STAK ƒ1679,- Hulleman opSek I "Als je een doel zet, geef 't dan een naam" Liefde ontstond op de dansvloer Zoektocht Inge Schouten nu ook op radio en tv Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan i Molendael i ACTUEEL r Uit onze PAGINA 4 WOENSDAG 20 OKTOBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 CCYtcvLcrcyUi kringloopcentrum SPULLENHULP HVOB U E E L ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Topjournalist Mart Smeets praat in 'Soester' Arena over topsport Unicef-verkoop i bij AH-Smitshof I al eind oktober Hond oorzaak van val baasje SUBARU X VOOR OOG ZORG Naar onderkomen rijlessen gehandicapten Auto vernield Auto gestolen Diamanten bruidspaar Snijders in middelpunt van belangstelling ,De T romsiager voor verkoopinforma- Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Passagier dronken man licht gewond Hoofdwond vrouw bij val in winkel Service bij Schoemaker te maken krijgt en rechtstreek hebt met de specialist zelf en t steeds wisselende assistenten" neuroloog uit. "Wat ik ook pret! 1 aan het werken in Medisch m Molendael is het gemakkelij- rleg met de huisartsen en het in kleine teams. Iedereen kent en weet elkaar te vinden." Ten oudt zowel de vrijdagochtend als tg spreekuur in Baarn. J De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 keiopeningstijden: dag t/m vrijdag van 0-17.00 uur; rdag 9.00-12.00 uur Hen brengen: dag, donderdag en vrijdag 10-18.00 uur rdag van 9.00-12.00 uur. Hen ophalen: elefonische afspraak ndag gesloten W NVOB Hd Bouw^aranl MEER DAN 35 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW \l OVATIE ONDERHOUD 601 50 73 - FAX (035) 601 74 96 it Centrale Voorlichting 32 AV Soest 55 N/MELDINGEN en overheaddeur tand tot grens i zwembad abri i schuurtje op kavel 12 1 tuinschuurtje ■reiden van het i blokhut woonhuizen i woonhuis schuur en rijwielstalling :en woonhuis :en woonhuis en carport ING ;unning nr. 96223 geweigerd we- l met het bestemmingsplan "Soest- In de gelegenheid stellen een ïwplan in te dienen, dat conform kte afspraak wél geheel aan het stemmingsplan voldoet. Partijen >gte stellen. uiten dat de ingediende beden- :en aanleiding geeft de procedu- stoppen; ener van de bedenking en de in- van het bouwplan te informeren het verslag van de bijeenkomst -09-99 toe te sturen; uteerde Staten verzoeken een ing van geen bezwaar af te het voorstel van de wethouder r mw. Schelvis naar voren ge- zienswijze grond verklaren; r mw. Van Nieuwburg gevraagde ing voor het gebruik van de /berging bij de woning Koningin- 159 als kleinschalig kinderdag- niet verlenen. unning verlenen. De indiener van jzen meedelen dat de zienswijzen :iding geven de vrijstelling als i artikel 23.2 letter b. van de ïgsplanvoorschriften niet te ver- ibeschikking uitvaardigen. ongegrond verklaard. Besluit tot en van de bouwvergunning en de ex artikel 19 van de Wet op de lijke Ordening in stand houden. 2,5 zitsbank Foxy stof microfacer Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum 4-10-99 5-10-99 8-10-99 5-10-99 5-10-99 8-10-99 5-10-99 5-10-99 5-10-99 5-10-99 4-10-99 5-10-99 5-10-99 I In verband met de komende verbou- I wing van de Albert Heijn-supermarkt 1 aan de Smitshof is de verkoop van Uni- cef-artikelen daar naar voren gehaald. De stand met de nieuwe kerstcollectie - met o.a. veel fraaie wenskaarten en I cadeau-artikelen - is daar dus niet eind 1 november, maar al eind oktober aanwe- zig. De stand staat er om precies te zijn C op donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag I 30 oktober. Met een hoofdwond en een pijnlijke rug I is een inwoner van Soest naar Molen- I dael gebracht. De man had het letsel opgelopen bij een val op Soester Eng- I weg. De man fietste daar en had zijn aangelijnde hond meegenomen. Toen de hond plotseling stopte en stilstond, moest de man zo hard remmen, dat hij voorover over de kop sloeg. abri 8-10-99 i dakkapel op het voor- akvlak 5-10-99 it bedrijfsunits (fase 4) 4-10-99 nghebbenden een gemotiveerd be- aarschrift worden gericht aan Bur- A Soest. Het bezwaarschrift moet jgediend. in 1, Afdeling Planologie en Bou- 30 uur. Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS Middetwfkstraat 40-42, Soest, "fel: 035-6014289 Over hockey: "Dat is een prachtige sport die ze in zeven landen spelen. In vier daarvan hebben ze honger en daar winnen wij van." In vloeiend Limburgs: "Steek je kop toch niet boven het maaiveld, dan loop je de kans dat ze je kop eraf sei zen. Maar Jean, als je je kop boven het maaiveld steekt, zie je meer, dat is toch veel leuker." Zijn taxi belandde in een file in Soest ("Of all places") en daarom arriveerde hij vijf minuten later dan gepland in de Axena van Holiday Inn. "Hier ligt ten minste geen gras," zei Mart Smeets en hij had zijn publiek meteen voor zich gewonnen. Lachend na weer een kwink slag of een actuele grap ("Ik heb ge hoord dat alle medewerkers van de Ra bobank dezer dagen op EPO worden getest"), maar meestal ademloos luister den directeuren, managers en andere hoogwaardigheidsbekleders van het lo kale bedrijfsleven, op uitnodiging van dezelfde Rabobank, naar de sportjour nalist die naar eigen zeggen in zijn vrije tijd bij de NOS werkt. Over topsporters: "Bij Studio Sport vol gen we topsport. U weet niet wat dat is. Ik kan het soms snappen, deels doordat ik zelf op niveau heb gespeeld (basket bal-red.), al lag dat meer aan het niveau van die tijd dan aan mij. Topsporters zijn mensen met een merkwaardige af wijking, die in de scheerspiegel tegen zichzelf zeggen: vandaag ben ik de bes te. Als wij dat zeggen, wordt dat niet geaccepteerd, maar topsporters hebben iets heel erg gedrevens. Zij kijken in de scheerspiegel en weten: vandaag moet ik excelleren. Of het nu Ruud Gullit, Yvonne van Gennip of Marco van Bas ten is, ze kijken en weten dat ze de beste willen zijn. Van Gennip? Scheerspiegel? Dan moet u de bijsluiter maar lezen, daar staat het op: haargroei. Al geldt dat niet voor Marco Pantani. U bent net als de topsporter. U zet wel uw doel, u wilt wel, maar toch onderscheidt de top sporter zich van u. Waarin weet ik niet." Afspraken Over topsport: "Hoe zit het met jullie Michael Boogerd. Waarom werd hij zondag geen wereldkampioen? Hij moest werken voor de ploeg, omdat zijn knechten niet opletten en het parkoers niet kenden. Hoe dacht Jeroen Blijle- vens, die hard kan fietsen, alleen niet in de bergen, dat hij een kans zou maken. Hij was zonder waarde voor de ploeg. Zorg dus dat je nooit van je leven men sen in de ploeg hebt, die het spel niet aankunnen. Topsport is afspraken ma ken, je zet een doel en je gaat werken. Korte termijn in de sport werkt hele maal niet, de lange termijn wel en zo zou het in onze normale maatschappij ook moeten." Mart Smeets vindt het leuk mensen te volgen, die hun hoofd boven het maai veld steken. Wat het Nederlands volley balteam tussen 1986 en de Olympische Spelen van 1996 deed, is voor hem hét voorbeeld daarvan. In het land van voetbal en schaatsen begrepen ze er aanvankelijk niets van, zelfs de verza melde Nederlandse sportpers niet. "Volleybal was de sport van Jan Pronk en Hedy d'Ancona, van dat mondje en dat mens. Wielrenners waren bezig me! hun eigen, kleine wereldje, maar de vol leyballers durfden het in 1986 aan om te zeggen: in Barcelona gaan we een medaille halen. Arie Selinger begon met wat ze noemden het Bankras-model. Wij gingen kijken en wat deden ze? Ze trainden. En wij, kritische volgers van de Nederlandse sportpers, zeiden: dat bestaat niet. In Nederland is voorberei ding twintig miljonairs in patserige au to's naar de kust brengen, ze vijf dagen laten wandelen op het strand, waarna de bondscoach zegt: we zijn klaar voor het WK." Over warming-up: "Doen wij genoeg aan warming-up in ons bestaan? Nee, wij beginnen gewoon. Probeer eens een alternatief te bedenken."Over cooling- down: "Arie Selinger is er met de vol leyballers mee begonnen. Doen wij dat? Nee, stom. Kleine oefeningen doen, een beetje praten, de spieren en gedachten tot rust brengen. Dat deden zij wel. De volleyballers trainden tot ze erbij neer vielen. Wij keken ernaar en vonden het eng. We vonden ze een sekte." Verliezerpoule Na een jaar eindigde Oranje als zeven de op het EK. Smeets: En de pers zei: moet je daar een jaar voor trainen? Een jaar later werd Nederland vijfde op de Olympische Spelen van Seoel. Smeets: "En dat vonden zij heel goed. Ze had den de verliezerpoule gewonnen en daar zijn Nederlanders heel goed in. Dat is hetzelfde als een prettige kus van je zus ter. Daar kun je verder niets mee."Het succesverhaal van de volleyballers is bekend. Smeets belichtte nogmaals de lange weg naar het goud, met anekdo tes, al dan niet geromantiseerd. Hoe Ron Zwerver lucratieve aanbiedingen afsloeg,.omdat hij een afspraak had ge maakt. Over twaalf lange mannen, die een maand lang over de wereld hadden gereisd om te trainen, te spelen en weer te trainen. Die afgepeigerd bij de lopen de band van Schiphol stonden te wach ten op hun koffers, dachten dat ze naar moeder de vrouw en hun eigen bed konden en te horen kregen dat de bus klaar stond. Selinger had nog een avondtraining op het programma staan. Smeets: "Als je in de top wilt eindigen, moetje in de kelder zijn geweest." Perfectie Over de zilveren medaille in Barcelona: "Het proces van de kerels die toen nog onbekend waren, snapten we niet. De drang naar buitengewone perfectie. Na ruzies en alles wat er meer gebeurde, lukte het. En dan ga je over 'we' praten. 'We' gingen naar Barcelona. Het was onze ploeg geworden. Het was geen sekte meer, de spelers hadden een naam gekregen. De halve finale tegen Cuba was perfecte topsport, zoals ik het zel den heb gezien. De één dook achter de bal aan, die de ander niet had gehaald. Zo moet het bij de bank en het bedrijf ook." In het Amerikaans/Nederlands van Avital Selinger: "Wij heeften een groot fout gemaakt. Wij heeften gezegd dat wij in Barcelona medaille zouden halen. Toen wij van Cuba had gewonnen, wa ren we zeker van medaille en ging ieder een stappen. Wij had onze finale tegen Cuba, dus moeten we doorgaan tot de volgende finale." Smeets: "Wat hij bedoelde is: als je een doel zet, geef dat doel dan een naam." Over de gouden plak in Atlanta: "Ze waren tien jaar verder. Weet u nog wat u tien jaar geleden deed? Bij wie u werkte?" Tegen een vrouw in het publiek: "U weet niet meer met wie u het tien jaar geledendeed?" Terug naar de finale: "En toen moesten we tegen die macho Italianen met hun mobiel in de achterzak, omdat de AEX kon worden doorgebeld. Samaranch nam plaats, Erica Terpstra was er nog niet. Ik weet nog dat ze van die smalle kuipjes hadden en geen schoenlepels.... Zes miljoen Nederlanders volgden via de televisie het spelletje, waarvan we de spelregels niet kennen. Dit was de laat ste kans na een reis van tien jaar. Tien jaar geen leuke Kerst, tien jaar geen schouwburg, tien jaar geen sociaal ge drag." Grapjes maken, vergelijkingen trek ken, anekdotes vertellen, een verhaal neerzetten. Mart Smeets was een uur lang boeiend in de Arena van Holiday Inn. Toen spoedde hij zich naar de uit zending van Studio Sport. Foto: Goos van der Wilt Plezier Uren na de zinderende finale ontving Smeets coach Joop Alberda in de stu dio. Na wat bekers zwarte koffie en broodjes kon hij zijn verhaal vertellen. Smeets: "Joop, wat heb je voor de finale als allerlaatste tegen die kerels gezegd? En toen zei Joop: we gaan het veld in en ik wens jullie hartstikke veel plezier. Tegen zijn publiek: "Plezier, daar gaat het om. Als je geen plezier meer in je werk hebt, ga dan iets anders doen. Ple zier is datgene wat succes van een klei ne tot een grote hoofdletter maakt. Weet u wat ik u wens? Heel veel plezier, ,want dat is het allerbelangrijkste." Mart Smeets. Sportjournalist, schrijver, columnist, gastspreker, globetrotter, sportfreak, Het is met hem een beetje zoals met Johan Cruyff. Je bent voor of tegen hem, maar ook zijn eventuele te genstanders zullen moeten toegeven dat de man zeer boeiend kan vertellen. Zonder één keer eh te zeggen overigens. Smeets kan een arrogante indruk wek ken, zoals topsporters en topcoaches die de wijsheid in pacht hebben. Logisch, Smeets is een topjournalist en weet waar hij over praat. Hij duwde zo'n beetje alle topsporters van de afgelopen 25 jaar een microfoon onder de neus, volgde hun verrichtingen, kent hun bijzonder heden en afwijkingen. Dineerde met ze, zat met ze in het vliegtuig, snoof hun zweet op in kleedkamers, probeert ze te begrijpen, geeft ze een kans en houdt ze een spiegel voor. Hij weet welke kleur ogen ze hebben en van velen wat ze ver dienen. Hoeveel Smeets voor zijn optre den in Soest incasseerde, daarover sprak hij niet. De Rabobank kreeg in ieder geval waar voor zijn geld. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG.GROTHESTRAAT 10-3761 CM SOESTDIJK-TEL.6013859 's Maandags gesloten De zoektocht van Inge Schouten naar een nieuwe accommodatie is og niet afgerond, maar na de schrijvende pers besteden radio en levisie nu ook aandacht aan haar aardrijlessen aan gehandicapten in zieken. [et de Stichting Het Rollend Paard laakt ze momenteel gebruik van het implex van de Stoethoeve, maar vóór 1 december moet ze een ander onder romen hebben, omdat ze niet verder wil aan de Birkstraat. romende vrijdag (19.00-19.30 uur) is se te zien in het televisieprogramma 'Lieve Martine'. De programmamakers lezochten met haar onder meer Den- lendal in Den Dolder. Of deze zorgin stelling de nieuwe thuisbasis wordt voor le rijlessen aan minder valide ruiters zal Ie komende maanden blijken. In het irogramma zijn tevens beelden te zien van een bezoek aan de Dienst Land bouwvoorlichting in Wageningen en rij lessen die Inge Schouten aan de Birk- f straat gaf. I Het zijn hectische weken voor de en- J thousiaste instructrice die enkele jaren geleden haar zekere bestaan in de maat schappij opgaf om zich te wijden aan het geven vaan paardrijles. Dat is haar roeping, zegt ze. Spoedig hoopt ze een tijdelijke, dan wel definitieve oplossing te hebben gevonden voor het huisves tingsprobleem. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met Joop Braber (tel. 6016911) of Geke Vellema (tel. 6022378), beiden van de Stichting Het Rollend Paard. Inlichtingen zijn even eens verkrijgbaar via internet: http:// members.tripod.lvcos.nl/CoPine/ nood2.html Op de Albert Cuyplaan is donderdag nacht de auto van een 23-jarige Soester vernield. Een onbekende brak de anten ne af en stak twee banden lek. Van een inwoner van Zeist is vrijdag nacht de auto gestolen. Die stond gepar keerd op de Smitsweg in Soest. De wa gen werd in het weekeinde teruggevon den in Vianep. Het diamanten bruidspaar stond eergisteren de gehele dag in de be langstelling. Familie, vrienden, me debewoners en -werkers van de Serviceflat Hoog Soestdijk en loco burgemeester Neks Blommers kwa men het echtpaar Snijders geluk wensen met hun zestigjarig huwe lijk. De heer B. Snijders (83) zal bij menige Soester wellicht nog bekendheid genie ten als oud-politieman. In het Soester korps werkte hij zich op van hulpagent tot adjudant. Hij werd geboren in Amersfoort, zijn vrouw (82) in Amster dam. Toen hij haar in een dansgelegen heid in de keistad zag, was de liefde geboren. Ruim driejaar later stapten ze in het huwelijksbootje. Het echtpaar kreeg vijf kinderen, onder wie drie dochters, en heeft inmiddels negen kleinkinderen en zeven achter kleinkinderen. Eén van de schoonzonen is Werner Paans, ex-directeur van Kas teel Groeneveld en oud-trainer van SW en Stam/SoVoCo. Ze wonen al geruime tijd in Soest en tegenwoordig hebben ze een apparte ment in Hoog Soestdijk. Ze zijn zeer te spreken over de hulp die ze daar krijgen van de verzorgers van Thuiszorg. Zeker zeven keer per dag krijgen ze hulp, om dat mevrouw Snijders zware reuma heeft. De heer en mevrouw Snijders Oud-politieman B. Snijders en zijn vrouw vierden maandag hun zestigjarige huwelijk. p0fD: Qoos van der Wilt kennen ze allemaal bij naam. De verzor gers van Thuiszorg waren maandag ook van de partij en zongen het jubilerende bruidspaar een lied toe, dat ze zelf had den bedacht. Namens het gemeentebe stuur kwam loco-burgemeester Neks Blommers de felicitaties overbrengen. Catering Party-service ƒ439.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ289.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ895.000,- kosten koper Kamperfoeliestraat SOEST Vrij gelegen met uitzicht over plantsoen, ruime mod. uitgebouw de midd.woning met berging. Ind.: hal, toilet m.k., kelderkast, ruime L-vormige woonk. met open haard, uitgebouwde keuken met inb.app. (o.a. oven, kookpl., koelk., afz.kap). Verd.: 3 ruime sllkm. en luxe douchecel met 2e toiJet, zolder met vaste trap en grote 4e sl.km. met dakkap. en berging. Deze woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van dubb. glas, parketvloer en mooi aange legde tuin. Ranonkelstraat AMERSFOORT In de gewilde bloemenbuurt en nabij de Soesterweg een goed on derhouden middenwoning met tuin, c.v., berging en achterom. Ind.: hal, m.k., uitgebouwde woonk., mod. keuken met inb.app., inpandige berging. Ver dieping: overloop, 2 sl.km., bad- km. met ligbad en 2e toilet zol der met vaste trap. Alg.: deze wo ning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van hete luchtverw., kunststof kozijnen en parketvloer. Sterrenbergweg SOESTERBERG-NOORD Vrij gelegen, op ca. 900 m2 grond, een geheel gemoderniseerd en uitgebouwd vrijstaand woonhuis met grote garage, paardenstal en schitterend aangelegde vrije tuin. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vor mige woonk. met parketvloer en schouw, mod. hoekkeuken met inb.app. (o.a. vaatwasmach., koelk., oven, gask.pl.) en bijkeu ken. Verd.: overloop, luxe badkam. met ligb. en apar te douche, apart 2e toilet, 4 sl.km. (2 met balkon), zolder met vaste trap en ruime 5e sl.km. Alg.: deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van extra isolatieglas, nieuwe gara ge, paardenstal (3m x 4m), aangelegde tuin met o.a. vijverpartij, bloemenkas, volière en meerdere terras- Burgemeester Grothestraat SOEST In het centrum van Soest gelegen opslagruimte bestaande uit: 1Overdekte opslagruimte van ca. 550 m2 met verdieping van ca. 100 m2. 2. Hal van ca. 72 m2 met een verdieping van ca. 72 m2. Gevraagde huurprijs 3.500,- per maand Gevraagde koopsom ƒ219.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ189.000,- kosten koper Albert Cuyplaan 33 SOEST Gunstig gelegerU(v-^- 4-kmr.) op de 4e et^j^^r^i^3pde begane grond. Albert Cuyplaan 59 SOEST Gunstig geiegerr^-^Xv^- met berg- ƒ298.000,- kosten koper Van Weedestraat 189 SOEST Op de 1e berging ;mr. appartement met en parkeerplaats. Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl fvj VBO lartement op de etage grond. Een 22-jarige Soester reed zaterdaga vond te hard over de rotonde van de Burgemeester Grothestraat. Toen hij de rotonde verliet in de richting van de Anna Paulownalaan ramde hij een lan taarnpaal. Bij de botsing raakte een 21- jarige inzittende uit Soest gewond aan zijn hoofd. Ook klaagde hij over pijn in zijn nek. Hij werd voor onderzoek naar1 Medisch Centrum Molendael gebracht. De bestuurder kreeg een rijverbod van vier uur en kan een forse boete tege moet zien. Bij een val in een supermarkt aan de Tamboerijn heeft een 62-jarige vrouw uit Drachten een hoofdwond opgelo pen. Het ongeval gebeurde donderdag, waarna ze voor behandeling naar Me disch Centrum Molendael werd ge bracht. t )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs I verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV de fect; wasautomaat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5