Te koop EERT. iMAKER UUR aruóhoCK etages vol sch wonen! Oefening Brandweer en EHBO geslaagd koopwoningen streek Negen nominaties voor Gouden Oliebol 1999 Kerst/Nieuwjaar Huis@zekerheiD Artishock SLAS presenteren tien Soester auteurs 035-6010344 Wenskaarten met uw eigen foto Digitale wenskaarten Gevraagd VASTE BEZORGERS Bekeuringen op woensdag Soester gewond bij vechtpartij met Baarnaar Beroofde vrouw breekt vinger en is tas armer W Donderdag 9 december i Expositie Olga Goezinnen 'Dis-moi que je rëve' Soester Popprijs Vlinderfestival Paul Weiling Global Axis Prettlft* F«*«td»8«n ROYAL ARROW TEAKHOUTEN TUINMEUBELSHOW! inblok bestaat uit vier appartemen (A/As en B/Bs) op de beg id, één appartement (C/Cs) en vij sonnettes (D/Ds) op de verdiept entrees bevinden zich op de begant id. De woningtypen A/As zijn voor- i van een grote voor- en zijtuin, tvp. Js heeft een voortuin. Beide woning in hebben een terras boven het wa De appartementen en maisonnette ben een terras of een loggia. D mblokken zijn opgebouwd met bak len gevels met vurenhouten kozijnen worden betonnen dakpannen ikt. uzemogelijkheden k bij de "Esparto" kan de koper de - ning aan zijn persoonlijke wensen ipassen. Voor verschillende onderde- kan een keuze gemaakt worden uit erse alternatieven en extra's. Aan de - ididaat-kopers wordt een uitgebreide - koopmap met een meer- en minder- rklijst aangeboden. Bij de hoekwo- gen type C/Cs en D/Ds kan de wo- g uitgebreid worden met een serre - 'of dakterras. Van de Grift Bouwbe- jf bouwt alle woningen met GIW-g; itie. Bij de ontwikkeling is rekenir c ïouden met de eisen voor Duurzaam i uwen en het politiekenmerk Veilig >nen. Het architectenbureau Verweij,'] issnig en Partners uit Soest ontwierp woningen. schrijving inneer men voldoet aan de voorwi n van de gemeente en belangstelling eft, kan men een inschrijfformulie rollen dat verkrijgbaar is bij de ge rente Soest, Van Rouwendaal Make irdij, kantoren van Achtgoed Wonec Bouwen in Amersfoort en Soest er in de Grift Bouwbedrijf. Het inschrijf rmulier dient uiterlijk woensdag 1 cember 1999 correct en volledig in vuld, ingeleverd te zijn bij Van d rift Bouwbedrijf in Soest. Het adres jrkstraat 83a in Soest, tel. 035 H4691. Wie vergelijkt 1est de Soester Couran J Z E R VAM Voor de veertiende achtereenvol gende maal maakt GroenLinks/ Progressief Soest de nominaties be kend van de organisaties en perso nen die in aanmerking komen voor de Gouden Oliebol van dit jaar, een door Ali v.d. Berg ontworpen beeld je. Deze ereprijs is bedoeld voor personen of groepen die zich op een of ander ge bied verdienstelijk hebben gemaakt voor de Soester samenleving. GroenLinks/ Progressief Soest kiest op zaterdag 11 december uit onderstaande genomineer den (in alfabetische volgorde) de win naar voor het jaar 1999. De prijs wordt door GL/PS-fractievoorzitter Ans Mann overhandigd tijdens de feestelij- :e nieuwjaarsreceptie van GL/PS, op /oensdag 5 januari 2000 in De Schoof ,an de Molenstraat. een stem wil uitbrengen op één van de genomineerden, kan dit doen tot ui terlijk vrijdag 10 december bij de con tactpersonen Olga Duijm, Hobbema- laan 23, 3764 WG Soest, tel. (035) 1025369, e-mail: duijo@soest.nl, en Jos M, W. Beckmanstraat 282, 3762 GD ioest, tel. (035) 6015612. Nominaties De Soester Kring. Elke eerste en der de woensdagochtend van de maand Iwordt in de gemeente al acht jaar een financieel laagdrempelige en cultureel Izeer gevarieerde bijeenkomst georgani seerd door een groep vrijwilligers, met o.a. P. Wortel. Eenzaamheidsbestrijding is geen doel, maar op die twee ochten den hoeft men het niet te zijn. Echtpaar M.J. van Essen. Ook toen ze nog maar pas getrouwd en zonder kinderen waren, stonden ze al klaar op alle mogelijke manieren voor gezinnen in problemen. De laatste twintig jaar is het vooral ook de Stichting Jeugdzorg, nu Balans, die zelden vergeefs een be roep op ze doet. Echtpaar E.C.J. Kaats. Zij staan al jaren klaar voor anderen met de groot ste vanzelfsprekendheid. Is het voor de ANBO, Molenschot, de activiteiten commissie, de cliëntenraad of voor zo veel andere zaken - geen probleem. "Je doet dat gewoon en je hoeft daarvoor niet in de aandacht te staan," vinden ze. Die stille werkers willen we juist zo graag nomineren, zij zijn "betrapt" als het ware. C. Kerver. De heer Kerver was fran- chise-houder van Albert Heijn Smitshof en zette met idealisme de Retourette op. Hij diende met de Retourette niet alleen op ludieke wijze het milieu, maar stel de ook voor de bedrijfsvoering mensen met verstandelijke beperkingen aan. Een voorbeeld voor ondernemen met visie en een menselijk gezicht. F. Kingma. Oud-wethouder Frans Kingma werd persoonlijk getroffen door MS. Zijn politieke ervaring in Soest en zijn eigen lot hebben geresulteerd in een tomeloze inzet op regionaal en landelijk niveau voor bestuurlijke reorganisatie in de zorg- en gezondheidssector, met als doel die zorg dichter bij de mensen te brengen. Ook zijn pleidooien voor de medicinale toepassing van cannabis ver dienen grote lof. W. Ros. De hockeyclub MHC Soest, nog gevestigd op het fraaie complex aan de Koningsweg, heeft in secretaris Wim jn opmerkelijk taaie, maar correc te strijder om voor zijn vereniging een gelijkwaardige, nieuwe accommodatie te krijgen, nu zijn vereniging plaats moet maken voor uitbreiding van industrieter rein. R. Schothuis. Schot's Groep BV te Soest heeft in directeur Schothuis ook een man met hart voor de jeugd. Na de nodige inspanningen, maar vooral ook na een zeer hoge financiële schenking, krijgt de jeugd een prachtige skate-voor- ziening. Toneelvereniging Utile Dulci. In Soesterberg presenteert Utile Dulci, die volgend jaar een halve eeuw bestaat, altijd weer stukken van niveau om te lachen en te huilen. De toneelvereniging heeft toegewijde spelers en medewer kers, met voorop George Legierse. Via deze inspirerende animator wordt de hele vereniging genomineerd. Vishandel 't Hoekje. Een kleine, maar leuke buurtwinkel op de hoek van de Nieuweweg en Molenstraat, die zich als David moeiteloos handhaaft tegen de Goliaths van de grootwinkelketens door kwaliteit, persoonlijk aandacht en de unieke, gevatte dames achter de toonbank, waardoor de klanten het zelfs leuk vinden als ze eventueel even moe ten wachten. Afgewerkt in EIGEN LABORATORIUM hierdoor extra veel mogelijkheden I Eigen tekst mogelijk snelle levering INCLUSIEF ENVELOP: 99CENT PER STUK BIJ TOO STUKS O/H- INCL. FNVELOP O/UI *1T ÖW eüieixprmt mei de of albeelditvg mee ie Ff)RMMTCA 3^ 4?CM dan 21 30 cm I helst op üggend Sltcku 2000 Fotokaarten met uw eigen tekstregel verwerkt In de foto. Informeer in onze winkel naar de vele mogelijkheden. 1Willem Van Oosten fotoservice AV.I.LWJJ-I Soecterberg>««txut 37. Soeit-Zuid. (035) 601 31 09 m Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Op het Raadhuisplein en de Smitsweg werden in de blauwe parkeerzones ver schillende bekeuringen uitgeschreven door de politie voor verkeerd parkeren en defecte verlichting. Dezelfde dag vond tussen 16.00 en 21.00 uur op de Amersfoortsestraat een algemene ver keerscontrole plaats, waarbij 220 auto mobilisten ook moesten blazen. Eén van hen, een vijftigjarige Soester, had net iets te veel op. Dat kost hem 390 gul den en leverde hem een rijverbod van een uur op. In totaal werden woensdag 38 bonnen uitgedeeld. In Baarn zijn zaterdagnacht drie Soesters belaagd door een 21-jarige Baarnaar. Rond drie uur 's morgens ontstond een vechtpartij in een ho recazaak aan de Nieuw Baarnstraat, nadat de verdachte met een busje vloeistof in het gezicht van een acht tienjarige vrouw uit Soest had ge spoten. Daarna ontstond er een handgemeen tussen de Baarnaar en twee Soesters. De Baarnaar pakte een ploertendoder en sloeg daarmee een 23-jarige Soester die in zijn gezicht gewond raakte en zich later in Medisch Centrum Molendael moest laten behandelen. Ook een ande re Soester werd geraakt, hij had maan dagochtend nog geen aangifte gedaan. De gealarmeerde politie zag bij aan komst drie mannen wegrennen. Eén van hen werd op de Sofialaan onder een auto aangetroffen. In de buurt vond de politie tevens de ploertendoder. Wat de betrokkenheid van de twee andere man nen was, is niet bekend. De verdachte werd meegenomen naar het bureau, waar hij maandagmorgen nog vast zat. Een gebroken vinger en een tas armer is van toepassing op een inwoonster van Soest die vorige week dinsdag werd be roofd op de Van Weedestraat. Mede werkers van de NS zagen dat en achter volgden de dader, maar die ging er op een damesfiets vandoor. Op de Dalweg verloren ze de man uit het oog. Hij had kort, zwart haar, droeg een zwarte jas en broek, is ongeveer 1.85 meter lang en zijn leeftijd wordt geschat op 18 tot 20 jaar. Op de Talmalaan spraken de NS- medewerkers een politieman aan, maar hij kon de dader ook niet meer opspo ren. De beroofde vrouw, die twee ande re vingers kneusde, moest zich in Me disch Centrum Molendael laten behan delen. Voorlopig zit haar hand in het gips. De politie zoekt een getuige, een man, die kort na de beroving even met de vrouw sprak en daarna ook de achter volging inzette. De politie hoopt dat hij een nog duidelijker signalement van de verdachte kan geven. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Een schitterende collectie oud- en nieuw geloogd grenen-, kersen- en koloniale meubelen. In een unieke sfeer gepre senteerd, met bijpassende bankstellen, fauteuils en woonaccessoires GRATIS BEZORGING in Nederland. 3 JAAR GARANTIE op nieuwe meubelen. Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! romantiekIn puur natuur Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 Prettig ruim 4 kamer appartement, v.v. lift, rustig gelegen met vrij uitzicht. Gelegen op de zesde en bovenste verdieping. Indeling: Entree, meterkast, ruime bergkast, aparte keuken (american kitchen), toiiet met wastafeltje, badkamer met lig bad, v.w., aansluitingen wasmachine en droger, woonkamer v.v. laminaat, 3 slaapkamers. Balkon aan achterzijde. Bijzonderheden: Verwarming en warmwatervoorziening USSr*"" JX1B&S d.m.v. combiketel VEENBESSTRAAT 386 (1999) servicekosten 320,= per maand, entree met intercom installatie. Berging is aanwezig in de onder bouw. Het gehele appartement is in prima staat, opper vlakte ongeveer 115m2. Gunstig gele gen ten opzichte van winkels en openbaar vervoer. Aanvaarding: In overleg Vraagprijs 379.000,= k.k. ZWANENWEIDE 50 Aantrekkelijk aan rand van Baarn gelegen ruime en luxe maisonette met berging in de onderbouw. Indeling: Entree, hal. m.k (6 groepen en aardlek), toilet, woonkamer v.v. houten vloer, balkon met zicht op groen, trapkast, keuken v.v. recirculatie-afzuigkap Verdieping: overloop, 2 ruime si,kamers met vaste kastenwand, moderne badkamer (1996) v.v. ligbad\douche, vloerverwarming, mechanische ventilatie, vaste trap naar zolder met extra kamer, aansl. wasmachine\droger. Bijzonderheden Opp. ca. 130 m2, verw d.m.v combiketel (1991), servicekosten 110,30 per maand, entree met intercom, lift aanwezig. Berging in de onderbouw Het gehele appartement is in formidabele staat, in 1996 aangepast en luxe uitgevoerd Aanvaarding: In overleg Vraagprijs 359.000,= k.k. ONROEREND GOED - HYPOTHEKEN - VERZEKERINCEN Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-602 9061, fax 035-6029085 !)5|S Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies! PAGINA 19 WOENSDAG 1 DECEMBER 1999 Vraagprijs 330.000,= k.k. In samenwerking met de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) organiseert Artishock op donder dagavond 9 december, om 20.00 uur, in het Artishock-gebouw, Steenhoffstraat 46A in Soest, een literaire avond met tien in Soest en Soesterberg woonachtige auteurs. In alfabetische volgorde: 1. Olga Goezinnen, uitgeefster en au teur van "Droomboerderij". Ook expo seert zij in de tentoonstellingszaal haar foto's. 2. Dick Koblens, vertaler van Franse fabliaux. 3. Günther Können, auteur van 50 we tenschappelijke publicaties over regen bogen, halo's, astronomie, klimaatana lyse, het broeikaseffect, en het weer in Nederland. 4. Ammy Langenbach, auteur van "Over de zandheuvels". 5. Karim Nasser, auteur van acht Iraakse poëziebundels. 6. Perry Pierik, Soesterbergse uitgever en auteur van "Wilhelm II - de verlaten monarch". 7. Tuna Prekpalaj, auteur van het woor denboek Nederlands - Albanees/Alba nees - Nederlands en van de roman "Kosova: een schreeuw van Ilir". 8. Jan Visser, auteur van tien poëziebun dels. 9. Dick de Vree, (moord)auteur van "Fatale vrouwen". 10. Frank de Zanger, uitgever en auteur van "Een zee van zacht geruis" en van "Nobel was hij". Jan Visser interviewt negen auteurs, die ook een fragment voorlezen. Presenta tie: Nelleke Streefkerk, voorzitter van de SLAS. Toegang: f 7,50. Artishock-le- den: f 5,-. Reserveren is aan te bevelen: tel. 6019577. GROEN VAN PRINSTERENLAAN 34 Op rustige locatie gelegen ruime middenwoning met uitge bouwde zolderverdieping door middel van nokverhoging. Indeling: Entree, hal, toilet, trapkast\meterkast, ruime keu ken met afzuigkap en doorgang naar aangesloten berging. Woonkamer met kunststof schuifpui die toegang geeft tot achtertuin. Verdieping: overloop, dne ruime slaapkamers, badkamer v.v. douche en vaste wastafel, vaste trap naar uit gebouwde zolder met extra slaapkamer en bergruimte. Bijzonderheden: verwarming en warmwatervoorziening d.m.v. c.v.-combiketel, geheel v.v. dubbele beglazing, deze woning biedt verrassend veel ruimte en verkeert in een goede staat van onderhoud. Aanvaarding: In overieg Vraagprijs 407.500,= k.k. SOESTER COURANT 1 CULTUUR a WELZIJN PAGINA 13 PARK LAAN 68 Rustig gelegen maison nette op de eerste er tweede verdieping mei berging op de begane grond. Indeling: Entree hal met garderobenis, toi let en meterkast. L-wöon- kamer (ongeveer 20m2! met deur naar balkon er trapopgang. Open keu ken met L-inbouw unit er betegelde vloer. Verdie ping: overloop, kast mei C.V-opstelling (combi CV 1987) badkamer voor zien van luxe tegelwerk douchecabine, wastafel meubel en wasmachineaansluiting 2 slaapkamers waarvan 1 met vaste kastenwand. Bijzonderheden: Verwarming en warm watervoorziening d.m.v. combiketel, bouwjaar 1987, berging aanwezig op de begane grond, seivicekosten 122,50 per maand, geheel v.v. isolatieglas, gunstig gelegen ten opzichte van winkels en openbaar vervoer. Aanvaarding: In overieg Global Axis, een nieuwe groep rond saxofonist Paul Weiling, trekt zich niets aan van de scheidslijnen tussen muzika le stijlen en stromingen. Het kwartet put ongegeneerd uit de diepe bron van al les wat er op deze planeet te koop is. "Grensverleggend" wordt een achter haald begrip uit de 20e eeuw. "Grenzen loze", eigentijdse wereldmuziek lijkt nog de meest gepaste naam voor deze muziekvorm met invloeden uit de klas sieke kamermuziek, klezmer, flamenco, pop diverse jazzstijlen en nog veel meer. Vooral de sfeer en de dynamiek van een verhaal zijn bepalend voor de composi ties en improvisaties. En natuurlijk het unieke groepsgeluid dat ontstaat door een geslaagde combinatie van vier ei genzinnige musici die handig gebruik weten te maken van een ongebruikelij ke instrumentatie. Op deze manier wordt er een klankwe reld gecreëerd die tot de verbeelding en de fantasie van de luisteraar spreekt. Er ontstaan beelden van soms bizarre land schappen vol schaarste en schoonheid, dan weer taferelen van energieke over daad en sprankelend vuurwerk. Samenstelling: Paul Weiling, alt- en so praansax, basklarinet; Albert van Veen- endaal, piano en synthesizer; Antal Steixner, cajon, udu, percussie; Sivia de Hartog, stem. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50. Zaterdag 4 december Op 4 december wordt om 21.00 uur in Artishock het nieuwe boek van Olga Goezinnen-Slager gedoopt: "Droom boerderij", prentenboek over Landgoed Mysletin. De Soester uitgever/schrijfster Olga en haar man Ben waren zomer 1999 uitgenodigd daar (in Tsjechië) een bezoek te brengen. Zo'n groots weids agrarisch gebeuren in een rustige omge ving met veel natuurschoon, heeft een enorme indruk gemaakt. 500 Hectaren met weiden, akker, korenvelden en bos sen, en honderden koeien en paarden. De Oostenrijker Johann Hochstaffl, ei genaar van het landgoed, is dolgelukkig met zijn "Mysletin". Als klein jongetje droomde hij er altijd van later een heel grote boerderij te hebben. Die droom is werkelijkheid geworden. En dat is de diepere zin achter het prentenboek Droomboerderij (opgedragen aan alle kinderen met toekomstdromen...) Een droomwens- en dat geldt niet alléén voor kinderen - geeft inhoud en een doel aan je leven. Een groots doel be reiken mag dan niet voor iedereen zijn weggelegd, als men "onderweg" maar gelukkig en te vreden is. Een van de foto's uit "Droomboerde rij". Maandag 6 december Een "komedie van de tegenslag", maar wel met diepgang en humor. Zo be schreef Variety de film "Dis-moi que je rêve (Zeg me dat ik droom)". Claude Mouriras won er de prestigieuze Prix Jean Vigo 1998 mee. Het is een Franse variant op het thema "Hoe om te gaan met de zwakbegaafde medemens". Julien is geestelijk gehandicapt en woont nog bij zijn ouders op het Fran se platteland, samen met een broer, een zuster, hun grootmoeder en een knecht. De familie Ducret is een prettig zooitje ongeregeld. Vader knutselt aan een an tenne waarmee hij contact hoopt te krij gen met het Russische ruimtestation MIR. Zijn dochter doet het met alle jon gens uit het dorp en is niet te beroerd om haar gehandicapte broer het tong zoenen te leren. Iedereen doet zijn best om Julien op te vangen. Maar omdat hij zijn ontluikende seksuele behoeften niet kan sturen, vergrijpt hij zich aan het lief je van zijn broer. Er wordt een psychia ter ingehuurd die met praat- en video sessies het gezin weer op een lijn moet krijgen, maar dan onthult oma een oud familiegeheim. Vervolgens blijkt hoe ongelooflijk warm en liefdevol Julien echt is. Claude Mouriras is er in geslaagd een geestige en gevoelige familiegeschiede nis te vertellen, en dit ondanks het feit dat alleen "pa en ma Ducret" professio nele acteurs zijn. Een absurde komedie over gehandicapte broertjes. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,00; CJP/65 f 7,00. Agenda december: ma. 13 "Besh kem- pir"; ma. 20 Hindeous kinkey"; ma. 27 "La vita e bella". Evenals vorig jaar zal ook dit seizoen de Soester Popprijs georganiseerd worden. Deze popprijs wordt door Artishocks poppodium Shock-Inn georganiseerd, in samenwerking met Stichting U-Pop, en dient als officiële voorronde van het Geheim van Utrecht. Bands uit de ge hele provincie en in alle genres kunnen zich voor deze Soester popprijs inschrij ven. Gezien de lage hoeveelheid in schrijvingen uit Soest bij de vorige edi tie hoopt de organisatie deze editie ook op kwalitatief verantwoorde bands uit de Soester popscène. Inschrijvingen (demo biografie) moe ten vóór 14 januari 2000 binnen zijn, daarna worden door een vakjury zes fi nalisten geselecteerd. De Soester pop prijs vindt vervolgens plaats op vrijdag 20 februari 2000. Inschrijvingen: Artishock, t.a.v. Adriaan Muts, tel. 06-21665113, postbus 3325, 3760 DH Soest, tel. 035-6019577. De Oude Kijkdoos heet de voorstelling die Het Besteltheater woensdag 8 de cember opvoert in de Vrije Teugel. Kin deren van vier tot en met tien jaar kun nen in de kijkdoos kijken en dan begint de kijkdoos te spreken. De kinderen worden meegenomen naar een land ver onder de waterspiegel. De zon heeft er nooit geschenen, maar een toverparel zorgt er voor licht en warmte. Een prin ses die zich verveelt, steelt de parel en dan stapelen de ontwikkelingen zich op. De voorstelling in het kader van de voorronde van het Gouden Vlinderfes tival, begint om 14.00 uur, daarna zijn er tot 16.00 uur activiteiten. De entree bedraagt 3 gulden. Voor meer informa tie, tel. 6018136. Om Droomboerderij in een landelijke sfeer te dopen, is de koeien-foto-expo sitie van Olga Goezinnen-Slagter uit 1993, die al die jaren door Nederland en België heeft gereisd, weer "van stal ge haald". Het blijft een genot om de fo to's te bekijken, die duidelijk door Olga zelf gemaakt zijn. Daar. staat men niet gauw bij stil, maar vele foto's kunnen alleen gemaakt worden als de koeien je kennen en vertrouwen. Olga's stijl van werken heeft een rustige uitstraling: zo is het, zo is het écht, zo is het goed! Dat geldt ook voor Droomboerderij en voor de vele prentenboeken die ze nog wil gaan maken. Ter gelegenheid van de doop van Droomboerderij zijn een aantal nieuwe foto's (uit Oostenrijk en Tsjechië) toe gevoegd. Na het openings-doopwoord van Frans-Jan ter Beek, van het melk veebedrijf Maatschap Ter Beek uit Mui- derberg, zal Olga graag het nieuwe boek signeren. (Op 4 december nog voor de intekenprijs van f 15,00). De avond wordt muzikaal omlijst door Jazzclub Perron 5B. Toegang gratis. De expositie is verder te bezichtigen op 5 en 11 december van 14.00-17.00 uur (via Museum Oud Soest), en op 12 de cember van 14.00-17.00 uur. Op deze dag begint er om 15.00 uur een klassiek concert. Voor bezoek op andere dagen gelieve men eerst een telefonische af spraak te maken met Artishock. Op dinsdag 16 november vond er een gezamenlijke oefening plaats van de brandweer en de plaatselijke EHBO in Soest bij de nieuwe oefen woning aan de Lange Brinkweg, achter de brandweerkazerne. De locatie bleek een uitstekende plek te zijn, omdat de oefening een situatie voorstelde die in werkelijkheid ook kan plaats kan vinden, namelijk een uit slaande brand terwijl er op het dak dak dekkers bezig zijn met reparatie en er zich mensen bevinden op de bovenver dieping. Naast de woning stond een lek kende tankauto met dieselolie, terwijl even verderop een ernstige botsing met drie auto's was geënsceneerd, waarbij slachtoffers bewusteloos en beklemd waren geraakt. De brandweer, die als eerste ter plekke was, kwam snel in actie. Na de melding bij het EHBO-gebouw aan de Parallel weg spoedden zich EHBO'ers naar de Lange Brinkweg. Daar speelden zich hartverscheurende tafeleren af. Geza menlijk werd in goed overleg gekozen voor de wijze waarop de slachtoffers bevrijd zouden worden. Samenwerking Door de ervaringen van de vorige oefe ningen bleek de samenwerking tussen de brandweer en de EHBO duidelijk Donderdag 2 december Paul Weiling. Foto: Karin de Bont. EHBO'ers in actie tijdens de oefening met de brandweer. verbeterd te zijn. Om 21.15 uur werd het sein einde oefening gegeven. Tijdens een korte eerste evaluatie in de brand weerkazerne bleek dat zowel de brand weer als de EHBO zeer te spreken was over het verloop. Hieruit blijkt temeer dat samenwerking met organisaties als de brandweer en de EHBO, die zich beiden inzetten voor hulpverlening bin nen de gemeente, gestimuleerd moet worden. Een goede brandweerbestrij- ding en een slagvaardige slachtofferhulp blijven permanente aandachtspunten.

Soester Courant | 1999 | | pagina 13