Rademakerstraat Renovatie Rademakerstraat gestart Bouwkeet sneuvelt voor Intocht van Sint-Nicolaas op zaterdag 13 november Kerstkaartenverkoop Odeon Piloten in de dop op vliegbasis Soesterberg Illegale reclame moet zo snel mogelijk verdwijnen Dorpshuis op de infotoer Gemeente verfraait terrein rond luchtvaartmonument BEZORG(ST)ERS Woensdag en donderdagavond: Cursus decoreren in Burgstede 'De Drie Eiken' Agenda Kerkdiensten I Medische dienst Mevrouw Wiggen blij met GSM Extra budget geeft meer mogelijkheden Unieke films in Luchtvaart Museum BEZORGERS BEZORGERS Griepvaccinatie Bijeenkomst KBO Majorettes Odeon Ademtherapie mogen na zege meedoen aan NK De gemeente rondom het m PCM Uitgevers zoekt voor de middag bladen NCR en Het Parool in Soesterberg. Geld verdienen doe je met een krantenwijk, 300,- per 4 weken. Dus ben je 15 jaar of ouder en wil je 's middags plm. 45 minuten kranten lopen, meld je dan nu gelijk aan. Inlichtingen en opgave 0346 - 57 52 68 tijdens kantooruren of bel gratis 0800-0230351 Op 3 en 4 november houdt Muziek vereniging Odeon 's avonds een huis-aan-huis-actie voor de verkoop van kerstkaarten. De Opbrengst komt geheel ten goede aan het jeugdorkest. Dit orkest, dat in 1996 is opgericht, heeft tot op heden kun nen bestaan dankzij een subsidie van de gemeente Soest. De subsidie is inmiddels stopgezet, waardoor de vereniging zelf zorg moet dragen voor het voortbestaan ervan. Dat dit orkest belangrijk is, is de afgelopen drie jaren wel gebleken. Doordat de jeugdige leden (al vanaf ong. 7 jaar) al zeer snel kunnen meespelen in een or kest wordt het plezier hebben in muziek maken gestimuleerd. Door de omzetting in 1994 van het orkest in de harmonie- vorm is de toename van met name jeug dige leden enorm. Wilden ze eerst niet op een koperen blaasinstrument spelen, nu willen en kunnen ze dit wel op een houten blaasinstrument, waaronder de klarinet een van de meest geliefde is. Vanuit het Spaanse Madrid werd bericht ontvangen dat Sint Nicolaas met zijn zwarte pieten op zaterdag 13 november om twee uur in het vliegdorp zal aankomen. 'Verdere berichten staan in de krant', stond onder de brief. De Dubbeldekker zat vol kinderen toen een mevrouw Van de Post een dikke gele brief bezorgde, waarop grote rode lakzegels zaten. 'Een brief uit Madrid', zei ze en toen werd het heel stil. 'Het is Odeon is blij met de blijvende toename van het aantal nieuwe leden. De vereni ging is nog steeds groeiende binnen al haar afdelingen. Diverse instrumenten kunnen nog steeds binnen alle orkesten gebruikt worden. Maar voor de aanschaf van deze instrumenten is veel geld no dig. Gelukkig lukt het elk jaar een groot gedeelte binnen te krijgen via de rom melmarkt. Maar met deze opbrengst al leen komt Odeon er niet. De kerstkaar tenactie is een actie die destijds speciaal voor en door jeugdige leden is opgezet. Uiteraard worden ze hierin begeleid door de ouderen leden. Op woensdag 3 en donderdag 4 novem ber zullen alle leden van Odeon kerst kaarten gaan verkopen. Deze kaarten worden in sets a 10 ex. met envelop ver kocht. De prijs is f 5,- per set. De inwo ners van Soesterberg kunnen door de aankoop van deze kaarten de jeugdle den steunen en daarmee een goede bij drage leveren aan de instandhouding van een groeiend orkest in Soesterberg. de sint', fluisterden de kinderen en vol spanning keken ze naar de juf die de brief volgens hen veel te langzaam open maakte. Heel statig en langzaam las juf de eerste regels: 'sint Nicolaas komt ook dit jaar naar Soesterberg en maar verder kwam ze niet. Een oorverdovend gejuich brak los waarop de mensen in De Drie Eiken verschrikt opkeken. Maar snel hoorden ze het van de klein tjes op de straat: 'De sint komt weer, de Sint komt weer, zaterdag 13 november' en zo snel ze konden renden ze naar huis. Daar. werden de pappa's bijna ge smeekt om de schoorsteen te vegen, want voor al die pakjes moet die wel schoon zijn. Sommige ouders schudden het hoofd, eind oktober en nu al praten over Sint-Nicolaas. Maar de kleine wijs vingertjes van de kinderen gingen om hoog: 'We hebben nu alle tijd om alles klaar te maken want dan zijn we niet te laat'. Vandaar dat vele pappa's nu met zwarte handen rondlopen en boven op het dak klimmen om die schoorsteen zo schoon en ruim mogelijk te maken. Nog zeventien nachtjes slapen. Meer berichten over Soesterberg op pagina 15 en 17 Op woensdag 10 november start in dorpshuis Burgstede de cursus 'decor eren met bloemen'. Deze cursus bestaat uit zes lessen en heeft als thema 'kerst'. Op zes achtereenvolgende dinsdagavon den leert men van 19.30 tot 21.30 uur diverse technieken om mooie kerstdeco raties te maken. De kosten van deze cursus zijn 55 gulden, exclusief materi aal. Voor opgavp of informatie: dorps huis Burgstede, tel. 351975. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Op 18 en 19 oktober bezochten meer dan 500 HAVO- en VWO In navolging van in Soest gaat de gemeente ook in Soesterberg optre den tegen illegale reclame op de openbare weg. Bedrijven die zich hieraan schuldig maken, krijgen een brief, waarin ze te verstaan krij gen dat de reclame-aanduidingen moeten worden verwijderd. Volgens de gemeente is er, vooral langs de Amersfoortsestraat, sprake van wild groei. Ze steekt de hand min of meer in eigen boezem door te stellen dat er nooit is opgetreden tegen het plaatsen van borden en andere reclame-uitingen, maar gooit het roer nu om. Alle illega le reclame en verwijzingsborden op de openbare weg moeten verdwijnen. Volgens het College kan een aantal bor den best worden verplaatst naar het ter rein van de betreffende terreinen. Door de uitbreiding van het industrieterrein is de reclame op de openbare weg toege nomen, maar het College heeft tevens geconstateerd dat er reclameborden staan van bedrijven die helemaal geen relatie hebben met het industrieterrein in Soesterberg. Burgemeester en Wethouders wijzen erop dat de verwijzing van de ANWB vorig jaar is aangepast, zodat mensen die ter plaatse niet bekend zijn, toch hun bestemming kunnen vinden. Bovendien is er op de Veldmaarschalk Montgo- meryweg een plattegrondkast geplaatst, waarop gemakkelijk te zien is hoe men moet rijden om zijn doel te bereiken. In het kader van de notitie (illegaal) gebruik gemeentegrond voor reclame doeleinden, verwijsborden en bouw werkzaamheden, wil de gemeente de il legale borden en aanduidingen zo snel mogelijk ilaten verwijderen. Woensdag 27 oktober 08-12 markt, Rademakerstraat Donderdag 28 oktober 20-24 avondvliegen Vrijdag 29 oktober 09.30 speelochtend, Dubbeldekker 19.30 kaarten maken, Drie Eiken 20.00 bingo, Drie Eiken Zaterdag 30 oktober 21.30 halloween, Gouden Leeuw Maandag 1 november 11-12 zitting Rabobank, Drie Eiken 20-24 avondvliegen Dinsdag 2 november 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken 1600 kinderatelier, Dubbeldekker 20-24 avondvliegen Woensdag 3 november 08-12 markt, Rademakerstraat Het bestuur van dorpshuis Burgste de heeft onlangs een enquête ge houden, waarop men zijn of haar vi sie op het functioneren van het dorpshuis kon vermelden. Onder de ingeleverde enquêtes werd een mobiele telefoon verloot. Mevrouw Wiggen werd de gelukkige winnaar. De enquête had meer inzicht moeten geven in vragen die bij het bestuur van dorpshuis Burgstede leven. Helaas werd maar een klein aantal ingeleverd, waar door er nog steeds geen antwoord op die vragen is. Om die reden heeft het bestuur een meer directe keuze gemaakt en een vijf tiental inwoners uit het vliegdorp schrif telijk benaderd, om op 11 november te 20.00 uur naar het dorpshuis te komen, teneinde met elkaar van gedachten te wisselen over de verdere mogelijkheden van het Burgstede. Volgens bestuur en beheerders kan het dorpshuis veel meer voor de inwoners van Soesterberg bete kenen dan tot op heden van haar wordt gevraagd. Diverse verenigingen, com missies en anderen hebben kennelijk el ders een plek gevonden of hebben zelf een onderkomen, waardoor de kans be staat dat het dorpshuis zijn functie gaat verliezen. Bestuur en beheer steken de hand ook in eigen boezem en proberen te onderzoeken of en wat er bij henzelf schort en wat veranderd dient te wor den. Het is alom bekend dat men de prijzen in het dorpshuis nu niet direct als goed koop kan kwalificeren. Ook op dat punt wil het bestuur op 11 november met een aantal 'wijze mensen' van gedachten wisselen en het hoopt op grond van dan te ontvangen informatie een nieuwe koers te kunnen varen. Zondag 31 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor (allerhei ligen) Zondag 17.00 dameskoor (allerzielen) voorgangers pr. v.d. Heijden en zr. Ma- rie-Anne HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Bingo Vrijdag 29 oktober is het weer 'bingo' in De Drie Eiken. De zaal is vanaf 19.00 uur open en de kaarten kosten zeven gulden per stuk, inclusief een kopje kof fie. Warme maaltijd Dinsdag 2 november wordt weer een warme maaltijd geserveerd, met als menu: groentesoep, chili con carne, yoghurt, slagroom en perzik. Kosten fl 7,50 pp. Opgave tot 28 oktober via 351402. Cursussen De Drie Eiken staat bekend om haar cursussen en voor dit najaar staan op het programma: Kaarten maken met natuurlijk materiaal. Op donderdag 29 oktober en 4 november van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten fl 40,00 pp, incl. ma teriaal. Zijdeschilderen: maandag 8 no vember van 09.30 tot 11.30 uur, kosten fl 10,00 pp, incl. materiaal. Speksteen snijden: donderdag 11 en 25 november van 19.30 tot 21.30 uur, kosten fl. 40,00 pp, excl. materiaal. En tot slot Kijk wat een kunst, alle vrijdagen van november van 09.30 tot 11.30 uur, kosten 25,00 pp. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor al deze cursussen kan men zich dagelijks opgeven bij mw. Tosca van Bussel, via tel. 351402. Het Mil. Luchtvaart Museum organi seert een bijzondere luchtvaart-film- week. Bezoekers kunnen genieten van unieke films en documentaires van de militaire luchtvaart. De films, afkomstig uit de archieven van de Koninklijke Luchtmacht, draaien in de week van 26 oktober tot en met zondag 31 oktober in de filmzaal van het museum. Het programma van de luchtvaart-film- week is als volgt. Donderdag 28 okto ber: 10-11 uur en 11-12 uur "Over- lord"; 13-14 uur en 14-15 uur "Battle of Britain" deel I en II, 15-16 uur "Re port ffom the aircraft carrier of Korea". Vrijdag 29 oktober: 10-12 uur vierdeli ge serie: "Een bevlogen geschiedenis". Zondag 31 oktober: 12-14 uur vervolg serie: "Een bevlogen geschiedenis"; 14- 16.30 uur films gekozen door het pu bliek. Soest gaat het terrein monument De Vleugel onder andere met bomen beplan ten, waardoor dit centrum van het vliegdorp een veel beter aanzicht krijgt. De nagalm van de kritiek van Wim Koevoets in deze krant van 13 oktober j.1. over de slordige omgeving rondom het luchtvaart monument De Vleugel is nog niet weggestorven, of hij krijgt al antwoord. De nog vrij jonge bomen van de Rademakerstraat worden naar het voormalige kermisterrein verplaatst, waardoor het geheel een veel schoner aanzicht zal krijgen. Bij de ingang van het terrein aan de Kampweg worden on geveer twaalf of mogelijk meer bomen geplant, afkomstig van straat waar nieuwe bomen komen. 'Ze worden als groep in een vierkantsver- band geplant. Op deze wijze ontstaat er een mooi ruimtelijk spanningsveld tus sen de beide monumenten. Verder zal één en ander door groenvoorziening worden aangepast en worden er banken geplaatst. Indien er voldoende geldmid delen voorhanden zijn is het de bedoe ling om het geheel te omzomen met een beukenhaag', aldus Ad van de Kar van de afdeling Groenvoorziening van de gemeente Soest. Maar zover bekend is daarvoor niet het benodigde budget voorhanden. De vraag blijft om het monument De Vleugel bij duisternis te verlichten, waardoor het nog meer een sieraad zal wqrden van het vliegdorp. De renovatie van de Rademaker straat is anderhalve week geleden van start gegaan en dat is duidelijk te zien. Dankzij een extra subsidie van de provincie Utrecht heeft de gemeente meer mogelijkheden. Het geld wordt besteed aan de ver fraaiing van de directe omgeving. Vorige week begonnen in de vroege uren zware machines de bestaande be- voor dagblad "De Telegraaf' gevraagd. Leeftijd min. 15 jaar, verdiensten 420,- per 4 weken. Tevens zoeken wij voor reclamedrukwerken in Soesterberg Min. leeftijd: 13 jaar Inl. v. Barneveld 035-60218 41 strating van de Rademakerstraat open te breken. Binnen een uur kon men al spreken van soms chaotische toestan den, omdat verkeer en machines elkaar in de weg stonden. Dat werd in de loop van de week nog erger, totdat veel Soes- terbergers begrepen dat een straatje om veel beter ging. Ook parkeerden velen hun auto of op het Dorpsplein of op het Van Odijkplein, maar sommigen blijven bij het standpunt dat hun auto voor de betrokken winkel moet staan om kenne lijk zo weinig mogelijk te lopen. Binnen de middenstand heerst de gedachte 'wie mooi wil gaan, moet enige pijn doorstaan'. Uiteraard wordt hier en daar geconsta teerd dat de aanloop van klanten wat minder is, maar 'dat hoort nu eenmaal bij het spel', reageerde één van hen. Ook de bewoners van het vliegdorp la ten een dosis ongemak over zich heen gaan met de gedachte dat straks alles veel beter zal zijn. En die gedachte heeft meer voeding gekregen nu de Provincie Utrecht een extra subsidie van 225.000 gulden heeft toegezegd. Woordvoerders van de gemeente Soest hebben het extraatje al lang begroot voor de vernieuwing van het asfalt van de Rademakerstraat, renovatie van het zogenaamde Ekrispaadje en de Van der Griendtlaan die door middel van een verhoging met elkaar worden verbon den. Niet met name wordt het kruispunt bij The Oriëntal Swan genoemd, dat volgens velen ook dringend aan renova tie toe is. Veel autobestuurders stellen vooral een betere voorrangsaanduiding op prijs, omdat (brom)fietsers van me ning zijn dat zij daar voorrang hebben en dat ook duidelijk nemen. De nog vrij jonge bomen van de Rade makerstraat hebben na een goed over leg tussen leden van Comité Luchtvaart Monument en de gemeente Soest een plaats gevonden op het voormalig ker misterrein. De gemeente Soest is voor nemens om in november een extra in spraakronde te houden over de beste ding van de extra 225.000 gulden. Het is zaak dat partijen die hierin willen meedenken, zich daarvoor bij de ge meente aanmelden. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Dokter Galjart: 1 nov: 14.00-16.00 uur praktijk; 2 nov: 18.00-19.00 uur praktijk; 3 nov: 16.00-17.00 uur prak tijk; 4 nov: 16.00-16.30 uur Drie Eiken. Dokter Creutzberg: 1 nov: 14.00- 15.00 uur praktijk; 3 nov: 14.00-15.00 uur Drie Eiken; 5 nov: 19.00-20.00 uur praktijk. Dokter Prause: 27 okt: 16.00-17.00 praktijk; 28 okt: 19.00-20.00 uur prak tijk; 1 nov: 16.00-17.00 praktijk; 3 nov: 15.00-16.00 Drie Eiken. Donderdag 28 oktober is er om 9.30 uur in De Drie Eiken een bijeenkomst van de Katholieke Bond voor Ouderen. Voor de pauze wordt informatie gege ven over de meerdaagse reizen van de KBO en na de pauze is er een bingo. Naast leden zijn alle ouderen van harte welkom en het kopje koffie staat klaar. B.g.g. 06-229 09 390 Hoewel adem belangrijker is voor een mens dan eten en drinken, zijn maar weinig mensen zich bewust van een vol ledige ademhaling. Het blijkt in de prak tijk dat de meeste mensen slechts over 30 tot 40 procent van hun longcapaci teit kunnen beschikken. In zijn yoga- praktijk vertelt Frans Wiersma over de Chinese ademleer. Sinds enige tijd heeft individuele adem therapie, waarbij hij leert de adem te beheersen en ruimer te maken. Als do cent hatha-yoga maakt hij niet alleen ebruik van de technieken van de yoga, ook van de technieken uit de Chi- ese ademleer. Informatie: Frans Wier- ma, Yoga Praktijk Soesterberg, Oude empellaan 68. 3769 JC Soesterberg, el. (0346-)350050, fax: 351450. Bij het begin van de renovatie Rade- viel, werd de keet ter plaatse gesloopt en makerstraat viel een bouwkeet om. Toen vervangen door een betere, daarna ook nog de bodem er onderuit De mini- en majorettes van Odeon mogen zondag 14 november mee doen aan de Nederlandse kam pioenschappen in Nederweert. Dat hebben ze te danken aan de eerste plaats die ze vorige week behaalden in Lichtenvoorde. In de derde divisie scoorden ze het hoogste aantal punten (50,25) en lieten ze een zeer goede indruk achter. De jonge Odeon-leden, die worden bege leid door instructrice Woutéra Suse- beek, kregen de bondswimpel uitgereikt. Het concours in Lichtenvoorde was be stemd voor groepen van minder dan tien personen. De minirettes traden met z'n zessen op, de majorettes met z'n achten. leerlingen de vliegbasis Soesterberg voor een vliegeroriëntatie. Op uit nodiging van de Sectie Werving van de Koninklijke Luchtmacht waren ze uit het hele land gekomen en met bussen vol vanaf station Amersfoort vervoerd. Leerlingen van 3/4/5 Havo en 4/5/6 VWO, die belangstelling hadden voor een vliegeropleiding bij de Koninklijke Luchtmacht, hadden een uitnodiging gekregen om een vliegeroriëntatiedag op de vliegbasis Soesterberg mee te maken. Maandag 18 en dinsdag 19 ok tober waren daarvoor, gezien de herfst vakantie, heel geschikte dagen. Vooraf hadden ze thuis een informatiepakket gekregen. Bussen stonden hen bij sta tion NS Amersfoort op te wachten, waarmee ze naar het Officiers Casino in Soesterberg werden gebracht. Daar wer den ze welkom geheten door de Com mandant van de vliegbasis, de kolonel vlieger C.J. Loraine. De morgen werd gevuld met voorlichting over opleiding, de keurings- en selectieperiode en de dagelijkse werkzaamheden van een vlie ger. Een uitdaging Na de lunch vertrokken ze naar de vliegbasis Soesterberg, waar bij hangar 6 een aantal vliegtuigen stonden opge steld, waaronder een F-16 en enkele helicopters zoals de Cougar en Chi nook. Bij elk toestel stonden een aantal vliegers om de vragen te beantwoorden. Opvallend veel meisjes werden waarge nomen, waaronder Carla uit Nijmegen en Louise uit Rotterdam, twee 1- jari ge leerlingen van het VWO die eind dit jaar hun diploma hopen te behalen. 'We troffen elkaar bij toeval en besloten de dag verder samen op te trekken. Ja, de luchtmacht zegt ons wel iets, je rtioet het meer zien als een uitdaging. Onze inte resse gaat alleen uit naar de F-16, als je het toestel ziet krijg je al een kick. Nee, we zien ons echt niet als secretaresse met een kantoorbaan. De voorlichting vanmorgen was goed maar veel te lang en te veel. Heel veel gaat langs je heen en vergeet niet dat het ook maandag morgen was. Maar onze keus staat al vast, na ons examen melden we ons aan voor de zware keuring voor jachtvlie- ger', aldus de dames. De jongelui kwamen ogen en oren te kort om zoveel mogelijk op te vangen wat over de toestellen werd verteld. Vlak bij de F-16 stonden ook Marlous Hooiberg en Melissa Velter, beiden 14- jarige scholieren van het Davincy Col lege in Purmerend. 'We moeten nog 3 tot 4 jaar studeren, maar maken van de gelegenheid gebruik om ons nu al te oriënteren. De luchtmacht intrigeert ons in het bijzonder, want vliegen is gewoon een beleving. Als vlieger in zo'n F-16 door het luchtruim te vliegen is het ein de. Het prikkelt je tot het uiterste en dat is toch heel wat anders dan wat voor baan op de grond ook. Het is een heer lijke uitdaging en geeft je ook nog een dosis gezonde spanning. We komen misschien nog een keer terug, maar de keus is al gemaakt'. Direct daarop hin gen ze aan de lippen van de F-16 vlie ger om maar niets te missen. Na ruim drie uur gingen de bussen vol vliegers in de dop terug naar Amersfoort. Wie weet zien we Marlous en Melisa nog eens terug.

Soester Courant | 1999 | | pagina 13