PEHpm- Saskia Foodmaster en Wonnink verzachten 'Nieuweweg-leed' met acties ie etages vol ,+ïcr-v» wonen! anu6hoci/| Pijnenl] Expositie van John van Hilten in De Korte Duinen 'God tussen kunst kitsch' "De manier van beleggen moet bij de klant passen." Boeiend literair avondje met Bob van der Goen 'Bob van der Goen - speciaal: een vertraagde rechtvaardiging' Vrouwelijke [handbal WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 18 iR^pl/l/lNKEL Wie vergelijkt leest de Soester Courant Maandagavond in Credo: Leuker kunnen we het niet maken Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Muziek in Utrecht Bedrijven zijn via andere route bereikbaar Martin Ros liet verstek gaan WAARDEBON nmwïïHwm Gezinszak friet i i Wonnink Een schitterende collectie oud- en nieuw geloogd grenen-, kersen- en koloniale meubelen. In een unieke sfeer gepre senteerd, met bijpassende bankstellen, fauteuils en woonaccessoires! Zaterdag 9 oktober Jazzconcert met het Jan Menu kwartet Ingezonden brief van Martin Ros Zondag 10 oktober Klassiek concert met Het Kodaly Trio Wie vergelijkt leest de Soester Courant 'My name is Joe' WOENSDAG 6 Ot Soester wint i Korte wandelingen voor ouderen en zieken geslaagd wêêêêêS i t ATLETIEK BADMINT Bejaarde vrouw gewond na botsing Succes invall Meijer onvol voor Selby: 5 Stiphting Wereldwinkel Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In restaurant De Korte Duinen is een expositie ingericht van John van Hilten, beeldend kunstenaar in Soest. De tentoonstelling duurt tot 30 no vember. John van Hilten, geboren in Amster dam heeft al jaren een heftige creatie ve verhouding met het land van Armor. In Bretagne beleeft men alles wat de naam oproept, magie, mysterie en het altijd aanwezige water en land. Geen wonder dat een Hollander als John van Hilten gegrepen is door het land. Zijn schilderijen balanceren tussen figuratief en non figuratief, tussen herkenbaar en onherkenbaar. Het is telkens weer een spannende gebeurtenis. De enige con stante is het waarnemen van de werke lijkheid, daarna mondt het uit in figu ratief, de andere keer in een abstract werk. Een hommage aan Bretagne John van Hilten is zeer verknocht aan "Amorica" (land van de zee). De ge toonde schilderijen zijn een weerslag van vele impressies van dit schier eiland. Het zijn expressies van de twee oerelementen, land en water, rotsen en golven, eb en vloed. Deze "aardse" schilderijen tonen niet alleen de harde realiteit van Bretagne, maar ook het lieflijke wanneer de stormen zijn gaan liggen. De Beraadsgroep Vorming en Toe rusting van de SoW-kerk Soest- Noord heeft het plan opgevat zich te buigen over voorwerpen die een reli gieuze voorstelling hebben of be doeld zijn als object van devotie. Naar aanleiding van wat mensen op 11 oktober meebrengen kan, zo no dig, uitleg worden gegeven en een ge sprek op gang worden gebracht over de betekenis van de voorwerpen. De kerkhistoricus drs. C.G.M. Bak is aangezocht om het gesprek te begelei den. Het zal niet altijd meevallen onder scheid te maken tussen kunst en kitsch. Het gaat hier immers over religieuze voorwerpen, die mensen uit hun gang, hun huis- of slaapkamer meebrengen naar een zaaltje, waar zij aan beoorde ling worden blootgesteld. Bovendien zijn religieuze voorwerpen heel vaak in massaproductie vervaardigd en niet aan de persoonlijke inspiratie van een maker te danken en daarom kunnen zij gemakkelijker onder de noemer "kitsch" worden geschoven. Het gaat bij die voorwerpen ook eigen lijk helemaal niet om de vraag of zij kunst dan wel kitsch genoemd kunnen worden. Zij vertellen hun eigen ver haal, vol persoonlijke herinneringen: wat brengen zij in gedachtenis, wie bracht ze mee waar dienden zij voor, hoe lang al zijn zij in familiebezit? Bij het televisieprogramma waaraan de titel van deze avond ten dele is ont leend, gaat dat net zo. Het wordt pas echt boeiend als de deskundige - nadat hij of zij het voorwerp beoordeeld heeft - vragen gaat stellen als: "Hoe komt u daaraan?", "Is het allang in uw familie?", "Zou u het willen verko- pen?" In reformatorische kring zijn religieuze voorwerpen heel lang beperkt gebleven tot bijbel of tekstbord (met de huwe lijkstekst bijvoorbeeld). Daar zijn dier bare verhalen aan verbonden en zij ver dragen nauwelijks een beoordeling als kunst of kitsch. Maar misschien komt er wel heel wat meer boven water. Het kan nog spannend worden. En het zou best kunnen zijn, dat ze beter de echte deskundigen van "Tussen Kunst Kitsch" hadden kunnen uitnodigen. Drs. C.G.M. Bak (*1926) is sinds 1945 minderbroeder-franciscaanstudeerde geschiedenis in Nijmegen en is docent aan diverse theologisch opleidingen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in gebouw Credo, bij de Julianakerk, Julianalaan 19. Toegang gratis. Infor matie: tel. 035-6012531. De Wereldwinkel in Soest is één van de bijna 400 Wereldwinkels in Nederland. In Soest streeft de Wereldwinkel de volgende doelen na: het verkopen van producten van groepen of producenten in ontwikke lingslanden om daarmee mee te helpen aan een rechtvaardiger wereldsamenle ving; het geven van informatie over de producten en producenten en hun projecten; het ondersteunen van acties die problemen in ontwikkelingslanden be kend maken, bijvoorbeeld het uitoefe nen van druk op politici en bedrijfsle ven om de handelspolitiek met ont wikkelingslanden te wijzigen. Bij het kopen van de producten uit de ontwikkelingslanden steunt men dus de producenten ter plekke. De eerlijke handel is een effectieve vorm van ont wikkelingssamenwerking waaraan men in Soest kan deelnemen door in de Wereldwinkel te kopen! Om het 'nog leuker' te maken produc ten in de Wereldwinkel te kopen hier onder een recept van een (h)eerlijk na gerecht. Bijna alle producten zijn in de Wereldwinkel te koop. Likorette-ijs voor 4 personen: 1/8 liter water, 2 flin ke eetl. suiker, 2 eetlepels likorette (ook in kleine flesjes verkrijgbaar), 2 bananen (bijvoorkeur natuurlijk Max Havelaar bananen, bij veel supermark ten te koop), Vi reep pure chocola, 1 eetl. cacao, Vi eetl. espresso oploskof- fie, vanille ijs. Water met suiker en drank aan de kook brengen. Bananen pellen, 1 minuut in het kokende vocht leggen, er weer uitnemen. In schuine plakken snijden en over dessertbordjes verdelen. De chocolade in kleine stuk jes breken en samen met de cacao en de poederkoffie aan de warme vloei stof toevoegen. Al roerende goed heet laten worden en ervoor zorgen dat de chocolade oplost. Bolletjes ijs op de bananenstukjes scheppen en het ijs met de hete saus overgieten en onmid dellijk serveren, (de saus kan ook van te voren gemaakt worden) Zaterdag 9 oktober, Domkerk: Can tate "Ich habe genug", vioolconcert in a moll en hobo d'amore van Johann Sebastian Bach, door Evert Jan Nagte- gaal (bas), Janine Jansen (viool) en Henk Knups (hobo), onder leiding van Jan Jansen. Aanvang: 15.30 uur. Toe gang vrij. Zondag 10 oktober, Ste. Gertrudis- kerk: integrale Orgelmesse van Joseph Haydn en gregoriaanse gezangen, door orkest en solisten van de Nederlandse Cantorij onder leiding van Maarten Kooy en de Nova Schola Cantorum Amsterdam o.l.v. Wim van Gerven. Aanvang: 15.30 uur. Toegang: collec te. Goed beleggen was nog nooit zo dichtbij. Rabobank Soest-Baarn, telefoon (035) 609 63 50 Rabobank Het filmzaaltje van Artishock zat donderdagavond propvol met bewon deraars van de Soester advocaat Bob van der Goen. Ze kwamen niet zo zeer af op zijn reputatie als jurist, maar vooral op de groeiende faam van zijn schrijverschap, en vermoede lijk ook op het retorisch talent van zijn vriend Martin Ros, die echter helaas verstek liet gaan. Van der Goen moest het literaire avondje dus "alleen" doen, maar kweet zich met grote geestdrift van zijn taak. Jan Visser, zijn interviewer (en te genstander als het om de appreciatie van de schilder Piet Mondriaan gaat) kwam er nauwelijks tussen. Het eerste deel van het tweegesprek liep dan ook uit op een verbale 1-0 tussen Van der Goen en Visser, al moet gezegd worden dat het niet om een debat ging. Van der Goen benutte de ruimte die hij van Visser (en van Martin Ros) kreeg door in uiterst felle en bloemrijke be woordingen nog eens zijn verachting uit te spreken voor Mondriaan en allen die zich tot zijn "liefhebbers" rekenen. Hij wees vooral op de hoogst omstrèden opvattingen die Mondriaan, blijkens de twee delen van De Stijl die Van der Goen erop na had gevlooid, koesterde over de samenleving en de politiek. Mondriaans ideeën zijn volgens Van der Goen verwant aan het futurisme en daardoor ook fascistisch georiënteerd. Het werk van Mondriaan stelt artistiek gezien weinig voor ("wat gekleurde vlakjes en wat rechte lijnen"), volgens de advocaat. "Mondriaan belazerde de kluit en schilderde een theorietje." Voor de ware Mondriaan-haters, en die zijn er volgens Van der Goen steeds talrijker, werd het een heerlijk avondje, waarin de schrijver van "Nooit meer Mondriaan" werkelijk geen spaan van zijn anti-idool ("een charlatan eerste klas") heel liet en zich grote zorgen maakte over het feit dat zovelen achter deze "toen hij nog figuratief schilderde ook al uiterst middelmatige schilder" aanliepen, op gezag van een hoogst twijfelachtige autoriteit. Weinig minder krachtig was Van dei Goens betoog over het drugsbeleid in Nederland, naar aanleiding van de IRT- affaire waarover hij in zijn boek "Doodseskaders in Nederland" heeft geschreven. Hij karakteriseerde het nationale drugsbeleid als "absoluut waanzinnig" en was ervan overtuigd dat de komende generaties de huidige daarvoor nog wel eens ter verantwoor ding zullen roepen. "Legalisatie komt heus wel. Wat er nu gebeurt, zoals het opsluiten van mensen omdat ze soft drugs gebruiken of verkopen, daar moeten we ons diep voor schamen." Volgens hem wordt er twee miljard per jaar verspild aan de bestrijding van soft drugs, terwijl het allemaal averechts werkt en hooguit bijdraagt tot de "im- becilisering van de samenleving". Van der Goen liet verder weten dat de advocatuur voor hem maar een hobby is om geld te verdienen, maar dat zijn grote liefde het schrijven is. Hij be heerst wat dat betreft alle genres en stij len en gaf daarvan de nodige voorbeel den, ook uit het nog te verschijnen ver halenbundel "Reis nooit over Friulia", waarvan zijn uitgever (ook aanwezig) ter plaatse publicatie beloofde. Korte verhalen zijn volgens de advocaat schrijver de hoogste vorm van litera tuur, "omdat daar elk woord telt". Zijn "schotschriften" heeft hij alleen maar geschreven "omdat niemand anders het deed..." Hij is inmiddels bezig aan een roman over Afrika, of liever: de botsing tussen de Europese en de Afri kaanse cultuur, die voor westerlingen moeilijk te doorgronden is. Wending Dat Van der Goen bepaald geen cul tuuroptimist is bleek aan het slot, waar in hij nog eens de slaafsheid van de huidige cultuur hekelde. "Was het maar waar dat we allemaal mondiger gewor den zijn! Er is nog maar een heel klein groepje bereid om zelf na te denken; ook de geïndoctrineerde intelligentsia loopt achter de mode aan." Toch ge loofde hij dat er binnenkort ook een (artistieke) wending zal komen. "Het is gelukkig allemaal van voorbijgaande aard..." Foodmaster Nieuweweg 70 3765 GG Soest (ruim 4 pers.) 4 frikadellen of 4 kroketten I van 16,50 voor 10.-I max. 1 per klant Geldig van6_tot_13 oktober r t 1 Tegen inlevering van deze waardebon l ontvangt u 10% korting op ALLE BINNEN- EN BUITENZONWERING I j TIJDENS HET ONGEMAK. Voor het betere zonweringswerk Technisch Bureau Wonnink en co. b.v. 1 3765 GE Soeit Tel.(035) 609 06 90 3828'AC Hoogland Tel. (033) 480 22 44 Nieuweweg 66 Fax(035) 609 06 96 Hamseweg 89a Fax (033) 480 25 20 ROMANTIEK IN PUUR NATUUR Industrieterrein 'De Slenk" Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 ROYAL ARROW TEAKHOUTEN TUINMEUBELSHOW! GRATIS BEZORGING in Nederland. 3 JAAR GARANTIE op nieuwe meubelen. Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 B Saxofonist Jan Menu (1962) won het Loosdrecht Jazzconcours in 1989 en ontving datzelfde jaar de Wessel Ilcken Trophee. De jury, bestaande uit alom bekende en gewaardeerde jazzmusici/ critici waaronder arrangeur-bandleider Jerry van Rooyen, prees zijn originele frasering, harmonische kennis, melodi sche zeggingskracht en zijn sterke per soonlijkheid in zijn spel. Met Maarten van der Grinten (gitaar) en Jan Voogd (contrabas) vormt Jan Menu (baritonsaxofoon) sinds 1989 het eigenzinnige trio Dig d'Diz. Met dit trio maakte hij de cd's "ONE" (1991) en "Dig d'Diz Meets The Mondriaan String Quartet (1997). Als vast lid van het Greetje Kauffeld Trio (zang - tenorsaxofoon - gitaar) is hij veel te vinden op binnen- en bui tenlandse podia. Met dit trio nam het drie hoog gewaardeerde cd's op; "On My Way To You", "European Win dows" en "The Real Thing". In 1990/ '91 gaf het Greetje Kauffeld Trio con certen op verschillende jazzfestivals en in meerdere jazzclubs in de Verenigde Staten. Daarnaast speelt Jan Menu te nor- en sopraansaxofoon in het Jesse van Ruller Kwartet, en maakt hij deel uit van het Jazz Orchestra of the Con certgebouw. Hij treedt veelvuldig op in studioses sies, radio- en tv-produkties. Tevens was hij als solist te gast bij o.m. het Wim Overgaauw Trio, Laura Fygi, het Metropole Orkest en op het North Sea Jazz Festival 1991 met Joanne Brackeen en Charlie Byrd. In 1994 ver ving hij Ronnie Cuber in The Mingus Big Band gedurende hun Europese zomertournee. De laatste jaren komen we hem steeds vaker tegen als producer (o.a. Piet Noordijk: "Piet Plays Bitd"; "Hartog Martini"; Tros Sesjun; "Jazz Orchestra of the Concertgebouw-Festival '99). Jan Menu is als hoofdvakdocent saxo foon verbonden aan de jazzafdeling van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Aanvang 21.00 uur. Toegang f 10,-. Jan Menu. Het Kodaly Trio werd opgericht in 1991 en bestaat sinds 1997 in de hui dige bezetting: Radka Dohnalova, viool; Harry-Imre Dijkstra, klarinet en Caroline Kuijpers, piano. Sinds 1994 treedt het Kodaly Trio ook regelmatig op met de zangeres Elsje Kal. Het en semble concerteerde diverse malen in het Amsterdamse Concertgebouw, het hedendaagse muziekpodium De IJs breker in Amsterdam, het Centrum Nederlandse Muziek in Hilversum en op talrijke locaties in heel Nederland en maakte radio-opnamen voor de NCRV, de AVRO en de Concertzen der. In 1996 en 1997 was het te gast op het internationale Orlando Festival, zowel als deelnemend ensemble als om er te doceren. Cursussen werden gevolgd bij onder meer Tan Crone en George Sopkin. Het Kodaly Trio onderscheidt zich door het spelen van veel onbekende en vergeten werken, op volksmuziek geïn spireerde muziek en speciale bewerkin gen. De redactie ontving onderstaande fax van Martin Ros, waarin hij zich verontschuldigt voor zijn absentie tij dens de avond met Bob van der Goen in Artishock. "Donderdagavond 30 september zal ik, met alle excuses aan de literaire club in Soest, niet gauw meer vergeten. Ik kwam een uur te vroeg voor het optre den rond twee boeken in de Haagse Koninklijke Bibliotheek, waarvan voor al het sedert 1981 door mij bij de Ar beiderspers aangemoedigde boek over Hendrik Marsman, precies een eeuw geleden geboren, me interesseerde. Eindelijk kwam, vertraagd, de auteur Jaap Goedegebuure te voorschijn en het werden sterke en stramme inleidin gen van diversen. Ik zat helemaal inge klemd, Goedegebuure droeg het boek ongeveer aan me op en noemde me nadrukkelijk als aanjager. Vier jaar na mijn afscheid van de Arbeiderspers stond ik er gloeiend rood gekleurd op, het was hartstochtelijk druk, zelfs oud huis- en tafelgenoten van Marsman en Vetdijk trof ik aan. De tijd verliep. Ik was per se met de trein gegaan om niet in files te komen maar ineens was het al zeven uur, ik kon nooit op tijd in Soest komen! Ik had ook het telefoon nummer niet. Het is toch, naar ik vrij dagochtend goddank vernam, een drukke en mooie discussieavond ge worden, maar ik wist dat eenieder aan de lippen van deze wonderlijke dribbe laar onder de juristen zou hangen. Over Nooit meer Mondriaan keek ik al op, hier werd eenvoudig een opge klopte kunstgod die altoos wartaal uit sloeg onthoofd. In Doodseskaders in Nederland ging Van der Goen, fel en scherp als altijd, in de aanval op het schandelijke wanbeleid inzake soft drugs. Dat was recht en raap, gewoon een nieuwe Multatuli! Waar ik zelf over had willen inleiden is iets wat ons nog te wachten staat, de prozaïst, de verha- len-auteur Bob van der Goen die in de boekenweek met zijn bundel Reis nooit over Friulia geducht zal verrassen. Wat ik na dertig jaar intensief lezen in de uitgeverij verbouwereerd constateer is de enorme veelzijdigheid aan stijlmid delen. Van der Goen geeft elk verhala een eigen verhaaltrant. Het bijzondere is dat vooral na herlezing van alle ver halen er wel degelijk een gespannen lijn in zit, die me onherroepelijk aan Kafka deed denken. Ik weet dat Het Slot van Kafka Van der Goens nacht- lectuur is. Hij zet, net als Kafka, in één verhaal een hele roman neer. Hij geeft de realiteit via dubbele bodems en spie geleffecten weer, waardoor de lezer soms niet meer weet reeds in halluci natie of nog in de werkelijkheid te ver toeven. Wat Van der Goen in bizarre veelzijdigheid neerzet is fabuleus. Het is een spiegel op de wereld aan de hand waarvan ik u een verhaal had wil len voorlezen. Het was me een eer en voorrecht u dit te mogen vermelden. Mar(in Ros De violiste Radka Dohnalova werd in 1976 in Tsjechië geboren. Onder de vele prijzen die zij de afgelopen jaren op competities won behoren een eerste prijs bij de Nationale Competitie voor Jong Talent, een tweede prijs bij de Nationale Competitie voor Jong Ta lent, een tweede prijs tijdens Concerti- no Praga, drie tweede en een derde prijs tijdens verschillende edities van het internationaal Kocianconcours en een derde prijs op het internationale Beethovenconcours. Talrijke radio- en tv-optredens volgden. Tijdens haar studie aan het conservatorium in Ostrava trad zij vaak solistisch met or kest op en was concertmeester van het Tsjechische Kamerorkest van Jonge Solisten. Daarnaast speelde zij als jongste orkestlid twee seizoenen mee in het Gustav Mahler Jugendorchester. Van 1994 tot 1998 studeerde zij aan de Academie in Praag bij professor Ivan Straus. In het seizoen '96-'97 had zij ook les van Viktor Liberman in Utrecht. In 1996 was Radka Dohnalova de eni ge Tsjechische deelneemster aan het Europese Erasmus-kamerorkestproject in Oostenrijk. In hetzelfde jaar werd ze geselecteerd voor de zomercursus Wien-Prag-Budapest, evenals het jaar ervoor en werd toen bovendien prijs- winnares van de speciale Prix Mercure, De in 1969 geboren klarinettist en componist Harry-Imre Dijkstra stu deerde aan de Amsterdamse Hoge school voor de Kunsten bij Henk de Graaf. Hij behaalde een jaar vervroegd het diploma D.M. en twee jaar later in 1993 het diploma U.M. Tijdens de U.M. studie doceerde hij tegelijkertijd aan hetzelfde instituut. Hij was ook 5 jaar organisator en vast lid van het con servatoriumensemble voor hedendaag se muziek, waarvoor hij in 1992 tevens een nieuw werk schreef. Verder maak te hij talloze bewerkingen voor diverse ensembles. Tussen 1991 en 1997 stu deerde hij met steun van het Prins Bernhard Fonds korte periodes bij pro fessor Valery Bezroetshenko in St. Pe tersburg. Hij trad solistisch op met or kest, maakte met jeugdorkesten tour nees naar Rusland en Hongarije, maakt opnames voor de NCRV en de Con certzender, speelde in diverse lichte muziek-ensembles en nam muziek op voor een korte Nederlandse bioscoop film. Daarnaast schreef hij muziek voor ballet en tv-filmproducties en voor het Kodaly trio. Harry-Imre Dijkstra is be halve musicus ook journalist bij het vakblad Klassiek en programmamaker bij de Concertzender en geldt als een specialist in onbekend repertoire en muziek uit Oost-Europa. Caroline Kuijpers kreeg haar eerste pianolessen op zesjarige leeftijd en maakte reeds enkele jaren later haar ra dio-debuut. Na eerst aan de universiteit gestudeerd te hebben, vervolgde zij haar pianostudie bij Polo de Haas aan het Utrechts Conservatorium, waarna zij het diploma D.M. behaalde. Haar studie tot Uitvoerend Musicus voltooi de zij in 1993 bij Matthijs Verschoor aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Masterclasses volgde zij bij Johan Bingham. Behalve als pia niste in verchillende kamermuzieken- sembles is zij tevens werkzaam als do cente en is zij als consulente Heden daagse Muziek verbonden aan de Stichting Kunstzinnige Vorming Rot terdam. Het programma dat zondag 10 oktober gespeeld gaat worden bevat werken van Corelli, Chatsjatoerjan, Tajcevic en Godron. Aanvang 15.00 uur. Entree f 12,50. Maandag 11 oktober Regisseur Ken Loach maakt al dertig jaar veelbekroonde films waarin hij het opneemt voor mensen die in de marge van de Britse samenleving verkeren. "My name is Joe" is een typisch Loach-verhaal. Als in een Griekse tra gedie verkeren de personages in een noodlotsituatie, waaruit geen ontsnap ping mogelijk is. Niet omdat de goden dat zo willen, maar omdat het kapita listische systeem geen ontsnappings mogelijkheid biedt. De 37-jarige Joe is alcoholist en werkloos, en sinds 10 maanden clean. Zijn tijd verdrijft hij als elftalleider van het plaatselijke voetbal team, bestaande uit jongens die het ook niet hebben getroffen. Voor de deur van Liam, een van de voetballers, ontmoet hij Sarah, een maatschappe lijk werkster. Wanneer Joe bij haar in huis wat klust, slaat de vonk over. Al les lijkt goed te gaan, maar al snel ver schijnen er donkere wolken. Ex-junkie Liam en zijn vrouw zitten namelijk in de problemen en alleen Joe kan hen hel pen door een klusje als drugskoerier aan te nemen. Als Sarah hier achter komt, is de boot aan. Plotseling zijn de praktische en morele verschillen ono verbrugbaar. Voor Joe, Liam en hun lotgenoten is moraal immers een onbe reikbare luxe. Een vrouw als kapitein c geschip van Smeeing/B[ staanders, en wellicht ooi timi, zullen even met de o geklapperd toen ze de tijd In het afgelopen decennii wel eens een storm de kop ér nog wel eens een traine En dan nu een vrouw? Alle eventuele vooroordi naar het rijk der fabelen w zen. Saskia van den Brink kringen beter bekend ond< jesnaam Vriends, is niet zo ste de beste die sporthal I komen binnenlopen. Nege de ze met Niloc in de eredi was ze international en de trainde ze damesploegen ÜDSV en Nijenrodes) op qn tweede divisieniveau. Saskia van den Brink zal n een mond vol tanden sta: en, heel belangrijk, ze spre taal. "Het bevalt mij goe team te trainen. Ik heb al jaar de heren van BSV in daan, al was dat op afd In het kader van de Global Enibrace waren in Soest twee korte wandelin gen georganiseerd voor met name kinderen, ouderen en chronisch zie ken. Na afloop togen de deelnemers moe, maar voldaan en met een herin- neringsspeldje huiswaarts. De tochten waren door Marlies Bouten van Aangepast Bewegen en Sporten uitgezet in het bos. De wandelaars die 's ochtends op pad gingen, hadden het geluk droog de finish te bereiken. De middaggroep had paraplu's nodig, maar kon die later weer inklappen. In het kader van 'Het jaar van de Ouderen' was de boodschap van het wandelevenement 'Naar een betere ge zondheid voor jong en oud'. In ons land strekten zo'n zesduidend wande laars de benen. Marlies Bouten liep mee als medisch begeleidster. Zijn organiseert wekelijse wandeltoch ten op donderdagochtend. Wie daar voor belangstelling heeft, kan contact met haar opnemen, tel. 6029805. ("Ladybird, Ladybird"; "Land and Freedom") Ken Loach "Riff-Raff"; nam de film op in een van de armste wijken van Glasgow, een grauwe Schotse industriestad met veel werklo zen en een hoog alcohol- en drugsge bruik. Een groot aantal rollen wordt gespeeld door werkloze amateurac teurs, die min of meer hun eigen situa tie naspelen. Loach is er van overtuigd dat niet-professionele acteurs instinc- tiever werken en niet worden gehin derd door techniek. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Agenda: ma. 18 "Hillary Jackie". ma. 25 "Journey to the Sun"; ma.1 nov. "Henry Fooi". Dick van den Broek w de absolute topper in cross. Met overmacht s ter de wedstrijd van z op zijn naam. Op het z had hij 39 minuten ei nodig om de twaalf h leggen. Bijna vijf i kwam Casper Bruins nen. In het Pijnenburgbos 1 Broek zich thuis. Een Avas uitgestapt in de Berlijn, waarvoor hij zi 'bereid, raffelde hij elk lometer in de minder d af. Kees Suijkerbuijk 46.35, één tel later Drenth. Bart Damen de Goede (47.14) wai binnenkomers. Ook bij de dames was afgetekend. De Belgist Een 77-jarige inwoonster van Soest is zondagmiddag per ambulance naar Medisch Centrum Molendal gebracht om te worden behandeld aan wondjes in haar gezicht en een pijnlijke knie- Die had ze opgelopen bij een botsing op de Soesterbergsestraat. De vrouw wandelde daar en werd aangereden t door een 51-jarige automobilist, die achteruit vanuit zijn uitrit de weg wilde oprijden. johan Meijer en Lyd sel waren zondag e> eerste team van Selt ioor Siebren Roord lenta konden ze niet Ricochet uit Wijk bij 5-3 won. ^Meijer deed zijn best, 'en was de enige van 1 schap die een enkelsp 'dat overtuigend met t den Dijssel, die zate §espeeld, kon zijn vc en en verloor met 1 ste heer Herman Sch 15-10) en eerste d£ Cleef (11-6, 11-5) moeite met hun tege Meijer had de smaal met Scheerhoorn aa tweetal won de den set in het dubbelspel terstand tot 3-2. De i qp twee in het dan Van Cleef en Van de der kwamen dan tot; In de eerste mix vai Van Cleef kon Sell tjende punt bijblijvf niet genoeg (5-2). N Dijssel grepen de wi ter: 15-13, 9-15, 9-1

Soester Courant | 1999 | | pagina 18