Sloop Zonnegloren toegestaan PRIMO En dit zijn de knallers van deze week: pjespak 12 f5 Él' Boerkoel kapt ermee Soest maakt 2000 een leerjaar' 1.89 7,98 4.95 2.99, SSintiatuin Bedrijfsverzamelgebouw aan Weteringpad start 4e fase Het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal Bestuursrechter stelt gemeente in gelijk Vertrek om gezondheidsredenen I Installatietechniek B.V. A. van der Lee 3 Actueel 5 Actueel 12 Cultuur 15 Sport Verkrachter moet vijftien maanden cel in Container en telefooncel kapot door vuurwerk Parkeren in blauwe zones leidt tot veel bekeuringen Plaquette van Visserstaete weg VANAF f 150,- JAN SLUYTER Gemeenteraad royaler dan College van B. en W. Politie ontdekt j bijtoeval kleine hennepkwekerij Geslotenverklaring aan laars gelapt Van Breukelen Vast-goed 8c Assurantiën NEFKENS ,erS SOEST W'Cali OPEL O Del Monte bananen Tarwebolletjes Magere riblappen kil° Gekookte Gelderse worst 100 gram 0.99 Jean Balmont wijn Perssinaasappelen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Andere manier van corrigeren Succesvol zijn in je relatie, gezin, werk en leven De afbraak van voormalig zieken huis Zonnegloren en omliggende gebouwen is maandag in gang gezet. Nog voordat de rechter maandag middag bepaalde dat de vergunning terecht is verleend, begon Asbo in opdracht van de gemeente 's mor gens met de sloop. De werkzaamhe den zullen ongeveer zes maanden in beslag nemen. De huurders van de voormalige ver pleegsterswoningen in het achterliggen de Berkenbos hadden de bestuursrech ter gevraagd de sloopvergunning (die de gemeente zichzelf had verstrekt) te schorsen. Volgens hun raadsman is een speciale vergunning vereist, omdat de gebouwen in een waterwingebied staan en er een kelder op 2,5 meter diepte ligt. Deze vergunning zou nooit zijn aangevraagd, Iaat staan verstrekt. Het oude zusterhuis van het voorma lige sanatorium is één van de eerste ob jecten die onder de slopershamer vielen. De sloop zal ongeveer zes maanden in beslag nemen. Foto: Goos van der Wilt In Soester politieke kringen is in het algemeen nogal verrast gereageerd op het aangekondigde vertrek van PvdA-fractievoorzitter Kees Boer koel. Hij heeft vorige week bekend gemaakt dat hij in december zijn raadslidmaatschap opgeeft. Zijn ge zondheid heeft daarbij de belang rijkste rol gespeeld. Boerkoel heeft volgens ingewijden zijn partijgenoten al voor de laatste gemeen teraadsverkiezingen meegedeeld dat hij de lopende raadsperiode waarschijnlijk niet zou volmaken. Het zou aanvanke lijk de bedoeling zijn geweest dat hij pas kort voor de nieuwe verkiezingen (2002) zou opstappen, maar de proble men met zijn gezondheid - hij heeft dit jaar een dotterbehandeling ondergaan - zijn de doorslaggevende factor geweest en hebben zijn vertrek versneld. Volgens Boerkoel moet hij, ondanks het succes van de ingreep, sindsdien al te grote (in)spanningen vermijden. Met de par tij had hij afgesproken dat hij de actie ve politiek na de begrotingsbehandeling voor gezien zou houden. Boerkoel wil met zijn vervroegde ver trek ook bewerkstelligen dat de PvdA- fractie alvast kan wennen aan nieuwe gezichten, ook al omdat zijn fractiege note Wil Stekelenburg mogelijk aan het eind van de raadsperiode vertrekt. Zij heeft intussen ook veertien jaar in de raad gezeten. Het derde PvdA-fractie- lid is wethouder Pieter ten Hove, die sinds 1994 politiek actief is en volgens ingewijden óók in 2002 zou willen stop pen. Invloedrijk Boerkoel betrad destijds de politieke arena nadat hij o.a. als voorzitter van de voetbalvereniging S.O. Soest flink aan de weg had getimmerd. Volgens velen heeft hij sindsdien een invloedrijke po sitie verworven, groter soms dan men op grond van de omvang van de partij in Soest zou mogen verwachten. Boer koel is in de gemeenteraad altijd zeer nadrukkelijk aanwezig; hij schuwt het debat niet, interrumpeert graag en veel MM Kees Boerkoel. en heeft zich in de loop der jaren dui delijk ontwikkeld tot het "gezicht" van de PvdA, na het vertrek van de enigs zins kleurloze Frans Kingma. Boerkoels nagenoeg onaantastbare po sitie kwam het afgelopen jaar enigszins onder druk te staan nadat hij - met name van de oppositiefractie Gemeen tebelangen Groen Soest - het verwijt kreeg dat hij (als ondernemer en direc teur van het constructiebureau Krab- bendam-Boerkoel) betrokken was bij een mogelijke "belangenverstrengeling" bij de nieuwbouw van de Rabobank en het zgn. plan-Roos. Voor zijn collega fractievoorzitter van destijds - Teun Middelkoop (CDA), die van hetzelfde werd beschuldigd - was dat mede reden om op te stappen. Boerkoel heeft zich tegen de aantijgingen altijd met kracht verweerd. Ook nu heeft de "affaire" bij zijn besluit geen enkele rol gespeeld, heeft hij laten weten. Kees Boerkoel zelf was de afgelopen dagen niet bereikbaar voor een persoon lijk commentaar. I SOEST T»l:0a-6037050 Fut: 035-6037046 Autobedrijf Officieel Citroen-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 16 De gemeente had vorige week gesteld dat ze de sloopvergunning niet kon wei geren en er wettelijk niets te verbieden viel. De sloop staat, aldus de gemeen te, los van de voorgenomen wijzigingen in het bestemmingsplan, waarvoor de procedure nog zeker een jaar zal lopen. De bestuursrechter stelde de gemeente maandagmiddag in het gelijk. Omdat de sloopvergunning niet was geschorst, zolang de bestuursrechter geen uitspraak had gedaan, liet de ge meente maandagmorgen de sloop al beginnen, dit tot frustratie van de huur ders van de Berkenbos-woningen. Had de rechter de sloopvergunning ge schorst, dan had de gemeente de werk zaamheden moeten staken, maar had ze wel alvast de bestratingen laten verwij deren. Delen van de kerk en het hoofdgebouw zijn inmiddels tegen de vlakte gegaan. Het terrein heeft nu nog de bestemming zorg. Het is de bedoeling dat het terrein een bosbestemming krijgt en wordt te ruggegeven aan de natuur, hoewel de vorige eigenaar Amstelland aan de zij de van de Soesterbergsestraat vijf luxe villa's mag bouwen. Dat is onderdeel van mega-deal die de gemeente sloot met Amstelland en projectontwikkelaar Netjes, eigenaar van het terrein van het voormalige Soester Natuurbad. De verpleegsterswoningen in het Ber kenbos blijven voorlopig gespaard voor de slopershamer. Zolang de huidige bewoners geen andere woonruimte heb ben, kunnen ze er blijven wonen. Ze genieten immers huurbescherming. In tussen onderhandelt de gemeente met ze en de huurders is voorrang toegezegd bij de toewijzing van een eventuele an dere woning. Benefietconcert 6 november info: JAN SMEEING In- en verkoop O.G. B.V. 035 - 601 25 57 vragen naar Manon Smeeing Er zijn nog kaarten beschikbaar. Te verkrijgen bij: VVV-kantoor, kantoren Rabobank Soest, Primera Zuid, Zuidpromenade Primera De Beer, Tamboerijn Tabak-gemakswinkel Bon, Laanstraat Boekhandel Marjolein, Soesterberg De Witte Burchthoeve, Soester Engweg Bo Mennijig op podium Paradiso. Mart Smeets boeiend in Arena. Geslaagd concert van SOV. Eerste thuiszege WZ'49 blijft uit. De Utrechtse rechtbank heeft vrijdag een 40-jarige man uit Soest veroor deeld tot vijftien maanden gevange nisstraf. De rechtbank achtte bewe zen dat de Soester zijn vriendin ge durende hun relatie meerdere malen heeft mishandeld en verkracht. Volgens de verdachte had het twee tal een sadomasochistische relatie. Twee deskundigenrapporten en een getuige-deskundige verklaarden ech ter dat het gedrag van de Soester niet binnen een SM-relatie paste. De rechtbank nam dat over. Ook het ar gument van de verdediging dat een van de deskundigen bevooroordeeld was, wees de rechtbank af. Zij vond dat de raadsman het rapport niet goed had gelezen. Tegen de Soester was anderhalf jaar cel geëist. Een afvalcontainer op de Tamboerijn en een telefooncel op de Di Lassostraat zijn vrijdagavond bezweken onder vuur werk. Om half tien werd de politie in geseind over de vernieling in het winkel centrum en twee uur later kon ze uitruk ken naar de Di Lassostraat. Bij de tele fooncel werden vuurwerkresten aange troffen. Jeugd die zich in de buurt op hield, zei van niets te weten, maar werd gesommeerd weg te gaan. Op het Centraal Justitieel Incasso Bu reau maken ze bijkans overuren, al is het alleen maar om de stroom parkeerbon nen uit Soest te verwerken. Vrijdag en zaterdag controleerde de politie weer op het gebruik van de parkeerschijf in de blauwe zones in Soest-zuid en in de Van Weedestraat. In zuid werden 66 bekeu ringen uitgeschreven, in het noordelijke winkelcentrum zestien. De overtreders kunnen een boete van negentig gulden verwachten. De herinneringsplaquette van Vis serstaete is spoorloos. De roze, marme ren plaat is vermoedelijk in het weekein de gestolen van het appartementenge bouw op de hoek van Dalweg en de Steenhoffstraat. Voorheen stond daar het St. Josephgebouw. Een 64-jarige vrouw deed aangifte van de diefstal. Nieuwe coupe Nieuwe haarkleuring Nieuwe make-up Zuidpromenade 2° Soest Telefoon 035 - 601 86 13 De Soester politiek neemt langza merhand wel wat van de gebruiken over van het plaatselijk roemruchte Groot Gaesbeeker Gilde. Zoals het Gilde eens in de zoveel jaren graag wat extra uitgeeft voor het welbevin den van de mensen (het traditione le "leerjaar"), zo lijkt ook de ge meenteraad enigszins aangestoken door de behoefte om het geld te la ten rollen. Dat kan tenminste afge leid worden uit de manier waarop de raad vorige week de begrotings behandeling voor het jaar 2000 af rondde. Ondanks de bezweringen van met name de WD-wethouder van Financiën Neks Blommers liet de raad zich vori ge week woensdagavond van z'n royaal ste kant zien. Dat zien we de laatste ja ren niet vaak meer. De politiek legde zijn verlangens neer in een stuk of 18 moties, waarvan de meeste het met een forse raadsmeerderheid haalden en die voor het merendeel allemaal geld gaan kosten. De raad putte daarvoor met graagte uit het geraamde overschotje van een kleine 250.000 gulden op de begroting voor het komende jaar. Ove rigens bleek dat de politiek ook nog wel wat wensen heeft om het verwachte overschot van 1999 te besteden, maar dat zal volgend vooijaar nog blijken. Raadbrede steun was er in elk geval voor de "burgemeestersmotie", waarin In een woning aan de Citer heeft dè politie maandagmorgen bij toeval een kleine hennepkwekerij ontdekt. In een kelderkast van één bij één meter trof ze 25 planten aan. Die werden, evenals de lampen en andere attributen, in beslag genomen. De 26-jarige bewoner was niet thuis tij dens de inval, maar hij zal zich nog bij de politie moeten verantwoorden. De vondst was een toevalstreffer. De politie was naar de woning gegaan om een deurwaarder te begeleiden die volgens een gerechtelijk bevel spullen in beslag kwam nemen. Om dat er niemand thuis was, forceerde de deurwaarder zich toegang tot de woning. Even later deed de politie de bijzondere ontdekking in de kelder kast. Tijdens een controle op de A.P. Hil- horstweg heeft de politie donderdag vijftien automobilisten bekeurd. Ze had den de gesloten verklaring aan hun laars gelapt. Ook een bromfietser kreeg een bon, omdat hij geen helm droeg. zie pagina Z automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 6012364 kilo zak 6 stuks 1.19 IHMHMi Merlot en Cabernet Sauvignon net 2 kilo Soest bij de rijksoverheid gaat aandrin gen op compensatie voor de eigen in spanningen ten behoeve van de veilig heid (surveillanten en zo). Dat kost niets (de motie wel te verstaan), maar kan misschien ooit nog wat geld opleveren. Verder kreeg de VVD nu eindelijk bre de steun (met uitzondering van het CDA) om de onafhankelijke voorzitter van de gemeentelijke klachtencommis sie voortaan gewoon "ombudsman" te noemen. Andere moties werden, nu de raad toch in een vrijgevige bui verkeerde, even eens met tamelijk groot gemak gehono reerd. Zoals bijvoorbeeld het voorstel van de WD om structureel 10.000 gul den uit te trekken voor het stimuleren van culturele projecten: 7500 gulden voor projecten die door twee of meer culturele instellingen worden georgani seerd, en 2500 gulden per jaar voor een publieksprijs, ter aanmoediging van een eenmalige activiteit. Dat kan nog tot heel wat moois in Soest leiden. GroenLinks-Progressief Soest smaakte het genoegen om de (bijna traditionele) motie voor het verlengen van de subsi die van het Marokkaanse vrouwenpro ject aanvaard te zien. De PvdA scoor de met het voorstel voor het subsidië ren van een trapliftje voor de tennisclub in Soesterberg. De raad ging ook ak koord (behalve GroenLinks en GPV) met de uitgave van nog een 50.000 gul den voor het opknappen van kinder speelplaatsen. Ook het door een aantal partijen fel begeerde woonwensen- onderzoek(je) - het gaat tenslotte om een telefonische enquête - a raison van 26000 gulden gaat door. Verder gaat het gemeentehuis op voorstel van D66 binnenkort over op (iets duurdere) "groene" stroom en komt er een fonds van 50.000 gulden waaruit kleine sport- voorzieningen betaald kunnen worden. Op maandag 25 oktober, 16.00 uur, begint de bouw van 13 bedrijfsunits aan het Weteringpad. Wethouder ruimtelijke ordening B. Krol ver richt de officiële handeling. Het bouwplan is ontwikkeld door Jans sen de Jong Plancoördinatie uit Son en Breugel. De verkoop is verzorgd door Van Haselen Makelaars uit Amersfoort. Voorafgaand aan de huidige fase zijn reeds drie eerdere fasen ontwikkeld en verkocht. De ontwikkeling van klein schalige bedrijfsunits voorziet voor de regio Soest in een grote behoefte. Dat blijkt wel uit het succes van de eerdere fases en de zeer voorspoedige verkoop van fase 4. Kopers zijn o.a. een stome- rij/suedereiniging, groothandel in elec- tronica, reclamestudio, atelier voor landschapsinrichting en tuinarchitectuur, groothandel in automatiseringsappara tuur en diverse kopers hebben een unit als beleggingsobject aangekocht. De units worden casco opgeleverd met een elektrisch bedienbare overheaddeur, een vrije hoogte van ca. 6.40 m. en een maximale vloerbelasting van 1.500 kg/ m2. Parkeren kan ruimschoots op eigen terrein. Na de gereedkoming van deze vierde fase bedrijfsunits resteert Janssen de Jong nog een perceel aan de Ko ningsweg. Voor deze prominente loca tie wordt in overleg met de gemeente Soest een andersoortige ontwikkeling onderzocht. Volgende week verschijnt in deze krant de multiple choice-spelling- prijsvraag voor het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal. Deze wedstrijd wordt voor de vierde ach tereenvolgende keer georganiseerd door de Stichting Literaire Activi teiten Soest (SLAS), op woensdag avond 24 november om 20.00 uur in de Raadzaal van het Gemeente huis. De beste vijfentwintig inzenders van het proefdictee worden geselecteerd voor de wedstrijd op 24 november a.s. Verder worden vijf VIP's uitgenodigd mee te doen. Dat zijn vijf secretaresses/secre tarissen uit Soest (zie de oproep van vorige week), van wie de namen bin nenkort worden bekend gemaakt. Nieuw is dat de deelnemers aan het Groot Soester Dictee dit jaar zélf gaan corrigeren. Niet hun eigen werkstuk, maar dat van hun buurman/buurvrouw. En met een andere kleur pen, door de SLAS uitgereikt. Een jury bestaande uit SLAS-mensen zal daarna nog een keer de tien minste-foutenmakers nauwkeu rig nakijken. Ook de deelnemers op de publieke tri bune krijgen na afloop onmiddellijk de juiste tekst uitgereikt. Ook dat is nieuw. De tekst, die zelfs voor de SLAS-be- stuursleden geheim wordt gehouden, wordt gemaakt en voorgelezen door de Soester spellingdeskundige Ton Majoor. Nadere informatie: tel. 6014283. Workshop 5-6 NOVEMBER DezeVworkshop richt zich op het oplossen van problemen. Persoonlijk succes is afhankelijk van de dialoog met jezelf, de ander én de omgeving. Doel van de workshop: leren eigen kracht met succes te gebruiken en hiervan te genieten. Praktijk voor Psychotherapie Mirjam Boon Informatie 035 -60 37 115 De Alocasia 'Polly' wisselt van kleur. Streep na streep. Deze Miss Polly is een binnenplant met mooie sierlijke bladeren. Inclusief grijze of ivoorkleurige vaas: Van 19.95 voor AMERSFOORT JH&msterdamseweg 139, Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 wvw.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS koopavond: do. en vrij. tot 21.00 uur. Ma. t/m za. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 uur.

Soester Courant | 1999 | | pagina 1