f K N Kom eens lan?s voor een gratis leestest Wandelen langs de paden van de 4Life Style Boulevard'... Ecos|troom duurder, maar duurzamer Goud, zilver en brons bij Ben Becker ■H Hulleman optiek Hil-ton Herenmode volledig verbouwd A 1 HANDEL WANDEL NU OOK OP MAANDAG! m Nieuwe Rabobank doet aan energiebesparing met ijsblokjes PAGINA 8 WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 SOESTER COURANT li :ollection, century PAGINA 9 Primeur voor speciaaldrukkerij TOF bv bij REMU even naar INT SOEST. JP eo century o.a. s,- Gasmdefmté. Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 601 11 87 Tanken zonder te betalen Chauffeurs onderscheiden voor schadevrij rijden BEN BECKER Ben Becker Portemonnee gerold rVN-wandeling in 'De Zoom' Maak van lezen (weer) een feest Soesterbergsestraat 4 Soest Telefoon: 035 - 602 69 00 'Op de drempel van een nieuwe eeuw' Asielzoeker wil kamer niet delen en wordt boos Fietsers krijgen geen voorrang Fietsers botsen: hoofdwond vrouw tiuc' van Topform; :t authentieke apothekers- opbergmogelijkheden en ig. .Afm. b 102 x d40 x h164. 95,- f»c' van Topform. I. Afm. 130 x 110 cm. f 3150,- ook van Topform. De traditionele eetkamer- er een sfeervolle fauteuil, .leuren. Als afgebeeld f 1195,- an Topform. lachte verhouding in maat- goed te combineren in vele krijgen. Prijs vanaf f 2.195,- i*i tjv 3SS3S5. lolop lovende woorden waren er voor de organisatoren van de "Life Style Boulevard" afgelopen donderdag on der het dak van Middelman Wonen aan de Birkstraat in Soest. Al wande lend niet een glas champagne in de hand konden de bezoekers volop ken- nismaken met de nieuwste stijlen dit najaar op het gebied van mode, inte rieur, culinair en natuurlijk make- up. twee dynamische modeshows brachten acht professionele manne quins en een dressman de laatste trends op het gebied van de kleding zoals die te zien is bij Middelman Vlode, Midds en Mikimo. Combinatie :n mix zijn de kernwoorden. Dit geldt zowel voor de kleuren - grijs met roze, Dlauw met aubergine - als voor de stof fen en stijlen. De kleding van sportzaak Nic van Dam werd wel heel pakkend geshowd in de vorm van een work-out. Achter de aerobic-leraar aan werd ge toond dat je er opk in de sportzaal mo- disch bij kunt lopen. Verder werden er trends op wintersportgebied getoond. Op de klanken van WestSideStory was het de beurt aan de kinderen. Ook voor hen geldt draagbare stoere kle ding, sterke materialen vertaald in wor- kers, rokken in diverse lengtes en over- gooiers. Daarop bomber-jacks, fleece- truien en gecompleteerd met shawls, wanten en muts kan de winter voor hen beginnen. In de finale geen "bruidsjapon", zoals bij de grote modeshows in Parijs en Milaan, maar een knipoog naar eeuw wisseling. Getooid met zilveren pruiken en een glas champagne, kwamen de modellen, groot en klein, dansend bin nen op muziek van Abba. Al klappend liet het publiek blijken de presentatie enorm gewaardeerd te hebben. Voor en na de show konden de bezoe kers kennismaken met door Dima prachtig opgedekte tafels, stijlvol opge maakt bloemwerk van Bloemenhuis Jasmijn, wijnen van Slijterij Toon van der Linden en nieuwe najaarsgeuren en make-up bij Jan Sluyter. Aan de wanden van Middelman Wonen werd De modellen, gestyled door Jan Sluy ter, droegen bij hun presentaties veelvul dig brillen van Brilcentrum Nota. voor de gelegenheid werk van kunste nares Mint Faas geëxposeerd. Daar naast waren er stands ingericht door Otak en Reisbureau Gerth. Prestatie In de wandelgangen was duidelijk ho ren dat de bezoekers van de "Life Sty le Boulevard" het initiatief hiertoe zeer op prijs stelden. In een tijd waarin het publiek door allerlei woon- en lifestyle- programma's op televisie goed op de hoogte is, is het toch een hele presta tie om bijna 800 man op de been te krijgen om kennis te maken met de ei gen produkten. Voor de meer dan 70 mensen die bij de organisatie betrokken waren een grote opsteker. Vier jaar ge leden was er al het "Mooi-Festival '95", nu de "Life Style Boulevard". Hopelijk hoeven we niet weer vijf jaar te wachten op een nieuw spektakels tuk... ;s -''iciiV 3de remlicht in delen (60:40) neer- klapbare achterbank in hoogte en lengte verstelbare stuur- kolom iaf f 39.995 f (£18.148,9 i6V benzinemotor www.ford.nl De REWU timmert momenteel aan de wegom Ecostroom aan de man te brengen. Particulieren reageerden reeds ei volgens de nutsvoorziening is in Soe t TOF bv het eerste bedrijf dat overstipt op deze milieuvriendelijke energie. Het bijbehorende certificaat werd »istermorgen bij de speciaal- druklerij aan de Industrieweg over- liandgd door W. Jacobs van de REMU De belangrijkste drijfveer voor direc teur .'oop Verhoef om Ecostroom af te jemen, waren zijn kinderen. "Als ik wat an betekenen voor hun toekomst- Jee, dan moet ik die kans pakken, asgeleden kreeg ik een schrijven van le REMU over Ecostroom en toen lacht ik: daar doe ik aan mee, privé én :akelijk. Ik hoop dat andere onderne- ners in Soest het ook doen. We zijn ;rootgebruikers en kunnen zodoende :en bijdrage leveren aan het milieu." Ecostroom is afkomstig van windmo- ens, zonnecellen, waterkracht of bio- assa. In tegenstelling tot de winning an traditionele energie, belast ze het lilieu niet. Dat is de voornaamste re en van de energiebedrijven om het roduct aan hun klanten aan te bieden. Ondernemen is vooruitzien, dat weet edereen die een bedrijf leidt. Ook wij :ien vooruit. Energie is energie, maar le manier waarop energie wordt ge naakt, ziet er in de toekomst waar- chijnlijk heel anders uit. De fossiele wandstoffen, waarmee nu energie ivordt gemaakt, zijn straks waarschijn- ijk op. Ecostroom daarentegen is duur zaam," aldus een woordvoerder van de REMU. Jet energieverbruik in Nederland neemt toe en de uitstoot van verbran dingsgassen tast het milieu aan. Bij ïcostroom is dat niet het geval. Van daar dat de overheid de energiebedrij ven de doelstelling heeft meegegeven, dat in 2020 tien procent van hun klan- ien milieuvriendelijke energie afneemt. Op dit moment is dat nog twee pro cent. Ecostroom is per kilowattuur (kWh) zeven cent duurder dan traditionele energie, maar de afnemer hoeft geen Ecotax te betalen en krijgt evenmin een MAP-toeslag. Omgerekend betekent dit dat Ecostroom slechts twee cent per kWh duurder is. De REMU investeert deze extra inkomsten in nieuwe, duur zame projecten. Het Wereld Natuur- fonds (WNF) en onafhankelijke ac countants controleren dat. "Ecostroom is een betrouwbaar pro duct. Het WNF staat er voor honderd procent achter," stelt de REMU die, behalve voor het milieu, ook voordelen voor de ondernemingen ziet, "Ze kun- (V.Ln.r.) E. Lieshout van de REMU, Evert van Brummelen en Joop Verhoef van TOF en W. Jacobs van de REMU. nen zich profileren als groen bedrijf dat maatschappelijk betrokken is en oog heeft voor het milieu. Ze kunnen er aandacht aan besteden in hun bedrijfs blad en krijgen een ingelijst certificaat, dat ze kunnen ophangen." Voor het gebruik van Ecostroom zijn geen aparte stopcontacten, andere me ters of nieuwe kabels nodig. Het kan worden afgenomen in eenheden van 600 kWh of een veelvoud daarvan. In formatie over deze milieuvriendelijke energie is verkrijgbaar bij de REMU, tel. 6094411 of 030-2975911. Uw totaalinstallateur RA. van den Dl JSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Achtentachtig gulden bedroeg de reke ning, maar de onbekende betaalde hem niet. Hij (of zij) tankte dinsdag bij een benzinestation aan de Koningsweg. Nadat de tank was volgegooid, reed de persoon weg in een rode auto. Zestien chauffeurs van Ben Becker Internationaal Transportbedrijf bv zijn onderscheiden, omdat ze gerui me tijd schadevrij hebben gereden. Ze mogen zich gouden, zilveren of bronzen Ridder van de Weg noemen, afhankelijk van de periode waarin ze geen brokken maakten. De papieren huldiging van de chauf feurs is een initiatief van Transport Ver- zekerings Maatschappij (TVM) waarbij Ben Becker is aangesloten. Het veilig heidsplan is bedoeld om beroepsgoe deren chauffeurs te belonen en te mo tiveren en de verkeersveiligheid te be vorderen. Onder de tachtig bestuurders van vrachtwagens die onlangs werden on derscheiden, bevond zich een legertje medewerkers van Ben Becker. De Soes- ter Ed Janssen-van de Laak, die bijna twintig jaar bij het bedrijf aan de Zui dergracht werkt, reed vijf jaar zonder schade en is nu zilveren Ridder van de Weg. Zijn college Henk Voges, woon achtig in Hilversum, verdiende goud, omdat hij tien jaar lang niet bij enig on geval was betrokken. Veertien andere chauffeurs van Ben Becker kregen de bronzen onderscheiding die wordt uit gereikt als iemand drie jaar geen licha melijk letsel of materiële schade heeft veroorzaakt. Met 190 medewerkers is Ben Becker "üuspomm één van de grootste werkgevers in Soest. Van hen rijden er 115 in de hon derd vrachtwagens die het bedrijf op de weg heeft. Omdat ze drie, vijf of tien jaar schade vrij hebben gereden, werden zestien chauffeurs van Ben Becker International Transport onderscheiden. De Rabobank Soest-Baarn plaatst deze week in het in aanbouw zijnde souterrain van het nieuwe gebouw aan het Kerkplein een enorme ijs blokjesmachine. Een mammoet kraan moet het gevaarte op zijn plaats zetten, voordat de verdiepings vloer er boven op komt. De plaatsing geschiedt door het bedrijf Koot Me- gatherm uit Baarn. Het energiebesparende karakter van dit apparaat is verbluffend eenvoudig. Door de aanwezigheid van mensen en apparatuur wordt het goed geïsoleerde kantoor ruim de helft van het jaar ge koeld en slechts de helft van het jaar bijgestookt. Naar verwachting zullen op het Kerkplein ruim zestig mensen en ruim honderd computers warmte afge ven. Dit betekent, dat er energie nodig is om mensen en machines op de juis te temperatuur te houden. Indien er nu gedurende de nacht stroom over is op het Remunet, die In een winkel aan de Smitsweg is de portemonnee van een 65-jarige vrouw gerold. Daardoor mist ze geld en pas jes. De portemonnee werd vrijdagmid dag uit haar jas gestolen. Op zondag 10 oktober organiseert IVN-Eemland de maandelijkse wande ling door het interessant natuurgebied "de Zoom" in Soest. Het beginpunt is aan de rechterzijde van het spoortra ject Soest richting Den Dolder, bij de overweg naar het Berkenlaantje. Start- tijd 14.00 uur. Langzamerhand verandert het decor in de natuur van licht- en diepgroen in donkergroen tot bruingele tinten. On miskenbaar is de herfst in aantocht. Dit jaar zat er een overvloed aan vruchten en noten aan struiken en bomen en het laat zich aanzien dat het ook een goed paddestoelenjaar wordt. Zou het een strenge winter worden, zoals wel eens beweerd wordt, zodat de dieren hun provisiekast goed moeten vullen? Iedereen die geïnteresseerd is, is van harte welkom om mee te kijken en mee te genieten aan wat de natuur te bie den heeft. Dit keer is de leidraad pad destoelen. Paddestoelen: een wonderlijke leef vorm. Geheimzinnig en spannend. Niet voor niets komen ze vaak voor in de sprookjeswereld. Onder leiding van natuurgidsen worden ze onder de loep genomen, wat niet betekent dat de gid sen het alleen voor het zeggen hebben. Juist de uitwisseling van kennis onder ling is leerzaam. Behalve bovenge noemde loep is het meenemen van een spiegeltje zeer aan te bevelen! Inlichtingen: tel. 035-6011186 (zater dag 12.00-14.00 uur). Gaat lezen u steeds minder gemakkelijk af? Misschien hebben uw ogen een beetje hulp nodig. Kom dan langs voor een gratis oogmeting. VOOR O O G Z O R G BURG. GR0THESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL 601 38 59 's Maandags gesloten anders niet gebruikt wordt, gaat de ma chine ijsblokjes aanmaken met een temperatuur van -20°C. Gedurende werktijd en met name bij hittepieken, blaast de luchtverversing van het ge bouw over de ijsblokjes heen, waar door er vanzelf koude lucht ontstaat. Hierdoor is er overdag veel minder stroom nodig, waardoor een veel lagere piekbelasting wordt bereikt. Op deze wijze wordt in Nederland het stroom- gebruik van dag en nacht enigszins geë galiseerd, waardoor minder centrales nodig zijn en ook minder brandstof hoeft te worden gebruikt. Principekwestie Voor de Rabobank is het gebruik van de machine overigens een principe kwestie. De bank kiest heel bewust voor duurzaamheid, ook al zou dat duurder uitvallen, aldus de heer J. Por- te, directeur van de bank. Inmiddels draaien ook de geldautomaten met windkracht zes, aldus Porte, omdat via de Remu een contract is afgesloten voor ecostroom, waarop de geldauto maten draaien. Ter geruststelling: ook als er geen wind is, kan de flappentap werken, want dan schakelt te Rabobank over op gewone stroom. Ook geeft de Rabobank in sa menwerking met de Remu bij elke wo ninghypotheek een "ecostroomcertifi- caat" voor 1200KW cadeau; overigens in de hoop dat de gelukkige ontvanger later definitief overschakelt op groene stroom. ■pik' -IJZERWAREN - GEREEDSCHAP 08.30 Openingstijden: maandag: dinsdag: woensdag: donderdag: vrijdag: vrijdag-koopavond: zaterdag: 08.30-18.00 08.30-18.00 08.30-18.00 08.30-18.00 08.30-18.00 19.00-21.00 08.30-17.00 Op de drempel van de nieuwe eeuw is "Hil-ton Herenmode" aan de Van Weedestraat 8B volledig verbouwd. Het resultaat is verbluffend: een stijl volle zaak die in een van de Europe se hoofdsteden niet zou misstaan. Met recht dus een waardevolle aan winst voor Soest en omgeving. "Hil- ton" is klaar voor de volgende eeuw. Zowel van binnen als van buiten is er een gloednieuwe "Hil-ton" aan de Van Weedestraat. Binnen proeft men direct de sfeer van het warme en stijl volle interieur, uitgevoerd in luxe hout soorten. De indeling is eigentijds en overzichtelijk, wat winkelen bij "Hil- ton" tot een waar plezier maakt. Nieuw in nieuw In de gloednieuwe "Hil-ton" treft de bezoeker een prachtige collectie man nenmode aan, in de nieuwste model len, kleuren en dessins. En van talrijke topmerken. "Hil-ton Herenmode" is mode met een dikke plus. The Outpost doet mee Ook "The Outpost" heeft een facelift ondergaan. De jeans- en casual-zaak, die naadloos aansluit bij "Hil-ton", heeft een restyling achter de rug. Voor de quasi-nonchalante mode moet je bij "The Outpost" zijn. Heropeningsvoordeel "Hil-ton" en "The Outpost" onthalen de bezoekers, op een feestelijk herope ningsvoordeel. Vanaf woensdag 6 tot en met zaterdag 16 oktober kan ieder een profiteren van de feestvreugde bij "Hil-ton" en "The Outpost", en wel met fantastische kortingbonnen van 5, 10, 20 of 25 contante korting. Kortom: De van Weedestraat kan trots zijn op de vernieuwde zaken. Uit onvrede dat hij zijn kamer moet gaan delen met een andere asielzoeker, heeft een 38-jarige bewoner van het asielzoekerscentrum vernielingen aan- bericht. In zowel de gespreks- als de wachtruimte maakte hij een stoel kapot en op de eerste etage reageerde hij zijn woede af op een dubbele glasruit. Na dat de directie daarvan aangifte had gedaan, hield de politie de man aan. De boosdoener moet een boete van 375 gulden betalen en de schade ver goeden. Op de Burgemeester Grothestraat zijn twee fietsers aangereden door een au tomobilist uit Eindhoven. De man reed woensdagavond vanaf de Beek en Daalselaan het verkeersplein op en ver leende de 23-jarige vrouw en 24-jari- ge man uit Soest geen voorrang, leder een bleef ongedeerd, wel ontstond lichte materiële schade. Op het Witte Paardestraatje zijn don derdagmiddag twee fietsers tegen el kaar gebotst. Een 74-jarige vrouw liep daarbij een hoofdwond op. Zij reed vanaf het Kerkpad het straatje in, nam een ruime bocht, maar botste tegen een 24-jarige fietser die aan de linker zijde van de weg reed. Zover bekend hoefde de vrouw niet naar het zieken huis.

Soester Courant | 1999 | | pagina 9