg Stellwagen opnieuw toe en werd Kuparadze uit Georgië 'hardhandig' van het bord gezet. Met zeven punten uit negen optre dens eindigde de Soester schaker op de tweede plaats die hij overigens moet delen met de Hongaar Gabor. Kampioen werd Predojevic uit de Oekraïne. A.s. zaterdag aan de Eemweg le thuiswedstrijd in de le klasse AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Veevoederhandel Eemland Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV d'Oude Enghe/Vini's Bar De selectie wordt ook ondersteund door: - G. van de Munt Automaterialen BV - Van't Net Verhuizingen - ASBO Groep - Broodje van Toontje - Hooyer Bouw en Techniek Bouwbedrijf E.A. van den Hengel - Harrie Toonen Assurantiën - Linden Bedrijfskleding - Bakker Bedrijfswagengroep - Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom - Café Bar "De Kuil" - Boutique des Fleurs - Café Brasserie De Faam - Van Hengstum Apparatenbouw - W.W. Deelen b.v. - V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop en partners - Ben Becker Transport bv - VanDamSports ORMATEN Zijn talent staat niet ter discussie. Twaalf jaar is Daniël Stellwagen, maar de prijzenkast van de jonge schaker puilt uit. Eén van de fraai ste en meest aansprekende resulta ten boekte hij vorige week in het Griekse Litohoro, waar hij tijdens de Europese kampioenschappen tot en met 12 jaar als tweede ein digde. I Met een zilveren medaille keerde de 1 Soester terug van de continentale ti- Dagschotels jjiroensdag Lamsfilet met frites en spinazie donderdag Rosbiefschijf met aardappel puree en bloemkool ^eekend Muiderslotje (gevulde bief stuk) met pommes duchesses en snijbonen jhaandag Bami met saté en kroepoek Sinsdag Goulash met rijst en snijbonen Daniël Stellwagen. Foto: Goos van der Wilt Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37

Soester Courant | 1999 | | pagina 19