♦UK I Visser Windhond-molensteen is spoorloos uiter M Daelhoven in Europa uniek voorbeeld voor zorg voor ouderen RSB31 ACTUEEL m- mam—" vmtet kidswear 39.50 Man van ex-werkgeefster moet kapster met rust laten Ambtenaren 'staande bij' Kerstfeest? Graafwerk aan de Veldweg zonder resultaat 55,00 inclusief leggen VLOER TEGELS Al twee ton voor De Windhond Bij mogelijke millenniumproblemen Voetganger geschept Open avond op dinsdag 2 november Wie vergelijkt leest de Soester Courant OPSPORING VERZOCHT! Gevraagd VASTE BEZORGERS Knapen roven kassa van buschauffeur Politiekassa rinkelt Coienso voortaan ook in strooiroute Profielschets II Gedeelte van Koningsweg morgen afgesloten 'Specialist^ Ook voor service moet u bij ons zijn PAGINA 2 WOENSDAG 27 OKTOBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 3 T 14.00 UUR. liteiten rbaar tuk medaillons ïnbout die we zoeken: elf initiatieven te r een flink stukje erktempo en kun irkomgeving, een i daarbij óók een meer informatie atatie ook direct f, dan nemen wij acht 29 3763 LP Soest 744 Fax 035- 6027456 l info@stalenhoef.ni 3743 BG B.i.irn - Tel. 035 - 541 47 SS Fjj. 035 - 541 72 75 Het was gelukkig prachtig weer, an ders was het zaterdagmorgen een compleet drama geworden. Het na genoeg voltallige bestuur van de (nieuwe) stichting tot herbouw van de Soester korenmolen De Wind hond, een legertje plaatselijke jour nalisten en fotografen en wat omwo nenden en voorbijgangers waren er maar druk mee. Dat gold trouwens vooral voor de mannen die het ech te graafwerk voor hun rekening na men, in de veronderstelling dat ze na enige tijd zouden stuiten op de oude molensteen van De Wind hond, die volgens de overlevering daar begraven moest zijn. Met belangeloze assistentie van de fir ma Strumpel, die drie medewerkers en een shovel beschikbaar had gesteld, werd om tien uur een begin gemaakt met de opgraving. Volgens betrouwba re informatie moest de steen begraven zijn onder de tuinbestrating voor de voormalige smederij van Valkenet (te genwoordig Ducro Parket) op de hoek van de Kerkstraat en de Veldweg. Met de' familie Krop van Ducro was afge sproken dat het plaveisel na afloop weer in de oorspronkelijke staat zou worden WÏÏiïEÊ teruggebracht. Voorzichtig werd even na tien uur eerst een plekje steenvrij gemaakt om de sho vel zijn werk te kunnen laten doen. Het apparaat schepte flinke happen grond en zand weg, tot een diepte van onge veer een meter. Lager kon de steen, die daar na de sloop van de oude Wind hond (1930) terecht zou zijn gekomen, in elk geval niet liggen, was de veron derstelling. Die eerste poging bleef ech ter zonder resultaat, hoewel er toch pre cies was gegraven op de plek waar de steen (zo'n anderhalve meter doorsnee en dertig centimeter dik) moest liggen. Dan maar een metertje naar rechts, was het parool, en opnieuw werden stenen en grond verwijderd, om na enige tijd te ontdekken dat ook deze locatie niets opleverde. Na verscheidene pogingen stonden de gravers nog steeds met "lege" handen. Fluitketel Windhond-bestuurslid Marcel Antheu- nisse kroop onvermoeibaar zelf steeds in het gat om met een stuk staalkabel te "voelen" of hij misschien op iets hards stootte. Het enige resultaat was echter De heer Valkenet (r.) kon uiteindelijk het raadsel ook niet oplossen. V3 JEST - TEL 035 - 601 2516 inerbonnen ijSt ol F. v.d. Heijden 5 jaar. opleiding krijgt u gedurende deze ie prijs van f 35,- per uur. nelde opleidingen 130 uur) lutomaat -035-601 77 50 Vanaf 30 m2 (excl. materiaal) van Italiaans fabrikaat, 34x34 cm, per m2 Deze week gaan wij van start met de 4 "spetter" weken van Ellemijn. Kleed uw "spetters" net even anders dan anders!! Benieuwd?? Kom dan gerust een kijkje nemen en profiteer mee!!! Deze week: 15% KORTING OP EEN NIEUWE WINTERJAS!! (die zijn er al vanaf 79,95) of 20% KORTING OP EEN GEHELE SET (trui, broek en overhemd). Vrarnj tot ziem bij dKemjjn f/iulnoerw! in f i()GS'f- -»./IItlm/i t'ilcn/iinri. InexhWm/ywstniot nhl/jif mi/ilelv/tlrtmi Znit/j. Hoe diep er ook gegraven werd, de (le gendarische?) molensteen kwam niet te voorschijn. fluitketel. Toen er tegen het middaguur nog niets gevonden was ontstond het idee om de voormalige eigenaar van de een verroeste ijzeren ring en een oude smederij, de heer J. Valkenet, te vragen om zelf de plek aan te wijzen waar hij de steen begraven zou hebben. De heer Valkenet voldeed graag aan de uitnodiging en maakte duidelijk dat de steen toch op de eerstgekozen plek, maar aanzienlijk minder diep, zou moe ten liggen. Hij had de steen destijds ge bruikt als mal voor het maken van wa genwielen. Nog één keer gingen Antheunisse en de mannen van Strum pel aan het werk, maar ook dat leverde niets op - tot aller verbazing, maar waar schijnlijk nog het meest van de heer Valkenet. Compleet raadsel Waar de oude molensteen van de Wind hond is gebleven is een compleet raad sel, stelde ook Windhond-secretaris Ab Reevoort teleurgesteld vast. Het Wind hond-bestuur houdt zich uiteraard aan bevolen voor alle bruikbare tips die eventueel alsnog tot het gewenste re- sulktaat kunnen leiden. De speurtocht gaat door, ook naar andere onderdelen van de molen, die spoorloos verdwenen zijn. Wel is bekend dat stenen van de molen destijds zijn gebruikt voor de uit breiding van het (inmiddels ook ge sloopte) Oranje-hotel aan de Burge meester Grothestraat. Waar die stenen echter na de sloop gebleven zijn is ook duister. öcrypoC'itxe' 1 MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. i/v iyv TE KOOP Evenaar 8, Soest Houdt u van veel ruimte? Dan is dit het huis dat u zoekt! De inhoud bedraagt maar liefst 530 m3! Bovendien is deze heerlijk ruime midden villa met garage luxe afgewerkt. De gehele woning is voorzien van grindepoxy vloeren. Rustig gelegen in de nieuwe woonwijk 'De Boerenstreek' met aan de voorzijde vrij uitzicht over een plantsoen. Belangrijke kenmerken tuingerichte woonkamer luxe keuken met inbouwapparatuur en kookeiland 3 ruime slaapkamers apart 2e toilet uitgebreide badkamer 4e slaapkamer op zolder (5e mogelijk) dak-/muur-/vloer- en glasisolatie zonne-collector garage perceelgrootte 266 bouwjaar 1997 Vraagprijs fl. 695.000,- k.k. Documentatie over deze mooie woning kunt u vrijblijvend bij mij opvragen. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 A B Soest l| RVT Tel 035 6037490 p||| Fax 035 6037491 Voor het Windhond-stichtingsbe stuur was er, na het fiasco van de op graving, gelukkig één belangrijk lichtpuntje, of zeg maar lichtpunt: de financiële actie loopt intussen ge smeerd. Van de benodigde anderhalf miljoen heeft de stichting, na een eerste mailing onder sponsors, in middels ruim 200.000 gulden kun nen noteren. Veel bedrijven en par ticulieren blijken van harte bereid te zijn grotere of kleinere bedragen te schenken."Dat geeft de burger moed," aldus een optimistische Ab Reevoort. Een kapster uit Soest is vorige week in het kort geding dat zij bij de Am sterdamse rechtbank had aange spannen in het gelijk gesteld: haar voormalige werkgeefster uit Hilver sum en haar echtgenoot mogen geen advertenties meer over haar plaatsen. Bovendien is het de echtgenoot verbo den de komende drie maanden op wat voor manier dan ook in contact te tre den met de Soesterse. Als deze bepalin gen worden overtreden, kost dat het echtpaar geld. Op 2 en 9 september verschenen in de Gooi- en Eembode advertenties met de volgende tekst "Kapper ondernemers opgelet. Wordt er bij u gesolliciteerd door een 35-jarige kapster uit Soest, bel eerst"Hierna volgde het mobiele te lefoonnummer van de echtgenoot van de eigenaresse van de Hilversumse kap salon. De Soesterse besloot hierop de rechter te vragen het echtpaar een con tact- en advertentieverbod op te leggen. Zij werkte bij de kapsalon op basis van een contract voor een half jaar. In juni werd zij ziek. Daarop werd zij alsmaar gebeld door de echtgenoot van haar bazin. Die was het er niet mee eens dat zijn vrouw de kapster tijdens haar ziek te moest doorbetalen en probeerde de Soesterse te pressen ontslag te nemen. Het arbeidscontract liep op 31 augustus af. Zoals de Soesterse had gehoopt, ble ven vervolgens de telefoontjes uit. Maar tot haar grote schrik verschenen wel bovenstaande advertenties in de Gooi en Eembode. Rechter J.R. Branbergen heeft nu bepaald dat de advertenties onrechtmatig waren en dat de Hilver summer voorlopig uit de buurt van de kapster moet blijven. Als hij toch con tact met haar probeert te zoeken, kan de kapster per keer een dwangsom van 1000 gulden opeisen. De voormalige werkgeefster van de kapster kreeg geen contactverbod, omdat alle telefoontjes tot nu toe van haar echtgenoot waren uitgegaan. Burgemeester Hans de Widt, loco burgemeester Neks Biommers en tenminste tien ambtenaren moeten tijdens de jaarwisseling binnen een kwartier in het gemeentehuis kun nen zijn. Dit in verband met even tuele millenniumproblemen. Gemeentesecretaris Wim de Kam, de baas van alle ambtenaren, is zelf de 'pi neut'. Ook de sectordirecteuren Jaap van Gent en Joop van Tol moeten tij dens de eeuwwisseling in de buurt van het gemeentehuis blijven. Hetzelfde geldt voor de gemeentevoorlichter en de afdelingshoofden van burgerzaken, fi nanciën, de sociale dienstverlening, de huishoudelijke dienst, een systeembe heerder en een notuliste. Het afgelopen jaar heeft het nieuwe millennium de hele wereld beziggehou den. Zijn computers berekend op de jaartelling die met een 2 begint? Millen- niumproof is een nieuw woord dat in korte tijd is ingeburgerd. Of op het mo ment van de jaarwisseling computers op tilt slaan, de stroom uitvalt of iets anders vervelends gebeurt, is en blijft nog even de vraag. Op 31 december zullen de ontwikkelin-i gen in het Verre Oosten, waar het vroe ger is dan hier en het nieuwe millen nium dus eerder aanbreekt, nauwlettend Op de Steenhoffstraat is zaterdagmid dag een 39-jarige man uit Weijen licht gewond geraakt toen hij plotseling de weg overstak. Hij werd geschept door de auto van een 48-jarige Soesterse. De man werd met letsel aan het gezicht be handeld door een arts. in de gaten worden gehouden. Aan de hand van de ervaringen aldaar worden eventueel extra ambtenaren 'staande bij' gehouden. Feit is dat de betreffende medewerkers geen verlof kunnen nemen tussen 30 december en 9 januari. Uit solidariteit was geadviseerd om geen enkele amb tenaar verlof toe te kennen in deze pe riode, maar het College wijst erop dat die verantwoordelijkheid bij de afde lingshoofden ligt. DAGMENU'S woensdag 27 oktober t/m j dinsdag 2 november Te bestellen dagelijks van 17.00 tot 22.00 uur 11,- Erwtensoep, rookworst, roggebrood 12,50 Shoormo, frites, salade, knoflooksaus 14,w Nosiscfiotel, kipsofé, kroepoek en atjor 15,- Kipfilet, puree, worteltjes 16,50 Schnitzel stroganoff, rösti, sperziebonen 18,00 2 slibfongefjes, frites, salade Tel.:' 035 - 603 3 2 27 Fax 603 23 35 Goeije Dorus is een onderdeel van Beckeringh Catering Het Soester verpleeghuis Daelho ven bestaat in zijn huidige vorm al weer bijna drie jaar. In feite ligt de oorsprong van de organisatie bij het tien jaar geleden gestarte project Thuiszorg Baarn/Soest. In 1993 is daar de oude dependance Daelho ven bijgekomen, die in een vleugel van het ziekenhuis Zonnegloren was gevestigd. Sinds begin 1997 is het verpleeghuis uit gebreid en de nieuwbouw ligt nu cen traal gelegen in Soest, naast dagzieken huis MC Molendael en Molenschot. Prins Bernhard verrichtte destijds de opening. Deze zomer is de kleinschali ge voorziening De Wiekslag, gelegen in Smitsveen, geopend door staatssecreta ris Vliegenthart. Daelhoven heeft momenteel tal van functies voor ouderen en lichamelijk ge handicapten. Er is een revalidatieafde- ling voor twaalf cliënten, een afdeling voor langdurig verblijf van achttien so matische bewoners, tien huisjes met elk zes demente bewoners op de hoofdlo catie en twaalf bewoners van de Wiek slag. Ook komen dagelijks twaalf bezoe kers, die nog thuis wonen in Soest en Baarn naar de dagbehandeling, die net een nieuwe behuizing heeft gekregen. Nog altijd maakt de Verpleegthuiszorg, waarmee het tien jaar geleden allemaal begon, deel uit van de organisatie. Van- daaruit worden nu ook mensen gereva lideerd, bijvoorbeeld na ontslag uit het ziekenhuis. Daelhoven werkt in Soest en Baarn samen met enkele verzorgings huizen en het ziekenhuis bij meerzorg- projecten. Film Daelhoven onderscheidt zich van andere verpleeghuizen in de regio en in den lande door zijn zorgvisie, waarin huise lijkheid, kleinschaligheid en integrale zorg centraal staan. Dat is zó uniek dat de Alzheimerverenigingen van Schot land, Italië, Spanje en Nederland die visie op zorg, die inmiddels verfilmd is, voorgedragen hebben als voorbeeld voor de zorg voor ouderen in Europa. Dit naar aanleiding van een bezoek aan Daelhoven. Op dinsdag 19 oktober is de film in Brussel aangeboden door Ad Witlox, directeur van Daelhoven, aan de vice- voorzitter van het Europese parlement, David Matin, in het bijzijn van leden van de commissie, Het Ministerie van VWS en tal van deskundigen uit Euro pa. Het is iets waar Daelhoven en Soest trots op mogen zijn. Open avond Al met al is de organisatie in tien jaar gegroeid van een tiental medewerkers naar zo'n 325 op dit moment. Omdat Daelhoven nog meer plannen heeft voor de toekomst is men voortdurend op zoek naar nieuwe medewerkers, die de zorgvisie vorm kunnen geven en uitda gen. Dat kunnen zowel gediplomeerden zijn als ongediplomeerden. Ook zijn er functies voor mensen die langdurig werkloos zijn, functies voor scholieren die in de zorg willen werken of daarmee kennis willen maken. Voor hen organi seert Daelhoven een open avond op Ad Witlox van Daelhoven (l.) en Da vid Matin, vicevoorzitter van het Euro pese Parlement. dinsdag 2 november a.s. van 19.30 tot 21.00 uur. Daar wordt verteld over het werken in Daelhoven en de VepleegT- huiszorg, er worden rondleidingen ge houden. De film die in Brussel is ver toond aan het Europese parlement zal dan ook te zien zijn. Aankomende huizenbezitters die zoeken naar een passende financiering en bovendien op termijn willen genieten van een riant inkomen. Kleinegris Adviesgroep Bosstraat 12, 3766 AG Soest. Telefoon 035 - 601 32 60 ïlbUfl! E-mail: kleinegris.adviesgroep@wxs.nl betrokken adviseurs De MBVA-adviseur. Uw privé-adres in financiële zaken. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Twee tot dusver onbekende knapen hebben zaterdagavond kans gezien de kassalade van de chauffeur van een Connexxionbus te roven. Dat gebeurde op de Koninginnelaan, toen de chauf feur, een 37-jarige Soesterberger, de bus even had verlaten om een gestrande collega te helpen, maar wel onder het toeziend oog van enkele passagiers, die echter niet in actie kwamen. De jonge lui verdwenen in de richting van de Nieuwstraat. De politie heeft ook in het weekeinde weer een flink aantal bekeuringen uitge reikt wegens verkeersovertredingen en foutparkeren. Op de A.P. Hilhorstweg en de Peter van den Breemerweg (ge slotenverklaring) waren resp. 9 en 4 automobilisten de sigaar. Op de Ko ningsweg werden 9 fietsers bekeurd wegens gebrekkige verlichting. Op de Soesterbergsestraat en de Van Weede- straat gingen resp. 23 en 7 automobilis ten op de bon omdat ze de blauwe zone negeerden. Op de Koningsweg werd maandag op snelheid en gordels gecon troleerd bij in totaal 236 auto's. Het re sultaat was 15 bekeuringen: 7 voor de gordel, 8 voor te hard rijden. De top lag op 76 km/u. Coienso is nieuw binnengekomen in de strooiroute van de gemeente Soest. Bij gladheid als gevolg van ijzel of sneeuw val zal ook in deze laan zout op het wegdek worden gedeponeerd. Tot nu gebeurde dat niet, maar bewoners had den geklaagd over gevaarlijke situaties die zich bij gladheid voordeden, met name in de bocht. De gemeente heeft deze klachten erkend. Ook de Johannes Poststraat wordt na aanhoudende klachten in de strooirou te opgenomen, evenals de Hofstedering. Dit is de ontsluitingsweg van de nieuw bouwwijk Boerenstreek. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 Dankzij Radio Soest kon ik de begro tingsbehandeling 2000 op maandag avond 11 oktober, inclusief het bezoek van de Commissaris van de Koningin aan de gemeenteraad, op de voet volgen in een ziekenhuis van Medisch Centrum Molendael in Baarn. Waar de dagzuster Patricia heet en de nachtzuster Na- tascha. Waar men vreemde opvattingen heeft over privacy en de Volkskrant 's morgens niet in de verkoop ligt. Het hele gedoe rond de aanbieding van de "Profielschets Burgemeester Soest 2000" aan de Utrechtse CdK B. Staal en het vraag- en antwoordspel daarover in de raad o.l.v. loco-burgemeester Biom mers vormde één uitgebreide rituele dans. "U krijgt de burgemeester die u wenst, maar het blijft een benoeming..." Dat onze invloed beperkt is heeft bevol king van Soest donders goed door, ge zien de geringe reacties vanuit de burge rij op de oproep van het gemeentebe stuur om óók een profiel te schetsen van de nieuwe eerste burger. Er kwamen drie brieven binnen. Van Henk Gerth op persoonlijke titel. Van Ria Schulte-Erftemeijer namens Vrouwen voor Vrede. En van J.H. Koe nis namens de Vereniging Vrij Polder land. Henk Gerth heeft humor en schetst in krom Nederlands bijna het profiel van hemzelf. "Als de nieuwe burgemeester een klein mannetje is, gaat hij zijn te kort aan lengte compenseren met pe dant optreden", zei hij tegen Tom Scher- der van de Gooi- en Éemlander. Henk oppert verder o.m.: liberale inslag religie niet belangrijk, dat is meestal van huis uit meegekregen op zijn hoede zijn voor overvallen vanuit Amersfoort goed gekleed goed stemgeluid scherp gehoor (inzicht) Wat is de relatie tussen goede oren en inzicht, Henk? Mevrouw Schulte verwacht van de bur gemeester "enthousiaste deelname aan het Platform Gemeentelijk Vredesbe leid, dat ook terug te vinden is in het plaatselijk vredesbeleid". Hans de Widt had veertien bijbaantjes volgens de Amersfoortse Courant van 17 augustus 1999. Eén daarvan is vice voorzitter Koninklijke Nederlandse Vereniging "Ons Leger". Dat hoeft dus niet meer. En er zijn zoveel (vrijwilli- gersbaantjes) in Soest te krijgen. Vice-voorzitter Koenis van Vrij Polder land (geen doortrekking van de doodlo pende weg in de Maten!) pleit voor een vrouwelijke burgemeester met "een warm hart voor het resterende groen en de natuur in onze gemeente, en dat ook bewaren", "een grote belangstelling voor kunst en cultuur" en "van groen linkse signatuur". Een uitstekend poldermodel. Kan ik donateur worden van die club? Morgen, donderdag 28 oktober, is de Koningsweg vanaf 9.00 uur aan één zijde gedeeltelijk afgesloten. Het be treft het gedeelte tussen de Dorps- streek en de Varenstraat, in de rich ting van Soest-Zuid. Het snelverkeer wordt omgeleid via de Dorpsstreek, de Willaertstraat en de Obrechtstraat. Het (brom)fiets- verkeer kan normaal via het fietspad langs de rijbaan blijven rijden. De afsluiting is noodzakelijk vanwe ge het herstel van de rioolinspectie- put onder het asfalt. Rond de avondspits zal het werk worden afge rond en is de baan weer beschikbaar. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1999 | | pagina 3