Onderschatting kost Soest bijna de zege iders b. pmy/zcal VVZ'49 komt fysieke kracht te kort Hockeyers verstevigen leiderspositie 1 Zware bevalling dames Stam/SoVoCo Derde set volleyballers cruciaal Amateurs Feyenoord komen uit geslagen positie terug tot 3-2 4 cindel IWOENSDAG 6 OKTOBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 17 :r naar huis. het :en. iedere envelop VOETBAL zondag I reci 60187 Derde achtereenvolgende nederlaag in leerproces groenwitten VOETBAL zaterdag Dames van MHC Soest minder succesvol: 1-2 HOCKEY Soest-Soest volgend jaar in pinksterweekeinde Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Dakwerken Spel tegen promovendus niet vlekkeloos, maar wel succesvol VOLLEYBAL Heren Stam/SoVoCo leveren routine in, maar winnen wel ST'Wi VOLLEYBAL fUZIGIHGEH IM/OF ZETFOUTEN VOORIEHOUDIN I, DE VERF IS DROOG EN? EEN GLOEDNIEU- INMODEZAAK WAAR I "HIL-TON" IS HELE- W. i 16 OKTOBER IWAGU )N VAN TREKKEN WIJ DIRECT ISTUUMS, KOLBERTS, i ENZ. HANGEN IN DE MST TE WACHTEN. IN N EN DESSINS. VAN GANT, RIVERWOODS, NATUURLIJK MET DE JEN OP DE KOOP TOE. I Het water gutste uit de hemel en wie I geen plek op de overdekte tribune had I weten te bemachtigen, verstopte zich 1 onder zijn eigen paraplu of die van lzijn buurman. Tot de 54s,e minuut I van S.O. Soest-SC Feyenoord. Toen danste de Soester aanhang in de Te lgen, plassen of geen plassen. Aanlei- 1 ding voor de vreugdedans was het I wonderschone doelpunt van André I Hufman. Terwijl iedereen zich af- I vroeg waarom hij niet de vrijstaande Arjan Grapendaal aanspeelde, stifte I hij de bal vanaf achttien, negentien 1 meter over Patriek Pak die voordat de ■bal in zijn buurt was al doorhad hoe ■laat het was: 3-0. I Wie dacht dat Soest toen op rozen zat, ■kwam bedrogen uit, de spelers zelf nog Ihet meest van allen. Peter Vïsee was niet bepaald te spreken over de instel- g van zijn spelers. "Na 3-0 dachten lze dat ze er waren en wilden ze het te lmooi oplossen. Zelfs een Jeroen Dor- ■restein dacht er te gemakkelijk over. |Dan wordt het 3-1 en moet je tijdens |<fc wedstrijd omschakelen en dat valt niet mee." I Tegen Elinkwijk had Soest in de eerste I helft te veel ontzag getoond, vond Vi- see. Tegen Feyenoord, met één punt I voorlaatste, was er onderschatting in I de ploeg geslopen en dat is iets waar de Baarnse succestrainer een I broertje dood heeft en waar hij zijn se- llectie deze week ongetwijfeld nog op V zal aanspreken. Het werd zelfs nog 3- 12 en daarna beleefde Soest nog twin- I tig benauwde minuten. I Optisch had Soest niet bepaald een I veldoverwicht gehad, al lag dat in de [ogen van Vïsee deels aan de nieuwe I speelstijl van Soest. "Ons middenveld I kantelt naar de zijkanten, zodat de te- I genstanders niet kunnen opkomen. I Door die stijl kunnen ze wel gemakke- lijk opbouwen door het midden, maar I dat zegt me niet zoveel. Aan kansen I kwamen ze niet toe." Presenteerblaadje Via Hufman stond Soest na zestien minuten op een 2-0-voorsprong. In de zevende minuut kreeg hij de bal op een presenteerblaadje van Grapendaal die i volgens Feyenoord in buitenspelpositie was aangespeeld. Daarna werd Huf- man onderuit gehaald door Rafael Andrade die daarvoor geel kreeg. Den nis Heijkamp nam de vrije trap, Huf man kopte de bal binnen. Tussendoor had Mounir L'Fahti een uitgelezen kans laten liggen op de gelijkmaker. Na de tweede treffer van Hufman schoof ex-international Henk Fraser door, verloor Soest de slag op het mid denveld en kwam de thuisploeg onder druk te staan. Een uitval van Soest, waarbij libero René de Bree over de vrije linker flank inkwam, betekende bijna 3-0. De Bree zag en vond Grap endaal, maar die tikte de bal in het zij net. De volgende 'dot' van een kans was voor Feyenoord. Bij één van de voor zetten verslikte Marlijn Stalenhoef (die nog niet was geschorst voor zijn drie gele kaarten) zich in de bal, maar Mark van Krieken schoot voorlangs. De lin ker spits van de Rotterdammers ging korte tijd later in de herkansing, maar Hendry Hagendoorn lapte de regels aan zijn laars door de min of meer doorgebroken speler te vloeren. Hij kwam er met geel - zijn eerste in meer dan driejaar Soest - niet slecht van af. Eerder had Dorrestein de eerste prent van dit seizoen ontvangen. Binnen "We zijn goed aan de start versche nen," meende Visee. "Na 2-0 schoven ze een mannetje door en bij ons wisten ze niet hoe ze dat moesten opknappen. In de rust heb ik dat recht gezet en in het eerste kwartier van de tweede helft hebben we het goed opgepakt." Met de zeer fraaie treffer van Hufman brak een andere fase aan. Soest dacht al binnen te zijn en Feyenoord speelde in de stromende regen va banque. Na een uur spelen schoof de bal voorlangs, zes minuten later was het wel raak, toen Patriek Altena vanaf elf meter mocht aanleggen. Scheidsrechter C. van der Poll had voor de derde keer een Feye- noorder in het strafschopgebied zien vallen en vond de tijd rijp voor een penalty. Nadat die was benut kwam Guy Dekker in het veld voor Grapend aal, De druk werd nog meer opgevoerd door de gasten en het was onvoorstel baar dat Altena voor open doel naast schoot. De spits haalde zijn gram in de 77s,c minuut door vanaf zestien meter de bal in de linker hoek te knallen. De gevierde man bij Soest was zondag André Hufman. Een dag na zijn 33ste verjaardag scoorde de spits driemaal te gen de amateurs van Feyenoord. Foto: Goos van der Wilt Als Dekker in de daaropvolgende Soest-aanval de bal had ingekopt, had Feyenoord wellicht het laatste sprank je hoop verloren. Maar omdat de bal via Pak over de achterlijn ging, moest Soest nog ruim een kwartier zwoegen en zweten. Het was de tweede zege voor de blauw- hemden die oprukten naar de zesde plaats. Daar staan ze nu met acht pun ten uit vijf duels. Onder hen bevinden zich acht ploegen, waarvan er vijf een wedstrijd minder hebben gespeeld. Eén daarvan is AFC'34 (zes uit vier), bij wie Soest zondag op bezoek moet. Daarna volgt de uitwedstrijd tegen UVS dat met nul punten de ranglijst sluit. Het is wennen voor WZ'49. De laatste jaren won de ploeg alles wat er te winnen viel, kampioenschappen en promoties werden gevierd, er werd aan de lopende band gescoord en zelfs een slechte dag had geen verve lende gevolgen. In de eerste klasse maken de groenwitten vooralsnog een pas op de plaats. Zaterdag verlo ren ze voor de derde achtereenvolgen de keer, hetgeen ook al een hele tijd niet was voorgekomen. Montfoort, één van de favorieten, drukte WZ'49 aan de Eemweg met de neus op de feiten. De Soesters ko men fysieke kracht te kort en zullen een hoger baltempo moeten hanteren. I Te weinig werd de bal in één, hooguit twee keer gespeeld. Te vaak werd die aan de voet gehouden tijdens een 'wandeling' en dat betekende veel bal- I verlies. Daarnaast moest WZ'49 wennen aan j het 4-4-2-systeem, waarmee Henri Kalk zijn elftal het veld had ingestuurd. Een half uur lang was het Soester team zoekende en het was een wonder dat WZ'49' deze fase zonder kleerscheu ren doorstond. Dat was voor een be langrijk deel te danken aan Daniël Hil- horst die nog wat had goed te maken na zijn blunder tegen Zwaluwen 30. De druk op de doelman was nog eens op gevoerd, omdat concurrent/collega Mare Brouwer donderdag van vakantie was teruggekeerd en weer meedoet in de strijd om de plaats tussen de palen. Op het moment dat WZ'49 werd overlopen, bleef Hilhorst kaarsrecht overeind staan. Handrem In de achtste en tiende minuut bewees hij dat hij wel degelijk goed kan kee pen, een minuut later kreeg hij hulp van de lat en na dertien minuten trok hij aan de handrem. Hij bleef gevrij waard van een gele kaart, maar moest wel op de lijn gaan staan, omdat Montfoort een strafschop kreeg. Hil horst stopte de inzet. Kalk en Brouwer zagen het. Na dertig minuten begon WZ'49 een beetje te snappen hoe het systeem in elkaar zat, tenminste de uitvoering was beter. WZ'49 kreeg kleine, nauwelijks noemenswaardige kansjes, maar het bleef 0-0. De stand op het scorebord veranderde pas na 65 minuten voetbal len. Een kopbal van een Montfoorter trof doel, ditmaal moest ook Hilhorst het antwoord schuldig blijven. Kalk reageerde door zijn spitsen Marcel van Essen en Jordi Brouwer naar de kant te halen. Voor hen in de plaats kwamen Gerard Becker en Niels van Wely, terwijl Gijs Schaap van het mid denveld naar de linksbuiten positie werd gedirigeerd. In de vertrouwde 4- 3-3-opstelling kwam WZ'49 dichter in de buurt van het zestien meter ge bied, maar echte kansen leverde het niet op in het duel, waarin Richard Rademaker van de goed leidende Bros een gele prent kreeg voorgehouden. De Soesters begonnen de competitie goed met een overwinning (1-5) en een puntendeling (0-0), maar leden daarna drie nederlagen. Dat de ploeg in drie van de vier laatste duels niet scoorde, is ook al een gegeven, waarmee de club lange tijd niet te maken kreeg. De ploeg is weliswaar afgezakt naar de onderste regionen, maar herbergt toch te veel kwaliteit om daar het hele seizoen te moeten bivakkeren. Het leerproces van WZ'49 is in volle gang. Met rouwbanden om, vanwege het overlijden van de moeder van de spe lers Jeroen en Tim van Tol, wonnen de heren van MHC Soest ook hun vierde wedstrijd in de vierde klasse. De broers eisten, met drie doelpun ten, zelf een hoofdrol op in het duel met Reeuwijk (4-0). Na tien minuten opende Tim van Tol aan de Koningsweg de score en na nog eens tien minuten spelen volgde broer Jeroen zijn voorbeeld: 2-0. Voor de pauze werd het nog 3-0 door een tref fer van Gilles Collard en in het tweede deel zorgde Tim van Tol uit een straf- corner voor het vierde doelpunt van de wedstrijd, waarin de hockeyers hun koppositie verstevigden. Daarvoor had Reeuwijk enkele keren doelman Peter Weisscher getest en gemerkt dat hij bij de les was. De dames zijn nog niet op weg naar een rentree in de eerste klasse. Op ei gen veld werd met 1-2 verloren van Myrna. Het was Soest dat het spelbeeld bepaalde en voortduren de aanval zocht. De kansen waren niet aan de hockeysters besteed. Daarentegen was het bij de eerste strafcorner van de be zoeksters wel raak. Op jacht naar de gelijkmaker liet Soest achterin gaten vallen en Myrna profiteerde daarvan tijdens een counter: 0-2. Chris-Marije Sudmeyer maakte er nog 1-2 van, maar de resterende tijd was te kort om nog een punt aan het duel over te kunnen houden. MHC Soest was voornamelijk in de aanval. De koploper versloeg Reeuwijk met 4-0. Foto: Goos van der Wilt De sportuitwisseling Soest-Soest wordt volgend jaar gehouden van vrijdag 9 tot en met zondag 11 juni. Dat is in het pinksterweekeinde, maar andere data bleken onmoge lijk. De Duitsers hadden als alterna tieven begin mei en begin septem ber opgegeven, maar dan hebben verschillende clubs competitiever plichtingen. Dat de tweejaarlijkse uitwisseling samenvalt met Pinkste ren wil niet zeggen dat het pro gramma een dag wordt verlengd. Het is in 2000 de beurt aan de Ne derlandse Soesters om hun ooster buren op te zoeken. In de Westfaal- se Stadt komen dat weekeinde ook andere buitenlanders op bezoek in verband met een uitwisseling met drie zustergemeenten, waaronder het Nederlandse Kampen. Deze plaatsen komen in ieder geval met een voetbalelftal, zodat voor deze tak een speciaal toernooi wordt ge organiseerd. In oktober of november komt een Duitse delegatie naar Soest om de officiële uitnodiging te overhandi gen. Daarna wordt met de sport clubs afgestemd wie volgend jaar deelnemen. Het is de bedoeling dat, net als in 3998, '96 en '94, ook het Griftland College en de Regionale Muziekschool Amersfoort bij de uitwisseling worden betrokken. Dagschotels woensdag Spaghetti met salade donderdag Warme fricandeau met peper saus, aardappelschijfjes en snijboontjes weekend Roerbakschotel van kipfilet, rijst en boontjes maandag Slavink met aardappel schijfjes en bietjes dinsdag Chili Con Carne met aard appelschijfjes Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Installatiebedrijf i j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Het verliep allerminst vlekkeloos, maar in de eerste divisie hebben de dames van Stam/SoVoCo na één duel de volle buit binnen. In de scha duw van Roermond was er volgens Inge Olthof sprake van een 'zware bevalling'. Na de 1-3-zege op Fex/ HHC had de trainster/coach ook nog een boodschap voor haar speel sters: "De mensen moeten meer eisen aan zichzelf stellen." Daarmee bedoelde de technisch leid ster dat elke volleybalster minimaal haar eigen niveau moet halen. Lukt dat niet, dan zal dat consequenties hebben. Daarom is Olthof blij dat ze uit een groep van tien kan putten. Een praktijkvoorbeeld deed zich voor in de vierde set. Onder meer doordat vier persoonlijke fouten werden opge stapeld, kwam Stam/SoVoCo met 6-0 achter. Joan van der Horn moest het veld ruimen om plaats te maken voor Albertine de Haan en vanaf dat mo ment bespeurde Olthof weer beleving in haar team. Jeanne van Vliet onder scheidde zich blokkerend en het was 8- 2 toen Angela van Silfhout mocht gaan serveren en dat deed ze buitengewoon. Haar reeks opslagen hielp Stam/SoVo- Co aan een 8-9-voorsprong en op 13- 13 hielpen de Limburgsters een hand je door twee knullige fouten te maken. Daarmee was de vierde set en de wed strijd binnen. Het resultaat was prima, het vertoon de spel nog lang niet altijd om over naar huis te schrijven. In de eerstet set had Stam/SoVoCo bijna een 6-11- voorsprong uit handen gegeven, omdat de blokkering en de verdediging meer weg hadden van gatenkaas dan een degelijk blok. In de tweede set serveer de Pex/HHC iets beter, waardoor de passer/loper onder druk kwam te staan, terwijl de middenas niet lekker liep. In een andere opstelling, in de der de set, ging het niet beter. De vijftien jarige Susan van den Heuvel blokkeer de goed, maar het spel was rommelig. Het was de set die Pex/HHC na een 10-3-voorsprong naar zich toe trok (15-8). De eerste twee sets waren door Stam/SoVoCo binnengehaald (12-15 en 13-15). Stam/SoVoCo had het voordeel dat het tegen Pex/HHC speelde. De ploeg is net gepromoveerd en had nog geen ervaring in de eerste divisie. Olt hof realiseerde zich dat de winst in de eerste competitiewedstrijd heiliger is dan het vertoonde spel. "We hebben gewoon drie punten. Hoe we die ge pakt hebben, is ons probleem." ■m TT De heren van Stam/SoVoCo mogen aan routine hebben ingeleverd, de eerste overwinning is binnen. Cru ciaal in de openingswedstrijd was de derde set, waarin de heren zich redden uit een ogenschijnlijk verloren posi tie. De vierde set was vervolgens een formaliteit. Na een vrij gemakkelijke zege (15-7) begon Stam/SoVoCo slap aan de tweede slagenwisseling. Dat leverde een 7*-10-achterstand op. Coach Ali Moghadassian probeerde met een aan tal wissels de zaak om te draaien, maar die pakten verkeerd uit: 10-15. In speelzaal de Bunt dacht Unicornus daarna de winst voor het grijpen te hebben. De Bunschoters namen het heft in handen en kwamen via 7-12 met 12-14 op setpunt. Met vallen en op staan kwam Stam/SoVoCo terug tot 14-14, het publiek ging zich ermee be moeien, Unicornus raakte de kluts kwijt en maakte twee fouten op rij: 16-14. "Verlies je zo'n set, dan had ik het nog moeten zien. Nu deel je een mentale klap uit. Hun opstelling was goed, maar Stam/SoVoCo blokkeert Unicornus de weg naar succes. Na een cruciale der de set trokken de Soesters de wedstrijd naar zich toe. Foto: Goos van der Wilt hun coach wisselde ineens zijn beste speler. Onbegrijpelijk, maar daar had den wij natuurlijk geen boodschap aan," zei Moghadassian die zijn ploeg de laatste set met 15-3 zag winnen. Hij was vooral te spreken over het spel van de middenaanvallers Marcel Swart en Roy van de Broek en deelde ook een pluim aan spelverdeler Jurrian van Slooten uit. FITNESS Nog voor het millennium een beter figuur? Dat kan met een unieke 10-weekse cursus, begeleid door een diëtiste en een sportdocent. Sport en dieet zijn de gouden ingrediënten voor een succesvol resultaat. De cursus is geschikt voor iedereen en is toegespitst op uw persoonlijke omstandigheden, voedingsgewoonten en fysieke gesteldheid. Dieet Sport Kennismakingsgesprek met diëtiste. Vrije keuze in manier van lijnen: maaltijdvervanger of gewoon dieet. Rompmeting door de diëtiste aan het begin, hal verwege en het einde van de cursus. Iedere twee weken persoonlijk advies van de diëtiste. Kennismakingsgesprek met sportdocent Twee maal per week een sportprogramma afgestemd op uw basisconditie. Twee maal een sportpresentatiemeting. Videopresentatie. Gratis gebruik van saunafaciliteiten. Aanpassen van voedingsgewoonten voor een goed resultaat. Deze cursus sportief afslanken biedt u dus meer dan een trainingsprogramma en een dieet alleen. Uw sportprogramma is aangepast aan uw persoonlijke omstandigheden. Samen met de diëtiste gaat u werken aan een verandering van uw eet- en leefgewoonten. Na 10 weken zult u bewuster eten door hetgeen u geleerd en ervaren heeft. Bent u geïnteresseerd? Kom dan woensdag 6 oktober a.s. vrijblijvend naar een van de informatiebijeenkomsten. Dalweg 2A, 3764 BX Soest. 's ochtends 10.00 -11.30 uur 's avonds 19.30-21.00 uur SPORTSTUDIO FITNESS mÊ/r Voor aanmeldingen of vragen kunt u ons altijd bellen: 035 - 601 60 00.

Soester Courant | 1999 | | pagina 17