b KORTING 15% bij 7.HANDEL WANDEL ^an de Grift: "Ik geloof in groep lensen die een project adopteert' Jarige Van de Grift deelt cadeaus uit NOG 9 WEKEN "ZONWERING SOEST" Bij Van Zal zit je oké! Prijzenfestival Winkelkring Tel.: 035 - 6019706/6019507 Bosman-bedrijven in handen van Batenburg Rotterdam Hulleman optiek Certificaat voor biomassa product voor A.P. van Doorn Galilei kamerthermometer WOENSDAG 1 DECEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 9 Soester familiebedrijf veertig jaar thuis in de bouw tsmdèrkM EL.D35-6019954 nciscus fa Baarn iterklaasverloop in rechts Archi< °ortret laten maken bij Foto Swager at-" Bekeuringen op donderdag Beenbreuk vrouw bij aanrijding tijdens verbouwingsoverlast Laanstraat 4, Soest (eigen parkeerterr.) VOOR u EEN FEESTELIJK CADEAU EEN GALILEI KAMERTHERMOMETER TER WAARDE VAN 69,- BIJ AANKOOP VAN MONTUUR MET GLAZEN Dactylo uitzendbureau is verhuisd Autoschadespecialist 25 jaar in Soest Valse honderdjes Meisje (17) houdt kneuzingen over aan aanrijding Cadeautip van Hulleman Optiek: BRASSERIE KEUZE MENU 'Brasserie tester Esparto type Cs fl 275.000,- v.o* '."AVr Het enige wat ik vroeger wilde, was immerman worden. Dat had je van buis uit meegekregen, je moest een vak leren. Dus ging ik in 1947 naar de ambachtsschool in Amersfoort en begon ik op mijn vijftiende als leerling-timmerman. Tien jaar later en ik voor mezelf aan de slag ge- aan. Drwaarden zie inschrijfformulier, formatie zie folder Esparto f maandag 6 december a.s boeren STREEK lid van de Vereniging van Nederlandse installatiebedrijven maand decemir worden in de 'gezinde Kerkl Eemnesserv/eg e Baarn ruim drtig schilderijen ingesteld van defeuid-Hollandse maar Niels SnoeftAJle kunstwer- aan over de Italiinse religiever- 'er Franciscus valAssisi (1181- I en over zijn spirikliteit. De ex- e wordt op zaterdV 4 december 0 uur) geopend doddr. H.A. van iter, die tot voor Rrt voorzitter 'an de FranciscaansflBeweging in rland. Bij de openiiT waarbij ie- :n heel welkom is, zalVan Munster oelichting geven op te betekenis le eeuwenoude Franiaanse spi- liteit - ook voor protehnten. 1 december houdt HejLJtrecht- ^rchief haar jaarlijki sinter- isverkoop. Van 19.00 lt 20.30 is het archief geopqd voor 'plustigen op zoek naateen ca* u met een historische uijtraling. Fotodienst van Het UtrechCArchief coopt zoals gebruikelijk dupele af" kken, waaronder een aanil grote naten. In de stand van heurchief dt o.a. de reproductie vande 17' wse provinciekaart verkochtyerder er stands van Oud-Utrechen de hting Publicaties Oud-krechf OU) met o.a. de nieuwste dein van biografieënreeks en de kadstiale J ssen, en van de Nederlandse Cènea' ische Vereniging (NGV). 1998 werd de Sinterklaasvenotp r 248 mensen bezocht. Om degrt- oeloop van bezoekers beter o (e gen zal dit jaar een groter deelvjj gebouw worden gebruikt. Bezoeie dt verzocht zo mogelijk gebruii i een van openbaar vervoer: buslij) )t aan de Blauwkapelseweg. De pi rplaats bij Het Utrechts Archief el hts 22 parkeerplekken, waanai e gereserveerd zijn voor invaliden.li straten rond het archief moet vol parkeren worden betaald. \an het woord is G(erard). W. van de 3rift, grondlegger van het gelijknamige jouwbedrijf. Hij en zijn zoon Ad, sinds 1996 directeur, ontvingen vrijdagmid dag een grote groep relaties om het veertigjarig bestaan te vieren van het Soester familiebedrijf dat werk biedt aan achtig mensen. Of het nu gaat om wo- ling- of utiliteitsbouw, Van de Grift leeft een eigen visie en draagt die uit onder het motto 'Bouwen met het oog ip de toekomst'. Bet bouwbedrijf ontwikkelt plannen voor verschillende opdrachtgevers met zeer uiteenlopende doeleinden. Bij wo ningbouw gaat het om met name serie matige bouw, waarin echter een grote verscheidenheid te bespeuren valt. De :weede fase van de Boerenstreek is daar één van de meest actuele voorbeelden van. De wensen van de kopers vormen het uitgangspunt, waardoor vaak geen enkele woning hetzelfde is. Van de Grift bouwt en bouwde er geschakelde wo ningen, appartementen, patiowoningen en (half)vrijstaande villa's. Nagenoeg geen woning is hetzelfde, omdat kopers zelf kunnen bepalen of ze bijvoorbeeld een extra badkamer willen of een kelder onder de woning. Omdat de wensen van de (toekomstige) bewoners uit gangspunt zijn, stelde Van de Grift een team mensen samen, dat de kopers be geleidt bij het maken van hun keuzes. Ad van de Grift: "We gaan nooit zo maar aan de slag. We willen eerst we ten met wie we te maken hebben, wat de wensen en de eisen zijn, welke sfeer en uitstraling belangrijk zijn. Bouwen is immers een proces van en voor mensen. Op basis van die wensen selecteren we een bekwaam projectteam met de meest architect en constructeur. Gezamenlijk, en met de kennis die de afgelopen vier decennia is opgedaan, wordt vervolgens een plan ontwikkeld, waarbij aspecten als veiligheid (voor het politiekeurmerk), duurzaam bouwen en milieu worden meegenomen. "We heb ben nauw contact met tal van verenigin gen en commissies en weten dus precies wat de normen zijn. We werken volgens een heldere, strakke planning. Omdat veel tijd, kennis en energie in de ontwik keling en voorbereiding zijn gestoken, kunnen we snel en doelgericht bouwen. We hoeven dus geen tijd te verliezen", zegt Ad van de Grift. Een staaltje van perfectionisme toonde Van de Grift in Nunspeet, waar confe rentieoord Sparrenhorst in vier maan den tijd volledig werd verbouwd. Uit voerder John de Ruig: "De vakantiepe riode viel er ook nog in. Niemand kon ziek worden, het weer moest goed blij ven. We konden geen dag, zelfs geen uur missen. We moesten zo flexibel zijn, dat wel op stel en sprong onverwachte Een jarige krijgt normaliter ca deaus, maar het veertigjarige G.W. van de Grift Bouwbedrijf deelde vrijdagmiddag uit. De Hopman Masselman Groep (HMG), de Stichting tot her bouw van de stellingkorenmolen de Windhond en War Child pro fiteren ervan. HMG wil in 2000 een nieuw club huis realiseren aan de Sparrenlaan. Van de Grift helpt de scouts een eind op weg door veel werk pro Deo te verrichten en materiaal te beschik king te stellen. Voor het tekenwerk, de constructieberekeningen en -te keningen, het onderhouden van de contacten met de gemeente, leveran ciers, onderaannemers en nutsbedrij ven, het maken van begrotingen, be stek en allerlei voorzieningen en ma terialen kan de HMG bij het Soester bouwbedrijf terecht. Hetzelfde geldt voor de stichting die aan de Molen weg de Windhond wil herbouwen. Deze stellingkorenmolen werd in de eerste helft van deze eeuw afgebro ken. Het geld dat Van de Grift kreeg ter gelegenheid van het veertigjarig be staan (achtduizend gulden) zal wor den overgemaakt op de rekening van War Child. Deze stichting wordt jaar lijks ondersteund door de onderne ming, onder meer door de speciale cd's te kopen en uit te delen onder de relaties. Luciano Pavarotti is één van de internationaal bekende voor vechters voor deze stichting. Vandaar dat Van de Grift zijn Nederlandse 'look-a-like' had uitgenodigd om de viering van het jubileum van het be drijf op te luisteren. rijf inwoonsters van Soest mogen zich g voor kerst laten portretteren door ikfotograaf Pieter Paul Swager. Het jetreft de dames De Clippelaar, Hee- elink, Ruizendaal, Smink en Wallet, tij waren vorige week de winnaars in :t prijzenfestival van de Winkelkring 'an Weedestraat. De verenigde winke- hebben in november een cheque boekje uitgegeven met daarin tal van voordeelbonnen. Wie zo'n bon inlevert bij de deelnemende winkeliers maakt kans op één van de wekelijkse prijzen. Voorzitter Emile Wortmann van de Winkelkring reikt ze iedere week uit bij de ondernemer die ze beschikbaar stelt. Vrijdag was dat Foto Swager. Van vader op zoon. G(erard). W. en Ad van de Grift voor het pand van het veer tigjarig bouwbedrijf. Foto: Aldo Allessie problemen konden oplossen." Het luk te. Brandweerkazerne Een ander hoogstandje vormde de bouw van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg, die vorig jaar werd geopend. Onder andere de zigzaggende daklijn, de grote deuren en de enorme overspanning van houten vakwerklig gers tot wel 22 meter en de toren als schacht voor natuurlijke ventilatie ma ken de kazerne tot een opvallend ge bouw. "Een zeer uitzonderlijk project", stelt uitvoerder Olaf Bisschop. "Nog steeds komen architecten en projectont wikkelaars het gebouw bekijken. De nieuwe brandweerkazerne is een tech nisch hoogstandje en hét voorbeeld van duurzaam bouwen." Ook het onderhouden van gerealiseer de projecten en het renoveren en restau reren van bestaande gebouwen en ver ouderde woonwijken rekent Van de Grift tot het takenpakket. Restauratie vindt meestal plaats in overleg met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en de gemeentelijke monumentencom missie. Dit vereist een andere kijk op bouwen, omdat een strenge normen moet worden voldaan. Sinds dê jaren zeventig doet Van de Grift ook aan pro jectontwikkeling. Dit is een belangrijke pijler onder de onderneming geworden. Paplepel De 38-jarige Ad van de Grift heeft de liefde voor het bouwvak niet van een vreemde. "Als je aan mijn dochter Lau ra van bijna drie vraagt: 'wat doet papa', dan zegt ze: 'papa huisjes bouwen'. Zo was het vroeger met mij ook. Zodra ik kon lopen, ging ik mee naar de bouw. Het is wat je noemt met de paplepel ingegoten. Ik werd met mijn hijskraan tje in de keet gezet en dan hoorde ik mijn vader verhalen afsteken over wat hem was opgevallen. En dan vond ik hem een heel knappe man, dat hij al die details had gezien." Grondlegger Gerard van de Grift (65): "Ik heb altijd gehoopt dat Ad de zaak zou overnemen en inmiddels heeft 'ie bewezen dat hij dat in alle opzichten aankan. Natuurlijk heb ik daar plezier van en ben ik trots op 'em. Een bedrijf opbouwen is al niet makkelijk als je met niks begint, maar het goed voortzetten, is zeker zo moeilijk." "Maar ik ben blij dat hij nog steeds om me heen loopt, dat ik hem om raad kan vragen. De natuurlijke manier waarop mijn vader me heeft klaargestoomd, heeft vreselijk goed gewerkt. Dus wie weet komt er een derde generatie Van de Grift. Man of vrouw, dat maakt te genwoordig niet meer uit. Maar het moet wel een eigen keuze zijn." Menselijk Van de Grift luistert veel en besteedt persoonlijke aandacht aan de klanten. In de eigen organisatie is het menselijk aspect minstens zo belangrijk, beseft hij. "Vandaar ook de hoge mate van zelf standigheid die onze medewerkers krij gen en nemen. Sommigen werken hier al bijna veertig jaar. Daaruit blijkt wel dat de cultuur als prettig wordt ervaren. Ik geloof in een ploeg mensen, die een project adopteert en afwisselend werk verricht. Een hotel bouwen in zestien weken lukt alleen, omdat we hier een stelletje vechters in dienst hebben, die iets aanpakken alsof het een persoonlij ke strijd is." Bij een verlichtingscontrole in het Smits veen heeft de politie donderdag vijf pro cessen-verbaal uitgeschreven. Op de Dillenburglaan deelde ze nog eens vijf bonnen uit. Die hadden betrekking op parkeerovertredingen. Met een gecompliceerde beenbreuk is donderdagavond een vrouw uit Soest opgenomen in het ziekenhuis. Twee da gen na haar 465,e veijaardag fietste ze over de Dalweg. Op de kruising met de Weegbreestraat kreeg ze geen voorrang van een vijftigjarige plaatsgenote die met haar auto de Dalweg wilde oprij den. De twee botsten, waarbij de fïets- ster viel en zeer ongelukkig terecht kwam. Batenburg Beheer N.V. te Rotter dam is in onderhandeling over de overname van de aandelen van Houdstermaatschappij Bosman Bedrijven B.V. te Soest. Thans be vinden de onderhandelingen zich in het stadium dat verwacht mag wor den dat definitieve overeenstem ming zal worden bereikt over de overname van Houdstermaatschap pij Bosman Bedrijven B.V. door Batenburg Beheer N.V. De Bosman Bedrijven omvatten de vol gende installatiebedrijven: Frans Bosman Electra B.V., met als kernactiviteit het installeren en onder houden van elektrotechnische en aan verwante installaties in de utiliteits bouw; Bosman Loodgieters B.V., met als kernactiviteit het installeren en onder houden van sanitaire en aanverwante installaties in de utiliteitsbouw; Klimaat Techniek Soest B.V., met als kernactiviteit het installeren en onder houden van werktuigkundige installaties in de utiliteitsbouw. Bij de Bosman Bedrijven zijn ongeveer 170 medewerkers werkzaam met een omzet van 38 miljoen in 1998. De Bosman Bedrijven zullen onder lei ding van het huidige management en onder hun eigen naam als zelfstandige werkmaatschappijen binnen de Baten burg Groep werkzaam zijn. Met de aan sluiting bij Batenburg Beheer N.V. ver- i VOOR O O G 2 O R G BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10- 3761 CM SOESTDIJK - TEL 601 38 59 Geldig t/m 31 december 1999 wacht de directie van de Bosman Be drijven nog beter in staat te zijn de be oogde groeistrategie voort te zetten. Batenburg Beheer N.V. beoogt met de overname van alle aandelen van Houd stermaatschappij Bosman Bedrijven B.V. de positie van haar kennisbedrijven en specialistische installatiebedrijven verder te versterken en uit te breiden. Van de overname van de Bosman Be drijven wordt vanaf de overdrachtsda tum voor Batenburg Beheer N.V. een positieve invloed op de ontwikkeling van omzet en resultaat verwacht. Batenburg Beheer N.V., omvat dienst verlenende ondernemingen op het ge bied van elektrotechniek en informatie technologie. De activiteiten worden uit geoefend op het gebied van engineering, paneelbouw, installatie, beveiliging, on derhoud en handel. Hieronder vallen onder meer instrumentatie, data- en te lecommunicatie, procesautomatisering, elektromechanica, alsmede transactie- en toegangscontrolesystemen. Na de overname zal de Batenburg Groep be staan uit vijf installatiebedrijven en tien handelsbedrijven in Nederland en Bel gië met in totaal circa 800 medewerkers. De aandelen van de vennootschap wor den genoteerd aan de Amsterdam Ex- changes N.V. Dactylo Uitzendbureau in Soest is op 29 november verhuisd van de Soesterbergsestraat 9A naar Plein van Zuid 24 in Soest. Alle bureaus hebben inmiddels bun plaatsje ge vonden en de computers zijn inmid dels weer aangesloten. Vanaf heden is iedereen dan ook wel kom om het nieuwe pand te bezichtigen. In de maand december is Dactylo op vrijdag zelfs geopend tot 21.00 uur. Ruim 14 jaar geleden is Dactylo Uit- zendburo in Soest gestart en wordt nu bemand door een team van twee mede werkers. De groei en ontwikkeling die de vestiging de afgelopen jaren heeft doorgemaakt, maakte het noodzakelijk te verhuizen naar het grotere pand aan het Plein van Zuid 24. De vestiging is inmiddels uitgegroeid tot een succesvol bureau. Dactylo Uitzendburo is een on derdeel van Vedior N.V. en heeft een landelijk netwerk van circa 130 vestigin gen. Het volgende millennium start voor Jan van Zal met het heuglijke feit dat zijn gelijknamige firma een kwart eeuw bestaat. Aan de Becke- ringhstraat 11 in Soest startte hij in 1975 een autoschadeherstelbedrijf. Mede dankzij de ongekende groei van het aantal auto's ging het Van Zal voorspoedig. Jan en zijn vrouw Gertrude, die hem dag in dag uit bijstaat, kijken alvast te rug op 25 jaar bedrijfsvoering. Er is veel veranderd. Van Zal kocht een kruide nierswinkel en bouwde die om tot een moderne werkplaats. Inmiddels werken er 13 mensen en de hond Lady. De zwarte bastaard doorkruist kwispelend het bedrijfspand meerdere malen per dag. Volgens Van Zal dankt hij het succes van zijn bedrijf aan het leveren van kwa liteit door het team van trouwe mede werkers en aan persoonlijk blijven. Dat zit in zijn karakter, dus ook in zijn be drijf. Bij een jubileum denkt men vaak aan het organiseren van een open dag op het bedrijfsterrein. Van Zal zou dat graag willen. Hij houdt tenslotte van gezellig heid. Toch staat zo'n dag niet op het programma. "Bij ons is het eigenlijk elke dag een open dag." Volgens Van Zal gaat men zowel met de klanten als met het personeel heel persoonlijk om. Ie dereen die dat wil beleven, is altijd van harte uitgenodigd aan de Becke- ringstraat. Maar voor luchtkussens, een receptie met muziek en demonstraties Het Soester bedrijf A.P. van Doorn aan de Koningsweg heeft het certifi caat Biomassa product ontvangen. Dat heeft de onderneming te dan ken aan de kwaliteit van houtafval dat aan de KNEM in Cuijk wordt geleverd. Van dit materiaal wordt groene stroom opgewekt. Jaarlijks leveren gemeenten en het be drijfsleven ongeveer 40.000 ton groen afval aan A.P. van Doorn. Dit wordt aan de Koningsweg vershredderd, gezeefd en ontdaan van plastic, steen, ijzer en andere vervuiling, zodat alleen hout overblijft. Dit hout wordt vervoerd naar Cuijk, waar de groene stroom wordt opgewekt. Om die reden is het van groot belang dat er zich geen andere materialen in de houtresten bevinden. A.P. van Doorn voldoet volledig aan de eisen van de PNEM en is daarom - als eerste in de provincie Utrecht - gecertificeerd tot productiebedrijf van schone Biomassa. Op dit moment wordt er een centrale gebouwd in Lelystad, waar groene stroom kan worden opgewekt. Volgens Van Doorn is het niet uitgesloten dat in het Gooi een soortgelijke installatie zal verrijzen. Een slijterij aan de Laanstraat is zater dag benadeeld door een klant die afre kende met een vals honderdje. Dat werd pas ontdekt toen de man met zijn wis selgeld en boodschap was vertrokken. Dezelfde dag werd ook in een cafetaria aan de Laanstraat een vals briefje van 100 gulden aangeboden, maar de mede werker had dit in de gaten en gaf het biljet terug. De klant rekende vervolgens af met een geldig betaalmiddel. Of het om dezelfde klant gaat als in de slijte rij, is niet bekend. Op de Ossendamweg is een zeventien jarig meisje aangereden door een 34-ja- rige automobiliste uit Soest. Die sloeg dinsdagmorgen linksaf de Oude Utrechtseweg in, maar had de snorfiets ster niet zien naderen. Bij de botsing liep het meisje enkele kneuzingen op. Daaraan werd ze behandeld in Medisch Centrum Molendael. Voor u een feestelijk cadeau, een Galilei kamerthermometer bij Hulleman Optiek. Galileo Gali lei (1564-1642) constateerde al dat de dichtheid van vloeistoffen veranderde bij verschillende tem peraturen. Fabrikant Mühler heeft deze eigenschap benut voor u om er een fraai uitziende ka merthermometer van te maken. Het is een fascinerende thermometer met een onbeperkte levensduur. De temperatuur wordt door kogels aan gegeven, die een bepaald gewicht hebben wat onderling 2/1000 gram van elkaar verschilt. Bij verandering van temperatuur verandert de dicht heid van de vloeistof in de thermo meter. Als de omgeving zich ver warmt dan neemt de opwaartse druk af en de kogels zakken langzaam naar beneden. Omgekeerd zullen de kogels stijgen als de omgeving kouder wordt. De vloeistof in de kogels kan van ver schillende kleuren worden voorzien. De temperatuur kunt u aan de on derkant van de zwevende kogels af lezen. De mondgeblazen kogels worden door glasblazers gefabriceerd en ge ven de temperatuur op de graad nauwkeurig aan. Bij Hulleman Optiek krijgt u deze unieke mondgeblazen thermometer ter waarde van f 69,- bij aankoop van een montuur met glazen. Hulleman Optiek, Burg. Grothestraat 10, Tel. 6013869. Geldig t/m 31-12-1999. op de werkvloer is helaas geen plaats. Van Zal houdt zich dagelijks bezig met het leveren van eersteklas kwaliteit. Overkoepelende organisaties (o.a. Focwa, ANWB en KZS) stellen hoge eisen en normen aan het schade herstel len. Het personeel blijft in opleiding en er vinden constant controles plaats. Dat is logisch. Men spreekt hier tenslotte over de veiligheid van iedere burger die aan het verkeer deelneemt. Naast het totaalherstel biedt Van Zal de mogelijkheid om kleine beschadigingen goed en toch voordelig te laten repare ren. Een deukje, een kras in de lak, een ster in de ruit. Normaal gesproken zijn het kostbare reparaties, waarvoor men zijn no-claim niet wil aanwenden. Door middel van alternatieve herstelmetho den lopen de besparingen van de repa ratiekosten op tot 50%. Heel interessant voor o.a. de particuliere autobezitter. In deze krant is Van Zal momenteel bezig met een reclamecampagne onder het motto: "Bij Van Zal zit je oké!" Hierin stelt hij zowel zijn bedrijf als zijn medewerkers aan alle bewoners van Soest voor. In het jaar 2000, het jubi leumjaar heeft Van Zal wel iets feeste lijks in petto. Maar dat blijft voorlopig nog een verrassing. 37,50 17,02 U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht. Hoofdgerechten worden gereserveerd met gemengde salade, pikante aardappeltjes en groente van het seizoen. Als de samenstelling van het gerecht dit niet toelaat serveren wij er andere aardappeltjes of groente bij. GEGRATINEERDE UIENSOEP met kaascrouton of SALADE FRUITS DE MER (met o.a. mosselen, krab, garnalen) of TORTILLA GUACOMOLE GEPOCHEERDE PARELHOEN met appel/calvadossaus of GEBAKKEN KABELJAUWFILET met botersaus of HAZENPEPER met wildgarnituur BAVAROIS van speculaas met truffelijs of FLENSJES gevuld met ijs, opgespoten met eiwit en geserveerd met advocaatsaus (plus f 2,50) of KOFFIE OF THEE met bonbon ROSÉ WIJN per glas f 7,95 Reserveer nu voor een van beide KERSTDA GEN: Kerstbuffet 2000 en vanaf 19.30 uur uitgebreid kerstdiner in sfeervolle kerstambiance. Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 6010 i

Soester Courant | 1999 | | pagina 9