Van Asch nationaal rookworst kampioen Gratis startersdag bij KvK in Amersfoort DERODE Unicef-verkoopactie bij AH geslaagd iHANDEL WANDEL 1 ontuur' ODE keuze KADO SOESTDIJK j sleep |w>rld Middelman MetFirstlady AH-Smitshof gaat morgen weer open voor publiek _PAGlj^ Klachten bezoi Soesterberg Slachtbingo ANBO in de Vijverhof WOENSDAG 17 NOVEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 9 Maximum punten voor grove en fijne rookworst Kerk ROUWENDAAL O n i2." O- emeente kapt bomen restaurant langs Eemweg Ook een eigen bedrijf beginnen? il gesproken is december r kado's. Wij maken i november een zéér J krijgt in die periode een kostuum of kombinatie. atoen .aan u de keus! si onze kollektie van de aktie 28 oktober 'Dream Line': gezond afslanken Bijstand komt in december eerder Feestelijke momenten met Firstladies nieuwste feestcollectie verhoog je je feeststemming. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Winkel sterk vergroot en uitgebreid Feest Bekeuringen i Kerstpakketten naar Polen Indien u op woénsdL uur de Soester Courant noe„ uw bezit hebt, kunt u tot 18 ïr naar ons kantoor bell»»-' 6014152). De krant wordt L1* dezelfde avond nabezorgd S woensdag na 18.30 uur, dan h uw naam en adres op de 1 het antwoordapparaat insDrd" De krant wordt dan echter donderdagmiddag nabezorgd Voor de abonnees in Soesterbc het klachtennummer 035-6(Wi!' (C. van Barneveld). Dat nun, kan op woensdag tussen 18 in 19.30 uur worden gebeld' nabezorging op dezelfde dag Be later, dan wordt de Soester CourL op donderdag nabezorgd. Vlees in alle soorten en maten istefr- nen op vrijdag 26 november. Om 14[ P uur begint dan een slachtbingo viJ ANBO. Plaats van handeling in den 1 van dienstencentrum de Viiverhnf,. de Klarinet, die al om 13.30 uur®, gaat. De bingo is bestemd voor 55.p|j sers. De toegang is gratis en de"de£ more Ir rii oon nuf nnn>. 'e: Sil mers krijgen vijf consumptiebonnf Voor de bingokaarten moet wel woi betaald. Die kosten drie gulden stuk. Alle deelnemers zijn verzekerd een prijsje. Wie geen vervoer naar en van de binj heeft, kan contact opnemen met vrouw Borgers (tel. 6029164) of vrouw De Zoete (tel. 6016117). Sinds vorige week mag slagerij Van Asch (Van Weedestraat) zich Ne- irlands kampioen grove rookworst iemen. De rookworstmakers Henk de Ruig en Arjan de Vries be haalden zowel voor de grove als de fijne rookworst het maximum aan tal punten: 50. Er waren meer slagerijen die dat pun tentotaal haalden, maar de mannen van Van Asch leverden bij de grove worst de allerbeste prestatie. In de winkel in Soestdijk prijken dan ook twee uiterst fraaie zilveren bekers en een gouden exemplaar. De wedstrijden vonden dit jaar voor de 4e keer plaats in Arnhem ("Rookworststad"). De rookworst Foto: Aldo Allessie wordt bij Van Asch nog op ambachte lijke wijze gemaakt (al sinds 1932!) uit varkensvlees en echte varkensdarm. De worst wordt gedurende zes uur - 's nachts - gerookt op beukenhout. Op de foto het voltallig personeel van de slagerij met de vergaarde prijzen. Leerlingen van theaterschool MiralJ verlenen hun medewerking. SaxofooJ docent Jaap Dijkhuizen verzorgt c muzikale arrangementen. Het concert biedt een prima gelegeil heid voor kinderen en hun ouders o j kennis te maken met de muziekschol en de instrumenten waarop les worq gegeven. Het concert duurt ongeveer een uur e vindt plaats op vrijdag 19 novembi^ aanvang 19.30 uur, in de Oude KerJ Torenstraat 1. De toegang is gratis. ÏN PIETKOSTUUMS huur, incl. grime. 'tijdig bij het bekende adres in Soest: tn 11 - Tel: 035 6022292 of 6017390 DAGMENU'S nwoensdag 17 t/m dinsdag 23 november Te bestellen dagelijks van 17.00 tol 22.00 uur Kipkerrie, rijst, doperwtjes Kipschnitzel, worteltjes en krieltjes Soester bonenschotel Hachee met aardappelen l4» 16,50 Kipfilet met portsaus, Portugese aard- appel-/groenteschotel 18,00 Biefstukreepjes in stroganoffsaus, salade en aardappelkrokeljes Tel.: 035 - 603 32 27 Fax 603 23 35 Goeije Dorus is een onderdeel van Beckeringh Catering EGYPTISCH SPECIALITEITEN 1 PIZZERIA N ALTIJD VOOR KWALITEIT maf 15.00 uur. :aterdag tot 02.00 uur geopend. ,g gesloten. 'ice;dinsdag t/m zondag van D uur. erbergsestraat 20a - Soest 5) 601 22 22 - Fax (035) 602 18 60 >eze week voert gemeente onderhouds- 'erkzaamheden uit in de bossingel ings de ijsbaan aan de Eemweg. Er zal :n aantal bomen worden verwijderd, idat jonge bomen meer ontwikkelings- isen krijgen. Dergelijke werkzaamhe- [en vinden gemiddeld om de 10 jaar laats (hakhoutbeheer). Op deze ma ler wordt de windkerende functie van de singel voor de gebruikers van de ijs man behouden. Vogels en klein zoog- :ren gebruiken een dergelijke singel schuil- en nestelplaats. Op zaterdag 20 november organi seert de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland in samenwer king niet de Rabobank een starters dag in de vestiging te Amersfoort. Op deze dag worden startende on dernemers in de gelegenheid ge steld om in één klap met verschil lende adviseurs over hun plannen te praten, informatie te vergaren, inte ressante workshops bij te wonen en zich te laten inspireren door de zeer ervaren "starter" Erik de Zwart. Een uitstekend startpunt voor de onderneming! In de regio Gooi- en Eemland starten iedere maand circa 300 mensen een ei gen bedrijf. Met veel nieuwe plannen, ideeën en toekomstverwachtingen. Toch zijn er helaas nog veel ondernemers die na een paar jaar moeten afhaken. De praktijk leert dat de ondernemer die zich goed voorbereidt een grotere kans van slagen heeft. Om de startende on dernemer te helpen bij deze voorberei ding - en beginfase - van de onderne ming is de startersdag georganiseerd. De startersdag vindt plaats tussen 10.30 en 16.00 uur aan de Printerweg 6 te Amersfoort. Infomarkt Op 20 november kunnen tijdens de in fomarkt vragen en ideeën worden voor gelegd aan de diverse aanwezige orga nisaties, waaronder de belastingdienst, een accountants- en notariskantoor, ondernemersverenigingen en veel ande ren. Auping Auronde iooo Svedex kast I Natuurlijk, een fraai bed is het middelpunt van een slaapkamer. Maar kijk ons voor U feens om u heen. Zie de wanden die zo mooi benut kunnen worden. Daar \ast een echte Svedex-kast! Ongeloof ijk veelzijdig en efficiënt. En wat een erkmogelijkheden. Bij Sleepworld vindt u het complete verhaal, 'leepworld, de slaapkamerafdeling van... WONEN Birkstraat 99 (hoek van Lenneplaan) Soest, tel. 035-6011004 Persoonlijk advies Naast een bezoek aan de stands is het mogelijk in een gesprek onder vier ogen gebruik te maken van diverse spreek uren. De belastingdienst, een accoun tant, advocaat en notaris kunnen een persoonlijk advies geven. Inschrijven kan op de dag zelf, maar het is raad zaam om er op tijd bij te zijn want, wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Workshops Daarnaast is het mogelijk om in te schrijven voor een drietal interessante workshops. Tijdens de workshop "Rijk worden of niet" vertelt Rob Schippers van Aksept hoe de markt kan worden onderzocht en hoe je kunt achterhalen of er daadwerkelijk vraag is naar een product of dienst. Fred de Boer van Terzake leert op een zeer actieve wijze hoe iemand zichzelf en zijn product of dienst kan presenteren naar potentiële klanten. De workshop "Ondernemen? Start bij de bank" behandelt onder andere hoe veel er geïnvesteerd moet worden, hoe veel er uiteindelijk verdiend gaat wor den en hoe de bank omgaat met het ondernemingsplan. Deze workshop wordt gegeven door een spreker van de Rabobank. Erik de Zwart Aan het einde van de dag kan iedereen zich laten inspireren door Erik de Zwart. Iedereen kent hem van zijn ra dio- en televisiewerk, maar hij is ook mede-initiatiefnemer en directeur van Radio 538 en direct betrokken bij Yel- low en More-magazine. Iemand dus die ieder initiatief met enthousiasme tege moet treedt en het klappen van de zweep kent. Hij besluit de dag met te vertellen over zijn ervaringen als (star tende) ondernemer. Informatie: (035)6721212 of(033) 4535700. Elke dinsdagavond, van 19.00 tot 20.00 uur, houdt de afslankorganisatie "Dream Line" een bijeenkomst in de Vijverhof aan de Klarinet. Dream Line werkt niet met vitaminepreparaten, laxeermiddelen, geconcentreerde poe dermaaltijden etc., maar met de gewo ne dagelijkse voeding, op basis van de "schijf van vier" en de tien leefregels van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Door een andere samenstel ling en andere hoeveelheden van het menuplan kan men elke week 1 a IV2 kilo afvallen. Het hele gezin kan mee doen. Na een inschrijfgeld van f 20,- betaalt men elke week f 10,-. Informa tie: tel. 055-3121031. Ofschoon de kans dat er computersto ringen optreden bij de millenniumwis seling klein is, wil de gemeente geen enkel risico lopen met de bijstandsuit keringen. Daarom keert de gemeentelij ke sociale dienstverlening de uitkering over de maand december eerder uit. In plaats van op 7 januari 2000 ontvangt men uiterlijk op 31 december 1999 de uitkering. Dat betekent wel dat men re kening moet houden met de afwijken de termijn van ruim vijf weken die er tussen de betalingstermijnen zit. De eer ste uitkering in 2000, over de maand ja nuari, kan men omstreeks 8 februari verwachten. Voor de cliënten van de sociale dienst verlening is het van belang dat zij hun inkomstenbriefje al op 15 december in leveren. Zij die de hoogte van hun in komsten niet precies kunnen aangeven, kunnen volstaan met een schatting. Bij eventuele verschillen in de hoogte van het uitkeringsbedrag wordt deze verre kend met de uitkering over januari 2000. Firstlady verhoogt je feeststemming met haar nieuwste feestcollectie Uitgeroerd in glanzend zwart, warm rood en feestelijk zilver, dus prima met elkaar te combineren. Kom naar de winkel en laat je verrassen. Of bel het Firstlady informatienummer; 033 - 25 32 000 WOMENSWEA Soesterbergsestraat 49A - Soest SCCN DIAMANT AIRS Van Weedestraat 145, Soest Telefoon 035 - 602 06 70 Laanstraat 18, Baarn Telefoon 035 - 541 59 37 De verkoop van Unicef-wenskaar- ten en cadeau-artikelen heeft bij Albert Heyn aan de Smitshof eind oktober meer dan f 3.000,- opge bracht. Een mooi resultaat, dat de afdeling Soest ook weer bij Albert Heyn aan de Burg. Grothestraat hoopt te bereiken en wel op donder dag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 november. Het team van mevr. Weytzel staat dan klaar in een stand naast de bloemenstal met de exclusieve Unicef-kerstkaarten en vele cadeau-artikelen, waaronder een geheel nieuwe collectie houten kinder speelgoed en kinderkamer-artikelen. De diverse educatieve kinderboeken, de agenda's en kalenders, bureau-artikelen, kleding en horloges worden en getoond. Rechten van het kind Op 20 november dit jaar is het precies 10 jaar geleden dat het Verdrag van de Rechten van het kind werd aangenomen door de algemene vergadering van de Verenigde Naties. Reden voor Unicef om de komende maande aandacht te schenken aan dit thema via verschillen- De Albert Heijn-supermarkt aan de Smitsweg in Soest opent, na een in grijpende verbouwing, op donder dag 18 november om 08.00 uur op nieuw de deuren voor de klant. De winkel is grondig gemoderniseerd en aanzienlijk vergroot. Het assorti ment is verruimd, vooral het aantal verse producten is fors toegenomen. Dankzij de vernieuwde, eigentijdse win kel en de grote keuze voor de klant biedt de Albert Heijn-supermarkt nu nog meer kwaliteit dan voorheen. Van wege de heropening organiseert de win kel diverse feestelijke activiteiten en zijn er aantrekkelijke aanbiedingen. De meeste afdelingen zijn verhuisd naar een andere plek in de winkel. Een platte grond van de supermarkt ligt op de ope ningsdag klaar voor de klant. Maaltijdenplein Nieuw in de Albert Heijn-winkel is het maaltijdenplein. Daar vindt de klant alle verse onderdelen van de maaltijd over zichtelijk bijeen. Het aanbod verse groente en fruit is uitgebreid, waaronder de panklare specialiteiten. Ook de ge grilde producten, de dagverse pizza's en verse kant-en-klare maaltijden van Al bert Heijn-Huistraïteur worden nu op het maaltijdenplein aangeboden. Health Beauty Ook nieuw is de drogisterij in de super markt, Health Beauty genaamd. Daar heeft de klant keuze uit een groot aan bod huid- en haarverzorgingsproducten, zoals parfums en cosmetica. Bij de Health Beauty-counter worden onder andere medicijnen, waarvoor geen re cept nodig is, alsmede voedingssupple menten en vitamines aangeboden. Een gediplomeerde Albert Heijnmedewer- ker geeft desgewenst tekst en uitleg. Vanwege de heropening heeft de Albert Heijnsupermarkt spectaculaire aanbie dingen en is er feest in de winkel. Zo ontvangen de klanten op de openings dag een portie poffertjes, gratis op ver toon van de kassabon. Op vrijdag 19 november en zaterdag 20 november zijn er verrassingen voor de kleintjes. Bo vendien organiseert de winkel op die zelfde dagen diverse proeverijen en kookdemonstraties. De Albert Heijnwinkel aan de Smitsweg 22 is open van maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Vrij dag sluit de winkel in verband met de koopavond pas om 21.00 uur en de openingstijden op zaterdag zijn van 8.00 tot 18.00 uur. de activiteiten voor kinderen. Er is een spreekbeurtactie, er zijn activiteiten in Bibliotheken en een radioserie. Deze radioserie zal de educatieve omroep Teleac-NOT uitzenden t/m 18 decem ber, wekelijks op zaterdagmiddag van 15.00 tot 16.00 uur via Radio 5. Elke week wordt een specifiek kinderrecht besproken. Unicef-ambassadeur Moni que van de Ven presenteert de program ma's. Junior special Tien jaar kinderrechten! Dat moet zeker worden gevierd in Unicef-Junior het blad voor kinderen van 8-12 jaar. Het oktobernummer is "omgetoverd" tot een kinderrechtenspecial, met een quiz, informatie over alle activiteiten in Ne derland, zoals de spreekbeurtactie en het kinderrechtenfestival. Ook na 20 november kan het blad informeren over kinderrechten. Het blad voor kinderen vindt men ook in de Unicef-stand en in de Unicef-winkel, Lange Brinkweg 62. Kihderrechtenfestival Unicef organiseert in samenwerking met Jantje Beton en de kinderpostzegels, een groot Kinderrechten-Festival op zaterdag 20 november ter ere van de 10c verjaardag van hetVN-verdrag voor de rechten van het kind". Naar aanleiding van klachten over par keren bij het Orlando-gebouw aan de Di Lassostraat voerde politie maandag een controle uit. Daarbij werden twee bekeuringen uitgeschreven aan automo bilisten die hun wagen in een groenst rook hadden achtergelaten. Op de Birkstraat werden vier jonge fiet sers bekeurd. Zij reden op het fietspad tegen de rijrichting in. Er zijn optredens van o.a. Guus Meeu- wis Vagant, Romeo en Charly Low- noise Mental Theo. Je kunt er chat- ten met wereldleiders, kunstwerken ma ken, speelgoed maken uit andere lan den, bijzondere hapjes maken en proe ven, meedoen aan alle soorten quizzen, dansen en raps maken, skaten en skel teren, artiesten interviewen, een krant maken en een computer winnen met de kinderrechtenquiz. Toegangskaarten f 17,50. Goed bereikbaar met de trein. Ook dit jaar is er weer gelegenheid tot het versturen van kerstpakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Vanwege het grote aantal verwachte pakketten is het transport over twee weekeinden verspreid. Er zijn dus twee mogelijke data waarop een pakket kan worden ingeleverd. Welke men ook kiest, het pakket zal in Polen gegaran deerd vóór Kerst op het Poolse adres worden afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij de fam. de Groot, Di Lassostraat 40, op zaterdag 27 november en zaterdag 4 december van 9.00 tot 12.00 uur. Voor informatie kan men bellen tel. 035- 6024377. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde èn afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschre ven te worden. De pakketten mogen óók brieven, tijdschriften e.d. bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men ver plicht een legitimatiebewijs te tonen.

Soester Courant | 1999 | | pagina 9