COURANT 1 Extra subsidie voor Rademakerstraat Burgstede wil weer een echt dorpshuis zijn 25-jarig jubileum zuster Marie-Anne 0 uur 0 uur 0 uur afwezig Wijkagent Dennis is na ldrie jaar naar Bunschoten Stephan Zoetelief volbracht 2 4-uurs marathon Antonovs brengen drie Chinooks terug uit Albanië Millenniumconcert Odeon met Ernst Daniël Smid Jeugd kan weer voetballen Ml Ruimte voor meer verbeteringen dankzij 225.000 gulden Meningen van lezers Motie op raadsvoorstel 99-95 Gesprek met dorpelingen P. Creutzberg Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Vijfduizend gulden voor WKZ Beëdiging op de bakermat Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Snowboardavond bij skiclub op vrijdag 8 oktober 'Maak dan mijn vreugde volkomen Promotiemiddag bij Noorderkroon Kaartverkoop nu gestart Sterrenberg wordt de sportlocatie 'De Drie Eiken' Activiteiten in de Dubbeldekker Agenda 'tHocKjg or betere kwaliteit shandel't Hoekje ÏELHOFF en Piet Jongerius Weedestraat 29 CB Soest )35) 588 01 22 035) 588 01 21 iahdeljongerius@wxs.nl PAGINA 14 WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 iziatisch en Europees porselein Jm, Gouda, Zuid Holland, 1 vuurwapens w.o. een Engels eknoopte kleden, serviezen, en kristallen kroonluchters, munten en postzegels, se wijnen, antiek tin en koper fevisies, fietsen, I, schilderijen, dozen In de Soesterbergse Courant van 4 augustus werd, naar aanleiding van een gesprek met de Provincie Utrecht, gewag gemaakt van de mogelijkheid aanspraak te maken op een aanvul lend fonds ter verbetering van de Rademakerstraat. Raadslid Pièrre Storimans (CDA) is daar ingedoken en kreeg loon naar werken. Soest kan van de provincie 225.000 gulden I krijgen. De herinrichting van de Rademaker straat is in augustus in de betreffende commissie geweest en de voorgestelde plannen werden goedgekeurd. Dat be tekende dat men met de uitvoering van de renovatie dit jaar van start kan gaan. Met het beschikbare budget van 850.000 gulden konden onmogelijk alle wensen worden gerealiseerd. Nadat deze krant een mogelijkheid lanceerde voor extra geld uit het fonds stad- en dorpsvernieuwing van de provincie Utrecht heeft het Soesterbergse raads lid van het CDA, Pièrre Storimans, dit onderzocht. Naar aanleiding daarvan volgde een gesprek. Storimans: 'Omdat het budget niet toe reikend was, konden enkele belangrij ke zaken niet in het renovatieplan van de Rademakerstraat worden meegeno- De raad van Soest, in vergadering bij een op 23 augustus 1999, overwegende: dat de kruising Kamp- weg/Mercury een zeer druk oversteek- punt is in Soesterberg; dat hier een doorgaand fietspad Soest-Soesterberg- Zeist ligt; dat veel basisschool kinderen alleen of met ouder deze kruising over moeten vanuit de nieuwbouw naar de scholen; dat zowel ouderraden als ook de bewonersvereniging Gemer meer dere malen hebben verzocht hier snel- heidremmende maatregelen te treffen; dat vanuit Zeist verkeer komend van af de Amersfoortseweg de N237 bij de R.K. Kerk met hoge snelheid het dorp binnenrijdt; dat recent bij de discussie over de herinrichting van de Radema kerstraat, maar ook al vele malen eer der, door bewoners hiervoor aandacht is gevraagd; dat door bewoners ons handtekeningen zijn overhandigd; dat ook met name de kruising Prof. Lorent- zlaan/Versteeghlaan/Rademakerstraat veel basisschoolkinderen oversteken; dat zich nu middels dit raadsvoorstel voor beide knelpunten een goede mo gelijkheid voordoet om het verkeer te dwingen minder hard te rijden, stelt voor: de camera ook in Soester berg in te zetten; dat daarvoor nodig zijn twee extra aansluitpunten; dat de meerkosten kunnen worden vergoed uit het fonds infrastructurele voorzie- I ningen I en gaat over tot de orde van de dag. I Namens de P.v.d.A. fractie, W. Stekelenburg, C. Boerkoel. men. Hieronder kunnen we verstaan de verkeersremmende verhogingen aan de oost- westkant van de Rademaker straat, een goede verbinding met het Dorpsplein via het zogenaamde Ekris- pad en de situatie bij het luchtvaart monument 'De Vleugel'. Op grond van de mogelijkheid van een aanvullend fonds, heb ik bij de Provincie Utrecht de nodige informatie opgedaan. Ik kreeg als antwoord dat indien wij voor 1 ok tober met een uitgewerkt plan kwa men, alsnog een provinciale subsidie zou worden verleend in het kader van het fonds stads- en dorpsvernieuwing. Dat plan lag al op de plank, maar kon vanwege het niet voorhanden hebben van voldoende financiële middelen, niet in het renovatieplan worden mee genomen. Ik heb het College verzocht dit plan alsnog naar de provincie te sturen, waardoor wij in aanmerking konden komen voor deze extra subsi die. Dinsdag 28 september deelde wet houder Krol tijdens een commissiever gadering mede, dat het plan door het college naar de provincie was gestuurd en wij hoogstwaarschijnlijk in aanmer king komen voor een extra subsidie van 225.000 gulden. Het gevolg hiervan is dat het huidige plan met betrekking tot renovatie van de Rademakerstraat mogelijk uitgebreid gaat worden met eerder genoemde vernieuwingen. Ver der zullen in tegenstelling tot de lande lijke richtlijn, bromfietsen gebruik kun nen maken van het fietspad. De ge meente mag bijvoorbeeld ten dienste van de verkeersveiligheid, van deze richtlijn afwijken. Ook kan de directe omgeving rondom het monument De Vleugel goed worden aangepakt, zoals destijds met de betrokkenen is afge sproken. De gemeente heeft het ver moeden dat de subsidie van 225.000 gulden spoedig door de provincie zal worden goedgekeurd', aldus Storimans. Het bestuur van dorpshuis Burgstede zoekt naar wegen om een centrale rol te vervullen in het plaatselijk dorps leven. Om een antwoord op die vraag te krijgen, gaat het in gesprek met een aantal personen uit het vlieg dorp. Het gaat niet slecht met dorpshuis Burgstede, maar het kan beter, is de mening van bestuur en beheerders. De tijd van vroeger, toen het dorpshuis een centrale rol speelde in het dagelijks leven, is veranderd. Het is niet meer het inloophuis van weleer, maar een plaats die alleen bezocht wordt als dat noodt zakelijk is. In de gevel van het dorps huis staan de stenen gemetseld van vele plaatselijke verenigingen, maar in de afgelopen jaren zijn diverse verenigin gen verdwenen en daarvoor kwam niet iets anders. Een dorpshuis is in vele plaatsen wél het centrum van het verenigingsleven. Daar worden de vergaderingen gehou den en het is de ontmoetingsplaats bij uitstek van veel vrijwilligers. Burgstede kent maar een paar verenigingen die er hun onderdak hebben en volgens het bestuur wijken te veel clubs uit naar HUISARTS wegens vakantie van ma. 18 oktober t/m vr. 22 oktober De collega's nemen waar. I Dennis Hogeveen behoorde drie ja- Iren lang tot het team wijkagenten ■van Soesterberg. Dankzij de oude rot lin het vak Evert Oosterman heeft hij Ihet politionele werk geleerd. |Om een bredere kijk te krijgen op dit ■werk is hij overgeplaatst naar Bunscho- Iten/Spakenburg. Dennis kan terugkij ken op een mooie tijd, waarin het in het begin wel even wennen was. Veel [jeugdige Soesterbergers hebben hem Beren kennen als een 'toffe vent', zoals pe dat uitdrukten. Maar ook een agent die niet over zich heen liet lopen. 'Je wist heel goed wat je aan hem had', [reageerde"één van hen. Per 4 oktober is hij vertrokken 'en nog wel op dierendag', aldus Dennis. Na ■zijn stage wordt hij een echte agent en gaar ziet hij graag naar uit. Zijn vertrek s direct waargenomen door nieuwe pllega's, van wie binnenkort bekend lal worden wie zich als vaste wijkagent van het vliegdorp mag noemen. Zoals beloofd begon hij op zaterdag middag om vijf uur met het geven van skilessen op de skibaan, tot zon dagmiddag 5 uur. 'De laatste paar uren waren zwaar, maar voor de rest ging het prima', aldus Stephan Zoete lief. Na een bezoek aan het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht was hij onder de indruk van zoveel leed. Aan de bar in het skicentrum werd er over gesproken en voor de grap zei iemand dat je daar eens 24-uur voor moest skiën. Stephan nam dit voorstel aan en organiseerde het binnen een paar we ken. 'De voornaamste vraag was of ik wel voldoende jeerlingen zou krijgen en vooral 's nachts, want laten we eer lijk zijn: wie gaat er midden in de nacht nu op skiles?, aldus de altijd glimla chende Stephan. Al die 24 uren lang waren er leerlingen en vooral 's nachts kwamen ze uit de horecawereld. Het werd een geslaagde marathon, al had Stephan wel last van maagpijn, die hem al enkele weken plaagde. Met pijnstillers ging het prima, terwijl de vermoeidheid zichtbaar werd. Elk uur even een paar minuten rusten en alleen water drinken hield hem op de been. Aan het eind van de 24 uur was hij vijfduizend gulden rijker, die op officiële wijze aan het WKZ zullen worden overhandigd. andere plaatsen. Welke rol moet het dorphuis voor de toekomst gaan spelen? Wat moet er gewijzigd worden? Hoe kan het weer een echt 'dorpshuis' worden? Het zijn vragen die het bestuur zich stelt; het hoopte ze door middel van een enquê te op te lossen. Helaas had dat niet het gewenste succes. Zestien personen uit Soesterberg wil het bestuur uitnodi gen om met hen op donderdag 11 no vember a.s. in het dorpshuis van ge dachten te wisselen. Het zijn personen die een bepaalde achterban vertegen woordigen, waardoor een goed gemid deld beeld van het dorp wordt verkre gen. Zij kunnen1 suggesties naar voren brengen waardoor er meer leven komt in dorpshuis Burgstede. Vrijdag 8 oktober leggen 14 nieuwbe noemde luchtmachtofficieren op de Vliègbasis Soesterberg de eed of belof te af. De plechtigheid wordt in een hangar gehouden voor het front 'van de troep': diverse eenheden van de luchtmacht en de Drumfanfare van de Luchtmachtkapel. De eed wordt afge nomen door de bevelhebber der lucht strijdkrachten, luitenant-generaal B.A.C. Droste. Een vliegend défilé vormt om ongeveer 11.30 uur de afslui ting van de ceremonie. Zondag 10 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14.30 pr. Huiskamp (de Heij- berg) Zaterdag 19.00 zr. Marie-Anne; canto- res Zondag 10.30 zr Marie-Anne; gezins viering HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG "t Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M.Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappe lijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Ma rechaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035- 5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. //VTER/VA TIONAL CARGO TRAMSPORTER Drie Chinooks CH-47D transport helikopters van de Vliegbasis Soesterberg, die de afgelopen maan den zijn ingezet in Macedonië en Albanië, keerden donderdag 30 sep tember terug naar Nederland. Twee van deze zware helikopters werden vanuit Tirana, de hoofdstad van Al banië, door een Antonov 124-trans- portvliegtuig overgebracht en één in een Antonov 22. De drie Chinook helikopters verbleven op de Balkan sedert het begin van dit jaar en werden veel ingezet voor het vervoer van onder andere Kosovaarse vluchtelingen en hulpgoederen. In to- Een proefles volgen onder leiding van Joost van Oostrom of vrij snowboar- den, dat kan vrijdag 8 oktober bij de SkiClub Soesterberg. Evenals vorig jaar worden de twee schansen aan de Kerklaan hiervoor gereserveerd. Deze wintersport wint aan populariteit en in Soesterberg is zelfs een team ac tief dat aan de nationale wedstrijden freestyle en slalom meedoet. Voor de snowboardavond zijn materialen be schikbaar, maar belangstellenden mo gen ook hun eigen spullen meenemen. Wat bezoekers in elk geval moeten meebrengen, zijn handschoenen. De kosten bedragen 15 gulden per per soon. Mensen die een proefles willen volgen, moeten van tevoren reserveren, tel. 0346-352674. Zondag 26 september vierde zuster Marie-Anne van Erven haar 25-jarig pastoraat in het vliegdorp Soester berg. In een bijzondere viering werd haar dank gebracht voor het vele werk dat zij in de parochie heeft ge daan. Het was 15 augustus j.1. precies 25 jaar geleden dat zr. Marie-Anne van Erven bij pastor van Eijk de pastorie binnen stapte. Haar benoeming was een feit! In haar blauwe japon, mét sluiertje, presenteerde ze zich aan de parochia nen. Vanaf die tijd is ze niet meer weg te denken uit onze parochie', zo ver woordde het parochieblad Sint Carolus het feest rondom zuster Marie-Anne. Zondag 26 september werd dit heug lijke feit in een bijzondere viering her dacht. En dat de parochianen trots zijn op hun Zuster Marie-Anne, bleek wel uit het feit dat de kerk tot bijna de laat ste plaats was gevuld. De kerk was vooral deze keer versierd met veel bloemen en voor bij het altaar stond een damesfiets: de fiets van zus ter Marie-Anne, waarmee zij zich door het vliegdorp verplaatst. Meestal gaat dat met hoge snelheid, waarop de plaatselijke pers haar eens typeerde als 'het vliegend Evangelie'. Bij het binnenkomen van de kerk werd ze geassisteerd door haar collega pastor Henny van der Heijden, en helemaal uit Cyprus overgekomen, Zuster Marie-Anne tijdens de jubi leumviering. aalmoezenier Frank Duivenvoorde. De 'intrada' was direct al feestelijk toen ze onder versierde bogen liepen, door kinderen omhoog gehouden. De voor zitter van de parochieraad, Karei van Geet, heette allen, en inzonderheid de jubilaris van harte welkom. In een gloedvol betoog prees hij hun zuster en stelde duidelijk: 'Je was en je bent de spil van deze parochie!' In de overweging van zuster Marie- Anne stond haar dank aan God cen traal, voor alles wat zij in de afgelopen jaren in de parochie mocht doen. Ze noemde het grote gemis van pastor Jules Ypma, toen alles ineens op haar schouders kwam te liggen. 'Zo'n perio de is niet niks. Er veranderde nogal wat. Maar gebleven is de grote saamho righeid en onderlinge verbondenheid. We deden het samen, met steun van vele pastores die als het ware een praat paal werden. Wat er ook gebeurde, we hebben de moed nooit opgegeven. Daarvoor zijn we God dankbaar. We gaan verder met de gaven en talenten die ons gegeven zijn, dat is mijn grote wens. Geloven in een kerkgemeen schap waar het goed toeven is', aldus zuster Marie-Anne. Het werd met recht een feestelijke viering, met daarna vele handen drukken en cadeaus ontvan gen. taal zijn ruim 700 missies uitgevoerd, waarbij enkele honderden vluchtelin gen en 545 ton aan hulpgoederen door de lucht werd vervoerd. De terug keer is noodzakelijk omdat wereldwijd alle Chinook-helikopters dienen te worden gecontroleerd, na de ontdek king van haarscheurtjes in de tandwie len van de transmissies. In afwachting van de inspectie geldt een vliegverbod en na deze controle blijven ze in Neder land. Echter moeten ze wel op afroep beschikbaar zijn. Momenteel bestaat de Nederlandse helikopterondersteuning van de KFOR in Kosovo uit lichte transporthelikopters van het type Bolköw BO-105CB van de vliegbasis Gilze-Rijen. De controle van de trans missies van de eerste Nederlandse Chi nook-helikopters heeft inmiddels plaats gevonden. Naar verwachting kunnen óp korte termijn de operatio nele oefenvluchten ten behoeve van onder andere de Luchtmobiele Brigade worden hervat. Zwaar transport. Donderdag 30 september landde om 10.25 uur het bijna grootste vliegtuig ter wereld op de vliegbasis Soesterberg. Het was voor deze grote vogel geen onbekend terrein, want gedurende de Golfoorlog bracht hij regelmatig een bezoek aan de bakermat. Maar het blijft een imposant gezicht een macjiine met een lengte van 70 meter, breedte 73 meter en een hoogte van 20 meter in zijn volle omvang te zien landen. De vier Lotarev D-18T motoren gaven zo'n herrie dat ze overal in het vlieg dorp waren te horen. Eenmaal op de baan werd met de twee keer tien ban den vol geremd en kort daarop stond hij op zijn plaats waar de vracht gelost kon worden. De neus werd eigenwijs opgetrokken waarop een grote brede klep naar beneden ging en men de twee gestripte Chinooks zag staan. Het werd door ongeveer honderd leden van de vliegbasis bewonderd, die hun werk even hadden laten liggen om dit geweld eens van dichtbij te bekijken. Kort daarop landde zijn broertje, de Antonov 22. Beide toestellen vertrok ken diezelfde dag omstreeks 16.00 uur. Op zaterdag 9 oktober van 13.30 tot 16.30 uur organiseren de medewerkers van cluster Noorderkroon op locatie Sterrenberg een promotiemiddag. Er is een impressie te zien van verleden-he den-toekomst van het cluster in de be nedenhal van Noorderkroon. Het clus ter Noorderkroon omvat de woon voorzieningen Nooderkroon 1, 2, 3 en 4 en de Flat. Alle zorgvragers en mede werkers zijn tijdens de promotiemiddag aanwezig. In de bovenhal bij Noorder kroon 3 4 in het gebouw Zuiderkruis is een expositie te bewonderen van kunstwerken gemaakt door zorgvragers van cluster Noorderkroon. Belangstellenden kunnen uiteraard een bezoek brengen aan de verschillen de woonvoorzieningen. Het vervoer op het terrein wordt per huifkar voor de gasten verzorg door de Boerderij Abro- Het wisselen van het millennium doet vele harten sneller kloppen, zo ook die van Muziekvereniging Odeon. De wens van Odeon was om deze eeuw op een bijzondere manier af te sluiten. Niet alleen door het ver zorgen van een prachtig concert, maar ook door één of meer solisten van formaat uit te nodigen. In dit concert, dat op zaterdag 27 no vember zal plaatsvinden, zal het harmo nieorkest van Odeon o.l.v. dirigent Gerrit de Weerd het publiek muzikaal laten genieten van de afgelopen eeuw. Belangrijke gebeurtenissen worden vaak vastgelegd in de muziek. Het is dan ook diezelfde muziek die vele her inneringen zal oproepen: "Star Wars Saga" (momenteel weer zeer actueel) of "Fiddler on the Roof', maar ook het "Un Ballo in Maschera" van Verdi. Odeon heeft de bekende bariton en musicalster Ernst Daniël Smid en vio liste Helene Hulst uitgenodigd om een aantal muzikale hoogtepunten van dit millenniumconcert te verzorgen. Ernst Daniël Smid heeft een grote internatio nale opera-carrière opgebouwd. Vanaf 1991 is hij eveneens zeer actief in het musicalgenre; hij brak als musicalster door in "Les Misérabels". Helene Hulst heeft haar opleiding genoten bij Vera Beths, een vermaard violiste. Om zoveel mogelijk luisteraars de kans te geven van dit prachtige millennium concert op 27 november te genieten heeft Odeon inmiddels de voorverkoop van entreekaarten gestart. De kaarten zijn a f 25,- te koop bij drogisterij Suk- king, Rademakerstraat 21, en VW/ Boekhandel Marjolein, Rademaker straat 30, beide te Soesterberg. Het concert vindt plaats in het Officiersca sino aan de Kampweg. De aanvangs tijd j[s 20.00 uur. Na vele maanden overleg werd einde lijk het groene licht gegeven voor de voetballende jeugd van Soesterberg om haar voetbalsport vlak bij huis te kunnen uitoefenen. Afrondende ge sprekken met SV Zeist zullen de fei telijke start geven aan een jarenlange wens die nu in vervulling kan gaan. 'Hoe zit dat nu met het voetbal? Gaat het nog wel door? Waarom moet alles zo lang duren?' De afgelopen maan den hebben vele jongeren in het vlieg dorp deze vraag tegen de redactie van deze krant geuit. Het was immers met veel vertoon in de krant gelanceerd, maar daarna werd het stil. Eindelijk kwam het verlossende bericht van Abrona: 'Kom even praten over de toekomst van het voetballen'. Samen met Harm Beishuizen en Jan Dekkers was het gesprek snel rond: de Soester bergse jeugd krijgt via SV Zeist alle ruimte om op het voetbalveld van loca tie Sterrenberg te oefenen. Binnen Soesterberg zijn drie personen die hier zaken doen namens de voet balvereniging SV Zeist. Deze personen zijn F. Werkhoven, tel 353777, H. Tim merman, tel. 352703 en mevrouw J. de Jong, tel. 353156. Zij hebben het be stuur van SV Zeist van deze blijde mare in kennis gesteld en die gaan de technische gesprekken met Abrona voeren. De afdeling groenbeheer is al druk doende om het veld in optimale conditie te brengen en heeft de witte kalklijnen al aangebracht. Naast de Soesterbergse jeugd wordt het ook ge bruikt door het eigen voetbalteam van Abrona. Dit traint elke woensdagmid dag en op zaterdagmorgen worden de voetbalkrachten met gelijken het land gemeten. Gedurende de overige tijden staat het voor SV Zeist beschikbaar die de Soesterbergse jeugd daar de nog al tijd favoriete voetbalsport kan bijbren gen. Ook mag gebruik worden gemaakt van alle overige faciliteiten van Abro na, zoals kleedkamers en in voorko mend geval van het zwembad en/of sportlokaal. Jongens en meisjes die aan deze sport willen meedoen worden ver zocht één van eerder genoemde tele foonnummers te bellen, waar alle infor matie kan worden verkregen. Meer berichten over Soesterberg op pagina 21 Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Spelletjesavond Donderdag 7 oktober wordt om 19.30 uur in de recreatiezaal van De Drie Ei ken een spelletjesavond gehouden. De navolgende spelletjes zijn aanwezig: rummicub, scrabble, men erger je niet en triomio. Er kan niet gekaart worden. De toegang is gratis. Toneel Vrijdag 8 oktober treedt om 19.30 uur de toneelvereniging 'Steeds Beter' uit Bilthoven op. Zij brengt twee éénakters van elk 45 minuten met als titel: Omaatje lief en Waar is de bruid. De recreatiezaal is open vanaf 19.00 uur. De toegang is gratis. Rommelmarkt Zaterdag 23 oktober wordt vanaf 10.00 uur de bekende rommelmarkt gehouden. Hiervoor kan men nog wat spulletjes gebruiken die ook opgehaald kunnen worden. Dan s.v.p. tussen 10.00 en 12.00 uur even bellen: tele foon 351402. De opbrengst wordt be steed aan de aanschaf van een nieuw servies voor het Dienstencentrum. Cursussen Voor de cursus quilten, kaartenmaken, zijdeschilderen en speksteensnijden, kan men zich nog opgeven. De quilt cursus wordt op een. vyoensdagavond gehouden, de overige1 cursu&en op dinsdag- of donderdagmorgen. Opge ven bij het kantoor van het Diensten centrum, dagelijks tussen 10.Q0 en 12.00 uur of via telefoon 351402. Kinderatelier Met ingang 2 november geeft Marian- ne Brooijmans, beeldend kunstenaar, in de Dubbeldekker schilder- en teken lessen voor kinderen van 7 t/m 12 jaar. Voor acht dinsdagen bedragen de kos ten 80 gulden, incl. materiaal. Aanmel ding of informatie via de brievenbus van dorpshuis Burgstede of telefonisch via 353411 of 035-6021987. Inloop-speel-ochtend Voor ouders met een kind tussen 0 en 4 jaar gaat vrijdag 29 oktober a.s. de inloop-speel-ochtend van start. Van 09.30 tot 11.00 uur ontspanning voor ouder en kind in de Dubbeldekker. Aanmelding is niet nodig, gewoon vrij blijvend binnenlopen. Meer informatie? Bellen met Linda Jelgerhuis, telefoon 351418. Plasticmodelbouw Kinderen van 7 t/m 12 jaar zijn elke woensdag van 19.00 tot 20.30 uur welkom in de Dubbeldekker. Vliegtui gen bouwen en schilderen en dat voor fl. 1.50 per keer. Darten, schaken en dammen Elke maandag van 16.00 tot 17.30 uur worden deze spelen zodanig geleerd dat men na goed oefenen wereldkam pioen kan worden. Kosten 15 gulden voor tien lessen. Kinder instuif Elke woensdag van 14.00 tot 15.30 voor kinderen van 4 tot 10 jaar: plak ken, knippen, schilderen, kleien, versie ren, tekenen, krijten enz. Meedoen? Bellen 353411 of 035-6021987. Ecokids project Met ingang van donderdag 11 novem ber wordt voor tien bijeenkomsten op elke donderdag van 16.00 tot 18.00 uur alles gedaan in het kader van verbete ring van het milieu en natuur in Soesterberg. Kosten 25 gulden voor tien keer. Vliegtuigmodelbouw Kinderen van 10 t/m 14 jaar wordt ge leerd vliegtuigen te bouwen en er mee te oefenen. Elke vrijdag van 19.00 tot 20.15 uur in de Dubbeldekker, 14 les sen kosten 25 gulden. Deskundige be geleiding door leden van de modelclub Otto Liliënthal. Houtbewerking Elke donderdagavond van 18.30 tot 20.15 uur maken kinderen van 7 t/m 12 jaar vogelhuisjes, vliegtuigen, die ren, kapstokken enz. enz. Voor elke keer fl. 1.50. Huiswerkbegeleiding/Engels Elke maandagavond van 19.00-20.30 uur in de Dubbeldekker voor de leeftijd van 10 t/m 15 jaar. Door middel van muziek kunnen jongeren hun Engels bevorderen. Ontmoeting en recreatie Elke vrijdagavond van 19.30 tot 22.00 uur voor jongeren van 12 t/m 18 jaar in de Dubbeldekker. Doel is het bevor deren van contacten tussen jongeren door een breed aanbod van recreatieve activiteiten en films. Kosten fl. 1,50 per avond. Woensdag 6 oktober 08-12 markt, Rademakerstraat 15.00 Ecokids, Dubbeldekker Donderdag 7 oktober 19.00 Ecokids, Dubbeldekker 19.30 spelletjesavond, Drie Eiken 20-24 avondvliegen Vrijdag 8 oktober 19.30 toneel 'Steeds Beter', Drie Eiken Zaterdag 9 oktober 10.00 kinderkledingbeurs, Burgstede Zondag 10 oktober 14.00 koersbal, Drie Eiken 20-24 avondvliegen Dinsdag 12 oktober 20-24 avondvliegen Woensdag 13 oktober 08-12 markt, Rademakerstraat VISHANDEL it - Telefoon: 601 84 02 /00RDEUR Er is nog steeds stoofpaling ilijks verse mosselen 5 maten selen voor zaterdag: bestel ze even oor een ruime keus zie onze vitrine Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41

Soester Courant | 1999 | | pagina 15