Soest loopt voorop met reclame OITIAIK ƒ1350,- Opkomst dartavond beneden peil r m Spullenhulpveiling weer een succes "In drie jaar tijd is de hele zaak aan mijn zoon overgi Feestelijke jubileumviering bij zestigjarige H. Familieparochie ~iACTUEEL m WtÊKKtBmÊKmmmB Uit onze Molendael schenkt extra aandacht aan suikerziekte PAGINA WOENSDAG 27 OKTOBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 Gesponsorde wagens besparen investering van 220.000 gulden taquist en t Jan Otten rneveld X0W Verrassend hoge opbrengst: bijna 9.500 gulden 2,5 zitsbank Lausanne stof isis velours kleine rugkussens Autokraken Politie zit omhoog met gestolen mountainbikes Verkeerde dieven uit de trein geplukt Rabobank Soest-Baarn De Schoof mikt dinsdag op meer belangstellenden ,De Tromslager" Hulde voor koorlid (60 jaar) en koster (40 jaar) Inspelen op diabetesweek Wie vergelijkt leest de Soester Courant Service bij Schoemaker Jan M. Jige dichters maken op u. ember hun opwachting tij. ste Gorter-lezing in kasteel Anna Enquist en Willem Ze lezen een persoonlijke tin werk. Erik Menkveld ker van Poetry Internat^ met hen over hun poëzie aus draagt gedichten voot Gorter en het geheel wordt ilijst door pianist Polo de ang: 19.45 uur. Toegang' ;rveren: tel. 5420446. iNvoe: MEER DAN 35 JAAR EN BEGRIP INDE BOUW HE ONDERHOUD i 73 - FAX (035) 601 74 ntrale Voorlichting Soest Met reclame beplakte bussen, trams en treinen behoren tot het vertrouw de straatbeeld. Zelfs de seniorenbus van de Stichting Welzijn Ouderen Soest staat er gekleurd op met na men van bedrijven die natuurlijk betalen voor deze mobiele adver tenties. De gemeente pikt nu ook een graantje mee en heeft de afde ling Wijkbeheer voorzien van vier Ü'gesponsorde' bussen. Soest loopt, of liever gezegd rijdt, hiermee voor op. Als eerste gemeente heeft ze zaken ge- jaan met Proper Reclame uit Hengelo. Dat gaat zo. Proper stelt de gemeente vier bestelbussen beschikbaar. De ge- heente hoeft alleen de brandstof te etalen en de wagens schoon te houden. *roper dekt haar kosten uit reclame. Daarvoor zijn op iedere wagen ongeveer 25 vakken beschikbaar. Een vak kan yoor vier jaar worden gehuurd en kost tachtig tot tweehonderd gulden per naand. Proper probeert zoveel mogelijk landelijke bedrijven te werven, wat na- uurlijk makkelijker werken is. In prin- cipe kan iedereen op de wagens adver teren, maar voor alcohol, tabak en sex spar conifeer i eventuele vergunning kun- taking kenbaar maken bij de 60 CA Soest, telefoonnum* is het blik verboden terrein. Op dit moment is Proper nog met drie andere gemeenten in gesprek, maar Soest is de eerste in Nederland die met de 'gratis' wagens rondrijdt. De ge meente bespaart hierdoor een uitgave van 220.000 gulden. Dit geld blijft be schikbaar voor Wijkbeheer en wordt geïnvesteerd in een nieuw depot onder het Orlando-gebouw aan de Di Lasso straat. Het huidige onderkomen aan het Vederlaarpad (bij de ingang van de Vrije Teugel) is te klein en voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Aan de Di Lassostraat krijgen de medewerkers nieuwe huisvesting en zullen de wagens worden gestald. Op de Vermeerlaan heeft wijkbeheer ook een depot. Het werk van Wijkbeheer is tegenwoor dig verdeeld over twee rayons (Soest- west en Soest-oost). In groepjes van vier, vijf onderhouden de medewerkers het groen in de gemeente, ze planten groen en verzorgen ook de verkeersbor den. Als er telefoontjes binnenkomen bij het Meldpunt Woonomgeving (6093666), wordt zonodig meteen con tact opgenomen met Wijkbeheer, zodat de klacht zo snel mogelijk wordt verhol pen. Dat Soest als eerste met mobiele recla- Het nieuwe wagenpark van de afdeling Wijkbeheer is voorzien van reclame. De gemeente krijgt de auto's gratis in bruik leen en hoeft alleen de brandstof en de wasbeurten te betalen. me de straat opgaat, komt deels door dat de oude wagens aan vervanging toe waren. Directeur H. Abbink van Proper Reclame zegt via-via in contact te zijn gekomen met Soest. Hij deed zijn idee op in Oostenrijk en Zwitserland en merkte later dat het in Duitsland ook al gebruikelijk is dat gemeenten gebruik maken van gesponsorde wagens. "Dit is voor ons een pilot-project. Soest had haast, vandaar dat we de wagens hier al hebben opgeleverd. Maar ik denk dat het pas gaat lopen wanneer andere ge meenten het zien." Of de reclame op auto's in het wagen park van de gemeente een vervolg krijgt, dat kon wethouder Pieter ten Hove donderdag tijdens de presentatie achter de Kwekerij aan de Molenstraat nog niet zeggen. Tot dusver gaf de ge meenteraad alleen haar fiat voor het gebruik van de vier Ford-bestelbusjes die plaats bieden aan vijf mensen en waarin ook materialen kunnen worden vervoerd. is robur en 1 chamaecyparis De veiling die het kringloopcen trum Spullenhulp, traditiegetrouw, afgelopen zondag in Artishock or ganiseerde, is weer een succes ge worden. De opbrengst viel verras- t send hoog uit: f 9.440,50. Dat bedrag gaat naar de Stichting Vast, die hulp biedt aan uitgeprocedeerde asielzoeksters. Het bezoek was wat min der dan in de afgelopen jaren, maar ook het aantal kavels was wat minder. Het uiteindelijke resultaat is toch iets waar Spullenhulp trots op is. Na afloop van Jacinta Schreijer van Spullenhulp (l.) overhandigt de cheque aan Irene v.d. Kooy van de Stichting Vast. de veiling overhandigde Jacinta Schre ijer van Spullenhulp een symbolische cheque aan Irene v.d. Kooy van de Stichting Vast. ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum De politie kreeg vorige week donderdag een aantal meldingen binnen van auto kraken. Ze waren voornamelijk afkom stig van de Van Goyenlaan, waar vier auto's bleken te zijn opengebroken. De buit bestond o.a. uit geluidsapparatuur, sigaretten en videobanden. Uit een be stelauto aan de Ereprijsstraat werd ge reedschap ontvreemd. Op aanwijzingen van een buurtbe woner heeft de politie vorige week dinsdag een 35-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aange houden, die bij Soest-Zuid een fiets had weggenomen. Hij werd in de bossages bij het station aangetroffen met twee mountainbikes. Van één daarvan was het slot opengebroken. De man bleek een drugsverslaafde te zijn en werd meegenomen naar het bureau. Hij gaf wel toe dat hij een van de fietsen had gestolen, maar zweeg verder over de herkomst van de andere. Hij werd met een proces verbaal weer weggestuurd. De politie zit nu met twee heren mountainbikes, waarvan de eigenaars onbekend zijn. Aangifte hebben ze in elk geval niet gedaan. "Zo zie je maar hoe belangrijk het is dat men sen aangifte doen," aldus een woord voerster van de politie. Als de eige naars zich alsnog melden zullen ze enkele treffende details van de fiet sen moeten noemen. De politie heeft vorige week donderdag middag tevergeefs geprobeerd twee knapen te achterhalen, die verdacht werden van de diefstal van vier truien uit de VW-winkel aan de Steenhoff- straat. Een van de medewerksters ging aanvankelijk op de fiets achter de da ders aan. Ze eiste de truien (met een waarde van 400 gulden) terug, en dat lukte! Vervolgens ging het tweetal er vandoor. Even later werd besloten als nog de politie te bellen, die op grond van het signalement twee knapen op het station Soestdijk uit de trein plukte, juist voordat deze vertrok. Bij de confronta tie bleek het echter om twee andere knapen te gaan, die uiteraard weer mochten gaan, hoewel de trein inmid dels verdwenen was. vergunningverlening door r op grond van artikel 5.2.4 houden van een braderie eg- 8 corrigeren met een 6.668,00; if 1999 te corrigeren 30 en vanaf 2000 met itructureel. wvergunning. de terrasvergunningen ■2000 intrekken; ningen voor de periode verstrekken; eentegrond d.m.v. st vastleggen; idernemers door middel van ïoogte stellen. nen conform concept-brief t reclame- en of verwijzings ten worden verwijderd, ngsmandaat voor aanschrij- (illegaal) gebruik gemeen- reclame-doeleinden, verwijs- ouwwerkzaamheden verle- M&S. de voorschriften die ben op de ingebrachte i.b.t. gebruik wasplaats, lex en het O-onderzoek ieve vergunning verlenen. >5 voormalig algemeen directeur Hamer Installatietechniek BV Zo'n overdracht moetje met je volle verstand doen. Rabobank Een bedrijfsoverdracht is behoorlijk ingrijpend. Er moeten vee/ zaken geregeld worden. Zoiets vraagt om een goed afgewogen en doordacht plan. De Rabobank wordt regelmatig betrokken bij grote, middelgrote en kleine bedrijfsoverdrachten en kan desamenwerking organiseren met de verschillende partijen, zoals fiscalisten en accountants. Een bedrijf overdragen doet u maar één keer. En natuurlijk wilt u dat goed doen. We adviseren u daar graag bij. Storm liep het bepaald niet op de eerste dartavond in de Schoof. Wel geteld twee belangstellenden waren vorige week dinsdag op de pijltjes in het buurthuis aan de Molenstraat afgekomen. Stichting Balans pro beert het dinsdag 2 november nog een keer. Is de opkomst weer bene den peil, dan wordt het initiatief als mislukt beschouwd. Bij Balans begrijpen ze het niet hele maal. Juist op verzoek van mensen die aan andere activiteiten in het buurthuis deelnemen, hadden de welzijnwerkers echte wedstrijdborden en -pijltjes aan geschaft en besloten om elke dinsdag van 20.00 tot 23.00 uur een dartavond voor de liefhebbers te houden. "Omdat er vraag naar was, hebben we het onderzocht en dan komt er vrijwel niemand," aldus een medewerkster van Balans. Of het Europa Cupvoetbal op de televisie mede de oorzaak is van de lage opkomst, blijft een vraag. Het ini tiatief was op de eerste avond in elk geval niet een schot in de roos. Onge twijfeld hebben veel Soesters gevoel voor richting, maar koers zetten naar de Schoof was er nog niet bij. Gisteravond zouden vier van de zes bor den toch weer worden opgehangen in de hoop daSt meer dartliefhebbers naar de Schoof zouden komen om op 'bulls eye' en 'tripple twenty' te mikken. In het buurthuis gooien ze de handdoek nog niet in de ring en mikken ze erop dat er Slechts twee mensen kwamen naar de startavond FotoGoos van der Wilt komende dinsdag meer darters komen opdraven. Desgewenst worden de spel regels en -technieken uitgelegd. Het is de bedoeling dat de dartavond een wekelijkse aangelegenheid wordt. In dat geval wordt vijf gulden entree gehe ven. Dat is inclusief het prijzengeld dat de deelnemers kunnen winnen. Catering Party-service De r.k. parochie van de Heilige Fa milie in Soest-Zuid heeft afgelopen zondag op feestelijke wijze het zes tigjarig bestaan gevierd. Speciale hulde was er voor de heren Nico Kortekaas (60 jaar lid van het kerk koor Cantate Domino) en Jan van Empelen (40 jaar koster). Zij ont vingen resp. een medaille van de Gregoriusvereniging en de pauselij ke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. De jubileumviering werd voorafgegaan doör een al even feestelijke eucharistie viering, waarin alle vier Soester pasto res \- Veldhuizen, Van de Schepop, Koaden en Nijland - voorgingen. Ook de drie koren - Cantate Domino, Co'ro Medi'ante en het jeugdkoor - hadden een actief aandeel in de kerkdienst, die werd afgesloten met een optreden van het Gilde. Dat "overvendelde", naar oud gebruik, de vier pastores. Wegens de regen gebeurde dat ditmaal achter in de kerk. In het PatiëntenServiceBureau (PSB) van medisch centrum Molen dael staat de thematafel van 31 ok tober tot en met 6 november hele maal in het teken van "suikerziek te". Dit valt precies in de collecte week van het Diabetes Fonds Ne derland. Het PSB geeft onder andere informatie over hoe je met suikerziekte kunt leven, waar er cursussen gehouden worden over dit onderwerp en wat de diabetes- informatieposten voor mensen kunnen betekenen. Daarnaast zijn er folders over het doen van zelfcontrole, wat de patiënt meer zekerheid geeft. Tot slot is er informatie over de gespecialiseerd verpleegkundigen diabetes die in het ziekenhuis werkzaam zijn en die een belangrijke rol vervullen in de begelei ding van en voorlichting aan suikerziek tepatiënten. Het PSB maakt onder andere gebruik van de folders van de Diabetes Vereni ging Nederland. Hiermee wordt het voor de patiënt met suikerziekte een stuk duidelijker hoe hij/zij moet om gaan met suikerziekte om een leven zonder onnodige complicaties te heb ben. De patiënt krijgt ook tips voor een verantwoord en gevarieerd dieet. Patiënten met suikerziekte die bij één van de internisten van medisch centrum Molendael onder behandeling zijn, kun nen gebruik maken van de diensten van de gespecialiseerd verpleegkundigen diabetes. Dit zijn verpleegkundigen die opgeleid zijn om patiënten met suiker ziekte te begeleiden. Patiënten kunnen er terecht met al hun vragen over de behandelingsmethode, spuit- en zelf controlematerialen, dagcurves en nieu we ontwikkelingen. Zij werken aanvul lend op de behandeling van de internist. Suikerziekte kan heel ingrijpend zijn. De gespecialiseerde verpleegkundige diabe tes staat de patiënte bij in dit proces door het geven van informatie en advie zen. Ook de partner, kinderen en fami lie kunnen bij haar met hun vragen te recht. Zij geeft aandacht aan medische en verpleegkundige zaken, maar ook aan de thuissituatie en de sociale aspec ten. Een uitgebreide folder over deze dienstverlening is in het PSB verkrijg baar. De jubilarissen en hun echtgenotes tij dens de huldiging voor de 60-jarige H. Familiekerk. 4 Foto: Aldo Allessie De feestgangers - onder wie zelfs oud misdienaars die speciaal voor de gele genheid uit Limburg waren overgeko men - werden vervolgens in de tent op het plein voor de kerk onthaald op kof fie. Pastor W. Veldhuis hield een feest rede, evenals de voorzitter van de coör dinatiecommissie, Johan Hilhorst. De kinderen konden zich intussen verma ken met Oudhollandse spelletjes. Uiter aard werd het jubileumfeest besloten met een drankje en en hapje. )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! export Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5