McGregor Woonpassage Soest Danscentrum Gerla CMETFTS Zondag 3 oktober Meubeldag van 11-17 uur Samenwerkingsproject Soester Orkest et Toonkunstkoor Zeist Heeren Van Brederode j 'Invloed Engels valt wel mee' SLAS-avond met Martin Ros en Bob van der Goen Middelman O OTAK eicpert schoemaker im Secretariaat: O. Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 ïlaardij! Moses Isegawa gast bij boekhandel Jongerius yft ,k x S0EST iARTMAN MANNENMODE KONINGINNELAAN 24 - SOESTDIJfK j QO5 Taaicircus in Griftland College FEIKËN igina lO! PAGÏÏ^I WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 SOESTER COURANT kSSElMn yJDiG Concert op donderdag 14 oktober in Petrus en Pauluskerk PAGINA 7 Morgenavond in Artishock Bromfiets onderuit Insluiper slaat toe in garagebedrijf Twee automobilisten gewond bij botsing Auto gestolen Brandje Amnestylaan Politie ontfermt zich over verwarde man Pakketten voor Polen Portugees jongetje raakt weg kwijt Politie waarschuwt foutparkeerders Zuid BANG OLUFSEN CENTER In de voetsporen van de boeddha Fv.huisweb.nl Donderdag 7 oktober Portemonnees weg uit Daniëlschool Fietsster gewond LESSEN STARTEN V.A. 1 OKT. A.S. gaan en uit ktober Soester beledigt agenten: verbaal Kratten weg Betonnen tuin-eend door autoruit Truien gestolen Met gestolen auto tegen lantaarnpaal U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR Catering Party-service 5-SOEST-TEL. 035-601 251 op dinerbonnen H vloerkonvektoren vloerverwarming boilers/geysers thermostaten en alle H hulpmaterialen Alle bekende merken I ,e 2len en direkt ui;I ^WctttE AANBIEDING GESLOTEN GASWANDKETEL .GAMtSOESKUNDfc TIJDELIJK OfW"5 rffiCE U7 7»|» ARNHEMSEWEG 149 - AMERSFOORT TEl: 033-4621162- FAX: 4655423 Www.fetlcen-verwarmlng.nl WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon035 - 601 10 04. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Teleloon035 - 601 34 03 Vrijdag koopavond. Dit antwoordapparaat herkent de bellers Bob van der Goen zou al eerder, in het voorjaar, hebben opgetreden in Soest, maar dat ging door omstan digheden niet door. Nu gebeurt het dan toch en wel morgenavond, don derdag 30 september in Artishock om 20.00 uur, in samenwerking met de SLAS (Stichting Literaire Activi teiten Soest).De bekende uitgever en schrijver Martin Ros zal de Soester advocaat inleiden op deze literaire bijeenkomst en Jan Visser zal hem interviewen over zijn publicaties. Bob van der Goen heeft tot nu toe vooral bekendheid verworven als advo caat. Hij is zelfs momenteel de bekend ste advocaat buiten het terrein van het strafrecht van Nederland en geniet ook internationaal vermaardheid. In de pers wordt hij omschreven als briljant advo caat voor (internationale) claims. Toen er weinig schot zat in de afhandeling van de claims van de Bijlmervliegramp schakelden Amsterdamse advocaten Van der Goen in, die naar Amerika vloog om een proces tegen Boeing aan te spannen. Mede door zijn "vasthou dendheid als van een terriër", zoals de media hem omschrevenkwam de par lementaire enquête tot stand. Ook in het Israëlische parlement is zijn actie niet onbesproken gebleven en sinds dien heeft de voltallige wereldpers zich op hem gestort en is het op zijn kantoor een komen en gaan van filmploegen Twee mannen uit Den Dolder zijn maandagavond gewond geraakt toen ze met een bromfiets op de Biltseweg onderuitgingen. De bestuurder, een 21-jarige man uit Den Dolder, verloor door onbekende oorzaak de macht over het stuur. Hij moest met een vleeswond aan zijn knie naar Molen- dael worden gebracht. Zijn duopassa gier, een 25-jarige Doldenaar, kwam eraf met wat builen. Een onbekende dader heeft maandag morgen kans gezien een garagebedrijf aan de Kerkstraat binnen te komen. Hij ging er vandoor met een portefeuille van een 50-jarige inwoner van het Duitse Elten, met een inhoud van o.a. 500 gulden, en een mobiele telefoon. Ook nam hij het toestel van de tele fooncentrale van het bedrijf weg. Bij een botsing op de Birkstraat zijn vo rige week woensdagmiddag twee auto mobilisten gewond geraakt. Ze moes ten door de brandweer uit de auto's worden bevrijd. Het ongeval ontstond toen een 38-jarige inwoner van Hooge- veen ontdekte dat hij verkeerd reed en op de weg rechtsomkeert wilde maken. Hij zag daarbij de auto van een 38-ja- rige Ankeveense over het hoofd. Bei den werden naar ziekenhuis de Lich tenberg in Amersfoort gebracht. De vrouw uit Ankeveen had vermoedelijk een whiplash; de man uit Hoogeveen letsel aan zijn rug. Beiden konden na behandeling naar huis. Het verkeer moest enige tijd worden omgeleid. Martin Ros (l.) en Bob van der Goen Foto: Goos van der Wilt en journalisten. Nu weer vanwege de door hem aangespannen zaak vanwe ge de legionellabesmetting op de Noord Hollandse Flora, waarvoor bin nenkort een getuigenverhoor voor de rechtbank plaatsvindt. Dat Bob van der Goen daarnaast ook nog schrijver is, is ook bekend sinds zijn laatste boek, "Doodseskaders in Ne derland? Advocaat na Van Traa", in korte tijd een derde druk beleefde. Martin Ros noemde dit een Multatuli aans schotschrift. Van der Goen werd geboren in Am sterdam als zoon van een joodse standwerker. Zijn eerste verhaal ver scheen al in druk tijdens zijn gymna siumtijd; als student was hij betrokken bij de Maagdenhuisbezetting en hij pu bliceerde in onder meer "Hollands Maandblad" en "Maatstaf'. Eerder schreef hij de roman "Dagboek van een notaris" en hij is bezig aan de ver halenbundel "Reis nooit over Friulia". In 1994 publiceerde hij het geruchtma kende boek "Nooit meer Mondriaan", waarin hij afrekende met "moderne" kunstpausen. Tijdens de literaire bij eenkomst in Artishock leest Bob van der Goen voor uit eigen werk. Toegang: f 7,50; Artishockleden f 5,-. Reserveren is aan te bevelen. Tel. 035- 6019577. Een 23-jarige bewoner van de Smits- weg ontdekte maandagmorgen dat zijn auto gestolen was. Het gaat om een rode VW Golf Gti met het kenteken PK-29-RN. In de wagen bevond zich een geluidsinstallatie van 3000 gulden en een boormachine. Opmerkelijk was dat de wagen extra beveiligd was met een hefboom-stuurslot. Politie en brandweer rukten vorige week donderdagmorgen uit naar de Amnestylaan, waar brand in een wo ning was gemeld. Ter plaatse bleek de wasdroger oververhit te zijn geraakt. De bewoonster, een 38-jarige Soester- se, had het apparaat inmiddels uitge schakeld. De schade bleef beperkt. De politie heeft zich maandag om streeks middernacht ontfermd over een 69-jarige man, afkomstig uit Amers foort, die op een bankje op de Van Weedestraat werd aangetroffen. Hij had volgens getuigen al vanaf 's mid dags op het bankje gezeten en was ge heel doorweekt. De man was verward en mompelde alleen wat in zichzelf. De politie ontdekte dat hij thuishoorde in Zon en Schild, waar hij al twee dagen spoorloos was. Hij werd met de poli tieauto teruggebracht. Op zaterdag 2 oktober is er tussen 09.00 en 12.00 uur weer gelegenheid om pakketten voor familie en vrienden in Polen af te leveren bij de fam. De Groot, Di Lassostraat 40. Alle infor matie: tel. 6024377. Het Soester Orkest. De toegang voor het concert bedraagt fl 17.50 en fl 15.00. Kaarten zijn vanaf heden vooraf te verkrijgen bij de VW- Soest en bij de leden van de S.O. V. Het concert begint om 20.15 uur, de zaal is vanaf 19.45 uur open. De politie werd vorige week dinsdag opgebeld door een bewoonster van de Di Lassostraat, die zich op de Konings weg had ontfermd over een jochie dat met zijn fietsje de weg was kwijtge raakt. Het knaapje was doorweekt en kon zich niet verstaanbaar maken om dat hij Portugees sprak. De politie nam hem maar mee naar het bureau. Bijna twee uur later kwam het verlossende woord: de moeder van het jochie was op bezoek gegaan bij een kennis aan de Weegbreestraat. De jongen was op de fiets de omgeving gaan verkennen. Moeder en zoon werden tot beider op luchting weer herenigd. De politie heeft vorige week op de Soesterbergsestraat tientallen waar schuwingen uitgedeeld aan automobi listen die het niet zo nauw namen met de parkeerschijf en de blauwe zone. Vrijdag en zaterdag werd de waarschu wingsactie herhaald.Vanaf komende vrijdag - 1 oktober - legt de politie, in overleg met de winkeliers, echter alle lankmoedigheid af en wordt er zonder pardon verbaliserend opgetreden. 7 0 0 0 m2 COMPLEET WOONPLEZIER In de BeoTalk 1100 van Bang Olufsen kunt u vier verschillende boodschappen vastleggen en die koppelen aan de nummers voor wie ze bestemd zijn. Wilt u door bepaalde nummers niet gestoord worden? De BeoTalk 1100 zorgt ervoor. En u kunt altijd de laatste 50 inkomende gesprekken teruglezen met nummer, datum en tijd. 1 jaar garantie BANG 8. OLUFSEN Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST De Soester Kring Woensdag 6 oktober doet drs. A. Kamp uit Soest verslag van zijn reis door India en Nepal, getiteld 'in de voetsporen van de Boeddha'. Van 30 december 1996 tot 15 april 1997 bezocht hij met name de histori sche plaatsen in India en Tibet die ver bonden zijn met het Boeddhisme. De plekken waar hij volgens de overleve ring geweest is. Actuele pelgrimsplaat sen worden bezocht, terwijl tevens de belangrijke gedenkplaatsen van het Ti- betaans Boeddhisme in India worden bekeken. Kamp studeerde godsdienst wetenschappen aan de Universiteit van Groningen. De bijeenkomst begint om 10.00 uur in de zaal naast de NPB-kerk, ingang op de parkeerplaats aan de P. de Hoog- hlaan. Zaal open 9.30 uur met koffie, einde ca. 11.30 uur. Kosten: vier gul den. Meer informatie tel. 6017001. 4 s kleurenbrochure die schijnwerpers zet, biedt ille ingrediënten voor koop! Bel voor een ptaxatie 035-60 i 6251 assend veel ruimte, 'jaar, 1935, staat garant et huis. Indeling: B.g.: Living z'tkamer, 2 luxe keukens, er, toilet en hal. 1e verd.: 3 'erloop. 2e verd.: vaste trap aar geleden is het woonhuis estyled en verbouwd. grote garage en '^m2 eigen grond. Gekozen sober aan de voorzijde. )e smeedijzeren ediening evenals de vindt zich in de tuin nog r' met perfecte sauna, luxe deling woonhuis: L-vormige iet inbouwapparatuur, grote 3 slaapkamers, badkamer, ir bergzolder. Vanzelfspre- ln c.v.-gas. Staat van onder- Een onbekende jongeman heeft vorige week donderdagmiddag kans gezien twee portemonnees weg te nemen uit de Daniëlschool aan de Smitsweg. Een getuige zag hem uit de school komen, maar sindsdien was hij spoorloos. De portemonnees - met voor ca. 100 gul den aan geld en een aantal pasjes - waren van twee leerkrachten, een man en en vrouw, beiden afkomstig uit Bunschoten. De pasjes werden later in Amsterdam gevonden. Een 75-jarige Soesterse is vorige week dinsdagmiddag gewond geraakt toen ze met de fiets aan de hand het Nieu- werhoekplein overstak. Ze werd aange reden door een onbekend gebleven fietsster en kwam ten val, waarbij ze let sel opliep aan knie en schouder. Ze werd voor alle zekerheid naar Molen- dael gebracht. De andere vrouw infor meerde nog wel naar haar toestand en wilde ook haar naam wel geven, maar ze had ook haast en haar identiteit is dus niet bekend. De politie wil nog graag in contact komen met deze pyta Paren (beginners) s*r 10 lessen: 95,- per persoon Jeugd en gevorderden 25 lessen: 245,- per persoon Country (beginners) 5 lessen: 40,- per persoon Street Dance 5 lessen: 40,- per persoon 30% korting borduurpakketten iaat- en veranderwerk arn - Tel.: 035-5417993 In de maand oktober zal de Soester Irkest Vereniging samen met het ÜToonkunstkoor Zeist een aantal con- 8certen geven, met het concert op 14 jpktober in de Petrus en Pauluskerk als afsluiting. De repetities zijn reeds win volle gang, want er staat veeleisen de muziek op het programma, zowel voor het koor als voor het orkest. •Vóór de pauze zal het Te Deum van D. "pimarosa worden uitgevoerd, gevolgd loor de Ouverture im Italienischen Sti- le, het Hirtenchor en Jagerchor van F. Schubert. Na de pauze staat de Messe "Jolennelle de Ste. Cecilia van Ch. rounod op het programma. Solistische ledewerking zal worden verleend door Hans Pieter Herman (bariton), L~?orné Ran (tenor) en Wendy van 'eele sopraan). Voor de pauze wor den koor en orkest gedirigeerd door de dirigent van de S.O.V., Henk Soete- man; na de pauze door Anne Sollie, lirigent van Toonkunstkoor Zeist. Het Toonkunstkoor Zeist werd in 1871 opgericht door Jhr. F.H. van de Pol en bestaat uit ongeveer 60 leden. [Het repertoire beslaat de gehele mu ziekgeschiedenis. De Soester Orkest [Vereniging bestaat uit ongeveer 40 Amateur-musici en zij geeft twee keer per jaar een of meer concerten in Soest. Anne Sollie is sinds 1994 dirigent van het koor. Daarnaast dirigeert hij nog ïnkele andere koren en is hij werkzaam als docent directie en piano. Henk loeteman was werkzaam bij vele be- cende symfonieorkesten als hoornist en maakte vele opnamen, o.a. met het Nederlands Hoorn Kwartet. Ook diri geert hij de Hilversumse Orkest Vere niging. Wendy van Weele, sopraan, studeerde aan het Sweelinck Conservatorium bij Margreet Honig en Maarten Konings berger. Corné Ran studeerde aan het Koninklijk Conservatorium en volgde masterclasses bij o.a. Christina Deute- kom. Hans Pieter Herman, bariton, studeerde aan het Sweelinck Conser vatorium en volgde masterclasses bij o.a. Joan Sutherland. Op donderdagavond 7 oktober is de bekende, in Oeganda (1963) gebo ren auteur Moses Isegawa te gast bij boekhandel Jongerius in Soest. Hij komt in de winkel aan de Van Weede straat 29 vertellen over zijn nieuwste boek: "Slangenkuil". Isegawa, die sinds 1990 in Beverwijk woont, debuteerde in 1997 met zijn ro man "Abessijnse Kronieken". Het boek maakte meteen na het verschijnen grote indruk op het publiek; het is in middels in elf talen uitgebracht. Ook "Slangenkuil", dat onlangs verscheen bij uitgeverij De Bezige Bij, wordt be schouwd als een bestseller. Volgens re censent Max Pam is het "een bijzonder boek, waarmee Moses Isegawa de lief hebbers van zijn debuut op maat be dient". Isegawa wordt bij boekhandel Jonge rius geïnterviewd door Thomas Vanheste, redacteur van De Bezige Bij. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Reserveren is gewenst (tel. 588 01 22). Entree: 5,-. De politie heeft zaterdag omstreeks middernacht proces-verbaal opge maakt tegen een 30-jarige Soester. De man maakte deel uit van een groepje dat zich ophield op de Molenstraat. Bij de nadering van de politie voegde hij de agenten een hartelijk "goeden avond, vuile kankerlijers" toe. De po litie kon dat niet waarderen en schreef een proces-verbaal uit wegens beledi ging- Moses Isegawa Een onbekende dader heeft in het weekeinde vijf kratten met lege fris drankflessen ontvreemd bij een slijterij aan de Burgemeester Grothestraat. Aangifte bij de de politie deed een 26- jarige Soester. Een 36-jarige bewoner van de Schou tenkampweg ontdekte zondagmorgen dat onbekenden vernielingen hadden gepleegd aan zijn auto. De voorruit was ingegooid met een betonnen tuin- eend. Hij deed aangifte bij de politie. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 i Veel Nederlanders ergeren zich aan het (sterk?) toenemende gebruik van Engelse woorden in het dagelijks spraakgebruik. Toch valt het met die Engelse invloed wel mee. Slechts 7 van de woorden is van Angelsaksi- sche herkomst. Die geruststelling was afgelopen don- derdagavond te horen in het Griftland j College, waar Nicoline van der Sijs - o.a. bekend van het "Leenwoorden- boek" en het "Etymologisch Woor- denboek van Van Dale" - erop wees dat van de Nederlandse woorden zo'n F 80 van min of meer "Romaanse" b afkomst is. Er is dus geen reden tot Igrote zorgen op dat gebied. Woorden als "leeuw" en "kameel" blijken trou- j wens ook (ooit) als leenwoorden in het Nederlands taaleigen te zijn doorge- drongen. "Voor de Nederlanders van destijds waren dat onbekende dieren," aldus Nicoline van der Sijs., V.l.n.r. Rob Tempelaars, Wim Daniëls en Nicoline van der Sijs tijdens het "Taai circus in het Griftland College. Samen met haar namen ook de spel- lingdeskundige Wim Daniëls (o.a. "Onze Taal") en WNT-redacteur (Woordenboek der Nederlandse Taal) Rob Tempelaars deel aan het Taaicir cus, dat op uitnodiging van de Soester Libris-boekhandel Van de Ven naar Soest gekomen was. De bijeenkomst werd bijgewoond door een select aan tal Soester taalliefhebbers. Zij hoorden Daniëls spreken over de zgn. "redupli caties" waarvan hij studie heeft ge maakt (zoals "komkom, tuuttuut, hoho") en Tempelaars over in Neder land gebruikelijke verwensingen. Vol gens Tempelaars wordt er in Nederland niet veel meer gescholden dan in het buitenland, maar wél wensen Neder landers in het algemeen elkaar vaker een enge ziekte toe... Bij een inbraak in een kledingbehande- lingbedrijf aan de Koningsweg zijn vo rige week 32 zgn. fleece-truien buitge maakt. Een medewerker van het bedrijf constateerde dat er onbekenden waren binnengekomen, vermoedelijk via het forceren van een roldeur. Het alarm was wel afgegaan, maar er werden geen braaksporen aangetroffen. De politie kreeg zondagmorgen om streeks vijf uur een telefoontje over een auto, die op de hoek Haverweerd- Klaarwaterweg tegen een lantaarnpaal was gebotst. De wagen werd aange troffen, maar de bestuurder was ver dwenen. Verstandig van hem, want bij nader onderzoek bleek de Opel Kadett even daarvoor op de Varenstraat te zijn gestolen. De wettige eigenaar, een 23- jarige Soester, kon de wagen terugkrij gen. Met schade. INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035 - 602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo.- en vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur, t/m wo. 29 sept. in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest.

Soester Courant | 1999 | | pagina 7