m TAM 1 s! reel sfeer tijdens Seizoenmarkt Soest Hoe 'groen' is Soesterberg Caroluskerk: afscheid van aalmoezenier Crooymans Boerderij Sterrenberg druk bezocht Feest in verbouwde Postiljonschool Keuken voor de Pruttelpot afwezig 1 j^ACfe fc supplies an huis 1 netwerken ce: )eilijk leen wanklank tijdens evenement van verenigingen (dm F.P. Prause HUISARTS Hulpdienst óp zoek naar vrijwilligers Biggles-expositie in Soesterberg Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Ecokids-project uitdaging voor tieners Soesterberg Tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 Seizoen feestelijk afgesloten Plannen voor verdere uitbreiding liggen al klaar Pannenkoeken voor Gouden Leeuwclub Kaarten Burgstede Oud papier hier! Agenda i ad of zolang de voorraad strekt IER- EN TUINPLANTEN. omerplantencheques mee! r op. :orn- anaf ■afrit te Hld.ldrlW)l.| 35-6030781 OESTERBERGSE liet Officiers Casino aan de Kamp- Ie» is sinds afgelopen zaterdag bij telen bekend geworden als een prach tige ruimte, waarin men onder ande- te een daverende seizoenmarkt kan houden. Rond tien uur opende wet- Jiouders Neks Blommers deze jaar lijkse markt en kon toen al een be- Thoorlijk aantal belangstellenden wei toni lieten. Zij attendeerde op de vele mogelijkhe- Jden die vele vrijwilligers in stands Itoonden of lieten zien en horen. Daar- Ina werd het één groot feest van sfeer Jen gezelligheid. Muziek en zang, het ■kon allemaal bij de kraampjes die deze ■keer met veel creativiteit waren opge- Ituigd. En zaken werden er gedaan, bij ■de één mogelijk meer dan bij de ande- Tre. Voor het eerst deed de Vredekerk mee en die toonde als een nieuwe geza menlijke kerkelijke eenheid een frisheid [die velen interesseerde. De ruim hon derd stoelen waren meestal bezet om niets te missen van zang en muziek. Grote publiektrekkers waren de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht en het optreden van de dansgroep The Four 5ÖESTERBER6 HULPOrENS' Aces van Danscentrum Rellum. Vooral met de wervelende slotshow van hun speciale groep, bekend van televisie, kreeg het danscentrum de handen op elkaar. Het groen in de gemeente Soest wordt gestructureerd verzorgd. Het onder houd is verdeeld in categorieën waar door elk gedeelte van het vliegdorp regelmatig de nodige aandacht krijgt. Samenwerking met de bevolking op dit gebied wordt door de mensen van het wijkbeheer zeer op prijs gesteld. Het onderhoud van het groen in Soesterberg is verdeeld in drie catego rieën. Tot de eerste categorie valt de Rademakerstraat, het Odijkplein, het Dorpsplein, de wisselperken aan de Prof. Lorentzlaan en het winkelcentrum aan dé Buijs Ballotlaan. De daarin ge legen groenstroken worden intensief onderhouden. Tot de tweede categorie behoort het groen in de zogenaamde I groenstroken en gazons, direct gren- I zend aan wegen, straten en pleinen. 1 Ook dit valt onder het begrip onder- I houd. Ten slotte valt het natuurlijk I groen onder de derde categorie, zoals I bennen, houtwallen en het talud langs I de snelweg. Vrijwel het gehele onder- 1 houd is uitbesteed aan de Regionaal I Werkcarteningsschap Amersfoort I (RWA). Dit bedrijf geeft mensen arbeid I die het hoge tempo in vele bedrijven I niet of heel moeilijk kunnen bijbenen, doordat zij als gevolg van een ongeval I of anders een handicap hebben. De ge- I meente Soest heeft exact omschreven I welke werkzaamheden per genoemde I categorie verricht moeten worden en I wanneer. De uitvoerders van de ge- meente Soest, de heren Johan Ossen- I drijver en Henk de Knegt zijn belast met de controle op dit werk. R Meldpunt woonomgey ing Hfet onderhoud is in zekere mate ook [een samenspel met de bevolking. Op jrond van meldingen via het 'meld punt woonomgeving: 035-6093666', hetzelfde telefoonnummer als van grof fvuil, worden gevraagde werkzaamhe id den verricht. De meldingen kunnen t groen, bestrating, speelplaatsen enz. betreffen. Ook als bijvoorbeeld ergens een losliggende tegel gevaar kan ople- veren, is een melding via genoemd te- lefoonnummer voldoende om het her- I stel van start te doen gaan. Het streven I is om het euvel zo snel mogelijk op te lossen, maar zeker binnen 24 uur wordt er contact gezocht met de melder. Ook het dumpen van afval valt hieronder, al is de telefoonlijn niet bedoeld als een kliklijn. Men kan zich echter de ergernis van derden voorstellen die zulks zien gebeuren en daarvan melding doen. Met de betrokken vervuiler wordt con tact opgenomen, teneinde het vuil bin nen een bepaalde tijd te verwijderen. Zoals iemand onlangs opmerkte: 'In Soesterberg wonen over het algemeen nette mensen, maar niet huis-aan- huis'. Het is ook het wijkbeheer opge vallen dat vooral de voortuintjes van de meeste huizen dit jaar een bijzondere face-lift hebben gekregen. Velen heb ben hun stukje groen bijzonder feeste lijk gemaakt met nieuwe aanleg, be planting en vooral bloemen. Snoeiwerkzaamheden aan de geluidswal Met het najaar komt ook de tijd aan van snoeiwerkzaamheden. De geluids wal langs de wijken Gemini en Mercu- ry kregen destijds aandacht vanwege vrij drastische snoeiwerkzaamheden verricht in opdracht van de gemeente. Dat leverde via deze krant veel protes ten op met als resultaat dat die werk zaamheden werden beëindigd. In goed onderling overleg werd afgesproken dat aldaar groeiende bomen en strui ken niet meer verwijderd zullen wor den. Een uitzondering daarop is de bospest, ook wel vogelkers genoemd. Het is een struik die geen andere groen in zijn omgeving gedoogd en als een parasiet onder het groen wordt gezien. Het werd met de komst van de gealli eerden in de Tweede Wereldoorlog ook naar Nederland gebracht, met alle gevolgen van dien. Wat men twee jaar geleden op de geluidswal van deze bos pest heeft afgezaagd, heeft nu weer een hoogte gekregen van drie meter of meer. Voorkomen moet worden dat ze gaan bloeien en daarop bessen vormen die door de vogels worden verspreid en waardoor ze elders opnieuw gaan groeien. Om ook andere planten en struiken levensruimte te geven, zal men binnenkort overgaan tot het indammen van deze struiken. Tevens worden eventuele gaten in de wal gedicht en kan de aangeplante klimop nog meer tot uitbreiding komen. Het overige groen op de geluidswal wordt conform afspraak niet verwijderd, maar zoals te doen gebruikelijk zodanig verzorgd dat het zich nog beter kan ontwikkelen. van 11 t/m 17 okt. De collega's nemen waar voor spoedgevallen. Ook de Hulpdienst Soesterberg was zaterdag op de Seizoenmarkt in het Officierscasino aanwezig. Belang rijk, onidat het werk van de Hulp dienst zoveel mogelijk onder de aan dacht van de Soesterbergse bewoners moet worden gebracht. Hierdoor kun nen zij, op het moment dat zij hulp nodig hebben, zich herinneren dat daar in het dorp een vrijwilligersor ganisatie voor is. De Hulpdienst op dit moment op zoek naar nieuwe vrijwilligers en bestuursle den. Veel vrijwilligers zijn al actief vanaf de oprichting, 25 jaar geleden, en er moet nodig versterking komen. De Hulpdienst zet zich in voor hulpverle ning in probleemsituaties en biedt kort lopende hulp tot (eventueel) profes sionele hulp aanwezig is. Ook verwij zing en bemiddeling behoort tot de taak. Kortweg waar burenhulp ont breekt, springt de Hulpdienst in. Veel voorkomende diensten zijn: ver voer per auto naar de polikliniek e.d.; begeleiding naar winkels of ziekenhuis; klusjes aan huis. Van de vrijwilligers wordt niet meer dan gemiddeld 1 uur in de maand gevraagd. Het is dus door velen op te brengen. Binnen het be stuur is de functie van coördinator va cant. Wie belangstelling heeft voor het vrij willigerswerk, kan contact opnemen met Th. Sluis, Banningstraat 7, tel. 351940. De International Biggles Association (IBA) organiseert op 14 november een grote Bsggles-overzichtstentoonstelling in het Militaire Luchtvaartmuseum in Soesterberg. Er worden honderden boeken, stripalbums en tijdschriften uit vele landen samengebracht, aangevuld met posters, platen, spelletjes, etc. over Biggles en zijn geestelijke vader, captain W.E. Johns. De tentoonstelling is ook te zien op 21 eri 28 november. De Caroluskerk nam onlangs afscheid van de zoveelste pastor die haar in de afgelopen jaren bijstond in pastoraat en viering. Deze keer was het aalmoeze nier Ignace Crooymans, op de vliegba sis Soesterberg geen onbekende. Ruim vier jaar geleden landde hij als lucht machtpastor op de bakermat en daar heeft hij geen spijt van. Zoals Zuster Marie-Anne in de voor hem gehouden afscheidsdienst ook zei: 'Een zeer be minnelijk mens met een warm hart. We laten hem dan ook node gaan, maar zijn plicht als aalmoezenier roept hem elders'. Zijn voorganger aalmoezenier Duivenvoorde ging naar Cyprus, Crooymans zoekt het op Kreta, waar ook militairen van de luchtmacht zijn gelegerd. Zondag 3 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pr. Huiskamp; canto- res Zondag 10.30 pr. Van Hooijdonk; ge mengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. P. van Bruegel, Scherpenzeel STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 J. v. Steen WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergwcg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Je bent 10-12 jaar oud. Je woont in Soesterberg en je zou direct na schooltijd op donderdagmiddag best aan een uitdagende, spannende acti viteit mee willen doen. Dan is het Ecokids-project de uitdaging die je zoekt. Samen met leeftijdgenoten aan de slag om de natuur en het milieu in je eigen omgeving te verkennen en te verbete ren. Tot 15 oktober 1999 kun je je op geven om mee te doen met het Ecokids-project. Het Ecokids-pro- gramma is een initiatief van het milieu- educatief centrum De Kwekerij (ge meente Soest), in samenwerking met de Stichting Balans (Jongerenwerk Soesterberg). Het Ecokids-project is een Natuur- en Milieu-activiteitenprogramma voor 10- 12 jarigen en bestaat uit 10 bijeenkom sten. Vanaf 11 november, 10 donder dagmiddagen van 15.30 tot 17.30 uur, zullen de activiteiten plaatsvinden van uit De Dubbeldekker in Soesterberg. Tijdens de bijeenkomsten ga je door middel van opdrachten, veldwerk en enquêtes de directe omgeving verken nen en onderzoeken. Het project zal worden afgerond met een tentoonstelling, die door de deel nemers zal worden samengesteld en vormgegeven. Hoe kun je meedoen? Kosten per deelnemer: f 25,- (10 bij eenkomsten). Inschrijving en betaling: De Dubbeldekker, Dorpsplein 17, Soesterberg, woensdagmiddag 6 en 13 oktober 15.00-17.00 uur en op don derdagavond 7 en 14 oktober 19.00- 20.30 uur. Voor vragen over het Ecokids-project of over de inschrijving: Johan Simon (gemeente Soest, afdeling Groen Milieu, 035-6093202) of met Hoes sein Alaoui (St. Balans, 035-6021987/ 0346-353411). Zaterdag 9 oktober zal in Soesterberg weer de traditionele kinderkleding- en speelgoedbeurs plaats vinden. Van 10.00 tot 12.00 uur opent het dorps huis Burgstede hiervoor haar deuren. Inbreng van kleding en speelgoed is mogelijk op vrijdag 8 oktober van 18.00 tot 20.00 uur, eveneens in het dorpshuis. Van de ingebrachte artikelen wordt verwacht dat zij schoon zijn en in goede staat verkeren. De beurs biedt ruimte aan kleding vanaf maat 86 t/m maat 176. De ervaring heeft geleerd dat eigentijdse kleding mits vriendelijk geprijsd, uitstekend in de markt ligt. Wat betreft het tweedehands speel goed is vooral het kwalitatief betere speelgoed een zeer geliefd artikel. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen bedrag 15% onkostenvergoe ding gevraagd. Ophalen van niet ver kochte artikelen en afrekenen met de verkopers, vindt zaterdagmiddag plaats van 14.30 tot 15.00 uur. Niet opge haalde artikelen worden geschonken aan diverse projecten. Voor inlichtin gen en/of verkoopnummer staan de navolgende telefoonnummers beschik baar in Soesterberg: 352295, 351269 en 352961. Alsmede via 030- 6924552. COURANT C'orrespondentie- adres P. Taai, Van Maarenplein 3769 EN Soesterberg K la ch ten bezorging C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Meer berichten over Soesterberg op pagina 11 Stichting Abrona had het goed aange kondigd: de boerderij van Sterrenberg zou het seizoen feestelijk afsluiten. En dat hebben ze geweten! Het zag zon dagmiddag 19 september zwart van de mensen, die van heinde en verre dit bijzondere gebeuren wilden meemaken. De dieren van de boerderij zijn heel wat gewend, maar zoveel mensen maakten hen toch wat nerveus. Behal ve Molly, het bejaarde varken. Ze ge noot van al die belangstelling en voor al de heerlijke hapjes die men voor haar had meegebracht. Tussen de gebou wen stonden tafels en stoelen voor hen die van pannenkoeken of andere heerlijkheden wilden genieten. Het springkussen was voor de kleintjes een heerlijke attractie met de aangrenzende speeltuin en zandbak. Voor het.eerst werd de huifkar getoond, getrokken door twee Shetland pony's. Hij heeft veel rondjes Sterrenberg gemaakt, met in de bak kwetterende kinderen die er maar geen genoeg van kregen. Ook na de sluiting van het seizoen kan men de boerderij bezoeken en genieten van de vele dieren die daar rondlopen. Om dit ook voor de toekomst te behouden is financiële steun noodzakelijk. Voor 25 gulden is men donateur: girorekening 155428, ten name van Boerderij Abro- 'Als personeel zijn we enorm blij niet deze fantastische uitbreiding. Het is nu een echte school geworden, gericht op de toekomst. Maar niets doen is achteruitgaan, dus hebben we nu al weer verbouwplannen voor de toe komst om eventuele wijzigingen goed op te vangen.' De directeur van de Postiljonschoon, Leo Kamphorst, is een gelukkig mens; dat hoor je niet alleen, dat zié je ook duidelijk aan hem. Het was woensdag 22 september een bijzondere dag voor leerlingen, leerkrachten en ouders, maar ook voor veel belangstellenden die de school bezochten, 's Morgens was er een grote vossenjacht en zag men diverse taferelen in het vliegdorp, waarvan sommigen wel even opkeken. Een politieman die bijvoorbeeld bij de kruising Kampweg met de Kamerlingh Onneslaan stond, maakte heel wat be stuurders ietwat nerveus. Snel werden hier en daar veiligheidsriemen vastgé- maakt om een bekeuring te voorko men, tot ze de 'nep-agent' doorhad den. 's Middags om twee uur werden geno digden welkom geheten zoals perso neel van Aannemersbedrijf Van Breu- kelen en Zonen, Architectenbureau Bos en partners en het schoolbestuur. In een kort, maar gloedvol betoog zet te Leo Kamphorst hier en daar duide lijk de punten op de i. Maar is er dan zoveel nieuws gekomen? Kamphorst noemde ze achter elkaar: een prachtlo- kaaJ, een gemeenschapsruimte, een multifunctionele ruimte, een invaliden toilet, verbeterde toegangen, een veel beter verlichte gang. Kortom, alle ruim ten hebben de bestemming die er op de tekening aan gegeven werd en vaak zelfs meer. Veel lokalen kregen nieuw meubilair. Elke zondagmiddag komen de vaste klanten in café 'De Gouden Leeuw' bij elkaar. Het laatste nieuws wordt daar bekend gemaakt en er worden even tueel plannen gemaakt voor doelge richte activiteiten. Uiteraard gaat zulks gepaard met één of meerdere glazen lichtb'fuin gerstenat en draagt het ge heel een bijzonder ontspannen en fees telijk karakter. Om ongeveer vier uur worden allen door de uitbater tot de orde geroepen, want dan is het grote moment geko men dat van een ieder een gift wordt gevraagd yoor 'de goede doelenpot'. Een blikken trommel maakt vervolgens de ronde en wordt daarna weer veilig opgeborgen tot de volgende zondag middag. Eén keer per jaar wordt de in houd van de trommel in het openbaar geteld en dan blijkt dat de gevers echt niet zuinig zijn. Het schommelt steeds rond een bedrag van ruim tweeduizend De Pruttelpot. gulden, die in dezelfde vergadering aan een 'goed doel' wordt geschonken. De laatste keer was dat de Pruttelpot, de plaatselijke academie voor studen ten in de leeftijd van IV2 tot 4 jaar. Om zich goed voor te bereiden op hun toe komst, misten ze een bijna echte keu ken met de bijbehorende potten en pannen. Dank zij de gift uit de goede doelenpot werd dat tot in de puntjes geregeld. De deelnemers van de pot werden op een zondagmiddag uitge nodigd om de nieuwe keuken te be wonderen. Daar hoorden ze dat ze in De Gouden Leeuw werden verrast met diverse soorten pannenkoeken. Mede werksters van de Pruttelpot stonden in de keuken van het café en hadden al stapels gebakken. Een geste die men zeer op prijs stelde. Verbouwplannen Regeren is vooruitzien. 'Groepsgroot teverkleining', een kennelijk nieuw Ne derlands woord dat binnen het school verband goed bekend is, is een optie voor de nabije toekomst. Om het aan tal leerlingen per klas te kunnen ver kleinen, moet er meer ruimte komen. Trots toonde Kamphorst bestek en te kening, waarin dat duidelijk is verwerkt. De gemeente Soest wordt luid' en dui delijk lof toegezwaaid voor het mee denken en -doen op dit gebied. Alleen de geldpot is op dit moment leeg, maar wie weet door goed sparen en een beetje hulp van Minister Hermans kun nen ook die plannen binnen afzienba re tijd gerealiseerd worden. Net aan de andere kant waar nu de uitbreiding is verricht, staat een nieuw lokaal al op papier. Tijdens de verbouw heeft men met die uitbreiding al rekening gehou den. In zijn dankwoord voor de zeer velen die hun steentje hadden bijge dragen aan deze verbouw, betrok hij ook duidelijk de ouders en de directe omwonenden. Ook zij hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging om na al de drukte eens te komen kijken wat het was geworden. 'Als ik daarop moet reageren, dan wiJ ik dat wel doen door middel van het geven van een cijfer. Een 10 is volmaakt, dus een 10-', was de reactie van een omwonende. Vrijdag 1 oktober wordt om 19.30 uur de klaverjas- en jokeravond in dorps huis Burgstede gehouden. Ook dit keer zijn daarbij prijzen te winnen. Iedereen mag deelnemen. Elke eerste zaterdag van de maand staat een papiercontainer tegenover de plaatselijke Rabobank. Elke kilo is daar welkom. De opbrengst is voor de plaat selijke Vredekerk. Woensdag 29 september 08-12 markt, Rademakerstraat Donderdag 30 september 20-24 avondvliegen Vrijdag 1 oktober 18-20 chemokar, Buijs Ballotlaan 19.30 kaarten, Burgstede Zaterdag 2 oktober 09.30 brandweerdag, Sterrenberg oud papier, bij Rabobank Maandag 4 oktober 11-12 zitting Rabobank, Drie Eiken 20-24 avondvliegen Dinsdag 5 oktober 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken 20-24 avondvliegen Woensdag 6 oktober 08-12 markt, Rademakerstraat

Soester Courant | 1999 | | pagina 13