Van Brei biedt 1 tel len V; koo astgoed p aan BSO's 'Buutvrij' en 'Haantje' open Kluskeet bij bouwbedrijf Pauselijke onderscheiding Soesters ike IVmjHÖf] ACTUEEL! Asielbeleid en mensenrechten /u korting NIJHOf PAGINA 5 voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 /O korting JjbLi- ivmvmmmmA Jongens mishandeld door groep fietsers Dronken Soester wil niet naar huis Tas gestolen SOESTER COURANT Voor milieuvriendelijk klussen J.H. van Breukelen en J.A.P. Bosboom veertig jaar collectant fout den, op alle kasten Mineivoweg 3 Boorn De acNe loopt van 1 l/m 30 oklober )999 korting op het laagstgeprjjsde dekbedovertrek bi) aankoop van twee stuks bouw en woonwaren. bao Minervaweg 3 Baar De actie loopt van 1 l/m 30 oktober 1999 korting op alle matrassen t/m 30 oktober 1999 Minervaweg 3 Baam Willem Van Oosten fotoservice I t/m 30 oktober 1999 Gevraagde koopsom ƒ895.000,- kosten koper Sterrenbergweg SOESTERBERG-NOORD Vrij gelegen, op ca. 900 m2 grond, een geheel gemoderniseerd en uitgebouwd vrijstaand woonhuis met grote garage, paardenstal en schitterend aangelegde vrije tuin. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vor- mige woonk. met parketvloer en schouw, mod. hoekkeuken met inb.app. (o.a. vaatwasmach., koelk., oven, gask.pl.) en bijkeu- ip, luxe badkam. met ligb. en apar te douche, apart 2e toilet, 4 sl.km. (2 met balkon), zolder met vaste trap en ruime 5e sl.km. Alg.: deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van extra isolatieglas, nieuwe gara ge, paardenstal (3m x 4m), aangelegde tuin met o.a. vijverpartij, bloemenkas, volière en meerdere terras sen. Van Weedestraat SOEST Op de 1e verdieping gelegen 3- kamerappartement met berging op de begane grond en parkeer plaats. Indeling: ruime woonk., 2 grote sl.km., moderne keuken, ha), toilet, m.k., ruime douchecel. Dit appartement verkeert in uit stekende staat van onderhoud. Servicekosten: fl. 222,- per maand. Gevraagde koopsom ƒ298.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ439.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ189.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ289.000,- kosten koper Gevraagde koopsom Kamperfoeliestraat SOEST Vrij gelegen met uitzicht over plantsoen, ruime mod. uitgebouw de midd.woning met berging. Ind.: hal, toilet, m.k., kelderkast, ruime L-vormige woonk. met open haard, uitgebouwde keuken met inb.app. (o.a. oven, kookpl., koelk., afz.kap). Verd.: 3 ruime sl.km. en luxe douchecel met 2e toilet, zolder met vaste trap en yiwvc -rC 9i.ivt.ti. ...v.c dakkap. en berging. Deze woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van dubb. glas, parketvloer en mooi aange legde tuin. Albert Cuyplaan SOEST Gunstig gelegen 3-kmr. hoekap- partement op de 3e etage met schitterend uitzicht en berging op de begane grond. Ind.: woonkm., keuken, hal, toilet, m.k., douche cel, bijkeuken en 2e sl.km. Alg.: c/rt apartement heeft enig achter stallig onderhoud. Servicekosten: 359,- per maand (ind. erfpacht en voorschot c.v.) Ranonkelstraat AMERSFOORT In de gewilde bloemenbuurt en nabij de Soesterweg een goed on derhouden middenwoning met tuin, c.v., berging en achterom. Ind.: hal, m.k., uitgebouwde woonk., mod. keuken met inb.app., inpandige berging. Ver dieping: overloop, 2 sl.km., bad- km. met ligbad en 2e toilet, zol der met vaste trap. Alg,: deze wo- i.i.ty .cfsmvyv,ede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van hete luchtverw., kunststof kozijnen en parketvloer. Albert Cuyplaan SOEST Gunstig gelegen 2-kmr. apparte ment (v.h. 4-kmr.) op de 4e etage met berging op de begane grond. Ind.: hal, toilet, douchecel, keu ken, bijkeuken, ruime woonk., grote oudersl.km. (v.h. 2 sl.km.) Alg.: dit appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Servicekosten: 405,- per maand (ind. erfpachtcanon en voorschot c.y./ ƒ219.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ296.000,- kosten koper Ranonkelstraat 18 AMERSFOORT^-. In gewilde bloSoesterweg een goed on^T^^^^^Tlwoning met tuin, c.v, ber ging en s Gevraagde koopsom ƒ2.495.000,- kosten koper Veenzoom 3 SOEST Luxe vrijstaand inpandigA^j^B.1 ïterrain en dubbele VC^L-32öSm2 grond. Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl ïuis-aan-huis in Soest en Soester- Suurland Falkplan B.V.) benade- bedrijven met de vraag of de ge- st zijn. meer kloppen. ingen en bedrijven niet meer kan it het adres niet meer vermeld in Centrale Voorlichting l AV Soest 5 op alle banken Minervaweg 3 Baam i bekend, dat bij besluit van 2R ergunning ingevolge de Wet mi- en behoeve van engineering, as- oesterberg. den ter bescherming van het mi- stukken liggen ter inzage van 29 i] ot 12.30 uur berg tijdens de openingsuren. n staat zijn geweest tegen de ont- uursrechtspraak van de Raad van \vee jongens uit Soest, 12 en 13 jaar iud, hebben vorige week bij de politie langifte gedaan van mishandeling. Ze /aren toen ze dinsdagmiddag op de ets uit Amersfoort kwamen door een [groepje van vijf jongelui, eveneens op de fiets, op de Birkstraat "onder han dden genomen". Ze kregen daarbij lappen in het gezicht en trappen tegen ;e benen. De oudste kreeg bovcenb- tdien een kopstoot. De twee jongens jwerden op het fietspad bij het Witte Huis door het groepje opgewacht. De lishandeling vond plaats terwijl ze .oorfietsten. Pas. bij de Bartolottilaan lukte het de twee jongens te ontsnap pen aan hun belagers, die door de po litie worden beschreven als van Turkse of Marokkaanse afkomst. De politie heeft zaterdagavond om streeks half twaalf op de Middelwijk straat een 49-jarige Soester aangehou den wegens openbare dronkenschap. De agenten probeerden de man met zachte drang naar huis te krijgen, maar hij wilde niet. Uiteindelijk werd er pro ces-verbaal opgemaakt en werd hij on vrijwillig thuis afgeleverd. Een 55-jarige Soesterse is vrijdagmid dag tijdens het bezoek aan een super markt aan de Smitsweg van haar tas beroofd. Ze had hem in haar winkel wagentje gelegd en dat even uit het oog verloren. Er zat ca. 700 gulden in de tas. gKPgrt Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 I Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! J.H. van Breukelen en J.A.P. Bosboom hebben zaterdag avond de Pro Ecclesia ed Pontifice ontvangen, omdat zij al veer tig jaar actief zijn als collectant in de parochie van de HH Pet rus en Pauluskerk. De pauselijke onderscheiding werd hen in het godshuis uitge reikt door pastor Sabine Nijland. Dat gebeurde na de Vesper- vieringfdie voorafging aan een programma dat opgezet om de vrijwilliger van de parochie te bedanken. Beide Soesters heb ben zich in de afgelopen decennia ook op andere terreinen bin nen de Petrus en Pauluskerk verdienstelijk gemaakt. Ook aan de dames Van Breukelen en Bosboom, die heel at uurtjes hun echtgenoten moesten 'afstaanwas gedacht. Zij kregen een boeket bloemen. Foto: Aldo Allessie Op woensdag 15 september hebben de Buitenschoolse opvang"Buutvrij" in Soest en de Buitenschoolse opvang "Haantje de voorste" in Soesterberg officieel hun deuren geopend. Deze officiële opening vond plaats bij de Buitenschoolse opvang "Buutvrij" in Soest De algemeen directeur openbare basis scholen, Ankie Moerkamp, verzorgde de officiële opening die gevolgd werd door een touwbrug voor de kinderen die het begin van het spellenprogram- ma en de officiële Buitenschoolse op vang inluidde. De rest van de middag konden de kinderen met een stempel kaart langs de verschillende spelletjes die er waren. Er was een clown die heel mooi de kindertjes kon schminken en aan het eind van de middag liepen er allemaal prinsesjes, piraten en tijgers rond. Het was een geslaagde opening! De Buitenschoolse opvang (BSO) is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar. In totaal heeft de BSO ruimte voor 36 kindplaatsen. "Haantje de voorste" in Soesterberg beschikt over 12 kindplaatsen en "Buutvrij" in Soest heeft ruimte voor 24 kindplaatsen. "Haantje de voorste" heeft een mooie ruimte in de openbare basisschool Wethouder de Haan aan de professor Lorentzlaan 15 in Soesterberg. Zij heeft een leuke speeletage die in het lokaal staat en mag gebruik maken van het schoolplein en de gymzaal. Ook mag zij gebruik maken van de vlakbij gelegen bibliotheek en kinderboerderij. "Buutvrij" heeft twee ruimtes, een groot schoolplein en een binnentuin met gras en bomen. Op nog geen vijf minuten loopafstand ligt de kinderboer derij met speeltuin en ook "Buutvrij" mag gebruik maken van de nabijgelegen bibliotheek. Wie meer wil weten over de Buiten schoolse opvang van Stichting Balans, kan contact opnemen met "Haantje de voorste", Prof. Lorentzlaan 15, 3769 GA Soesterberg, tel. 0346-213024 of "Buutvrij", Willaertstraat 45-47, 3766 CP Soest, tel. 035-6010092. itieve subsidie 1998 van het RIO aststellen op f 156.741,00 en een aaibaar stellen van f 32.210,00 st^reikwijdteverbreding zorg (gbr onform berichten; er kennis brengen van de com- VM. De discussie was boeiend. Niemand in de goed gevulde zaal wilde asiel zoekers onbeperkt toelaten. En ieder een erkende dat het huidige asielbe leid op vele punten ernstig tekort schiet. Dus spitste de discussie zich toe op de vraag hoe het beter kan. Dat is een vraag aan Den Haag, maar evenzeer aan het gemeentebe stuur en het particulier initiatief in Soest De discussie vond plaats op woensdag avond 22 september in De Schoof op initiatief van Amnesty, Vluchtelingen werk, de Raad van Kerken, Vredesplat- form en Vrouwenkoor Vrede. Het ca baretgroepje dat de avond inleidde kreeg de handen op elkaar. Als sprekers traden op de juristen RL. Muller, oud voorzitter van de Werkgroep Vluchtelin gen van de Raad van Kerken in Neder land, en J. van Tilborg, directeur van INLIA, het Internationaal Netwerk van Lokale Initiatieven inzake Asielbeleid. Zij beiden vormden samen met de frac tievoorzitters Bert Krijger van de WD en Ans Mann van GroenLinks, ook het forum dat de discussie met de zaal aanging. Er bleek meer gemeenschap pelijkheid dan de voorbereiders vooraf hadden ingeschat. Muller schetste de ontwikkelingen rond mensenrechten, vluchtelingen en asiel beleid sinds de Tweede Wereldoorlog. De rechten van asielzoekers en vluch telingen zijn geregeld in het Vluchtelin genverdrag van 1951 en in diverse Eu ropese verdragen. Het Nederlandse asielbeleid is aan die verdragen gehou den en moet dus ook de mensenrech- het huidige hardere beleid in de knel komen. Zij verzorgen bijvoorbeeld het kerkasiel voor de zogenaamde "witte illegalen". Eén knelpunt werkte hij wat verder uit, dat van de Dublin-claiman- ten. De landen van de Europese Unie spraken in Dublin af dat iedere asiel zoeker asiel moet aanvragen in het eer ste land dat hij betreedt. Die regel heeft onbedoelde gevolgen voor fami lies, als die langs verschillende routes naar Europa komen. Een gezinslid dat via Frankrijk reisde moet nu asiel vra gen in Frankrijk, terwijl wie op Schip hol landde hier moet blijven. Zo wor den gezinnen, die toch al in een nood situatie zitten, vaak voorjaren geschei den - in strijd met officiële verdragen die de rechten van het gezin bescher men. INLIA-groepen bieden in zulke gevallen opvang via een soort estafet te-systeem van eerst drie maanden in gemeente A, dan drie maanden in B, enzovoorts, net zo lang tot de asielpro cedure is afgehandeld. Forumleden konden zich erin vinden dat een gemeentebestuur binnen de grenzen van de wet dient te blijven, maar ook inzake het asielbeleid eigen verantwoordelijkheid heeft. Goed sa menspel tussen gemeentebestuur en particulier initiatief is nodig, willen we ook op lokaal niveau in de knel geraakt asielzoekers tot hun recht laten komen. De Kluskeet is een mobiel voorlich tingscentrum, waarin tips en advie zen worden gegeven over "duurzaam klussen". Op vrijdag 1 en zaterdag 2 oktober staat de Kluskeet bij de en tree van Karwei Bouwmarkt aan het Weteringpad, een week later op 8 en 9 oktober bij Big Boss Bouwmarkt aan de Nijverheidsweg. De Kluskeet zal tijdens de koopavond op vrijdag tot 21.00 uur te bezoeken zijn. In de Kluskeet geven speciaal opgelei de vrijwilligers, zogenaamde "Kluske- zen", bezoekers voorlichting over mi lieuvriendelijke klusmethoden en ma terialen. De Kluskeet-campagne is een initiatief van de gemeenten van het ge west Eemland, de provincie Utrecht en het Netwerk van Natuur- en Milieu- voorlichters in de provincie Utrecht. De actie sluit aan op de landelijke campag ne "Wie milieubewust klust, is zeker goed bezig", waarvan velen de spotjes op t.v. zullen kennen. Boren- óf pluggensetjes, steeksleutels, schroevendraaiers, (ijzer)zaagjes, spionnetjes, enz. Ziedaar een greep uit het keuzepakket waaruit een Soester bouwmarkt bezoekers van de Kluskeet gratis laat kiezen. Een ander doe-het- zelf-centrum kiest voor één standaard product (kwast voor acryl-verf) als gra tis verrassing. Voorwaarde voor het verkrijgen van de attentie is het halen van een gestempelde bon in de Klus keet. Voor de jeugd is er bij de Kluskeet een Rad van Avontuur, waar quiz-vragen over het onderwerp "duurzaam klus sen" worden gesteld. Daarna kan er gegrabbeld worden in een grote ton, die de gemeente heeft gevuld met prijsjes. Als toegift is er voor jong en oud een biologisch geteelde appel. De gemeente haakt hiermee in op de belangstelling, die bij vele Soesters bleek te bestaan voor gezonde biologi sche voeding tijdens de "Soester Duur- zaamheidsdialoog". Aan deze dialoog namen vóór de zomer tussen de 60 en 90 inwoners deel tijdens een drietal bijeenkomsten in het gemeentehuis ter voorbereiding van het gemeentelijk Duurzaamheidsplan. Op 24 juni stelde de gemeenteraad dit beleidsplan vast. Tijdens de begrotingsvergadering van 11/13 oktober a.s. zal blijken welke nieuwe beleidsvoornemens uit het Duurzaamheidsplan door de raad wor den gehonoreerd. ten van asielzoekers respecteren. Hij merkte ook op dat het aantal asielzoe kers hard zal blijven groeien als de oor zaken ervan niet worden weggenomen. Mensen die in hun eigen land geen perspectief meer zien, zullen immers blijven vluchten. Er is een nauwe sa menhang tussen ontwikkelingsbeleid en asielbeleid. Van Tilborg vertelde hoe INLIA werkt. INLIA-groepen (in Europa 1200, waar van in Nederland 250) zetten zich vooral in voor asielzoekers die door Soesterbergsestraat 57, Soest-Zuid. (035^6013109 ds Soest 2000 kan men voor 29 treffen van een VOORLOPIGE ;enoemde termijn worden gericht de Raad van State. Voor het in- griffierechten verschuldigd. ermijn, tenzij voor die datum een iening. De beschikking treedt dan n 035-6093643. arin u geplaatst wenst te worden. ING e sloopvergunning afgeven. het voorstel van de wethouder esluiten: elanten ontvankelijk te verklaren lezwaar; de appelanten ingediende bezwa- eeltelijk gegrond te verklaren; uit van B en W. d.d. 15 juli 1999, .'B/WA/MS nr. 99484 in stand te i maar de voorwaarde voor het en van de dakkapellen in hout in 'an kunststof te laten vervallen. dewerking verlenen aan het ver schutting Middelwijkstraat 59 aan winnen 6 weken na verzending van elijk besluit de schutting tot 2 mtr naf zijn maaiveld te verlagen op een dwangsom van f 4.500,00. wilgentenen schutting en in aan- de hekwerk met pilaren aanschrij- rlaging tot 1 meter binnen 6 we- 'zending schriftelijk besluit op een dwangsom van f 6.000,00. tel verlenen van het voornemen Zonnegloren. Het verzoek tot bestuursdwang afwijzen. :oncept aan de heer De Bruin en Wichhart vergunning verlenen als i artikel 3, eerste lid, aanhef en )rank- en Horecawet voor het uit- in het horecabedrijf in het perceel .Tstraat 34 te Soesterberg. concept vergunning verlenen als i artikel 3, eerste lid, aanhef en >rank- en Horecawet voor het uit- m het horecabedrijf in het perceel elaan 70 te Soest :oncept aan de heer Ilhan ver- ïrlenen als bedoeld in artikel 3, aanhef en onder a, Drank- en t voor het uitoefenen van het rijf in het perceel Koninginnelaan ■t. (eetcafé Sfinx) :oncept aan de mevrouw Den unning verlenen als bedoeld in artikel 3, eerste lid, aanhef en 'rank- en Horecawet voor het uit- in het horecabedrijf in het perceel chalk Montgomeryweg 43 te g- oncept aan de heren Tammer ver dienen als bedoeld in artikel 3, aanhef en onder a, Drank- en voor het uitoefenen van het rijf in het perceel Banningstraat terberg. Jarenlang heb ik in de oerwouden van Nieuw-Guinea, in de binnenlanden van Zuid-Amerika, in de meest onherberg zame gebieden van Oman, en in nog vele andere landen voor de Koninklijke Shell gewerkt als geofysicus. Voor mijn werk en als hobby heb ik veel gefoto grafeerd. Maar daar in de bush-bush en in the middle of nowhere, zijn géén Willem van Oosten's. Zelf doen. Ook dat vak leren: zelf ontwikkelen en af drukken. Dan besef je pas, welk een vakkennis en precisie dat vereist. Daarom heb ik ook de grootste waarde ring voor echte vakmensen, met vak kennis en liefde voor hun beroep. En of dat nou de poelier is of de ambachtelij ke slager, de warme bakker of de foto graaf - die zelfstandige vakwinkels zijn HET ZOUT DER AARDE! Laten wij die vakmensen op handen dragen! Vergelijk hun aanbod, hun kwaliteit, hun service en hun klantgerichtheid eens met de "high street shops" met hun eenheids-bulk-artikelen, die heel onpersoonlijk over een lopende band worden geschoven. Die leiden tot ver vlakking van de hele samenleving. Let op mijn woorden! Neem nou Willem. Hij is nog een echte fotograaf met kennis van zaken. Ik heb bijvoorbeeld van die oude "dikke" ne gatieven uit de jaren '70. Die kunnen normaliter niet met de moderne appa ratuur worden afgedrukt. Willem heeft persoonlijk met handmatige zorg per fecte afdrukken gemaakt. Trouwens, ook mijn complimenten voor zijn zeer gemotiveerde en vakkundige medewerkers. En direct contact met de klant: géén bonnetje, géén nummer, nee. "Alstublieft, hier zijn uw foto's, me neer Gaarenstroom." Waar ik mij ook hooglijk over verbaas, is dat mensen dure camera's kopen, dure vakantiereizen maken, en dan sturen ze hun rolletjes naar een of an dere ontwikkelcentrale - want dat is zo lekker goedkoop. Bij fotograferen gaat het toch om de kwaliteit van het EIND PRODUCT! Selectief en consciëntieus te werk gaan zit nou eenmaal in mij. Dat doe ik ook met mijn andere hobby: het bouwen van oude zeilschepen. Ook daar heb ik een studie van gemaakt en adviseer bij de bouw van V.O.C. sche pen. Zelf maak ik thuis in mijn vrije tijd oude zeilschepen, wel op kleinere schaal uiteraard. Ik hou van vakman schap. Willem van Oosten ook!

Soester Courant | 1999 | | pagina 5