Adama Herenmode Provincie steunt wijzigingsplan Soest voor verpleegsterswoningen Aanwinst Connexxion rijdt in Soest Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan TE HUUR GAAT VERBOUWEN... Nog kramen beschikbaar op kerstmarkt bij Van Doorn Nieuwe bus niet geschikt voor rolstoelgebruikers Kinderpostzegels te koop op diverse plaatsen in Soest In Soest geen schoonmaak van zwerfvuurwerk op 1/1 Inbraakpreventie Achtgoed: 5 tot 15 gulden meer huur Het blijft genieten! Adviesgroep hevig teleurgesteld SNS-bank, Molenschot, Molendael, Mariënburg en AH Wethouder Bart Krol: "We zijn weer een stapje verder" DETROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist Nieuwe stadsbus vooral comfortabeler i mmm voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Gemeente ziet praktische bezwaren Verhoging afhankelijk van factoren Service bij Schoemaker itrale Voorlichting BAR, GRILL RESTAURANT een openbare ver i 11 oktober 1999 en 13 liaan. Wet Inschakeling Werk- ng van het budget klei- ihoffstraat 9a. 2. f. 30 minuten. ;t desbetreffende )on of groepering. urtje en eerder in i het spreek- arbij het :elijk iezen. dijk 12.00 uur ;n bij het kabinet INDERVALIDEN nte Soest. ïaar bij de gemeente Soest afscheidsbijeenkomst w0p 1 117.00 uur de heer van Os i, Raadhuisplein 1 te Soest Onze beroemde spies van een meter? onze ongeëvenaarde spare-ribs? Onze in-de-wok geserveerde roerbakgerechten? (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Voor de kerstmarkt bij A.P. van Doorn, op zaterdag 11 en zondag 12 december, zijn nog kramen be schikbaar voor niet-commerciële instellingen. Particulieren, vereni gingen en instellingen kunnen er 8 eentje reserveren bij het bedrijf aan P de Koningsweg, tel. 6010167. De kramen staan overdekt in de be- drijfshal en een tent die speciaal wordt H opgezet. De kerstmarkt is zaterdag van M 10.00 tot 17.00 en zondag van 10.30 tot 17.30 uur geopend. Op het programma I staan tal van activiteiten, zoals een stelt- -J loopwedstrijd op zondagmiddag (half vier). Stelten zijn te koop voor 24 gul den per paar bij Van Doorn, Veevoeder Eemland en Weikoop. Van dit bedrag wordt de helft overgemaakt op de reke ning van de Stichting tot herbouw van de stellingkorenmoien De Windhond, mits wordt meegedaan aan de wedstrijd. De kerstmarkt vormt zaterdag tevens het decor voor onder meer de arrensle- deshow (13.00 uur) en de daaropvol gende ringsteekwedstrijd, georganiseerd door de Warmbloed Paardenfokvereni- ging Eemland. Het parkoers wordt be dekt met kunstsneeuw. Op zondag is het ezeltjesdag met een keuring (13.00 uur) en een maaltijd voor de viervoeters aan een 30 meter lange tafel (15.00 uur). Het steltlopen is om 15.30 uur. Voor kinderen zijn er beide dagen diver se activiteiten, waaronder kerststukjes maken, een eigen stalletje timmeren en rondritten op een ezel. e in artikel 26 van het Besluit :nd, dat zij besloten hebben: het RW-90, twee par- laats tegenover Cultureel e invalidenparkeerplaats; :t onderbord XR- lervalide aan te geven; ij het college van burgemeester naking. Het bezwaar dient te )0, 3760 CA Soest, jen 7.1 en 7.2 (bijzondere be- van toepassing, ng worden gevraagd, als er tij- d het bezwaarschnft kan wor- van de rechtbank te Utrecht, lurlijk persoon of 420,- voor is van toepassing. BER 1999 c jaarverslag 1998 voor ng aangenomen. subsidie vaststellen op 00 en begrotingswijziging n ten laste van de stelpost tregelen. g van f 9.993,00 betaalbaar ig Kinderparadijs Teugel" conform concept- •erichten. rm het voorstel van de VO: het ingediende bezwaar- rond. nesluit van B&W van 20 .999, nummer 99646, waarbij nd met een melding voor het in een speelhuisje op het jninginnelaan 56 in. ongegrond. Vrijstelling o.g.v. sub c van de voorschriften plan Soest-Zuid 1995 verle- vergunning verlenen. voorstel van de wethouder j. van Dijk (indiener bezwaar- ïgens termijnoverschrijding inkelijk verklaren in zijn be- j. van Dijk en de heer A. sk (houder bouwvergunning) 1 kennis stellen. istig het voorstel van de LVO de bezwaren ongegrond de bestreden bouwvergunning nform advies wethouder, dus nning in stand houden; Nader en met waterschap resp. men van de uitspraak van de 3p 7 januari 2000 uitvoering e aanschrijving. Pearle BV richten. De Adviesgroep Gehandicapten beleid Soest is hevig teleurgesteld over de presentatie van de nieu we Connexxion-stadsbus, die vo rige week met enig vertoon werd gedemonstreerd bij het gemeen tehuis. De bus zou, met zijn lage vloer, in het bijzonder geschikt zijn voor het gebruik door oude ren en gehandicapten... De adviesgroep vergaderde toevallig op het tijdstip dat de nieuwe bus bij het gemeentehuis Werd voorgereden. De leden wisten overigens van niets, maar werden door "bus-ambtenaar" Marcel Vossestein enthousiast ontbo den om te komen kijken. En inder daad, door de lage instap is de bus wel toegankelijker voor mensen die slecht ter been zijn dan zijn soortge noten tot dusverre. "Dat is wel een stapje in de goede richting, maar met een rolstoel kom je er niet in," aldus Pierre Somers, voorzitter van de adviesgroep. "Ter wijl dat kennelijk wel de bedoeling is geweest, want je kon zien dat er ruimte was gemaakt voor een soort uitklapbaar plateau, dat later kenne lijk toch is weggehaald." Hij noemt het "eigenlijk heel zot" dat de ad viesgroep werd uitgenodigd voor een ritje, terwijl een aantal leden niet meekon omdat ze aan een rolstoel gebonden zijn. "We zijn hevig teleurgesteld," aldus Somers. "Voor een bepaalde catego rie gehandicapten is deze bus zeker niet bruikbaar, terwijl het ministerie daar juist zo op gehamerd heeft. Waarom is er, juist met ons, niet overlegd? Waarom niet gevraagd of we nog suggesties of ideeën hadden? Ook wethouder Ten Hove en raads lid Ans Mann, die erbij stonden, waren er ongelukkig mee..." Over de schuldvraag wil Somers zich niet uit laten. Vossestein was de afgelopen dagen niet te bereiken voor commen taar. Circa 20 vrijwilligsters van de UW in Soest verkopen in de SNS-bank, aan de Van Weedestraat 5, de nieu we serie kinderpostzegels met het thema kinderboeken. Jip en Janne- ke, Otje en Pluk van de Petteflet. Daarnaast verkopen zij ook een uit gebreide collectie kerst- en wens kaarten. De opbrengst van de Kinderpostzegel- actie gaat naar meer dan 1000 projec ten voor kinderen in binnen- en buiten land, die in moeilijke omstandigheden verkeren. In 1998 was dit 17 miljoen gulden. De waarden van de kinderpost zegels zijn 80 40 cent. De verkoopstand van het plaatselijk co mité is te vinden in de SNS-bank, Van Weedestraat 5, en is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur en op vrijdag tot 18.00 uur. De vrijwilligsters zitten ook in verzor gingscentrum Molenschot, op dinsdag 14 december van 10.00 tot 12.00 uur; in ziekenhuis Molendael te Baarn op woensdag 15 december (in de hal bij de ingang) van 9.00 tot 17.00 uur; en in verzorgingscentrum Mariënburg op donderdag 16 december, van 9.00 tot 16.00 uur. Op vrijdag 17 en zaterdag 18 december is de kinderpostzegelstand present in de AH-supermarkt aan de Burgemeester Grothestraat, van 9.00 tot 18.00 uur. De provincie heeft het wijzigings plan voor de verpleegsterswoningen op het voormalige Zonnegloren- terrein goedgekeurd. Door de nieu we bestemming 'multifunctioneel bos' zijn de woningen, planologisch gezien, niet meer toegestaan. Ge sloopt worden ze pas als de huidige acht bewoners vervangende woon ruimte hebben gevonden. In het bestemmingsplan Landelijk Ge bied van 1994 had de gemeente voor de verpleegsterswoningen (Berkenbos) al een wijzigingsplan opgenomen. Nadat Soest het terrein had gekocht van Am- stelland werd deze wijziging doorge voerd. Daartegen werden zestien be zwaren ingediend, door onder anderen de bewoners. Maar de provincie ver klaarde deze bedenkingen ongegrond en stelde de gemeente in het gelijk. De te genstanders kunnen desgewenst nog naar de Raad van State stappen met het verzoek het besluit te schorsen of te ver nietigen. voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoff straat 58 De procedure voor de woningen staat overigens los van de bestemmingswijzi ging van het totale terrein dat 23 hec tare telt. De gemeenteraad neemt hier over pas een besluit in het najaar van 2000, daarna moet de provincie nog in stemmen met de wijziging. "Prettig", noemde wethouder Bart Krol van ruimtelijke ordening het besluit van de provincie om akkoord te gaan met het wijzigingsplan voor de verpleeg sterswoningen. "We zijn weer een stapje verder, maar we hebben nog een hele boel stappen te gaan." Onderhandelingen De gemeente voert nog steeds overleg en onderhandelingen met de acht huur ders in het Berkenbos. Volgens Krol hebben drie van hen aangegeven dat ze bereid zijn te verhuizen. Ze hebben al gereageerd op huurwoningen die be schikbaar zijn gekomen en Krol zegt dat de gesprekken in een vergevorderd sta dium verkeren. De acht huurders heb ben bij de toewijzing van woonruimte een urgentieverklaring gekregen. Met vijf van hen is nog geen overeen stemming bereikt. Zij hebben, aldus Krol, de gemeente laten weten dat ze alle juridische wegen zullen bewandelen om in het bos te kunnen blijven wonen. De gemeente zal er alles aan doen hun zo snel mogelijk een vergelijkbare wo ning aan te bieden. Krol: "Het aanbod in Soest is niet groot. Je moet wachten tot er iets passend vrij komt. Als we ze iets aanbieden en ze weigeren het? Ja, dan zal hun positie steeds minder sterk worden." De wethouder verwacht dat het nog wel enige tijd kan duren, voor dat een oplossing is gevonden, maar hoopt dat alle huurders binnen enkele maanden elders wonen. Op het terrein wordt sinds enkele weken gewerkt aan de sloop van de gebouwen en het oude ziekenhuis. Afgesproken is dat de verpleegsterswoningen voorlopig met rust worden gelaten. Het Berkenbos bestaat uit ruim tien rijtjes van enkele woningen. De blokken die volledig leeg staan, zullen komend voorjaar met de grond gelijk worden gemaakt. Naar ver wachting in maart of april is de sloop gereed, waarschijnlijk met uitzondering van de nog bewoonde blokken. Bestemmingsplan Dan is het wachten op de procedure voor de bestemmingswijziging van het volledige terrein. De gemeente wil de bestemming bijzondere doeleinden ver anderen in multifunctioneel bos. Aan de zijde van de Soesterbergsestraat moet de bouw van vijf villa's worden moge lijk gemaakt. Dat is een onderdeel van de transactie tussen de gemeente en Amstelland die het terrein voor vijf mil joen gulden aan Soest verkocht. In de oude situatie stonden er drie woningen aan de straatzijde. Tevens wil de gemeente de bestemming wijzigen op het voormalige Soester Na tuurbad terrein, waardoor permanente bewoning van de 96 luxe appartemen ten (die projectontwikkelaar Netjes er mag bouwen) mogelijk wordt. Ook dat maakt onderdeel uit van de zogenoem de 'megadeal' tussen de gemeente, Amstelland en Netjes. Nieuwe halte? Krijgt de nieuwe bur gemeester van Soest een dienstbus in plaats van een dienstauto? Je mag toch niet parkeren voor de deur van het gemeentehuis? Wat doet die bus voor de ingang? Bij wie donderdagmorgen tussen tien en elf uur op het Raadhuisplein was, wer den mogelijk dit soort vragen opgeroe pen. Hieronder volgen de juiste ant woorden. Nee, bij de ingang van het gemeentehuis komt geen nieuwe bushalte. Nee, de nieuwe burgemeester van Soest krijgt geen dienstbus. Nee, je mag niet parkeren voor de en tree van het gemeentehuis (alleen inva liden mogen dat), maar de politie die de laatste weken veel tijd besteed aan de controle in parkeerzones, was in geen velde of wegen te zien. De bus stond er om een select groepje van onder anderen politici en ambtena ren mee te nemen voor een ritje door Soest. Het betrof de nieuwe Scania-bus van Connexxion die sinds eergisteren wordt ingezet voor het vervoer van reizigers binnen Soest. De bus, die wordt benut voor de lijnen 71, 72 en 74, was in sep tember al eens aan het publiek gepre senteerd tijdens de weekmarkt op de Smitsweg. Hij kost 400.000 gulden en is volgens vervoerbedrijf Connexxion veel comfortabeler dan zijn voorganger. De nieuwe stadsbus is twee meter lan ger dan het oude type en biedt daardoor meer beenruimte. Verder is de vloer veel lager, waardoor het in- en uitstap pen de passagiers gemakkelijker zal af gaan. Dit is mogelijk geworden doordat de motor aan de achterzijde is inge bouwd en niet onder de vloer, zoals bij de oudere bussen. Bovendien heeft de aanwinst van Connexxion een tweede uitgangsdeur. De chauffeurs van de bussen hebben de De nieuwe stadsbus stond donderdag even stil voor het gemeentehuis. beschikking over een combofoon. Die stelt hen in de gelegenheid met elkaar in verbinding te treden. Heeft de één een vertraging van één of twee minuten, dan kan hij zijn collega('s) inlichten, zodat die even blijven wachten op het busoverstappunt. Hiermee kunnen ze voorkomen dat passagiers hun aanslui ting missen. Gevraagde huurprijs ƒ3.500,- per maand Gevraagde koopsom ƒ895.000,- kosten koper Gevraagde koopsom 398.000,-k.k. kosten koper Gevraagde koopsom ƒ269.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ198.000,- kosten koper Burg. Grothestraat SOEST Jn centrum Soest gelegen opslag ruimte bestaande uit: 1.) Overdekte opslagruimte van ca. 550 m2 met verdieping van ca. 100 m2. 2.) Hal van ca. 72 m2 met een ver dieping van ca. 72 m2. Sterrenbergweg SOESTERBERG-NOORD Vrij gelegen, op ca. 900 m2 grond, een geheel gemoderniseerd en uitgebouwd vrijstaand woonhuis met grote garage, paardenstal en schitterend aangelegde vrije tuin. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vor- mige woonk. met parketvloer en schouw, mod. hoekkeuken met inb.app. (o.a. vaatwasmach., koelk., oven, gask.pl.) en bijkeu ken. Verd.: overloop, luxe badkam. met ligb. en apar te douche, apart 2e toilet, 4 sl.km. (2 met balkon), zolder met vaste trap en ruime 5e sl.km. Alg.: deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van extra isolatieglas, nieuwe gara ge, paardenstal (3m x 4m), aangelegde tuin met o.a. vijverpartij, bloemenkas, volière en meerdere terras- Brugakker ZEIST In mooie woonomgeving gelegen ruime midd.woning met berging en aangelegde tuin aan vijverpar tij. Ind.: hal, toilet, ruime woonk. met openh. en plavuizenvloer, mod. open keuken. Verd.: over loop, 3 ruime sl.kam., badkam. met douche en 2e toilet. Zolder: ruime bergzolder met vlizotrap. Algemeen: deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van dubb. glas, openslaande deuren naar de tuin en ruime berging. Ranonkelstraat 20 AMERSFOORT^- In gewilde blo&m^O^^^3'-' Soesterwe9 een goed on^y^V^^cicrènwoning met tuin, c.v, ber ging en Van Goyenlaan 144 SOEST Gunstig Qeieq^x^^C^f^Jnent (v.h. 4-kmr. ap- partemep^j^V^^^^emet berging op de begane grond. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl ^>1 IVBO ...daarom hebben wij ruimte nodig en kunt u bij ons profiteren tijdens de grote verbouwingsopruiming van kortingen tot wel 80%. Een kleine greep uit ons aanbod Kostuums 3-delig antraciet en marine normale prijs 799,- nu 499,- Kostuums 2-delig antraciet en marine normale prijs 699,- nu 499,- Wolstretch pantalons (trelana kwaliteit) normale prijs ƒ210,- nu 159,- Diverse pantalons (wol, katoen of corduroy) 1/2 prijs Colberts met kortingen tot 450,- Kostuums met kortingen tot 600,- Schiesserpyama's, ondergoed en badjassen 1/2 prijs Diverse winterregenjassen normale prijs 299,- nu 199,- Shirts en pullovers met kortingen tot 150,- Korting op de gehele collectie leder- en suedejacks 25 tot 50% Brax Desch Jaguar Yves St. Laurent Wellington of Bilmore Wimmers Marz Pierre Cardin Arrow Atelier Torino Falabella Milestone Paul Shark Van Gils Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest Er komt in de eerste uren van Nieuwjaarsdag 2000 géén speciale schoonmaakactie in Soest om het zgn. zwerfvuurwerk op te ruimen. Dat heeft het College van B. en W. vorige week besloten op het verzoek daartoe van de Stichting Ideële Re clame (SIRE). Volgens SIRE valt op 1 januari zo'n 40 procent van alle vuurwerkslachtoffers, met name onder jongeren in de leeftijd van 10 tot 19 jaar. Die rapen het zwerf vuurwerk op en steken het opnieuw af, met alle gevolgen van dien. Daarom heeft SIRE de gemeenten opgeroepen om de straten op nieuwjaarsdag vrij te maken van vuurwerk, om op die manier een positieve bijdrage te leveren aan de daling van het aantal vuurwerkslachtof fers. In Soest weten ze het overigens beter. Huurders van Achtgoed, die hun woning willen laten beveiligen, moeten rekening houden met een huurverhoging van vijf tot vijftien gulden per maand. In de krant van vorige week werd een bedrag van vijf gulden genoemd, maar de hoog te is afhankelijk van verschillende factoren. Mede bepalend voor de huurverhoging is het type woning, welke preventie maatregelen moeten worden uitgevoerd en of de maatregelen kunnen worden gecombineerd met onderhoud, zoals schilderwerk. In dat laatste geval zal de huurverhoging lager uitvallen. Ook de huidige huurprijs kan invloed hebben op de som die Achtgoed in de huur bere kent voor de beveiliging. De verhoging mag er nooit toe leiden dat de uiterlij ke vraaghuur wordt overschreden. Achtgoed heeft de laatste jaren de meeste van de vierduizend huurders aangeboden de woning te laten beveili gen. Wie dit wilde, kreeg bezoek van iemand van het preventieteam van de politie die de woning bekeek en advi seerde welke maatregelen getroffen zou den moeten worden. De huizen, waar bij die werden uitgevoerd, werden ge certificeerd. Hiermee wordt aangegeven dat de betreffende woning voldoet aan het veiligheidskeurmerk van de politie. In juni werd de 750-ste woning van Achtgoed in Soest gecertificeerd. Op dat moment hadden 2600 van de 4000 huurders het aanbod gekregen. De uit voering vond plaats tijdens onderhoud aan de woningen. Hierdoor kon de huurverhoging worden beperkt tot vijf gulden per maand. Volgens de politie is het inbraakrisico in een gecertificeerde woning slechts 0,01 procent. Huurders van Achtgoed die het aanbod afsloegen, kunnen de woningcorporatie alsnog benaderen over het preventie pakket. Afhankelijk van bovengenoem de factoren zullen zij rekening moeten houden met vijf tot vijftien gulden meer huur per maand, indien zij hang- en sluitwerk en eventuele andere inbraak werende voorzieningen laten aanbren gen. Volgens de afdeling Reiniging en Ver voer wordt 52 van de ongevallen ver oorzaakt door het afsteken van eigen vuurwerk, 28 wordt getroffen door vuurwerk van een ander en slechts bij 18% is het zeker dat de oorzaak het opnieuw afsteken van "weigeraars" is geweest. Daarvan is een onbekent per centage het gevolg van het afsteken van vuurwerk dat in de vroege ochtend door kinderen wordt verzameld. Hoe dan ook, Soest begint er niet aan. De kosten (de 200%- vergoeding voor het personeel van de reinigingsdienst) wegen volgens het ambtelijk advies niet op tegen het resultaat. En praktisch is er ook een aantal vragen: waar moet je gaan vegen en waar niet, alleen met machines of ook met handvegers, en hoe verwijder je niet-afgegaan vuurwerk onder auto's, in tuinen, in wegbermen en op speelterreinen? "Als heel Soest moet worden uitgekamd zou dat een zeer kostbare zaak worden en het blijft de vraag of de jeugd in die tussentijd geen vuurwerk vindt." )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect?wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! snoert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5