ÖTTIAIK Kaartverkoop Jostiband goed op gang I laardij! 'Heilige Familie' viert 60-jarig bestaan met parochiefeest Nieuwe impuls voor klassieke muziek bij Artishock n 18,M Biefstuk champignons, pommes Parisiennes, salade Joop Kruitwagen exposeert in Brandweerkazerne Youp van 4t Hek morgen in C-drie Op pad met ANWB-Toeractief PAGINA f WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 7 'Goede doelenkunnen zich nog aanmelden wasmachinËtSS Atbuisweb.nl f te I Auto gestolen tijdens bezoek aan volkstuin Open dag politie alleen in bureau van Bunschoten De een weet wat de ander denkt BANG OLUFSEN CENTER SCHOEMAKER eitperl Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel, 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Kodaly Trio op 10 oktober Telefoon en tas uit auto gestolen Russische vrouw centraal op avond Passage Leesvoorstelling oudejaarsconference Wie vergelijkt leest de Soester Courant Routes bij De Korte Duinen NATUURLIJKE R fcliWSLAAPK M SLAAPGILDE U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 LHJR we met de in onze zoon d 7 augustus 1999 thuisgekomen. ichoonhorst Jen Brakel defect? Bel technisch bureai Direct. 24-uurs service Te 035 - 5415900. 16 SCHILDER vraagt bkS buitenwerk. Goede referen ties. Vrijblijvende prijsonoa„" Na 18.00 u„ tel. 030-60fiia£ HT Service. REPARATÏEktT i video, cd, versterkers, mao netron. Vooraf prijsonnav. 035-6037363. SCHILDER zoekt binnen- ei buitenwerk. 30 jaar ervarino I Vrijblijvend te ontbieden 030 2432510. TE KOOP i Centrale Verwarming 4_uu-. - BOUWPAKKET op maat CV- r ketel met 8 radiatoren incl i huur gereedschap. U instal- - leert en wij controleren en I. stellen de installatie in be drijf. Prijs v.a. 4.000,- Feiken Verwarming te Amersfoort Tel. 033-4621162. Fax 033- 4655423. 1 CONVECTORPUTTEN op maat geleverd en gemon- teerd. Feiken Verwarming te Amersfoort Tel. 033-4621162 3 Fax 033-4655423. 3 VOOR MEER g KLEINTJES ZIE PAGINA 10. kleurenbrochure die chijnwerpers zet, biedt e ingrediënten voor nop! Bel voor een taxatie 035-60! 6251. het centrum van :itbalkon geven u het volle n de Van Weedestraat. veel raampartijen en toe kamer, bergkamer, douche- lerheden: eigen c.v.-gas in een uitstekende staat van .rtement. Vloeropp. circa 65 i woonlaag met lift, •timale zonligging (Z.W.) en ïg: L-vormige living, eetka- ers, vergrote badkamer (nog Tal. KOOP szinswoning, aan- :atie in Soest-Zuid met aan- otaal 158 m2 grond. Ind.: B.g.: ige woonkamer met nieuw ideur naar zonnige tuin (wes- lieuwe luxe keuken met com- d.: 3 slaapkamers met vaste rijde. Fraaie badkamer met Bsignradiator. 2e verd.: over- •2) en toog naar zolderkamer ail verzorgd, waarbij gebruik naterialen. Bijna geheel v.v. Jing en royale tuin, wel directe aansluiting op de aal, hal, toilet, bijkeuken met mer, open eiken hoekkeuken linke slaapkamers, veel vaste •op met c.v.-ruimte. 2e verdie- e slaapkamer, mogelijk voor Inhoud ca. 473 m3! Grondopp- Niemand twijfelt eraan dat het con cert dat de Jostiband op zaterdag 6 november in de Baarnse sporthal de Trits komt uitvoeren een succes wordt. De band, die bestaat uit ca. 100 mensen met een verstandelijke han dicap, treedt doorgaans maar een maal per zes weken op. De belang stelling zal dus zeker groot zijn. Hans van de Pol, lid van het comité van aanbeveling dat initiatiefnemer Jan Smeeing bij de voorbereiding van het evenement terzijde staat, verwacht dat het publiek uit de hele regio (en daar buiten) zal toestromen. "Zo vaak krijg je de kans niet om zo'n concert mee te maken." De kaartverkoop is inmiddels goed op gang gekomen, maar bij de VW, de plaatselijke sigarenwinkels en bij Smeeing Beheer (tel. 035-6012557) zijn voorlopig nog kaarten genoeg ver krijgbaar. Er kunnen immers 1800 mensen in de zaal. Dat is dan ook precies de reden waar om Smeeing - die op eigen initiatief de hele organisatie (en de kosten daar van) voor zijn rekening neemt - naar de Trits is uitgeweken. "In Soest heb ben we zo'n zaal nu eenmaal niet," constateert Hans v.d. Pol. "En we stre ven uiteraard naar zoveel mogelijk pu bliek, want dat is weer goed voor het "goede doel", waaraan de opbrengst van de kaartverkoop ("f 27,50 per Amper tien minuten was hij wegge weest om naar zijn volkstuin aan de Jachthuislaan te gaan. Toen hij terug keerde, was zijn auto verdwenen. Het overkwam een 61-jarige Soester vorige week dinsdag. Hij had zijn wagen niet afgesloten en de contactsleutel tussen de stoelen laten liggen. Tijdens zijn af- stuk - geen geld voor zo'n voorstel ling", meent Van de Pol) ten goede komt. De verkoop komt inmiddels goed op gang. "Zo was er laatst iemand die een heel stel kaarten bestelde om op 6 november de 50e verjaardag van een gehandicapt familielid te vieren, als een cadeautje. Ze komen met een hele bus," aldus een enthousiaste Hans van de Pol. Uit eigen zak Over die opbrengst blijken in Soest hier en daar toch wat merkwaardige ideeën te leven, heeft Van de Pol gemerkt. "Ik hoorde laatst iemand suggereren dat Smeeing er zelf heus wel wat aan over zou houden. Maar ik kan je garande ren dat dat absoluut niet het geval is. Jan Smeeing betaalt alles uit zijn eigen zak." Het comité van aanbeveling - dat naast Hans van de Pol bestaat uit Ad Witlox, Peter Kant, Gerard Beijer, Gijs Kok en Arie Jan Grift - is juist op gericht om met Smeeing "mee te den ken" over de opbrengst van de kaart verkoop. "We denken aan Soester instellingen die voor bepaalde dingen dringend geld nodig hebben, maar dat niet via een andere weg - subsidie of zo - kunnen krijgen. Denk maar aan de Blauwe Vo gel, het dagverblijf voor meervoudig gehandicapten, of de Hopman Massel- mangroep, die een nieuw clubhuis wil bouwen, of S.O. Soest, dat plannen heeft om binnenkort te starten met ge handicaptenvoetbal. We hebben zo al wat aanmeldingen binnen gekregen. De bedoeling is dat het geld - als de Trits is uitverkocht heb je al bijna 50.000 gulden bij elkaar - zo rechtvaar dig mogelijk over een aantal goede doelen wordt verspreid." Projecten welkom Wie nog een "Soester project" heeft dat daarvoor in aanmerking komt dient het (uitsluitend schriftelijk) vóór 7 ok tober aan te melden bij Hans van de Pol, Oranjehof 11, 3761 CA Soest, of postbus 32, 3760 AA Soest. (Gaarne opgeven: een omschrijving van het project met een kostenbegroting, de De Jostiband tijdens een recent optre den in Vredenburg. Deze maand is het 60 jaar geleden dat de r.k. kerk van de Heilige Fami lie in Soest-Zuid haar deuren opende voor haar parochianen. De coördina tiecommissie is van mening dat dit heuglijke feit wel een feestje verdient. Een commissie gaat dit feest handen en voeten geven. Deze feestcommissie is al enkele weken bezig met de voorbereidingen, maar zonder gasten valt er weinig te feesten. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Via een bijlage in Kruispunt zijn de pa rochianen van de Heilige Familie reeds uitgenodigd dit feest bij te wonen. Maar het zou kunnen dat men de uit nodiging heeft gemist of zelfs dat men Kruispunt niet ontvangt. Vandaar dat via de Soester Courant alle parochia nen van de Heilige Familie nog eens worden uitgenodigd om zondag 24 ok tober het 60-jarig bestaan samen te vieren. Hoe ziet de feestdag eruit? De ochtend begint om 11.00 uur met een euchari- satieviering in de Heilige Familie. Na deze dienst wordt op het plein voor de kerk in een van de feesttenten een kop je koffie "met" geschonken. Dat "met" blijft nog even een verrassing. Vervol gens worden een drankje en hapje aangeboden. Deze feestmiddag duurt tot ongeveer 14.30 uur en er is muziek, er zijn optredens en er zijn oud-Hol landse spelletjes (speciaal voor kinde ren). Omdat er qua onderkomen en catering nogal wat te regelen valt, hoopt de or ganisatie een inschatting te maken van het aantal gasten. Wie zich wil aanmel den voor dit feest, wordt verzocht vóór 11 oktober contact op te nemen met B. van Oers, tel. 035-6Ó30U5. Het bureau aan het Raadhuisplein in Soest blijft dicht, maar toch doet de politie van het district Eemland- Noord mee aan de landelijke politie dag die dit jaar in het teken van jeugdzorg staat. Tussen 10.00 en 15.00 uur is het nieu we bureau aan het Kolkplein in Bun schoten geopend. Daar wordt voor lichting gegeven over (vuur)wapens en munitie en verdovende middelen. De voertuigen en boot, waarvan de politie gebruik maakt, staat voor het bureau en kinderen kunnen een ritje maken in een voertuig van de Mobiele Eenheid. Tevens zijn er stands voor de werving van beroepsagenten en vrijwillige poli tiemensen. verzekering dat er geen alternatieve fi nancieringsmogelijkheid is en of een deel van het project eventueel ook rea liseerbaar zou zijn.) De Jostiband treedt hoogstens een maal per zes weken ergens in het land op. Op 15 november, anderhalve week na het optreden in de Trits, is de band te zien bij de NCRV-televisie (Neder land 1, 21.50 uur), bij een uitzending ter gelegenheid van het 75-jarig NCRV-jubileum. Daaraan wordt o.a. meegewerkt door Frans Bauer en Cor Bakker. Voor bediening van zowel de BeoVision MS6000 televisie als de BeoCord V8000 videorecorder gebruikt u de Beo4 afstands bediening. Zet de tv aan, druk op de Beo4 afstandsbediening twee keer op record en uw opname start meteen. Integratie la Bang Olufsen maakt het leven wel gemakkelijker. 3 jaar garantie BANG 5. OLUFSEN Een nieuwe zaal, een nieuw geluid. De beginregels van Gorters "Mei" zijn, enigszins geparafraseerd, volop van toepassing op de culturele vereni ging Artishock, die afgelopen week de nieuwe Grote Zaal in gebruik heeft genomen. Daarin zal ook de klassieke muziek weer regelmatig te horen zijn. Voor klassieke muziek bestaat vanouds veel belangstelling bij Artishock, maar nu er een nieuwe concertzaal beschik baar is en zich ook een nieuwe werk groep heeft aangediend, zal die inte resse ongetwijfeld een nieuwe impuls krijgen. Gerrie Jonker en Syl Röllig vormen sinds kort samen de werkgroep Klassiek en zijn voortvarend aan de slag gegaan. Dat heeft geresulteerd in een programma voor zeven maandelijk se concerten, dat klinkt als de spreek woordelijke klok. Komende zondag middag, 10 oktober, bijt het vermaarde Kodaly Trio het spits af (zie ook de Ar- tishock-rubriek van deze week)." Gerrie en Syl hebben elkaar bij Artis hock leren kennen. Ze wonen nog maar twee jaar in Soest. Beiden zijn professioneel musicus, opgeleid aan het conservatorium (Gerrie in Gronin gen en Utrecht, Syl in Maastricht en Hilversum). Gerrie speelt blokfluit en fagot, Syl is contra-alt. Ze beschouwen het als een uitdaging om de klassieke muziek bij Artishock de plaats te geven die haar toekomt, vooral nu de ver nieuwde Grote Zaal (met ca. 75 zit plaatsen ideaal voor een concert) zo'n uitstekende akoestiek blijkt te hebben. Professionaliteit en kwaliteit zijn bij de programmering de uitgangspunten. Gerrie en Syl hebben in het afgelopen seizoen - met succesvolle optredens van het Barok Ensemble en het CoJen- so Consort en een uitstekend geslaag de avond met jiddische muziek - erva ring opgedaan, die ze bij de verdere opzet van de programmering goed ge bruiken. Het begrip "klassieke muziek" moet overigens ruim genomen worden. Het jaarprogramma omvat bijvoorbeeld ook lichte muziek en zelfs een gospel koor. Hoog niveau "Het hoeft niet allemaal zo zwaar te zijn; want we willen een grote groep mensen bereiken, maar wel op hoog niveau," aldus Gerrie en Syl. Ze vin den dat deze muziek absoluut thuis hoort bij een culturele vereniging die op allerlei andere fronten - jazzclub, exposities, etc - ook zo succesvol ope reert. "Wat we hier in Artishock hebben is heel uitzonderlijk." De nieuwe reeks concerten betekent een extra maandelijkse activiteit op de zondagmiddag in het Artishock-ge- bouw. Gerrie en Syl zijn van plan er plezierige, enigszins ongedwongen bij eenkomsten van te maken, met in de pauze koffie en zelfgebakken taart of koek ("klassieke reerug", bijvoorbeeld). Financieel wordt het nog wel een beetje een avontuur, omdat het budget be perkt is. De entreeprijzen zijn overigens niet hoog: f 12,50 (voor leden f 10,-). Gerrie en Syl zijn ingenomen met de steun van bloemenhuis Valentijn, dat de gratis verzorging van de gebruikelij ke boeketten voor de uitvoerende mu sici heeft toegezegd. Meer sponsors zijn uiteraard méér dan welkom... Programma Het Klassieke Muziekprogramma van Artishock ziet er als volgt uit. Zondag 10 oktober: Ensemble Ko daly (piano, klarinet, viool), met een klassiek en romantisch repertoire; Zondag 14 november: New Life Go spel Choir o.l.v. Natascha van Koot (ook heel geschikt voor kinderen, die de halve entreeprijs betalen); Zondag 12 december: Apollo En semble, kerstconcert (zang, bloklluit, fagot, clavecimbel) barok; Zondag 16 januari: Delft Strijkkwar tet (Beethoven, Mozart, Debussy); Zondag 19 maart: Terra Ensemble (Astor Pizolla, Tamusuza, Soong Fu- Yuan); Zondag 16 april: Utrechts Blazersen semble (o.a. Strawinsky, Andriessen, Milhaud); Zondag 21 mei: Attaca gitaartrio (hedendaagse repertoire). Alle optredens beginnen om 15.00 uur. Meer informatie bij Gerrie Jonker, tel. 6028027; of Syl Röllig, tel. 06- 26140736. Een inwoner van Hilversum is zijn te lefoon en schoudertas, met daarin waardepapieren en pasjes, kwijt. De spullen werden woensdagmiddag ge stolen uit zijn auto die hij geparkeerd op de Kostverlorenweg. De dader ver nielde een ruit om naar binnen te kun nen komen. DAGMENU'S woensdag 22 t/m dinsdag 28 september Te bestellen dagelijks van 17.00 tot 22.00 uur 11,- Macaronischotel tomatensalade 'j 12,50 Schnitzel, gebakken aardappelen, worteltjes M,50 Kippenpoot, röstirondjes, boontjes 15,- Kipfilet, krieltjes, doperwtjes. 16,50 Gepocheerde kabeljauw, puree en worteltjes Tel.: 035 - 603 32 27 Fax 603 23 35 Goeije Dorus is een onderdeel van Beckeringh Catering Het leven van de Russische vrouw is het onderwerp van gesprek tijdens de bijeenkomst die Passage donderdag 14 oktober houdt. Mevrouw R. Katrus- henko is uitgenodigd door de christe lijke maatschappelijke vrouwenbewe ging om hierover te vertellen. Ze doet dat vanaf 20.00 uur in het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesse- laan. Gasten van Passage kunnen de avond bijwonen tegen betaling van drie gulden, voor leden is de toegang gratis. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met mevrouw A. van Mourik, tel. 6025411. De Soester ex-gemeentesecretaris Joop Kruitwagen (73) is gefasci neerd door ramen en vensters. In heel Nederland en ver daarbuiten foto grafeert hij, al of niet opmerkzaam gemaakt door zijn echtgenote, de meest opvallende "ogen van huizen" die hij tijdens vakantietochten, reizen en trips tegenkomt. Drieënvijftig van deze bijzondere kleu renfoto's (28 x 35 cm) worden tot 1 januari 2000 tentoongesteld in de nieuwe Brandweerkazerne aan de Lan ge Brinkweg. Vrij toegankelijk te bezich tigen op de werkdagen tijdens de kan tooruren. Zijn eerste foto maakte Kruitwagen in Griekenland in 1980. Hij fotografeert niet alleen bijzondere ramen van hui zen, maar ook vensters in tempels, stal len, tolhuisjes (loerramen), kloosters, hutten, logementen, etc. Wat hem intri geert is de variatie, de franje eromheen, de geschiedenis, de kleuren en de vraag wat zich erachter afspeelt en wat de mensen er beleven. In Nederland heeft hij prachtige plaat jes vastgelegd in Bronkhorst, Limbrigt, Ossenzijl, Rhenoy, Blokzijl, Doetin- chem, Alteveer, Schoonhoven Gul pen en Deventer. In het buitenland kiekte de vakkundi ge hobbyist opmerkelijke ruiten, luiken en vensterbanken op Curagao, Kreta, Malta, Tenerife, in Portugal, Thailand, Mexico, Praag, Potsdam, Cannes, Ba zel, de Sinaïwoestijn, Egypte, Israël en Gent. De expositie wordt vrijdagmiddag offi cieel geopend door Hans Beljaars, voormalig directeur van Medisch Cen trum Moiendael te Soest. J.V. De cabaretier Youp van 't Hek opent met zijn leesvoorstelling voor de Oudejaarsconference 1999 het thea terseizoen in Soest. De kaarten voor deze avond zijn allemaal verkocht tij dens het "Youp van 't Hek kaartjes uur" op de feestelijke openingsdag van het nieuwe gebouw "De Willae- rt" op zaterdag 11 september. De avond ervoor waren er al fans ge arriveerd met stoel en slaapzak om er zeker van te zijn dat zij een kaartje zou den krijgen. Dat is ze uiteindelijk ook gelukt. Het theater van C-drie is zeer gezellig, maar heeft een kleine zaal met een beperkt aantal zitplaatsen. De voorstelling was daarom al zeer snel uitverkocht. Het theater moest veel wachtende mensen teleurstellen omdat er voor hen geen kaarten meer beschik baar waren. Oudejaarsconference Hoe lang duurt een eeuw? Honderd jaar! En hoe lang een millennium? Duizend! Dus is het tweede millen nium pas voorbij na 2000 jaar! En niet na 1999 jaar. En de eenentwintigste eeuw moet ook nog een jaartje wach ten. Waarom dan zoveel ophef over de komende jaarwisseling? Geen idee. Omdat we in de war zijn? De tel en de kluts kwijt? Youp van 't Hek legt het allemaal uit en brengt ons op oudejaarsavond naar de drempel van het magische jaar 2000, het laatste jaar van deze eeuw. Hoe? Pratend, zingend, grappend, scheldend en vooral lachend. Cultureel centrum C-drie, Willaertstraat 49. Tel. 035-6095829. ANWB-Toeractief organiseert van maart t/m november op gemiddeld vijf lokaties per maand wandelingen en fietstochten in Nederland. In sa menwerking met het KNBLO zijn er voor de maanden oktober en novem ber een drietal wandeltochten uitge zet in het gebied van de Korte en Lan ge Duinen en natuurgebied De Zoom. De wandeltochten starten in Soest. De deelnemers kunnen kiezen uit drie af standen, nl. 7, 13 of 18,5 km. De kor te route doet natuurgebied de Korte Duinen aan, een indrukwekkend stuif zand-gebied. Wie de middellange rou te loopt komt ook in het gebied van de Lange Duinen, waar de flora en fauna verschilt van die van de Korte Duinen. De middellange route keert met een lus terug, terwijl de lange route doorgaat naar stuifzandgebied De Zoom. Ge bied De Zoom is begroeid met eiken, heide en grillig gevormde dennen. Ge teisterd door wind en zand wringen de bomen zich in allerlei bochten om te overleven; daardoor hebben ze prach tige vormen gekregen. De routes zijn verkrijgbaar bij restau rant De Korte Duinen, dat tevens start punt is. Adres: Birkstraat 108, geopend maandag t/m zaterdag vanaf 10 uur, zondag vanaf 10.30 uur. ANWB-leden die abonnee zijn van ANWB-Toeractief krijgen op vertoon van de Toeractiefkaart één gratis route beschrijving. Niet-leden kunnen het routeboekje aanschaffen voor 3,50. Op vertoon van de routebeschrijving krijgt men bij restaurant De Korte Dui nen diverse aanbiedingen. De routes en aanbiedingen zijn uitsluitend geldig gedurende de actieperiode: oktober/ november 1999. rtOfl an mttr Uw slaapkamer is het rustpunt in uw huis. Een natuurlijke slaapomgeving met een rustgevende sfeer is dan ook van het grootste belang. Bij het Slaapgilde weten ze als geen ander hoe u de juiste slaapsfeer kunt creëren. Of het nu gaat om een box- spring, matras, compleet slaapsysteem of een dekbed, het Slaapgilde heeft een uitgekiend assortiment. U krijgt een passend advies voor goed slaapcomfort en oplossingen op maat. Kwaliteit en schoonheid gaan bij het Slaapgilde hand in hand. En uw wensen staan voorop, dat spreekt voor zich. Met het Slaapgilde bent u verzekerd van een gezonde nachtrust en een fris begin van de dag. Bussum, Brinklaan 79. Tel. 035 6915152. Soest. Van Weedestraat 11-13. Tel. 035 6030952. EEN WERELD VAN RUST

Soester Courant | 1999 | | pagina 7