Vier kijkjes achter de schermen Nieuwe tijden vragen om een vernieuwde bank je samen aan wat voor Binnen haar organisatie onderscheidt Rabobank Soest-Baarn vier zogeheten segmenten, elk met hun eigen taken en deskundigheid. Dit zijn respectievelijk de afdelingen Cliënten Advies, Financieel Advies/ Rabobank Huis Hypotheekadvies, Bedrijven en Bedrijfsvoering. In een serie van vier artikelen geven medewerkers van deze segmenten hun visie op de nieuwbouw. Een gesprek met cliëntenadviseur Claire van Doorn opent de rij. Tijden veranderen. En wij, Rabobank Soest-Baarn, gaan daar alert in mee. Zo bieden wij u producten en financiële oplossingen die uitstekend passen bij deze tijd. Tegelijkertijd willen wij u van dienst zijn op een M prettige, persoonlijke manier. Als Rabobank gaan wij ervan uit dat üw situatie en üw wensen centraal staan. Met andere woorden: wij willen u vooruit helpen zoals u dat het beste past. Om dat mogelijk te maken, bouwen wij in Soest een nagelnieuw hoofdkantoor. Net terug van haar vakantie zit ze gebruind, goedlachs en bovenal enthousiast gebogen over de maquette van de nieuwbouw:"Spannend hoor, zo'n nieuwe omgeving. Maar ik zie het heel positief tegemoet, en mijn collega's zijn ook erg enthousiast. Met dit nieuwe bedieningsconcept kunnen we echt stellen dat de wensen van de klant centraal staan. En het werken wordt voor ons natuurlijk ook veel leuker." ntenadviseur Claire van Doorn over de n Soesterbergsestraat 50 Lange Brinkweg 71a Smitsweg 4 Eemnesserweg 26 Beckeringhstraat 36 leving is wel dat mensen minder tijd hebben. De dag moet zo efficiënt mogelijk worden ingericht. Dit betekent ook dat u geen kwartier in de rij wilt staan om geld op te nemen. Of om bijvoorbeeld cheques of een bankpas af te halen. Wat snel kan, móet ook snel. Als moderne bank moeten we hierop zijn ingesteld. Het voormalige hoofdkantoor werd een kleine 50 jaar geleden gebouwd. Sinds die tijd is er veel veranderd. Niet alleen aan het kantoor, dat in de loop der jaren meerdere verbouwingen onderging. Waardoor uiteindelijk, zoals iemand dat eens raak verwoordde, een 'knip- en plakpand' ontstond. Op zich al een situatie waar nu maar eens de sloophamer tegenaan moest. Maar minstens zo belangrijk zijn de veranderingen op het maat schappelijke en het bancaire vlak. Als moderne bank hebben wij een andere rol dan jaren ge leden, toen u voornamelijk geld kwam brengen of halen. deuren met betrekking tot onder andere onze klantenbediening en -service. Daar willen wij zo goed mogelijk op anticiperen. Zo maken wij in de nieuwe bank bijvoorbeeld meer gebruik van apparaten die u zelf kunt bedienen. Dat werkt positief in dubbel opzicht. Aan de ene kant kunt u meerdere zaken snel afhandelen. Aan deandere kant krijgen onze adviseurs zo meer tijd voor de klanten die dat wél nodig hebben. Moderne technologie Derde factor van betekenis is die van de tech nologie. De moderne technologie opent nieuwe Persoonlijk advies Door diverse oorzaken is de adviesfunctie van de Rabobank belangrijker geworden. Denk alleen maar eens aan de terugtredende overheid. Financiële zekerheden die nog niet zolang geleden door 'Den Haag' voor u werden geregeld, zijn uitgehold of zelfs helemaal vervallen. De regering legt de verantwoordelijkheid voor het pensioen, de studiekosten, de verzorging van de nabestaan den en dergelijke steeds meer bij de burger zelf neer. En dat heeft tot gevolg dat u behoefte heeft aan meer persoonlijke aandacht van onze bank. Meer tijd voor deskundige, individuele financiële adviezen. Als clië'ntenadviseur heeft .zij te maken met klan ten die veel voorkomende bankzaken te regelen hebben: "Denk aan geld opnemen of storten, cheques of passen bestellen, een spaarrekening openen, een lening of een verzekering afsluiten, al dit soort zaken." Tot nu toe gebeurt dit meestal op de tekende manier: vanachter de balies, met een glazen wand tussen klant en adviseur. Wat gaat daaraan veranderen? zijn twee spreëkhoeken ingericht en daarnaast hebben we nog eens vier spreekkamers tot onze beschikking. Hier kunnen we om tafel gaan zitten als men een advies wil over sparen, lenen, ver zekeringen of bijvoorbeeld telebankieren. Dat is het mooie van de nieuwe bank. De spreekhoèken geven privacy, je kunt samen rustig een gesprek voeren. Door die nieuwe aanpak heb je ook echt de tijd, je kunt samen met je klant dingen uit pluizen en tegen het licht houden. En mocht het eens te gecompliceerd worden, dan kunnen we de klant altijd verwijzen naar één van onze spe cialisten." Zelfbediening "Het hele idee is straks totaal anders. Als je de bankhal binnenstapt is de sfeer veel opener en gastvrijer. Geen balies en onpersoonlijke hokjes meer. Her is een open ruimte, waarin de klant; wordt ontvangen door mij of één van mijn collega's. Wij vragen dan waarmee we van dienst kunnen zijn. Vaak zal het gaan om zaken als geld opnemen of storten. In principe kan dat bij de Zelfbedieningsapparaten, die meteen links van de ingang te vinden zijn. Nieuw is daar de geld automaat waar je zowel pasmunten als papier geld kunt opnemen." Kan iedereen de apparaten meteen al aolf bedienen? "Dat is natuurlijk best even wennen. Daarom lopen wij ook even met de klant mee en helpen, als dat nodig is, graag met de bediening van de apparaten. Het werkt trouw ens allemaal heel simpel. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat de meeste klanten er vlot zelf mee uit de voeten kunnen. Voor ik het vergeet: voor. ondernemers is er nu in de apparatenwand een tweede sealhag-automaat aanwezig." Snelheid en gemak Ook in andere opzichten is onze markt ver anderd. Eén- en tweepersoons huishoudens, twee verdieners, flexwerkers, time-sharing.ze zijn tegenwoordig de normaalste zaak van de wereld. Gevolg van deze moderne, dynamische samen- Stamtafel Gastvrijheid, comfort en persoonlijke aandacht zijn sleutelbegrippen in de nieuwe bankhal, zoveel mag duidelijk zijn. Door het lezen' van de maquette wordt dat nog eens duidelijk onderstreept. Vriendelijke, ronde vormen, een zee van daglicht, en een uitnodigende receptiebalie waar kianten met een afspraak zich kunnen melden." Kijk, hier rechts hebben we een makkelijk zitje voor mensen die een minuutje moeten wachten", wijst Claire:. "En heb je dit ook gezien? Een stamtafel, voor mensen die zomaar even binnen willen vallen, of die zich op de hoogte willen stellen van het laatste beursnieuws. Er hangen monitoren met onder meer de laatste beursberichten, er liggen rijdschriften, en er is een kinderspeelhoek." Servicepunt Stel nou dat iemand een bankpasje af komt halen. Geen rijdtovend karwei. Maar ook niét iets dat via de automaat kan, Is er dan wel een balie waar.je terecht: kimt? "Nee, balies zijn er niet meer. Maar natuurlijk hebben wij wel nagedacht over dit soort situaties. Voordie, laten, we zeggen, korte handelingen zoals cheques en passen afhalen, saldo opvragen, vreemde valuta of eén groot bedrag opnemen, hebben we in de batikhal een 'servicepunt' ingericht Een handig sca-tafeltje met een computer, waar ik of één van mijn collega's de klant snel kan helpen. Trainingen Tijden veranderen. En Cliënten Advies van Rabobank Soest-Baarn verandert daar oplettend in mee. In elk opzicht: "Mijn collega's en ik volgen voortdurend trainingen en cursussen, om optimaal op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen en producten binnen ons gebied. Wil je waar maken wat je belooft, dan kan dat gewoon niet anders. En we houden ook rekening met de drukke agenda's van onze klanten. Als iemand overdag niet kan, dan kunnen we ook een afspraak maken na werktijd. Daar moet je, vind ik, niet moeilijk over doen." Adviesgesprekken De cliëntadviseurs van Rabobank Soest-Baam hebben een brede kennis van bankzaken.

Soester Courant | 1999 | | pagina 22