DE STUDIESPECIALISTEN VAN TRAMEI r Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Voor krijt geen plaats in bètalab SCHOLIEREN: ~jAëfÜËËLt_ <am. Westeneng richt stichting op voor hulp aan Roemenië TEL. 035 - 601 70 89 Eerste kinderpostzegels voor Gratis kramen kerstmarkt Gezamenlijk gesprek over geweld tegen vrouwen NIJHOf HIJHOf| NIJHOf NIJHOf voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Stichting Diaconia Romania Service bij Schoemaker HUISWERKBEGELEIDING? BIJLESSEN (alle vakken, alle nivo's)? EXAMENTRAINING? Bel eens voor hulp en goede raad naar SOESTER COURANT PAGINA 5 WOENSDAG 17 NOVEMBER 1999 Voor de tiende keer mevrouw Of* Widt Leerlingen Griftland College leren zelfstandig werken en plannen Turks vrouwencomité bij CDA-vrouwen Steltenlopen voor de Windhond Politie schrijft 76 bekeuringen uit Met trapper tegen kentekenplaat ïarsverkoop van .elschade bouw en woonwaren. baarn Mlnervoweg 3 Baarn t/m 30 november 1999 De aclie loopt bouw en woonwaren. boom Minervaweg 3 Baarn ouders van plan zijn op de volgende :hriften, vergunning te verlenen voor bouw en woonwaren. baarn Minorvqwog 3 Baarn l/m 30 november 1999 Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl is een ieder bevoegd binnen een ter- )er tot en met woensdag 1 december en wethouders in te dienen. n gedurende diezelfde termijn, dage- tlanologie en bouwen (balie bouwza- e Dependance Publiekszaken, Dorps in 14.00 - 16.00 uur. )p 8 december hopen Henk Wes- ïneng uit Soest, met zijn zoon Wim en vriend Adriaan de Koeijer uit Laarn, naar Roemenië te gaan. loofddoel is dit keer de stad Arad in West-Roemenië, waar ongeveer 120 straatarme gezinnen leven. Eén gezin is er zo ellendig aan toe, nede doordat de vader drinkt, dat de Engste kinderen niet eens een onder broekje aan hadden toen ze in 1997 het eerst werden bezocht door jlenk Westeneng met de Moisescu (de d-burgemeester van de stad). De kin deren waren alleen thuis, de moeder $as werken, om toch wat geld te verdie- Van de vader hoopt men dat hij Een donkere tweekamerwoning in een achterafstraatje, één kamer met bedden en één kleiner kamertje met een tafel en een paar stoelen. Een olifant kan er nauwelijks schade aanrichten, een voorbeeld van vele. Deze gezinnen willen de Soesters een voedselpakket brengen, samen met een kerstverhaal, om zo bij deze gezinnen ook een beetje licht te laten schijnen in de donkere dagen aan het eind van de twintigste eeuw. Vanwege de problemen met de douane, speciaal als het voedsel betreft, wordt het voedsel in Roemenië gekocht. Wie wil meehelpen kan een gift storten op bankrekening 35.99.14.500, ten name van Stichting Diaconia Romania. De woon- en leefomstandigheden in Roemenië zijn buitengewoon moeilijk. >icea amorika, 2x pinus strobus, jueras robur, lx conifeer l coniferen 1 loofboom 1 lijsterbes en 1 sierkers 1 lijsterbes i 1 beuk, 3 berken en 2 dennen n binnen 6 weken na verzending van an burgemeester en wethouders van EMBER 1999 iSING at van dhr. Zoetelief berichten dat eining conform het primaire besluit de uitspraak van de rechter ook 3rd diende te zijn. Aanschrijving sdwang m.b.t de omheining uit- an. iddel van brief Mc. Donalds ;n het reclamebord op de hoek oortsestraat/Sterrenbergweg 1 december 1999 te verwijderen. diende bedenkingen geven geen ng de procedure ex artikel 19 WRO >en. De betrokken partijen hierover ren en hen het verslag van de 3mst van 04-10-1999 toesturen, iteerde Staten verzoeken een ver van geen bezwaar af te geven. 'angst van deze verklaring een ;f besluit nemen op de ingediende ingen, het verzoek om vrijstelling jouwvergunning. erkt Mevrouw De Widt, de echtgenote van de burgemeester, heeft vorige woensdag het startsein gegeven voor de verkoop van kinderpostze gels in Soest. Ze kocht bij de stand in de SNS-bank (Van Weedestraat) een aantal zegels en kaarten. Het ritueel - zo mag het na al die jaren wel genoemd worden - voltrok zich ook nu weer volgens het traditionele pa troon. SNS-directeur A. Trippaers sprak een kort welkomstwoord voor de dames van de UW, die de stand al jaren be mannen, en mevrouw De Widt liet we ten dat ze heel graag - voor de tiende en laatste keer - aan de uitnodiging voldeed. Ze wees op het feit dat de ac tie dit jaar in het teken stond van de kin derboeken en citeerde daarom een toe passelijk stukje uit "Pluk van de Pet- teflet" van Annie M.G. Schmidt. Ver der complimenteerde ze de vrijwillig sters van het comité onder leiding van mevrouw Burgerman voor de inzet die ze elk jaar opnieuw leveren, ondanks de wat teruglopende belangstelling. Mevrouw Burgerman onderstreepte nog even hoe spannend het de laatste jaren is. Als de baten de kosten niet meer goed maken valt het doek voor deze speciale verkoop in Soest, maar geluk kig heeft het comité het tot nu toe kun nen redden. Ze bedankte mevrouw De Widt hartelijk voor het feit dat zij tien jaar lang steeds weer wilde opdraven en onderstreepte dat met een feestelijk boeket en een fraaie pen. Voor de medewerk(st)ers van de SNS-bank was er de, eveneens traditionele, cake. De stand in de SNS-bank is de komen- Mevrouw De Widt (l.) krijgt bloemen van mevrouw Burgerman. de weken "bemand" tijdens de ope ningstijden van de bank (maandag-don derdag 09.00-16.30 uur, vrijdag tot 18.00 uur). Er is ook een speciale kinderpostzegelverkoop in ziekenhuis Molendael-Baarn, op 24 november en 15 december, en in het verzorgingscen trum Mariënburg (Nieuwerhoekplein) op 25 november en 16 december. )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! BHPert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44 ït, heet Heideweg, die boormachine. Gevraagde koopsom ƒ198.000,- k.k. Van Goyenlaan SOEST Gunstig gelegen 3 kmr.apparte- ment (v.h. 4 kmr.appartement) met garage en berging op de be gane grond op de 4e etage. Inde ling: ruime woonkm., 2 sl.km., keuken, bijkeuken, douchecel en toilet. Algemeen: de servicekos ten bedragen 300,- per maand (incl. voorschot c.v.-gas). Dit ap partement verkeert in redelijke staat van onderhoud. Gevraagde koopsom garage 20.000,- k.k. Jan M. Gevraagde koopsom ƒ895.000,- kosten koper Gevraagde koopsom 269.000,- kosten koper Ranonkelstraat AMERSFOORT In de gewilde bloemenbuurt en nabij de Soesterweg een goed on derhouden middenwoning met tuin, c.v., berging en achterom. Ind.: hal, m.k., uitgebouwde woonk., mod. keuken met inb.app,, inpandige berging. Ver dieping: overloop, 2 sl.km., bad- km. met ligbad en 2e toilet, zol der met vaste trap. Aig.: deze wo ning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van hete luchtverw., kunststof kozijnen en parketvloer. "De oude situatie van de leraar met het krijtje gaat veranderen. Of dat ooit verdwijnt? Ik denk het niet. Maar als je over zulke mooie appa ratuur en programma's beschikt, Iaat je het als docent liever zien dan dat je erover vertelt. Als school speel je daarop in." Rector H. Wind van het Griftland Col lege, die in zijn loopbaan in menige krijtwolk heeft gestaan, was donderdag middag trots op de nieuwe aanwinst van zijn school: het bètalab. Het is een grote studieruimte op de eer ste verdieping, waarin de bovenbouw van de havo en het vwo zelfstandig kan experimenteren op het gebied van na tuurkunde, scheikunde en biologie. Tij dens de proeven kunnen ze altijd de vakdocent of de TOA (Technische On derwijs Assistent, voorheen beter be kend als amanuensis) aan zijn arm trek ken, het is de bedoeling dat de leerlin gen vooral op eigen houtje aan de gang gaan, met de hard- en software als mo derne hulpmiddelen. Tweede Fase Het past allemaal in de zogenaamde Tweede Fase die dit jaar officieel is in gevoerd, maar waarmee het Griftland College de laatste twee jaren al heeft geëxperimenteerd. De Tweede Fase is erop gericht dat middelbare scholieren beter worden voorbereid op een univer sitaire opleiding en het Hoger Beroeps Onderwijs (HBO). Coördinator Koos Nieuwland: "Het verhaal was altijd: ze weten wel veel, maar zelf stof aanpak ken en een planning over een langere periode maken, konden ze niet. De uni versiteiten en het HBO klaagden daar over. Het is niet de bedoeling dat we de leerlingen nu loslaten in het lokaal, maar dat we ze op weg helpen, zodat ze na het behalen van het diploma zelf standig een heel stuk verder kunnen." Op de begane grond van het schoolge- Sterrenbergweg SOESTERBERG-NOORD Vrij gelegen, op ca. 900 m2 grond, een geheel gemoderniseerd en uitgebouwd vrijstaand woonhuis met grote garage, paardenstal en schitterend aangelegde vrije tuin. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vor- mige woonk. met parketvloer en schouw, mod. hoekkeuken met inb.app. (o.a. vaatwasmach., koelk., oven, gask.pl.) en bijkeu- K.eii. veiu.uvenuup, luxe badkam. met ligb. en apar te douche, apart 2e toilet, 4 sl.km. (2 met balkon), zolder met vaste trap en ruime 5e sl.km. Alg.: deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van extra isolatieglas, nieuwe gara ge, paardenstal (3m x 4m), aangelegde tuin met o.a. vijverpartij, bloemenkas, volière en meerdere terras sen. bouw aan de Noorderweg is twee jaar geleden reeds een studieruimte inge richt. Het bestaat uit een computerlo kaal, een talenpracticum, een media theek en een studiezaal, waarin de leer lingen van de bovenbouw alvast zelf standig aan het werk konden voor de talen, de andere examenvakken, maar ook nieuw ingevoerde vakken zoals al gemene natuurwetenschappen en cultu rele en kunstzinnige vorming. Deze aanloop naar de Tweede Fase diende niet alleen het belang van de scholieren, ook de docenten hebben er baat bij gehad. "Die waren gewend op een bepaalde manier te werken, voor hen was het eveneens allemaal nieuw", verklaart Nieuwland die spreekt van een 'formule die aardig werkt'. Kritiek In de experimentele fase was er van buitenstaanders veel kritiek op de nieu we onderwijsmethode. De kanttekenin gen waren mede ingegeven, doordat nog niet alle scholen voldoende waren uitge rust. De landelijke kranten publiceerden er over, maar volgens een leerlinge van het Griftland College hadden zij het bij het verkeerde eind. Zij schreef de Tele graaf een brief, waarin ze vertelde dat ze in de vijfde klas 'op haar bek' was ge- Op vrijdag en zaterdag heeft de politie in totaal 76 bekeuringen uitgeschreven. Op de Kamperfoeliestraat werden jon geren op de bon geslingerd na het afste ken van vuurwerk, op de Bartolottilaan werd een snelheidscontrole gehouden en op de kruising van de Beukenlaan en de Dalweg reden automobilisten door rood. In Soest-Zuid en op de Regentes- selaan werden parkeerbonnen onder ruitenwissers gestopt. Op de hoek van de Koningsweg en de Klein Engendaalweg is vorige week een fietsster ten val gekomen. Ze raakte met haar trapper de kentekenplaat van een auto, waarvan de bestuurster dacht dat ze nog wel even voor de fietsende vrouw langs kon rijden. Bij de val liep de 39-jarige vrouw kneuzingen aan haar been op. leling Amersfoort van 'Tessel- - Arbeid Adelt' organiseert za- 20 en zondag 21 november weer rote najaarsverkoop. Op beide <an men van 11.00 tot 15.00 uur in het Berghotel, Utrechtsewee Amersfoort. s de verkoopdagen kan men een maken uit groot assortiment emaakte artikelen, zoals beschil- ouiwerk, handdoeken en gasten- is, baby- en peuterpresentjes, tuin- ukenartikelen, golfaccessoires en rlijk geschenken met het oog op daas en Kerstmis. ilschade - Arbeit Adelt' is de eer- Nederland opgerichte algemene menvereniging. Ze heeft o.m. als het stimuleren en ondersteunen rouwen in hun streven naar zelf- igheid. De afdeling Amersfoort jkt het gebied dat globaal begrensd t door Soest, Bunschoten, Putten, :lo, Woudenberg en Amersfoort. oorgaande jaren werd de tentoon- ig erg goed bezocht; reden voor de ïiging om op de ingeslagen weg te gaan. Juist met oog op de ko- le feestdagen een mooie gelegen- om een kijkje op de tentoonstelling men of er iets voor zijn gading bij ist Centrale Voorlichting Afgelopen woensdag (10 novem ber) waren de vrouwen van het Turks vrouwencomité te gast bij het CDA-vrouwenberaad Soest in de Open Hof. Er is al jaren een goed Deze ochtend stond de geschiedenis van Nederland centraal, vanaf het begin van deze eeuw. Tijdens de bijeenkomst bood CDA-V-voorzitter Gré van Bommel aan Hawa Zihni, de Turkse vrouwenwerk ster, de notitie "Geweld tegen vrouwen" aan. Dat is ook het jaarthema van het CDA-V. Het is de bedoeling dat de vrouwenor ganisaties de notitie bespreken en een reactie sturen naar het landelijke CDA- V. Na een landelijke ledenvergadering in april 2000 gaan de reacties door naar de Tweede Kamer. Het Turkse vrouwenco mité en de CDA-vrouwen gaan de no titie in eigen kring bespreken, waarna er in het voorjaar nog een gezamenlijke discusieochtend wordt gehouden. Gré van Bommel (r.) en Hawa Zih ni. I *A Koos Nieuwland houdt een oogje in het zeil, terwijl twee leerlingen in het nieuw bètalab zelfstandig aan een expe riment werken. Foto: Aldo Allessie Particulieren, verenigingen en stich tingen kunnen gratis een kraam ter beschikking krijgen tijdens de kerst markt die zaterdag IX en zondag 12 december plaatsvindt bij A.P. van Doorn aan de Koningsweg. Dit geldt alleen voor mensen die geen commerciële doeleinden hebben. Op het terrein van Van Doorn wordt plaats ingeruimd voor zestig kramen. Ze worden opgesteld in een grote tent die naast de bedrijfshal wordt neergezet. Opgeven voor een kraam kan tot zater dag 20 november bij het bedrijf, tel. 6010167. Het Soester Vrouwengilde zorgt voor de catering. Deze vereniging krijgt geen subsidie, meer en kan een zakcentje wel gebruiken. Tijdens de kerstmarkt zijn er veel meer activiteiten. Zaterdag 11 december be gint om 13.00 uur een arresledeshow met aanspanningen uit het hele land Ook is er een ringsteekwedstrijd. Beide onderdelen worden georganiseerd door de Warmbloed Paardenfokvereniging Eemland. De dag erna is het ezeltjesdag. Vanaf 13.00 uur worden zo'n 45 ezels beoor deeld om te kijken welke de mooiste is. Om 15.00 uur kunnen de ezels aan ta fel. Op een dertig meter lange tafel wor den dan diverse rauwe groenten voor de dieren geserveerd. Kinderen kunnen beide dagen gratis een rondritje maken op een ezel of in een arreslede, hun eigen stalletje timmeren en een kersttukje maken. Verder is er gaan met de Tweede fase, maar daar wel van had geleerd. "Ik ga liever nu op mijn bek, dan straks op de universiteit of het HBO", schreef ze. Ondanks de prachtige programma's waarmee de leerlingen bijvoorbeeld hun talen leren en zich kunnen laten corri geren, is het niet zo dat ze aan hun lot worden overgelaten. Al werken ze aan een project van zes, zeven weken, de docent behoudt dezelfde controlemoge lijkheid. Ook tijdens de studie-uren houden de betreffende vakdocent en de TOA een oogje in hetzeil. Nieuwland stelt verder dat er nog voldoende stof overblijft, zoals literatuur, waarbij de docent niet kan worden uitgeschakeld. De klassikale lessen blijven dan ook de overhand houden. Een leerling uit 4-havo of 4-vwo ver blijft per week zeven uur in één van de studieruimtes. Dat is ongeveer een kwart van het totaal aantal lesuren. In de lagere klassen ligt het aantal studie uren lager, terwijl de vijfde en zesde klassers in de toekomst vaker zelfstan dig aan het werk zullen gaan. een levende kerststal en wordt er open vuur gemaakt. 762 AV Soest 155 ïl Steltenlopen Een ander nieuw onderdeel van het programma is steltenlopen. Dat gebeurt op het met kunstsneeuw bedekte par koers dat zaterdag is gebruikt voor de arresledeshow. Deze wedstrijd, in ver schillende leeftijdscategorieën, begint om 15.30 uur. Stelten zijn te koop bij Van Doorn, bij Veevoeder Eemland aan de Birkstraat en Weikoop aan de Toren straat en kosten 24 gulden. Wie mee doet aan de wedstrijd, steunt de Stich ting tot herbouw van de stellingkoren molen de Windhond. Voor elke deelne mer wordt twaalf gulden overgemaakt op de rekening van deze stichting. De markt is zaterdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 10.30 tot 17.30 uur. De toegang is gratis.

Soester Courant | 1999 | | pagina 5