Bijles nodig IA IA IA I ir t ai Spa Bij Expert Sthoemaker U KRIJGT VAN ONS I00€... expert SCHOEMAKER 1999 Nieuwe showroom Lenarduzzi toont vele mogelijkheden voor grafwerk Mini-braderie voor de Nieuweweg Thai - Bo U&msJk^gsbeM PHILIPS 'dij! Sm Ambitieuze plannen bij het Nederlands Motet en Madrigaalkoor "Een eigen dealing- room, dat wérkt voor beleggers." Info: 035-601 70 89 Thai-Bo bij Physical Ontspannen bij Nijhof Baarn Vakantiebijbelclub twintig jaar onderdak bij De Bron PAGINA 8 KEST ORIJ CERK WOENSDAG 27 OKTOBER 1999 isweb.nl SOESTER COURANT PAGINA 9 Tientallen voorbeelden voor persoonlijke wensen A. Lenarduzzi b.v. Marianne van Halen in 'Journalistenforum' leest de Soester Courant Nicolas Mansfield nieuwe dirigent Goed beleggen was nog nooit zo dichtbij. Voor alle vakken en alle nivo's stap je naar de studiespecialisten van Tramei Nu bij PPV//CAL Sulo's opgeblazen Zondag 31 oktober: TOT HET JAAR 2000 P ..bij aankoop van een Philips Matchline breedbeeld-tv in combinatie met een videorecorder of DVD-speler. CANTORIJ 3AAGKRACHT rochure die oers zet, biedt enten voor een een 35-6016251. rum van geven u het volle Weedestraat. impartijen en toe- irgkamer, douche eigen c.v.-gas in tekende staat van Vloeropp. circa 65 67 >ouwd en badkamer en grote er. Totaal effectief Indeling: Woon- laar balkon, vrijwel grote slaapkamer, subel en toilet. Zol- extra kamerruimte. Drzien van c.v. gas- A0I9T in sfeervol t bij de winkels, scho- jie Soest rijk is. Het t vrijwel nieuwe keu- in buitenschilderwerk i.: woonkamer, fraaie n hal. 1e verdieping: 3 srloop. 2e verdieping: JöSJ denwoning dwesten. Totaal grond- jxe keuken, fraai sani- >g, wanden in het hele vanzelfsprekend c.v.- le isolatie (thermoglas, lente staat van onder open keuken compleet e verd.: 3 ruime slaap- verd.: vaste trap naar i de luxe in dit huis ge- riet inpandige >n in "Klein Engendaal" n en uitvalswegen. Tra- n luxe materialen. Ind.: 3 L-vormige living met juken met inb.app. Ge- rverwarming. 1e verd.: i badkamer, 2e kamer 3r met dakkapel en HR olledige isolatie, alarm- Op de bovenverdieping van het be kende Soester natuursteenbedrijf f A. Lenarduzzi, sinds enkele jaren j gevestigd aan de Beckeringhstraat 27, is onlangs een opvallend mooie (showroom ingericht. Daar vinden belangstellenden enkele tientallen voorbeelden van grafstenen uit al- 1 lerlei soorten natuursteen. "Iedere steen is weer anders," zegt f Marijke Lenarduzzi, die zich bij de fir- i ma speciaal bezighoudt met het graf- werk. "Natuursteen - marmer, graniet, basalt etc. - is niet alleen mooi, maar ook een uiterst duurzaam materiaal. Er is een grote keuze uit soorten en kleu ren, ook in combinatie met o.a. brons en glas. Een mooie grafsteen geeft de laat ste rustplaats altijd een toegevoegde waarde." Er zijn tegenwoordig volop mogelijkhe den om rekening te houden met per soonlijke wensen, uiteraard binnen de voorschriften van overheidswege, die overigens van plaats tot plaats verschil len. (In Soest gelden voor een grafsteen bijvoorbeeld de maximale afmetingen van twee bij een meter.) De firma Le narduzzi vervaardigt en bewerkt de ste nen in eigen werkplaats. Soms worden de stenen gebruikt zoals ze in de natuur worden aangetroffen. Zoals gezegd: persoonlijke wensen wor den graag gehonoreerd, maar het is ook mogelijk het ontwerp aan de experts van het natuursteenbedrijf over te laten. Eventueel kan dat met inschakeling van kunstenaars als de Soester siersmid Rein Tupker en de Amersfoortse beeldhou wer Ton Mooy. Ook van hun werk zijn Natuursteenbedrijf Beckeringhstraat 27 3762 EV Soest Tel. 035 - 601 47 27 in de showroom voorbeelden te zien. De keuze van een grafsteen is altijd een enigszins beladen onderwerp. Toch oriënteren steeds meer mensen zich van tevoren over de vormgeving van hun laatste rustplaats. "Het onderwerp is duidelijk uit de taboesfeer gekomen," aldus Marijke Lenarduzzi. Als voor beeld noemt ze de grafsteen die haar vader, de bekende Soester natuurman Chris Uiterwijk, zonder schroom al ge ruime tijd vóór zijn dood in de tuin van zijn woning had staan. Bij Lenarduzzi zijn ook tal van voor beelden te zien van urnpotten, vazen en accessoires. De prijzen van de grafste nen variëren uiteraard, afhankelijk van de bewerking en het gebruikte materi aal. Er zijn al mooie stenen vanaf ca. 1700 gulden, maar stenen van tien- of twaalfduizend gulden zijn al geen uit zondering meer. Wie belangstelling heeft kan gerust een kijkje komen nemen in de showroom van het bedrijf aan de Beckeringhstraat 27. Voor een goed advies is het echter aan te bevelen eerst een afspraak te maken met Marijke Lenarduzzi, via tel. 06-22751037. V V. •De ondernemers van de Nieuweweg en omgeving organiseer den afgelopen zaterdag, met heel goed weer, een feestelijke mini-braderie op de parkeerplaats bij het medisch centrum op de hoek van de Smitsweg. Tussen twaalf en drie uur was het een gezellig komen en gaan van belangstellenden, die op deze manier de heropening van de Nieuweweg meevierden. De maandelijkse uitzending voor Radio Soest van het spraakmakende program ma "Journalistenforum" vindt vrijdag 29 oktober plaats om 17.00 uur. Herha ling op dinsdag 2 november om 16.00 uur. Gast is deze keer Marianne van Halen, secretaris van de vereniging Sportraad waarover bij de laatste begro tingsbehandeling veel te doen is ge weest. Haalt de Sportraad het jaar 2000 en waar blijven hun subsidiegelden? De Soester verslaggevers Piet van Dijk (Amersfoortse Courant), Aad Post (Soester Courant en Tom Scherder (Gooi- en Eemlander) discussiëren en praten na over Harry Witte, de profiel schets van de nieuwe burgemeester, de begroting 2000 (meevallers), de jacht in Soest, de samenwerking van de reini- »ingsorganisaties Soest-Zeist, het ver- :rek van Ben van Os en Kees Boerkoel, de sloop van Zonnegloren, de nieuw jaarsreceptie van het gemeentebestuur, 2tC. Productie en leiding: Jan Visser. Tech- aiek: Fredy Timmer en Jaap Pastijn. Muziek o.a. van Tjielp tjielp, Paul de Leeuw en Jasperina de Jong. Na dertien jaar heeft het Neder lands Motet- en Madrigaalkoor af scheid genomen van dirigent Ger- ard van Amstel, die zich gaat wijden aan de verdere uitbouw van zijn ac tiviteiten als componist/arrangeur. Met een - door koorleden aan hem aangeboden - feestavond is een ein de gekomen aan een lange periode, waarin het koor onder zijn leiding gestaag doorbouwde aan zijn repu tatie als één van de betere amateur gezelschappen in de regio. De lijn die Van Amstel heeft uitgezet zal door zijn afscheid echter zeker niet wor den onderbroken! Integendeel... In de persoon van Nicolas Mansfield is een nieuw artistiek leider gevonden, die op zijn geheel eigen wijze en gebruikma kend van nieuwe invalshoeken en per soonlijke interpretaties het koor het vol gende millennium in zal leiden. Geschoold in Engeland (het koorland A Rabobank Soest-Baarn, telefoon (035) 609 63 50 Rabobank bij uitstek) aan de Sheffield University en het Royal Northern College of Mu- sic in Manchester, is hij sinds 1989 in Nederland. In 1996 vestigde hij zich als zelfstandig zangdocent. Hij is als tenor verbonden aan het Groot Omroepkoor, daarnaast werkzaam als docent aan het Hilversums Conservatorium en regel matig gastdocent aan het Conservato rium van Gent (B). Dat het de in 1966 in Reigate (Engeland) geboren Mans field niet ontbreekt aan ambitie, wordt verder bewezen door zijn muziekkeuze voor het eerstkomende concert onder zijn leiding: het Weihnachts-Oratorium van Johann Sebastian Bach. Helaas voor de liefhebbers, staat dit - haast onaards mooie - oratorium op de agenda voor Kerstmis-2000, zodat zij nog "even" geduld zullen moeten heb ben. Aan de andere kant wordt door deze lange aanloop aan aspirant-zangers een fantastische kans geboden om zich nü bij het koor aan te melden en - vrij wel van meet af aan - mee te draaien in de voorbereidingen voor wat ongetwij feld een spraakmakend concert gaat worden. Op dit moment is er met name behoefte aan versterking in de gelede ren van bassen en tenoren! Het is een misverstand te denken, dat alleen geschoolde stemmen in aanmer king komen voor het Nederlands Motet en Madrigaalkoor. Het is keer op keer verbazingwekkend hoe snel "onge schoolde" stemmen zich - mits onder goede begeleiding - kunnen ontwikke len. Het Nederlands Motet- en Madrigaal- koor repeteert elke woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de kerkzaal van de Julianakerk aan de Regentesselaan in Soest. Voor wie er al langer over denkt om eens een vrijblijvend kijkje te nemen op een repetitie-avond, is één telefoon tje (035-6563587) met Franka Dekker (secr.) voldoende om in aanraking te komen met een andere liefhebberij! Een energieke, explosieve, krachti ge en opzwepende workout die uit gevoerd wordt op muziek. De cho reografie is eenvoudig gecombi neerd met stoot- en trapbewegingen uit de Thaibox-wereld. Dat is Thai- Bo. Een les bestaat uit een war- ming-up, een stapsgewijs opbou wende workout en een cool-down. Tijdens de workout zal de docent(e) duidelijke aanwijzingen geven over de oefenstof. Iedereen kan bij Physical aan de Dalweg aan deze Thai-Bo workout deelnemen SPORTSTVOlO Bel voor gratis proefles 601 6000 Dalweg 2A- Soest op zijn eigen niveau. Basisconditie is niet vereist. Deelname is vanaf 15 jaar. Zelfbeheersing is bij Thai-Bo heel be langrijk, zo mogen bijvoorbeeld de ge wrichten nooit overstrekt worden (in de eindstand). Wat doet Thai-Bo? Op een leuke veili ge en doeltreffende manier trainen aan de conditie, motoriek, coördinatie, kracht en lenigheid. In een Thai-Bo les worden verdedigingstechnieken aange leerd en geoefend, maar staan gewichts verlies en spieropbouw op de voor grond. Het aantal calorieën per workout ligt ongeveer rond de 800 cal. afhanke lijk van de inzet, dus het is behoorlijk zweten geblazen! Om een pond lichaamsvet te verliezen moet de gemid delde deelnemer ongeveer 3500 cal. verbranden. De lestijden zijn: maandag 19.00-20.00; dinsdag 20.00-21.00; woensdag 18.00- 19.00; donderdag 19.00-20.00 uur. De kosten: 10 lessen voor f 125,- (6 maanden geldig); 20 lessen voor f 200,- (6 maanden geldig. Informatie: Voor vrijblijvende informa tie of een gratis proefles geef je op aan de balie van Physical Soest BV, Dalweg 2a te Soest of bel. 035-6016000. Vermoedelijk met vuurwerk zijn vorige week aan de Insingerstraat twee Sulo- containers opgeblazen. Dat gebeurde donderdagavond. Een 43-jarige be woonster deed aangifte bij de politie. Zondag 31 oktober staat de gehele winkel van Woonwarenhuis Nijhof in Baarn in het teken van "ontspan nen". Op verschillende afdelingen zijn er activiteiten. Zo worden op de verfafdeling uw nagels gelakt en is er een masseur aanwezig op de beddenafdeling. Een hairstylist ver andert de vorm van uw haar op de tuin- afdeling terwijl op de afdeling bouwma terialen schoonheidsspecialistes maskers maken van kalk en gips. De bezoekers kunnen deelnemen aan oosterse ont spanningsoefeningen tijdens de work shop Tai Chi en genieten van prachtige interieurfoto's in de huisbioscoop. Heer lijke relaxstoelen staan klaar om de in spirerende beelden op te nemen terwijl men geniet van ontspannen sfeermu ziek. Ook het reukorgaan wordt geprikkeld: inhaleer de heerlijke aroma's die tussen de meubels verspreid worden tijdens de geurceremonie. De innerlijke mens wordt natuurlijk niet vergeten; in het restaurant is er de gehele dag een preu- venement. Tenslotte mogen op de sanitairafdeling de schoenen uit: vele voetenbruisbaden staan opgesteld zodat men deze verwen dag nog eens rustig de revue kan laten passeren. Nijhof is zondag 31 oktober geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De vakantiebijbelclub, die altijd in de herfstvakantie wordt georganiseerd door jonge leden van de christelijke gerefor meerde kerk in Soest, beleefde vorige week zijn twintigjarig bestaan. De club, ooit begonnen ah zondagschool, heeft al die tijd gastvrij onderdak gevonden in de p.c. basisschool De Bron aan de Sweelin- ckstraat. Uit erkentelijkheid daarvoor overhandigde hoofdleidster Manda Wes- teneng vrijdag, tijdens de afsluiting van de vakantieweek, een kijkbijbel aan di recteur B. Weistra van De Bron. Foto: Goos van der Wilt Wanneer u in de periode van 15 oktober tot en met 31 december 1999 een Philips 32" Matchline breedbeeld-tv met een Matchline videorecorder of DVD-speler koopt, krijgt u een cheque ter waarde van 100 euro (=fl.220,37)1 Vul deze cheque in, stuur 'm op en binnen 30 dagen ontvangt u 100 euro op uw bank- of girorekening. Zomaar! Mis't niet... WANT ANDERS MÓET U ER NOG EENS 1000 JAAR OP WACHTEN'. BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TEL. 035-6010344 U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR

Soester Courant | 1999 | | pagina 9