Staal rekent op veel sollicitanten naar burgemeesterschap Soest Najaars aanbieding ITAMORF' En dit zijn de knallers van deze week: Rechter beslist maandag over sloop van bebouwing Zonnegloren-terrein T" 5.98 6.98 0.99 5.98 Q JAN SLUYTER Millenniumfeest afgelast BELEEF DE ZONDAG IN STYLE Alle fractievoorzitters in vertrouwenscommissie Installatietechniek 8.V. A. van der Lee 3 Actueel 5 Actueel 11 Op Soest 13 Soesterberg 15 Sport Nieuweweg en Beukenlaan vanaf vrijdag weer open Vingerafdrukken verraden Soester Schutter krijgt voorwaardelijke gevangenisstraf ZONDAG 17 OKTOBER VAN 11.00 - 17.00 UUR I MEUBELEN 3 etages meubelen Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM Motorrijder zwaar gewond bij botsing bij paleis VANAF f 150,- Magere varkens- Speculaasbrokken Gerookte zalmfilet Elstar appels Rundergehakt Gebraden rosbief VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Soest wil 1 januari met familie vieren Gevraagd^ LOPERS Soester Courant NEFKENS jers SOEST Wie «"de OPEL O HOE KNUS ZIJN JAPANNERS EIGENLIJK? NIJHOf De Utrechtse Commissaris van de Koningin, mr. Boelo Staal, rekent erop dat er veel sollicitanten zullen afkomen op de burgemeestersvacatu re in Soest. "Mijn inschatting is dat Soest heel interessant is voor veel kandidaten, dus aan de belangstel ling zal het wel niet liggen. Dat maakt het overigens niet makkelijker om een goede keus te maken." Het betekent wel dat de vertrouwens commissie - waarin maandagavond alle zeven fractievoorzitters gekozen werden - het nog behoorlijk druk gaat krijgen, want zij moet een oordeel vel len over alle sollicitaties. De commissa ris maakte - hoewel als D66'er van huis uit voorstander van de gekozen burgemeester - duidelijk dat wat hem betreft de bijgestelde benoemingspro cedure de toets der kritiek wel kon doorstaan. "Het is nu in elk geval iets waar velen over gaan." Volgens hem wordt in 80 procent van de benoemin gen de voordracht van de gemeente raad (vertrouwenscommissie) gevolgd. "Maar 't blijft een benoeming, géén ver kiezing..." Voor het gesprek met de commissaris, waarbij burgemeester De Widt de lei ding overliet aan "loco" Neks Blom- mers en zelf een boekje ging zitten le zen op zijn kamer, onderbrak de ge meenteraad de beraadslagingen over de begroting een uurtje. Staal liet we ten dat hij, naast de formele uitwisse ling van informatie met de commissie, ook graag nog enkele informele ont moetingen wilde hebben. "Bij de uit- eindelijke keus heeft de commissie een stevige positie en het voordeel van een kleine plaats als Soest is dat niet ieder een in Den Haag zich ermee bemoeit. Wel moet er rekening gehouden wor den met bovenlokale factoren in het benoemingsbeleid: meer vrouwen, voorkeur voor wachtgelders en politie ke spreiding." Hij had wat dat laatste betreft geen enkele indicatie dat er in Den Haag (de minister) al in een be paalde richting zou worden gedacht. Betrokkenheid Namens de gemeenteraad mocht "nes tor" Bert Krijger (WD) de (unaniem vastgestelde) profielschets presenteren. Hij vreesde dat het nog moeilijk zou worden om uit tientallen sollicitan ten te kiezen, al heeft Soest in de schets wel een aantal wensen vastge legd. "Het beleidsprogramma geeft het draagvlak aan. Wat we van de kandi daten vooral verwachten is betrokken heid bij dat programma, en dat ze dat als een uitdaging zien." Het was overigens Wiebe Meilof (GPV/RPF/SGP) die het vertoon van unanimiteit doorbrak door op z'n een tje toch een soort politieke voorkeur uit te spreken ("iemand van de drie grote partijen". Ook hoopte hij dat de voor keur voor een vrouw niet inhield dat mannen bij gelijke geschiktheid bij voor baat weggeselecteerd zouden worden. De commissaris liep vervolgens de pro fielschets langs, waarbij hij de nodige kritische vragen stelde. Zo wilde Staal uitleg over het begrip "consolidatie" (ruimtelijk wel, bestuurlijk niet) en vroeg hij zich waarom Soest per se geen "beginner" of juist een "oudge diende" wenst. En mocht het mis schien ook een ervaren wethouder worden? De onderbouwing van de voorkeur voor een vrouw vond hij ook nogal kryptisch en de criteria voor eventuele nevenfuncties waren hem eveneens duister. En wat dacht Soest Commissaris mr. Boelo Staal en loco burgemeester Neks Blommers, mét ambtsketen, in de raadzaal. over de portefeuilles van de nieuwe burgemeester? Allergisch Wat dat laatste betreft wees Krijger er nadrukkelijk op dat de Soester traditie al jaren geen "politiek-gevoelige" por tefeuilles aan de burgemeester overlaat, maar aan "aanspreekbare" wethouders. En verder liet hij de commissaris weten dat Soest zo'n beetje allergisch is ge worden - "op het pijnlijke af' - voor de eventuele vermenging van belan gen. "Maar de ANWB vinden we niet zo gevaarlijk..." (De Widt is o.a. lid van het ANWB-bestuur, red.). De andere fractievoorzitters beantwoordden keu rig om de beurt ook een aantal vragen van de commissaris, die daaruit con cludeerde dat de profielschets in de Soester raad weliswaar unaniem werd ondersteund, maar dat er toch nog wel "schakeringen" waren. Op de rechtstreekse vraag van Henk Koning (CDA), of hij het advies van de .vertrouwenscommissie als door slaggevend zou beschouwen, ant woordde Staal tenslotte dat hij daar voor geen garantie kon geven. "Dat zou niet eerlijk zijn. Maar mijn instel ling is; we gaan er zoveel mogelijk van uit." De profielschets staat integraal afgedrukt op pagina 3. Schitterende zuiver wollen high-twist kostuums met vest van 'Falabella' in de kleuren antraciet en marine. Maten 46 t/m 58, 49 t/m 59, 25 t/m 28. Normale prijs f-299? nu 499,- Bijpassend 100% katoenen shirt van 'Andrew' in diverse kleuren. Normale prijs fAA9r nu ƒ89,- (aanbieding geldig tot 30 oktober en zolang de voorraad strekt!!) HERENMODE Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest SOEST Tel:0?5-6037050 Fax: 035-6037046 CITHOÊN Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 16 Profielschets van de nieuwe burgemeester. Man achtervolgt man met klauwhamer. Weinig opwinding in begrotingsdebat. Weer joy-riding: auto over de kop. Gratis rookmelders voor huurders. Verdwenen Soest hervonden. Comité Luchtvaart Monument blij. Dames SoVoCo voelen De Nieuweweg en de Beukenlaan worden vanaf vrijdag 15 oktober weer opengesteld voor alle verkeer. Het was de bedoeling dat de afslui ting afgelopen weekeinde zou wor den opgeheven, maar door de re genval werd vertraging opgelopen in de afwerkfase. Het aanbrengen van de belijning en andere markeringen vindt daarom deze week plaats. Vol gens de gemeente is het vrijwel ze ker dat de Nieuweweg en de Beu kenlaan (het gedeelte tussen de Molenstraat en de Dalweg) over morgen weer toegankelijk is voor verkeer. De weg was vanwege de re constructie sinds 11 augustus afge sloten. Het busverkeer zal vanaf zaterdag weer de gebruikelijke route rijden. Op vrijdag rijden de lijnen 72 en 74 nog de omleidingsroute. Aan de reconstructie van de Den Blieklaan, tussen de Bosstraat en de Eigendomweg, wordt nog gewerkt. Naar verwachting zijn de werkzaam heden begin november afgerond. Vingerafdrukken aan een woning aan de Kerkstraat hebben geleid tot de aanhouding van een 26-jarige Soester. Hij bekende in het huis te hebben inge broken en vertelde de politie ook te hebben ingebroken aan de Korte Brink- weg en een bromfiets te hebben ge heeld. De man werd na het verhoor voorgeleid aan de officier van justitie en is daarna in bewaring gesteld. Omdat hij met een vuurwapen in de lucht heeft geschoten is een 22-jari- ge man uit Soest dinsdag door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot 240 uur dienstverlening en zes maanden voorwaardelijke gevange nisstraf. De rechtbank achtte bewe zen dat de Soester door te schieten zijn oudere broer heeft bedreigd. De verdachte ging in oktober vorig jaar verhaal halen bij zijn aan harddrugs verslaafde broer, omdat deze hun moe der zou hebben mishandeld. De broer verklaarde tegenover de politie dat de verdachte gericht op hem had gescho ten. Later trok hij deze verklaring weer in. De schutter zelf stelde dat hij in de lucht had geschoten om zijn broer te kalmeren. De rechtbank achtte net als de officier van justitie alleen dat laatste bewezen. Zij vond het wel bijzonder kwalijk dat er op het moment van de schietpartij drie mensen in de buurt waren. De eis was een jaar gevangenisstraf. 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS SOEST - STEENHOFFSTRAAT 61 - TEL 035 -601 32 80 'Opmerkelijk', noemde raadsman mr. G. Olgers gistermorgen op de zitting van de Utrechtse bestuursrech ter de haast waarmee de gemeente Soest opeens het voormalig zieken huis Zonnegloren wil slopen. Soest wil dat de sloper maandag al begint, Olgers vroeg de rechtbank de vergun ning te schorsen. Hij vertegenwoordigt zeven huurders van voormalige verpleegsterswoningen op het terrein aan de Soesterberg sestraat, dat de gemeente wil terugge ven aan de natuur. De overige 47 wo ningen worden bewoond door zoge noemde huisoppassers. Mr K Haagen van de gemeente ver klaard dat maandag alleen wordt be gonnen met de sloop van het hoofdge bouw. Daarna komen de overige wo ningen aan bod, terwijl de verpleeg sterswoningen in het Berkenbos voor lopig nog blijven staan, in ieder geval totdat de huidige huurders andere huisvesting hebben gevonden. Zij krij gen een urgentieverklaring van de ge meente in hun zoektocht. De meeste bewoners willen echter he lemaal niet verhuizen. Ze zijn erg blij met hun woningen midden in het bos. Zij gaan ervan uit dat, als eenmaal het hoofdgebouw met de grond gelijk is gemaakt, ook hun woningen tegen de vlakte gaan. Mr. Olgers stelde dat de gemeente met het verlenen van de sloopvergunning in strijd heeft gehan deld met het bestemmingsplan. Vol gens de raadsplan ligt het ziekenhuis in een waterwingebied. De kelder van het gebouw is meer dan tweeënhalve me ter diep en daarom is een aanlegver- gunning vereist. Deze vergunning is Een herserikneuzing, nekletsel, ge- zichtsletsel, een klaplong en beschadigd ruggenmerg zijn voor een 29-jarige man uit Tilburg de gevolgen van een bot sing nabij paleis Soestdijk. Hij reed met zijn motorfiets over de Amsterdamse- straatweg in de richting van Baarn, toen een 61-jarige Soester automobilist via de vluchtstrook wilde keren. Op het moment dat de auto de rijbaan weer opreed, passeerde de motorrijder. De twee voertuigen knalden op elkaar. De rijbaan werd geruime tijd afgezet om het slachtoffer medische hulpverle ning te bieden. Twee ambulances en de traumahelikopter, die op de weg land de, verschenen ter plekke. Nadat de motorrijder was gestabiliseerd, werd hij met de ziekenwagen naar het AZU gebracht. Nieuwe coupe Nieuwe haarkleuring Nieuwe make-up Zuidpromenade 2° Soest Telefoon 035 - 601 6ó ?3 pak 4 stuks 1.98 200 gram kilo 100 gram nooit aangevraagd. Olgers noemde de sloopplannen erg prematuur. Hij vond dat de gemeente vooruitloopt op de wijziging van het bestemmingsplan die nog door de pro vincie moet worden goedgekeurd. Of die wijziging nu wel of niet de goedkeuring van de provincie kan weg dragen, de gemeente wil sowieso het terrein teruggeven aan de natuur. Het heeft het 26 hectare tellende perceel voor vijf miljoen gulden gekocht van Amstelland. Deze projectontwikkelaar mag dan tevens aan de straatzijde vijf kapitale villa's bouwen en krijgt van de gemeente medewerking voor woning bouw op de locaties van het huidige asielzoekerscentrum aan de Albert Cuyplaan en de Mavo Soest aan de Valeriaanstraat. Deze afspraak maakt deel uit van een omvangrijkere overeenkomst, waarbij ook projectontwikkelaar Netjes is be trokken. Hij betaalt de gemeente de vijf miljoen die nodig is voor de aanschaf van het Zonnegloren-terrein. In ruil hiervoor mag Netjes de 96 apparte menten, waarvoor hij al een bouwver gunning heeft, permanent laten bebou wen. Mits de provincie instemt met de noodzakelijke bestemmingsplan-wijzi ging. Komt die er niet, dan moet Soest aan Netjes 4,25 miljoen terugbetalen. Dat financiële risico neemt de gemeen te, het Zonnegloren-terrein moet in ie der geval natuurgebied worden en daarom wil de gemeente de sloper (Asbo) aanstaande maandag al laten beginnen met zijn werk. Olgers stelde dat de plannen in strijd zijn met het Streekplan van de provin cie Utrecht en dat de bestuursrechter onlangs een soortgelijke grondruil in Nigtevegt heeft verboden. Gert Huttinga van de gemeente stelde dat het ziekenhuis, afhankelijk van de wijziging van een bestemmingsplan, best mag worden gesloopt. Indien de huidige zorgbestemming gehandhaafd blijft, wil de gemeente gewoon slopen. De transacties tussen de gemeente, Amstelland en Netjes passeren over morgen de notaris. Omdat er voor de gemeente haast is geboden, zal de be stuursrechter maandag al uitspraak doen. Het moest een feest worden van en voor de Soester bevolking. Sport hal Beukendal stond gereserveerd, een komisch toneelspel was in de maak, ideeën voor activiteiten wa ren geboren, kortom de voorberei dingen waren in volle gang, maar de Soester bevolking liet het afwe ten. Die brengt 1 januari 2000 liever in familie- of andere kring door. Daar om is het millenniumfeest dat de gemeente Soest die dag wilde hou den afgelast en wordt er op maan dag 3 januari een 'traditionele' re ceptie gehouden in het gemeente huis. Het was de bedoeling dat toneel spelers, zangers, musici, dansers en kunstenaars uit Soest een hoofdrol zouden spelen in het komisch to neelspel 'De Bruilof van Kloris en Roosje'. Verschillende oproepen en de goede bedoelingen van de ge meente ten spijt, was het aantal reac ties op één hand te tellen. Met de tekstschrijvers Eit Algra, Ab Faas en Jan Visser hebben het College en de organiserende commissie daarom besloten het millenniumfeest en de uitvoering af te blazen. In plaats daarvan schrijft het drietal andere teksten voor 'Hét millenniumfeest van Soest', waarin met gevoel voor ironie zal worden teruggekeken op de ontwikkelingen in Soest en dat zal worden uitgevoerd op maandag 3 januari. Door wie is een week na het besluit van de gemeente nog niet duidelijk. 'De Bruiloft van Kloris en Roosje' was vanaf 1707 jarenlang het ko misch naspel van Vondel's 'Gijs- brecht van Aemstel'. Kloris en Roos je waren de (schoon)ouders van Thomasvaer en Pieternel. Gemeen tesecretaris Wim de Kam en Els Stolwijk ver tolkten de laatste jaren Thomasvaer en Pieternel tijdens de recepties van de gemeente. In het kader van de nieuwe eeuw werd be sloten een andere invulling te geven aan de v/'ering van de jaarwisseling. De nieuwjaarsreceptie zal nu ge woon op de avond van de eerste werkdag plaatsvinden in het ge meentehuis. Daar kunnen inwoners van Soest de College-leden en an dere plaatsgenoten de hand schud den, luisteren naar een toespraak van burgemeester Hans de Widt (zijn laatste nieuwjaarsrede als bur gemeester) en 'Hét millenniumpro bleem van Soest' bijwonen. in Soest voor de Aanmelden: tel- 601 41 52 automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Kijk op pagina 20 Op zondag 17 oktober kunt u bij Nijhof terecht met al uw vragen over uw interieur. Wij hebben een ruim aantal stylisten uitgenodigd, die u van vrijblijvend interieuradvies kunnen voorzien. Wellicht wordt u geholpen door een stylist van een van de bekende woon bladen Ariadne Wonen, DoehetZelf Wonen of VT Wonen. Beleef de zondag in style en kom langs bij Nijhof. 17 OKTOBER OPEN VAN 10.00 - 17.00 UUR bouwen woonworen. baorn Nijhof, Minervaweg 3. 3741 GR Boarn, Telefoon 035 54 86 111 li

Soester Courant | 1999 | | pagina 1