Snowboarden in de lift Nieuw speelterrein Bethanië dankzij derpostzegels en Kinderhulp Tijdelijk rust in de Rademakerstraat Soesterberg, gemeente Zeist? Sint bezoekt leeftijdsgenoten Metamorfose voor Pompidoe Misschien over vijfentwintig jaar SOESTERBERG 'De Drie Eiken' Meningen H van lezers Skimmiasnoeiers Steeds meer beoefenaars in Soesterberg Agenda PAGINA 14 Cheque van f 27.500 voor medisch kleuterdagverblijf Kerkdiensten Renovatie ligt in feestperiode stil Medische dienst Kerstbijeenkomst PCOB Kaartmarathon Info van Skiclub 'Weet je nog wel oudje', met Pommodoro Kinderdagverblijf veranderd in 'paradijs' Info van De Drie Eiken INDUSTRIEWEG KONINGSWEG Onlangs vertelde dhr. W.P. de Kam, gemeentesecretaris van Soest, voor Radio Soest dat in de toekomst de gemeente Soest wellicht op zal gaan in een grote gemeente Eemland. In een nader gesprek met hem merkte hij op dat dan Soesterberg via herin deling aan de gemeente Zeist zou kunnen worden toegevoegd. Soesterberg hoort vanaf het begin van zijn bestaan tot de gemeente Soest. De afstand van ongeveer tien kilometer, met ook nog daartussen het Soester Hoogt als een obstakel, was in het ver leden reden om zich meer pp Zeist te oriënteren. De afstand tussen Soester berg en Zeist is veel kleiner, plus: het gaat door een vlak stuk bos. De moge lijkheden in Zeist waren vooral in het verleden veel beter dan in Soest, de re den dat veel inwoners van het vliegdorp (voor bepaalde VSB-leden: Soester berg) toen en ook nu nog liever naar Zeist gaan. Veel kinderen bezoeken daar de scholen en veel moeders winke len liever in Zeist dan in Soest. In 1926 leidde dit zelfs tot de oprichting van een comité dat met lijsten door het dorp ging om zo aansluiting bij Zeist te kun nen realiseren. De uitslag was dat zelfs 93% voor die aansluiting tekenden. Het verzoek met de handtekeningen werd naar Gedeputeerde Staten Utrecht ge zonden, maar deze keurde het verzoek in december van dat jaar af. Na die tijd zijn er nog wel eens zulke stemmen ge hoord, maar tot een voorstel is het nooit gekomen. Herindeling? De Kam stelde in het interview op Ra dio Soest, dat hij een herindeling van gemeenten in de toekomst zeer wel tot de mogelijkheden rekent. Zo zouden Soest en Baarn een nieuwe gemeente Eemland kunnen worden en moeten de grenzen met Zeist worden herzien. Dan zou Soesterberg heel goed bij de ge meente Zeist kunnen worden ingedeeld. Voldoende redenen voor een nader ge sprek met de gemeentesecretaris voor een toelichting. De Kam: 'Een ieder die de huidige ont wikkelingen zowel nationaal als interna tionaal volgt, ziet dat er op allerlei ge bied schaalvergroting plaatsvindt. Om in Europees verband mee te blijven tellen zal er ook in Nederland een bestuurlij ke herverkaveling moeten plaatsvinden. Om de regio's in Nederland enigszins vergelijkbaar te maken met de regio's in andere Europese landen is een beper king tot vier provincies een voor de Gemeente Zeist hand liggende ontwikkeling. Bijvoor beeld Randstad, het Noorden, het Zui den en het Midden. De huidige provin cies zijn nu al veel te klein en de be stuurlijke dichtheid (het aantal bestuur ders op een bepaald grondgebied) is veel te groot. Binnen de vier nieuwe provincies (of landsdelen) moeten krachtige en grotere gemeenten worden gevormd. Als Soest en Baarn opgaan in een groter Eemland, is het niet onlo gisch dat bijvoorbeeld Soesterberg deel gaat uitmaken van een grotere gemeente Zeist. Ik verwacht overigens niet dat binnen een termijn van 15 a 20 jaarzo'n ontwikkeling zal plaatsvinden." Vloeken in de kerk "Herindeling van provincies en gemeen ten roept vaak hevige emoties op. Nogal wat mensen en vooral bestuurders vin den dit soort geluiden hetzelfde als vloeken in de kerk. Op zich is er niks mis met emoties, maar is het werkelijk zo erg? De gemeenschap Soesterberg en de gemeenschap Soest blijven bestaan. De gemeenschap.is niet hetzelfde als de gemeente. En binnen die gemeenschap moeten mensen bij zaken die hun direc te leefomgeving betreffen, zelf beslissen. Daarin zijn ze ook geïnteresseerd. In dat opzicht moet er dus tegelijkertijd voor dat soort zaken schaalverkleining plaats vinden, zodat ze niet in Soest of Zeist of waar dan ook beslissen hoe de inrich ting van straten en groenvoorzieningen in Soesterberg eruit komt te zien. Op wijkniveau moeten burgers het zelf voor het zeggen krijgen." "En voor allerlei andere zaken zoals paspoort, rijbewijs of een uittreksel zal het de burgers een zorg zijn waar ze dat kunnen krijgen. Als het maar snel, ge makkelijk en niet te duur is. Vergeet niet dat automatisering en internet op dat gebied voor de toekomst een belangrij ke rol zullen spelen. Verandering is he lemaal niet erg als het welzijn van de burgers maar niet uit. het oog wordt ver loren. Lettend op de infrastructuur, geografi sche ligging en associatie is indeling van Soesterberg bij de gemeente Zeist niet onlogisch. Daar wordt het niet slechter van. Het is ook niet zo dat dan alles beter zal gaan. Let wel, dat is mijn ge- dachtengang voor de verre toekomst', aldus de gemeentesecretaris. 'Soesterberg, gemeente Zeist', het is wel even wennén... Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Soesterbergers let op, de Skim- miasnoeier is weer actief! Wanneer het Kerstmis wordt, komen sommige men sen helaas op het idee de tuin van an dere inwoners van Soesterberg met een bezoek te vereren, bij voorkeur wanneer deze bewoners niet thuis zijn. Zij weten waarschijnlijk niet dat er tegenwoordig winkels zijn waar men allerlei soorten groenversiering kan kopen om zelf kerststukjes te maken. Alleen, dat kost natuurlijk wel een paar gulden. Dus kie zen zij er voor een plant in de tuin van een ander zo ver weg te snoeien, dat er nog slechts drie blaadjes over zijn. Als dit dan de kerstgedachte is van een mede-inwoner, van ons toch wel gezel lige en kleine dorp, vind ik dat heel erg triest. Wanneer de betreffende persoon zo slecht bij kas zit, dat hij voor zijn of haar kerststukjes dit nodig had, had hij nog wel aan kunnen bellen en kunnen vra gen of er misschien een paar takken af mochten, maar dan had de plant niet op deze manier mishandeld behoeven te worden. Ik hoop dat de dader met veel plezier naar zijn kerststukje kijkt, maar mis schien haalt het kerststuk de kerstdagen niet, want er is een oud Nederlands ge zegde: "Gestolen goed gedijt niet" en ik hoop dat dit gezegde uitkomt. Mevr. E. Boelee Naast skiën en langlaufen heeft ook het snowboarden bezit genomen van de Soesterbergse piste van An- ton Zoetelief. Zijn zoon Stephan is ook in deze sport bedreven en geeft les. Stephan Zoetelief: 'Het kon niet uitblij ven. Snowboarden zit op een geweldi ge manier in de lift en dat is ook op onze skibaan te merken. Het zijn niet alleen maar jongelui die hierop verliefd zijn geraakt, ook diverse ouderen zijn regelmatig aan het oefenen. We zien dat een aantal zijn abonnement heeft omge zet van skieën in snowboarden. Het leeft dus in onze vereniging. We zagen het de laatste jaren al aankomen. De planken werden verbeterd, zodat ze beter be stand zijn tegen de harde borstels van onze baan. Zelf hebben we nogal wat geïnvesteerd in de aanschaf van boards en vooral aan de nieuwe bindingen en schoenen, het zogenaamde 'step-in sys teem'. Deze bindingen zijn heel eenvou dig voor iedereen af te stellen, zodat er niet meer druk geschroefd en afgesteld moet worden'. Snowboardteam 'Inmiddels hebben we ook een echt snowboardteam dat onder leiding van Joost druk aan het trainen is. Ze heb ben een tweede en nog betere schans in elkaar gezet en er werd reeds aan de eerste nationale wedstrijden deelgeno men. Wij hebben onze baan hiervoor ook gemaakt en 27 november werd de eerste wedstrijd met op onze baan ge houden, het verliep goed. Op vrijdag 24 maart houden we voor de snowboarders een zogenaamde Water World Wed strijd. Dat zal een spektakel vanjewelste worden wat in ons land nog nooit is ge houden. Naast een slalom en freestyle- wedstrijd hebben wij tegen die tijd een groot waterbassin onder aan de skibaan aangelegd, waarbij het de bedoeling is op je board de overkant droog te berei ken. Zo niet, dan zakje een metertje in het water, waar het publiek natuurlijk op zit te wachten. De aanloop voor die oversteek wordt steeds korter en diege ne die als laatste droog overblijft is de winnaar. Een aantal fraaie prijzen zal voor de laatst overgeblevenen beschik baar worden gesteld', aldus Zoetelief. Woensdag 8 december 08-12 markt, Rademakerstraat 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken Donderdag 9 december 20-24 avondvliegen Zondag 12 december 14.00 koersbal, Drie Eiken 20-24 avondvliegen Meer berichten over Soesterberg op pagina 21 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zondag 12 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pr. v.d. Heijden; canto- res Zondag 10.30 pr. v.d. Heijden; dames koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A. WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six De werkzaamheden in de Rademakerstraat zijn tot 10 janua ri 2000 opgeschort. In goed overleg tussen gemeente, de uit voerders en de Verenigde Ondernemers Soesterberg (VOS) wordt tot en met nieuwjaar alle ruimte gegeven voor het bezoe ken van de winkels aan deze straat. Het westeliik eedeelte is reeds gerenoveerd, tot grote tevredenheid van automobilisten die veel meer ruimte hebben gekregen om te parkeren. Op maandag 10 januari worden - ijs en weder dienende - de werk zaamheden voortgezet. In april wordt de renovatie voltooid. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts van de speelplekken realiseren, een fietsparcours aanleggen, een zandbak met aangepast spel- en bouwmaterialen aanschaffen en verder diverse spel- en ontwikkelingsmaterialen plaatsen zoals een wip, klautertoestellen, evenwichts- balk, motorisch parcours enz.' Om de overdracht van het geld luister bij te zetten waren de dames C. Burger man en A. van de Flier aanwezig. Zij maken deel uit van het comité Soest van de Stichting Kinderpostzegels Neder land en zijn als afdeling ook belast met de eer een bedrag door middel van een cheque te overhandigen. Mw. Burger man: 'De Stichting Kinderpostzegels Nederland bestaat al 75 jaar en heeft het afgelopen jaar ruim 50 miljoen gul den aan activiteiten mogen ontvangen. Wij staan op 17 en 18 december in de bejaardentehuizen te Soest, het zieken huis te Baarn, in het filiaal van Albert Heijn en in de SNS-bank te Soest. Bet hanië heeft de stichting verzocht in aan merking te komen voor een financiële ondersteuning die geheel ten goede moet komen aan het kind. Zo'n aan vraag wordt goed bestudeerd en beoor deeld en voor Bethanië kwam het ge lukkige bericht dat voor de vernieuwing van de speeltuin een bedrag van f 27.500,00 ter beschikking wordt ge steld. Wij hebben de plezierige taak om dit bedrag symbolisch te overhandigen'. Op donderdag 16 december houdt de PCOB-afdeling Soesterberg een kerst bijeenkomst in de recreatiezaal van De Drie Eiken, aanvang 09.30 uur. De bij eenkomst zal worden geleid door dhr. Bijl uit Zeist. Belangstellenden zijn van harte welkom. Zaterdag 11 december wordt de tradi tionele kerst-kaartmarathon gehouden in dorpshuis Burgstede. Inschrijven kan vanaf 09.00 uur, begonnen wordt om 10.00 uur. Entree f 12,50 p.p., inclusief koffie. Aanmelden vooraf kan, tel. (0346)351975. Activiteiten 1999. Vrijdag 10 december om 14.00 uur langlaufen; 19.00 uur proeflessen alpine snowboard. Zater dag 11 december om 16.00 uur diplo ma-skiën. Zondag 19 december om 13.00 uur kerstwedstrijd. Maandag 26 december om 14.00 uur vrij skiën. Dinsdag 28 december om 05.30 uur vertrek dagtocht Sauerland. Donderdag 30 december om 20.00 uur eeuwafslui ting. De vijf leidsters van Pompidoe kunnen nu werken in een geheel gerenoveerd pand. geheel. Samen met mijn vier collega's mogen we hier dagelijks twintig kinde ren opvangen en begeleiden. Binnenkort hopen we een vijfde beroepskracht aan te trekken, omdat vanwege de grote ruimte een extra kracht nodig is. De verbouwing heeft een halfjaar geduurd, maar dat viel gelukkig in een zomer, waarin we nagenoeg elke dag buiten konden zijn, dus veel last hebben we daar niet van gehad. En als je dan ziet wat ze ervan gemaakt hebben, gewoon te gek. Je kunt je wel voorstellen dat ik een gelukkig mens ben. Het is toch maar gerealiseerd zonder enige mede werking van de gemeente Soest.' 'Zonder een cent subsidie hebben we dit kunnen doen en dan nog met heel veel perspectieven voor de toekomst. Op dit moment kunnen we, in een be paalde verdeling, vijftig jonge gezinnen helpen op gebied van kinderopvang. Van de gemeente Soest mogen we maar slechts twintig plaatsen exploiteren, ter wijl wij ruimte hebben voor 25 tot zelfs 30 kinderen. Er is een grote vraag naar Pompidoe, en om die reden hebben we ruim dertig gezinnen op de wachtlijst staan. Het grootste gedeelte van de kin deren komt uit de wijk Apollo. Nee, ik had enkele jaren geleden niet kunnen dromen dat het zo mooi zou worden. Zoals vele ouders me vanmorgen vertel den, het is net een kinderparadijs. Een groter compliment kunnen ze me niet geven. Het is voor mij een groot stuk vrijwilligerswerk, waarin ik veel plezier heb. En als je die kleine kinderen ziet met hun lachende kopjes, dan is dat wel het mooiste geschenk', aldus een stra lende Ria Hoffmann. Ze kwam handen tekort om de stroom goede wensen en felicitaties in ontvangst te nemen. r De dames van het Kinderpostzegelco mité en de directeur van Bethanië, dhr. Faas, en enkele andere medewerkers. H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Kerstdecoraties Maandag 13 december worden van 09.00 tot 12.00 uur kerststukjes ge maakt met bloemen en diverse materi alen, zoals gedroogde vruchten, zaden enz. Opgeven tot vrijdag 10 december 12.00 uur via tel. 351402. Kosten vijf gulden. Kerstbingo Op zaterdag 18 december is men om 20.00 uur welkom voor de kerstbingo. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. Kosten zeven gulden inclusief koffie. Aquarelleercursus Met ingang van heden wordt op elke dinsdag van 09.30 tot 10.00 uur een aquarelleercursus gegeven door Tineke van der Velden-Tammer. Hiervoor wor den alle 50-plussers uitgenodigd. De kosten zijn voor 10 lessen van twee uur en materialen 100 gulden. Aanmelding, tel. 351402. Waxinelichtjes Zak a 100 stuks. Van 6,95 voor 4,95 Vierkante kaarsjes t en crème. 12 kaarsjes. 4x4x4cm. I. 2 glaasjes. Van 8,50 voor 5,95 lende behandelaars, die ondersteund worden door een pedagoog, een kinder psychiater en een kinderarts. Met onge veer zeventig medewerkers worden da gelijks ongeveer zestig kinderen uit de regio opgevangen en in kleine groepjes behandeld. Elke dag worden ze met busjes gehaald en aan het eind van de dag weer thuisgebracht. Achter het vroegere gebouw van Kinabu staan vijf grote gebouwen op een bosrijk terrein van ongeveer 21.000m3 groot'. Buitenspeelterrein Faas: 'Al enige jaren zijn wij binnen Bethanië actief om het buitenspeelter rein beter en veiliger in te richten. Het is onvoldoende afgestemd op de doel groep, het terrein is groot en onover zichtelijk, er zijn te hoge klimtoestellen en te weinig speelmogelijkheden voor onze gebruikers. Het was dus noodza kelijk dat deze onveilige situatie werd veranderd. Van het beperkte budget hebben we enkele maatregelen kunnen nemen, echter bleven veel dringende zaken liggen met als gevolg kleine on gelukjes op het speelterrein. Om die re den werd een verzoek gericht tot de Stichting Kinderpostzegels Nederland en het Nationale Fonds Kinderhulp. Van dit geld konden we de afbakening Kerstguirlande f kunststof, groen. Lengte 2,70 m. Van 5*95 voor 3,95 Kinderdagverblijf Pompidoe aan de Aniersfoortsestraat werd zaterdag na een renovatie opnieuw in ge bruik genomen. Een trotse me vrouw Hoffmann mocht vele ouders en kinderen in haar omgetoverde pand welkom heten. Wat eens een oud herenhuis was en dringend gerenoveerd moest worden, is na een half jaar noeste arbeid omgeto verd tot een 'kinderparadijs'. Het volle dige pand toont een dosis degelijkheid, met een tot in de puntjes verzorgd in terieur. Ook de tuin achter het fraaie gebouw is onherkenbaar veranderd. Vanaf de achterzijde heeft men de lan ge en brede tuin bijzonder speels inge richt met goed beveiligde kinderspeel plaatsen, voorzien van diverse soorten spelen. Betonnen en klinkerpaadjes slin geren via veel groen naar de paarden. Het braakliggend terrein ten westen van bet gebouw is een prachtige parkeer plaats geworden, met een goede in- en uitrit naar de Amersfoortsestraat. De ruimtes beneden zijn speciaal ingericht in een kinderdagverblijf, voorzien van moderne apparatuur. Zaterdag was het feest, want het geheel werd opnieuw in gebruik genomen. Uiteraard waren sin terklaas en zwarte piet ook aanwezig, tot groot plezier van de kleine kinderen. Een groot aantal ouders en belangstel lenden was naar Pompidoe gekomen om dit fraaie gebouw te kunnen bewon deren. Met een leuke sketch door de vier dames en medewerkers van leidster Ria Hoffmann werd het gebouw als op nieuw geopend verklaard. Vrijwilligerswerk Tussen het handen schudden had Ria Hoffmann even tijd voor een gesprek: 'Dit is een belevenis. Wat we een paar jaar geleden heel schuchter hebben op gezet, is uitgegroeid tot een prachtig Het Dienstencentrum de Drie Ei ken hield vrijdagmiddag een bijzon der sinterklaasfeest. Werd eerst met cabaretgroep Pommodoro terugge keken in de tijd, daarna maakten sint en piet er een vrolijk feest van. Cees Verheus, voorzitter werkgroep Dienstencentrum de Drie Eiken, open de om 13.45 uur de aangekondigde sin terklaasmiddag. Voor een volle zaal deed hij eerst enkele dienstmededelin- gen, waarna hij de cabaretgroep Pom modoro aankondigde. Deze uit twee jonge mannen bestaande groep verover de nagenoeg onmiddellijk de aanwezi gen door een terugblik te geven op top pers van toen. 'Wie heeft er vandaag nog van gehoord en wie kent ze nóg' en daarop kwam een lange rij beroepen, gebruiksvoorwerpen, radioprogramma's enz. De ouderen hadden het reuze naar hun zin. Oude liedjes.klonken door de zaal, maar ook 'Mijn wiegie was een stijfsel- kissie' en 'Ik heb maling aan geld en goud om gelukkig te zijn'. Onder de aanwezigen was ook de 88-jarige Joop Smorenburg, die van dit alles genoot. 'Zoals je weet, woon ik al een tijdje in De Drie Eiken en elke keer sta ik ver steld van de vele activiteiten in dit cen trum. Kijk nu eens naar vanmiddag, hoeveel ouderen hier naar toe gekomen zijn. Het mag wel eens genoemd wor den dat het bestuur een applaus ver dient door het organiseren hiervan. Op woensdag 1 december kreeg Bethanië van Stichting Kinderpost zegels Nederland en het Nationaal Fonds Kinderhulp een cheque van f 27.500,-, voor de vernieuwing van het speelterrein. Dat wordt met dit geld overzichtelijker en veiliger ge maakt. Woensdag 1 december was het een beetje feest in het medisch kleuterdag verblijf 'Bethanië', op de grens van Amersfoort en Soesterberg. De direc teur van Bethanië, dhr. M. Faas: 'Onze instelling dateert van 1973 en was tot 1984 gevestigd in Zeist. We hebben toen geruild van locatie met KiNaBu (Kind Naar Buiten), vanwege de centra le ligging, pen betere bereikbaarheid en een betere spreiding van kleuterdagver blijven over de provincie Utrecht. Bet hanië is een instelling voor pedagogi sche preventie en dagbehandeling voor jonge kinderen van 1 tot 7 jaar. Het zijn kinderen bij wie sprake is van zorgelijk gedrag, lichamelijke problemen, een achterblijvende ontwikkeling bijvoor beeld de taal of opvoedingsmoeilijkhe den enz. Per kind wordffin overleg met de ouders, bekeken welke mogelijkhe den ingezet kunnen worden. De hulp verlening wordt geboden door verschil- e: huis en tuin en, ntratuin medewerkers 2 vestigingen. Twee jonge mensen spreken ons als ouderen aan in bewoordingen van ver voor hun tijd. Juist het noemen van za ken die voor ons zo belangrijk waren, schept een enorme gezellige sfeer.' Intussen ging bet cabaret door met de zesdaagse werkweek, waarin de jeugd ook nog elke zaterdag naar school moest. De radioprogramma's De Bon te Dinsdagavondtrein en Mastklimmen, elke donderdagavond van Johan Bode graven. Het waren beelden uit het ver leden die 'klare taal' spraken voor de aanwezigen. Toen ook nog de daarbij behorende klanken werden gespeeld, zong het publiek meteen mee. Het wa ren liedjes die jongeren onbekend in de oren zouden klinken. Na de pauze kwam Sint-Nicolaas met zijn twee zwar tepieten en hield een onderhoudend gesprek met zijn 'leeftijdsgenoten'. Heel even was hij de bekende sint toen een klein meisje haar oma wilde bezoeken en spontaan tegen sinterklaas opliep. Bijzondere aandacht had de sint voor de voorzitter van de werkgroep, Cees Ver- heus. Deze moest bij hem komen en het leek warempel of hij ook nog op de knie van de sint mocht zitten, maar dat zou ietwat teveel zijn geweest. Na veel vra gen over De Drie Eiken te hebben be antwoord, werd Verheus verzocht een versje voor hem te zingen. Ondanks diens bijzondere zangstem ging ook dat niet door en werd de sint spontaan door alle aanwezigen toegezongen. Het werd voor alle aanwezigen een prettige sinter klaasmiddag. Kerstzangmiddag Dinsdag 21 december is men om 14.00 uur welkom om te luisteren en mee te zingen met kerstgezang. Onder leiding van mevrouw Legerstee brengt me vrouw Pierren de aanwezigen in de sfeer van kerst. Iedereen is welkom en er zijn geen kosten aan verbonden. Koffie of thee met iets lekkers staat dan klaar. Kerstdiner Donderdag 23 december wordt in de grote zaal van De Drie Eiken het tradi tionele kerstdiner gehouden, aanvang 19.00 uur. De kosten zijn 25 gulden en het menu ziet er als volgt uit: gesneden beenham met meloen en ananas, helde re bospaddestoelen bouillon, gevulde kipfilet met cranberrysaus met aardap peltaart of gebakken krielaardappelen. Gegratineerde bloemkool of doperwtjes met maïs, vanille of aardbeien bavarois met abrikozensaus en slagroom. Koffie met bonbon. Opgeven uiterlijk 20 de cember tot 12.00 uur. Maximaal 50 per sonen kunnen aan dit diner deelnemen. Gourmet Tweede Kerstdag is men vanaf 16.30 uur welkom om deel te nemen aan gourmetten. Een keur aan vlees, groen ten, sausjes en stokbrood wordt dan ge serveerd met als afsluiting een lekker toetje en een kopje koffie. Kosten f 7,50 p.p. Opgeven tot uiterlijk 23 december 12.00 uur. Ook hieraan kunnen maxi maal 50 personen deelnemen. Opgeven van bovengenoemde activitei- Anthurium andreanum Wit. Van 16,95 voor 9,95

Soester Courant | 1999 | | pagina 15