lil! KRANTEN BEZORGERS Soester Courant V, WAT EXTRA GELD VERDIENEN? Skimarathon voor Wilhelmina kinderziekenhuis ^ogteiSm 1 SPORT! ^Èemvogels kansloos tegen "geroutineerd SVMM: 6-20 Soest-Zuid wint Daviscup staosasta Afdeling dialyse ziekenhuis Eemland houdt open dag Hulpverl WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 20, WOENSDAG 22 SEF KORFBAL TAFELTENNIS Shot blijft aan winnende hand in vierde klasse ZAALVOETBAL Gewijzigd DVS lijdt opnieuw puntverlies: 4-4 BADMINTON Selby begint aan competitie met thuiswedstrijd ATLETIEK Eerste stap van Mart van Hal in Zuiderstercircuit DAMMEN Voor dammers start competitie in en tegen Volendam |l4HiUu-'4'-nV0j tl;- ZWEMMEN BOWLING Clubrecords bij de Duinkikkers Weer persoonlijke records bowlers Inbraakpoging aan Nieuwegracht [Bierdief gepakt S Onder invloed Diefstal uit woning Korte Brinkweg Kandelaars weg Fax en telefoon weg bij inbraak BADMINTON Badso onderuit tegen geducht Hoorn: 7-1 Heb je op de woensdagmiddag een uurtje over? Bij de Soester Courant vragen wij: Vaste lopers en invallers. Inlichtingen tel. 6014152 Van Weedestraat 227 Nieuwe cursussen in de Bereklauw de beste, de /eMerste Dief gegrepen op Zuidpronienade Autokraken Auto weg Inbraak in bedrijf Dorresteinweg Duivenberichten Sportuitslagen bowling Cursus Pools Soester wil schade op Soest verhalen Fietser breekt enkel Doorgereden Insluipers actief Het wordt in de veldcompetitie geen makkelijk seizoen voor Èemvogels. De korfballers zijn een klasse hoger gaan spelen en ingedeeld in een poule met veel teams die juist een stapje te rug deden. Het niveauverschil is soms groot. Tegen SVMM waren de Soes- 'ters zaterdag bijvoorbeeld kansloos. Aan de Staringlaan werd het 6-20 voor de ploeg uit Maarn. Jan van de Kuil is de nieuwe trainer van Èemvogels. Hij was daarvoor werkzaam bij SVMM en wist dus wat jzijn huidige ploeg te wachten stond. .Het is de opdracht van Van de Kuil Èemvogels sterker te maken en dat 'gaat met vallen en opstaan. "Een kwartier lang kon Èemvogels de bezoekers bijbenen. Het nam tweemaal Half verscholen achter tegenstanders probeert Kathja Rauch de bal te bemach tigen. Foto: Goos van der Wilt brutaal de leiding en tot 3-3 (door twee treffers van Kathja Rauch en één doelpunt van Henriëtte Wisse) zag het er allemaal aardig uit. Daarna kwam de genadeklap. Èemvogels maakte de kansen niet meer af, terwijl SVMM uit alle standen en posities de bal door de korf mikte. Toen Èemvogels via Ischa Schalkx eindelijk weer eens scoorde, was het al 4-12 en brak de rust aan. In de tweede helft ging het bergaf waarts met Èemvogels dat de eerste twee wedstrijden van de competitie ook al verloor. De doelpunten van Schalkx en Reijk Muller waren niet meer dan een druppel op de gloeiende plaat. De Maarnse gasten troffen nog negenmaal de roos. Shot blijft aan de winnende hand. Ook de tweede wedstrijd eindigde in 6-4 in het voordeel van de tafelten nissers uit Soest. Een grotere overwin ning lag in het verschiet toen ze een 1- 5-voorsprong hadden genomen. Daarna pakte alleen Berend Jonker nog een partij. De teruggekeerde spe ler bleef ongeslagen tegen Effekt dat zijn thuiswedstrijden in Wierden op vrijdagavond speelt. Daarentegen luk te het Erik Merkus, net negentien ge worden, niet een punt te veroveren. Hans van Gooi voegde wel twee pun ten aan het totaal toe en won met Jonker ook het dubbel. DVS/DAVO, dat dit jaar zijn vizier richt op promotie naar de hoofdklas se, lieeft opnieuw twee kostbare pun ten laten liggen. De uitwedstrijd te gen Interhesp eindigde in 4-4. Na twee duels hebben de zaalvoetballers twee punten achter hun naam. Het optreden tegen Interhesp vond vrijdagavond plaats en daarom waren de spelers die in het veld voor WZ'49 uitkomen, niet inzetbaar. Met vier in vallers verscheen DVS in Hilversum. Drie van hen verzorgden de doelpun ten. Remco Dorrestein schoot twee maal raak, de overige treffers kwamen van Michael van de Broek en Wilbert van Dorresteijn. Deze spelers zaal voetballen normaal gesproken in het tweede van DVS dat in de tweede klas se is ingedeeld. DVS toonde veerkracht in de Dudok Arena. Tot tweemaal toe werd een achterstand van twee doelpunten (2-0 en 4-2) weggewerkt. Voor Selby begint zaterdag het serieu ze werk in de competitie. In het ver trouwde decor van de sportzaal in C- drie ontvangen de badmintonners 't Slot uit Zeist. De thuiswedstrijden van het eerste Selby-team vangen al tijd om 13.30 uur aan. De ploeg bestaat dit seizoen uit Her man Scheerhoorn, Oscar Kox, R. Roor- da, J. van Cleef en Saskia Sulenta. Roorda is als de derde heer aan het gezelschap toegevoegd, terwijl Kox vo rig jaar al debuteerde en Johan Meijer vervangt. Van Cleef en Sulenta nemen de plaatsen in van Chantal Broekhuis en Amanda Dirksen. Tot en met 30 januari staan voor de badmintonners, allen afkomstig uit Soest, twaalf competitieduels op het programma. Behalve 't Slot zijn de te genstanders in poule 4 van de derde klasse Ricochet, Zeewally, Irene, Bad ge en Leusder BC. Met een loop van 15 kilonieter heeft Mart van Hal een eerste stap gezet in de voltooiing van het Zuiderstercir cuit. Dat bestaat uit veertien wedstrij den, waarvan men er minimaal acht moet afleggen. In Spijkenisse klonk zaterdag het start schot voor de 15 kilometer, waarmee tevens het circuit was begonnen. Op de 15 kilometer ontbrak het de 53-jarige Soesterse nog aan ritme. Vorig jaar werd ze herhaaldelijk geplaagd door blessures en dit jaar is haar parool dan ook in eerste instantie het Zuiderster circuit uit te lopen. Zondag finishte ze na een uur, acht minuten en 47 secon den. Voor het eerste team van DVSB be gint de competitie zaterdag met een uitwedstrijd tegen Edam- Volendam. De dammers uit Soest en Baarn zijn wederom ingedeeld in de landelijke competitie. Het tiental wordt dit seizoen gevormd door Martij n Visser, Leo van de Laan, Jan van Veen, Robert Jan Sall, Ton van de Ploeg, Jerrie den Os, Edwin Fedde- ma, Henk Vogelenzang de Jong, Mari- nus van Wijk en Robbert Westerink. In de voorbereiding op de officiële wed strijden oefende DVSB in de voorbije weken tegen onder meer Excelsior uit Rosmalen, dat een klasse hoger uit komt. DVSB verloor dit duel na een 9- 9-tussenstand met 11-9. Met dezelfde cijfers werd daarna gewonnen van Bunschoten. Internationaal waren er dit jaar weinig aansprekende resultaten van onze natio nale tennishelden. De jeugd van TV Soest-Zuid had echter geen voorbeelden nodig en timmert zelf aan de weg. Ze bewees dat door de regionaleDaviscup te winnen. Het jaarlijkse toernooi, waaraan ditmaal vier verenigingen deelnamen, vond zater dag plaats aan de Bosstraat. Er deden 64 tennissers mee, die in totaal 96 dubbels afwerkten. Vanaf de eerste partij ging Soest-Zuid aan de leiding en reeds twee speel ronden voor het einde waren de pupillen van gelegenheids-coach Monsé Strenger zeker van de eindzege. De Eemslag uit Bunschoten, Weldam uit Hoevelaken en het Maarssense Luck Raeck deden ook mee. Foto: Goos van der Wilt Zondag was de eerste zwemwedstrijd van het nieuwe seizoen. Met een groep van tien zwemmers vertrok De Duin kikkers naar Amersfoort voor de Fila Swim Sprint. Tijdens deze sprintwed strijd sneuvelden vele persoonlijke en clubrecords. Micheal Maassen verbaas de iedereen door op de 50 meter schoolslag naar een tijd, van 34.93 te zwemmen. Hiermee verbrak deze 13- jarige zwemmer het clubrecord voor de 13-, 14-, 15-, 16- en 17-jarigen. Ook Denise van Rouwendaal was in vorm. Tijdens de series zwom ze een nieuw clubrecord op de 50 meter rugcrawl. Vorige week werden er weer persoon lijke records gegooid bij het bowlen. Lee-Lah Cheng gooide voor het eerst boven de 100 en wist haar record te verbeteren tot 130 pins. Het team de Vrije Teugel verbeterde hun score met een serie van 535. Op de dinsdag werd er weer boven de 200 gegooid door Harm Doorn van Tover bal met een game van 204 en Erwin Breuers van ASN Stalenhoef gooide een game van 206. Dit mocht helaas niet baten. 'Toen ik zag hoe kinderen moeten lij- 1 den was ik gewoon kapot. Ik dacht: hier moet ik iets aan doen, ze een klein beetje helpen in hun soms zo i intens verdrietige omstandigheden. Daarom deze 24-uurs skimarathon ten bate van al die kinderen in het Wilhelmina kinderziekenhuis in Utrecht'. Het is duidelijk aan Stephan Zoetelief te zien dat hij diep geraakt is door wat Jiij aan kinderverdriet in het Wilhelmi- -Tia kinderziekenhuis heeft gezien. Het «hamerde daarna in zijn hoofd om daar -iets aan te doen. Maar kan dit wel al lemaal met de start van het nieuwe ski seizoen, is dat niet teveel hooi op de vork? Glimlachend wuift Stephan al die opmerkingen weg. 'Dit gaat voor, .en daar sta ik voor', en zo is de start van jde 24-uurs skimarathon begonnen. Zaterdag 25 september valt om 17.00 uur het startschot en zal de hoofds kileraar van Skiclub Soesterberg, Step han Zoetelief 24 uur lang skiles geven 'aan particulieren, verenigingen, bedrij ven, instellingen, enz. Zondagmiddag om 17.00 uur zit het erop en moet hij *•24 uur lang les hebben gegeven. 'Weet je, dat is ook een beetje voelen wat mogelijk lijden is en dat heb ik er graag voor over', aldus Stephan. Het geld dat de cursisten voor de les sen betalen wordt gedoneerd aan het ziekenhuis. Voor bedrijven is er een speciale regeling waarbij ze kunnen kie zen voor een bepaald bedrag dat per uur gesponsord wordt. Hoe hoger het bedrag per uur, hoe meer mensen van dat bedrijf aan een les kunnen deelne men. Stephan: 'Op onze club geven wij les aan veel kleine kinderen vanaf 4 jaar. Het is heel gewoon als we een kind van onze piste zien afkomen. We mo gen best eens stilstaan bij het feit dat er heel veel kinderen zijn die door ziek te nooit in staat zijn om te sporten en in het ergste geval een belangrijk ge deelte van hun nog jonge leven in een ziekenhuis moeten doorbrengen. Als sportleraar vind ik dat heel erg en wij hopen op deze manier een steentje te kunnen bijdragen'. Zondag 26 september zal Stephan 's middags, in samenwerking met het ski- en snowboardteam Soesterberg, een spectaculaire demonstratie geven. Tij dens de open dagen kan men zich aan melden voor ski- of snowboardlessen. Deze lessen kosten per uur 15 gulden per persoon. Bij een bedrijf aan de Nieuwegracht ontdekte het personeel vorige week "dat er een poging tot inbraak had {plaatsgevonden. Er bleek een raam ge- {forceerd te zijn. Ook was geprobeerd »een computer weg te halen, maar dat »was niet gelukt. Een 34-jarige inwoner {van Huizen stelde de politie op de {hoogte. i {De politie heeft maandagmiddag op de {Dalweg een 64-jarige Soester aange houden, die in het bezit was van twee 'kratjes bier. Die had hij gestolen bij een {slijterij aan de Soesterbergsestraat. Hij jmoest de kratjes afstaan en kreeg een {proces-verbaal. {Op de Van Weerden Poelmanweg {hield de politie zaterdagnacht een 54- {jarige automobilist uit Soest staande. 'Hij bleek te veel gedronken te hebben. 'Hij kreeg een rijverbod en een boete lyan 390 gulden. Vermoedelijk met gebruik van een val se sleutel heeft een onbekende dader vorige week kans gezien een huis aan de Korte Brinkweg binnen te komen. De bewoonster, een 29-jarige Soester se, mist geld en een fototoestel. Een onbekende man heeft maandag middag in een winkel aan de Kerkstraat twee kandelaars gestolen. Hij liep de winkel binnen en nam zonder iets te zeggen de kandelaars mee, en zonder te betalen. Aangifte deed een 51-jari ge Soesterse. Een 39-jarige Soester deed bij de po litie aangifte van een inbraak in een be drijf aan de Grote Melmweg. De dader bleek de glaslatten van een raam te hebben verwijderd en had de ruit zo ver open gekregen dat hij de telefoon en de fax kon wegnemen. De eerste speeldag van het nieuwe seizoen speelde het eerste team van Badso uit tegen Hoorn. Deze tegen stander speelt al veertien jaar in de tweede divisie en bleek een geduchte tegenstander. De eerste heer van Badso, Kasper Bouwman, begon de eerste set goed met veel verrassende slagen en schijn- slagen, waardoor hij de set bijna won. Met deze tactiek trok hij wel de twee de set naar zich toe. De derde set en daarmee de wedstrijd waren echter voor Hoorn (15-13, 11-15, 15-3). Tim de Lange is langzaam op de goe de weg terug na een blessure in het vo rig seizoen, maar verloor toch vrij kans loos met 15-7, 15-3. Eerste dame Bar- bara Klerks moest het tegen haar con ditioneel sterke tegenstandster afleg gen en verloor met 11-7, 11-8. Ook tweede dame Nienke de Jong delfde het onderspit (11-6, 11-3). Zowel de heren- als de damesdubbel werd verlo ren van de zeer geroutineerde Hoorn- se spelers. De eer voor Badso werd ge red door de eerste mix. Tim en Nicole Beekman verloren de eerste set, maar trokken de partij daarna naar zich toe (15-6, 13-15, 8-15). De laatste mixpar tij werd gewonnen door Hoorn, waar door de eindstand 7-1 werd. In de Bereklauw aan de Steenhoff- straat 63 staan weer diverse cursussen op het programma. Een greep daaruit: seizoenkleden maken, werken met sprookjeswol, schilderen/sluieren, bloemenkindje maken, schaapherder met schaapjes, zonnekindpoppen, kerstgroep, creatieve middag voor kin deren, speksteen snijden, werken met klei en schilderen/nat in nat. Informa tie over het volledige programma: tel. 6019176. BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Een 21-jarige Amersfoorter meldde de politie vrijdag de diefstal van zijn jas, portemonnee en sleutelbos. Die waren ontvreemd uit een bedrijf aan de Zuid promenade, vermoedelijk door iemand die het pand was binnengeslopen. Hij kon de politie ook een signalement ge ven. De politie postte vervolgens in de omgeving en kon de dader aanhouden. Hij bleek de spullen nog in zijn bezit te hebben. Na verhoor werd hij met een dagvaarding heengezonden. Zaterdag 25 september, staan tussen 11.00 en 15.00 uur de deuren van de dialyseafdeling van ziekenhuis Eem land (locatie De Lichtenberg) wijd open. De open dag van het dialyse centrum vindt plaats in de Nationa le Collecteweek van de Nierstichting. Het motto van de Amersfoortse dialy seafdeling luidt: 'Samen klaren we het'. Tijdens de open dag geven medewer kers én patiënten antwoord op vragen als: 'Wat gebeurt er allemaal op een dialyseafdeling, hoe werkt een kunst nier en wat betekent dialyseren voor een nierpatiënt?' Enkele nierpatiënten nemen zitting in de dialysestoel. Be zoekers kunnen hen vragen stellen. Er wordt een voorlichtingsfilm vertoond Aan de Julianalaan werd in het week einde een autoraampje vernield van een 38-jarige Soesterse. Er wordt niets vermist. Aan de Lange Brinkweg ble ken uit een opengebroken auto een te lefoon en een radio ontvreemd te zijn. Aangifte deed een 27-jarige bewoon ster. Een 23-jarige Soester meldde de poli tie in het weekeinde de verdwijning van zijn auto. Die stond geparkeerd op de Varenstraat. Het gaat om een groe ne Opel Kadett met het kenteken NJ- 15-PV. en de verpleegkundigen demonstreren de apparatuur. De open dag vindt plaats op de afdeling Hemodialyse op locatie De Lichtenberg aan de Utrechtseweg 160 in Amersfoort. Op de dialyseafdeling wordt het bloed van patiënten met ernstige nierproble men gezuiverd. Een machine, de zoge naamde kunstnier, of de techniek van het buikspoelen vervangt de taak van de nieren. Om in leven te blijven, zijn duizenden mensen in Nederland af hankelijk van niervervangende behan deling. In ziekenhuis Eemland onder gaan ca. 75 nierpatiënten wekelijks één van de twee vormen van dialyse met hulp van de kunstnier of door middel van het buikspoelen. Het afhankelijk zijn van dialyse betekent voor de be trokkenen vaak een zware belasting. De vrijheidsberoving -door het chronische karakter van de behandeling-, diëten en gelimiteerde vochtinname leggen het leven van de nierpatiënt de nodige beperkingen op. Onbekenden hebben vorige week inge broken in een bedrijfspand aan de Dor resteinweg. Na het openbreken van een deurslot werd de kluis gekraakt. Tevergeefs: die was leeg. Uiteindelijk werd er niets vermist. Aangifte deed een 47-jarige inwoner van Hilversum. Wedvlucht: Morlincourt; Datum ft september. J. Kortland Zn 1 4; B.G. Schimmel 23, AltnenaarReijerse 6 9; J.C. Wijnands 18- C.E.J. Kaats 14 50; A.B. Grift 19; Hoffmann 22 23; Comb. Zijtveld/Krol 3; 33; G. Rietveld 35 49; H.H. van de Vetc 64; A. Dijkstra 71; Vaessen/Veenendaal 73 16 Soester Bowling Vereniging Maandag: Vrije Teugel-Resto Team 4-1; Big Splitters-Eigen Gem. 5-0; Flinstones-Toren- tjes 4-1; Spare-Strajk 1-4; Briljantjes-Out- siders 2lh-2lh\ Teamwork-Eigen gem. 4-1, Dinsdag: ASN Stalenhoef-Cobra's 2-3; Guppies-Toverbal 3-2; Naadje-Heppie Hoekers 5-0; H.A.M.-Cool gang 5-0; De Noten-Eigen gem. 5-0. VOETBAL Soest DVS'33 Al-SO Soest Al 1-2; SO Soesi Bl-Elinkwijk B2 2-3; Roda'46 B3-S0 Soest B2 3-2; Zuidvogels B3-SO Soest B3 6-4; SO Soest Cl-Candia'66 Cl 5-3; WZA C2-SO Soest C2 4-8; Greenstars C2-SO Soest C3 0-3; SO Soest C4-LJ'vogels C4 7-0; Roda'46 C7-SO Soest C5 3-4; Candia'66 Dl-SO Soest Dl 1-4; SO Soest D2-Hoogland D2 1-3; SO Soest D3- Roda'46 D3 2-5; Roda'46 D5-SO Soest D4 4-6; SO Soest D5-Roda'46 D8 3-0; Quick D6-SO Soest D6 4-1; SO Soest EI- Roda'46 E2 6-3; Roda'46 E3-SO Soest E2 5-8- WZ'49 E2-SO Soest E3 3-2; S0 Soest E4-TOV E4 2-8; SO Soest E5-CJW E4 1-1; IJ'vogels E5-SO Soest E6 2-3; SO Soest E7-Hoevelaken E4 4-6; SO Soest E8- Spakenburg E4 0-6; Quick E9-SO Soest E9 9-1; CJW E5-SO Soest E10 8-0; Hoog land Fl-SO Soest F1 3-0; SO Soest F2-SEC F1 5-0; SO Soest F3-Hees F1 7-2; S0 Soest F4-CJW F2 0-0; Roda'46 F5-S0 Soest F5 3-3; SO Soest F6-Quick F6-9-0; Greenstars F4-SO Soest F7 0-7; SO Soest F8-KWA F4 6-1; TOV F6-SO Soest F9 1- 5; SO Soest FlO-Quick F9 0-8; Spakenburg F7-SO Soest Fll 2-5; SO Soest F12-S0 Soest F13 7-1; Dames junioren: FC Horst I-SO Soest 1 0-11. WZ'49 Zwart Wit'28 Al-WZ'49 Al 2-2; WZ'49 Bl-Eemboys BI 4-3; Eemboys Cl- WZ'49 Cl 2-4; WZ'49 C2-Roda'4fi C5 4-12; Maarssen Dl-WZ'49 Dl 1-4; WZ'49 D2-KWA D2 5-3; WZ'49 EI- SEC El 6-7; WZ'49 E2-SO Soest E3 3- 2; Cobu Boys E3-WZ'49 E3 1-3; De Glind El-WZ'49 E4 18-2; APWC E5- WZ'49 E5 1-15; WZ'49 Fl-HVC F1 II-2; WZ'49 F2-Roda'46 F4 1-2; Hoeve laken F3-WZ'49 F3 2-1; Quick F7- WZ'49 F4 1-5; WZ'49 F5-Spakenburg R6 8-1; WZ'49 F6-KWA F5 2-1; WZ'49 F7-KWA F6 0-4. De Duinkikkers 50 meter rugcrawl: Denise van Rouwendaal 38.00; Sebastiaan Schuurman 32.46; 50 meter schoolslag: Emily Jansen 41.43; Mi cheal Maassen 34.93; 100 meter wisselslag: Hanke Schalkx 1.20.95; Robbin Blokpoel 1.16.52; 50 meter vlinderslag: Elise Hooft 36.70; Paul Spronk 31.09; 50 meter vrije slag meisjes: Sharon Post 32.90; Ruben de Clippelaar 30.95; 4x50 meter wisselslag es tafette meisjes: Denise, Emily, Hanke, Eli se 2.29.07; 4x50 meter wisselslag estafette jongens: Sebastiaan, Micheal, Paul, Robbin, 2.07.91; 10x25 meter vrije slag meisjes/jon gens: Sharon, Ruben, Denise, Micheal, Eli se, Robbin, Hanke, Sebastiaan, Emily, Paul 2.22.67. Watei Parkf GEOPl De Pools Nederlandse Kulturel niging (PNKV) start weer met sussen Pools in Hilversum. 1 voor beginners is er nu ook eer voor gevorderden. Een cursus bestaat uit 25 les: anderhalf uur. Onder leiding gekwalificeerde docente wordt derwijs gegeven in kleine groep daarbij gebruikte lesmateriaal i< landstalig. De kosten bedrager f 15,- voor leden van de Pb f 17,- voor niet-leden. De cursussen worden op dinsd den gegeven in het Aloysius j. Vermeerstraat 13. De eerst beginnen op 28 september; 01 uur voor beginners en 20.30 1 gevorderden. Nadere inlichtingen en aanmi bij de docente M. Bibo - Zagós fax 020-6768461 of bij me\ Timmer - Lubaczewska, te 3360638/fax 070-3967610. Hen 24-jarige inwoner van Soest wil de gemeente aansprakelijk stellen voor de schade aan zijn auto. Hij reed woensdagavond rond half negen over de Koninginnelaan over een snelheids remmer, waarvan de gele zuiltjes waren verwijderd. Die waren vermoedelijk weggehaald vanwege een breed trans port dat eerder op de dag was gepas seerd. De waarschuwingszuiltjes waren niet op de plek teruggezet, waardoor de Soester in slecht weer de snelheidsrem mer niet zag. De onderkant van zijn auto werd beschadigd. Bij een aanrijding op het kruispunt Weegbreestraat/Smitsweg is vorige week een 86-jarige fietser uit Soest ge wond geraakt. Hij gaf geen voorrang aan een motorfiets, bestuurd door een 29-jarige plaatsgenoot. De fietser kwam ten val en werd met een gebro ken enkel naar het ziekenhuis ge bracht. 6 Een 53-jarige Soester ontdekte vorige week woensdagavond dat zijn auto, die hij aan de Gallenkamp Pelsweg had geparkeerd, zwaar beschadigd was aan de linkerzijde. De wagen bleek te zijn aangereden door een onbekende ande re auto. De politie zoekt eventuele ge tuigen van de aanrijding, die moet heb ben plaatsgevonden tussen 20.00 en 22.00 uur. Een 28-jarige bewoner van de Smits- weg deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van geld en sie raden. Er waren geen sporen van een inbraak, dus de politie houdt het op een insluiper met een valse sleutel. Hetzelfde vond plaats aan de Heide weg, waar een 81-jarige bewoonster ontdekte dat haar sieraden verdwenen waren. De dief was waarschijnlijk via het balkon op de eerste verdieping binnengekomen. De hele bovenetage was doorzocht. Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstverl Hulp in dringende moeilijkh zaterdag, zondag en algemeen feestdagen, tel. 6245555. Stichting Hulpdienst Soest Hulp aanvragen dagelijks tus en 10.00 uur, tel. (0346) 3 352097. Nazorg borstkankerpatiëm Informatie; Borstkanker infon trum Utrecht (BIC), tel 2319924, di. t/m. vrij. 10. uur. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00-21 Stadsring 31A (Vrou Amersfoort, tel. (033) 46166 anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjespi Maandag 19.00-21.00 uur; 16.00-18.00 uur; donderda 21.00 uur, tel. (030) 23220; Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebt terrein van de bijstand kun mee terecht bij de werkgroep in de Bijstand, telefonisch 12.00-13.00 of na 18.00 u tel. 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e vrijdaj maand, 10.00- 11.30 uur, in nationaal Vrouwencentrum, 313. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak voo fers van misdrijven en verkee len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eemland 24 uur per dag telefonisch voor Soest, Soestdijk S< tussen 7.00 en 23.00 6027719; tussen 23.00 en via de meldkamer van de A se politie, tel. 033-4666666 Al-Anongroep Soest Steun aan familie van degen matig veel drinkt of dronk, 11 (Soest) of 5415474 (Baarn; Ouders van een overledei Landelijke zelfhulporganis; tactadres: Eveline Mossel, straat 543, 3765 XR 6014310. Thuishulpcentrale Eemk De THC biedt partners en dementerenden, van chron en ouders van verstandelijk lijk gehandicapte kinderen actief of passief oppassen d ligers. Informatie: tel. 03: Contactpersoon Soest: Backer, tel. 6023146. Stichting Thuiszorg Eem voor verpleging en verzorj huren, en kopen van verple voedings- en dieetvragen e tiebureau voor zuigelingen tel. (033) 4600046. Maatschappelijk Werk Spreekuur op werkdagen t en 10.00 uur, Burgeme thestraat 74, tel. 6036800. Jongerenspreekuur GG Voor jongeren van 12 tot 20 dag 15.30-16.30 uur, Zo Amersfoort. Psychoprofylaxe Stichting Psychoprofylaxe ding op de bevalling. Confc v.d. Poll, Clauslaan 23,376 tel. 6031396. Steunpunt Rouwverwe e.o. Contactadres: Nelleke Wij Brinkweg 18, 3761 ED 6022122 (9.00-11.00 i 6014310. Vrijwilligers Vacatureba Informatie over vrijwilligers weg 311, dinsdag, woenst derdag 9.00-12.00 uur, te! Anonieme Alcoholistei A.A.-werkgroep Soest, de Veenbesstraat 2: dinsdag; uur Informatie: tel. (0346 (035) 6021558. A.A.-werkgroep De Weg 1 nesserweg 10, Baarn: ma 19.30 uur. Informatie: 6013027 en 6022931. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom schap, dagelijks 13.00-17. (035) 6260660.

Soester Courant | 1999 | | pagina 20