J De 33 van Soesterberg herdacht i YSB verlegt haar koers Inaar de toekomst Leven in de 'brouwerij KPN krijgt nul op request Tammerrotonde gewijzigd Mevrouw Kenter 40 jaar flatbewoner Simon Stevinlaan Concert in de Proefkelder met Kodaly Trio Elsje Kal Ijsbaan is klaar voor de winter Geen plaats voor telefooncentrale Meningen van lezers Kerkdiensten (Tijdelijke) aanpassing verkeersplein illenniumconcert n Odeon met nst Daniël Smid Brommers blijven op fietspad Aanhanger Medewerking kinderen Desmond Tutuschool indrukwekkend Medische dienst Hulpverlening De Tuin cursuscentrum 'De Drie Eiken' Info van De Drie Eiken Voorverkoop kaarten en ruilbeurs Schoorsteenbrandje in Soesterberg Vogeltentoonstelling Sterrenberg Kaartmarathon Agenda soesterbergseISlcourant WOENSDAG 10 MAART 1999 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 KPN wil een telefooncentrale ter hoogte van de Richelleweg bouwen op een terrein van circa 7200 vier kante meter tot maximaal 70.000 meter voor de toekomst. De ge meente Soest heeft op dit verzoek negatief gereageerd. KPN Vastgoed Facilities in Den Haag moet, in verband met een toenemende druk op het landelijk telefoonnet, nieu we telefooncentrales bouwen om de vraag naar nog meer telecommunicatie diensten het hoofd te kunnen bieden. In een brief aan de gemeente Soest deelt zij mede dat dit ten dienste is voor par ticulieren, maar vooral voor het bedrijfs leven. Reeds heeft zij de gemeente Zeist en het Ministerie van Defensie om ruimte gevraagd, maar dit leverde niets op. Haar aandacht is nu gevestigd op het terrein langs de Richelleweg ten oosten van Soesterberg, omdat de cen trale beslist buiten de woongebieden moet liggen. De gemeente Soest heeft KPN schrifte lijk laten weten dat zij een ruimte van 7200 m2 tot in de toekomst zelfs 70.000 m2 in Soesterberg en de directe omge ving niet beschikbaar heeft. Het be schikbare terrein aan de Richelleweg is immers nog in beheer van Defensie en ook het in voorbereiding zijnde bestem mingsplan daarvan biedt geen mogelijk heden. Het zou vervolgens betekenen dat er dan geen ruimte meer is voor andere bedrijven, terwijl vier Soester bedrijven reeds als gegadigden hiervoor staan genoteerd. 'Bij toewijzing van grond aan genoem de bedrijven rest er nog slechts een be perkte voorraad bedrijfsterreinen, die wij voor de toekomst hard nodig zullen hebben aangezien het zich niet laat aan zien dat in de gemeente Soest in de toe komst meer bedrijfsterreinen beschik baar komen', aldus de brief aan KPN. Hen wordt geadviseerd opnieuw contact met Domeinen op te nemen aangezien die op termijn terreinen beschikbaar kunnen stellen. De Tammerrotonde werd in zijn jong bestaan meer dan tien keer 'be sprongen' door personenauto's, met veel schade als gevolg. Om meer ongelukken te voorkomen, werd de rotonde zodanig gereno veerd, dat men denkt dat bestuur ders de ronding nu beter zullen ma ken. De Tammerrotonde gelegen in de pro vinciale weg Utrecht-Amersfoort, was nog geen 24 uur voor het verkeer open gesteld of de eerste personenauto zat al tot aan zijn assen in de middencirkel vast. Vooral bestuurders met enkele glaasjes op hadden veel moeite met het maken van de rondingen. Ook bleek dat nuchtere bestuurders zich soms vergis ten, omdat zij enerzijds door verkeer rechts van hen op het talud werden ge drongen of dat men de rotonde te laat Voor de Vereniging Soesterberg Be- j (VSB) was de ledenvergade ring in april van dit jaar een keer punt in haar bestaan. Tijdens die jergadering werd afgesproken dat en werkgroep de problemen van de zou inventariseren en oplos- aandragen. Op 3 november lerd tijdens een tussentijdse leden- rgadering het advies van de werk- oep besproken. uit vier VSB-leden bestaande werk- ep vertaalde haar opdracht in: "Waar n we het voor?" en "Hoe kan het ctioneren van de VSB versterkt wor Het antwoord op de eerste vraag niet af van de doelstellingen van Komende uit zowel de richting Amers foort als Utrecht kon men over de ro tonde heenkijken en leek het net op een rechte weg. Meestal bij duisternis zag men de rotonde te laat met een landing in het centrum als gevolg. Dit centrum is nu opgehoogd, waardoor men geen zicht meer heeft op de doorgaande weg achter de rotonde. 'Wie de rotonde oprijdt blijft niet erin steken, maar wordt nu gelanceerd', was een opmerking van een passant. Ook wordt het verkeer door middel van ver keersmaatregelen gedwongen in één rij de rotonde te benaderen. Daardoor wordt voorkomen dat twee auto's tege lijk de rotonde oprijden en vrachtver keer de ruimte heeft, waardoor geen verkeer links van hen wordt afgesneden. Afgewacht moet worden of deze afzet ting of verkeersmaatregel, die van tijde lijke aard is, veiliger en preventiever is. Tijdens de raadsvergadering van 18 no vember kwam het Collegevoorstel aan de orde om brommers, zoals dat ook landelijk aan de orde is, binnen de ge meente Soest op de rijbaan te laten rij den en wel zonder uitzondering, dit om verwarring te voorkomen. Toch bleek dat woordvoerders van de WD, CDA en PvdA, die Soesterbergse inwoners in hun fractie hebben, absoluut een uitzon dering wilden maken voor de Radema- kerstraat, immers als de brommer daar op de rijbaan blijft ontstaan er enige verkeersonveilige situaties en wel ter hoogte van de Oude Tempellaan en in de buurt van de Caroluskerk waar brommers dwars de rijweg zouden moe ten oversteken. Bovendien kunnen er problemen ontstaan op de rijbaan zelf, waarbij te dehken valt aan het niet zien van brommers door automobilisten die schuin geparkeerd staan. De eerder ge noemde fracties kregen vervolgens steun van GPV/RPF/SGP, GL/PS en D66. GGS steunde het collegevoorstel en de woordvoerder stelde dat er dan maar oversteekplaatsen voor de brommers moesten komen en vond derhalve dat de brommer in de Rademakerstraat maar op de rijbaan moest blijven. Ge lukkig gebeurt dat niet en er is tevens tegemoet gekomen aan de eerdere af spraken die gemaakt waren met diver se instanties en omwonenden. K. van Geet (VVD) Auto teken geparkeerde aanhanger. Dit gebeurde in Schalkwijk. Morgen mis schien in de Banningstraat? Het kran tenbericht van vorige week, waarin be richt werd over een ernstig ongeval in Schalkwijk, kan morgen hier ook gebeu ren. Een moeder reed in de auto met haar drie kinderen frontaal tegen een geparkeerde aanhanger met als gevolg zeer ernstig letsel. Regelmatig worden in de Banningstraat ook aanhangers gepar keerd, onverlicht en midden op de rij baan. Naast het gevaar van aanrijding door auto's wordt ook nog een gevaar lijke verkeerssituatie gecreëerd voor de fietsers die naar de Banninghal gaan. Hoe lang zal het duren, totdat er wat tegen wordt gedaan? Moeten er eerst ook slachtoffers vallen? De politie doet tot die tijd weinig aan dit probleem. S. Klarenbeek Zondag 28 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zr. Marie Anne en pr. van Hooijdonk Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Grof vuil 035-6093666. Vrijdag 19 november was het 57 ja ren geleden dat 33 Nederlanders achter een heuvel tussen Soest en Soesterberg werden vermoord. De herdenking werd bijgewoond door oud verzetsstrijders en kinderen van de Desmond Tutuschool uit Soest die het monument hebben geadop teerd. In het begin van de Tweede Wereldoor log werden 33 Nederlanders door de Duitsers gearresteerd, omdat zij zich verzetten tegen de bezetting en opkwa men voor vrijheid en verdraagzaamheid. Zij waren voornamelijk afkomstig uit verzetsgroepen in Amsterdam, Henge lo en Deventer en omgeving. Het waren allen mannen die een beroep hadden als metaalbewerker, stukadoor, los arbei der, schilder, monteur, elektricien, land arbeider, straatmaker, banketbakker en gemeentewerkman. Op de koude en regenachtige donder dag 19 november 1942, betaalden zij hun leven voor hun idealen toen zij door de bezetters achter die heuvel werden doodgeschoten. Op verzoek van de Stichting februari 1941 schenken kinde ren van de Desmond Tutuschool uit Soest jaarlijks aandacht aan de fusilla deplaats en de gebeurtenissen die daar eens hebben plaatsgevonden. Het zijn kinderen die de bewuste oorlog niet hebben meegemaakt en waarvan de ouders veelal niet in Nederland zijn ge boren, maar ervoor zorgen dat een deel van die historie niet verloren gaat. Vrijdag om 13.15 uur begon in de Offi cierscasino de taak van de kinderen om gasten welkom te heten en hen naar de plaats te geleiden waar men samen kwam. In enkele korte bewoordingen werden allen welkom geheten door de Commandant van de vliegbasis, kolo nel-vlieger C.J. Lorraine. Daarna ging het gezelschap in enkele bussen naar de fusilladeplaats. Onder aan de heuvel verzamelden zich de 35 kinderen van de Desmond Hitus- chool en de ongeveer zeventig oud-strij ders, familieleden en andere belangstel lenden. Terwijl de zon door de laatste herfstblaadjes speelde, zette de stoet zich langzaam in beweging naar de heu vel. Bij het monument, bestaande uit een ruwhouten kruis, stonden twee luchtmachtmilitairen. Een geestelijke van de vliegbasis verbrak om 14.25 uur de stilte en herinnerde aan hoe 57 jaar geleden op deze plaats 33 onschuldigen zinloos werden vermoord, omdat ze opkwamen voor vrijheid en recht. Hij attendeerde op de vele plaatsen waar zulks nog gebeurt en ook in Nederland. Zacht en eerbiedig klonken daarna de kinderstemmen in het lied 'Pure Vrede', waarin heel krachtig steeds werd her haald: 'Nooit, nee nooit mag zoiets weer gebeuren!' Geruisloos stapten enkele ÜÉ«*3£9 Het monument bij de heuvel op de plek waar de 33 verzetsstrijders werden gefusilleerd. kinderen naar voren en werd het gedicht Hand in hand voorgedragen. Bijzonder indrukwekkend klonken ineens de 33 namen uit die kleine kindermondjes, met 'wij gedenken...' gevolgd door de naam. Daarna stapte één van hen naar voren en vroeg om één minuut stilte. Helder klonk de Last Post door de vrieslucht als een vrede-echo op de schoten die daar 57 jaren geleden klon ken. Daarna werden vele kransen en bloemen gelegd, onder andere door een deputatie van het plaatselijk Oranje Comité. Twee bij twee traden de kinde ren naar voren om even stil te staan voor het ruwhouten kruis. De 33 van Soesterberg werden in het laatste jaar van deze eeuw heel bijzonder herdacht, mede dank zij de indrukwekkende me dewerking van de groepen 6,7 en 8 van de Desmond Tutuschool. 25 dag Ernst Daniël Smid is zaterdag 27 no vember solist tijdens het millennium concert dat Odeon houdt in het Offi cierscasino aan de Kampweg. Hij ver wierf nationale bekendheid door onder meer zijn rol in de musical Les Misera bles; De uitvoering van een grote ver- scheldenheid aan muziekstukken begint om 20.00 uur. Ook de violiste Heieen Hulst verleent medewerking aan het mifienniumconcert van het harmonieor kest van de Soesterbergse muziekvere- ften zijn verkrijgbaar bij de VW en jisterij Sukking aan de Rademaker straat en kosten 25 gulden per stuk. andere belangenverenigingen. Zo staat de VSB er voor om het wonen, werken, de woonomgeving en het voorzienin genniveau van Soesterberg te optimali seren en op niveau te houden. Zij doet dit door als belangenbehartiger van de Soesterbergse gemeenschap op te tre den. Functioneren De tweede vraag bezorgde de werk groep duidelijk meer hoofdbrekens, omdat de hoeveelheid werk voor het bestuur geen gelijke tred houdt met de betrokkenheid van de VSB-leden en de Soesterbergse gemeenschap. En juist die betrokkenheid is een voorwaarde voor het goed functioneren en de continuïteit van de vereniging. Als oplossing voor dit probleem advi seert de werkgroep het VSB-bestuur duidelijk te maken waar zij voor staat. Daarvoor zal eerst een visie ontwikkeld moeten worden op de terreinen waar voor de VSB als belangenbehartiger optreedt. Voor het ontwikkelen van die visie en het maken van beleidsplannen moeten zowel leden als niet-leden wor den ingeschakeld. Belangstelling Tijdens de vergadering werden vier deelgebieden vastgesteld waarop een visie ontwikkeld moet worden, name lijk: milieu (woonomgeving); verkeer en vervoer; wonen, werken en recreëren en sociale veiligheid. Per deelgebied wordt een commissie in het leven geroepen waarin steeds één bestuurslid zitting heeft. Voor de commissie "milieu" meldden zich vier leden en voor de commissie "wonen, werken en recreë ren" toonden drie leden belangstelling. Al met al geen slechte score, maar on voldoende om alle deelgebieden te ver zorgen. Daarom gaat het bestuur zich tot de leden richten met het verzoek zich als commissielid aan te melden. Maar ook de visie en bekwaamheden van niet-leden binnen de Soesterbergse gemeenschap rijn van harte welkom. Opgave van hun interesse aan de VSB, postbus 126,3769 ZJ Soesterberg wordt van harte verwacht. Naast het bezetten van de commissies vraagt de VSB ook aandacht voor de bezetting van het bestuur. Binnenkort zullen drie bestuursleden aftreden, waaronder de secretaresse. Daarmee wordt de bezetting erg mager en for meel zelfs onvoldoende. Maar zover zal het toch niet komen? Het woord is nu aan de Soesterbergse gemeenschap. 'Vanwege een toename van bezoe ken aan beurzen en het geven van cursussen elders, wordt Bistro 'De Tuin' enkel gebruikt voor feesten en partijen en het geven van cursussen. Tot medio januari 2000 zijn we op dat gebied volgeboekt'. Aldus Anneke Vestering, uitbater van Restaurant de T\iin aan de Rademaker straat. 'In samenwerking met het da mesweekblad Libelle heb ik van 16 tot en met 20 november workshops gege ven waarop 800 dames uit alle windstre ken van Nederland zich hebben inge schreven. Tot medio januari 2000 gaan deze workshops door met speciale aan dacht voor het vervaardigen van een kerstmand aan de muur en een herten- kop. Ik heb enige bekendheid gekregen als schrijfster van enkele boeken op dit gebied en ook in het buitenland geef ik workshops en bezoek ik beurzen.' 'Speciaal voor inwoners van Soesterberg houden wij van 30 november tot 4 de cember van 09.00 tot 17.00 uur een soort 'open huis' in Restaurant De T\iin. Men kan de diverse voorwerpen bekij ken en ook kopen waarmee wij op de vele beurzen bekend rijn geworden. Het bestaat onder andere uit diverse soorten glas- en ijzerwerk. Je zou kunnen zeg gen 'Restaurant De Tuin' is gewijzigd in 'Atelier de Tuin', aldus Anneke Veste ring. Men kan zich nog inschrijven voor de workshop 'moshangmand' maken, be staande uit een ochtend of een middag op de data 20, 21, 22 en 23 december of 12,13,14,15,17 en 18 januari 2000. Informatie of aanmelding: tel. 0346- 351273, fax: 351.868. 'Op 15 september 1959 ben ik van Amsterdam drie hoog verhuisd naar dit adres. Ik heb er altijd met veel plezier gewoond en hoop er nog vele jaren te wonen.' Mw. A.L.M. Kenter-Maarse (88) weet als de dag van gisteren hoe ze van Am sterdam naar Soesterberg verhuisden. Haar echtgenoot kreeg een functie bij het Departement van Defensie als kan tinebeheerder in de Dumoulinkazerne en dat betekende een verplaatsing met oma en hun zeven kinderen naar Soesterberg. 'Natuurlijk was dat een hele verandering, maar daar lette je toen niet op. Je ging wonen waar je man een nieuwe baan kreeg. We hebben eerst inlichtingen ingewonnen of er ook ge schikte woonruimte voor ons was. De toenmalige referendaris dhr. Luijff, die belast was met de aanwijzing van wo ningen, kwam hoogst persoonlijk naar Amsterdam. Nee, voor een gezin van in totaal tien personen had hij geen wo ning. Maar aangezien mijn man bij De fensie werkte kwamen wij in aanmer king voor Defensiewoningen en dat waren deze flats aan de Simon Stevin laan. Zelfs kregen we in Amsterdam bezoek van bakker Majoor, die destijds een bakkerij had op de hoek van de Rade makerstraat met de Prof. Lorentzlaan. Er was in die tijd kennelijk een verbe ten concurrentie tussen de bakkers en een gezin van tien personen was een hele aanwinst voor hem. We waren de eersten die een appartement van deze flat gingen betrekken. En aangezien we met zovelen waren kregen we de onder ste etage erbij, want daarin was ruimte met veel slaapkamers. We hebben hier een prachtige tijd mee gemaakt en ook wel een trieste periode, toen mijn moeder en mijn man kort achter elkaar kwamen te overlijden. Daarna nog één van mijn dochters; ja, dat was niet gemakkelijk. Maar ik ben geen mens die blijft treuren, het leven ging verder en ook hier bij ons. Toen al mijn kinderen gingen trouwen en de deur uit waren, werd het wel even stil. Maar ook dat went en ik geniet daar nu van. En dat is nu allemaal al meer dan veer tig jaren geleden. En toch, als ik het weer over moest doen, deed ik hetzelf de. Moet je eens kijken hoe mooi je hier Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 woont, zo midden in de bossen. Als het zomer is zie je de andere flats niet meer. En elke dag krijg ik bezoek van duiven, eksters en andere vogels die op het bal kon door mij worden gevoerd. Ik zou niet kunnen zeggen hoe vaak ik al nieuwe buren heb gehad, maar wel veel. Ook jongelui en dat deed me goed, want ik kan best met ze opschieten. Soms hebben ze nogal wat lawaai, maar dan zet ik mijn gehoorapparaat uit en dan gaat het prima. Eén keer heb ik een jongeman gevraagd niet zoveel herrie te maken, wat hij prompt opvolgde. Zelfs kreeg ik een bos bloemen van hem toen hij naar elders verhuisde, met de woor den dat hij nog nooit zo'n goede buur had gehad. Wat zeg je, naar De Drie Eiken? Ben je helemaal mal, nog lang niet. Zolang als ik mij hier kan redden met hulp van mijn kinderen, blijf ik hier zolang mo gelijk wonen. Hier heb ik de ruimte en midden in de natuur. Veertig jaar gele den begon ik met 96 gulden huur per maand en elk jaar kregen we een huur verhoging. Ik betaal nu ruim 500 gulden in de maand, maar vergeet niet dat ik geen centrale verwarming heb. Heb ik ook niet nodig. Hier in de kamer staat een pit, en één in de keuken en één in de slaapkamer. Warm zat. Ja, vroeger met alleen een kolenkachel in de kamer, sliepen de kinderen bij hevige kou met een kruik in bed. Het is net of de win ters nu veel zachter zijn geworden. Zeg nou zelf, woon ik hier niet prachtig?', aldus een zeer tevreden mevrouw Ken ter. Sinterklaasfeest Vrijdag 3 december wordt vanaf 13.30 uur in de recreatiezaal van De Drie Ei ken een groot sinterklaasfeest gegeven, met een optreden van cabaretgroep 'Pommodoro'. Deze groep brengt het programma 'Toppers van deze Eeuw' ten gehore. Iedere 50 plusser is van har te welkom en de inwendige mens wordt niet vergeten. De sint vertrekt ongeveer om 17.00 uur. Warme maaltijd Dinsdag 7 december wordt om 12.30 uur in De Drie Eiken de traditionele warme maaltijd van de maand bereid. Het is deze keer een wintermenu, be staande uit ossestaartsoep, hazepeper, rode kool en spruitjes, aardappelpuree, stoofpeertjes en ijsdessert. De kosten bedragen f 7,50 per persoon; opgeven tot 6 december via tel. 351402. De Stichting Muziekkring Eemland organiseert op zondagmiddag 28 november een grootse concertmid dag in de Proefkelder aan de Ste- nierdingweg, aanvang 15.00 uur. Het bekende Kodaly Trio heeft sa men met zangeres Elsje Kal een programma samengesteld waar kenners nu al naar uitkijken. De onlangs opgerichte Stichting Mu ziekkring Eemland telt reeds meer dan 80 zogenaamde vrienden, die zich bij de stichting hebben ingeschreven. De stich ting geeft regelmatig concerten, waaron der in de Proefkelder aan de Stemer- dingweg. Zondag 28 november kan men om 15.00 uur getuige zijn van een optreden van het Kodaly Trio dat in 1991 werd opgericht maar sinds 1997 bestaat uit Radka Dohnalova, viool; Harry-Imre Dijkstra, klarinet en Caro line Kuijpers, piano. De afgelopen vijf jaren werd diverse keren opgetreden met de zangeres Elsje Kal. Het ensemble concerteerde diverse ma len in het Amsterdams Concertgebouw, muziekpodium De IJsbreker en in het Centrum Nederlandse Muziek in Hil versum. Bekend zijn de radio opnamen voor de NCRV, de AVRO en de Con certzender. Ook internationaal hebben ze bekendheid gekregen, zoals in 1997 toen ze te gast waren op het Internatio nale Orlando Festival. Zondag 28 no vember zullen ze werken ten gehore brengen van onder andere Khachatu- rian, Ravel, Tajcevic, Schulhoff en God- ron. De toegangsprijs inclusief een con sumptie is voor volwassenen 20 gulden, studenten 10 gulden en kinderen tot 16 jaar 5 gulden. Het bestuur van de ijsbaan houdt op donderdag 25 november van 19.00 tot 20.30 uur in de hal van dorps huis Burgstede de jaarlijkse voor verkoop kaarten en ruilbeurs. Te vens is het voornemen om van vere niging over te gaan naar stichting. De ijsbaan aan de Banningstraat is klaar voor een winter met veel vorst, althans is dat de hoop van het bestuur. Voor het eerst zal men gebruik kunnen maken van de verharde baan en het bijbehoren de 'krabbelbaantje'. Alle andere zaken zoals watertoevoer en -afvoer, elektri sche leidingen en verlichting zijn getest en in orde bevonden. De aandacht werd daarna gericht op gebouwen en machi nes, die op dit moment onder handen worden genomen. Het bestuur hoopt uiteraard op een strenge winter zodat de baan goed uitgeprobeerd kan worden. Om het gebruik van de baan gemakke lijker te maken, wordt op donderdag 25 november a.s. in de hal van dorpshuis Burgstede de traditionele voorverkoop kaarten en ruilbeurs gehouden. Van 19.00 tot ca 20.30 uur kan men diver se soorten kaarten verkrijgen, waardoor men tijdens de opening van de ijsbaan vrije toegang heeft. Het kan nog gemakkelijker indien men 25 gulden overmaakt op giro 4805268 of banknummer 3752.75.118, met de vermelding donateur. Dan heeft men niet alleen tijdens de winter, maar het hele jaar vrije toegang tot het terrein van de ijsbaan. Het bestuur vond de status van 'vereniging' te zwaar drukken en is voornemens dit te wijzigen in een stich ting. Eén van de voordelen is dat men dan vrijgesteld is van de pittige opdracht om alle leden schriftelijk van de nodige informatie te voorzien. Bij een stich tingsvorm kan dit gedaan worden door. een algemene melding in de krant of enkele publicaties in het dorp. Dat is niet alleen goedkoper maar vergt ook niet zoveel tijd. Voor een goed onder houd van het terrein en straks als ijsbaan zijn vrijwilligers nog steeds van harte welkom. Men kan zich hiervoor opge ven bij dhr. Blokzijl, Koppenlaan 21, tel. 351463. Politie en brandweer rukten zaterdaga vond uit naar Apollo, waar een schoor steenbrandje was gemeld. De bewoner had de kachel aangestoken, waarna de kamer zich plotseling geheel met rook vulde. De brandweer had de zaak snel onder controle. De vogelvereniging "De Gevleugelde Vrienden" organiseert een vogelten toonstelling in het Lichtpunt van Ster renberg. Openingstijden donderdag 25 november van 20.00-22.00 uur; vrijdag 26 november van 10.00-22.00 uur en zaterdag 27 november van 10.00-17.00 uur. Toegang gratis. Op zaterdag 11 december wordt vanaf 10.00 uur in dorpshuis Burgstede een kaartmarathon gehouden. Voor hen die van klaverjassen of jokeren houden is dit een dag van ontspanning en plezier. Er zijn leuke prijzen te winnen met een grote verloting. De bar en de keuken van het dorpshuis staan garant voor een goede verzorging. Opgeven via de be heerder dorpshuis Burgstede, telefoon (0346) 351975 of fax: 354521. Woensdag 24 november 08-12 markt, Rademakerstraat Donderdag 25 november 19.00 voorverkoop ijsbaan, Burgstede 19.30 speksnijden, Drie Eiken 20-24 avondvliegen Vrijdag 26 november 09.30 kijk op kunst, Drie Eiken 18.30 warme maaltijd, Vredekerk 20.00 bingo, Drie Eiken Zaterdag 27 november 20.00 concert Odeon, Casino Zondag 28 noember 15.00 concert, Proefkelder Maandag 29 november 20-24 avondvliegen Dinsdag 30 november 20-24 avondvliegen 1

Soester Courant | 1999 | | pagina 14