pagina Asbestgevaar na uitslaande brand Sint-Nicolaas bang voor toekomst *n n/v mmMm* Vernielingen bij Domeinen RSTU! Oorverkoopruilbeurs ijsbaan burgstede een stap verder Gezellige middag Zonnebloem Jongeren actief in VSB Vuurzee in houten schuur aan Generaal Spoortstraat telijk richten tot: soest vof even jongens aangehouden IIJ DE \teun van donateurs dringend gewenst oo 3 BETALEN I Goed overleg met dorpelingen 5012372 Leverancier van vijf tuinhuisjes opgelicht Kerkdiensten Medische dienst Inloop-ochtenden voor moeders en hun kinderen Tineke van Geel bij Ivanica Groots welkom voor kindervriend in Soesterberg Meningen van lezers VSB (1) VSB (2) Journalistiek of stemmingmakerij? Mijn verontschuldiging! Abrona organiseert Banenmarkt spoed een OESTERBERGSE iurant. erd in het i maat gemaakt voor raderversterking. 4NISCH chten t.b.v. de aande en nieuwe donderdagavond laat brak brand uit in een houten schuur van de Ge- ieraal Spoorstraat, achter de wo- nng van Kampweg 38. De brand eer rukte niet haar drie wagens uit borkwam een ramp. Omstreeks middernacht werd de brand- oor bouw- of houtbedrijf :^eer gealarmei.rd voor de uitslaande erwerking brand. Gezien de omvang van de brand loutbranche ivermogen en zelfstan- joot eigen initiatief orwaarden ng van de functie. nnen 10 dagen richten t vof ik nwinnen bij de heer erd met alle drie wagens uitgerukt. Op it moment stond één van de twee hou- :n schuren, in gebruik door Kobus dema, in lichter laaie en kon de cara- in die daar stond niet meer worden ge- ;d. Het vuur zocht gretig een weg in de iboedel, die uit niet waardevolle goe- eren bestond. Spanning was er toen emeld werd dat er gasflessen in de di- ;ct daarnaast gelegen schuur stonden. Met zes stralen werd de vuurzee van alle kanten teruggedrongen en werden de gasflessen nat gehouden. Dank zij goed en kordaat optreden van de brandweer, werd voorkomen dat de gasflessen ont ploften. Enkele van deze flessen konden uit de vuurzee worden gehaald terwijl de overige later veilig werden gesteld. Om ongeveer kwart voor één was men de brand meester en kon worden over gegaan op het nablussen dat nog enige uren duurde. De beide schuren met in boedel werden als verloren beschouwd, waaronder ook een boot die ernstige brandschade opliep. Asbestgevaar Uit een direct door de brandweer inge steld onderzoek bleek dat er sprake was van het vrijkomen van asbestdeeltjes. i per stuk )p het terrein van de Domeinen an het Zeisterspoor zijn ernstige ernielingen aangericht door een evental jongeren. Zij werden door e bewakingsdienst aangehouden n overgeleverd aan de Koninklijke Marechaussee. Op terrein van de Domeinen aan het ~£eisterspoor staan onder andere diver- s auto'som verkocht te worden op de bpen dagen' van de Domeinen. Het is lekend dat die een geliefdkoosd object zijn voor jongeren, die daar iets anders doen dan verstoppertje spelen. Onlangs lyas het weer eens goed raak toen zeven pngens in de leeftijd van 11 tot 17 jaar juto's wisten te starten en hard over het ferrein reden. Daardoor werd grote Ihade aan de voertuigen aangericht en lerden vrij dure instrumenten vernield. Het is volgens woordvoerders een won der dat tijdens deze nachtelijke escapa des geen gewonden zijn gevallen. In to taal werden zeventien auto's vernield, waarvan de schade voorlopig werd ge schat op f 100.000,—. De jongens wer den door de bewakingsdienst van het defensiecomplex ontdekt en aangehou den, waarna ze aan de Brigade Konink lijke Marechaussee Soesterberg werden overgedragen. Tijdens het onderzoek ontdekte de Ma rechaussee ook nog dat vijf van de ze ven personen zich schuldig hadden ge maakt aan diefstal en andere vernielin gen. De jongens zijn woonachtig in de omgeving van Soesterberg. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt en ze zullen zich voor het arrondissementsparket te Utrecht moeten verantwoorden. De schade zal verhaald worden op de da ders of hun ouders. 50 UTSPOT uit :/4,75 PER 500 GRAM ■et bestuur van de ijsbaan organi- Cert op donderdag 25 november tin 19.00 tot 20.30 uur in de hal ■n dorpshuis Burgstede de jaarlijk- voorverkoop kaarten en ruil- burs. Het bestuur is van plan om ■n een vereniging over te gaan naar en stichting. e ijsbaan aan de Banningstraat is klaar or een winter met veel vorst. Voor het ^■st zal men gebruik kunnen maken i de verharde baan en het bijbehoren- 1 'krabbelbaantje'. Alle andere zaken watertoevoer en -afvoer, elektrische dingen en verlichting - zijn getest en jorde bevonden. De aandacht is daar- gericht op de gebouwen en machi- J>, die op dit moment onder handen orden genomen. Het bestuur hoopt op strenge winter, zodat de baan goed |geprobeerd kan worden. het gebruik van de baan gemakke ker te maken, worden op donderdag I november in de hal van dorpshuis trgstede de traditionele voorverkoop van kaarten en de ruilbeurs gehouden. Van 19.00 tot 20.30 uur kan men diver se soorten kaarten verkrijgen, waardoor men tijdens de opening van de ijsbaan vrije toegang heeft. Het kan nog gemak kelijker als men 25 gulden overmaakt op giro 4805268 of banknummer 3752.75.118, met vermelding "dona teur". Dan heeft men niet alleen tijdens de winter, maar het hele jaar vrije toe gang tot het terrein van de ijsbaan. Het bestuur vond de status van 'vereni ging' te zwaar drukken en is van plan dit te wijzigen in een stichting. Eén van de voordelen is dat men dan vrijgesteld is van de pittige opdracht om alle leden schriftelijk van de nodige informatie te voorzien. Bij een stichtingsvorm kan dat via een algemene melding in de krant of enkele publicaties in het dorp. Dat is niet alleen goedkoper, maar vergt ook niet zoveel tijd. Voor een goed onder houd van het terrein (straks de ijsbaan) zijn vrijwilligers nog steeds van harte welkom. Men kan zich hiervoor opge ven bij dhr. Blokzijl, Koppenlaan 21, tel. 351463. ïzorgen! Kinderdag 11 november voerde het jëtuur van dorpshuis Burgstede en gesprek met negen personen uit et vliegdorp. Hierin werden het $taan en de toekomst van het a-pshuis besproken, waaruit een fed beeld werd verkregen met vele Ktige wenken ter verbetering. Irgstede is van mening dat het meer pr de inwoners van het vliegdorp kan eken dan tot nu toe. Een enquête i weinig resultaat, waarna het bestuur ferging tot het persoonlijk en schrifte- c benaderen van mensen die volgens i een mening konden geven. Donder- Sg 11 november kwamen ze in het Brpshuis bijeen. Jammer dat enkelen Jets van zich lieten horen. De negen Irsonen die wel waren gekomen deel- In hun mening mede over punten die J hun ogen negatief waren en anders Boesten, en hoe ze verbeterd konden orden. Zo vond men de verplaatsing van de bar naar de bovenverdieping niet geslaagd. Ook de ingang, met een gangen- en trappensysteem om in het centrum te komen, is te omslachtig en niet uitnodi gend. Veel verenigingen en commissies hebben hun eigen onderkomen of een andere plaats gevonden en ook bestaan veel verenigingen van vroeger niet meer. Diverse alternatieven werden genoemd, bijvoorbeeld het zich meer oriënteren op activiteiten die regionaal goed lopen en blijven zoeken naar interesses die in het eigen dorp leven. Voor het bestuur waren de verstrekte gegevens een begin van een goede stap naar een betere toe komst. Het is van plan zich meer binnen de dorpsgemeenschap te oriënteren. Verder blijft het bestuur openstaan voor nuttige wenken in dit verband, zodat Burgstede weer echt 'dorpshuis' kan zijn. Meer berichten over Soesterberg op pagina g en 17 Om die reden werd aangrenzende be woners van de Generaal Spoorstraat geadviseerd ramen en deuren te sluiten. Door toepassing van een juiste blustech- niek kon de verspreiding van asbest voor een groot gedeelte worden voorko men. De brandweer liet het dak instor ten, waardoor de asbestplaten in de vuurzee werden opgenomen. Het nat- spuiten daarvan zou de platen doen bar sten wat een veel grotere kans op ver spreiding van asbestdeeltjes zou beteke nen. Dezelfde nacht werd door een onafhan kelijk onderzoeksbureau een onderzoek ingesteld naar het vrijgekomen asbest. Hieruit bleek dat de dakplaten voor 35 tot 40 procent uit asbest bestonden van een minst schadelijk soort. Om die re den was er geen direct gevaar voor de volksgezondheid. De bewoners van de Generaal Spoorstraat 23 tot 43 werden op de vroege morgen van vrijdag 12 no vember schriftelijk hiervan in kennis gesteld en verzocht totdat alles goed was bekeken, geen gebruik te maken van de tuinen achter de betrokken woningen en het achterpad. Dezelfde vrijdag kwam het onderzoeksbureau Search en zag men de zogenaamde 'maanmannetjes' die vrijgekomen asbest verwijderden en in de loop van het daarop volgend weekeinde het geheel weer als veilig gebied verklaarden. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek in gesteld. Een 43-jarige inwoner van Maurik heeft vrijdag aangifte gedaan van oplichting. Hij leverde 's middags op de Professor Lorentzlaan vijf tuinhuisjes af aan een klant. Die zei dat hij niet kón betalen, maar de chauffeur zou volgen naar Cu- Iemborg om aan zijn financiële verplich tingen te voldoen. De klant reed in zijn personenauto voor de vrachtwagen uit, maar trapte ter hoogte van de afslag Vïanen het gaspedaal in en ging ervan door. De vrachtwagenchauffeur reed vervolgens terug naar Soesterberg, maar ontdekte dat de tuinhuisjes al weg wa ren. De totale waarde bedraagt zeven duizend gulden. Zondag 21 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pr. v.d. Heijden; canto- res Zondag 10.30 pr. v.d. Heijden; ge mengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos WORLD OUTREACH CHURCH Sterrcnbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Onlangs is Stichting Balans op ini tiatief van Linda Jelgerhuis-van Vi- anen gestart met een inloop-speel- ochtend voor moeders met kinde ren van 0 tot 4 jaar. Vaders zijn daar uiteraard ook welkom. Over de start stelt Linda Jelgershuis: "Ik heb negen jaar in Amersfoort gewoond en ben in maart van dit jaar met mijn gezin weer in Soesterberg komen wo nen. In Amersfoort was ik, samen met mijn dochtertje, een regelmatige be zoekster van de aldaar georganiseerde inloop-speelochtenden. Het leek me leuk om dat ook hier op te starten. Op dit moment hebben we er drie gehad en het was zeer geslaagd. Ondanks diver se advertenties en aanplakbiljetten is het bezoekers aantal nog wat aan de lage kant. Daarom doe ik een dringend be roep op alle vaders en moeders in Soesterberg: Aarzel niet en kom ook eens binnenkijken. Elke vrijdagmorgen van 09.30 tot 11 uur in de Dubbeldek ker, ingang via dorpshuis Burgstede. De toegang is gratis en voor koffie en thee wordt een vergoeding gevraagd." Op donderdagavond 25 november, van 20.00 tot 22.30 uur is Tineke van Geel gastdocent bij volksdansvereniging Ivan ica. Iedereen met interesse voor Arm eense dansen mag deze avond eigenlijk niet missen. Plaats: gymzaal aan de Kroostweg 58a te Zeist. Entreeprijs voor niet-leden f 10,-. Wie informatie wil over deze avond of volksdansen bij Ivanica, kan bellen met Paula Niekerk, tel, 030-2204911 of As- trid Zwaneveld, tel. 030-2205732. Vrijdag 12 november hield de Zon nebloem, afdeling Soesterberg, haar ontspanningsmiddag in de re creatiezaal van De Drie Eiken. Het werd opgeluisterd door het accor deongezelschap 'De Punters' uit Amersfoort. De zaal was nagenoeg vol met vooral enthousiaste mensen die voor een gezel lige middag waren gekomen, en dié ook kregen. Vooral de drie dames van het accordeongezelschap De Punters uit Amersfoort, waarvan één uit Soester berg, brachten veel sfeer. Voor de Zon nebloem traden zij belangeloos op en één van hen vierde die dag haar veijaar- dag. Nadat de stemmen in het begin even moesten warm draaien, werd volop meegezongen met 'liedjes uit de oude doos Hier en daar werd zeils ingehaakt en meegedeind op de maat van de mu ziek. De goede sint had zijn cadeautjes reeds vooruitgezonden en had in ver band met het 50-jarig bestaan van de Zonnebloem, alle aanwezigen getrak teerd op een chocoladeletter. De mid dag werd afgesloten met een etentje. Vooral voor hen die zich zeer slecht kunnen bewegen, was deze middag een extra feest. 'Je komt er weer eens een keertje uit. Daar kom je zo weinig aan toe wanneer je erg afhankelijk bent. Dan is een Zonnebloemmiddag altijd een dag waarop je naar uitkijkt', aldus de reactie van enkele aanwezigen. Voor bestuur en verdere medewerkers waren deze opmerkingen de beloning voor de organisatie van een zeer geslaagde mid dag. Het was de laatste in 1999, en dat ze in het jaar 2000 zullen doorgaan, is zeker. COURANT WOENSDAG 17 NOVEMBER 1999 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag arriveerde Sint-Nicolaas in Soesterberg en kreeg hij een fees telijke rondrit aangeboden. Vooral veel kinderen juichten hem toe en brachten hem een zangaubade in het dorpshuis. Na de grootste druk te stond hij de pers te woord en was bijzonder somber over de toekomst. Het kon niet beter, een prachtige vijf tonner, droog weer en heel veel enthou siaste kinderen. Tel daarbij op de majo rettes en fanfarekorp 'Elkander Trouw' uit Terschuur met een groep mini zwar- tepietjes van Odeon en de intocht van de sint was weer een groot succes. Om ringd door zijn eigen korps Zwartepie ten trok hij in een lange stoet een uur lang door het dorp. In dorpshuis Burg stede werd sint welkom geheten door Nel Ruis, al vele jarenlang de organisa tor en gespecialiseerd in de opvang en begeleiding van de sint in Soesterberg. Met nog minder geld en een zo klein mogelijk aantal medewerkers moest zij het maximale doen. De kinderen geno ten zichtbaar, maar vooral hoorbaar. In de grote zaal van het dorpshuis waren meer dan 200 kinderen en bijna even veel ouders bijeen gekomen. Daar werd de Sint verrast met een zangaubade waarvan de tranen van ontroering hem soms uit snor en baard liepen. Vervol gens ging hij op bezoek bij zijn leeftijds genoten in de Heyberg. Tot grote verrassing van een paar kin deren aan de Montgomeryweg, kwam hij daar persoonlijk op huisbezoek. Ze hadden hem een brief geschreven, maar nooit gedacht dat hij zou komen. Het werd een moment dat de kinderen niet snel zullen vergeten. Vermoeid maar nog bijzonder fitaal kwam hij in het donker weer in dorpshuis Burgstede. Bang voor morgen In dorpshuis Burgstede stond hij de pers te woord. Direct werden hem vele vra gen gesteld, maar hij maande tot stilte. 'U vraagt mij nu even niets, ik spreek alleen tot u en ik ben bedroefd', zo be gon de oude man. 'Als het zo doorgaat als de laatste paar jaren, dan ben ik bang Met verbazing hebben wij kennis geno men van het "verslag" van de extra le denvergadering van de Vereniging Soes- terbergs Belang van 3 november, ge plaatst in de editie van 10 november. Wij menen dat het weergeven van fei ten het uitgangspunt moet zijn van een verslaggever. Zeker als deze niet lijfelijk aanwezig is, maar het verslag baseert op een hem toegestuurd persbericht. Het is betreurenswaardig dat een dergelijk ver slag aan de redactionele controle ont- glipt. Het bestuur van de VSB 'VSB in een impasse!' Slechts anderhalf jaar in Soesterberg wonend en dus nog van "vreemde smetten vrij" reageer ik op het onder bovenstaande titel gepu bliceerde artikel. Het scheelt een slok op een borrel of je wel of niet aanwezig was op de algeme ne ledenvergadering van de VSB op 3 november jl. Ik was één van de ruim twintig deelnemende leden; de schrijver van het genoemde artikel schitterde door afwezigheid. Daardoor alléén al heeft hij geen enkel recht van schrijven. Door dit toch te doen produceerde hij een artikel waar de meeste Soesterber- gers en zeker de leden van de VSB zich niet achter kunnen scharen. Wat er dan wel besproken is? Het be stuur van de VSB heeft een werkgroep bestaande uit Coby van Esseveld, Loek Peters, Paul Klein en Peter van Rijtho ven gevraagd advies uit te brengen hoe het functioneren van de VSB versterkt kan worden. De werkgroep heeft deze vraag onderzocht en op de algemene ledenvergadering van 3 november haar advies uitgebracht. In het kort komt het erop neer, dat het bestuur een langeter- mijn-visie moet ontwikkelen op het ge bied van milieu, verkeer/vervoer, wo nen/werken/recreëren en sociale veilig heid. Daarnaast moet de informatie over deze kernpunten naar de inwoners van Soesterberg verbeterd worden. Spontaan meldden zich vier leden aan om het bestuur bij deze taken te helpen. Ook voor het schrijven van waarheids getrouwe krantenartikelen hebben zich twee correspondenten gemeld. In haar zware vrijwilligerstaak weet het bestuur zich gesterkt door ruim tweehonderd trouwe leden die zeker bereid zijn om zo nu en dan een steentje bij te dragen. Bernard van Engelen Uistekend dat de plaatselijke journalist een artikel schrijft, d.d. 10-ll-'99, over een bijeenkomst van de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB), waarin hij meldt dat deze vereniging middels een werkgroep aan zelfonderzoek heeft ge daan om zonodig beter te kunnen func tioneren. Bedenkelijk wordt het echter als hij feiten volop gaat larderen met interpretaties die nogal subjectief en tendentieus zijn en totaal niets meer met objectieve berichtgeving te maken heb ben. Zo vraagt hij zich af of, gezien het aan tal leden, de VSB zich de spreekbuis van Soesterberg mag noemen. Naar mijn mening mag zij dat, aangezien zij de enige algemene, georganiseerde, on afhankelijke Soesterbergse belangenver eniging is met bovendien een ledental waarop menig plaatselijke politieke par tij jaloers zal zijn. En juist deze partijen beslissen over zaken in ons dorp, terwijl de VSB slechts signaleert, adviseert en ideeën aandraagt vanuit een onafhanke lijke positie. Laten we juist blij zijn dat er een ge organiseerde stem vanuit Soesterberg naar o.a. Soest klinkt! Om zijn gelijk te halen refereert de journalist aan het aan tal donateurs van de reeds weer ter ziele gegane vereniging stichting Vrienden van het Vliegdorp. Een stichting die een aantal jaren geleden ontstond naar aan leiding van volkomen verkeerd geïnter preteerde uitspraken van de voormalig voorzitter van de VSB. Dit behoort de journalist te weten, omdat hij in deze periode een aantal jaren lid was van het bestuur van de VSB. Bovendien weet ook hij dat een stichting geen leden kent, maar slechts donateurs die formeel geen enkele zeggenschap hebben en de leden van de VSB wel! Ronduit beledigend wordt de journalist als hij stelt dat, indien het visieplan van de VSB niet het gewenste resultaat heeft, de vereniging zich beter kan op heffen, zodat het dorp van "vreemde smetten vrij" wordt. Dit is een onge hoorde opmerking die ik associeer met een zeer eng soort gedachtengang. Wat een arrogante, ondemocratische uitla ting! Onbegrijpelijk dat de hoofdredac tie van de Soester Courant dit soort be richtgeving tolereert! Een gepubliceerd excuus lijkt mij dan ook op zijn plaats voor een vereniging die zich al meer dan twintig jaar op velerlei gebied aantoon baar goed voor ons dorp heeft ingezet. Tot slot heb ik nog een paar algemene overwegingen voor de betreffende jour nalist. Ga in de toekomst bij het schrij ven van artikelen eens wat vaker uit van vaststaande feiten en gegevens en ge bruik wat minder vaak vage, insinueren de stemmingmakende kreten als: "in de wandelgangen is vernomen", "van ho ren zeggen", "er wordt gefluisterd", "naar men zegt" enzovoort. Bovendien weten wij als Soesterbergers heus wel dat we een vliegveld hebben (geen pro bleem!), dus u hoeft echt niet te pas en te onpas de term "vliegdorp" in uw ar tikelen te gebruiken. In het artikel over de VSB gebeurt dit bijvoorbeeld liefst vier keer. Het wordt op deze manier zo betuttelend. Gert Lamers De verslaglegging over de VSB in deze krant van 10 november j.l. heb ik onjuist gesteld, daarvoor mijn verontschuldi ging. Na herlezing had het anders om schreven kunnen worden. Vanwege ziekte kwam de kopij in het gedrang en was er geen tijd voor het overlezen daar van, echter mag dat geen excuus zijn. Diverse keren ging het redelijk en soms goed, deze keer juist niet. Uit de reac ties moet ik de conclusie trekken dat ik dit vrijwilligerswerk na ruim zes jaren moet beëindigen. Met de redactie van de Soester Courant heb ik afgesproken dat ik het correspondentschap tot uiter lijk 29 december a.s. nog zal verrichten. Nogmaals, sorry! Piet Taai dat ik het volgend jaar niet meer in jul lie prachtig vliegdorp kan komen. Weet u, alles is duurder geworden, dus ook mijn kosten gaan omhoog. Het vreem de is dat Nel Ruis steeds minder geld uit de grote kas krijgt. Ik heb enorm veel waardering voor haar omdat zij al vele jaren, ik denk zelfs al 25 jaar, voor mij hier een groots welkom maakt. Maar als zij niet die steun krijgt die zij nodig heeft, dan komt er een tijd dat sint niet meer in Soesterberg zal komen. Maar dat ligt niet aan haar, maar meer aan jullie en zeg maar tegen de mensen in Soesterberg, dat het ook hun zaak is. Waarom moeten jullie hier afhankelijk zijn van subsidies als jullie het zelf kun nen doen? Waarom zijn er geen bedrij ven, winkels en particulieren die plezier hebben om kinderhartjes blij te maken. Het is toch ook hun zaak en zij worden er immers beter van? Daarom doe ik een beroep op dit prachtige dorp: Kom beste mensen, doe daar iets aan. Jullie kunnen het best. Zorg dat ik in het jaar 2000 hier weer eens op een echt paard mag rondlopen met om mij heen kinde ren op pony's'. Stram ging hij staan en wilde op geen enkele vraag antwoord geven. 'Ik ga nu naar Abrona, waar daar wachten ze ook op mij. Als jullie wat willen, praat dan met Nel Ruis', aldus de sint die statig in de duistere avond verdween. De toonzetting van het verslag over de VSB in de Soesterbergse Courant van vorige week was volgens enkele reacties niet positief. 'Mag het ook iets meer zijn', was hun mening. Omdat de uitnodiging voor de vergade ring pas enkele dagen van te voren bij de correspondent van deze krant kwam en hij op die avond nog twee verplich tingen had, werd het verslag gebaseerd op de ervaringen van twee personen die deze vergadering hadden bijgewoond. Eén reactie kwam van Piet Pieren die de bewuste jaarvergadering wel had bijge woond en een meer positieve kant van de zaak belichtte. Pieren: 'Ik wil niet zeggen dat het verslag in de vorige krant onjuist was, maar gezien de sfeer van die avond, komt het niet positief over. Op verzoek van het bestuur hadden Coby Esseveld, Loek Peters, Paul Klein en Peter van Reijthoven een goed on derbouwd rapport verstrekt. Dit rapport werd goed besproken en het was opval lend dat juist jongeren zo positief hier op reageerden. Met veel respect hoorde ik hoe zij met kennis van zaken hun meningen weergaven. Daarop werden er zes werkgroepen geformeerd onder an dere over wonen en werken, de A-28, milieu en sociale veiligheid. Nagenoeg alle aanwezigen namen zitting in deze werkgroepen en het is een goede zaak dat vooral jongeren zich hiervoor opga ven. Zij krijgen nu de kans om een blik op de toekomst te richten met daaruit de mogelijkheid een visie voor Soester berg te ontwikkelen. Om die reden was het een zeer positieve bijeenkomst en ik meen dat de VSB het recht heeft om dat tot uiting te brengen.' Op zaterdag 20 november wordt van 14.00 tot 16.00 uur op locatie Sterren- berg een banenmarkt georganiseerd door het Flexbureau van Abrona. De banenmarkt is bedoeld voor mensen die werkzaam zijn in de zorg voor mensen met een verstandelijke beperking, of daar graag een baan in willen vinden. Er wordt algemene informatie gegeven over de organisatie Abrona en over de openstaande vacatures. Medewerkers uit de voorzieningen waar vacatures zijn geven informatie en ook zijn er mede werkers van de afdeling Sociaal Beleid aanwezig om te adviseren over sollicita tieprocedures. Iedereen die geïnteres seerd is in een baan bij Abrona is dus van harte welkom. Wie graag vooraf schriftelijke informatie over Abrona of de openstaande vacatures wil ontvan gen, kan contact opnemen met het Flex bureau, tel. 0346-359271, of per email: siemon.braun@brona.nl. Ook is er meer informatie te vinden over Abrona op de eigen website: ww.abrona.nl. Het adres is: Abrona Flexbureau, locatie Sterren- berg, Amersfoortseweg 56, 3712 BE Huis ter Heide, tel. 0346-359271, fax: 351175.

Soester Courant | 1999 | | pagina 13