2ï?8 Wanprestatie Soest tegen hekkensluiter Beter VVZ'49 verzuimt te scoren Stam/SoVoCo stelt nog geen doelen Gemengde gevoelens Smeeing/BDC "X— Sjffi Pf/p/CAL Omzettingen bij MHC Soest komen ploeg duur te staan Lig Stam/SoVoCo - Data General/VCN PAGINA 14 WOENSDAG 3 NOVEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 15 E UKKEN 8 19 CENT 3n. Bruin qi qi cj #6 (P es )p. sutische leiding. :ooling-down. (max. 10 pers.). epsverband. trainen. sfeer. theid doe je bij: ESTDIJK DA Soest 6013814 Geen overleg, intelligentie en opbouw, wel balverlies: 1-5 VOETBAL zondag Groenwitten ondanks verlies op de weg terug VOETBAL zaterdag - SDV Barneveld VOETBAL zondag SEC dreigt verder weg te zakken in moeras 4e klasse Stellwagen doet het goed op WK ROLSTOELTENNIS Robin Ammerlaan 's werelds beste rolstoeltennisser Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud /warm buffet Installatiebedrijf I j. cornelisse bv. Dakwerken Volleybalsters laten onderweg helemaal niets liggen VOLLEYBAL Handballers laten twee kansen op overwinning liggen HANDBAL i HOCKEY t l ATEN en folder met de n de actie. c i a I i s t 71, Soest, Hartje-Zuid 5-6012857. ners van de Stichting in de sticker op het raam. verkoop rootmoedertijd 0 uur ije de Graaf Het sprookje in de hoofdklasse is nog lang niet uit, zeker niet, maar als Soest op de manier blijft voetbal len zoals het zondagmiddag aan de Bosstraat-Oost deed, dan krijgt de ploeg het heel erg moeilijk geduren de het lange restant van de competi tie. Dat is eigenlijk nog zachtjes uit gedrukt na de wanvertoning tegen hekkensluiter UVS: 1-5. Zelfs Peter Visee maakte een verslagen indruk, terwijl de Baarnaar juist het toonbeeld is van onverzettelijkheid, een persoon die nauwelijks van zijn stuk te brengen is. "Een off-day," reageerde Visee op het zware verlies. "Het collec tief heeft gefaald. Vanaf de eerste mi nuut was het niks en het zou ook niks meer worden. De ploeg verspeelde de bal, voordat ze kon opbouwen. Bij een goede wedstrijd denk je meer en loop je minder, tegen UVS was het andersom." Het was de derde nederlaag op rij. En het zag er na vijf wedstrijden zo veelbe lovend uit. Acht punten behaalden de Blauwe Leeuwen in die fase, er werd alleen tegen koploper Tonegido verlo ren. Het zelfvertrouwen groeide met de week, maar tegen AFC'34 (2-0) en Quick (2-1) maakte die zelfverzekerd heid plaats voor overschatting van de eigen mogelijkheden. De kritiek die Vi see toen aan het adres van zijn spelers spuide, was klare taal. "We moeten niet denken dat we beter zijn dan dat we zijn", waarschuwde de succestrainer zijn ploeg. Visee: "Door de goede start schepte het elftal een bepaald verwachtingspatroon bij het publiek, de media en zichzelf. Het is nu zaak om achter elkaar te staan, het karakter zal omhoog moeten komen in de spelersgroep." Gemakkelijk Tegen UVS ging alles fout wat er fout kon gaan. Geen opbouw, balverlies, te weinig overleg, gebrek aan intelligentie en nog veel meer. UVS profiteerde daar handig van. De Leidse ploeg kende een dramatische opening van het seizoen, maar de vorige wedstrijd werd met 1-0 van SC Feyenoord gewonnen. Dat het tegen Soest zo gemakkelijk ging, had niemand verwacht, zeker het elftal van trainer Paul van der Zwaan niet. De 0-1 viel na geklungel van Soest- doelman Ben van Veldhuizen. De sluit post leverde de bal zomaar in bij de ge vaarlijke Raymond Bennekers die het verlaten doel wel wist te vinden. De thuisploeg stelde daar bitter weinig tegenover. De twee spitsen André Huf- man en Guy Dekker (die de geblesseer de Arjen Grapendaal verving) zaten volledig in de tang bij de drie Leidse verdedigers. Doordat ook de aansluiting vanaf het middenveld achterwege bleef, was al snel duidelijk dat Soest geen pot ten kon breken. Toch kwamen de blauwwitten op gelijke hoogte. Uitgere kend een verdediger, Hendry Hagen doorn, schoot via een afstandsschot de 1-1 binnen. Kansloos Wie dacht dat Soest na rust uit een an der vaatje zou tappen, kwam bedrogen uit. Binnen de minuut stond het al 1-3. Walter de Kievit kopte een voorzet van Bennekers prachtig in. De gasten vero verden vanaf de aftrap de bal. Soest liet Florencio Cornelia in het strafschopge bied soleren. Van Veldhuizen keerde de inzet in eerste instantie, maar was bij de tweede poging van Bennekers kansloos. Visee had in de rust nog geprobeerd de zaken in het voordeel van Soest te draaien door Paul van de Grift en Zeki Kurt in te brengen voor Peter Wolfsen en Jeroen van Veenendaal, maar de ach terstand van 1-3 bleek al vlot onover brugbaar. Van Veldhuizen beperkte de schade tot de laatste minuut door een aantal mooie reddingen, maar in blessu retijd lieten zijn teamgenoten de wed strijd voor wat het was, waardoor het duo De Kievit en Bennekers de Soesters alsnog op een zware nederlaag trakteer den. Aan Soester zijde vielen drie gele kaar ten, uitgedeeld door scheidsrechter De val van Soest wordt treffend gesym boliseerd door André Hufman die tussen een overmacht aan tegenstanders met de neus op de feiten wordt gedrukt. Foto: Goos van der Wilt Kruijt. Hagendoorn (zijn tweede), Huf man en Martij n Stalenhoef konden in het boekje Voor Stalenhoef betekende het zijn vierde van dit seizoen, wat een schorsing van één wedstrijd tot gevolg heeft. Komend weekeinde speelt de ploeg van Visee de uitwedstrijd tegen ADO'20, de nummer drie van de ranglijst. Dan zal blijken of Soest zich enigszins kan her stellen of dat de ploeg structureel in de problemen zit. Stand onderin: 10. Soest 8-8,11. Spor ting Flevoland 7-7,12. SC Feyenoord 8- 7,13. Holland 8-7, 14. UVS 8-6. WZ'49 moet het in de eerste fase van de competitie in de eerste klas se voornamelijk hebben van de uit wedstrijden, want op vreemde bo dem worden de meeste punten ge pakt. De groenwitten konden in Marken echter geen punten aan het totaal toevoegen. De formatie van Henry Kalk ging onverdiend onder uit tegen Marken: 2-0. Tot dusver behaalde de ploeg acht pun ten, waarvan zes in uitduels. De compe titieouverture tegen Amstelveen werd simpel gewonnen (1-5), terwijl ook Veensche Boys niets in te brengen had (0-4). Alleen Ajax, de voornaamste kanshebber voor het kampioenschap, liet WZ'49 in niet mis verstane cijfers weten dat ze de betere in het onderlin ge duel was: 3-0. De nederlaag tegen Marken smaakte extra zuur, omdat de Soesters beter en gevaarlijker waren. Zeker afgaande de eerste helft, waarin vooral Gijs Schaap een aantal goede mogelijkheden onbe nut liet om de vierde uitwedstrijd al in een vroeg stadium te beslissen. WZ'49 dicteerde het duel, speelde op een zeer acceptabel niveau vanuit een goed ge organiseerde en gesloten verdediging, maar de doelpunten bleven uit. In de eerste twintig minuten creëerde de ploeg twee kansen. Marcel van Essen bediende Hidde Reitsma die zijn kop bal net naast zag vliegen. Ook Schaap miste het doel en weer verdween het leer enkele centimeters aan de verkeer de kant van de paal over de achterlijn. Geheel tegen de verhoudingen in kwam de thuisclub op voorsprong. Vanaf de achterlijn volgde een voorzet waarna een speler van Marken de bal ineens op zijn schoen nam, 1-0. WZ'49 bleek geenszins aangeslagen, het probeerde de achterstand met gedurfd voetbal weg te werken. Tot tweemaal toe was het Schaap die zijn ploeg op gelijke hoogte had kunnen brengen, maar met meer geluk dan wijsheid hield de Marken doelman zijn doel schoon. Gesteund door de voorsprong draaide Marken na rust het spelbeeld om. Nu was het de beurt aan VVZ'49 om op de counter te spelen. Na een kwartier spe len kwam Marken op een marge van twee nadat Daan Hilhorst iets te lang aarzelde bij een hoge voorzet. Kalk reageerde door de aanvallers Jor- die Brouwer en Gerard Becker in te zet ten voor middenvelder Reitsma en de geblesseerd uitgevallen verdediger Ro nald de Rooij. Brouwer ging gelijk voor zijn eerste competitiedoelpunt, maar faalde oog in oog met de uitblinkende doelman van Marken. Ook Van Essen scoorde niet, waardoor Marken de 2-0 voorsprong behield in een duel, waarin Gert van de Munt een gele prent kreeg voorgehouden. Hij zal nu een wedstrijd vanaf de kant moeten toekijken. Het goede spel aan de kant van de groenwitten leverde niet de noodzake lijke punten op om afstand te nemen van de ploegen die op dit moment in de degradatiezorgen verkeren. Gezien de minimale krachtsverschillen en de kwa liteit die de ploeg van Kalk herbergt, lijkt het slechts een kwestie van tijd dat VVZ'49 zich in een veilige plek ma noeuvreert. Komend weekeinde speelt het elftal aan de Eemweg tegen koploper SDVB uit Barneveld dat zaterdag de eerste neder laag leed. Voor WZ'49 wordt het tijd dat de eerste thuiszege wordt behaald. A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: HOOIJER BOUW EN TECHNIEK Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV d'Oude Enghe/Vini's Bar De selectie wordt ook ondersteund door: G. van de Munt Automaterialen BV - Van't Net Verguizingen - ASBO Groep Broodje van Toontje Hooyer Bouw en Techniek Bouwbedrijf E.A. van den Hengel Harrie Toonen Assurantiën tinden Bedrijfskleding Bakker Bedrijfswagengroep Wasiel Steitner Printkado Relatiegeschenken Café Bar "De Kuil" Boutique des Fleurs Café Brasserie De Faam Van Hengstum Apparatenbouw W.W. Deelen b.v. V.d. Meer Dakbedekkingen Wilhelm, Hop en partners Ben Becker Transport bv Van Dam Sports SEC dreigt steeds verder weg te zak ken in het moeras van de vierde klasse. Ook de achtste competitie wedstrijd leverde geen winst op, sterker nog: Kampong vertrok met een 0-1-zege van de Bosstraat-West huiswaarts. Aan SEC-zijde werden zondagmiddag vijf kansen geteld, maar geen één werd er verzilverd. Het is de makke van de ploeg die de 'rode lantaarn' nu samen met Veenendaal (gelijkspel tegen HVC) draagt. Peter van den Berg, goed voor meer dan tien doelpunten per seizoen, is gestopt en Ramon heijnen is gebles seerd aan zijn rug. De mogelijkheden waren zondag voor Arie Beganowski, Jeroen van Dorrestein, Rachid Lamaud- dan, Mark Boetekees en Mike van der Laan, maar ze kregen de bal er niet in. Kampong, dat nu met vijftien punten op de vijfde plaats staat, was in Soest heus niet veel beter dan de groenwitten. Het kreeg minder kansen. Eenmaal troffen de Utrechters de paal en na 55 minuten schoot de spits de bal, die hem via een kluts had bereikt, genadeloos in. Het zou bij dat ene doelpunt blijven. Zaterdag 6 november Sportzaal de Bunt - 17.00 uur t AUTOBEDRIJVEN Daniël Stellwagen is de wereldkam pioenschappen schaken voor jeugd tot en met 12 jaar goed begonnen. Na zes ronden bezet hij de eerste plaats. In het Spaanse Oropaso boek te de Europese kampioen uit Soest tot dusver vier zeges en twee remises. De concurrentie is fel en Stellwagen moet zijn koppositie delen met twee andere schakers. De WK-jeugd wordt deze week voortgezet. Terwijl titelverdediger Richard Kraji- cek in de finale van Stuttgart onder uit ging tegen Thomas Enquist, mep te Robin Ammerlaan in Eindhoven de officieuze, mondiale titel binnen. De 31-jarige Soester won zondag de Masters, waaraan alleen de acht bes te rolstoeltennissers van de wereld mogen meedoen. In het afgelopen jaar sloeg hij de meeste punten bij een tijdens toernooien in onder meer de Verenigde Staten, Engeland, Duitsland, België en Oostenrijk. Ammerlaan was daarom geïnviteerd voor de Masters die vorige week in eigen land plaatsvonden. Het scheel de niet veel of hij was in de halve fi nale uitgeschakeld. Tegen de Duitser Kai Schrameyer overleefde hij acht match-points. Het negende wed- strijdpunt was voor de Soester en dat verzilverde hij meteen: 7-6, 2-6, 7-6. Een dag later verzekerde hij zich in twee sets (7-5, 6-1) ten koste van de Oostenrijker Martin Legner van de eindzege. Ammerlaan kwam enkele jaren gele den in een rolstoel terecht. Sindsdien legt hij zich toe op tennis en niet zon der succes. In korte tijd bereikte hij de A-status en dit jaar werd hij al Nederlands kampioen. Na de Mas ters zit het seizoen er voor hem op, maar in januari reist hij naar Austra lië om daar deel te nemen aan het Grand Slam toernooi voor 'whee- lers'. Later in het jaar hoopt hij daar weer heen te gaan, want Ammerlaan heeft zijn vizier gericht op de Para lympics die in 2000 in Australië plaatsvinden. woensdag Slavink met aardappelschijfjes en boontjes donderdag Andijvie-stamppot met bal gehakt weekend Zigeunerschnitzel met patat en doperwten maandag Speklapje met rode bieten en gekookte aardappelen dinsdag Rijst met pilaf en gemengde sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Telefoon (035) - 601 30 14 "Voor mezelf zitten we nog niet op schema, maar we zijn wel een heel eind op weg. Aan heel veel dingen zie je dat er een team staat," zegt Inge Olthof, trainer/coach van de damesformatie van Stam/SoVoCo die inmiddels vier van de 22 speel ronden op weg is. De volleybalsters hebben onderweg alles opgeraapt wat er lag. De indeling in de zuidelijke eerste divi sie bood perspectieven voor de ploeg die de laatste jaren met kunst- en vlieg werk het hoofd boven water hield in de noordelijke eerste divisie. Al jaren is bekend dat de zuidelijke poule zwakker is. Daags voor de competitiestart zei Olthof dat haar ploeg nog niet klaar was, de cijfers (twaalf punten uit vier duels eerste plaats) spreken een ande re taal, maar de trainer/coach blijft de ontwikkelingen nuchter bekijken: "We wilden voor onszelf na drie wedstrijden nieuwe doelen stellen, maar ik denk dat ik maar even wacht tot Sint-Nicolaas." Dan heeft Stam/SoVoCo het bezoek aan favoriet en mede-koploper Set Up'65 (ook overgekomen uit de noor delijke poule) achter de rug en kan na acht wedstrijden de eerste balans wor den opgemaakt. Met de eerste plaats is Olthof nog niet zo bezig. "Misschien dat er individueel aan wordt gedacht, maar in de groep hebben we er nog niet over gesproken. We willen gewoon elke wed strijd winnen." De situatie waarin het volleybalteam nu verkeert, is aanzienlijk comfortabler dan in voorgaande jaren. Zelf denkt Olthof nog vaak aan vorig jaar, waarin de winst voor het grijpen lag, maar in de vijfde set de wedstrijd werd verloren. Tot dus ver trekt Stam/SoVoCo steeds aan het langste stokje, wordt er geen punt ver speeld en moet het zelfvertrouwen van het op vijf posities gewijzigde team op peil zijn. Ook in de uitwedstrijd tegen Vrevok, door Olthof als één van de betere teams aangekondigd, startte de Soester ploeg goed (8-15). Het verval in de tweede set (15-7) werd daarna een halt toegeroe pen en via 10-15 pakte Stam/SoVoCo het eerste wedstrijdpunt. De vierde set begon Olthof met de jonge Leonie Oosthof als spelverdeelster. Op 4-11 leek het einde in zicht, maar vanaf dat moment raakte Stam/SoVoCo de con trole kwijt. De pass was ineens slecht, er werd geen goede aanval meer gespeeld en tussen de oren was er plotseling sto ring. Olthof merkte dat de wedstrijd een ander tempo nodig had en bracht op 12- 12 Angela van Silfhout terug ten koste van Oosthof. Op 15-16 mocht Oosthof de meer geroutineerde spelverdeelster weer vervangen, omdat ze aan 'het net meer lengte brengt en waardevoller in de blokkering is. Het pakte goed uit: 16-17 en 1-3. Heren Het herenteam van Stam/SoVoCo wees één van de twee mede-koplopers terug. In het hol van de leeuw wonnen de Soesters met 0-3 van Wilhelmina: 13- 15, 1-15, 12-15. Dat het verschil in de tweede set zo groot was, kwam mede door de servicebeurten van Stam/ SoVoCo. Niet eens alle spelers kwamen aan opslag, onder meer doordat spelver deler Jurrian van Slooten negenmaal achtereen mocht serveren. In de twee andere sets kwam het zwakke punt van Stam/SoVoCo bovendrijven. Eén posi tie is minder goed bezet en daarom was er sprake van enige spanning. Coach Ali Moghadassian veranderde de opstelling van zijn mid-aanvallers en zag dat dat goed uitpakte. Koploper Stam/SoVoCo moet nu al leen Huizen 2 naast zich dulden. Deze ploeg is de gedoodverfde kampioen, nadat een speler van eredivisieploeg Dynamo zich voor die ploeg beschik baar stelde. Twee momenten waren er in de tweede helft, waarop in ieder geval het publiek dacht dat de wedstrijd was beslist. Dat was dertien minu ten voor tijd bij een stand van 19-15 in het voordeel van Smeeing/BDC, en drie minuten voor tijd, toen twee spelers van Aalsmeer een tijdstraf kregen. Het handbalduel eindigde evenwel onbeslist: 23-23. Volgens trainer/coach Saskia van den Brink verspeelde Smeeing/BDC de voorsprong van vier treffers, doordat de beweging uit de aanval verdween. Het waren juist de vloeiende, snel uitgevoer de combinaties geweest, waarmee de thuisclub in de eerste helft een 6-9-ach- terstand had weggepoetst en na de rust, mede dankzij tijdelijke numerieke meer derheid, een voordelige marge had op gebouwd. Waarom de creativiteit plotseling weg viel, daarop moest Saskia van den Brink het antwoord schuldig blijven. Feit is dat de jonge handballers van Aalsmeer de gelegenheid kregen zich te hervinden en aan de hand van routinier Ruud Kooy (die zijn ploeg in de moeilijk periode hielp met drie voltreffers binnen acht minuten) terugknokten tot 21-21. Uit gerekend Kooy werd vlak voor tijd voor twee minuten naar de bank verbannen en nadat een andere Aalsmeerder zijn ongenoegen uitte, moest ook hij naar de kant. Arjan Roest benutte de strafworp (22-21) en met zes tegen vier veldspe- lers had het er alle schijn van dat Smeeing/BDC ook de derde wedstrijd naar zich toe kon trekken. Slimheid Het moet gezegd, de jonge Aalsmeer ders legden vervolgens een grote portie slimheid aan de dag. Voortdurend zoch ten ze de Soester verdedigers op. Die moesten de beweeglijke handballers met overtredingen afstoppen, zodat Aal smeer telkens opnieuw mocht gaan op bouwen en de twee minuten grotendeels kon uitspelen. Tot overmaat van ramp maakten de bezoekers zelfs gelijk. Juist op het moment dat de tijdstraf was ver lopen, maakte Charles van Zetten er 23-22 van, maar toen stonden er inmid dels ook weer, exclusief de doelman, zes Aalsmeerders in het veld. Na enig ac teerwerk van één van hen was het voor de scheidsrechters een eenvoudig reken sommetje en kon het niet anders of Smeeing/BDC kreeg een tijdstraf (Charles van Zetten). Dat was 35 se conden voor tijd. Veertien tellen verder lag de bal achter Dennis de Rijk (23-23) en de resterende tijd was voor de Soes ter ploeg te kort om alsnog de overwin ning af te dwingen. Saskia van den Brink zat na het duel met enigszins gemengde gevoelens op de bank. "Er gebeurden dingen die je je niet kunt voorstellen. Maar ja, in de eer ste helft hebben wij een achterstand weggewerkt." Die achterstand (3-7) was al in de eerste negen minuten tot stand gekomen. Berton Kemp, altijd een Na een combinatie van Smeeing/BDC heeft Charles van Korde laar de ideale plek gevonden vooreen vrije doelpoging. Foto: Goos van der Wilt betrouwbare sluitpost en een doelman die regelmatig zijn team op de been houdt, had geen zicht op de schoten van de gasten. Achtmaal vuurden ze af, ze ven keer vloog de bal in het net. Kemp, die meestal per helft wisselt met zijn collega, liet zich nu meteen vervangen door De Rijk die gedurende de wed strijd wel veel reddingen op zijn naam bracht. Hun coach vond het al prettig dat haar ploeg nu in één speelhelft een mindere fase kende, in tegenstelling tot in de uit wedstrijd tegen E en O 2, toen die het in beide delen even liet liggen. Natuur lijk besefte Saskia van den Brink dat Smeeing/BDC de overwinning voor het oprapen had gehad, maar over de hele wedstrijd gezien, kon ze er nog enigszins vrede mee hebben. "We hebben nu vijf punten uit drie wedstrijden, dat is na tuurlijk niet slecht. Wat dat betreft doet het niet zo veel pijn." 0. Er was toen nog geen kwartier ge speeld. De achterstand werd verkleind door Justin van der Born en even later maak te Tim van Tol zelfs gelijk. Zijn treffer werd om onduidelijke redenen afge keurd. Het gefrustreerde Soest liep daar na tegen enkele kaarten aan en verloor de wedsrtijd. Het was de tweede neder laag van dit seizoen. Dames Ook de dames verloren, zij het geflat teerd: 5-1. Tot de rust (1-1) kon MHC Soest de gastvrouwen van Qui Vive bij benen, daarna kreeg het snel doelpun ten om de oren Geplaagd door blessures moesten de heren van MHC Soest enkele wijzigingen doorvoeren in het basis elftal. Dat had in en tegen Nieuw koop vervelende gevolgen. Door de 2-1-nederIaag werd het gat met de eerste plaats groter. De hockeyers hadden tijd nodig om de omzettingen in de ploeg in het veld goed te kunnen uitvoeren. Voordat ie dereen een beetje in de gaten had hoe het moest, leidde Nieuwkoop al met 2- i

Soester Courant | 1999 | | pagina 15