Victor Roose goes for victory! n langs eybaltoernooi )e Zon: een vijfsterrenverblijf Derde scholen-volleybaltoernooi Luchtmachtofficieren beëdigd Duidelijkheid over het Luchtvaart Monument [odelbouw De Rabobank, midden in de samenleving Agenda Informatiedag de Pruttelpot Hulpverlening i Medische dienst Kerkdiensten PAGINA 12 Soesterberger in Paris-Dakar-Cairo 2000 et museum inelkrakers nemen cleding ter waarde 'an 7 mille mee Klaverjassen Unieke films te zien in Militaire Luchtvaart Museum Wandeling langs paddestoelen op terrein Abrona 'Samenwerking is de uitdaging' 'De Drie Eiken' Ingezonden brief: Extra subsidie ja, gesuggereerde invulling nee! Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Woensdag 20 oktober 08-12 markt, Rademakerstraat 14.30 kindershow, Dubbeldekker Donderdag 21 oktober 09.45 themamorgen PCOB, Drie Eiken 11.30 schoolvolleybal, Banninghal 20-24 avondvliegen Vrijdag 22 oktober 15.00 jeugdinstuif, Burgstede 19.30 kaarten, Burgstede Zaterdag 23 oktober 10.00 rommelmarkt, Drie Eiken 21.30 flowerpowerfeest, Gouden Leeuw 20-24 avondvliegen Zondag 24 oktober 10-14 paddestoelenwandeling, Sterren- berg Dinsdag 26 oktober 10.00 start filmweek, Museum 20.00 darts, Gouden Leeuw 20-24 avondvliegen Woensdag 27 oktober 08-12 markt, Rademakerstraat 10-16 filmweek, Museum Meer berichten over Soesterberg op pagina 18 Woensdag 27 oktober is men van 13.00 tot 14.00 uur van harte welkom in de peuterspeelzaal De Pruttelpot om de speelzaal te bekijken, kennis te maken met de leidsters, informatie in te winnen en inschrijven van kinderen vanaf ander half jaar. Ook voor kinderen die al aan gemeld zijn is het leuk om een kijkje te komen nemen. Van maandag 18 oktober tot en met zaterdag 23 oktober 1999 is het spaart eest bij de Rabobank, met een EXTRA HOGE RENTE op de Spaar-Vast-Rekening (storting vanaf 1000,-): 1 Rabobank 5,00% rente bij een vaste looptijd van 10 jaar* 4,30% rente bij een vaste looptijd van 5 jaar* Bovendien ontvangt iedere spaarder tijdens het spaarfeest een leuke attentie!!l •(Rentetarieven gelden van 18 oktober tot en met 30 oktober 1999) Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 ook werd ze ingezet voor gewon- insport en VIP-vluchten. ederland en de luchtmacht te pre en werd op 30 juni 1973 het de- ratieteam The Grasshoppers op- t. Een Engelse vertaling van de :haan die op het squadron-em- i was afgebeeld. Ze waren in bin- en buitenland bekende gasten en erden zelfs in het Engelse Fairford r Douglas Bader Trophy', voor de vliegdemonstratie, oriëntatie van ly en precisie van de vliegmanoeu- 'ege ouderdom en bezuinigingen in 1995 afscheid van deze helikop-, i van The Grashoppers genomen, /an deze toestellen staat sindsdien t Militaire Luchtvaart Museum. lit spel zo leuk vinden, dan zijn in >orthal inschrijfformulieren aanwe- 'oor aanmelden bij AGAVS. Een ad gratis trainen en daarna pas be-, m is de volgende stap. Maar AGA- organiseert voor haar jeugdleden t volleybal ook disco's, schaatsen en ire verrassende activiteiten. igdinstuif dat de groepen 3 t/m 5 niet aan hel Dien-volleybaltoernooi mee kunnen n, wordt voor hen op vrijdag 22 ok er, van 15.00 tot 17.00 uur een leu1 jeugdinstuif in dorpshuis Burgstede Tganiseerd. Alle jongens en meisjes groep 3 t/m 5 zijn welkom om deel lemen aan geinige spelletjes, die stie- n met volleybal te maken hebben, t is spelenderwijs kennismaken leybal van AGAVS. )onderdag 6 januari 2000 gaat de r0(e uitdaging voor Victor Roose Jeginnen in Dakar. Net zoals zijn ^ader in het verleden diverse keren de auto heeft gedaan, zo zal Vic- or het nu op de motor proberen. 5vvars door de grote en hete Sahara woestijn, met maar één wens: op 23 anuari 2000 in Cairo aankomen, amen met pa Rob zit hij thuis aan ta- en praat over deze immense op- racht of het slechts om een taxirit gaat. ntussen gaat regelmatig de telefoon en rorden aanvragen voor vervoer door jievrouw Roose behandeld. Waarom o'n moeilijke klus Parijs-Dakar, als er oveel andere mooie dingen zijn. Zowel als zoon glimlachen. 'Dat zit nu een- ial in je bloed, het is een uitdaging, in zoiets gaat van vader op zoon, dat ou je niet tegen', aldus Rob Roose. «Ju is Victor Roose met zijn 28 jaren ok geen kleintje, want op driejarige eeftijd maakte hij zijn eerste rit op de riewieler van Soesterberg richting Jtrechl. Toen hij 17 was ging hij op de jrommer even naar Italië. Niemand oorde iets van hem en na veertien da- en was hij weer terug. 'Ja, dat was chitterend, een belevenis. Het jaar aarop heb ik die reis nog eens per rommer gemaakt', reageert Victor la- hend. Die drang of kracht, hoe je het ok mag noemen, ging over van vader p zoon. Want Rob Roose reed negen ;eer dwars door de Sahara, maar dan in en auto. De laatste keer was in 1997. liet alleen heeft Victor het Soesterberg- e taxibedrijf van hem overgenomen, >ok op het sportieve vlak treedt hij in de oetsporen van zijn vader. Apriliateam )e staat van dienst van Victor Roose is 1 behoorlijk. In 1988 clubkampioen ross 125 cc; 1989 op een Honda XR 00 in de race Baja Aragon-Zaragoza; 1990 wordt hij 2e rooky in de Austra- Safari en reed hij in datzelfde jaar race Lignano - Sabiadoro; in 1991 ïaakt hij drie keer zo'n rit, waaronder verwoestende Rally van de Vde Cen- lario. Ook de jaren daarna laat hij ationaal, maar vooral internationaal én dat hij zijn mannetje op de motor :aat. Dat wordt ook in Italië gezien en zijn naam wordt genoemd in het motor team van Aprilia Italia. Als zijn optre den in de Marathon Elba 500 en in de Rally Trans Africa succesvol is, staat het Apriliateam ineens voor de deur. Ze moeten Victor hebben, want hij is hun man en zo kreeg hij de motor 'Aprilia 650 Pagaso' onder zich, een racemon ster voorzien van veel techniek, speciaal voor hem gemaakt voor de grote strijd Paris-Dakar. Een uitdaging waarop Vic tor onmiddellijk ja zei, ondanks protes ten van moeder en vriendin. Nu doet hij dagelijks kracht- en conditietraining om bij het begin van het nieuwe millennium zijn naam waar te maken. 'Het gaat niet om het winnen, want ik doe deze woestijnrit voor het eerst. Het is meer de uitdaging om als mens en machine die rit te kunnen uitrijden. Natuurlijk krijg je steun van goede Aprilia-monteurs, maar het blijft mate riaal dat het ineens kan begeven. Ik hoop op een dosis geluk', aldus Victor. Met steun van vader Rob Roose, die zeker bij de start in Dakar aanwezig zal zijn, werken ze keihard om in alle op zichten die grote zandvlakte van de Sa hara de baas te blijven. Dat hij door het Italiaanse Apriliateam is uitgekozen, wil niet zeggen dat alles betaald wordt. 'Was dat maar waar. Het kost mijzelf heel veel geld en ik hoop dat ik wat steun krijg van bijvoorbeeld bedrijven die me willen sponsoren. Maar ook financiële hulp van particulieren is van harte wel kom'. Wil men weer weten over Victor en zijn grote uitdaging, dan is dat te verkrijgen via zijn huisadres: Rademakerstraat 27a - 3769 BB Soesterberg, tel. 0346- 352203, fax: 351219. Maar ook via e- mail: victor@roose.demon.nl of zijn ho mepage: http://www.roose.demon.nl. Zondag 24 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pr. V.d. Heijden; canto- res Zondag 10.30 prs. V.d. Zandt en v.d. Heijden; gemengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 kand. D.M. v.d. Wel, Zeist STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00- maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Platzerweg 227, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. kken in het Militaire Luchtvaart Mu- ïm. De Internationale Plastic Model- s Society organiseert in samenwer- ïg met het museum de 'National* am demonstreren diverse model- uwclubs de kunst van het bouwen van Ddelbouwliefhebbers komen in d< rfstvakantie tot 24 oktober aanhunL donderdag 7 oktober werd het oormalig Keerpunt op het terrein an Sterrenberg onder de nieuwe De Zon' in gebruik geno- odelbouw Manifestatie'. In het mu- ien. Een grondige renovatie heeft t oude gebouw volgens één van de ewoners omgetoverd tot een vijf- estuurbare) schaalmodellen. Het Me errenverblijf. De bekende voetbal- ano Gilde toont diverse bewegend* nstructies. Op het museumterreii •men dagelijks modellen van race-au- 's, 4-wheeldrive auto's en vrachtwa-j ns in actie. Onder de vleugels van de useumvliegtuigen varen in een issin tot in detail uitgewerkte scheeps- odellen, die radiografisch worden be- uurd. an de receptie van het museum is tiji ïns de modelbouwweek een programj aoverzicht verkrijgbaar, zodat de bei >eker geen enkele demonstratie hoer missen. Het museum is van dinsdaj >t en met vrijdag geopend van 10.01 >t 16.30 uur; op zondag van 12.00 t< 7.00 uur. De toegang is n< r John van de Brom verrichtte de ectaculaire opening. >ndom de jaarwisseling vertrok een intal bewoners van locatie Sterrenberg lar het voormalige Zonnegloren, van- de drastische verbouwing van het ibouw Cluster Keerpunt/Flat. Omdat met meer personen op één kamer :pen hadden ze de wens geuit iets ;er privacy te hebben. En die ging in "Iing. Ongeveer negen maanden lurde de verbouwing en zo werd een ld gebouw veranderd in een schoon, Ider huis, voorzien van vele moderne lakken. Op 8 en 9 september was de grote dag voor de bewoners; ze gen weer terug naar hun Sterrenberg. :t grote ogen keken ze naar al dat iois; een eigen kamer waar je je spul- jes op kon bergen. Ze mochten zelf irgordijnen en meubilair uitzoeken en kamer gezellig maken. 'Ik kon de »te nacht bijna met slapen van ple zier. Ik kon de hele nacht wel lachen', i c feaeei lij een snelkraak in een bedrijfspand SËgeerde Willemien. an de Stemerdingweg is een grote part? leding buitgemaakt. De waarde van dt lestolen goederen bedraagt zevendui- end gulden. De daders verschaften ziel oegang door een pui te forceren, ver noedelijk met een auto. De kraak werc fijdagnacht gepleegd. donderdag 7 oktober werd het ge- officieel overgedragen en kreeg een eigen naam: De Zon. In het tpunt, de kerk van Sterrenberg, ;n alle bewoners met hun familie en lere belangstellenden bijeen geko men. Namens het bestuur sprak mw. Mygriet Euverman, divisiemanager van locatie Sterrenberg, de bewoners toe en («jgjeiteerde ze met deze feestdag. Nog benadrukte ze dat iedereen nu een vrijdag 22 oktober is men vanaf 19.3( ïur welkom in dorpshuis Burgsted* eigen kamer, toilet en douche had en /oor een kaart- en jokeravond. De prij eeni gezamenlijke ontmoetingsruimte, zen alsmede de verzorging van de in 'Mét andere woorden, ook hier 'Zorg op wendige mens zijn ook deze keer al maat', aldus Euverman. De Zon was volgens haar het eerste bewijs van de omgekeerde integratie, die zich in de toekomst verder op het terrein van Ster renberg zal gaan uitbreiden: huizen waar mensen met een handicap zelfstandig kunnen wonen. Ze bedankte de bewo ners die zoveel hadden meegemaakt. 'Bedankt voor jullie begrip en hartelijk liciteerd met jullie nieuwe bewo- nam John daarop een aanloop en ver volgens verdween de bal met een dro ge harde knal door het papier. De Zon was nu helemaal overgedragen. Rruim John van de Brom schiet De Zon open. dertig bewoners genieten van hun nieu we 'vijfsterrenverblijf vanouds. lens de bewoners kwam Willemien [et podium. 'Ik wil de bouwvakkers Het Militaire Luchtvaart Museufl jj? organiseert een bijzondere lucht vaart-filmweek. Bezoekers kunnei nr genieten van unieke films en docv hartelijk danken voor alles wat ze ge- mentaires over de militaire lucht daan hebben, want het is prachtig. Wat vaart. hebben ze het mooi gemaakt. Eindelijk no hebben we onze kamer', aldus Wille- De films, a&omaig u.t de archieven va mi Qok b B een d<J_ t wLT 1 vfnh krot horen hoe blij hij ook met zijn ka- fnTfiLT,. 6 l°t me' 3 "ter was. Daarna volgde de rondleiding in de filmzaal van het museum. - - 6 - Het programma van de luchtvaart-! week is: dinsdag 26 oktober: 10-11 ui en van 11-12 uur: The ThunderboU 13-14 en 15-16 uur: De slag om Eng' land. Woensdag 27 oktober: 10-11 Wi in the air, the fated sky; 11-12 Battle Britain; 13-14 Desert-air force; 14- Combined ops; 15-16 Round the clo< Donderdag 28 oktober: 10-11 en 11-1' Overlord; 13-14 en 14-15 Battle of Bn tain deel I en II, 15-16 Report from th! aircraft carrier of Korea. Vrijdag 29 ok tober: 10-12 vierdelige serie: Een bevlc gen geschiedenis. Zondag 31 oktobei 12-14 vervolg serie: Een bevlogen ge' schiedenis; 14-16.30 films gekozen dcn1 het publiek. :on men zelf zien dat het inderdaad vijfsterrenverblijf was geworden, iral de bewoners genoten van zoveel ïgstelling en lieten trots hun kamers toen kwam de echte opening, waar Dral de bewoners naar hadden uitge- fcen. Voor een geopende deur was een i>te zon van papier geplakt. Niemand ider dan de voetballer John van de Dm, van voetbalclub Vitesse kwam ir voren. Het was duidelijk dat hij Bk bij de bewoners heel wat fans heeft allemaal de bal wel eens trap wilden fcven. John liet hen even dollen, maar et lukte hen niet de bal tegen de papie- fcn zon te krijgen. Onder groot gejuich Morgen, in de herfstvakantie, gaat de derde scholen-volleybaltoernooi voor de drie basisscholen in Soesterberg van start om te strijden voor de 'Volleybal- Plus-Bokaal'. Alle leerlingen van de groepen 6 t/m 8 worden uitgenodigd om meisjes- en jongensteams samen te stellen bestaande uit 3 tot 5 deelnemers per team. Extra spannend wordt het voor de Postiljonschool. Zij hebben de wisselbeker al twee keer gewonnen en kunnen dit jaar bij winst de bokaal de finitief in hun bezit krijgen. Echter zul len de beide andere scholen alles in het werk stellen om dat te voorkomen, met andere woorden het wordt een bijzon der spannend toernooi. Het wordt don derdag 21 oktober in de Banninghal gehouden, aanvang 11.30 uur en duurt tot ongeveer 14.30 uur. Naast spelers worden ook veel fans, ouders en belang stellenden verwacht. Stel dat veel jonge ren dit spel zo leuk vinden, dan zijn in de sporthal inschrijfformulieren aanwe zig voor aanmelden bij AGAVS. Een maand gratis trainen en daama pas be slissen is de volgende stap. Maar AGA VS organiseert voor haar jeugdleden naast volleybal ook disco's, schaatsen en andere verrassende activiteiten. Jeugdinstuif Omdat de groepen 3 t/m 5 niet aan het scholen-volleybaltoernooi mee kunnen doen, wordt voor hen op vrijdag 22 ok tober, van 15.00 tot 17.00 uur een leu ke jeugdinstuif in dorpshuis Burgstede georganiseerd. Alle jongens en meisjes van groep 3 t/m 5 zijn welkom om deel te nemen aan geinige spelletjes, die stie kem met volleybal te maken hebben. Dat is spelenderwijs kennismaken met volleybal van AGAVS. Op zondag 24 augustus is men van 10.00 tot 14.00 uur welkom voor een paddestoelenwandeling over het terrein van Sterrenberg. Onder leiding van na- tuurgidsen worden belangstellenden rondgeleid tussen de ongeveer 160 soor ten paddestoelen die daar voorkomen. De wandeling is geschikt voor het hele gezin en het is handig om een spiegel tje of loep mee te nemen om ze nog beter te kunnen bewonderen. Ook kan men door middel van ruiken, voelen en zien de paddestoelen ontdekken. De deelname aan deze wandeling is gratis en er is voldoende parkeergelegenheid. Ook honden zijn welkom, mits aange lijnd. Tip? neem de camera mee. Rommelmarkt Op zaterdag 23 oktober is men van 10.00 tot 14.00 uur welkom in het dien stencentrum De Drie Eiken voor de bekende najaarsrommelmarkt. Ook deze keer zijn er diverse waardevolle spulletjes die in de verkoop gaan. De opbrengst wordt besteed aan de vervan ging van het oude servies. Modeshow Op maandag 25 oktober wordt er om 10.00 uur een modeshow in de recrea tiezaal van De Drie Eiken gehouden. Speciaal voor 55-plussers wordt de mode getoond voor de nabije toekomst. Muziekmiddag Op dinsdag 26 oktober wordt men om 14.00 uur uitgenodigd voor een muziek middag. Onder leiding van mw. Legers tee is het dan: 'Kun je nog zingen, zing dan mee!' Alle 55-plussers zijn van har te welkom. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Vrijdag 8 oktober werden voor 'het front van de troep' 29 luchtmachtof ficieren op de bakermat beëdigd. Een plechtigheid waarbij ca. 135 burgers aanwezig waren, familie en bekenden van de officieren, opge leid aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda en klaar om in de gelederen van de Koninklijke Luchtmacht te worden opgenomen. Het blijft altijd een indrukwekkende plechtigheid als een aantal jonge man nen en vrouwen luid en duidelijk te ken nen geeft gekozen te hebben voor een job binnen de Koninklijke Luchtmacht. In een hangar zo groot als een voetbal veld stonden alle vertegenwoordigers van de KLu aangetreden, met elkaar zo'n 250 personen. Direct tegenover de opgestelde 29 officieren zaten de fami lie, vrienden en bekenden. De ceremonie is voor de militair duide lijk, maar zichtbaar onbekend bij de bur gers. Het zou misschien goed zijn dat de luchtmacht de service overneemt van de landmacht. Een spreker legt daar duide lijk uit wat er gaat gebeuren en wat er van de burgers wordt verwacht. Want wanneer moeten ze nu gaan staan: 'wat moet ik nu doen?' Zelfs was er een vriendelijke burger die de groet beant woordde die de commandant zoals ge bruikelijk vooraf bracht. In militaire kringen zou je dat bijna een incident kunnen noemen. De commandant ver diende een schouderklopje, gezien de voortreffelijke wijze waarop hij het ge heel commandeerde. De beëdiging verliep zelf vlot. Acht keer klonk het: 'Zo waarlijk helpe mij God Almachtig' en 21 keer: 'Dat beloof ik'. Een gegeven dat mogelijk voer is voor psychologen en zij die belast zijn met het; welzijn van de geestelijke verzorging binnen de luchtmacht. De Kapel van de Koninklijke lucht macht was opvallend sterk aangetreden en dat was niet alleen aan het volume goed te horen. Hoe zij het Wilhelmus gedragen kunnen spelen! Er is maar één muziekkorps waarbij je dan de nekha ren omhoog gaan. In zijn toespraak noemde de plaatsvervangend Bevelheb ber der Luchtstrijdkrachten de samen werking als één van de belangrijkste gedragscodes binnen de luchtmacht. 'In je eentje krijg je geen vliegtuig in de lucht. Dat doen wij samen. Daarin ge ven officieren niet alleen leiding, maar ook het voorbeeld en dat is wat de luchtmacht van jullie verwacht'. Een ceremonie die de 29 jonge officieren nog lang zal heugen als een hoogtepunt in hun carrière. (Reactie op artikel 'Comité Luchtvaart Monument Blij' in de Soesterbergse Courant van 13 oktober 1999.) Het artikel 'Comité Luchtvaart Monu ment Blij' in de Soesterbergse Courant van 13 oktober 1999 geeft mij aanlei ding een aantal opmerkingen te maken. 1. Het comité spreekt over 'De Vleugel' als zijnde een monument. 'De Vleugel' is echter een kunstwerk, dat óók als luchtvaart- en luchtmachtmonument dienst doet en beleefd kan worden. 2. Uitspraken als 'belabberde situatie van het monument' en 'belabberde toe stand waarin De Vleugel in haar omge ving moet zien te overleven' hebben een toonzetting die noch recht doet aan het kunstwerk, noch aan de omgeving. 3. Kunstenaar Jan de Baat heeft de om geving op zich in laten werken bij het vormgeven van zijn ideeën over hoe het kunstwerk eruit zou moeten gaan zien. Vervolgens heeft hij de directe omge ving van het kunstwerk (plaveisel rond de sokkel en de twee dijkjes) bij zijn ontwerp betrokken en dit gepresenteerd aan de commissie beeldende kunst en de gemeente. Met de verdere inrichting van de omgeving heeft hij zich niet be zig gehouden, daar dit niet in zijn op dracht was begrepen. De opmerking dat Jan de Baat samen met de leden van het comité geprobeerd heeft de gemeente te overtuigen dat de directe omgeving een onlosmakelijk deel uitmaakt van het to tale kunstwerk, is dus een vertekening van de werkelijkheid. 4. De opmerking dat een toezegging ge daan zou zijn dat de directe omgeving zou worden aangepakt, is onjuist. Jan de Baat heeft van het begin af aan de di recte omgeving (plaveisel en de twee dijkjes) bij zijn ontwerp betrokken en niet meer dan dat. 5. De opmerking dat er geen geld meer zou zijn (voor aanpak van de omge ving), terwijl dit bedrag wel in de begro ting was opgenomen is onjuist. In de begroting zijn alléén de kosten opgeno men van ontwerp en realisatie van het kunstwerk (inclusief het plaveisel en de twee dijkjes) en niet meer dan dat. 6. Het comité zegt de positie van de commissie beeldende kunst binnen de gemeente niet te begrijpen. De doelstel ling van de commissie beeldende kunst is het college van burgemeester en wet houders te adviseren over de bevorde ring van de productie en plaatsing van kunstwerken in de openbare ruimte van de gemeente Soest. Daarbij worden voorstellen gedaan over mogelijke kun stenaars die daarvoor in aanmerking komen. De commissie houdt zich dus bezig met kunst en niet met andere za ken zoals bijvoorbeeld groenvoorzie ning, straatverlichting of herinrichting van straten. 7. Het comité vraagt zich af of de ver antwoordelijkheid van de commissie beeldende kunst ophoudt als der ergens iets is neergezet en of er dan niet meer over de kwaliteit van kunst gewaakt hoeft te worden. Gesteld wordt dat kwaliteit van kunstwerken toch ook de directe omgeving is die uiteindelijk de kunst maakt wat het moet zijn. Op zich is dit juist, echter met inachtneming van het gestelde onder punt 3 tot en met 6. 8. Ik hoop met deze reactie een aantal zaken duidelijk gemaakt te hebben en waar nodig heb ik een aantal zaken rechtgezet. A. Blommers-Biezeno, wethouder van kunst en cultuur In de Soesterbergse Courant van 6 en 13 oktober wordt gesuggereerd dat ik gezegd zou hebben dat de gemeente de omgeving van het monument opknapt en de verlichting aan de Kampweg rea liseert. Dit is pertinent onjuist. Het is juist dat wij meer subsidie van de provincie kunnen krijgen voor de reno vatie van de Rademakerstraat, en dat wij daardoor bepaalde wensen kunnen invullen, die in het originele plan zijn uitgewerkt. Deze wegen zijn o.a. de ver binding Rademakerstraat-Dorpsplein (Ekrispad) en de kruising Rademaker- straat-Kampweg-Montgomeiyweg-Ban- ningstraat. Met het monument heeft dat niets te maken. Dit om valse verwach tingen te voorkomen. Pierre Storimans

Soester Courant | 1999 | | pagina 13