i NU ALLES VOOR DE HELFT VAN DE OPRUIMINGSPRIIS %CJ T i i Visser Bo Menning in finale Grote Prijs: "M'n stem sloeg enkele keren over" 'Verdwaalde dennennaalden' gesloopt 7 ACTUEEL Soest, Explosievenopruimingsdienst mogelijk naar Soesterberg Afval gedumpt achter het winkelcentrum Smitshof Tijdelijk onderdak voor Stichting Rollend Paard Publiekprijs, 2e plaats en aanbieding platenmaatschappij na GP-finale Laanstraat 67 - Baarn 035 541 55 88 Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. 035-6036000 Gevolgen Defensienota nog onduidelijk Sinds sluiting van Retourette Twee ton schade bij Mercurius door brand 'Specialist^ Voor service moet u bij ons zijn Waarde mevrouw, Kunstwerk krijgt misschien andere plek WOENSDAG 1 DECEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 3 "Fantastisch, als je de trap afloopt naar beneden, waar de kleedkamers zijn, zie je de muren waarop allerlei bekende artiesten met stiften iets hebben geschreven." Bo Menning raakte zondagmiddag nogal onder de indruk van zijn bezoek aan Para- diso. Als finalist van de Grote Prijs van Nederland stond hij even later zelf op het podium, waar verschil lende grootheden hem voorgingen. Met de tweede plaats en de pu blieksprijs, goed voor tweeduizend gulden, én een afspraak met een platenmaatschappij keerde de ne gentienjarige zanger/tekstschrij- ver/componist/gitarist 's avonds te rug in Soest. Onder de artiestennaam Finnley's Sea, speciaal bedacht voor de deelname aan het grootste niet-commerciële popcon cours van ons land, trad de negentien jarige Soester een kwartiertje op in de Amsterdamse muziektempel. Als laat ste van de zes finalisten. Op 'Into Everything Today', 'Words to Katie' en 'Ten AM' begeleidde hij zichzelf op de gitaar. De zaal reageerde enthousiast, zelf was hij tussen zijn optreden en de prijsuitreiking minder tevreden. "Dat is een stukje perfectionisme dat in me zit. Soms bekijk ik mezelf te kritisch. Ik maakte een paar foutjes, m'n stem sloeg enkele keren over. In de zaal wogen die kennelijk niet zwaar, want bij de stemming van het publiek kreeg Finnley's Sea de meeste briefjes in zijn bus. Mede bepalend voor die uitslag was het feit dat vijftig fans van de Soester waren meegereisd naar Paradiso. Ook de andere deelnemers, onder wie twee Amsterdammers ('voor eigen publiek'), hadden echter een ach terban meegenomen. In ieder geval mocht Bo Menning nogmaals het po dium op om de symbolische cheque ter waarde van 2000 gulden in ontvangst te nemen. Wat hij met het prijzengeld gaat doen, wist Bo maandag nog niet. Daar over gaat hij eerst nog eens rustig na denken. Talent Dat Jaybee uit Arnhem de finale voor zangers/tekstschrijvers won, was terecht in de ogen van Bo die zichzelf de der de prijs zou hebben toebedeeld en Sharon Gosler uit de hoofdstad de tweede. De vakjury, bestaande uit John Cameron (Claw Boys Claw), Neeltje Mooring (Doublé T Music) en Mark Ritsema (journalist Uitmagazine en voormalig lid van Raskolnikov) beslis te na bijna een uur vergaderen anders en draaide de rangschikking van de laatste twee om. Bo - de jongste van de fina listen en daarom veel minder ervaren dan bijvoorbeeld Jaybee en Sharon Go sler - werd geprezen om zijn talent en kreeg het advies om volgend jaar voor al weer mee te doen, liet presentator Mare Starkenhoven van het KRO-pro- gramma Leidse Kade Live weten. De muzikant weet niet of hij dan weer inschrijft voor de solisten. Eigenlijk was Finnley's Sea een eenmalig project, lie ver repeteert en treedt hij op met zijn band Diaz. Of de platenmaatschappij, die zich na afloop van de finale bij hem meldde, daar verandering in brengt, lijkt vooralsnog onwaarschijnlijk. "Ze kwa men met een aanbieding. Wat ze precies willen, weet ik niet. Ze zouden me deze week bellen. Ik kijk wel welke ideeën ze hebben. We doen heel rustig aan, ik heb steeds gezegd dat ik met de band ver der wil en dat blijft zo." In het verleden trad Bo al op met Diaz, Bo Menning laat graag zijn gitaar spreken, maar zingen kan hij ook, be wees hij in Amsterdam. Het liefst treedt de winnaar van de publieksprijs van de Grote Prijs van Nederland op met zijn band Diaz. FotoAldo Allessie maar de band zoekt nog een basgitarist met eigen inbreng. De nummers die hij zondag liet horen, zijn ook van de band, waarvoor Bo de teksten schrijft en ook de meeste muziek componeert. "Ze zijn voor de band geschreven, het is ook meer bandmuziek, dat zei de jury ook", aldus Bo die was geselecteerd uit vier honderd inzendingen en twee maanden geleden de semi-finale in Rotterdam won. Kriebels In de Maasstad had hij al last van krie bels, in Paradiso waren de zenuwen nog nadrukkelijker aanwezig. Toen hij het podium betrad, was hij - in tegenstel ling tot bij andere optredens - nog steeds gespannen. "Omdat ik als laatste aan de beurt was, had ik weinig van de sfeer in de zaal meegemaakt", zei Bo die zowel bij publiek als jury niettemin de gevoelige snaar raakte. Over de begeleiding van de organisatie was hij bijzonder te spreken. Ook had hij kort contact met de andere muzikan ten, maar nadat hij eenmaal zijn num mers had vertolkt, voegde hij zich tus sen zijn aanhang in de zaal. Waartoe het contact met de platenmaatschappij leidt, daarover maakt hij zich nu nog niet druk. Bo wil vooral muziek schrijven en spelen, met zijn band. Natuurlijk hoopt hij nog eens in Paradiso te kunnen op treden, maar wanneer men weer van hem en/of zijn band hoort, hangt van veel zaken af. Verwacht van Bo in elk geval geen sterallure§. Ook niet na zijn succes in Amsterdam. ALLESMOEIWEG Waarom naar De Hypotheker? Voor een overzichtelijk hypotheekadvies op maat en het afsluiten van de juiste hypotheek door een persoonlijke adviseur die u kosteloos al het werk uit handen neemt. Steenhoffstraat 66. Soest Daarom naar De Hypotheker! Volledig objectieve en 100% onafhanke lijke hypotheek bemiddeling Kosteloos advies op maat Keuze uit vele hon derden hypotheek- varianten De meest gunstige voorwaarden Alle fiscale aspecten tot op de gulden voorgerekend Begeleiding van A tot Z gedurende het hele aankoop traject Ook na het afsluiten van de hypotheek volledige service Adviseur Evert-Jan Wijers en secretaresse Henriëtte Beijersbergen Maak een afspraak met De Hypotheker bij u in de buurt: Steenhoffstraat 66, 1 I De Hypotheker Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Soest(erberg) hoeft niet te vrezen voor de komst van de Explosieven opruimingsdienst (EOD) van de landmacht naar Soesterberg. Vol gens WD-fractievoorzitter Karei van Geet - zelf militair in ruste - betekent dat heus niet dat er voortaan allerlei gevaarlijke projec tielen in Soesterberg zullen ontplof fen. Alleen de explosieven waarmee bom men en ander wapentuig onschadelijk worden gemaakt worden bij de EOD bewaard. Van Geet liet dat weten nadat zijn CDA-collega Henk Koning bij de rondvraag in de commissie ABZ maan dagavond bij burgemeester De Widt in formeerde of die soms al meer wist. Hij had het berichtje over de EOD in een avondblad gelezen, nadat minister Frank de Grave op Soesterberg zijn nieuwe Defensienota had gepresen teerd. Koning vroeg zich af of Soester berg wel een geschikt onderkomen had voor de explosievenclub. In Culemborg zit de EOD in een oud fort. "Bij mijn weten hebben we in Soesterberg toch geen fort..." aldus Koning. Burgemeester De Widt wist nog van niets en kon er dus ook niets over zeg gen. "Ik zal wel eens bellen," aldus de burgemeester. Hij meldde wel dat er in Soesterberg altijd wel volop militaire bedrijvigheid zal blijven bestaan. "De fensie centraliseert, en wij liggen nu eenmaal centraal." Hij wilde verder ook niet speculeren over de komst van een squadron lichte helicopters - vervangers van de Alouettes - omdat die mogelijk ook nog in Gilze-Rijen terechtkomen. Sinds de sluiting van de Retourette aan de Smitsweg wordt afval regel matig in de verkeerde containers of zelfs ernaast gedumpt. De afvalbak ken zijn vorige maand op de par keerplaats achter het winkelcen trum Smitshof geplaatst, omdat de Retourette was dicht gegaan. De gemeente krijgt sindsdien veel tele foontjes van omwonenden die klagen over de rommel op straat. Blik, medicij nen en lege melkpakken konden bij de Retourette gescheiden worden afgege ven. Dit soort afval wordt nu soms naast de containers gedropt of op de locatie van de voormalige Retourette achterge laten. De reinigingsdienst van de gemeente moet herhaaldelijk ter plekke komen om de rotzooi op te ruimen. De contai ners die er zijn geplaatst, zijn bestemd voor papier, glas en textiel. Deze wor den op gezette tijden geleegd door de afdeling reiniging. De gemeente verzoekt het winkelend publiek de containers alleen te benutten voor het aangegeven materiaal en ander afval af te geven op de plaatsen die daarvoor zijn ingericht. Ook zal de ge meente een oogje in het zeil houden omtrent de naleving van de regels. In dien een overtreding wordt geconsta teerd, zal daartegen worden opgetreden, laat de gemeente weten. Inge Schouten en haar paarden heb ben tijdelijk onderdak gekregen. In de afgelopen week verlieten ze de Stoethoeve aan de Birkstraat, waar jarenlang paardrijles werd gegeven aan gehandicapten en zieken. Nu zijn de paarden gestald op een loca tie, waar geen lessen gegeven kun nen worden, maar gepoogd wordt die vanaf 1 januari te hervatten op De Wieken aan de Oude Lageweg in Amersfoort. Intussen worden op het terrein van de Stichting Dennendal in Den Dolder voorbereidingen getroffen voor een per manente locatie voor de paardrijlessen voor gehandicapten. In verband met de noodzakelijke vergunningen en de bouw zal het nog zeker een jaar duren, voor dat Inge Schouten daar terecht kan. De activiteiten vinden dan plaats onder de vlag van de Stichting Paardrijden Gehandicapten Utrecht (SPGU) die onlangs is opgericht. De Stichting heeft wel sponsors nodig om de nieuwbouw te kunnen financieren en om mobiele stallen aan te schaffen, waarin de paar den tot de verhuizing naar Den Dolder kunnen worden ondergebracht. Deze maand vervallen de lessen, maar in een brief aan de ruiters, ouders en verzorgers verzoekt de Stichting toch het lesgeld over te maken, zodat de paarden kunnen eten en Inge Schouten haar salaris niet misloopt. Giften kun nen worden overgemaakt op bankreke ningnummer 55.56.66.131 t.n.v. de Stichting Paardrijden Gehandicapten Utrecht. Naar schatting tweehonderddui zendgulden bedraagt de schade als gevolg van een brand bij Smurfit Mercurius. Die brak donderdag morgen uit in de vernietigingssectie van het bedrijf aan de Koningsweg. Doordat de sprinklerinstallatie was ge activeerd bleef het vuur binnen de mu ren van de ruimte, waar ze was ontstaan. De brandweer werd 's morgens om twaalf, minuten voor acht gewaar schuwd, was vrij snel ter plaatse en had nog ruim een half uur nodig, voordat het sein 'brand meester' werd gegeven. Toen de brandweer arriveerde, was er reeds sprake van grote rookontwikke ling. Bij de bestrijding van de rook en de vlammen werden achttien personen, twee autotankspuiten en een adem- lucht- container ingezet. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service, Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 "Mijn hartelijke gelukwensen! Nog een paar maanden en u bent de nieuwe burgemeester van Soest. Welis waar een dromerig (het woord "soesf' duidt daarop) plaatsje in het midden des lands, maar een voortreffelijke ge meente om te wonen en te werken. U zult hier een voorbeeldig ambtenaren apparaat aantreffen, een gemoedelijke werksfeer, een uitstekende kantine en een rustig politiek klimaat. Als nieuw-ingezetene moet u wel even vragen naar het voorlichtingspakket tyaar nieuwkomers recht op hebben, want aan de toezending mankeert wel eens wat. Wanneer u met uw gezin uit het westen van het land naar dit dorp verhuist, raad ik u aan in Soest-Zuid te gaan wonen: het rijkste, het mooiste en rustigste ge deelte van onze gemeente. Ik adviseer u snel een optie te nemen op een stukje gemeentelijk Zonneglorenterrein, want daar, aan de rand van de Soesterberg- sestraat, worden volgend jaar enkele fraaie landhuizen gebouwd. Uw echtgenoot kan zonder ballotage lid worden van het mannenkoor "Apollo" en uw kinderen kunnen hier naar harte lust bowlen, tennissen, golfen, zwem men, voetballen, schaken, noem maar op. We hebben ook een hangplek. Sport staat in Soest op de eerste plaats. Het barst in Soest van cultuur en kunst, al heeft dat bij de beleidsmakers een veel lagere prioriteit. Naast de "kermis pot" heeft het gemeentebestuur nu voor het nieuwe millennium ook een "fooienpot" ingesteld voor culturele doeleinden. Het lekkerste restaurant van Soest is "De Kloosterhoeve" in Harmeien, het beste ziekenhuis m.c. Molendael (in Baarn), het gezelligste theater "Figi" (in Zeist), de grootste bioscoop "Grand Théatre" (in Amersfoort), het leukste café "De Swartesteegh" (in Leusden), het mooiste museum "Singer" (in La ren), het interessantste muziekgezel schap "De Nederlandse Cantorij" (in Utrecht) en de goedkoopste winkels voor Soest zijn te vinden in Hilversum. Soest heeft zo niet alleen zijn positieve kanten, maar ook merkwaardige trek jes. De enige vrouwelijk fractievoorzit ter in de gemeenteraad heet mevrouw Mann en de postduivenvereniging heet "De Zwaluw". Oude paarden worden hier in een nationaal verzorgingste huis aan de Birkstraat doodgeknuffeld, maar op een vier eeuwen oude linde in de Kerkebuurt wordt euthanasie toege past na eerst nog een keer voor de rech ter te zijn gesleept. De niet bestaande molen "De Windhond" wordt gerestau reerd, het culturele centrum C-drie ge doogd en onder curatele gesteld, maar de koffieshop Hacas aan de Koningin- nelaan is gelegaliseerd. Verder worden hier op Soest alle poli tieke problemen opgelost door peper dure externe bureaus en goudeerlijke projectonwikkelaars. Mevrouw, u zit nu nog in een periode dat u moet opdraven voor een sollicita tiegesprek met de Vertrouwenscommis sie onder leiding van de nestor van de raad. Dit zevenkoppige college wordt net als het gemeentebestuur gedomi neerd door WD, CDA en PvdA. De overige vier partijen hebben in Soest niets in te brengen. U bent van liberale huize, van hervorm de gezindte en van het vrouwelijke ge slacht. U ervaart dus geen enkele weer stand. Daarbij komt nog dat de heer Krijger (WD) zich al een jaar rustig houdt, omdat hij zich voorbereidt op het wethouderschap in 2002, de heer Koning (.CDA) een vreemdeling is in Jeruzalem en de heer Boerkoel (PvdA) in december het politieke toneel ver laat. O ja, vergeet u vooral niet uw interesse te tonen voor Soesterberg. Volgende week speel ik u tien vragen toe, die u (hopelijk) kunt verwachten in de Vertrouwenscommissie. Met de meeste hoogachting, uw onder danige dienaar, columnist. P.S. Een abonnement op de Soester Courant is onontbeerlijk voor een goed bestuurder. Wie het gedaan heeft weet nié mand, maar het is wel grondig ge beurd. Het kunstwerk "De ver dwaalde dennennaalden" van Rein Tupker, sinds enkele jaren promi nent aanwezig op de rotonde in de Molenstraat, is vorige week ge sloopt. Volgens kunstambtenaar Arie van den Heuvel waarschijnlijk moedwillig omver gehaald. Hij kan alleen maar gissen naar de reden. "Het zal wel een vorm van vandalisme zijn." Siersmid Rein Tupker heeft de restanten inmiddels weer naar zijn werkplaats aan de Veldweg gehaald en onderzoekt daar of er nog iets aan te repareren valt. De dennennaalden kostte destijds zo'n 8000 gulden, maar de buurt heeft er nooit veel waardering voor kunnen opbrengen. De gemeente gaat nu waarschijnlijk een ander plekje voor het kunstwerk zoe ken. Daarvoor wordt gewacht op het advies van de commissie Beeldende Kunst, die toch al aan het nadenken is over de situering van een andere kunst werken. "Deze plek stond toch al een beetje ter discussie," aldus Van den Heuvel. J».

Soester Courant | 1999 | | pagina 3