20?» 27." 15." r uw •atis! phy/zcal UOIBU Koude douche VVZ'49 tegen hekkensluiter Soest biedt Elinkwijk goed partij |j Blessuretijd weer fataal voor SEC Fase van gewenning voor Red Stars F19 CENT Ji PAGINA 16 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 17 LIE RUKKENi Soesters leven beneden hun stand in onderste helft ranglijst VOETBAL zaterdag R.WESTRA Zonnehemel te huur Blauwe Leeuwen herstellen zich na de rust: 2-2 VOETBAL zondag Wegwerken achterstand loont uiteindelijk niet BADMINTON Goede start van Selby in thuisduel met 't Slot: 6-2 Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud /warm buffet Zwakke set-aanval breekt ploeg op tegen strakke verdediging BASKETBAL VERHUISD VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN - Montfoort t Sanitair MATEN ZIGIHGEH EN/Of ZtTfOÜHH VOOSlltHOUOEH Dorresteinwweg 60 Soest Telefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12,00 uur GESLOTEN. metgeziditsbruiner 3 weken f 150,- 6 weken f250,- (ook voor de koop) TROPICAL (035) 542 23 92 Mei het gelijke spel en het verlies te gen respectievelijk Geinoord en Ajax had trainer Henry Kalk naderhand vrede, maar de 2-3-nederlaag, zater dagmiddag tegen rode lantaarndra ger Zwaluwen 30, beschouwde hij toch als een 'koude douche'. WVZ'49 heeft de drie punten laten liggen. We moeten als collectief kij ken waaraan het heeft gelegen en wat er aan gedaan kan worden." Winst tegen Zwaluwen 30 was voor de groenwitten belangrijk, omdat in deze fase van de competitie het kaf van het koren gescheiden wordt. Door deze uitslag behoren de Soesters met vier punten uit vier wedstrijden juist tot kaf van de competitie. En dat had Kalk voor aanvang van de eerste klas se natuurlijk niet gedacht. Het blazoen kon tegen de bezoekers uit Hoorn opgekrikt worden na het vorige duel tegen Ajax, waarin WZ'49 over duidelijk een maat te klein was. Met nog geen punten in de tas, leek Zwa- luwen'30 een ideale tegenstander. Maar de ploeg had enigszins pech ge had en verloor de eerste drie wedstrij den met st.eeds één doelpuntje verschil (Geinoord 1-2, Ajax 1-2 en Mont- foort 2-3). Bovendien speelde de ploeg van Ron van de Gracht afgelo pen seizoen nog nacompetitie om pro motie naar de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal af te dwingen. Van on derschatting kon dus geen sprake zijn WZ'49 liet in het eerste deel van de eerste helft zien wat de bedoelingen waren. De duels werden fel aangegaan en het circulatievoetbal waarmee vorig jaar de eerste klasse werd bereikt, vier de hoogtij in deze fase. Het goede voet bal leverde aardig wat situaties op, waarbij van doelgevaar sprake was. Ook Zwaluwen 30 schiep kansen, wat de kwaliteit van het ten toon gesprei de spel aanzienlijk verhoogde. Het hoge tempo en het aantrekkelijke voetbal in het eerste kwart van het duel, leverde beide ploegen een goal op. De twee doelpunten zorgden voor hilariteit bij de toeschouwers. Verdedi- ger Barry van de Berg bracht WZ'49 op een 1-0-voorsprong, nadat doel man Ron Sijm blunderde bij een corner van Ruben de Goede. Sijm liet de bal los en Van de Berg knalde vervolgens in. Domper Bij de gelijkmaker was het de beurt aan VVZ'49 om een presentje weg te ge ven. Daan Hilhorst probeerde het spel naar de linkerkant te verleggen, maar de sluitpost zag de boomlange Pieter Klin- Marcel van Essen (rechts) probeert zich zo klein mogelijk te maken om ruimte te creëeren voor de doelpoging van Niels van Wely. Verdedigers van Zwaluwen 30 trachten zich in de baan van het schot te werpen. Foto; Mcjo Allessie gers over het hoofd. De spits legde te rug op teamgenoot Stephan Kaay: 1- 1. Een domper voor VVZ'49 en voor al voor Hilhorst die door de vakantie 'van zijn collega en 'rivaal' Mark Brou wer de kans kreeg trainer Kalk te over tuigen van zijn capaciteiten. Opeens was het gedaan met het vloeiende spel aan Soester zijde. De persoonlijke fouten stapelden zich op. WZ'49 leed steeds vaker balverlies, waardoor de aanvalsgolven op het Hoornse doel stokten. De irritaties na men toe aan beide kanten. Gijs Schaap was tot twee maal toe slachtoffer van een charge op zijn ledematen. Béide keren deelde scheidsrechter Veltrop een gele kaart uit. Ook Jordie Brouwer, die in de eerste helft sterk acteerde, in casseerde een prent van die kleur. In de 35sle minuut was het Marcel van Es sen die de groenwitten bijna op 2-1 zette, keeper Sijm reageerde ditmaal adequaat op zijn inzet. Zwaluwen 30 begon scherper aan de tweede helft, maar de eerste scorings- mogelijkheid was voor WZ'49. Weer was het Van Essen die voor gevaar stichtte. De bal verdween in het zijnet. De bezoekers scoorden daarentegen wel. De Soester verdediging anticipeer de traag op een lange bal op Klingers. De aanvaller liet Ronald de Rooy zijn hielen zien en gaf Hilhorst uiteindelijk het nakijken: 1-2. Kalk bracht de verse krachten Gerard 'Becker en Richard Rademaker in voor de 'onzichtbare' Niels van Weely en de hardwerkende, maar ongelukkige Hid- de Reitsma. Ook Zwaluwen'30 wissel de. Invaller AbdelkrimYahiaoui stond nog koud in het veld toen hij de 1-3 liet aantekenen. Weer kwam er een lange bal vanuit het achterveld en weer was er geen rugdekking. WZ'49 moest komen en perste er in het laat ste kwartier een slotoffensief uit. Het was geen verzorgd voetbal, maar lange halen naar de spitsen. Centrale verde diger Bas van Doorn werd door trainer Kalk naar de frontlinie gemaand om de ballen met het hoofd te verlengen. Becker had de aansluitingstreffer op zijn schoen, maar kwam op het beslis sende moment snelheid tekort. Schaap scoorde wel de 2-3. De middenvelder werd door Van Doorn vrij voor de doelman gezet en schoot in de kort hoek binnen. Terwijl WZ'49 op zoek was naar nog een doelpunt, loerde de ploeg uit Hoorn op een counter. Drie minuten voor tijd kon het niet meer mis toen twee spelers van Zwaluwen 30 op het doel van Hilhorst afstormden. De Soester bleef goed naar de bal kijken en verrichtte een 'onmogelijke' redding. Kalk wisselde voor de derde keer. Noodgedwongen, omdat doelpunten maker Van de Berg uit het veld ge schopt werd. Alendar Kurt nam zijn plek in. In blessuretijd kwam WZ'49 bijna langszij, maar de open kopkans voor Van Doom werd onschadelijk ge maakt door de Hoornse keeper. Direct erna floot Veltrop af voor het einde. Onvoldoende "De eerste helft speelde WZ'49 vrij goed voetbal. In de rust heb ik de jon gens verteld dat ze op de dezelfde voet door moesten gaan. Maar Zwalu wen'30 verzilverde twee kansen, terwijl wij in de aanval waren. Dat is jammer. Hun verdediging was veruit de zwakste schakel en daarvan hebben we onvol doende geprofiteerd. Het lukte WZ'49 net niet. We hadden minimaal een gelijkspel moeten behalen. Tegen Geinoord en Ajax had ik er vrede mee, maar dit is een koude douche", zei Kalk die juist deze wedstrijd wilde aangrij pen om WZ'49 bij het koren te laten behoren. Door dit resultaat bivakkeert WZ'49 in de onderste regionen van de eerste klasse en Kalk weet heel goed dat zijn ploeg daar absoluut niet thuishoort. 'l/\ f0 Soest sprokkelt in deze fase van de prille competitie de punten bijeen. Na het prima gelijkspel (2-2) tegen het Utrechtse Elinkwijk staat de tel ler inmiddels op vijf. De Blauwe Leeuwen presteren in hun debuutjaar boven verwachting, maar trainer Peter Visee onderkent als geen ander dat de ploeg moet blijven vechten voor een goed resultaat en dat er een periode komt dat het wat minder kan "Als we niet allemaal top zijn en niet in staat zijn om kort op de man te dekken, dan krijgt Soest het knap lastig. Elke wedstrijd is voor Soest een uitdaging. Zaak is om een duel relaxed te benade ren en vooral rustig te blijven. De spe lers gaan daar zeer goed mee om", eva lueerde de Baarnaar de prima prestaties van zijn ploeg. Ook in Utrecht kwam Soest goed voor de dag. Visee en zijn mannen mochten hun handen dichtknijpen dat het bij rust slechts 1-0 voor Elinkwijk stond. Na rust rechtte de ploeg zijn rug en was ze gelijkwaardig aan de thuisclub. Visee vond de Utrechters tot dusver veruit de beste tegenstander, zeker gezien het positiespel en de balcirculatie in de eer ste helft. Dat Soest toch nog in blessu retijd via Martijn Stalenhoef de gelijk maker scoorde, was volgens hem feite lijk gezien zeer verdiend. Bij een 1-1 stand werd Guy Dekker overduidelijk aan zijn shirt getrokken, maar in plaats van de Soesters een penalty te geven, liet de scheidsrechter doorspelen. Een paar minuten na het strafschopwaardi ge incident, kwam Elinkwijk op 2-1, terwijl het eigenlijk 1-2 had moeten zijn. Soest speelde een moeilijk eerste be drijf. Elinkwijk domineerde het duel door het hoge baltempo en het posi tiespel. De Utrechters dwongen echter weinig kansen af. Niettemin mocht de thuisclub rusten met een 1-0. En Soest? De ploeg had zijn handen vol om de tegenstander van het eigen doel af te houden. Dus aan aanvallen kwam het nauwelijks toe. Het enige wapen feit was een inzet van Stalenhoef, waar na de bal van de lijn werd gehaald. Soest speelde voor rust met het kwar tet Jeroen van Veenendaal, Jeroen Dorrestein, Dennis Heykamp en Sta lenhoef (van links naar rechts) op het middenveld. De tweede helft gaf Zeki Kurt acte de présence op de plek van Van Veenendaal. Dorrestein verhuisde naar links en om voor meer snelheid aan de zijkant te zorgen, wisselden Sta lenhoef en Heykamp van positie. Martijn Stalenhoef: derde gele kaart Visee heeft voor de middenlinie goede troeven in zijn handen, maar hij mist nog altijd de behendige Martijn de Jonge. "De Jonge heeft nog een trai ningsachterstand, maar als hij er weer bij is dan kan Soest voor nog meer aanvallende en snelle impulsen aan de buitenkant zorgen". Het ging door de omzettingen aanmer kelijk beter met Soest. Heykamp zocht aan de rechterkant meer diepte, waar door de Soesters gevaarlijker werden. Elinkwijk kon de aanvallende bedoe lingen van de bezoekers moeilijk pare ren en raakte in paniek. De opbouw, die voor de rust nog kon floreren, werd door Soest ontregeld. De paniek sloeg helemaal in de benen van de Utrechters toen André Hufman de 1-1 op het sco rebord liet noteren. Vooral na rust acteerde Hufman sterk, maar ondanks zijn goede spel werd hij toch door Visee naar de kant gehaald. Visee: "Ik had tegen Dekker gezegd dat hij na een kwartier zou invallen. Het kwam misschien op dat moment het spel van Soest niet ten goede, omdat ik Hufman heel goed vond voetballen. Maar ik kon het tegenover Dekker niet maken. Op zo'n moment hen ik dan iets te menselijk". K.rap na ae mvaioeuri naa ooesi een penalty mee moeten krijgen, maar de scheidsrechter weigerde de opgelopen schade van Elinkwijk te vergroten. Uit het niets kwamen de Utrechters op 2- 1 en de wedstrijd leek gespeeld. Tot de laatste minuut toen Soest wel een strafschop kreeg toegewezen. Tegen Flevoland schoot Dekker onberispelijk in, maar nu schoot hij over. In de extra tijd mocht Heykamp een vrije trap ne men en deponeerde het leer op het hoofd van Dorrestein. De bal raakte de onderkant van de lat, waarna Dekker in de rebound alsnog het dik verdien de punt veiligstelde. KES specialisaties is tie. Voor zonwering ij voorkeur met de :ctie. Want die helemaal aan onze er solide kwaliteit en elijkheden. Door de 2 in stijlen en kleuren duet waarmee wij de iele woonwensen op i praktische manier len. De arbeidskosten :age van Luxaflex - ng zijn bij EDSKES rsief. Dat zou u 'eleens honderden i besparen! Zoals eerder tegen Maarssen en Eemboys het geval was, morste SEC- zaterdag in de blessuretijd een punt. Na een 0-3 ruststand vocht de ploeg van Paul Muller zich knap terug tot 3-3, maar door een strafschop trok Sterrenwijk alsnog aan het langste eind: 3-4. Door fouten in de verdediging leek de wedstrijd al in een vroeg stadium op slot te zitten. SEC speelde in de eerste helft te slap en ongeconcentreerd en incasseerde drie treffers. Na de pauze herstelden de groenwitten zich, al duurde het tot een kwartier voor tijd eer de achterstand werd ver kleind. Faraouk was de doelpuntenma ker. Vijf minuten later kon er weer van een echt duel sprake zijn toen Maarten Smedema de 2-3 binnentikte. De thuisclub drukte door en kwam via Mohammed Touhami zelfs op 3-3. De overwinning lag klaar, de kansen daar op kwamen ook, maar de verlossende treffer bleef uit. Voor SEC althans Sterrenwijk besliste de wedstrijd in de slotminuut. Een bittere pil voor de Soesters, te meer omdat dit de derde wedstrijd was, waarin de ploeg van Muller in de extra speeltijd de das werd omgedaan. Foto: Afdo Allessie In de nieuwe samenstelling heeft Sel by een goede start doorgemaakt van de badmintoncompetitie. De thuis wedstrijd tegen 't Slot werd met 6-2 gewonnen. In vier van de acht par tijen was een derde game nodig. Herman Scheerhoorn en Siebren Roor- da hadden aan twee games genoeg om Selby op een 2-0-voorsprong te zetten. Jolanda van Cleef en Saskia Sulenta leverden hun eerste slagenwisseling in, maar beiden kwamen goed terug, zodat de Soesters met een 4-0-voorsprong uit de enkelspelen stapten. Dat de ervaren Scheerhoorn zich niet van de wijs liet brengen door het jon ge talent uit Zeist bewees hij voor de tweede maal in het herendubbel. Hij en Roorda liepen als het ware over hun tegenstanders heen: 15-0, 15-2. 't Slot redde de eer in het damesdub- bel (13-15, 15-12, 3-15) en snoepte ook een puntje in de tweede mix, waar in Roorda en Sulenta niets hadden in te brengen: 5-15, 9-15. 'gsestraat 28-30 E] Soest nier Cao Ar-.^ Dagschotels woensdag Kwartetje met pommes Parisiennes en boontjes donderdag Kabeljauw met aardap pelpuree en worteltjes weekend Kipkluiven met aardappel- gratin en gemengde sla maandag Speklapje met spinazie en aardappelkroketten dinsdag Kalkoenschnitzel met doperwten en frites Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 SPORTSTUDIO FITNESS Nog voor het millennium een beter f iguur? Dat kan met een unieke 10-weekse cursus, begeleid door een diëtiste en een sportdocent. Sport en dieet zijn de gouden ingrediënten voor een succesvol resultaat. De cursus is geschikt voor iedereen en is toegespitst op uw persoonlijke omstandigheden, voedingsgewoonten en fysieke gesteldheid. Dieet Kennismakingsgesprek met diëtiste. Vrije keuze in manier van lijnen: maaltijdvervanger of gewoon dieet. Rompmeting door de diëtiste aan het begin, hal verwege en het einde van de cursus. Iedere twee weken persoonlijk advies van de diëtiste. Sport Kennismakingsgesprek met sportdocent Twee maal per week een sportprogramma afgestemd op uw basisconditie. Twee maal een sportpresentatiemeting. Videopresentatie. Gratis gebruik van saunafaciliteiten. Aanpassen van voedingsgewoonten voor een goed resultaat. Deze cursus sportief afslanken biedt u dus meer den een trainingsprogramma en een dieet alleen. Uw sportprogramma is aangepast aan uw persoonlijke omstandigheden. Samen met de diëtiste gaat u werken aan een verandering van uw eet- en leefgewoonten. Na 10 weken zult u bewuster eten door hetgeen u geleerd en ervaren heeft. Bent u geïnteresseerd? Kom dan woensdag 6 oktober a.s Dalweg 2A, 3764 BX Soest, 's ochtends 10.00 -11.30 uur 's avonds 19.30-21.00 uur vrijblijvend naar een van de informatiebijeenkomsten. SPORTSTUDIO Voor aanmeldingen of vragen kunt u ons altijd bellen: 035-601 60 00. FITNESS "Er moet nog wat intelligenter ge speeld worden," zei Hans de Rond, in het dagelijks leven milieu-adviseur en in zijn vrije tijd onder meer bas- ketbalcoach én diplomaat. Hij sprak de woorden na de 66-57-nederlaag die de heren van Red Stars opliepen in het openingsduel tegen SBU. "We staan met twee beentjes op de vloer." Sinds 1990 komt Red Stars voor de derde keer uit in de eerste klasse van rayon West-Nederland die min of meer vergelijkbaar is met de tweede/derde klasse van het amateurvoetbal. In '91 en '98 degradeerden de Soesters direct, nu ziet de situatie er rooskleuriger uit. De Rond heeft de beschikking over tien spelers die op dit niveau uit de voeten moeten kunnen. Wennen is het wel, een treetje hoger, zo bleek zondagmiddag. In Utrecht on dervond Red Stars dat het verdedigen de niveau in de eerste klasse hoger is dan in de tweede klasse en omdat de set-aanval van de ploeg te wensen overlaat, is het simpel de lage score te verklaren. "We moeten het hebben van de fast-break. SBU wist dat en heeft er heel veel aan gedaan om die tegen te werken en dat is ze goed gelukt. Ik denk dat we er hooguit tien punten uit gescoord hebben in plaats van twintig tot dertig. SBU had daarbij het voor deel van het kleine speelveld, ik moet nog zien hoe het hen op ons centre court in Beukendal vergaat." In defensief opzicht liet Red Stars zelf evenmin een slechte indruk achter. Het had alleen de pech dat SBU twee spe- vanaf 4 oktober a.s. Industrie Terrein Nieuwegracht IA Soest Voor bedrijf en particulier A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Bakker Bedrijfswagens Amersfoort Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV d'Oude Enghe/Vini's Bar De selectie wordt ook ondersteund door: G. van de Munt Automaterialen BV Van 't Net Verhuizingen ASBO Groep Broodje van Toontje Hooyer Bouw en Techniek Bouwbedrijf E.A. van den Hengel Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding Bakker Bedrijfswagengroep Wasiel Steitner - Autobedrijf Bosboom - Café Bar "De Kuil" - Boutique des Fleurs - Café Brasserie De Faam - Van Hengstum Apparatenbouw - W.W. Deelen b.v. - V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop en partners Ben Becker Transport bv - VanDamSports Iers binnen de gelederen had, die uit de onmogelijkste posities de bal in de ring mikten en in de eerste helft (32-31) vrijwel alle Utrechtse punten voor hun rekening namen. Fouten Tot halverwege het tweede gedeelte kon de wedstrijd alle kanten op, maar vanaf 45-44 vergooide Red Stars zijn eigen kansen. Omdat hij van de dien sten van alle spelers gebruik wilde ma ken, wisselde De Rond vaker door. Of dat altijd even gelukkig uitviel, valt te betwijfelen. Feit is dat Manfred Dikkers een simpele scoringskans om zeep hielp, Arend Kok de bal feilloos tegen de muur gooide en Dennis van Wijk en Marcel Slagter dezelfde bal vlot inlever den bij hun tegenstanders. De fouten werden afgedwongen door de strak verdedigende Utrechters en genade loos afgestraft: 54-46. Met twee time-outs probeerde De Rond de bakens te verzetten. Ondanks drie driepunters van Guido La Rose lukte dat niet. In de laatste minuten haalde Red Stars een press uit de kast, maar het slotoffensief werkte averechts. De Rond, die in het verleden diverse teams van Red Stars onder zijn hoede had en daarmee veel successen boekte, heeft nog veel werk te verrichten. Ach terin lijkt de conditioneel sterke ploeg de zaakjes onder controle te hebben, maar aan de voorste linie schort er nog het een en ander. Wil Red Stars dit sei zoen uit de zorgen blijven, dan zal het ervoor moeten zorgen dat het minder afhankelijk wordt van snelle uitvallen. De heren spelen zaterdag om 20.30 uur in Beukendal tegen Baros. Het be treft een duel in de tweede bekerronde. De Rotterdammers komen een klasse lager uit dan de Soesters, maar scha kelden in de eerste ronde toevallig wel SBU uit. Red Stars is dus gewaar schuwd. Dames Tegen Bulls zat damescoach Wim Bol werk alleen op de bank. Om verschil lende redenen waren slechts vijf speel sters inzetbaar, onder wie zijn vijftien jarige dochter Angelica die dispensatie heeft gekregen van de bond om bij de dames mee te doen. Na tien minuten was het al 15-4 voor de Utrechtse ex- studenten die hun voorsprong in de eerste helft vergrootten tot 30-15. Toen Antoinette van Eeten negen mi nuten voor tijd haar vierde persoonlij ke fout kreeg en geen risico's meer kon nemen, had Bulls vrij spel onder het bord: 63-35. Bolwerk sprak van een 'valse start' en ziet de toekomst zonnig in. Bij het vol gende optreden is forward Geraldine Melgert terug, maakt center Sandra Verkoyen na afwezigheid van een jaar haar rentree en komt Suzanne Visser (afkomstig van Crackerjacks uit Amers foort) de gelederen versterken. Mar- loes Schippers en Margreet van Roomen zitten nog in de ziekenboeg. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 1999 | | pagina 17