eer afgang voor Soest op eigen terrein ,17.98 ..2I?» „20?8 'fc n ITERIJ feu als wanden, laafi ;r m Icoren blijft grote euvel VVZ'49 -csw Volleybalsters krijgen geen respect Volleybalderby voor Stam/SoVoCo AF 19 CENT SEC heeft ladder gevonden Stam/SoVoCo - Nefit/Orion Productielijn Red Stars blijft maar haperen: 73-51 PAGINAl; OENSDAG 17 NOVEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 15 joeg van Peter Visee heeft geen greintje zelfvertrouwen meer G VAN GELRE JENEVER MEISTER ER IALIE DRUKKEN OETBAL zondag senen) lnppStïlfs/" L1LO roed spelende Soesters nu in kritieke zone ranglijst VOETBAL ZAALVOETBAL Kopgroep blijft in zicht voor DVS Gelijkspel tegen 'Saban Aksit en co. VOETBAL zondag Frustratie over behandeling groter dan over eerste nederlaag VOLLEYBAL Soesters vangen vertrek spelers beter op dan AGAVS VOLLEYBAL ken en gaan er gewoon voor." Brummelen van AGAVS (ex-SoVc Hfi- BASKETBAL Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-lwarm buffet i Dakwerken ORMATEN lioren Judo ren Jiu-Jitsu ren Karate i-Chi n Aerobic Genieten in de hoofklasse zou het credo zijn, een kwelling lijkt in het deze fase van de competitie te wor den. Soest incasseert nederlaag op nederlaag. Aan de Bosstraat-Oost bleek het keurkorps van Peter Visee vele maten te klein te zijn dan mid denmoter Hollandia: 0-4. Lang zaam groeit de vraag of de overstap naar de hoogste klasse van het zon dagvoetbal niet te vroeg is gekomen. Dè/Qntwikkeling van het elftal van Visee lijkt op dit niveau tot stilstand gebracht. In de openingswedstrijden groeide s.o.Soest nog boven zichzelf uit, nu lijkt er geen greintje vertrouwen meer over te zijn en dan is het natuurlijk lastig voetballen, zeker gezien de door de wol geverfde opponenten die de malaise aan Soester kant keihard weten af te straf fen. Zo ook het Hoornse Hollandia, zeven de op de ranglijst en sinds 1990 actief in de hoofdklasse, dat een zeer gemak kelijke middag had. Ondanks hun inzet legden de Soesters de ploeg van trainer Michel Lieshout geen strobreed in de weg. De bezoekers domineerden de vol- le'Speeltijd, wisten telkens de vrije man .töjjwnden, zetten Soest vroegtijdig onder geldige druk en hadden in de voor hoede drie spitsen lopen om van te lik- "Tjaarden. De defensie van Soest kon H® trio Jacco Rijkhoff, Bart Rijkhoff en Jac Tol geen moment de juiste tegen stand bieden. br de defensieve problemen bij de lisploeg stonden de spitsen André [fman (terug na een schorsing) en riek Biemans op een eiland, ze kre- i totaal geen ondersteuning van hun ieggenoten die keer op keer achter de Sten aanliepen. lindelings bllandia liet al vanaf het fluitsignaal 1 dat het een goed geoliede machi- I was, dit ondanks de vele nieuwe ge nten in de formatie. Alsof ze al jaren nenspeelden, zo blindelings vonden I spelers elkaar. Het duurde tot de ze- Intiende minuut eer Hollandia de ban jak. Voorafgaande aan het openings- pelpunt ontving laatste man René de pee de gele kaart wegens aanmerkin- aan het adres van scheidrechter De Jfekker. Maarten Frankfort bediende ginaf de linkerkant Jacco Rijkhoff die bal hard binnengleed, 0-1. 1 lerares Japanse Vechtsporten iffrey v. Diermen i, laden, korven, stelt u eens voor ook nog eens fraai is om te zien. deuren. n ze. Of u zoekt een wandmeubel ipper Soest langskomen, nog een hoop te vertellen hebben. 2egcjek\, ARN - SOEST INDUSTRIEWEG i KONINGSWEG Daarna brak er een fase aan waarin Soest lichtjes de overhand had en voor het eerst in de buurt kwam van Hollan- dia-doelman Erik Heyblok. Hendry Hagendoorn gaf een strakke crosspass richting Biemans, maar de spits kwam net een teen tekort. Het antwoord van de gasten was beduidend gevaarlijker van aard. Jacco Rijkhoff kopte op de bovenkant van de lat. Soest maakte het zichzelf te moeilijk door onzorgvuldig in de opbouw te zijn en door te lang te aarzelen als er balbe zit was. Balverlies voerde de boventoon. Strategie Na rust werd dat niet beter. Hollandia schakelde snel om en daaruit vloeide de 0-2 voort. Een snelle counter werd door de gevaarlijke Calvin Blankendal, over gekomen van DCG dat vorig seizoen de tegenstander van Soest in de eerste klas se was, binnengetikt. Een vrije trap van Hollandia belandde op de paal. Visee reageerde door Arjen Grapendaal en Martijn de Jonge in te brengen ten fa veure van Paul Hilhorst en Hagendoorn die voor rust tegen zijn derde gele kaart (ditmaal een halve) van het seizoen op liep. Dennis Heykamp ging dieper op de middenas voetballen, waardoor Soest het vervolg van het eentonige duel met vijf aanvallers betrad. Deze strategie moest gewijzigd worden toen De Bree opnieuw geel kreeg en dus mocht gaan douchen. Hollandia profi teerde simpel van de ruimte. Drie minu ten na de rode kaart stond het 0-3 door een mooie goal van invaller Christian Bakker. Mede door het eigen slechte spel, de routine van Hollandia-spelers, die theatraal gingen liggen bij lichte overtredingen en het slechte optreden van leidsman De Bekker, namen de ir ritaties bij Soest in de slotfase toe. In de 89s,e minuut, bij 0-4 die gescoord werd door Ricardo Appelman, moest ook Jeroen Dorrestein in het boekje, net als keeper Ben van Veldhuizen. De sluit post reageerde daarop met een weg werpgebaar en kon vertrekken. Hufman werd door Visee naar de kant gehaald. Patrick Roest kreeg de gelegenheid om bij een oneervolle achterstand nog even tussen de palen te staan. Het was de vijfde achtereenvolgende nederlaag voor Visee en zijn manschap pen. De manier waarop het verlies tot stand kwam, deed de Baarnaar pijn. "Op basis van vorige week moest Soest veel druk geven, maar dat is geen mi nuut gebeurd. Het probleem lag in het Uit dit luchtduel lijkt Dennis Hey kamp als winnaar tevoorschijn te komen. Het was verder schijn. Soest had niets te vertellen tegen Hollandia dat de blauw- hemden de tweede grote thuisnederlaag toebracht. Foto: Aldo Allessie feit dat mijn spelers niet in staat waren om kort te dekken. Positioneel zijn we compleet weggespeeld, gewoon een af gang." Misschien wordt het tijd om de koers drastisch te gaan wijzigen. Hoewel Vi see het niet in die bewoordingen uit drukte, neigde de coach er wel naar. "Nu is het een moment om wat te gaan veranderen. Ik heb nog spelers achter de hand die een kans verdienen". De drie komende speelronden worden absoluut niet gemakkelijk. Aankomend weekeinde speelt Soest de uitwedstrijd tegen Holland dat samen met de Soes ters op de elfde plaats staat. Op 28 no vember volgt de andere debutant Nieu- werhoorn dat het opvallend goed doet met een vijfde positie. Op de verjaardag van Sinterklaas moeten Visee en zijn 'Verkleurde Leeuwen' aantreden in en tegen Hilversum. Altijd lastig. piet werd aangekondigd als de wed- rijd van de waarheid. Er moest ge- bnnen worden om enigszins uit peilt te houden op de middenmoot, het 'moment suprème' gaf yZ'49 echter niet thuis. In Den elder verloor de ploeg van Henry van rode lantaarndrager CSC met 2-1. Dat viel alleen de besters te verwijten en niemand ■ders. p oorzaak van het gevoelige verlies lag het onvoldoende benutten van de tal- |ke mogelijkheden. Dat is momenteel t grote euvel aan Soester zijde. Qua lethal houden de groenwitten als de- (tant zich goed staande in de eerste |sse, maar het scoren blijft achterwe- i WZ'49 maakt het zich hierdoor bp moeilijk. Met acht punten uit tien pstrijden zijn de Soesters terug te vin- op de voorlaatste plaats. HCSC Igt op een punt, maar heeft twee s minder in de benen. |arom was de wedstrijd van zaterdag 3 beladen. Om uit de rechtstreek- gevarenzone te blijven, moest de on- pinge confrontatie gewonnen worden, uurlijk deed WZ'49 er alles aan om I punten mee naar huis te nemen, ,ar het schoot tekort in de afwerking, ploeg kreeg legio kansen, een stuk acht, waarvan er slechts eentje werd zilverd. Kon dat in de tweede klasse met een sisser aflopen, op dit ni- au blijkt het levensgevaarlijk. Ook qua veldspel presteerden de bezoe kers onder de maat en dat was teleur stellend van de ploeg die de laatste we ken, ondanks de verliespartijen, de op gaande lijn weer te pakken leek te heb ben. Ongelukkig In de eerste helft kregen de groenwitten vier opgelegde mogelijkheden. In de tiende minuut lobde spits Marcel van Essen het leer over de Helderse doel man, maar trof geen doel. Daarna was het de beurt aan Gerard Becker. De routinier schoot voorlangs. Vooral Becker was in deze fase het meest on gelukkig in de afronding. De rechter- aanvaller kreeg nog twee kansen, maar verprutste ze allebei. Als je ze zelf niet kan maken, dan moet je het een ander maar laten doen, zal Becker gedacht hebben. In de 22s,e mi nuut legde hij de bal panklaar voor Jor- die Brouwer die de 0-1 op het bord bracht. Voor Brouwer betekende dit pas zijn eerste doelpunt van het seizoen. De topscorer van de tweede klasse mocht vanaf de aftrap beginnen en dat was de jongeling na de zomer nog niet zo vaak overkomen. WZ'49 speelde in het 4- 3-3-systeem waarmee de laatste jaren zoveel successen werden geboekt, mede door Brouwers scoringsdrift. De linkers pits kreeg de voorkeur boven Niels van Weely die pas diep in de tweede helft zijn opwachting maakte. Hij verving Van Essen. HCSC kwam door een counter op ge lijke hoogte, een teleurstelling van jewelste want het had al 3-0 of 4-0 in het voordeel van de Soesters moeten zijn. Joep Akkerman en Hidde Reitsma vielen na de thee in voor Becker en Gijs Schaap. HCSC werd sterker, WZ'49 was op zoek naar de juiste methodes. Halverwege leek het lek gedicht te zijn en drongen de gasten aan. Akkerman miste een dot van een kans, voor open doel schoot de invaller over. Een kwartier voor tijd deed een dood spelmoment WZ'49 uiteindelijk de das om. Een HCSC'er joeg een vrije trap onhoudbaar langs Daan Hilhorst: 2-1. Tot overmaat van ramp werd Hilhorst in de slotfase uit het veld gezonden, nadat de doelman een doorgebroken tegen stander neerlegde. De gevoelige tik werd een mokerslag. Het is zaak voor WZ'49 om de kalm te te bewaren. Er zijn nog genoeg wed strijden te voetballen en de verschillen zijn klein. DVS/Davo heeft de kopgroep van de eerste klasse nog steeds in het zicht. In Beukendal won de ploeg maandagavond met 9-2 van Loosd- recht dat daardoor werd gepasseerd door de Soesters die in zes duels twaalf punten hebben vergaard. De veldvoetballers van WZ'49 zorg den voor de doelpunten. Marcel van Essen maakte er vier, Jordi Brouwer drie en Hidde Reitsma twee. Bij DVS maakte Marco Martens zijn rentree. Hij was een poosje geblesseerd geweest. De volgende tegenstander van DVS is OSO dat op de tweede plaats staat. In die wedstrijd moet de ploeg van Gert Aalderink het doen zonder Gijs Schaap, terwijl het meespelen van Brouwer nog onzeker is. A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: LINDEN BEDRIJFSKLEDING Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV d'Oude Enghe/Vini's Bar De selectie wordt ook ondersteund door: G. van de Munt Automaterialen BV Van 't Net Verhuizingen ASBO Groep Broodje van Toontje Hooyer Bouw en Techniek Bouwbedrijf E.A. van den Hengel Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding Bakker Bedrijfswagengroep Wasiel Steitner - Printkado Relatiegeschenken - Café Bar "De Kuil" - Boutique des Fleurs - Café Brasserie De Faam - Van Hengstum Apparatenbouw - W.W. Deelen b.v. - V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop en partners - Ben Becker Transport bv - Van Dam Sports Het begint erop te lijken dat de zon dagformatie van SEC uit een dalle- tje aan het kruipen is. De ploeg startte slecht met drie punten uit acht duels, maar na de eerste over winning (op HVC) volgde een ver dienstelijk gelijkspel (1-1) tegen Hoogland dat op de tweede plaats zat. De ladder is gevonden. Het duel aan de Bosstraat-West bete kende een weerzien met Saban Aksit eri Öscan Satikboga die bij Hoogland voet ballen. Aksit speelde niet zijn beste wedstrijd, Satikboga gaf tegen zijn oude club een visitekaartje af door de 0-1 aan te tekenen. Met een hard schot passeer de hij doelman Ed Dikkers die kansloos was. Satikboga kwam in de laatste mi nuten nogmaals in het nieuws, toen hij een rode kaart kreeg. Zeven ploeggeno ten liepen tegen een gele kaart op. De ruststand van 0-1 was een logisch gevolg van de spelverhoudingen in de eerste helft. Maar SEC gaf zich niet ge wonnen. Onder leiding van tweede elf tal trainer René Ribberink, die de zie ke Wim Mulder verving, stroopten de groenwitten de mouwen nog eens op, toen ze hun bakkie thee achterover had den geslagen. De inzet vormde de basis voor het ver diende gelijkspel dat het zwoegende SEC uit het vuur sleepte. De Soesters kwamen uit de meeste duels als winnaar uit de bus en kregen halverwege de tweede helft waar ze recht op hadden. Door een eigen doelpunt van Hoogland werd het 1-1. In het laatste kwartier hadden Joost Kroeze, Peter van den Berg en Mike van de Broek nog een kans op 2-1, maar die viel niet. Doordat ook Hooglanderveen en BFC wonnen, blijft er een kloof van vijf pun ten gapen tussen SEC en de midden moot. Na de resultaten van de laatste twee weken moet het zelfvertrouwen van de ploeg een positieve impuls heb ben gekregen en kan het vizier naar bo ven worden gericht. Zaterdag 20 november Sportzaal de Bunt- 17.00 uur Stam/SoVoCo staat tweede in de eerste divisie. Hy GROS BV PHY//CAL HYDROCULTUUR 6 CROCNPRO/iCTCN II Een dag later had Inge Olthof nog steeds een nare smaak in haar mond. Mateloos had ze zich geër gerd aan de wijze waarop haar speelsters door haar collega van VCS waren geïntimideerd en het feit dat de scheidsrechters daar niet te gen optraden. Ze vond het wellicht nog erger dan de eerste nederlaag die Stam/SoVoCo incasseerde. VCS was op papier zeker geen betere tegenstander, maar profiteerde ervan dat de koploopsters allemaal beneden hun normale niveau acteerden. Van on derschatting was volgens Olthof totaal geen sprake. Wel werden de meest rare fouten gemaakt en stapelden de misver standen zich op. Het kostte de Soester ploeg de eerste set (15-13), maar dat werd bijzonder gemakkelijk rechtgezet: 3-15. Stam/SoVoCo denderde in de derde set door tot 2-7, maar vanaf dat moment kwam de ploeg nauwelijks nog in het spel voor. VCS pakte de set (15-7) en won de laatste met 15-8, vooral doordat het in die fase serverend en passend beter was. Daarnaast voelde Olthof zich enigszins bestolen. In haar ogen had VCS zeker vijftien punten cadeau gekregen doordat touché- en lijnballen en netfouten ver keerden werden geïnterpreteerd door de scheids- en lijnrechters. "Dat kost je punten en je krijgt mentale druk. Bo vendien was de coach van VCS meer bezig met mijn speelsters dan met het spel. De manier waarop we behandeld zijn, heeft heel veel kwaad bloed gezet. Ze hadden geen respect voor ons. Dit leidt wel tot frustratie Ja, we zijn met een na de wedstrijd weggegaan." Door het onverwachte verlies moest Stam/SoVoCo een stap terug doen naar de tweede plaats, op drie punten van Set Up'65 dat over anderhalve week bezoek krijgt van de Soester formatie. Dan vindt de echte, grote krachtproef plaats en weet Stam/SoVoCo hoe bo ven in de verhoudingen liggen. Wat er ook gebeurt, na de gebeurtenis sen van zaterdag kan VCS op 19 februa ri de borst natmaken als het naar de Bunt komt. Stam/SoVoCo zal dan be slist een tikkie meer gemotiveerd zijn dan anders. "Ik denk wel drie tikkies erbij", aldus Inge Olthof. T-....v: 1 spelers laten zich niet zo gauw gek ma- afgeslepen. Spelverdeler John De gemeentelijke volleybalderby tussen de heren van Stam/SoVoCo en AGAVS is uitgemond in een Soester zege. In de Banningha! wer den de Soesterbergers met 0-3 ver slagen. Het was een wedstrijd tus sen twee teams die in de zomer aan kwaliteit moesten inleveren. "Maar wij hebben dat beter opgevangen", zei Ali Moghadassian, trainer/ coach van Stam/SoVoCo. De kater van vorig jaar, toen zijn ploeg in dezelfde hal met 3-0 werd wegge- mept, is weggespoeld. "Ik ben blij dat we progressie hebben geboekt. Deze spelers laten zich niet zo gauw gek ma ken en gaan er gewoon voor. Stam/SoVoCo toonde aan de andere kant van de bult karakter door tot twee maal toe een grote achterstand om te buigen in setwinst. Florissant was de start van de Soesters allerminst. Pas op 7-0 schrok de ploeg wakker en werd duidelijk dat ze tactisch slimmer is dan AGAVS. Ook in de tweede set liet Stam/SoVoCo de tegenstanders eerst weglopen, voordat ze die met beide klauwen in de greep nam en hield. Bei de sets eindigden in een 13-15-zege voor de ploeg van Moghadassian, die daarna niet de geringste moeite had de wedstrijd in 6-15 af te ronden. Doordat de blokkering van de Soesters goed was verzorgd, werden de scherpe punten van de aanvallen van AGAVS afgeslepen. Spelverdeler John van Brummelen van AGAVS (ex-SoVoCo) restte op een gegeven moment niets meer dan op de vertrouwde aanvallers te rekenen, maar daar had de verdedi ging van Stam/SoVoCo zich snel op in gesteld. De offensieve daden van de thuisclub waren na verloop van tijd zo voorspelbaar als het menu in een friet tent. Daarentegen kon Jurrian van Slooten naar hartelust variëren tussen de buiten- en de midaanvallers. Vooral Quint Brandts en Marcel Swart scoor den veelvuldig. Foto: Aldo Allessie Met een ferme uithaal passeert Richard van Rouwendaal de Soesterbergse blok kering. AGAVS moest de eer ditmaal aan Soester laten. Stam/SoVoCo won de gemeentelijke derby met 0-3. w Hans de Rond kan nóg wel wat sco rende spelers gebruiken. Het gebrek aan dit soort basketballers brak Red Stars zaterdagmiddag op in Almere, waar de vijfde nederlaag in zeven competitieduels kon worden bijge schreven: 73-51. Verdedigend klopt het allemaal aardig bij de Soesters, maar in de aanval zijn ze niet crea tief genoeg en te weinig doelgericht. Het liefst loopt Red Stars de break om moeizame aanvalsopzetten te ontlopen, maar de snelle uitvallen waren snel ge teld. Red Stars was onder het eigen bord niet heer en meester in de lucht en als een mislukte schotpoging van Al maar Meer al in Soester handen viel, was de voortzetting niet adequaat ge noeg, zodat de gastheren zich weer kon den hergroeperen. Center Manfred Dik kers en forward Frank van der Wal (één van de beste rebounders) waren niet van de partij en werden gemist. Onder de indruk van Almaar Meer, dat vorig seizoen met Red Stars naar de eer ste rayonklasse promoveerde, was De Rond niet. De tegenstanders speelden evenmin naar behoren, maar leidden in de rust wel met 31-22. Het leverde de basketballers uit Soest een donder- speech van hun coach op. Red Stars was nog niet geslagen, er was nog van alles mogelijk. Red Stars kon nog winnen, er was nog hoop en goede wil. Tot vijf minuten in de tweede helft. De directe tegenstander van Bas Ruyter had er in dat tijdsbestek even twaalf pun ten ingegooid en het werd 43-25. Red Stars was verslagen, er was nog maar één ding mogelijk (verliezen). Red Stars kon niet meer winnen, er was geen hoop, hooguit nog wat goede wil. Tot overmaat van ramp haakte Bob Kooter tien minuten voor tijd af met een rug blessure. "Ik mis mensen die de bal erin kunnen gooien. We hebben geen jongens die met een beetje ruimte iets kunnen doen en die heb je toch nodig om te winnen," was de simpele conclusie van De Rond die zaterdagavond om 20.30 uur in Beukendal het geroutineerde SV Argon ontvangt. Het bekeravontuur van de heren is na drie ronden te einde. In Hoofddorp vonden de basketballers zondagavond hun Waterloo. Dat was geen schande, want tegenstander was Challengers dat een klasse hoger speelt (eerste divisie). Na de 79-61-nederlaag sprak De Rond van een leuke wedstrijd, waarin verlo ren werd van een ploeg die gewoon be ter is. "Ons spel was stukken beter dan zaterdag, maar ja, er stond in feite niet zo veel op het spel." Dagschotels woensdag Witlofschotel met aardappel puree en reepjes kipfilet donderdag Lamsfilet met pommes duchesses en rode kool. weekend Vleesspies met patat en boontjes, maandag Duitse biefstuk met aardappelschijfjes en sla dinsdag Boerenkool met rookworst Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 1999 | | pagina 15