Te koop Toneelvereniging De Rietpluim speelt 'Deze vrouw... is uw man!' Benefietconcert Josti Band Orkest Groot Succes Huis© zekerheid aru6K0CK Jacob Slavenburg over 'beelden' van Jezus 1 CULTUUR WELZIJN! De Tsarina's van Nadjezjda Muziekkring Eemland kondigt prachtig programma aan Hulpverl saur-*1? WOENSDAG 17 NOVEMBER 1999 Lezing bij boekhandel Jongerius Inbraak in AquaIndoor SOESTER COURANT PAGINA 18 WOENSDAG 17 NO Expositie in Ooster Laren Vrijdag- en zaterdagavond in De Rank Opbrengst naar goede doelen in Soest Kodaly Trio in de proefpolder Drie inbraken aan Goudvink Nieuwe Rabobank in Soest-Zuid sinds maandag open Bewoners klagen over overlast van bouwverkeer Zusters Stad God Kath. Vrouwengil Cantatedienst Ba Extra Jazzconcert: 'Swinging Sounds' Vuilnisbak de lucht ingeblazen Wie vergelijkt leest de Soester Courant 'Daar in dat land' «BS-»'SP!fltSfca.ï*. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Aan de vooravond van het nieuwe millennium houdt Jacob Slaven burg bij boekhandel Jongerius een lezing over zijn pas verschenen boek De 'logische' Jezus (uitg. Ankh Hermes). In dit boek gaat de auteur in op de beelden die in de loop der eeuwen van Jezus, de Zoon des Mensen én de Zoon van God, ge vormd zijn en die nog steeds hun weerslag vinden in de huidige bele ving van de christelijke religie. Historisch gezien staat er echter weinig vast omtrent de figuur van Jezus. Vrij wel al onze kennis is gebaseerd op over levering en speculatie. Theologen en bij belvormers hebben menige interpretatie gegeven. Daarnaast zijn er talloze apo criefe boeken, niet door de kerk erken de evangeliën, en tot op de dag van van daag ontstaan er steeds weer nieuwe, soms nog weinig onderbouwde beelden, o.a. vanuit de New Age-beweging. Uit deze enorme hoeveelheid materiaal bouwt Slavenburg zijn eigen beeld van de 'meest logische Jezus' en zoekt hij naar een verbinding tussen de verschil lende beeldvormingen, om op deze wij ze het mysterie bloot te leggen. Hoe komt het, vraagt Slavenburg zich onder andere af, dat zowel kerkelijken als niet-kerkelijken diep geraakt worden door de uitspraken van Jezus? Zijn con clusie is de volgende: "De logische Je zus is geen theoiogische Jezus, geen bij belse Jezus, geen gnostische Jezus, geen joodse Jezus en geen Nieuwetijds-Jezus. En toch is hij dat alles ook. Maar onein dig veel meer, De logische Jezus vormt de verbinding tussen de kerkelijke tra ditie, de bijbelse Jezus, de apocriefe ge tuigen, de 'historische" Jezus en de 'eso terische' Jezus". Wat Slavenburg duidelijk wil maken, is dat er niet één beeld van Jezus is. De 'logische" Jezus draagt alle beelden in zich. De afzonderlijke benaderingen belichten slechts één aspect van het mysterie. Wanneer we die beelden zou den kunnen loslaten, komt er meer ruimte voor dat mysterie. Volgens Slavenburg kan de 'Nieuwe tijd' Jezus wellicht beter begrijpen daln ooit tevoren, omdat de tijd er rijp voor lijkt te zijn. Omdat ons bewustzijn hét nu op kan nemen. Slavenburg heeft met De 'logische' Jezus veel interessante za ken opgediept, waar hij met grote be vlogenheid over weet te vertellen. Wie wil komen luisteren of meepraten over dit boeiende onderwerp, is van harte welkom op dinsdag 23 november bij Boekhandel Jongerius, Van Weede- straat 29. Aanvang: 20.00 uur. In ver band met het aantal beschikbare plaat sen gaarne tijdig reserveren: (035) 5880122. Bij Aqua Indoor is maandagmorgen in alle vroegte ingebroken. Het alarm ging omstreeks vier uur af, nadat een ruit was ingegooid. De politie was snel ter plek ke en later werd aangifte gedaan door een inwoner van Soest. Zover bekend wordt er niets vermist uit het sportcen trum. Isis, Pandora en Rebecca schep sels van de Soester kunstenares Nadjezjda van Ittersum - zijn hun leven lang gedoemd om op het zwembad Dijnselburg in Zeist te blijven en hun wellustige blikken op de toeschouwers af te vuren. Ze zijn daar via Kunstblik Avro) terechtge komen, nadat ze de vakjuryprijs van de Bouwbeurs hadden gewonnen. Hun schepster kon daardoor twee we ken naar St. Petersbrug, terug naar haar Russische "roots"! De kleinere zusters van het drietal dames, de Tsarina's, zijn sinds kort te bewonderen in Galerie Ooster Laren in Laren. De Tsarina's zijn speelse, humorvolle keramische beelden die de kijker wulpse blikken toewerpen. Juist omdat Nadjezjda keramiek in het algemeen te statisch vindt heeft ze deze pronte vrouwen frivole schouderbandjes Nadjezjda van Ittersum met enkele van haar Tsarina 's. en korsetjes gegeven, waardoor de beel den er uitdagend uitzien. Het keramiek is subtiel bewerkt met mooie glazuren. Nadjezjda van Ittersum laat opnieuw haar originaliteit en veelzijdigheid los op de kijkers, als die ervoor open staan. Buiten hangen windwappers tussen de druiventrossen, de met acryl beschilder de bloemige blikvangers die door de wind gedragen worden. Ook in Villa VPRO te Hilversum - een zeer interes sant gebouw van jonge architecten - zijn in een open ruimte enorme windwap pers van Nadjezjda te bewonderen (op werkdagen te bezichtigen). Galerie Ooster Laren is gevestigd aan de Eemnesserweg 21 in Laren; ope ningstijden: donderdag t/m zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De expositie duurt tot en met 28 november. L Soesterbergsestraat 32A, 3768 EJ Soest Tel. 035 - 601 31 82 Het is weer een typische Rietpluim klucht die de Soester toneelvereni ging komende vrijdag- en zaterdag avond (19 en 20 november) op de planken brengt. Dat gebeurt in De Rank Soesterbergsestraat 18 (ach ter de Wilhelminakerk). Van tevoren kan er niet veel prijsgege ven worden van de inhoud, maar het thema is zeer eigentijds: ongehuwd sa menwonen en dat niet voor de buiten wereld willen weten. Dus óók niet voor de belastingdienst. Maar toch staat er op een goed (of slecht) moment iemand van de belastingen op de stoep... Daar mee begint een doldwaas en toch boeiend verhaal, dat je gezien moet heb ben om het te geloven! Beide voorstellingen in De Rank begin nen om 20.00 uur. De zaal is om 19.00 uur al open Kaarten zijn in voorverkoop verkrijg baar op de volgende adressen: H. Hagen, Lange Brinkweg 25 (6011416); De spelersgroep van De Rietpluim: v.l.n.r. Hetty van Loenen, Kees v.d. Wolk, Lesley Posthuma, Rita van Méurs, Gerda Buis, Henk Hagen en Ton Rui- zendaal. M. Posthuma, Eikelnlaan 81 (6020073); H. Starink, Hazepad 74 (6022070); T. Ruizendaal, St. Jozefstraat 2 (6010490); en, indien niet uitverkocht, op de avon den van de voorstelling aan de ingang van De Rank. Op zaterdag 6 november heeft het benefietconcert plaatsgevonden van het Josti Band Orkest. Zoals in eer dere publicatie bekend is gemaakt vond het concert plaats in de Trits te Baarn. Door de sponsoring van Jan Smeeing In- en Verkoop Onroerend Goed B.V. is het mogelijk gemaakt dat de volledi ge opbrengst van de kaartverkoop ten goede is gekomen van een aantal noden in de (Soester) samenleving. Dat er een enorme belangstelling voor dit concert was blijkt uit het feit dat er ruim 1400 bezoekers aanwezig waren. Uit de reacties bleek dat heel veel be zoekers zeer enthousiast waren over het optreden van de Josti Band. Ondanks de handicaps van de "artiesten" werd toch een bijzonder hoog muzikaal ni veau bereikt, terwijl ook de komische noot niet werd vergeten. De opbrengst van f 39.700,- is geschon ken aan: De Blauwe Vogel; Stichting Steun de Zwanebloem: Stichting Qua- trijn; Vereniging Vrienden van Molen schot; Scoutinggroep Hopman Massel- man; enkele charitatieve doelen en het Josti Band Orkest Instrumentenfonds. In drie woningen aan de Goudvink is vorige week ingebroken. Een 55-jarige Soester deed aangifte en mist geld en waardepapieren. Uit de woning van een 42-jarige Soester werden de telefoon en papieren ontvreemd. Uit het derde huis, dat werd bezocht, werd niets meegeno men. Sinds afgelopen maandag kan het pu bliek terecht bij de nieuwe Rabobank- vestiging in Soest-Zuid. De bank is een van de eerste "winkels" die hun intrek nemen in de nieuwe winkelpromenade. Officieel luidt het adres Soesterberg sestraat 50 (het oude kantoor zat op nummer 14). De openingstijden zijn: dagelijks 09.00-17.00 uur; zaterdag 09.00-12.00 uur. Op 7 december wordt het nieuwe bank kantoor met een feestelijk tintje offi cieel geopend. i Op zondagmiddag 28 november zal in de proefkelder te Soesterberg het tweede concert voor dit seizoen door de Stichting Muziekkring Eemland worden georganiseerd. Nadat het eerste concert op 17 oktober reeds tot lovende kritieken leidde, is de Muziekkring trots te kunnen melden dat op 28 november het Kodaly Trio met een hoogstaand en op de Muziekkring afgestemd programma zijn muzikale kunnen zal tonen. Extra hoogtepunt van deze middag vormt de aanwezigheid van zangeres Elsje Kal, die een aantal schitterende werken uit haar repertoire samen met het Kodaly Trio zal opvoe ren. Op het programma staan onder andere de volgende werken: A. Khachaturian, Trio (1932); M. Ravel, Chinq chansons populaires grècques; Tajcevic, zeven Balkandansen voor trio; E. Schulhoff, liederen en dansen uit Tesin; H. God- ron, Serenade occidentale (trio/1942). Het Kodaly Trio werd opgericht in 1991 en bestaat sinds 1997 in de huidige be zetting: Radka Dohnalova, viool; Har- Het Kodaly Trio met zangeres Elsje Kal ry-Imre Dijkstra, klarinet, en Caroline Kuijpers, piano. Sinds 1994 treedt het Kodaly Trio ook regelmatig op met de zangeres Elsje Kal. Het ensemble concerteerde diverse ma len in het Amsterdams Concertgebouw, het hedendaagse muziekpodium De IJs breker in Amsterdam, het Centrum Ne derlandse Muziek in Hilversum en op talrijke locaties in heel Nederland en maakte radio-opnamen voor de NCRV, de AVRO en de Concertzender. In 1996 en 1997 was het te gast op het in ternationale Orlando festival, als deel nemend ensemble en om er te doceren. Het Kodaly Trio Elsje Kal onder scheiden zich door het spelen van veel onbekende en vergeten werken, op volksmuziek geïnspireerde muziek en speciale bewerkingen. Aanvang concert: 15.00 uur. Adres: Stemerdingweg 12, Soesterberg. Kaar ten a f 20,- zijn te bestellen bij: Thérè- se Kraut (035-6017388) en Kitty van Ee (035-6037804). Nabij het winkelcentrum in Soest-Zuid stopt de laatste tijd veel bouwverkeer. Vrachtwagens en bestelbussen veroorza ken daar volgens omwonenden nogal wat overlast en klaagden daarover bij de politie. Die nam er vorige week een kijkje en sommeerde de chauffeurs hun voertuig zodanig te parkeren, dat die niet meer in de weg zouden staan. Na verloop van tijd werden alsnog tien par keerbonnen uitgeschreven. Ook op de Van Weedestraat werden die dag tien bekeuringen uitgedeeld, omdat automo bilisten de parkeerschijf niet gebruikten. SOEST Parklaan 68 Rustig gelegen maisonnette op de eerste en tweede verdieping met berging op de begane grond. Indeling: Entree, hal met garderobenis, toilet en meterkast. L-woonkamer (onge veer 20 m2) met deur naar balkon en trapopgang. Open keuken met L-in- bouw unit en betegelde vloer. Verdie ping: overloop, kast met c.v.-opstelling (combi cv 1987), badkamer voorzien van luxe tegelwerk, douchecabine, wastafel meubel en wasmachineaansluiting. 2 slaapkamers waarvan 1 met vaste kas- tenwand. Bijzonderheden: Verwarmingen warmwa tervoorziening d.m.v. combiketel, bouw jaar 1987, berging aanwezig op de bega ne grond, servicekosten 122,50 per maand, geheel v.v. isolatieglas, gunstig gelegen ten opzichte van winkels en openbaar vervoer. Aanvaarding: In overleg. Vraagprijs f 330.000,-kJc SOEST Veenbesstraat 386 Prettig ruim 4-kamerappartement, v.v. lift, rustig gelegen met vrij uitzicht. Ge legen op de zesde en bovenste verdie ping. Indeling: entree, meterkast, ruime berg- kast, aparte keuken (American kitchen), toilet met wastafeltje, badkamer met lig bad, v.w., aansluitingen wasmachine en droger, woonkamer v.v. laminaat, 3 slaapkamers. Balkon aan achterzijde. Bijzonderheden: verwarming en warm watervoorziening d.m.v. combiketel (1999), servicekosten 320,- per maand, entree met intercominstallatie. Berging is aanwezig in de onderbouw. Het gehe le appartement is in prima staat, oppervlakte ongeveer 115 mJ. Gunstig gelegen ten opzichte van winkels en openbaar vervoer. Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs f379.000,- kJc ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel 035 - 602 90 61, Fax 035 - 602 90 85 Het Katholiek Vrouwengilde J ganiseert op woensdag 24 m een thema-avond met de Zustei Stad Gods uit Hilversum. Zij tot de congregatie van de Zus gustinessen van Sint Monica. D komst vindt plaats in "Vogelza rallelweg 7B, aanvang 20.00 ui ducés zijn welkom (entree f 5,- In de Pauluskerk (Brink) ii wordt op zondag 21 novembi cantate 140 "Wachet auf, ruft Stimme" uitgevoerd door solisi en orkeat van de Bachcantori De dienst wordt geleid dooi Kruiswijk Jansen. Aanvang 19 Donderdag 18 november Poëzielezing Vlak voor de eeuwwisseling houdt de Amersfoortse neerlandicus Jef van de Sande (in samenwerking met de SLAS) een lezing over tien vooraanstaande dichters, wier werk gerekend kan wor den tot de tweede eeuwhelft. Naar volgorde van leeftijd: Ida Ger- hardt, Gerrit Achterberg, M. Vasalis, Leo Vroman, Gerrit Kouwenaar, Luce- bert, Hans Faverey, Rutger Kopland, Judith Herzberg en Gerrit Komrij. Van elk van hen koos Van de Sande twee gedichten die op de een of andere ma nier met elkaar in verband gebracht kunnen worden. Aanvang 20.00 uur. Toegang: f 7,50. Reserveren is aan te bevelen. Tel. 6019577 (9.00-13.00 uur). Vrijdag 19 november Bigband "Swinging Sounds" is ca. 15 jaar geleden voortgekomen uit de mu ziekvereniging in Hoevelaken. In de be ginfase is hard gewerkt aan de omvor ming van een klassieke fanfare naar een bigband, voor wat betreft repertoire, bezetting en instrumentarium. Momen teel bestaat het orkest uit ca. 24 enthou siaste amateurmusici (thans voorname lijk Jazzfreeks), die streven naar een zo goed mogelijk muzikaal resultaat en waarbij het ontspannen speelplezier niet uit het oog verloren wordt. In het recente verleden heeft het orkest tijdens diverse concerten in de regio van zich laten horen, heeft meegedaan aan bigbandfestivals en heeft zich gepresen teerd tijdens verschillende jazz-festivals. In 1997 heeft de bigband een zeer suc cesvolle cd gemaakt genaamd "Bigband Jazz". De bezetting bestaat uit een ritme-sec tie van piano, bas, drums en gitaar, een saxofoon-sectie met bariton-, tenor- en altsaxofoons, aangevuld met twee klari nettisten en een kopersectie met trom bones en trompetten. De fluitist zorgt voor een geheel eigen- en aparte sound van de band. Onder leiding van dirigent Thys Borsten wordt wekelijks gewerkt aan een geva rieerd repertoire van klassieke en mo derne bigband stukken. Tijdens de op tredens van de bigband is te zien dat naast muzikaliteit soms ook onstuimig enthousiasme de kop opsteekt. Aanvang 20.00 uur. Entree f 12,50. Weekend-opvangdienst Maatschappelijke DienstverL Hulp in dringende moeilijkh zaterdag, zondag en algemeen feestdagen, tel. 6245555. Stichting Hulpdienst Soest Hulp aanvragen dagelijks tus 10.00 uur, tel. (0346) 3^ 352097. Nazorg borstkankerpatiënt Informatie: Borstkanker infora trum Utrecht (BIC), tel 2319924, di. t/m. vrij. 10.1 uur. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00-21. Stadsring 31A (Vrouv Amersfoort, tel. (033) 461661 anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjespn Maandag 19.00-21.00 uur; v 16.00-18.00 uur; donderdag 21.00 uur, tel. (030) 2322021 Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebbi terrein van de bijstand kunr mee terecht bij de werkgroep in de Bijstand, telefonisch 12.00-13.00 of na 18.00 ui tel. 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e vrijdag maand, 10.00- 11.30 uur, in nationaal Vrouwencentrum, 313. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak voor fers van misdrijven en verkeei len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eemland 24 uur per dag telefonisch t voor Soest, Soestdijk So tussen 7.00 en 23.00 6027719; tussen 23.00 en via de meldkamer van de Ai se politie, tel. Q33-4666666. Al-Anongroep Soest Steun aan familie van degent matig veel drinkt of dronk, te (Soest) of 5415474 (Baarn) Ouders van een overleden Landelijke zelfhulporganisa tactadres: Eveline Mossel, straat 543, 3765 XR 5 6014310. Thuishulpcentrale Eemla De THC biedt partners en i dementerenden, van chroni en ouders van verstandelijk lijk gehandicapte kinderen actief of passief oppassen d< ligers. Informatie: tel. 033 Contactpersoon Soest: Backer, tel. 6023146. Stichting Thuiszorg Eeml voor verpleging en verzorg huren, en kopen van verplei voedings- en dieetvragen e: tiebureau voor zuigelingen tel. (033) 4600046. Maatschappelijk Werk (r Spreekuur op werkdagen ti en 10.00 uur, Burgeme> thestraat 74, tel. 6036800. Jongerenspreekuur GG1 Voor jongeren van 12 tot 20 dag 15.30-16.30 uur, Zo Amersfoort. Psychoprofylaxe Stichting Psychoprofylaxe ding op de bevalling. Conti v.d. Poll, Clauslaan 23, 376 tel. 6031396. Steunpunt Rouwverwe e.o. Contactadres: Nelleke Wi Brinkweg 18, 3761 ED 6022122 (9.00-11.00 i 6014310. Vrijwilligers Vacaturebï Informatie over vrijwilliger.' weg 311, dinsdag, woensi derdag 9.00-12.00 uur, te Anonieme Alcoholiste A.A.-werkgroep Soest, d< Veenbesstraat 2: dinsdag uur. Informatie: tel. (034( (035) 6021558. A.A.-werkgroep De Weg nesserweg 10, Baarn: m 19.30 uur. Informatie 6013027 en 6022937. Zwangerschapstelefoo Voor problemen rondom schap, dagelijks 13.00-1' (035) 6260660. Iets na middernacht klonk eer gisteren een keiharde knal. Die werd veroorzaakt doordat op de Zuidpromenade met be hulp van vuurwerk een vuilnisbak de lucht werd ingeblazen. De knal was zelfs in Soestdijk te horen. De politie die een kijkje kwam nemen, trof de vuilnisbak op het fietspad aan de overzijde van de Soesterbergsestraat aan. De daders wa ren toen al spoorloos. Maandag 22 november Het is belangrijk om te weten dat het verhaal is gebaseerd op korte fictie-ver halen, want anders zou je de film hou den voor een prachtige documentaire over het met uitsterving bedreigde Rus sische dorpsleven. Mistroostig kijkt dorpshoofd Arseni Tjapoerin voor zich uit. Hij zou zo graag de landbouw erbovenop helpen, maar er is geen geld om de machines te laten repareren. En dat is nog niet zijn groot ste probleem, want dat behelst het zeer overmatige wodkagebruik in het dorp. De vrouw van veehouder Nikolaj zit iets heel anders dwars. Nikolaj krijgt vanwe ge zijn chronische maagzweer een reis je naar een sanatorium cadeau, maar hoe moet zij ondertussen de touwtjes aan elkaar knopen? En dan is er nog hun buurvrouw, die zich wanhopig af vraagt hoe zij haar dochter in dat door alcoholisten bevolkte dorp aan een goe de man kan helpen. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Reserveren tel. (035)6019577. Agenda: 29 nov. "Happiness".

Soester Courant | 1999 | | pagina 18