37,95 199. >eltje - den Sfwden 1 KV Hulleman optiek mm y JL n nota AASTT Kinderconcert van muziekschool Soest Trein op avontuur in Oude Kerk Jubilarissen bij Sint Caecilia T bril VerpleegThuiszorg viert 10-jarig bestaan "Een eigen dealing- room, dat wérkt voor beleggers." 1 CULTUUR WELZIJNI verkopen wij Reclamekran SOEST V START 2000 1/ EXTRA SCHITTEREND M MET DE UNIEKËV L MILLENNIUM^ Prijzenfestival Winkelkring (irUChOCK pagina» WOENSDAG 24 NOVEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 9 klaasmarfcctT rklaasmarkt de duikklok ns op een 87, soest 17120 landel :EMBER 1999 tKOPEN luldiging tijdens jaarlijks feest parochieelzangkoor VOOR OOGZORG Feestdagen bij de VW-Soest Marijke Boon 'One Man Show' 'Wiellie Wiebbel' Va Staat het in de sterren? Cd-rom van Boekhandel Jongerius Goed beleggen was nog nooit zo dichtbij. 1-2-3-BAMÜ Bluesnight: The Parish 'Happiness' Cees Brandt als Wiellie Wiebbel. Foto en millenniumbril. s de sinterklaasmarkt kunt u weer kennismaken met deze zachte, tongstrelende, kelukke godendrank van het Ameland. impties op het terras afé "De Tramhalte" f2,- Itje er f 26,95 liter ƒ15,95 con 20 cl 9,50 uur 3,85 - Soestdijk "De Rank" aan de Wetboek in één zitting bij opbod 75.a. (oud) van het Burgelijk Wet- iluitend gebruik van de flatwoning, nelden flatgebouw, met de daarbij nd van dat gebouw, plaatselijk be- 764 XG Soest nummer 2630A, appartementsin- 141,00 tand november 1999 8.505,28 P.M. vóór de datum van veiling worden 'f hypotheekgever kan de President verkoop onderhands zal geschie- President ter goedkeuring voorge leerd op een bieding. ontruiming dienen zorg te dragen iken, overdrachtsbelasting, het no- V uiterlijk op donderdag 30 decem- 30 januari 2000. een verklaring van hun bankrela- iverleggen. >emde notaris Mr R.E. Schippers, 63. Jet is al bijna traditie dat de RMA jiuziekschool Soest ieder najaar een speciaal kinderconcert organi- eert, bestemd voor kinderen van 4 ot en met 12 jaar. De bedoeling van Seze concerten is om kinderen op gen speelse manier kennis te laten naken met muziek. Tijdens het oncert wordt een aantal instru menten gepresenteerd. Deze opzet k;an kinderen en ouders helpen om kiezen voor een instrument. ifgelopen vrijdagavond, 19 november, otseerden zeker 80 kinderen met hun uders de kille herstavond om naar de £)ude Kerk aan de Torenstraat te komen mee te reizen in de "Trein op avon- Jiur". Natuurlijk was het ook wel span nend om zo laat nog de sfeervol verlich- 5 kerk op te zoeken. Voordat het con- Jert begon oefenden jong en oud het lied "De Treinreis". Een pakkend me lodietje, met een begeleiding die meteen associaties opriep met een vertrekken de trein. Dit thema, gespeeld door een ensemble van muziekschooldocenten, kwam steeds terug in de loop van de voorstelling. Als een echte NS-conducteur kwam "Stef de Chef' het "station" daarna binnenkuieren; ook het geluid van de schrille conducteursfluit, waarmee hij het sein voor vertrek gaf, was niet van echt te onderscheiden. Het was een wijs besluit van hem om de kinderen nog vóór "vertrek" uit te nodigen om voor aan te komen zitten. Aandacht verze kerd! Met als eindbestemming de stad "Con certo" begon daarna de reis. Steeds an dere passagiers namen plaats in de treincoupés, die vanwege de roodplu chen theaterstoelen genoeg tot de ver beelding spraken. "En route" beleefden Stef en de passagiers allerlei avonturen; elk incident vormde de introductie van weer een nieuw muziekinstrument. Zo Foto: Aldo Allessie bleek het hek dat op de rails werd aan getroffen een panfluit te zijn en zaten er in verdacht uitziende koffers gelukkig alleen maar gitaren. Twee chique dame tjes trokken aan de noodrem, één pas sagier werd onwel en werd afgevoerd met het geluid van de sirene, nagebootst op de klarinet. En zo bereikte de trein tenslotte dan toch heelhuids het eindsta tion, waar alle instrumenten samen het concert met het spelen van de thema- muziek afsloten. Steeds speelde eerst een leerling, dan zijn of haar docent. Naast vertedering en bewondering voor de soms toch wel zenuwachtige kinderen, was er daardoor ook ruimte om even te genieten van mooi gespeelde "volwassen" muziek stukken. Ondanks het late tijdstip ble ven de kinderen tot het eind toe geboeid luisteren en kijken. En dat is toch de beste graadmeter voor het succes van een dergelijk concert! ondag vierde het parochieel zang oor St. Caecilia van de Petrus 'auluskerk het jaarlijkse Caecilia- est. Zoals gewoonlijk werd de dag eopend met het opluisteren van de lucharistieviering. [et feest werd voortgezet in 't Gilde- huis met een broodmaaltijd. Daarna werden drie jubilarissen gehuldigd. Me vrouw Nel Zegwaard ontving de zilve ren medaille van de Gregoriusvereniging wegens haar 25-jarig lidmaatschap van het koor uit handen van pastor Sabine Nijland. De heren Henk v.d. Wielen en Foppe Roelofsen ontvingen beiden een Laat u werkelijk betoveren bij de overgang naar het nieuwe millennium. Met de bij ons verkrijgbare Millenniumbril ziet u het vuurwerk extra spetteren en schitteren. Een uniek cadeau, een uniek bezit: de exclusieve Millenniumbril. Haast u, want de voorraad is beperkt. Normale prijs 4,95 Alleen tijdens de sinterklaasmarkt 2,95 In onze winkel verkrijgbaar. BURG. GR0THESTRAAT10-3761 CM SOESTDIJK - TEL 601 3859 's Maandags gesloten Foto: Aldo Allessie zilveren dasspeld vanwege het feit dat ze 50 jaar actief zijn als zanger in een kerk koor. Na het officiële gedeelte vrolijkten kleinkinderen van jubilaris Roelofsen het feest op met vrolijke muziek, later bijgestaan door verschillende koorzan gers en -zangeressen die voor de gele genheid een muziekinstrument hadden meegenomen. Op de foto v.l.n.r. de he ren Roelofsen en V.d. Wielen en me vrouw Zegwaard. Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 Ook de VW-Soest heeft zich op de feestdagen gestort. De leukste cadeau artikelen zijn deze week binnengeko men. Het is zeker dat men daar de de familie en vrienden blij mee kan maken. Wat dacht u van de Wegenatlas Euro pa; met detailkaarten en een apart Be- nelux-gedeelte, speciaal uitgegeven op A4-formaat zodat het makkelijk te ge bruiken is als men onderweg is. Nieuw van de VW is de verzorgings- reisset met een speciale editie voor de man en voor de vrouw. Een stijlvol en compact uitgevoerd doosje, met daarin alle benodigdheden voor een verzorgd uiterlijk. Een absolute must voor de barre winter tijden die er aankomen is de zakflacon van DaVïs. Om extra warm te blijven tijdens schaats- én wandeltochten of voor de wintersport. Helaas, zonder in houd.' Natuurlijk zijn er bij de VW ook prachtige reisgidsen te verkrijgen die handige informatie geven om alles uit een reis te halen. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Donderdag 25 november De smartlappenkoningin Marijke Boon komt met een reprise van haar theater programma "One Man Show" naar Soest. Liederen, gedichten en alles wat zich daartussen bevindt. Het is een ver rassend mooi, humoristisch en ontroe rend theaterprogramma van een bijzon der vrouwmens. De toegang is f 20,-/ f 17,50 (CJP/Pas65/VW-leden). Aan vang 20.15 uur. Woensdag 1 december Wiellie Wiebbel is een mannetje dat in een grote bol woont op een groene gras mat. Zijn belevenissen beperken zich tot een paar dieren die zijn dagelijkse om geving uitmaken. Zijn vriendje Slakje, die zijn hele huisje mee moet nemen op z'n rug, wil graag hardloper worden. Rupsje is zo verdrietig dat hij diep de grond in is gekropen, zodat iedereen hem kan horen huilen. Samen met de kinderen probeert Wiellie Rupsje vrolijk Cees Brandt als Wiellie Wiebbel. Foto: Kees de Graaff te maken, makkelijk is dat niet. Wiellie doet een gek dansje voor Rupsje en uit eindelijk wordt Rupsje een prachtige vlinder. De Bol waar Wiellie Wiebbel in woont verandert steeds in verschillende vormen, van jurk tot trekharmonica en zelfs in een schelp voor het slakje. De voorstelling schetst de belevingswereld van Wiellie Wiebbel en de avonturen die hij meemaakt. Een zeer succesvolle voorstelling van Cees Brandt in een nieuw jasje, door Cees zelf geregisseerd en gespeeld. Het is een hernieuwde ver sie van de succesvolle kleutervoorstel ling. Cees Brandt speelde deze voorstel ling met veel succes in binnen- en bui tenland. Hij betrekt zijn publiek bij al les wat zich in de voorstelling afspeelt. Het is een eenvoudig verhaal. De voor stelling die helemaal is op kleuters afge stemd, is die visueel interessant, vrolijk en met originele vondsten. De voorstelling is geschikt voor kinde ren van tot 5 jaar. De toegang is f 7,50/f 6,- (strippenkaart)/f 10,- (vol wassenen). Aanvang 14.00 uur. Dit najaar bestaat de VerpleegT huiszorg Soest/Baarn 10 jaar. De VerpleegThuiszorg biedt vanaf 1989 verpleeghuiszorg aan mensen die daarvoor geïndiceerd zijn in hun eigen huis. Gemiddeld zijn er zo'n 45 mensen in zorg die o.a. verple ging, verzorging, huishoudelijke hulp, fysiotherapie, ergotherapie en medische behandeling ontvangen. Er zijn 15 mensen uit Baarn, 30 mensen uit Soest. In 1989 verwierf het toenmalige expe riment Thuiszorg Baarn/Soest landelij ke bekendheid bij de start. Door provin ciale en gemeentelijke bestuurders is het experiment onderzocht door het Natio naal Ziekenhuis Instituut. Eén en ander werd nauw gevolgd door ministerie, provincie, Anova en Ziekenfondsraad. Uit de positieve onderzoeksresultaten bleek dat het mogelijk was om een groot De Soester Kring Secretariaat: <L Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Woensdag 1 december, om 10.00 uur, spreekt Eit Algra uit Soest over het on derwerp 'Staat het in de Sterren? in de Soester Kring. De ontwikkeling van de sterrenkunde gaat razendsnel. Er worden telescopen gebouwd die men een generatie geleden nog voor onmogelijk zou hebben ge houden. Nederland vervult, met name op het gebied van de radioastronomie een belangrijke rol. Merkwaardig is, dat terwijl het inzicht in de bouw van het heelal toeneemt, er ook een groeiende belangstelling bestaat voor de astrologie. Wie ook maar enig inzicht heeft in de bouw van het heelal, kan begrijpen hoe vreemd het is te veronderstellen dat he mellichamen zich bemoeien met het lot van individuele mensen. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal van de Nederlandse Protestanten bond, ingang op de parkeerplaats aan de P. de Hooghlaan. Zaal open 9.30 uur met koffie, begin programma 10.00 uur sluiting ca. 11.30 uur. Bijdrage in de kosten f 4,- p.p. incl. koffie of thee. Het prijzenfestival van Winkelkring Van Weedestraat is weer losgebarsten. Tot kerst geven de verenigde winkeliers elke vrijdag prijzen weg. Deze worden verloot onder de mensen die gebruik hebben gemaakt van een voordeelcheque van de Winkelkring. Elke week worden alle ingeleverde bonnen verzameld en vindt de trekking plaats. In de eerste ronde werd bij Boekhandel Jongerius de Cd-rom 'Vogels in Europa' ter waarde van 69 gulden uitgereikt aan C. Jongma, J. de Rijk, Sanne en Hanke Schalkx, mevrouw Verweij en J.P.M. van der Vaart. Tiny Jongerius van de boekhan del en winkelkring-voorzitter Emiel Wortmann ontvingen vrijdagmiddag de prijs winnaars en poseerden met hen. Rabobank Soest-Baarn, telefoon (035) 609 63 50 Rabobank percentage van verpleeghuisgeïndiceer- den zorg thuis te bieden als alternatief voor opname in een verpleeghuis. Daarop werd in 1993 door het ministe rie van WVC aan het project een defi nitieve erkenning gegeven. Vanaf die tijd heet het project: VerpleegThuiszorg Soest/Baarn. VerpleegThuiszorg Soest/ Baarn maakt deel uit van de organisa tie Daelhoven. Unieke voorziening De ruim 100 medewerkers werken in drie teams, te weten: Baarn, Soestdijk en Soest-Zuid. Zorgcoördinatoren coör dineren de dagelijkse zorg vanuit Dael hoven. De VerpleegThuiszorg is nog steeds een unieke verpleeghuisvoorzie ning en onmisbaar in het aanbod van verpleeghuiszorg in beide gemeenten. Het 10-jarig bestaan is vorige week don derdagmiddag gevierd in cultureel cen trum C-drie. Daar werd, in bijzijn van tal van mensen die destijds bij de opzet betrokken zijn geweest teruggeblikt en vooruitgekeken door mevrouw T. Poor tenaar, ex-gedeputeerde provincie Utrecht, de heer D. Hoek, directeur Anova, en de heer A.H.T. Witlox, di- Personeelsleden van de Verpleeg Thuiszorg verlevendigden het jubileum met komische acts in C-drie. Foto: Aldo Allessie recteur van Daelhoven. Ook ging de film in première over de VerpleegThuis zorg die speciaal voor het 10-jarig be staan is gemaakt, 's Avonds was er voor alle medewerkers van Daelhoven een feestavond. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Vrijdag 26 november Technominnend Soest kan aanstaande vrijdag 26 november z'n lol weer op. Artishock heeft namelijk weer een fijn Techno-avondje uit de grond weten te stampen. Het hoofdprogramma van de avond, de Utrechtse live-act Random XS, maakte reeds in 1992 furore met de release van haar "eerste 12". Als één van de weinigen in Nederland maakten ze daarmee aanspraak op de term "De- troit-Techno". Met latere releases zoals "Encounter" ('94) en "Braincloud" ('97) bewezen ze des te meer hun klas se en bouwden ze een status als geduch te live-act op. Het moet wel erg raar lopen wil Artishock tijdens de set van Random XS niet op zijn grondvesten staan te trillen!! Ouwe bekende DJ Mau (Vision Vibes), jongstleden juni nog florerend tijdens 1- 2-3-BAMÜ in Cabrio, komt naar Artis hock om rondom Random XS de dans vloer plat te draaien. Soest DJ Yaroon, erg succesvol in Israël, fungeert als de spreekwoordelijke op warmer. Een volgende keer zal deze plaats echter zeker niet genoeg meer zijn!! Vanaf 22.00 uur zijn Artishocks deuren wagenwijd geopend. De entreeprijs be draagt f 15,- (leden f 10,-). band haar eerste cd, "Dance On The Zaterdag 27 november Beïnvloed door muzikanten als Stevie Ray Vaughn, Albert King, Chris Duar- te, Albert Collins en Jimi Hendrix, weet The Parish elke zaal plat te spelen met zijn rauwe swingende, dampende en eerlijke Shuffle Blues. Een uniek over donderend geluid, de geladen podium presentatie en de pure liefde voor het spelen van de blues maakt een optreden van The Parish het bezoeken meer dan waard. Ook voor de niet bluespuristen. The Parish is een powerblues-trio met op zang en gitaar Coen Wolters, als bas sist Anne Ottema en op drums Henk Erkelens. Het repertoire van The Parish bestaat uit eigen werk en voor een deel uit covers die de band op haar eigen manier laat klinken. Eind 1998 heeft de The Parish. Moon", in eigen beheer genomen. Deze cd werd overal goed ontvangen. The Parish heeft het afgelopen jaar veel optredens gedaan in het noorden en in het buitenland. Ook heeft de band in middels de stap naar de grotere festivals gemaakt, zo opende de band in septem ber 1998 het American Roots Music festival "Take Root". Gitarist Coen Wolters heeft al gespeeld met bands en muzikanten als The Hoax, Paul Orta, Uncle John Turner en Nuno Mindelis, terwijl drummer Henk Erke lens ook al met enkele grote namen heeft gespeeld. Inmiddels is de naam van The Parish ook buiten de landsgren zen bekend aan het worden. Er is al in teresse getoond vanuit Amerika, Enge land, Duitsland, Denemarken en Au stralië. In november 1997 is de band afgereisd naar de Verenigde Staten om te spelen op het fameuze Bluestock-festival op Beale Street, Memphis, Tennessee sa men met artiesten als Smokin' Joe Ku- beck, Big Bill Morganfield (de zoon van Muddy Waters) en Kenny Wayne Shep- herd. Aanvang 22.00 uur. Entree f 15,-. Voor verkoop zaterdag 14.00-15.00 uur. Maandag 29 november Twee zussen vliegen elkaar in de armen: "I'm so happy you're happy". Ze liegen. Het is toneelspel, en in hun hart weten ze dat maar al te goed. "Happiness" bespiedt dertigers en veertigers die ge lukkig willen zijn en zich gedragen als of ze het zijn, maar het juist helemaal niet zijn. Overdag, in het alledaagse le ven van New Jersey's aangeharkte bui tenwijken, is de fafade nog goed over eind te houden. Maar in de moeilijke uren vallen de twaalf hoofdrolspelers stuk voor stuk door de mand, met hun relatie- en vooral seksproblemen. "Happiness" is een ongemakkelijke film. De psychotherapeut en modelva- der die zijn elfjarige zoontje bekent diens vriendje te hebben verkracht, is te menselijk om een monster te zijn. De oudere man die een scheve schaats rijdt maar er niets van bakt, zegt: "I don't feel guilty. I feel nothing". Solondz' fi guren zijn zielig, of pathetisch, of per vers, maar je kunt je niet van hen afke ren. Je kunt soms wel om ze lachen, want het ijzersterke scenario zit vol cy nische grappen. Aanvang: 20.30 uur. Entree f 9,-. CJP/ 65+ f 7,-. Reserveren: tel. 6019577. Agenda december: ma. 6 "Dit mois que je rëve"; ma. 13 "Besh kempir"; ma. 20 "Hindeous kinkey"; ma. 27 "La vita e bella".

Soester Courant | 1999 | | pagina 9