rden Dames van Stam/SoVoCo nog niet klaar Vier nieuwe Soester golfkampioenen Hockeyers fier aan kop 'Arbeidstijdverkorting' Nieuwkomer troeft rest af iCHOOL Boa Ij [volleybal i SPORTi Galerijderkampio^ Geflatteerde nederlaag SEC Hees mist teveel kansen Pijnenburgcross op zondag 3 oktober Afstraffing voor Eemvogels PArei^ENSDAG 29 SEPTEMBER 1999^ SOESTER COURANT nu eenmaal 3m dan nog zoon of e of Frans. :nJ9 je wel de zekerheid!!) >lwerk. Was ir aan ko en betrouw- - inpassen van vijf nieuwe volleybalsters vergt nog enige tijd PAGINA 19 Ietje Roos, Aleid Verrips, Gijs Kor laar en Rob van Hall WATERPOLO Goed debuut van verjongd team de Duinkikkers TAFELTENNIS Weer honderd procent score van Berend Jonker ZAALVOETBAL Wisselvallig Firtina'93 niet altijd compleet Ook derde duel in winst omgezet HOCKEY Gehavende ploeg in slotfase door de knieën VOETBAL zondag Ron Daselaar tevreden ondanks verlies VOETBAL zaterdag Mariëtte Spoelder kampioen Pijnenburg ATLETIEK Blessures grootste domper korfballers KORFBAL BOWLING Records bowlers lg INDUSTRIgWFn 9 JNINGSWEG Op de laatste speeldag van vorig sei zoen stelden de dames van Stam/ SoVoCo hun verblijf in de eerste di- ivisie veilig dankzij een historische zege in Sneek. Toch zakken de volley- Sm balster* af, zij het louter in geografi sche zin, want ze spelen nu niet meer jn de noordelijke, maar zuidelijke eerste divisie. Daarin zullen veel nieuwe gezichten te zien zijn. Hetzelf de geldt voor de ploeg van Inge Olt- In haar derde seizoen in Soest heeft de Amstelveense onder meer de taak vijf i nieuwe speelsters in te passen en dat i vergt tijd. Drie dagen voor de eerste opslag is het team dan ook nog niet klaar voor de competitie. "De eerste i twee wedstrijden komen te vroeg, maar dat is ook mijn schuld. Ik ben laat van vakantie teruggekomen," aldus Olthof die er vier weken voorbereiding heeft opzitten. Gezien de gewijzigde samenstelling heeft ze tenminste twee weken langer de tijd nodig om een beter ingespeelde ploeg te smeden. "Er zijn nog ondui delijkheden binnen het team, afspra ken worden niet uitgevoerd. Het is hartstikke leuk dat we vijf nieuwe jon ge speelsters erbij hebben, maar het kost tijd om die in te passen." Op papier de beste binnenkomer is Afke Geerlings. De 21-jarige studente speelde bij Martinus, viel af toe in de eredivisieploeg van die club in, maar werd kennelijk te licht bevonden voor het grote werk. Hoewel ze (evenals Joan van der Hom en Albertine de Haan) af en toe een training moet overslaan vanwege studie, is ze opge nomen in de Soester ploeg die drie maal in de week oefent. Tieners Drie tieners kwamen in de afgelopen maanden eveneens naar Stam/SoVo- Co. Met vijftien jaar is Susan van de Heuvel, afkomstig van Hoogland, de Benjamin van het gezelschap. Linda Ellebroek (Vollkei) en Leonie van der Hom (uit het tweede) zijn ook nog te jong voor een rijbewijs. De oudste nieuwkomer is Reina Wieberdink (30) die de laatste jaren met het tweede team in de tweede divisie uitkwam. Gebleven zijn Angela van Silfhout, Mi- chelle van Rooy, Jeanne van Vliet en de eerdergenoemde De Haan en Joan van der Horn, allen speelsters wiens volleybalroots elders liggen. Vanuit dat oogpunt is er dan ook sprake van een 'vreemdelingenlegioen1 en zou de club leiding zich achter de oren mogen krab ben als het gaat om jeugdbeleid. Judith Meerding was de laatste echte SoVo- Co-klant in de hoofdmacht, maar zij verwacht gezinsuitbreiding en is daar om niet meer van de partij. Olthof is in ieder geval blij dat ze dit seizoen over tien speelsters beschikt. In het voorbije seizoen moest ze regelma tig een beroep doen op speelsters uit het tweede, nu kan ze putten uit tien vaste krachten, van wie ze de basiszes al in haar hoofd heeft. Of Stam/SoVo- Co het in de eerste divisie B makkelij ker krijgt dan in IA, daarvan is ze niet meer overtuigd. "Tot vorig jaar was IA beter, maar de bond heeft meer teams verschoven, dus je moet afwachten of 1B nog zwakker is." Set Up'65, dat de laatste jaren tot de betere teams in IA behoorde, is mee verhuisd naar het zuiden. Van de ande re ploegen is niet veel bekend, maar Olthof is blij met de nieuwe indeling. "We hebben twee jaar lang gevraagd of we in 1B mochten worden ingedeeld. Als trainster heb ik IA inmiddels wel gezien. Waar we staan, weet ik niet. We hebben er weer vijf dames bij, we moe ten weer onze nek uitsteken. Ik denk dat je met de spelregelwijzigingen en de libero een aantal zaken kunt uitschake len. Zoals ik het nu zie, maken we een redelijke kans, maar vraag het me over vier weken nog maar eens. Ik heb er in ieder geval zin in en ben blij dat ik met tien frisse meiden kan werken." Heren Handhaven en veel leren. Daar gaat het dit seizoen om bij de heren van Stam/SoVoCo die in de promotieklas se uitkomen. In de formatie zijn drie routiniers vervangen door jonge spelers en daarom heeft trainer/coach Ali Moghadassian de lat lager gelegd. Jan Visser stopt na een jaartje of twintig in de hoofdmacht te hebben gespeeld. Roel Richmond is vertrokken naar AGAVS, waar meer voormalige SoVo- Co-klanten spelen, en Jaap van der Vinne is slechts sporadisch beschikbaar voor de volleybalploeg. Voor hen in de plaats kwam onder an deren de zestienjarige Lars Andeweg die via Gemini en Vollkei terug is op het oude nest en zal worden benut als tweede spelverdeler. Koen (19) ver ruilde Forza/Hoogland voor de Soes ter club en heeft volgens Moghadassian de potentie om een goede promotie klassespeler te worden. Nieuw is te vens Ralf die is hersteld is van een her nia en daarvoor een poosje speelde voor eerste divisieclub VVC uit Vught. "We hebben veel ervaring ingeleverd, maar het is een jong en enthousiast team. Je kunt nu op het technische vlak en aan de fysieke kant meer leren. Het resultaat daarvan is sneller meet baar dan bij oudere spelers. Dat is onze insteek. Gezien de kwaliteit binnen het Inge Olthof heeft nog veel uit te legden aan de dames van Stam/SoVoCo. De eerste competitiewedstrijd, zaterdag, komt eigenlijk te vroeg voor de op vijf plaatsen gewijzigde eerste di- visieploeg die dit seizoen in de zuidelijke poule is ingedeeld en daardoor veel vreemde tegenstanders zal ontmoeten. Foto: Goos van der Wilt team kun je onbevangen spelen en per wedstrijd bekijken waar je staat. Je mag niet verwachten dat dit meteen een team is, dat er staat. Als je kijkt naar onze tegenstanders, mogen we blij zijn als we in de middenmoot mee draaien. We gaan iedereen zoveel mo gelijk de gelegenheid geven iets te le ren," aldus Mohgadassian die zater- i dagmiddag om vijf uur in de Bunt het Bunschoter Unicornus ontvangt. Zijn team bestaat verder uit Marcel Swart, Richard van Rouwendaal, Jur- rian van Slooten, Sander van Ginkel, Quint Brandts en Roy van de Broek. De golf kampioenen van Soest staan weer vooreen jaar vast. Ietje Roos, Rob van Hall, Aleid Verrips en Gijs Korlaar mo gen de titels tot in ieder geval september 2000 koesteren, na dat ze vrijdag het lokale 'onderonsje' in Wijchen winnend af sloten. Ietje Roos leverde de beste prestatie bij de dames bij het strokeplay, Van Hall volgde haar voorbeeld bij de heren. Twee andere kampioenen werden gehuldigd bij het stableford. Aleid Verrips en Korlaar bleken hierin het best voor de dag te zijn gekomen. De Soester golfkampioenschappen werden voor de zevende keer gehouden en vonden, evenals vorig jaar, plaats op De Be- rendonck, in de schaduw van Nijmegen. Voor de prijsuitrei king keerden de 75 deelnemers terug naar hun woonplaats, waar ze gezamenlijkeen diner gebruikten en de nieuwe titel houders huldigden. Op de achterste rij v.l.n.r.) Cees Klomp en Frits Gerth en vooraan Giis van Korlaar, mevrouw Langendorff Ietje Ros en Rob van Hall. J Jj Hard werken en overtuigend spelen leverden de heren van de Duinkikkers een punt op tegen Waterwolf. Daar mee maakten de gepromoveerde wa- terpoloërs een competitiestart die tot tevredenheid stemde. De ploeg is dit seizoen veijongd met de jeugdspelers Peter Oosthof, Ruud Lecluse en Rob Groot De inpassing van dit drietal verloopt tot nu toe goed, zo bleek in het eerste duel. De Duinkikkers kwam op voor sprong via een strafworp van Peter Wiss, maar begon de tweede periode met een 1-2-achterstand. Lecluse maakte in die fase gelijk, maar nadat Wiss een tijdstraf kreeg, benutte Water wolf de extra ruimte: 2-3. In het derde kwart verzuimden de Soesters een overtal-situatie uit te bui ten en prompt vergrootte Waterwolf de voorsprong tot 2-4. Met zijn eerste doelpunt hield Oosthof zijn ploeg in de race, maar in de laatste periode dreigde het alsnog fout te gaan. Met een man minder was de Duinkikkers even de kluts kwijt en opnieuw buitten de gasten dat uit, waardoor de marge weer twee doelpunten was. De Soesters gaven zich niet gewon nen. De doelman van Waterwolf moest herhaaldelijk zijn kunsten vertonen, maar was toch kansloos op een schot van Oosthof. Het tij keerde zich plot seling. Toen Waterwolf een strafworp kreeg, leek de wedstrijd te worden be slist, maar de bal ging niet in het doel. Twee minuten voor tijd scoorde inval ler Vincent van de Vaart met een fraaie omhaal de gelijkmaker: 5-5. Hoewel een aantal speelsters tijdens de wedstrijd tijdstraffen kregen uitgedeeld en De Duinkikkers in de derde perio de slecht speelden, wonnen ze met 5- 3 van de Haaien. In de eerste helft ver liep het redelijk naar wens aan Soester zijde en werd via een 2-0-voorsprong met 3-1 gerust. Daarna leek het mis te gaan. In het derde kwart profiteerde de Haaien van de terugval bij de Duinkik kers en werd het 3-3. Evenals een week eerder bleef Be rend Jonker van Shot ongeslagen. Hij pakte drie singles, won ook het dub belspel en had zodoende opnieuw een leeuwendeel in de 6-4-zege van zijn ploeg op De Veluwe 2. Shot won alle drie wedstrijden van dit seizoen met deze cijfers, maar zal in de komende periode zijn topscorer tijdelijk moeten missen wegens vakantie. Mar tin Fransen en de jonge Erik Merkus zijn tot nu toe nog te wisselvallig voor een dominante rol in de vierde divisie. In de eerste competitiehelft van de na jaarscompetitie treffen de tafeltennis sers uit Soest nog twee tegenstanders, daarna kan waarschijnlijk de balans worden opgemaakt voor wat betreft de titelkansen van het team. Firtina'93 kampt dit seizoen met hetzelfde probleem als in voorgaande jaargangen. Met grote regelmaat zijn spelers niet beschikbaar en moeten vervangers uit het tweede worden ge strikt. In de prestatiecurve van de ploeg is dat zichtbaar. Na vier duels is de balans in evenwicht: twee overwinningen en twee nederlagen. Firtina'93 won maan dagavond in Beukendal met 8-2 van Brederodes, dankzij zeven treffers van Zeki Kurt en een doelpunt van Öscan Satikboga. Drie dagen daarvoor waren de Soesters bij JCK/Lora tegen een 7- 2-nederlaag opgelopen. Daarvoor had het team gewonnen van Adelaars en verloren van Eemnes. De kampioenschappen voor jonge duiven zijn in de A-klasse van de Z waluw dit jaar opgestreken door de Gebr. De Bruin en Rob van t Net. Goed presteerden ook Gebr. de Lang die in de B-klasse beide titels in de wacht sleepten. Met het aange wezen kampioenschap waren zij zelfs het best van de vereniging. Met de 14 heeft Coen Kamphorst de beste jonge duif van dit jaar. Cok hei onaangewezen kampioen schap in de C-klasse was voor hem. In deze klasse was Richard Grift de beste in het aanwijzen van de duiven. Met zes punten uit drie duels en een doelsaldo van 10-2 gaat het de heren van MHC Soest voor de wind. De naar de derde klasse gedegradeerde hockeyers doen er alles aan terug te keren naar het niveau waar ze mini maal thuishoren. Staartclub Mont- foort was ditmaal het slachtoffer van de ambitieuze ploeg. Onder de rook van Utrecht leek MHC Soest het karwei aanvankelijk te ge makkelijk op te vatten, maar het ope ningsdoelpunt van de gastheren werkte verfrissend op de Soesters. Nog voor de rust werkte Nils van de Deijssel de achterstand weg, daarna sloegen Gilles Collard (na een verdedigingsfout) en Rein Jansen hun team naar de zege. Tussendoor had ook doelman Peter Weisscher een belangrijk aandeel in het scoreverloop. Hij stopte een strafbal. Dames Teleurstellend was het gelijkspel, waar mee de dames van MHC Soest terug keerden van Voordaan dat laatste stond in de tweede klasse. Via Chris Marije Sudmeyer kwam de ploeg van Yvette Stavenuiter weliswaar op een 0- 1-voorsprong, maar in de tweede helft werd het 1-1. Volgens de Soesters was daar een overtreding aan voorafgegaan, maar die hadden de scheidsrechters kennelijk niet gezien. Daarna werd er niet meer gescoord. Vijfendertig minuten lang etaleerde SEC-zondag acceptabel veldspel. In die fase schoot Thijs Volmer zelfs te gen de paal. Toch bleven de groenwit- ten verstokt van doelpunten en verlo ren ze met 4-0 van WZA. De uit slag was geflatteerd, maar werd wel in de boekhouding van de KNVB ver werkt Met een compleet gewijzigde samen stelling begon SEC aan het duel. Mar- co Martens, Antek Wojtkowski, Rem- ,co Veenendaal (allen geblesseerd), Mark Boetekees (geschorst), Eric Looijsen en Ramon Heijnen (beiden op vakantie) ontbraken in de basisfor matie. Ondanks de talloze omzettingen van Wim Mulder presteerde zijn ploeg goed. De ommekeer in het spel kwam na 35 minuten. Op dat moment kreeg scheidsrechter G.J. ten Hoven last van zweepslag. Na een korte onderbreking probeerde hij het nog even, maar hij liet zich uiteindelijk vervangen door de Soester arbiter De Groot die net daar voor een duel had geleid. Het kwam niet door de nieuwe leids man, maar vanaf het moment dat hij de fluit in handen had, zakte het voetbal van SEC terug. Tot overmaat van ramp kwam de ploeg vlak voor rust op ongelukkige wijze op een 1-0-achter- stand. In een overzichtelijke situatie trachtte MichaeJ van de Broek de bal weg te werken, maar die kaatste via een been van een medespeler in het doel. SEC, dat moeilijk tot scoren komt, haalde in de tweede helft niet meer hetzelfde niveau als in het eerste deel. Twintig minuten voor tijd greep Mulder in. Hij liet libero Van de Broek inschui ven en wisselde voorstopper Timo Timmer in voor spits Peter van den Berg. De gok pakte verkeerd uit. Drie snelle tegenstoten van WZA leverden de Amersfoorters evenzoveel doel punten op. Naar verwachting zal SEC, dat zondag op bezoek moet bij 's Graveland, ko mend weekeinde weer kunnen beschik ken over Martens en Looijsen. Boete kees zal er in elk geval bij zijn, het ge nezingsproces van Wojtkowski en Veenendaal neemt waarschijnlijk langer in beslag. Hees heeft de opwaartse lijn in de vijfde klasse te pakken, ondanks de nederlaag in de uitwedstrijd tegen PVDV: 3-2. "Het tempo in deze klas se kunnen we langzamerhand aan. Bovendien heeft Hees goed voetbal laten zien", zei postivo Ron Dase laar. "Ik ben tevreden over de wijze waarop we gespeeld hebben, alleen ontbrak de scherpte. Hees miste teveel kansen". Daselaar telde er elf, waarvan er slechts twee benut werden. De roodwitten hadden al van de aftrap af op voor sprong kunnen komen, maar Jeffrey Dorrestein kon niet scoren. Door een fout aan de rechterkant kwam PVDV aan de leiding. Hees kwam vlot op gelijke hoogte. Peter de Jong bediende Danny Brandenburg op maat. De Soesters konden slechts vier minuten van de gelijkmaker genieten na weer een fout in de verdediging. Nu was het aan de linkerzijde van het veld. Hees kreeg vele mogelijkheden, maar het was de thuisclub die nog voor rust de 3-1 produceerde. De tweede helft was het Hees dat de klok sloeg. PVDV kwam niet eens meer over de middenlijn. Een treffer kon niet achterwege blijven. Michael Voet maakte de 3-2 in de 55ste minuut. Er was nog genoeg tijd om de achterstand weg te werken, maar de Soester spitsen wisten zich geen raad met de ruimte en de mogelijkheden die hen door PVDV geboden werden. Dorrestein kwam dichtbij, hij raakte echter de paal. In de slotminuut speelde Brandenburg de PVDV-keeper uit. De 3-3 leek in de maak, maar de spits miste de kracht om het laatste zetje tegen het leer te geven. Bert van der Weerd, ambtenaar van de gemeente Soest, regelde vorige week zelf zijn 'arbeidstijdverkorting'. Jarenlang had hij tijdens de Neder landse kampioenschappen hardlo pen voor ambtenaren meer dan een uur nodig om de 10 Engelse mijlen (ruim 16 kilometer) af te leggen. Ditmaal was hij na 59 minuten en 56 seconden binnen. De tijd bleek goed voor de tweede plaats in zowel het klassement voor ge meenteambtenaren als in de totale rangschikking. Het leverde hem in het Drentse Rolde een zilveren plak op. Ook zijn collega's uit Soest konden te rugzien op een geslaagd kampioen schap. Ad van de Kar werd 22® in 1.05.06, Hans de Jong (1.09.48) ein digde als 355,e en Dick Snijder finishte als 48SIe in 1.1154. Aan de titelstrijd, die voor de twintigste keer werd ge houden, deden tweehonderd gemeen teambtenaren, politiemensen en mare chaussees mee. i Uit vier afstanden kunnen de deel nemers aan de Pijnenburgcross kiezen. Drie, zes, negen of twaalf kilometer mogen ze afleggen, zo dra zondag 3 oktober om 12.00 uur het startschot wordt gelost. Dat zal gebeuren op de baan van de atletiekvereniging aan de Wiek- sloterweg. De Pijnenburgcross is al meer dan twintig jaar een begrip in Soest en omgeving en maakt niet voor niets deel uit van de Top Tien Lopen. Nieuw dit jaar is dat de lopers bij elke wedstrijd een stempel kunnen halen. Wie aan minimaal acht van ds dertien lopen meedoet, krijgt een herinnering aan het circuit, waarvan andere lopen in onder meer Huizen, Baarn, Hilversum, Bussum en Drie mond worden gehouden. Deelname aan de prestatielopen van de Pijnenburgcross kost 7,50 gulden. Ook kan tegen het admini stratietarief (5,00 gulden) worden meegedaan. De inschrijving is in het clubgebouw van AV Pijnenburg. Voorafgaande aan de prestatielo pen wordt een wedstrijd voor jeugd gehouden. Die begint om 11.30 uur en gaat over 2 kilometer. Voor meer informatie kan contact worden op genomen met Aad Suiker (tel. 6025284) of Gé van Zal (tel. 6011722). Mariëtte Spoelder is nog maar net lid van AV Pijnenburg, maar zij liet zich meteen tot clubkampioen kro nen na de 3000 meter. Op de baan aan de Wieksloterweg troefde ze on der anderen Mart van Hal en Adri van Zon af: 11.43. Bij de heren eis te Hans de Goede (10.16) de vereni- gingstitel op. Op i"weg naar de finish moest hij af en toe via de banen 4 en 5 achterblijvers inhalen. Het deerde De Goede niet, want hij kwam 54 tellen eerder binnen dan zijn eerste achtervolger, Peter de Groot. Mart van Hal moest in het da- mesveld ruim veertig seconden toege ven op Spoelder, maar bleef Adri van Zon bijna een minuut voor. Ook in de lagere klassen werden scher pe tijden neergezet. Opvallend snel waren de B- en de C-lopen bij de da mes, die gewonnen werden door res pectievelijk Conny Mout (13.51) en Cora Smit (13.50). D-winnares Bussa- ya Christiaans finishte in 13.55. De meeste heren zetten tijden van rond de twaalf minuten neer. De bes te B-loper werd Peter Brouwers (12.00), in de C-klasse kwamen Dirk Smit (11:44) en Bert Ravenstein (11.48) nog eerder binnen. Jeugd De jeugd van AV Pijnenburg verdeelde zaterdag en zondag de cjubtitels op de meerkamp. Daarbij werden acht clubre cords uit de boeken geschrapt en ver vangen. Twee daarvan kwamen er op naam van B-kampioen Nadine de Goede. Op de 100 meter horden schreef ze geschiedenis in 16.4 en het puntentotaal van 4321 was evenmin nimmer vertoond op de zevenkamp. Ook Daniël Francken (D-junioren) verbeterde het puntenrecord (3728) en de tijd op de 80 meter horden (12.7). Martijn Dorrestein stond na één dag nog tweede in het algemeen klasse ment, maar werd uiteindelijk toch eer ste bij de B-junioren. De titel verover de hij dankzij onder meer clubrecords op de 110 meter horden (16.4) en bij het kogelstoten (12.78 meter). C-kampioen Bryan van Leyenhorst boekte een nieuw clubrecord op de 600 meter (2.14.1) en bij de C-meisjes nes telde Maaike Hoogenboom zich aan de top van de ranglijst van de 600 meter (2.24.4). De nieuwe kampioen in deze klasse werd Jenna Vermeulen die op de 40 meter werd geklokt in 7.1, goed voor een clubrecord. Wedstrijden Veteraan Hans de Goede deed een merkwaardige ervaring op tijdens de Singelloop van Utrecht over 15 kilome ter. Duizend meter voor de finish werd hij aangereden door een fietser, maar desondanks zette hij 58.19 op de klok ken. Mart van Hal werd winnares bij de 45-plussers door in een vlak gelopen koers te finishen in 1.06.52. In Oss bereidde Jan van der Lee zich voor op de marathon die in oktober in Eindhoven plaatsvindt. Zijn eindtijd van 1.25.31 op de 21,1 kilometer gaf hem vertrouwen voor volgende maand. Niets bleef Eenivogel bespaard tij dens de uitwedstrijd tegen Spirit. Een week eerder dachten de korfballers de grootste nederlaag (6-20) te hebben geleden, maar de Voorthuizense ploeg deed er een schepje bovenop: 23-5. Het ergste waren nog de bles sures van Sjoerd Lub en Almar Lij- fering. De eerste viel, bij een 6-1-achterstand, uit met een wond aan zijn hoofd en werd vervangen door Marco Kuil. Die stond nog geen vijf minuten in het veld of Lijfering hinkte er van af vanwege een gekwetste enkel. Eemvogels had op dat moment' geen wissel meer en moest met zeven spelers de rust zien te bereiken. Die brak aan bij een 13-3- stand in het voordel van de thuisploeg. Toeschouwer Jan Christiaanse verwis selde zijn burgerpak tijdens de pauze voor een roodzwart outfit en speelde de tweede helft mee. Het spel van Eemvogels was iets minder slecht, ter wijl Spirit te gehaast en slordig ging korfballen. Aan beide zijden werden onbedachtzame overtredingen ge maakt. waartegen de scheidsrechter niet optrad, maar die wel tot blessures bij dames uit Voorthuizen leidden. De afstraffing die Eemvogels kreeg, duur de tot 23-5. Door de lichamelijke ongemakken moet Eemvogels het zaterdag waar schijnlijk zonder vier basisspelers doen. De ploeg die na vier duels nog nul punten heeft, kan haar borst nat ma ken. In de competitie van de Soester Bow ling Vereniging sneuvelen wekelijks één of meer persoonlijke records. Vo rige week schoten Ton Baars, Bert den Oude, Henriette Christenhuis uit hun slof. Met games van respectievelijk 211, 207 en 176 overtroffen ze zichzelf. De laatste twee spelen voor Big Splitters dat met 4-1 won van Torentjes. Har- men Doorn gooide een serie van 226, 171, 168 (565), iets wat hem niet eer der was gelukt. Zijn teamgenoot Hans van de Pol van Toverbal deed het nog beter met een nieuw record: 201, 202, 155.

Soester Courant | 1999 | | pagina 19