Saskia van den Brink spreekt mannentaal Pijnenburgcross voor Yan den Broek Hol Molenbeek sponsort Soest BI ^ouwelijke kapitein op vlaggenschip van Smeeing/BDC 1 SPORT! [randbal Dinsdag: 'darts-evening' Zondagelftal SEC zit in hoek waar klappen vallen "Nu even de rust bewaren" Zes winnaars na meer dan duizend tennispartijen PAGINA 18 'My name is Joe' Bejaarde vrouw gewond na botsing StENSDAG 6 OKTOBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 19 Soester wint thuiswedstrijd met bijna vijf minuten voorsprong Vanaf 19 oktober in de Schoof omBS-ësmg VOETBAL zondag ZAALVOETBAL VOETBAL zaterdag ATLETIEK DVS over de knie tegen NVC met Ronald de Rooij VOETBAL zaterdag SEC blijft op één punt steken in zesde klasse Hees-trainer Daselaar nog niet in paniek BADMINTON Succes invaller Meijer onvoldoende voor Selby: 5-3 BASKETBAL KORFBAL Basketbalsters met zone-verdediging beter uit de voeten Eemvogels houdt schade beperkt tegen Het Bosch Myrna Langendorff de echte winnares TENNIS DAMMEN Geen voortvarende start van DVSB VOETBAL Nog drie dagen inschrijven voor buurtvoetbal Hees ZWEMMEN Speedo-wedstrijd voor Duinkikkers De violiste Radka Dohnalova werd in 1976 in Tsjechië geboren. Onder des vele prijzen die zij de afgelopen jaren: op competities won behoren een eerste prijs bij de Nationale Competitie voor Jong Talent, een tweede prijs bij de Nationale Competitie voor Jong Ta lent, een tweede prijs tijdens Concetti-> no Praga, drie tweede en een derde prijs tijdens verschillende edities van- het internationaal Kocianconcours en een derde prijs op het internationale Beethovenconcours. Talrijke radio- en tv-optredens volgden. Tijdens haar studie aan het conservatorium in Ostrava trad zij vaak solistisch met or- kest op en was concertmeester van het Tsjechische Kamerorkest van Jonge Solisten. Daarnaast speelde zij als iongste orkestlid twee seizoenen mee in het Gustav Mahler Jugendorchester^ Van 1994 tot 1998 studeerde zij aan de Academie in Praag bij professor Ivan Straus. In het seizoen 96-91 had zij ook les van Viktor Liberman in Utrecht.! In 1996 was Radka Dohnalova de eni ge Tsjechische deelneemster aan het Europese Erasmus-kamerorkestproject in Oostenrijk. In hetzelfde jaar werd ze geselecteerd voor de zomercursuy Wien-Prag-Budapest, evenals het jaar srvoor en werd toen bovendien prijs- winnares van de speciale Prix Mercure* De in 1969 geboren klarinettist en :omponist Harry-Imre Dijkstra stu deerde aan de Amsterdamse Hoge-: school voor de Kunsten bij Henk de Graaf. Hij behaalde een jaar vervroegt iet diploma D.M. en twee jaar later ii 1993 het diploma U.M. Tijdens de LJ.M. studie doceerde hij tegelijkertijd lan hetzelfde instituut. Hij was ook 5" aar organisator en vast lid van het con-! servatoriumensemble voor hedendaaj_ se muziek, waarvoor hij in 1992 teven! ïen nieuw werk schreef. Verder maak- :e hij talloze bewerkingen voor divers jnsembles. Tussen 1991 en 1997 stu! deerde hij met steun van het Prins. Bemhard Fonds korte periodes bij pro fessor Valery Bezroetshenko in St. Pe- :ersburg. Hij trad solistisch op met or-: test, maakte met jeugdorkesten tour- lees naar Rusland en Hongarije, maakt ipnames voor de NCRV en de Con-} :ertzender, speelde in diverse lichte muziek-ensembles en nam muziek opj voor een korte Nederlandse bioscoop^ film. Daarnaast schreef hij muziek voor' lallet en tv-filmproducties en voor het Kodaly trio. Harry-Imre Dijkstra is be- lalve musicus ook journalist bij het /akblad Klassiek en programmamaker*, lij de Concertzender en geldt als eer} specialist in onbekend repertoire eq nuziek uit Oost-Europa. Garoline Kuijpers kreeg haar eerste lianolessen op zesjarige leeftijd en naakte reeds enkele jaren later haar ra dio-debuut. Na eerst aan de universiteil gestudeerd te hebben, vervolgde zij ïaar pianostudie bij Polo de Haas aan iet Utrechts Conservatorium, waarna :ij het diploma D.M. behaalde. Haar tudie tot Uitvoerend Musicus voltooi- le zij in 1993 bij Matthijs Verschoor an de Amsterdamse Hogeschool oor de Kunsten. Masterclasses volgde ij bij Johan Bingham. Behalve als pia- liste in verchillende kamermuzieken- embles is zij tevens werkzaam als do- ente en is zij als consulente Heden- laagse Muziek verbonden aan de Itichting Kunstzinnige Vorming Rot- erdam. Jet programma dat zondag 10 oktober ;espeeld gaat worden bevat werken an Corelli, Chatsjatoerjan, Tajcevic en jodron. Aanvang 15.00 uur. Entree f 12,50. Maandag 11 oktober Regisseur Ken Loach maakt al dertig aar veelbekroonde films waarin hij het ipneemt voor mensen die in de marge /an de Britse samenleving verkeren. 'My name is Joe" is een typisch „oach-verhaal. Als in een Griekse tra gedie verkeren de personages in een ïoodlotsituatie, waaruit geen ontsnap- ling mogelijk is. Niet omdat de goden lat zo willen, maar omdat het kapita- istische systeem geen ontsnappings mogelijkheid biedt. De 37-jarige Joe is ilcoholist en werkloos, en sinds 10 naanden clean. Zijn tijd verdrijft hij als ïlftalleider van het plaatselijke voetbal- eam, bestaande uit jongens die het )ok niet hebben getroffen. Voor de leur van Liam, een van de voetballers, mtmoet hij Sarah, een maatschappe- ijk werkster. Wanneer Joe bij haar in ïuis wat klust, slaat de vonk over. Al- es lijkt goed te gaan, maar al snel ver schijnen er donkere wolken. Ex-junkie Jam en zijn vrouw zitten namelijk in de )roblemen en alleen Joe kan hen hel- >en door een klusje als drugskoerier lan te nemen. Als Sarah hier achter :omt, is de boot aan. Plotseling zijn de >raktische en morele verschillen ono- 'erbrugbaar. Voor Joe, Liam en hun otgenoten is moraal immers een onbe- eikbare luxe. Cen Loach ("Ladybird, Ladybird"; Riff-Raff'; "Land and Freedom") lam de film op in een van de armste rijken van Glasgow, een grauwe •chotse industriestad met veel werklo- en en een hoog alcohol- en drugsge bruik. Een groot aantal rollen wordt espeeld door werkloze amateurac- 2urs, die min of meer hun eigen situa- ie naspelen. Loach is er van overtuigd at niet-professionele acteurs instinc- lever werken en niet worden gehin- erd door techniek. aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 5+ f 7,-. agenda: ma. 18 "Hillary Jackie", ia. 25 "Journey to the Sun"; ma.1 nov. Henry Fooi". -en 77-jarige inwoonster van Soest is ondagmiddag per ambulance naar /ledisch Centrum Molendal gebracht >m te worden behandeld aan wondjes i haar gezicht en een pijnlijke knie^ )ie had ze opgelopen bij een botsing p de Soesterbergsestraat. De vrouw /andelde daar en werd aangereden oor een 51-jarige automobilist, die chteruit vanuit zijn uitrit de weg wilde prijden. (en vrouw als kapitein op het vlag- «scliip van Smeeing/BDC. Buiten landers, en wellicht ook enkele in- i,zullen even met de oren hebben «slappe"1 toen ze de ''iding kregen, ii het afgelopen decennium stak nog „leens een storm de kop op, vertrok „nog wel eens een trainer voortijdig. Endan nu een vrouw? \lle eventuele vooroordelen kunnen 3aar het rijk der fabelen worden gewe ien, Saskia van den Brink, in handbal- inngen beter bekend onder haar meis jesnaam Vriends, is niet zomaar de eer- lie de beste die sporthal Beukendal is iomen binnenlopen. Negen jaar speel de met Niloc in de eredivisie, vijfjaar »as ze international en de laatste jaren ïainde ze damesploegen (Laren, OSC, jjDSV en Nijenrodes) op ere-, eerste en tweede divisieniveau. Saskia van den Brink zal niet gauw met êen mond vol tanden staan in de zaal en, heel belangrijk, ze spreekt mannen taal. "Het bevalt mij goed een heren- team te trainen. Ik heb al een keer een jaar de heren van BSV in Blaricum ge daan, al was dat op afdelingsniveau. Met mannen kun je makkelijker om gaan. Als je eens iets zegt, accepteren ze dat, onderling ook. Na de training drinken ze een biertje en dan zijn ze het vergeten. Vrouwen kroppen het op, bij hen blijft het sluimeren." Er zijn meer verschillen volgens de Huizense. "Als heren het veld opkomen, willen ze er voor gaan en de bal hebben. Je hoeft ze niet zo achter de broek aan te zitten." Drie maanden van trainingen en oefen wedstrijden heeft ze inmiddels achter de rug met de Soester handbalformatie. In juni ging ze al aan de slag, na een maand rust volgden in augustus weke lijkse bos- en veldsessies en de afgelo pen weken werd de trainingsintensiteit opgevoerd tot drie en was er in het weekeinde een oefenwedstrijd. "Toen ze het programma zagen, dachten ze: hé, is dat niet een beetje veel? Afgelo pen weekeinde heb ik ze vrij gegeven. De vraag is hoe dat uitpakt, want dat hebben ze nooit eerder meegemaakt. Ik doe dat altijd en ben van mening dat het wel lekker is. Vanaf komende zon dag zijn ze bijna elke week op pad." Gedisciplineerd De eerste ervaringen bij de Soester eèr- stedivisionist zijn haar prima bevallen. "Het is me opgevallen dat de groep ge disciplineerd is. Het is niet de jongste, maar wel een leuke ploeg. De sfeer is goed en het team staat voor prestatie." Gezien de gemiddeld hoge leeftijd van de handballers, is de taakomschrijving van Saskia van den Brink tweeledig: presteren in de eerste divisie en de jeugd integreren. Smeeing/BDC, dat in de jaren tachtig én in de jaren negentig al in de eerste divisie uitkwam, keerde twee jaar gele den terug op de één-na-hoogste lad der. Vorig seizoen werd afgesloten met een vijfde plaats. "Als je de jeugd gaat inpassen, eindig je misschien wat lager, maar ik vind dat je moet blijven streven naar een hogere plek. Dat moet je voor ogen houden. Ik hou er niet van over handhaving te praten," aldus de train- ster die Koen Smeeing naar de hoofd macht heeft overgeheveld. Junioren De linkshandige speler viel vorig sei zoen al eens in en zou moeten uit groeien tot een volwaardige kracht in de rechter hoek. Sinds Cleem Diemers, die een jaar of achttien op die plek speelde, kon Smeeing/BDC die posi tie nooit meer goed bezetten. De ju nior heeft het in zich, meent Saskia van den Brink, mits hij goed wordt begeleid. Vijf andere junioren spelen komend seizoen in het tweede team (derde di visie) dat verder uit oude spelers be staat. "De opdracht is de jeugd te be geleiden, dus trainen ze met de selec tie mee. Ik ga proberen om de oude rotten uit het tweede in ieder geval één keer mee te laten doen, zodat ze ook een keer met elkaar trainen." Een ander nieuw gezicht in het eerste is dat van Edo Steenbeek. Hij komt van LHV uit Leusden dat in de afde ling speelt. Het niveauverschil is merk baar, Steenbeek moet nog veel leren, maar past in de ogen van Saskia van den Brink qua werklust en kracht in de selectie. De Leusdenaar zal dit seizoen voornamelijk veel geduld moeten heb ben, want in de linker hoek heeft hij Charles van Zetten voor zich en ook de linker opbouwpositie is met Michel Roest reeds bezet. Richard van Hofslot en Mare van Doorn zijn er niet meer bij. Beide spelers kwam vorig seizoen nauwelijks aan spelen toe wegens bles sures en zetten er een punt achter. Loodzware serie Het is de bedoeling dat Saskia van den Brink de puntjes op de i gaat zetten, maar haar team kan meteen de borst natmaken, want Smeeing/BDC begint met een loodzware serie van vier duels. De Soesters ontvangen komende zon- Saskia van den Brink: "Met mannen kun je makkelijker omgaan. Als je eens iets zegt, accepteren ze dat, onderling ook. Na de training drinken ze een biertje en zijn ze het vergeten. Vrouwen kroppen het op, bij hen blijft het sluimeren.tn: "Als heren het veld opkomen, willen ze er voorgaan en de bal hebben. Je hoeft ze niet zo achter de broek aan te zitten. Foto: Goos van der Wilt dag in sporthal Beukendal Olympia Hengelo dat vorig seizoen nog in de eredivisie speelde. Wat volgt zijn wed strijden tegen de 'reserves' van de na tionale toppers E en O én Aalsmeer en de altijd lastige uitwedstrijd tegen UDSV. De eerste thuiswedstrijd van de handballers, zondag tegen Olympia, begint om 14.10 uur, de vijf daaropvol gende thuisbeurten starten om 13.40 uur aan en daarna wisselt de aanvangs tijd. 'Wanhundret-en-eehtee', 'boels- aj'. Vanaf 19 oktober zullen der gelijke Engelse termen elke dins dagavond te horen zijn in de Schoof aan de Molenstraat. Dan is het namelijk 'darts-evening' in het buurthuis van de Stichting Ba lans. Met pijltjes (darts) gooien op een rond bord. Het was al populair, maar sinds Raymond van Barne- veld tweemaal achtereen de The Championship - zeg maar het offi cieuze WK - in Engeland won, lijkt een groot deel van de Nederlandse bevolking geïnfecteerd met het vi rus dat in veel huiskamers en hore- ca-gelegenheden vlijmscherp heeft toegeslagen. Mikken op de 'tripple- twenty', 'bulls-eye' of om uit te ko men een 'double-eighteen', een groeiend deel van de Nederlandse bevolking ontdekt de sport die meestal gepaard gaat met gezellig heid. Haagse Barney, die ook officieel wereldkampioen werd, verzorgt in alle windstreken demonstraties, luistert de meest uiteenlopende bij eenkomsten op en is uitgegroeid tot een volksheld. Overal in het land wordt darts geïntroduceerd, in Soest is het lampje ook gaan bran den. Daarom heeft Balans de dinsdag avond ingeruimd voor darters. Die kunnen van 20.00 tot 23.00 uur aan de gang en maken kans op een geldprijs. Deelname staat open voor iedereen, maar er wordt wel vijf gulden entree geheven. Hiervan wordt ook het prijzengeld gefinan cierd. Ter introductie is de eerste 'dart- evening', op dinsdag 19 oktober, gratis. Er wordt dan tevens uitleg gegeven over de spelregels en de speltechnieken. Waarom is het zo dat de nummer één blessurevrij is en niet wordt ge plaagd door schorsingen? Waarom is het zo dat staartploegen een zieken boeg hebben en pech hebben in wed strijden? Waarom gaat de bal er bij hen niet, en bij de koploper wel in? Hoe lang zit je in de hoek, waar de klappen vallen? De zondagformatie zou willen dat ze het antwoord daarop wist, want dan zou het wellicht eenvoudiger zijn om de (gedeelde) laatste plaats te verlaten. Daar staat SEC namelijk, nadat het met 2-0 verloor bij lijstaanvoerder 's Grave- land. Een terechte uitslag? Bij SEC vonden ze van niet. De Soesters had den kansen gehad, maar de bal wilde niet het doel in. Ook 's Graveland creëerde mogelijkheden en twee daar van werden benut. De doelpunten vie len in het laatste kwartier van de wed strijd. Daardoor leed SEC een onver diende nederlaag en blijft de ploeg op twee punten staan, net zoveel als Veenendaal en HVC. Namens SEC was Mike van der Laan tweemaal dichtbij een doelpunt. Beide keren had hij alleen de doelman nog voor zich, maar de koelbloedigheid ont brak hem. Des te teleurstellender was het dat 's Graveland in het laatste deel wel twee keer doel trof. Volgens de be trokkenen bij SEC had de Soester vier deklasser minimaal een punt verdiend tijdens het bezoek aan de lijstaanvoer der. Dick van den Broek was bij de heren de absolute topper in de Pijnenburg cross. Met overmacht schreef de Soes ter de wedstrijd van zijn vereniging opzijn naam. Op het zware parkoers had hij 39 minuten en 22 seconden nodig om de twaalf kilometer af te leggen. Bijna vijf minuten later kwam Casper Bruins als tweede bin nen. In het Pijnenburgbos voelde Van den Broek zich thuis. Een week nadat hij Avas uitgestapt in de marathon van Berlijn, waarvoor hij zich zo had voor bereid, raffelde hij elk rondje van 3 ki lometer in de minder dan tien minuten af. Kees Suijkerbuijk werd derde in 46.35, één tel later volgde Berend Drenth. Bart Damen (47.04) en Hans de Goede (47.14) waren de volgende binnenkomers. Ook bij de dames was de overwinning afgetekend. De Belgische Marokkaan se Aboulahcen Mounia, die voor haar komst naar Soest al veel prijzen verza melde, had niet veel te duchten van haar concurrenten en finishte eveneens met een voorsprong van bijna vijf mi nuten. Haar tijd van 49.02 mocht er zijn, die van Marianne Spoelder (AV Pijnenburg) overigens ook: 53.53. De derde prijs was weggelegd voor Ma rianne Verhaart (54.48) en veterane Mart van Hal viel net buiten de prijzen (55.15). Juniore Ilona Valkenburg van Pijnenburg legde beslag op de vijfde plaats in 56.38. Aan de senioren wedstrijd deden 15 U atleten mee. Bij de jeugd startten vijf tig atleten aan de Pijnenburgcross. Die wedstrijd ging over 2000 meter. Peter van Heek won in 7.52, voor Thijs Rei- ling (8.17) en Rick Nelis (8.21). Mar leen Aarts was het snelste meisje in 8.09, een tijd die haar bij de jongens een tweede plaats zou hebben opgele verd. Marijke Gouw (8.23), S. Ruim- wijk en Rianne Horst (beiden 9.11) kwamen achter hen aan. Marathon Wat voor Dick van den Broek het Direct na de start is het deelnemersveld altijd compact. Op de finish bedroeg het verschil tussen de winnaar en de num mertwee bijna vijf minuten. Foto: Goos van der Wilt hoogte punt had moeten worden van het jaar, eindigde in een grote teleur stelling. Een jaar lang had hij zich voor bereid op de marathon van Berlijn, in de voorafgaande weken had hij ge traind in Oostenrijk. Een uithoudings vermogentest, daags voor de klassieke afstand, gaf aan dat er een toptijd in zat voor de Soester atleet. Trainings- technisch gezien zat het allemaal goed, maar dertig kilometer na de start stap te Van den Broek uit de wedstrijd. Zijn benen waren volgelopen, hij moest de strijd staken. Vermoedelijk heeft het te maken met de (te late) terugkeer uit Oostenrijk, waar hij een hoogtestage 1 deed, en het feit dat hij tijdens de wed strijd te weinig vocht opnam. Erik Tolboom was succesvoller. Hij de buteerde in Berlijn op de 42.195 meter in 2.51.54. Tolboom was na zijn gelei delijke race de vierde Nederlander die de finish bereikte. DVS/DAVO moet zijn aspiraties even in de koelkast zetten. Mede-ver antwoordelijk daarvoor waren oud speler Ronald de Rooij die tegen woordig in de zaal bij NVC speelt en de Soesters met 2-7 een pak slaag uitdeelde. De Rooij scoorde twee maal, net als Eddy Brinkman, een andere 'crack' die in het verleden wel eens het shirtje van DVS droeg. De 'oude man' De Rooij had maan dagavond het hoogste woord, nadat in de zaal zijn jongere veldmakkers bij WZ'49, Jordi Brouwer, Marcel van Essen en Hidde Reitsma, bij hem over de knie waren gegaan. NVC leidde in Beukendal al snel met 0-3 en rustte I met een 1-4-voorsprong. DVS pro beerde de achterstand geforceerd weg te werken, maar dat pakte verkeerd uit. Vorige week had DVS bij GAB met 3- 9 gewonnen. Het ene moment kampioen, vijf speeldagen verder drager van de denk beeldige rode lantaarn. SEC-zater- dag overkomt het in de zesde klasse. Met welgeteld één wedstrijdpunt bun gelen de groenwitten onder aan de ranglijst. Hoewel het nog wat vroeg is om con clusies te trekken, betekent dit dat SEC degradatiekandidaat is. Dat is nieuw voor de ploeg die decennia lang in de laagste klasse uitkwam, waaruit nu eenmaal niet kan worden gedegra deerd. De promovendus startte goed tegen HMS. In Utrecht maakte Guido Verst eeg er 0-1 van, maar na een half uur, was het uit een strafschop (hands van Ad Oostrom) alweer gelijk. In het tweede deel kende SEC een slecht be gin. Balverlies leidde beide treffers in, die HMS nog scoorde: 3-1. De kansen leken te draaien, toen Peter de Jong uit een vrije trap de stand in de vijftigste minuut in evenwicht bracht. Er volgden mogelijkheden op de 1-2, maar toen die uitbleef, ging het spel van Hees als een nachtkaarsje uit. Een kwartier voor tijd kwam EDO op 2-1. Vanaf dat moment gooiden de Soesters alles op de aanval, maar sco ren deden ze niet. Twee minuten voor tijd gaf doelman Pascal Kamerbeek een doelpunt weg. Ook hij schoot de bal in de voeten van de spits die zich nog kon herinneren hoe hij het eerste bui tenkansje had benut. "Op de een of andere manier zitten we niet lekker in ons vel. Dat moet over gaan door de rust te houden, dan komt het zelfvertrouwen vanzelf terug," al dus Daselaar. Johan Meijer en Lydia van den Dijs- sel waren zondag even terug in "e eerste team van Selby. Als invallers voor Siebren Roorda en Saskia Su- lenta konden ze niet voorkomen da Ricochet uit Wijk bij Duurstede met 5-3 won. Meijer deed zijn best, bleef ongeslagen én was de enige van het Soester geze- schap die een enkelspel won. Hij deea dat overtuigend met 6-15 en 2-15. Van den Dijssel, die zaterdag ook al haa gespeeld, kon zijn voorbeeld niet vol gen en verloor met 11-6 en 11-0. Eer ste heer Herman Scheerhoorn (15-1U, 15-10) en eerste dame Jolanda van Cleef (11-6, 11-5) hadden te veel moeite met hun tegenstanders. Meijer had de smaak te pakken, ook met Scheerhoorn aan zijn zijde. Het tweetal won de derde en beslissende set in het dubbelspel en verkleinde ach terstand tot 3-2. De marge kwam weer op twee in het damesdubbel, waarin Van Cleef en Van den Dijssel niet ver der kwamen dan totaal negen punten. In de eerste mix van Scheerhoorn en Van Cleef kon Selby steeds tot het tiende punt bijblijven, maar dat was niet genoeg (5-2). Meijer en Van den Dijssel grepen de winst in een drieset ter: 15-13, 9-15, 9-15. De dames van Red Stars leken zater dagavond voor de tweede keer op zij te worden gezet, maar nadat de ploeg de persoonlijke verdediging had inge ruild voor een zone, stegen de kansen voor de basketbalsters. Ze wonnen uiteindelijk met 41-40. Bulls 2 had geen enkele moeite met de man-to-man verdediging van Red Stars en kwam herhaaldelijk vrij onder het bord Na tien minuten (6-16) vond coach Wim Bolwerk het welletjes en veranderde hij het defensieve systeem. Daarna stabiliseerde Red Stars de mar ge tot de rust (15-24) en in de tweede helft begon het team aan een inhaalra- Red Stars miste veel kansen, maar compenseerde dat met inzet en tempo. De Utrechtse gasten kwamen daardoor in conditionele problemen en tien mi nuten voor tijd kwamen de Soesters voor het eerst op voorsprong: 31-30. Een spannend scoreverloop ontwik kelde zich en in de laatste drie minuten, die ingingen op 38-38, werd er alleen nog vanaf de vrije worplijn gescoord. Bulls mocht liefst tien keer aanleggen, maar benutte slechts twee pogingen. De debuterende Suzanne Visser, die is overgekomen van het Amersfoortse Crackerjacks, mikte bij haar laatste vier vrije worpen driemaal raak en leverde zo het beslissende aandeel in de eerste zege. Na vijf wedstrijden wacht Eemvogels nog steeds op het eerste wedstrijd- punt. Twee kleine en twee monsterne derlagen gingen vooraf aan het duel met Het Bosch. Die ploeg nam de zege mee vanaf de Staringlaan, al hield Eemvogels de schade beperkt; 9-14. In de dertiende minuut werd de score geopend door de bezoekers. De beslis sende fase van de wedstrijd begon hal verwege de eerste helft. Het Bosch ver hoogde het tempo, Ewemvogels kon de gasten niet bijbenen en vijf minuten later was het ineens 1-5. Vanaf 2-6 in de tweede helft was Eemvogels tien minuten lang de bete re ploeg. Het Bosch speelde meer te gen zich zelf en liet de Soesters terug komen tot 5-7, maar het laatste stapje kon Eemvogels niet maken. Myrna Langendorff, en niet Aleid Ver- rips, is Soester golfkampioen stableford bij de dames. In de krant van vorige week was verkeerd melding gemaakt van de uitslag van de lokale titelstrijd in Wijchen. Aleid Verrips scoorde daar een punt minder dan de echte winna- i res. Hevige regenval speelde de Soester Tenniskampioenschappen op de fi naledag parten, maar omdat 's mid dags kon worden afgeweken naar de overdekte tennisbanen van de Hars kamp en LTC Soestdijk, kon het pro gramma worden afgewerkt. In de twee voorafgaande weken had den 350 sporters 210 dubbels ge vormd die in totaal meer dan duizend partijen afwerkten. Het leverde vijftien poule-finalisten eri uiteindelijk drie winnende dubbels op. Officieus Soester kampioen van de mix-dubbels werden Astrid van Rou wendaal en Eddy Gayant, de titel in het damesdubbel werd opgeëist door Rachel Beijer en Kitty Hallie en de tro fee voor de beste heren ging naar Joop van Kooy en Peter van der Munt. In verband met het 25-jarig bestaan van LTV Soesterberg werd de finale dag aan de Kerklaan in Soesterberg ge houden. Daar vond 's avonds de prijs uitreiking plaats onder leiding van buurtredner Pierre Knoops die na het Rad van Fortuin aan het woord kwam. "Er is nog geen man overboord. We staan één-na-laatste, oké, maar dan moet je juist even de rust bewaren. We hebben nog zeventien wedstrijden voor de boeg." Heestrainer Ron Da selaar is nog niet verontrust, ook niet na de derde nederlaag (3-1) in vijf beurten. "Ik ben ervan overtuigd, dat als we ons spelletje te pakken krijgen, we punten gaan pakken." Tegen EDO lukte dat niet, omdat de Soesters weer twee doelpunten cadeau deden. Net als een week eerder tegen PVDV waren individuele fouten de ba sis van het verlies. Na tien minuten kon Michel van Drie kiezen of hij de bal via de linker of de rechter kant uit verdedigde. In plaats van één yan deze opties te kiezen, plaatste de libero de bal in de voeten van de Utrechtse spits die zich niet bedacht en zijn ploeg op een 1-0-voorsprong zette. Even later zagen de rocdwitten het nog somberder in, toen de scheidsrechter rood trok. De kaart was bestemd voor Nico van Veen die een tegenstander van achteren aanpakte. De numerieke minderheid werd vlak voor rust opge heven, toen ook een Utrechter werd weggestuurd. Het debuut in de tweede klasse van de bondscompetitie is voor DVSB geëindigd in een nederlaag. Bij de promovendus konden alleen Van der Ploeg en Feddema voor winst zorgen. Verder deelde Edam/Volendam de la kens uit in het Noord-Hollandse decor. DVSB sleepte nog vier remises uit het vuur, maar vier andere dammers moes ten capituleren. De eindstand kwam daarmee op 12-8. Wie op maandag 18 oktober aan het buurtvoetbaltoernooi van Hees wil deelnemen, heeft tot en met zaterdag 9 oktober de tijd zich op te geven. Dan sluit de inschrijving. Het toer nooi in de herfstvakantie staat open voor kinderen van zes tot en met ze ventien jaar. Er wordt gespeeld op de velden van Hees aan de Verlengde Oude Utrechtseweg. De deelnemers worden ingedeeld op leeftijd: 6-8, 9-11, 12-14 en 15-17 jaar. Ze mogen zelf bepalen in welke samenstelling ze spelen. Een team bestaat uit zeven spelers en twee wissels. In de oudste categorie wordt zes-tegen-zes gespeeld. Inschrijven voor de negende editie van het buurtvoetbaltoernooi kan in de kantine van Hees, tel. 6012272 of bij de organisatoren J. van de Vegt (tel. 6030649), Yvonne Hartman (tel. 6027189) of Jolanda Wiss (teL 6032028). Voor vele zwemmers was de Speedo- I wedstrijd een spannende. Er stonden veel vlinderslagnummers op het pro gramma en voor enkelen was dit de i eerste wedstrijd. Door de nieuwelingen werd er gelijk goed gezwommen. San- der Pastink behaalde op zijn eerste wedstrijd de tweede plaats op de 200 meter wisse. Ook Maaike de Boer, Eli- ne Schoenmaker, Sven van Zanten en Laura Mooy presteerden goed. Op de j vlinderslag werd trouwens goed ge zwommen. Tim Knopper en Suzanne Schuurman behaalden de derde plaats en Jelmer van Velzen werd op de 50 I meter tweede. Gé Westerbeek van Hol Molenbeek woning en assurantiemakelaars heeft de BI van S.O. Soest in een nieuw wedstrijdtenue gestoken. Op de Bosstraat- ijosi overnaiiuigue hij rui igc «nu en kousen aan de succesvolle voetballers. Hol Molenbeek gevestigd in: Bilthoven, Zeist en Utrecht.

Soester Courant | 1999 | | pagina 19