HÜ Sb 5, 95 7 ACTUEEL A 035-6028598 Beeldkwaliteitsplan 'Oude Rijksstraatweg' UUR Provinciaal kijkje op Zonnegloren Jasmijn, veiling vers, dag-in, dag-uit. Negende Seizoenmarkt in Soesterberg Huurdersbelangen viert 4e lustrum Eerste 'bakens' op Hofstedering LELIES PAGINAi WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 SENIOREN DANSSCHOOL Gerdie van Kooten te Soest Stijldanscursussen vanaf 55jaar; u kunt ook zonder partner inschrijven! Presentatie dinsdag 5 oktober Sctel aib etc Statenleden op excursie in Soest-Zuid Aanbieding: Schitterende, grote, spierwitte 7 in een bos per bos Zaterdag 25 september in en om Officierscasino Programma Seizoenmarkt '99 Lijst van deelnemers Seizoenmarkt 1999 Stichting Balans op Seizoenmarkt Verwendag voor 150 vrijwilligers Kunst in plan Boerenstreek Inbraak snackbar Service bij .Schoemaker Rabobank t Centrale Voorlichting Cursus Dans Je Fit voor dames en heren vanaf 55 jaar. *Beat Ballet voor dames vanaf 40 jaar, 's avonds en 's ochtends. Informatie en inschrijving dagelijks van 9.00 tot23.00uur, tel: 32 AV Soest 55 eschikking van Procar BV is abu- 1999 tot 13 oktober 1999 is. ikken liggen ter inzage van ISsep- tot 12.30 uur DERINGEN szaken emland ing, volkshuisvesting ïl Banningstraat 3a ezerlaantje /enterrein tussen de welzijnszaken, milieu c.a. >rzieningen onderwijs meentehuis en beginnen om 19.30 ;ntrum (hal gemeentehuis). sievergadering kunnen sprekers uil >r het stellen van vragen of het ge- e sprekers uit het publiek de gele- ie kenbaar te maken. urt in totaal niet langer dan 30 mi- >ehandeld worden in idig om eerst het 5 - 60 93 728) In de raadzaal van het gemeentehuis vindt dinsdag 5 oktober, 's avonds om 19.30 uur, de openbare presentatie plaats van het "Beeldkwaliteitsplan gedeelte oude Rijksstraatweg". Het gemeentebestuur heeft het Ad viesbureau SVP uit Amersfoort op dracht gegeven een Beeldkwaliteitsplan te maken voor een gedeelte van de oude Rijksstraatweg, dat wil zeggen de Torenstraat, de Middelwijkstraat, de Steenhoffstraat en de Van Weede- straat. Op 6 mei van dit jaar heeft een startbijeenkomst plaatsgehad. Het Beeldkwaliteitsplan is nu gereed en ligt vanaf woensdag 29 september ter inza ge in het INFOrmatiecentrum, hal ge meentehuis. Het Beeldkwaliteitsplan geeft architec tuur-aanwijzingen voor eventuele nieuwbouw. Er staat niet in of panden mogen worden afgebroken of moeten worden afgebroken; alleen hoe ze er ongeveer uit moeten zien als ze worden vervangen door nieuwbouw. Daarmee kunnen nieuwbouwplannen beter wor den ingepast in hun omgeving. Alle delen van de grote weg, die in het Beeldkwaliteitsplan "clusters" worden n de gemeenteraadsvergadering var vastgesteld. schakeling Werkzoekenden (W.I-W) jding van kosten die zijn verbonder :ze financiële middelen worden dooi et W.I.W. scholings- en activering^ s gegeven voor het verstrekken val januari 1999 in werking, nstverlening. de bezwaarschriften worden behan- r en wethouders en waarvan de uit- le vaststelling van deze verordening vragen om bijstand en bezwaarschrift de oude verordening is nu niet lan- .lgemene bijstandswet worden afgë n aanvragen jaarlijks in het beleids- ïgeld. Tenslotte is in de nieuwe ver uur van de commissieleden en is de informatiecentrum in de hal van hel ISSING rning weigeren. ivraag niet honoreren, omdat we nddelen uit het GOA-budget krijgen van de gemeente Amersfoort ont- ediende zienswijzen ongegrond klaren rr het perceel sectie D nr. 4164 de aanduiding van artikel 34 lid 12 wijderen luit bijlagen aan Gedeputeerde ten van Utrecht zenden agen B sturen aan de voorlopig rende vaste huurders. Snel, snel, 't laatste nieuws, su per-actueel zijn, de dagelijkse race-tegen-de-klok van een dagbladjournalist. Jan van 'teendelaar groet u en spurt 'eg, want daar gaat de pieper van de brandweer - snel naar de brand, het ongeluk, of alle andere toestanden waarvoor de brandweer moet uitrukken. Laatst moesten ze eraan te pas komen om een paard uit de sloot te redden. En deze opgepiepte Jan staat natuur lijk ook weer vooraan met z'n camera, want ik fotografeer voor de brandweer én voor de krant. Snel met de opnamen naar Van Oosten, snel klaar, kan nog in de krant van vandaag pe. Jongens, wat zijn we 'eer lekker actueel! Dat loopt al jaren perfect, gesmeerd. Hot nëws hebben we altijd hot kunnen presenteren. Dat is de sport, de kick, van een journa list. Sinds kort beschikt de kran tenredactie over een geavan ceerd computersysteem om foto's digitaal te ontvangen en te verwerken. Wat mij betreft hadden ze die investering niet hoeven doen: Willem van Oosten is zo snel ajp de brandweer en werkt kgaaf! Willem Van Oosten fotoservice Hiraana «esterbergsestraat 57, Soest-Zuid. (035) 601 31 09 genoemd, hebben hun eigen beeld. De Van Weedestraat is van de tweede helft van deze eeuw, terwijl de Middel wijkstraat nog de geest van een halve eeuw eerder ademt. De verschillen tus sen de panden zijn groot. In het Beeld kwaliteitsplan worden de verschillen aangegeven per straatgedeelte. Die straatgedeelten worden ensembles ge noemd. Per ensemble is beschreven, welke kenmerken eventuele nieuw bouw globaal zou moeten bezitten. De welstandscommissie en het gemeente bestuur kunnen zich op deze manier een beter oordeel vormen over nieuw bouwplannen. Een omvangrijke delegatie van Pro vinciale Staten heeft vorige week woensdag een kijkje genomen op het terrein van Zonnegloren. Ze waren (toevallig?) toch even in Soest, om kennis te nemen van het "stadsver nieuwingsproject" Soest-Zuid. Op initiatief van wethouder Bart Krol maakte de bus ook een rondje langs het voormalige ziekenhuis. De leden van de statencommissies Wa ter Milieu, Ruimte Groen en Mi lieubeheer Waterhuishouding, met inbegrip van een aantal gedeputeer den, waren die dag op stap voor een excursie naar o.a. de landgoederen Beerschoten (Utrecht) en Schothorst (Amersfoort). Tussendoor werd het gezelschap in Soest door burgemeester De Widt onthaald op koffie in het ge meentehuis. Daar werden ze door wethouder Bart Krol en gemeentese cretaris Wim de Kam uitvoerig ingelicht over de ontwikkelingen in Soest-Zuid, waarna ze ook ter plekke een kijkje na men (o.a. bij de nieuwbouw achter het winkelcentrum). Eigenlijk stond een lijfelijk bezoek aan Zonnegloren niet op het programma, maar gezien alle aandacht voor de "megadeal" - en uiteraard vooral de komende provinciale besluitvorming daarover - leek het Krol geen gek idee .de statenleden (met name die van Ruimte Groen) alvast maar te laten zien waarover ze straks een oordeel moeten vellen. De komst van het gezelschap was op Zonnegloren - waar de zgn. antikraak- wacht van de HOD kennelijk goed is voorbereid opindringers van allerlei slag - niet aangekondigd. "Wat komt u hier doen? Dit is privéterrein!" kre gen de bezoekers dan ook te horen van een stuurs kijkende HOD'ster. Waarop Krol op de van hem bekende beschei den wijze onthulde dat hij wel degelijk wat op het terrein "te zoeken" had: "Nou, ik heb het net gekocht...!" Na een oponthoud van ca. vijf minuten klom de delegatie de bus weer in, óp naar andere interessante locaties in de omgeving. zolang de voorraad strekt BLOEMENHUIS "Hartje-Zuid": Zuidpromenade 9, Soest Voor de negende keer wordt dit jaar de Seizoenmarkt gehouden en wel in het officierscasino te Soesterberg. De werkgroep Seizoenmarkt heeft deze keer gastvrijheid gevonden bij de Ko ninklijke Luchtmacht, die spontaan het Officierscasino aan de Kampweg 1 voor deze Seizoenmarkt ter be schikking heeft gesteld. In dit unieke monumentale gebouw zullen maar liefst 49 verenigingen en organisaties dit jaar acte de presence geven. In 1990 heeft, ter gelegenheid van de opening van het toen nieuwe gemeentehuis, voor de eerste keer een eenvoudige presentatie plaatsgevon den van een aantal verenigingen en or ganisaties in Soest. Daaruit is de Sei zoenmarkt voortgekomen en het is nu, anno 1999, een niet meer weg te den ken fenomeen in onze gemeente. De Seizoenmarkt wordt nu om en om gehouden in Soest en Soesterberg. ER is in 1998 een uitzondering gemaakt voor de opening van de nieuwe brand weerkazerne, waardoor de markt twee keer achter elkaar in Soest werd gehou den. In 1999 is de lokatie Soesterberg. De Seizoenmarkt wordt om 10.30 ge opend door wethouder Neks Blom- mers en is gratis toegankelijk tot 15.00 uur. In en om het officierscasino is vol doende gelegenheid om fietsen te stal len. Mocht men toch met de auto ko men: er is ook voldoende parkeergele genheid op het eigen terrein. Demonstraties en optredens Naast vele bekende en trouwe deelne mers zijn er ook een aantal nieuwe deelnemers, zoals dienstencentrum De Drie Eiken, de dierenambulance, de Koninklijke Luchtmacht, het Militair Luchtvaartmuseum en de Samen op Weg-gemeente. Nieuw dit jaar zijn de demonstraties in "Country line dance" en ballet, respectievelijk uitgevoerd door het danscentrum Rellum en Bal letstudio Sylvia. De SWOS zal een de monstratie geven van persoonlijke alar mering. Verder treden op: het Soester mannenkoor Apollo, gemengd koor Juliana, het jeugdorkest van Animato en twee ensembles van de Regionale Muziekschool Amersfoort, vestiging Soest. Hoogtepunt van deze optredens is een Opening om 10.30 uur door loco-bur gemeester, tevens wethouder van cul tuur, mw. Neks Blommers-Biezeno. In de grote zaal een Soesterbergs begin met een demonstratie door Muziekver eniging Odeon voor het podium in de grote zaal. 10.35-11.00 uur: Muziekvereniging Odeon. 11.00-11.25 uur: demonstratie door balletstudio Sylvia op het grote po dium. 11.40-12.00 uur: op het podium het chr. gemengd koor Juliana. 12.15-13.00 uur: optreden van de Ka pel van de Koninklijke Luchtmacht. 13.00-13.25 uur: in de zaal demon stratie country-line dansen door de Soesterbergse dansschool Rellum. 13.25-13.40 uur: op het podium koor zang door mannenkoor Apollo. 13.45-14.25 uur: Muziekschool ver zorgt optreden van Jambee-groep en klarinet-sectie van elk 20 minuten; de Jambee-groep in de zaal, de klarinet sectie op het podium. 14.25-14.45 uur: demonstratie accor deonvereniging Animato op podium. In de kleine zaal verzorgt Orgel- en Keyboardclub Eemland achtergrond muziek. De catering tijdens deze dag wordt ver zorgd door de Tromslager. lunchconcert door de kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht, dat om 12.15 uur begint. Deze kapel, die op 10 septem ber jl. in Soest nog een concert gaf in samenwerking met het 100-jarige PVO, speelt letterlijk en figuurlijk deze keer thuiswedstrijd in het "eigen" Of ficierscasino. De orgel- en keybordclub Eemland zal rustige achtergrondmuziek verzorgen. Busvervoer voor ouderen Is vervoer voor ouderen vaak een pro bleem om een dergelijk evenement bij te wonen, de werkgroep Seizoenmarkt heeft ervoor gezorgd dat ook deze groep aanwezig kan zijn. Er rijdt een bus die om 9.30 uur start bij de Vijver hof en vervolgens stopt bij Honsber- gen, Mariënburg, Molenschot, bussta tion Soest-Zuid, Soestduinen, en De Drie Eiken te Soesterberg. De bus zet de mensen netjes af bij het Officiersca sino en brengt ze om 13.00 uur, na het lunchconcert van de kapel van Ko ninklijke Luchtmacht, weer terug naar de opstapplaatsen. Seizoenmarkt op de radio De hele dag zendt Radio Soest recht streeks uit vanuit het Officierscasino, zodat de bezoekers ook een kijkje in de keuken van het radio maken kunnen nemen en, voor zover ze dat nog niet zijn, donateur kunnen worden van hun eigen lokale omroep. Op vrijdag 24 september zal Radio Soest traditioneel en voor de achtste keer tussen 10.00 en 11.00 uur aandacht aan de Seizoen markt besteden d.m.v. interviews met deelnemers over hetgeen zij gaan pre- ANBO Soest/Soesterberg Accordeonvereniging Animato Artishock Badmintonvereniging Balletstudio Sylvia Openbare Bibliotheek Bridge Club Soesterberg Cabrio Openluchttheater C-drie Centraal Meldpunt Vrijwilligers Chorus Line Danscentrum Rellum Derde Wereldgroep Soest/Soesterberg Dienstencentrum De Drie Eiken S'berg Dierenambulance Amersfoort e.o. Friendship Gospel Choir Gastouderbureau Groei Bloei Historische Vereniging Soest/S'berg Juliana Gemengd Koor Knutselen 1-hoog achter Koninklijke Luchtmacht Militair Luchtvaartmuseum S'berg Modelvliegclub De Vrije Vogels Museum Oud Soest Muziekschool Soest Muziekvereniging Odeon S'berg Orgel en Keybordclub Eemland PCOB Soesterberg Pergamo Cursussen Politie Soesterberg Radio Soest Rode Kruis Soest/S'berg Samen op weg Gemeente Stam/Sovoco Volleybal Stichting De Windhond Stichting Welzijn Ouderen Soest Stichting Balans Stichting Hulpdienst Soesterberg Stichting Het Rollend Paard Soester Muziekgezelschap Soester mannenkoor Apollo Toermalijn Tromslager Soest Utile Dulci Vereniging Soesterbergs Belang Vluchtelingenwerk Soest/S'berg Volksuniversiteit Soest/S'berg Zwemvereniging De Duinkikkers senteren op de Seizoenmarkt. De pre sentatie hiervan is ook van achtste keer in handen van Peter van der Weij. De inwendige mens Omdat in voorgaande jaren nogal eens wat stagnatie voorkwam bij het verzor gen van de inwendige mens heeft de werkgroep dit jaar een beroep gedaan op een professionele cateraar, die zijn sporen in Soest reeds lang heeft ver diend. De Tromslager zal er dan ook voor zorgen dat niemand iets te kort komt tijdens het bezoek aan de Sei zoenmarkt 1999. Theaterkwaliteit Tijdens een aantal optredens, waaron der het lunchconcert van de Koninklij ke Luchtmachtkapel, wordt een aantal stoelen opgesteld, zodat mensen die niet lang kunnen staan plaats kunnen nemen in een theaterstoel om het con cert bij te wonen. Op zaterdag 25 september a.s. zal de Stichting Balans tijdens de jaarlijkse Seizoenmarkt haar activiteitenaanbod presenteren. Voor alle Soesters is Ba lans present om met gepaste trots in formatie te geven over het vernieuwde en uitgebreide aanbod. Het programma: Informatie over vacatures van de Vrijwilligers Vacature Bank; Informatie over het nieuwe aanbod zoals de Buitenschoolse Opvang; Presentatie Vliegtuigmodelclub Soes terberg; Gratis kleurplaten voor alle kinderen; Darten met leuke prijsjes; Informatieve videopresentatie over het werk van Balans; Informatiefolders over het activitei tenaanbod; Mogelijkheid tot inschrijven voor cur sussen. De hele dag staan medewerkers van Balans klaar om vragen te beantwoor den. Zaterdag werden 150 vrijwilligers ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Vereniging Huurdersbelangen (VHB) een dag lang in de watten ge legd. Een dag vol verrassingen met taart, cadeautjes, muziek, acrobaten, een vuurspuwende burgemeester, toe spraken van bestuurders en de direc teur van SCW voor de 150 mensen die actief zijn in huurderscommissies in Amersfoort, Hoevelaken, Eemnes, Blaricum, Soest, Maarn en Leusden. De VHB vindt dat de 54 huurders commissies de kern vormen van de huurdersbelangenvereniging. De vrij willigers moeten daarom bij een jubi leum centraal staan. Door de belange loze inzet van de huurderscommissies is het de afgelopen twintig jaar mogelijk geweest de belangen van een nog veel grotere groep huurders te behartigen. Daarbij komt dat er steeds meer huur dersverenigingen uit omliggende ge meenten zich aansluiten bij de VHB. Tijd dus om eens beter met elkaar ken nis te maken. Zaterdagochtend verlieten drie rode Engelse dubbeldekkers het SCW-ter- rein in Amersfoort. De tocht ging via Eemnes naar Blaricum, waar de burge- Catering Party-service Kunstenaar Nout Visser heeft vorige week, in samenwerking met het con structiebedrijf Buyk uit Hardinxveld, de eerste drie "objectenvan zijn hand ge plaatst op de Hofstedering in de Boeren streek. Bovenop de enorme steenblokken (graniet en basalt) die onlangs in de middenberm van de straat werden neer gevlijd, kregen de drie "bakenshun de finitieve plek. Voorlopig blijft het daarbij, Foto: Goos van der Wilt want de plaatsing van de overige bakens - en de andere kunstwerken - wacht op de uitvoering van Boerenstreek-fase II. meester zijn gasten trakteerde op een vuurspuwact. Daarna kregen alle vrij willigers een mok en lepeltje met in scriptie namens de Eemlandgemeen- ten. Onderweg en tijdens pauzes was er vertier in de vorm van de Nederlands kampioen ballonvouwen, een accor deonist, stapelacrobaten en vuurma- giërs. Na een tocht door Soest werd stilge houden voor het stadhuis van Maarn waar de Amersfoorstse drumband Bernhard de feestvreugde nog eens extra opluisterde. De gemeente Maarn deelde een extra attentie in de vorm van een verrekijker aan alle vrijwilligers uit. Daarna ging het weer op het teken van opperspreekmeester Sjef Bode de bussen in voor het slotakkoord in Amersfoort. Daar werd genoten van een buffet en een optreden van de Wi- bra's. Na uitreiking van een foto van het bal lonnen oplaten in de ochtenduren en een slotwoord van voorzitter Bruggink ging iedereen met een zeer tevreden gevoel naar huis. De formule van de verwendag bleek een succes. De ver wendag werd mede mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van SCW, Woonvast en de gemeenten Eemnes, Blaricum, Maarn, Hoevelaken, Soest' en Amersfoort. Onbekenden hebben in het weekeinde ingebroken in een snackbar aan de Soesterbergsestraat in Soestduinen. Een 21-jarige Soester ontdekte de in braak en stelde de politie op de hoog te. Vermist worden blikjes frisdrank en bier. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! ™Bïö Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5