Geen extra verhoging OZB, Zalmsnip gaat toch door Regen zet Boerenstreek II blank En dit zijn de knallers van deze week: 5? 6.95 2.98 5.98 1.99 Stichting Behoud Aula Zonnegloren tekent bezwaar aan tegen sloop Inbrekers slaan toe in appartementengebouw ^intratuin Alpha behandeling (fruitzuurkuur) Vital Yeux behandeling (oog-/Iippenbehandeling) 3 kwartier 60,- Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant Nieuweweg mogelijk in weekeinde weer open WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 J 78e JAARGANG NO. 7 Herverdeling Gemeentefonds gunstig voor Soest 'Teruggeven aan bevolking' Eerst sleutels van woningen gestolen >ENATA^ xfjRlSNrU-, 4 a 6 keer. Per half uur 50,- Flexteam schrijft bonnen in Soest Slank-Fit-Sterk? FYSIO FITNESS PROMOTIONS 3 Actueel 5 Actueel 15 Soesterberg 17 Sport HHHhv 4 Jrfi SM 19 Sport Vijftienjarige rijdt auto van ouders total loss Politie op zoek naar veroorzaker van aanrijding Parkeren in blauwe zone: anderhalf uur Installatietechniek B.V. Toekomstige bewoners klagen; gemeente zoekt noodoplossing Oplegger schiet los en belandt in sloot Koningsweg (Brom)fietsers op de bon geslingerd OPEL^ Bloembollen (gemengd) Pepsi Cola Somiilon 1997 Noorse garnalen Bintjes VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest i, t Van Breukelen Vast-goed Assurantiën A. van der Lee Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 16,50 Buiten Soest f 33,- Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG De eerder aangekondigde extra ver hoging van de OZB (onroerende zaakbelasting) gaat in 2001 en 2002 niet door. Ook volgend jaar mogen de butlers van Soest rekenen op de "zalmsnip" (f 100). Dat goede nieuws is vorige week bekend ge maakt door VVD-wethouder Neks Blommers (Financiën). Oorzaak daarvan is de "meevaller" die Soest bij de herverdeling van het Ge meentefonds (waaruit het Rijk de ge meenten betaalt) opstrijkt. Nu het Rijk zelf meer uitgeeft - zie Troonrede en Miljoenennota - komt er ook meer geld beschikbaar voor de gemeenten. Soest profiteert daar aardig van mee en mag de komende jaren flinke extra inkomsten tegemoet zien: f 1,1, miljoen in 2000, f 1,3 miljoen in 2001, f 1,7 mil joen in 2002 en f 2,6 miljoen in 2003. Soest hoort tot de gemeenten die bij eerdere herverdelingen benadeeld wer den (o.a. ten gunste van de grotere ge meenten). Nu zijn de rollen omgekeerd en geniet Soest van een "lichte" be voordeling. Het (structurele) voordeel van ca. 1,7 miljoen wordt berekend op basis van de cijfers van 1999, opge bouwd via een overgangsperiode van af 2001. Dat leidt tot de hierboven ge noemde bedragen. Het College van B. en W. heeft, gezien deze positieve ontwikkelingen, de ge meenteraad voorgesteld de Zalmsnip (de honderd gulden per jaar die ieder een krijgt bij wijze van lastenverlich ting) ook volgend jaar uit te keren. Eerder was besloten dat geld in de knip te houden om de tegenvallers op de begroting op te vangen. De Zalmsnip wordt uitgekeerd als "korting" op de afvalstoffenheffing. Verder gaat ook de aangekondigde extra verhoging van de OZB (met een gulden per 5000 gulden waarde) niet meer door, althans in de jaren 2001 en 2002. Uiteraard blijft de "normale" (trendmatige) OZB-verhoging van 2,5 wél van kracht. Dat laatste geldt ook voor de andere belastingtarieven. Wethouder Blommers waarschuwde vorige week voor al te groot optimisme over de financiële ruimte die Soest de komende jaren heeft. "De begroting is nog steeds geknepen, we komen nu zo'n beetje uit op nul, maar er is geen geld voor leuke extraatjes. Als de ge meenteraad die toch wil - zoals een budget voor de drugsvoorlichting en preventie - dan moet dat ergens an ders weer af." Blommers vindt het "zuiver" om de meevallers bij het Rijk, waaraan ook de Soester bevolking het hare heeft bijgedragen, weer terug te sluizen naar de burgers. "Samen de trap op, dan ook samen de trap af," aldus de wethouder. Aandelen Overigens blijkt Soest ook op andere wijze toch nog iets rijker te zijn dan menigeen tot dusver dacht. Het dag blad de Gooi en Eemlander wist vori ge week te melden dat de gemeente over 19.600 aandelen Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten beschikt. Dat is op zichzelf niets ongebruikelijks. De Wethouder Neks Blommers (VVD): "Geen geld voor extraatjes. ABN Amrobank heeft echter onlangs een overnamebod gedaan op de aan delen van het Bouwfonds( in totaal zo'n 2,7 miljard); de waarde van het Soester aandelenbezit wordt nu geschat op een kleine 12 miljoen gulden. Ooit heeft de gemeente ze voor 49.000 gul den aangeschaft, aldus het dagbladar tikel. Het jaarlijkse dividend dat Soest met het aandelenpakket opstrijkt be draagt ca. 325.000 gulden en dat be drag vertoont een stijgende lijn.. Vrijdag 1 oktober is in Soest de Stichting tot Behoud Aula Zonneglo ren opgericht. Het al enkele maan den bestaande actiecomité heeft daarmee een officiële status gekre gen. Het bestuur van de stichting wordt gevormd door: Berna Kouse maker (voorzitter), Frans-Joseph Wertwijn (secretaris) en Wim Deelen (penningmeester). In de pogingen om de aula op het voor malige Zonneglorenterrein te vrijwaren van sloop en te behouden voor cultu rele doeleinden, laat de stichting zich juridisch bijstaan door de Soester ad vocaat mr. A.H.J. Emmen. Deze heeft namens de stichting inmiddels binnen de daarvoor gestelde termijn bij de ge meente formeel bezwaar aangetekend tegen de sloopplannen. De bezwaar gronden zullen nader worden aange voerd. Er is haast geboden, want de gemeen te wordt per 15 oktober eigenaar van het Zonneglorenterrein en wil zo snel mogelijk met de sloop beginnen. Dat heeft wethouder Bart Krol het actieco mité vrijdag laten weten in een gesprek op het gemeentehuis, kort voordat de oprichting van de stichting een feit werd. Het bestuur is van mening dat de slo gan die de gemeente hanteert ten aan zien van Zonnegloren ("teruggeven aan de natuur") tekort doet aan de unieke mogelijkheden die de aula op het terrein biedt. "Teruggeven aan de bevolking" zou volgens de stichting een betere keus zijn. In een aantal woningen in de Oran- jeparkflat aan de Vredehofstraat is vorige week donderdag ingebroken. De daders maakten gebruik van sleu tels die ze kort daarvoor bij de recep tie uit een geldkist hadden ont vreemd. Eerst forceerden ze een binnen- en een buitendeur, waardoor ze zich toe gang verschaften tot de receptie. Ze braken een bureau en een kast open, troffen een kistje aan dat ze sloopten en namen de sleutels van de woningen en een onbekend geldbedrag mee. 's Morgens tussen vier en vijf uur ver volgden ze hun weg in het appartemen tengebouw en drongen ze vijf wonin gen binnen. In een aantal gevallen vonden ze iets van hun gading. Enkele bewoners mis sen daardoor geld en/of papieren van waarde. Bij de politie is aangifte ge daan van de diefstallen. Nog niet be kend is wat de totale waarde is. 1 cel: o3S - 6oz 44 91 1 Ossendamweg 28" - Soest - 035 - 602 44 92 Het politie-apparaat beschikt over een zogenoemd flexteam dat gedurende een periode wordt ingezet in de ver schillende districten. De medewerkers van dit team waren donderdag actief in Soest. In de ochtend hielden ze een controle op de Koningsweg, waar ze zeventien automobilisten bekeurden, die geen gordel droegen. Een brom fietser kreeg een bon, omdat zijn voer tuig een te groot vermogen had. Op de Vredehofstraat betrapten ze 's middags 21 bestuurders die de veiligheidsgordel niet omhadden en één die aan de ver keerde zijde van de rijbaan reed. Tel: 035-6023106 TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT voor een degelijke taaltraining ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS Telefoon 033 - 4729097 Blommers opent nieuwe Artishock-zaal. Extra subsidie voor Rademakerstraat. Onderschatting kost Soest bijna de zege. SM-relatie loopt uit de hand. Burgstede wil weer echt dorpshuis zijn. Hockeyers verstevigen leiderspositie. Duiven mogen toch blijven. Jeugd kan weer voetballen. Sinterklaas komt op 20 november. Alle katten en een hond besproken. 25-jarig jubileum zuster Marie-Anne. Saskia van den Brink spreekt mannentaal. Een vijftienjarige jongen uit Soest heeft de auto van zijn ouders total loss gereden. Zonder toestemming nam hij de wagen vorige week dinsdagavond mee. Op de A.P. Hilhorstweg verloor hij, vermoede lijk door te hoge snelheid, de macht over het stuur. Tussen de Eemweg en de Melmweg kwam hij tegen een boom tot stilstand. Toen de gewaarschuwde politie daar arriveerde, was de 'joyrider' al met de noorderzon vertrokken. Even later meldde zijn grootvader zich. De opa en de moeder reden de chauffeur daarna naar het zie kenhuis, waar hij werd behandeld aan een hoofdwondje en een pijn lijke linker knie die hij aan het een zijdige ongeval had overgehouden. De jongen mag pas over drie jaar rijlessen nemen. De politie wil graag weten welke auto mobilist maandagmiddag de aanrijding veroorzaakte, waaraan een vijftienjarig meisje een gekneusde knie overhield. Het ongeluk gebeurde om tien voor vijf op de kruising van de Dalweg en de Parallelweg. Het meisje fietste in de richting van de Steenhoffstraat en de bestuurder wilde rechtsaf de Parallel weg inrijden. Er ontstond een botsing, waarbij het meisje viel en de man door reed. Aan het einde van de Parallelweg keerde hij om, reed een stukje terug en bekeek van een afstand hoe het met het slachtoffer ging, voordat hij er alsnog vandoor ging. Hij reed in een blauwe Opel. Getuigen wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. Het College van B. en W. heeft vo rige week besloten de toegestane parkeerduur in de blauwe zones in de winkelcentra te verlengen van een uur naar anderhalf uur. De par keerplaatsen worden steeds inten siever gebruikt en veel automobilis ten zetten hun auto op steeds gro tere afstand, constateren B. en W. Een uurtje vinden veel mensen ook te kort om te winkelen of uitgebrei der boodschappen te doen. In an dere blauwe zones (o.a. bij het ge meentehuis) mocht altijd al ander half uur geparkeerd worden. Uiter aard is de schijf met de juiste tijdsaanduiding! - verplicht. SOEST Tel:035-6037050 fa«: 035-6037016 in Soest voor de 1 Aanmelden: tel. 601 41 52 ;xi De hevige regenval in het weekeinde heeft in de Boerenstreek II geleid tot onbegaan- en onberijdbare paden. De straatverharding ontbreekt nog, omdat nog niet alle woningen zijn opgeleverd. Gistermiddag zou de ge meente overleggen met de aannemer welke noodoplossing kan worden uit gevoerd. "We denken zelf aan zand en loop schotten, maar we moeten eerst kijken wat dat kost. De problemen zullen in ieder geval niet honderd procent kun nen worden opgelost," zei een ambte naar van de gemeente gistermorgen. Toekomstige bewoners van de Oos- hout en de Ploegschaar, die net de sleutel hebben gekregen, klaagden maandag dat leveranciers niet tot voor hun deur kunnen komen. "Shovels zakken met hun banden in de modder, overal liggen plassen, er kan geen ver huiswagen komen," aldus één van de kopers van een M4-afbouwwoning. Op de definitieve bestrating zullen ze nog even moeten wachten. Op de Ooshout en een deel van de Egge wordt daaraan pas eind deze maand, begin november begonnen. Dan zijn alle woningen in dit gedeelte opgele verd. De gemeente peinst er niet over voor die tijd de definitieve bestrating te laten realiseren. "Die zou meteen stuk worden gereden door het bouwverkeer en verhuiswagens. Op de Ploegschaar is het noodpad nu al kapot," verklaar de de ambtenaar. Andere straten in de Boerenstreek II zullen in een later stadium worden be straat, omdat de woningen daar nog in aanbouw zijn. Op de Herdersstaf ligt inmiddels wel een tijdelijke verharding. De mensen die al de sleutel van hun nieuwe woning kregen, hebben de pech dat in het weekeinde extreem veel regen is gevallen, waardoor de onver harde paden blank zijn komen te staan. De toekomstige bewoner: "Sommigen kunnen niet normaal bij hun huis ko men. Mensen die goederen komen brengen, kunnen niet in de buurt ko men. Er zijn mensen die hier volgende week al willen komen wonen. Ik ver wacht niet dat alles nu ineens kant en klaar is, maar zelfs terreinwagens zijn tot hun as weggezakt. De gemeente moet iets doen." Een chauffeur uit Bunschoten reed za terdagmorgen vanaf de Nieuwegracht linksaf de Koningsweg op. De oplegger schoot echter los van de schotel, rolde rechtdoor en belandde in de sloot. On derweg werd niets geraakt, zodat de schade meeviel. Met behulp van een shovel, die toevallig korte tijd later pas seerde, werd de oplegger weer op de weg getrokken. Bij een rood lichtcontrole zijn vier (brom-)fietsers op de bon geslingerd, omdat ze het verkeerslicht negeerden. Ze werden betrapt op de kruising van de Dalweg, Koningsweg en Dorps- streek, waar de politie vrijdagmorgen controleerde. NEFKENS jers SOEST WlC ander automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Doos a 75 stuks 5^ 2 flessen, 1 V2 liter diverse soorten Duchesse des Peyrières 11,5% Droge witte wijn per bakje 100 gram 2.69 V. 5 kilo 1 Speklappen kilo O./ö Runderbiefstuk 500 gram 9.49 Alles kan! Alles mag! Afhankelijk van het weer kan de reconstructie van de Nieuweweg en een gedeelte van de Beukenlaan deze week worden afgerond. Dat be tekent dat het verkeer vanaf het weekeinde weer vrij baan zou hebben. De aannemer is momenteel in de afwerkfase beland. Bij het aanbrengen van de toplaag van het wegdek en de belijning en andere markeringen is het van belang dat het droog blijft. Mocht het deze week veel regenen, dan zal de oplevering van de weg uitstel oplopen. Den Blieklaan De Den Blieklaan is tussen de Eigendomweg en de Bosstraat in ieder ge val tot begin november nog afgesloten. Ook hier wordt het wegdek ge reconstrueerd. Het verkeer moet omrijden via de Koningsweg en de Pim pelmees. Birkstraat Het Amersfoortse gedeelte van de Birkstraat zal van maandag 25 tot en met vrijdag 29 oktober tussen 21.00 en 6.00 uur worden afgesloten, ook al vanwege een reconstructie. Hetzelfde geldt voor de Amsterdamseweg en de Barchman Wuytierslaan. zie pagina 5 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Dat kan nu alvast met een doos vol met 55 blauwe of 50 witte bloembollen in 3 soorten. Wat een kleurfestijn! Deze tulpen, krokussen en irissen gaan nu de grond in en zorgen volgend voorjaar niet alleen voor een boeiende en bloeiende tuin, maar staan ook erg mooi in potten. Per doos van 9.95 voor Koopavond: do. en vrij. tot 21.00 AMERSFOORT Amsterdamseweg 139, Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS r. Ma. Vm za. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 uur. 4

Soester Courant | 1999 | | pagina 1