Visser LI 1 0 r Bo Menning op podium van Paradiso Griftland: zeven mille voor DWG Omleiding van en naar Amersfoort e Soest, M/V Het blijft genieten! 'OEBÉE PAGINA 2 WOENSDAG 20 OKTOBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 3 Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Maak een afspraak met De Hypotheker bij u in de buurt: Steenhoffstraat 66, 035-6036000 i Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Erg toegankelijk Profielschets I Van Leeuwenkamp jurylid bij Flybaü I Specialist* Ook voor service moet u bij ons zijn Daarom naar De Hypotheker! Optimisme rode draad in liedjes finalist GP van Nederland De Soester Duinen Courant je de voorkeur. i natuurlijk van 035 - 60141 52. Leerlingen voeren actie voor project op Filippijnen Lezing over Harry Mulisch zeer actueel Vrouw moet haar rijbewijs inleveren Hoofdwond vrouw Onze wildspecialiteiten? Snelkraak in drogisterij: parfum weg Asfalt wordt 's avonds en 's nachts vervangen Olivier IKER M/V Waarom naar De Hypotheker? KSTER 13.00 - 22.00 uw -/%. 00 - -/&. OOjouv. tKm IMWl Zuidpromenade 5,3768 EM Soest, tel. 035 - 602 43 14 Adviseur Evert-Jan Wijers en secretaresse Henriêtte Beijersbergen Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Steenhoffstraat 66, Soest i De Hypotheker "De muziek die Bo Menning onder de naam Finnley's Sea maakt, is voor iedereen erg toegankelijk, iedereen kan iets uit zijn muziek halen wat hem/haar raakt Zijn teksten gaan meestal over dagelijkse dingen, zoals het leven, de liefde, de relaties en hemzelf." Aldus de jury van de voorronde van de Grote Prijs van Nederland, het bekendste popconcours van ons land. De jury bestond uit John Ca- meron (Claw Boys Claw), Neeltje Mooring (Doublé T music) en Mark Rits erna (journalist Uitmagazine en voormalig lid van Raskolnikov). De belangrijkste zinnen in de "Profiel schets Burgemeester Soest 2000" zijn deze: "De omvang van de gemeente zal zich volgens het geldende beleid beper ken tot de ca. 45.000 inwoners die de gemeente nu telt. Grote bouwplannen die Soest zouden kunnen opstoten in de vaart der volkeren" zijn niet meer aan de orde." Ijzersterke tekst. Het einde van Ge meentebelangen Groen Soest is in zicht. Wanneer je 23 jaar hebt gestreden voor de slogan "Soest blijft Soest" en je schrijft als wethouder Ruimtelijke Or dening c.a. in september 1992 het voor woord voor het historische document "Structuurvisie Gemeente Soest", die nog steeds als een rots overeind staat, is het goed te ervaren dat deze groene, linkse politiek aan het eind van de twin tigste eeuw raadbreed gesteund wordt. Na de hierboven geciteerde situatie schets van Soest in de komende jaren vervolgt de auteur van de Profielschets met de volgende keiharde stelling: "Een moeilijk en dynamisch proces van ver betering van de kwaliteit van wonen, werken en (even binnen de bebouwde kom omringd door een met zorgvuldig heid in stand te houden groen buitenge bied zal een stevige sturing vergen". Daar kan de nieuwe burgemeester het mee doen. Nog enkele krenten in de pap: Liever vrouw dan man. Geen eerst benoemde burgemeester en ook geen carrière-af- bouwer. Geen deel uitmakend van par tijen. Beperkte betaalde en/of onbe taalde nevenfuncties. Procesmanager. Daadkracht gericht opstimuleren en coördineren van de bestuurlijke activi teiten. Kernzin in de hele Profielschets is: "De recente ontwikkelingen maken duide lijk dat in Soest de komende jaren veel aandacht zal worden besteed aan DE KWALITEIT VAN HET LEVEN EN WONEN IN SOEST." De laatste negen woorden staat dik gedrukt in het stuk. Dat schreeuwt in de naaste toekomst om een nieuwe Structuurvisie, maar dan op het gebied van Welzijn en Cul tuur. Om de kwaliteit van leven en wo nen in Soest veilig te stellen en een beet je in evenwicht te brengen met bijvoor beeld de Sport (weer 50.000 gulden er bij in de begroting 2000). Een nieuwe burgemeester zou daar misschien stu ring aan kunnen geven. P.S. Twee weken geleden weigerde het kopstuk van "Voorlichting en Commu nicatie mij de "Profielschets Burge meester Soest 2000" te geven. De goede man van de afdeling "Wandelende In formatiefolders" gaat per 1 januari 2000 met de VUT. Wethouder Krol suggereerde tijdens de begrotingsbehandeling vorige week dat een personeelswijziging hem de moge lijkheid biedt de aanbevelingen van het voortreffelijke rapport van de (eenmali ge) Rekenkamer "Voorlichting Gewo gen" (juni 1997!) uit te voeren. De nieuwe burgemeester boft maar met zo'n wethouder. (wordt vervolgd). Hans van Leeuwenkamp uit Soest is sinds kort officieel Flyball-jurylid van de KNK Gynophila. Hij zal actief zijn in de landelijke competitie van deze honden sport. Van Leeuwenkamp heeft eerst een jaar stage gelopen. Tevens is hij cor respondent geworden van het maand blad Onze Hond. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60 •t Volledig objectieve en 100% onafhanke lijke hypotheek bemiddeling Kosteloos advies op maat Keuze uit vele hon derden hypotheek varianten De meest gunstige voorwaarden Alle fiscale aspecten tot op de gulden voorgerekend Begeleiding van A tot Z gedurende het hele aankoop traject Ook na het afsluiten van de hypotheek volledige service BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Zondag 31 oktober Aanvang 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 34.50 p.p. Culinaire parade van: soep, salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten, met groente en aardappelgarnituur Als slot een feestelijk ijsje Bel en reserveer, dan zit u zeker. Ook een Bourgondische buffet op: 28 november RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM r s zoekt voor één van astigd te Soest, een k tlijkse financiële >p MBO-niveau heb- de accountants be- 3760 AL te Soest. weg, eg, Kromme- Mick Jagger, David Bowie, Tina Turner, Bryan Adams, 2Unlimited, alle groten der muzikale aarde ston den al in Paradiso en zondag 28 no vember mag ook Bo Menning, een nog onbekende Soester van 18 jaar, het heilige podium van de voorma lige kerk betreden. In de muziek tempel van Amsterdam behoort hij de tot de vijf finalisten in de catego rie zangers/tekstschrijvers van de Grote Prijs van Nederland. "Ik probeer er nuchter onder te blijven. Als ik ergens bang voor ben, is het dat ik naast mijn schoenen ga lopen", zegt de jonge muzikant die voor de gelegen heid de artiestennaam Finnley's Sea heeft aangenomen. Het is maar voor even, want wat er eind november ook gebeurt, Bo Menning blijft zijn band Diaz trouw. "Als ik solo zing, hoor ik de band op de achtergrond, maar het geeft niet dezelfde kick als wanneer ik met de band speel. Dit is voor mij een tussen doortje om te kijken hoe onze nummers het bij het grote publiek doen." Bo Menning denkt niet aan de hoofd prijs van 12.500 gulden noch aan de publieksprijs van twee mille, het meest van alles wordt de zanger en gitarist ge grepen door het idee dat hij straks, in Met de meest uiteenlopende acties hebben leerlingen van het Griftland College vrijdagmorgen 6900 gul den verdiend voor een project op het Filippijnse eiland Negros. Via de Derde Wereldgroep Soest wordt het geld doorgesluisd naar de ont wikkelingswerkers die de lokale be volking ondersteunen. De scholieren uit de tweede klas waren ook dit jaar vindingrijk. Zelfgemaakte popcorn, sleutelhangers en sieraden De politie heeft van een 43-jarige vrouw uit Soest het rijbewijs ingevorderd. Dat werdgedaan, omdat ze onder invloed van alcohol achter het stuur was gekro pen. Op de Koninginnelaan zag een ge tuige haar zondagavond zonder verlich ting slingerend rijden en ternauwernood botsingen voorkomen. De ingeschakel de politie hield haar iets verderop aan en constateerde dat ze onvast ter been was en veel te veel alcohol had genut tigd. werden verkocht, ouderen werd enter tainment aangebonden, er was een mar- mottenbak, anderen gingen met zelfge bakken icake langs de deur en er waren leerlingen die statiegeld verzamelden en de winkelwagentjes van supermarkt- klanten wegbrachten in ruil voor de gul den die er in zat. Om hun acties op poten te zetten, kre gen de tieners een rijksdaalder als start kapitaal. Vrijdagmorgen gingen ze, in groepsverband, in Soest, Baarn en Bun schoten de straat op. Om één uur 's middags verzamelden ze zich in het schoolgebouw aan de Noorderweg, waar het geld werd geteld. Dankzij het enthousiasme van de kinderen en de on dersteuning van een aantal ouders kon worden vastgesteld dat de opbrengst goed is. Die wordt gebruikt om kleine boeren op Negros op weg te helpen. Met hun bedrijfsvoering. Vermoedelijk omdat haar tas tussen de spaken kwam, viel een 75-jarige fietsster maandagmiddag op de Varenstraat. Daarbij liep ze een flinke hoofdwond en een geschaafde knie op. De vrouw werd later behandeld in Molendael. Ongeveer negentig gulden verdienden deze vier scholieren met het verkopen van zelf gepofte popcorn. Foto: Goos van der Wilt ftAÜ, GRlLt. A RESTAURANT (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 03S-6018252 1' 5 In de nacht van maandag op dinsdag is een drogisterij aan de Tamboerijn doel wit geweest van snelkrakers. Ze sloegen een raam van de winkel in, haalden er oner meer een voorraad parfum uit weg en vluchtten vervolgens in een auto in de richting van de Koningsweg. De ge waarschuwde politie zette de omgeving nog af, maar vond de daders niet meer. Gistermorgen was nog niet bekend wat er prcies wordt vermist, omdat de offi ciële] aangifte nog niet was gedaan. De lezing over Harry Mulisch, die mor genavond in Artishock om 20.00 uur wordt gehouden, is zeer actueel sinds de Amsterdamse auteur vorige week de prestigieuze Frans prijs Prix Jean Mon- net de Litérature Européenne 1999 won met zijn roman "De Ontdekking van de Hemel". Van "La Découverte du Ciel" zijn in Frankrijk inmiddels tienduizend exemplaren verkocht. De lezing wordt, op uitnodiging van de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS), gehouden door de neerlandi cus dr. Jos Buurlage (48) uit Amers foort, die vorige maand in theater De Lieve Vrouw Harry Mulisch mocht in terviewen over zijn oeuvre en filosofie voor een uitverkochte zaal belangstel lenden. De bibliofiel Buurlage promoveerde dit jaar op Nederlands grootste schrijver, die in 2000 het boekenweekgeschenk zal schrijven. Hij zegt: "Het werk van Mulisch is fascinerend. Ik ontdek tel kens weer wat nieuws. Hij prikkelt de lezer. Hij daagt de lezer uit." Dr. Jos Buurlage Aan de hand van drie A-viertjes met fragmenten en gedichten, die aan de bezoekers morgenavond worden uitge reikt, zal Jos Buurlage zijn lezing, met als titel "Harry Mulisch en de tegencul tuur", illustreren. De spreker zal worden ingeleid door Jan Visser. Toegang: f 7,50. Artishock-leden: f5,-. Met ingang van maandag 25 okto ber start de gemeente Amersfoort met het vernieuwen van het asfalt op de Birkstraat en Amsterdamse- weg op de aansluiting met de Barch- man Wuytierslaan. De onderlinge aansluitingen van deze wegen wor den volledig afgesloten. Van 21.00 tot 06.00 uur zijn ze afgesloten. De fietspaden zijn uitsluitend voor het (brom)fietsverkeer beschikbaar. Vanuit Amersfoort wordt het verkeer richting Soest omgeleid via de Stichtse rotonde, Utrechtseweg en Amersfoort- sestraat naar Soesterberg. Via de Van Weerden Poelmanweg en de Soester bergsestraat kunnen auto's en motoren Soest bereiken. Het verkeer vanuit Soest zal via de tegengestelde richting naar Amersfoort worden geleid. Ook lijnbus sen en taxi's moeten van de omlei dingroute gebruik maken. Op de wegvakken van de Birkstraat, Amsterdamseweg en de Barchman Wuytierslaan freest men de oude asfalt- lagen weg. Daarna brengt men nieuwe asfaltlagen aan. Om de hinder zo veel mogelijk te beperken worden de werk zaamheden 's avonds en 's nachts uitge voerd. Men denkt voor het werk vier a vijf avonden en nachten nodig te heb ben. Overdag zijn de wegvakken wel te beryden. De verkeerslichten zullen an ders functioneren dan men gewend is. De regelautomaat ontvangt geen signa len van het langsrijdend verkeer, omdat de detectie in het wegdek in de perio de van de werkzaamheden en enkele dagen erna ontbreekt. Busverkeer Tijdens de werkzaamheden worden ook de bussen van lijn 70 Amersfoort-Soest omgeleid. De omleiding zal ook 's avonds zo'n vijf minuten extra tijd kos ten. In Soest zullen de bussen de haltes richting Soest-Zuid mogelijk een enkel minuutje eerder passeren. De bussen naar Amersfoort zullen vanaf Soest- Zuid direct vertrekken en dus drie a vier minuten de halte bij het winkelcentrum "Zuidpromenade" eerder passeren. Vanaf die halte rijden de bussen via de Soesterbergsestraat, Van Weerden Poel manweg, Amersfoortseweg, Utrechtse- weg, Stichtse Rotonde en de Daam Fockemalaan direct door naar de halte "Wiranda" aan de Barchman Wuytier slaan in Amersfoort. Vanuit Amersfoort zullen de bussen ook zo snel mogelijk vertrekken en met enige vertraging in Soest arriveren. Via communicatieapparatuur zullen de chauffeurs zo goed mogelijk afspraken maken met hun collega's om de aanslui tingen in stand te houden. Vanuit Soest vertrekt de laatste bus, die via de Birk straat rijdt, om 20.30 uur vanaf Soest- Zuid NS en vanuit Amersfoort de bus van 20.50 uur vanaf Amersfoort NS. Vanuit Soest vertrekt de bus om 20.57 uur in plaats van 21.00 uur naar Amers foort via de omleidingsroute. Vanuit Amersfoort zal de bus van 21.20 uur vanaf het station via de omleidingsrou te Soest te bereiken. De haltes "Van Lenneplaan", "De Birkt" en "Zand- laan" op de Birkstraat en "Birkhoven", "Dierenpark" en "de Vlasakkers" wor den na 21.00 uur op de betreffende avonden niet bediend. I Bilthoven >or een enthousiaste en/of bediening, ;n per week. i, bel ons dan! 28 59 38 Voor een overzichtelijk hypotheekadvies op maat en het afsluiten van de juiste hypotheek door een persoonlijke adviseur die u kosteloos al het werk uit handen neemt. navolging van veel van zijn voorbeelden in - een vermoedelijk vol - Paradiso een kwartier lang zijn eigen liedjes mag spelen. Hij schreef de teksten en de ak koorden van de twintig nummers, waar uit het repertoire van Diaz bestaat. In zijn slaapkamer staat zijn bureau voor het raam, want als Bo Menning niet naar buiten kan kijken, kan hij zijn crea tieve ei niet kwijt. "De teksten die ik schrijf ontstaan uit dingen die ik mee maak, zie gebeuren. Ze gaan over rela ties, liefde, het leven, dat klinkt als een cliché, maar zo is het nu eenmaal. Je hebt jezelf gevormd, je beleeft dingen, maar het moet niet te persoonlijk wor den. Als het te emotioneel is, te diep zit, dan lukt het nog wel met de muziek, maar worden m'n teksten allemaal cli- ché's." Positivo Bo Menning is een positivo en dat is terug te vinden in zijn teksten. "Ik kijk heel optimistisch tegen dingen aan en dat probeer ik aan het publiek over te brengen, want ik merk dat veel van mijn leeftijdgenoten vaak pessimistisch zijn. Ik schrijf niet altijd vrolijke liedjes, maar de rode draad is telkens het optimis me." Op muzikaal gebied trachten Bo en de bandleden Joeri Skovajsa en de Baar- naar Erwin Struik hun handtekeningen te zetten. "Een groep als de Backstreet Boys is fake en nep, alle liedjes lijken op elkaar. Niet dat wij nu uniek zijn, maar vernieuwend kan altijd. Wij proberen wat anders. Het akkoorden-schema kan normaal klinken, maar dan spelen we er een ander ritme op, zodat het boeiend blijft." Diaz zorgt met akoestische, pop en rocknummers ook voor afwisseling. De bandleden voelen elkaar goed aan, vindt Bo. Hij schrijft de teksten en het leeuwendeel van de muziek, maar be trekt de anderen erbij. "Ik vind het niet leuk om alle partijen te schrijven. Het is een uitdaging om ergens mee aan te komen en te zien wat er uitkomt. Als je zelf alles schrijft, merk je dat bijvoor beeld de gitarist niet blij is met zijn par tij. We staan allemaal open voor el kaar." De band oefent in een ruimte achter de woning van Bo's ouders. Tot juni trad Bo met Diaz, toen nog in een andere samenstelling, een keer of tien op, nu zoekt het drietal naar een basgi- tarist. Roxette Bo leerde op zijn achtste de eerste no ten spelen van zijn vader, maar de meeste aandacht ging uit naar atletiek. Tot hij op zijn dertiende ineens de bas gitaar van zijn vader tevoorschijn haal de. "Ik was helemaal weg van Roxette en speelde al hun liedjes mee op de bas." Nu is hij finalist in de GP van Nederland. Hij had zomaar een bandje ingestuurd en tot zijn verrassing werden uit de vierhonderd inzendingen zijn liedjes geselecteerd voor de voorronde, waarin vijftien zangers/tekstschrijvers mochten uitkomen. Enkele weken gele den stond Finnley's Sea in Rotown in Rotterdam. 'Words to Katie' is één van de drie liedjes, waarmee hij een finale plaats afdwong. Het akoestische num mer gaat over een vriendin die een moeilijke jeugd heeft gehad. "Het was bedoeld als een aanmoediging voor haar, daar zit ook weer dat optimisme in. Ze vond het wel leuk, of het gehol pen heeft, weet ik niet. Het is gewoon mooi, één van m'n beste nummers." De nacht voor de voorronde in Rotter dam deed Bo Menning, uit angst dat hij zich zou verslapen, geen oog dicht en keek hij naar een Duits muziekprogram ma. Zenuwen. "Met de band heb ik er geen last van, maar solo wel. Als je een fout maakt of een verkeerd akkoord pakt, is het meteen te horen." Eenmaal op het podium had hij geen last meer van nervositeit. Het lijkt hem geweldig om straks op het podium van Paradiso te staan. De familie regelt een bus, zo dat vrienden en kennissen Bo naar de hoofdstad kunnen volgen. Aanmoediging Wordt Bo een bekende muzikant? "Weet ik niet, ik maak gewoon muziek onderdag een 66 82 52 en dat blijf ik doen. Dit is voor mij een goede aanmoediging, maar muziek ma ken vind ik het belangrijkste en het leukste. Al zou er iemand van een pla tenmaatschappij komen, die wil dat ik iets solo gaan doen, ik ga toch met de band verder. We zijn alledrie heel gedre ven en hebben het idee dat we er wel komen. Na 28 november bestaat Finn ley's Sea niet meer. Bo Menning, finalist in de Grote Prijs van Nederland: Als ik ergens bang voor ben, is het dat ik naast mijn schoenen ga lopen. Dit is voor mij een goede aanmoe diging, maar muziek maken vind ik het belangrijkste en het leukste. n dakdekkersbedrijf Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- en badsanitair Dakbedekking x nieuwaanleg en technische installaties.

Soester Courant | 1999 | | pagina 3