Negatieve reeks Soest met zege beëindigd w15?» I £H9?9 !^34?9 j Slechtste wedstrijd van SEC-zondag ,„18?8 Hees zit comfortabel in de lift Eerste verlies BDC ingecalculeerd asm Sli>M PMYfiCAi Stam/SoVoCo - Ekspalvo VVZ/49 heeft uw steun a.s. zaterdag (14.30 uur) nodig tijdens het thuisduel met AFC Ajax VI ton? pagina Topzanger Friso, bekend van bar, grill restaurant 't Luykje, treedt tijdens de rust en na de wedstrijd op in de kantine aan de Eemweg. Loodgieterswerk VOETBAL zaterdag VOETBAL HANDBAL Hooglanderveen loopt verder weg na 0-2-zege op Bosstraat-West Eerste overwinning op vreemde bodem; tweemaal geel voor ex-Soester Sennef VOETBAL zondag j Sprankelend len wij u ':-$l DRUKKEN tF 19 CENT Roodwitten buigen 0-2 achterstand om: 4-2 Geflatteerd verlies SEC-zaterdag in duel met Eemboys VISSEN Theo Bosman wint vierde wedstrijd Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Volendam veel te sterk voor gehavende handbalploeg VOETBAL zaterdag DE VUURWERKKRANT IS UIT! HOOIJER VUURWERK ering IS? 30 Jaar een begrip Importeur HYDROCULTUUR 4 GROINRROIICTIN Afhalen bestellingen en directe verkoop: 60,00 p.p. 3 bestellen), if 39,50 p.p. >or u klaar, g reserveren). 035 - 602 46 64 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 "Dit was voor SEC de slechtste wed strijd van het seizoen." Meer wilde en kon trainer Wim Mulder er niet van maken na de 0-2 nederlaag te gen Hooglanderveen. Mulder hoef de slechts eenmaal op te veren van af zijn stoel toen Remco van Veen- endaal een vrije trap mocht nemen. Dat zei genoeg over het spel van de Soesters. Een wedstrijd om gauw te vergeten vond de coach die dit seizoen van Stichtse Boys naar de Bosstraat-West kwam. En het zag er toch zo veelbelo vend uit hetgeen de Soesters de voorbije weken in de vierde klasse lieten zien. Ondanks de vele blessures, waardoor Mulder ternauwernood een representa tief elftal kon opstellen, werden uit de laatste vier wedstrijden vijf punten bij een gesprokkeld. Alleen VVOG ging er in Harderwijk met de volle buit van door. SEC won van de directe concur rent HVC en speelde gelijk tegen Hoog land en Nieuwland. Voor de oefenmeester was het daarom onverklaarbaar dat SEC op een gevoe lige manier een pas op de plaats moest maken. En dat uitgerekend tegen Hoog landerveen dat drie punten meer had. Bij winstt had SEC kunnen klimmen op de ranglijst en zich naast de tegenstan der van afgelopen zondag kunnen voe gen. Geen moment konden de groen- witten echter op eigen veld imponeren. Het begon slecht en het eindigde slecht. Spitsuur voor het doel van Hoog landerveen. De bal lijkt erin te gaan, maar dat zal niet gebeuren. Foto: Aldo Allessie Hooglanderveen verdeelde de doelpun ten netjes over de twee helften. "We missen de kwaliteit en de routine door de vele blessures. De geblesseer den herbergen juist wel die elementen. Dit kan je compenseren door met veel bezieling en inzet de strijd aan te gaan, maar dat lukte ook niet. Dan is het gauw gedaan", zei Mulder na afloop van de teleurstellende wedstrijd. Voor de winterpauze resteert de ploeg nog een duel. Zondag speelt SEC tegen Veenendaal, de enige ploeg die lager dan de Soesters is gerangschikt. In Noord-Holland is Smeeing/ BDC tegen de eerste nederlaag aan gelopen. Verrassend was het verlies niet, want tegenstander Volendam maakt in de ogen van Saskia van den Brink de meeste kans om kam pioen te worden. De trainer/coach van de Soester formatie kon dan ook leven met het resultaat, al had den van haar de cijfers (30-18) iets vriendelijker mogen zijn. Met de blessures van Berton Kemp, Guus Tourné, Charles van Zetten en Charles van Kordelaar had Saskia van den Brink voldoende excuses om de aandacht te verleggen, maar dat deed ze niet. "Als iedereen er was geweest, had den we waarschijnlijk ook verloren. Volendam is een complete ploeg, in de breedte heel sterk en heeft veel schut ters in huis. Daar waren wij niet tegen opgewassen." Even bracht haar ploeg de lijstaanvoer der aan het schrikken, want na twaalf minuten leidde Smeeing/BDC met 4-6. In de eerste helft zouden de Soesters niet meer tot scoren komen en in de rust was het 13-6 voor de titelkandidaat. "Het zakte als een kaartenhuis in elkaar. Niemand durfde meer de verantwoor delijkheid te nemen, waardoor er veel persoonlijke fouten werden gemaakt", draaide de handbalcoach de film terug. Bovendien wilde Smeeing/BDC steeds de cirkel opzoeken en daar stonden zes blokken van beton. Van den Brink: "Als je die 6-0-verdediging uit elkaar wilt trekken, moet je dat met afstandsscho ten doen, maar dat gebeurde niet." Zaterdag 11 december Sportzaal de Bunt- 17.00 uur WOENSDAG 8 DECEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 19 Door de zege hebben de roodwitten de middenmoot in het vizier en Daselaar ambieert een plek in die zone. Het elf tal is hard op weg om die plaats te be machtigen getuige de goede resultaten. Het enige smetje tot dusver was de rui me nederlaag tegen VIOD, een ploeg die onder de middenmoot bungelt. De komende wedstrijden zijn zeer be langrijk voor Hees. Zaterdag moet de ploeg aantreden tegen Lopik dat twee punten meer heeft. Hees heeft echter nog twee inhaalduels voor de boeg, on der meer tegen DWSM dat 18 decem ber in Maarssen de tegenstander zal zijn. Deze wedstrijd stond aanvankelijk voor 6 november op het programma, maar werd afgelast door de slechte conditie van het veld in Maarssen. Tegen Velox/SWU speelde Hees de eerste twintig minuten op een manier die Daselaar graag ziet. Daar vloeiden drie kansen uit voort. Het spitsenduo Danny Brandenburg en Jeffrey Dorres- tein wist het net niet te vinden. Dat de den de bezoekers uit Utrecht wel. Door (Wedstrijdbal geschonken door Bouwbedri|t E.A. van den Henge Voor aanvang van de wedstrijd FC Hilversum - SO Soest was het thuis publiek al muisstil en gedurende het verloop van het duel bleef dat ook io. Een aantal trouwe supporters uit ^est schreeuwde wel de longen uit het lijf. Wat wil je anders als je club de thuisploeg naar een verdiende nederlaag toespeelt. De 0-2 zege van de blauwhemden maakte een einde aan een serie van zeven wed strijden zonder winst, bovendien pakte de formatie van Peter Visee voor het eerst drie punten op vreem de bodem. De Baamse oefenmeester moet zondag middag met groot genoegen naar de verrichtingen van zijn elftal hebben ge leken. Want de manier waarop Soest de middenmotor uit Noord-Holland be streed, geeft de Soester burger moed voor de tweede helft van de competitie. Er stond een hecht collectief dat bereid was om voor elke meter te knokken. Zo scherp en met zoveel flair. Soest leek geen enkel moment op de ploeg die het de laatste weken zo verschrikkelijk moeilijk had op het hoogste amateurni veau. En Hilversum? Dat is dit seizoen een rare ploeg. Met pieken en dalen speelt de ploeg van John Eelman voor HUver- sumse begrippen een zeer bescheiden rol in de hoofdklasse. Het is bij de groenwitten alles of helemaal niets. Dit keer tegen Soest was het voor Hilver sum zo'n duel waarin weinig lukte. Er zat totaal geen verrassing en intelligen tie in het spel van de Hilversummers, ten speler die dat wel in zich heeft is Hennie Lettinck, maar die zat samen met ploeggenoot Saïd Moumane in Sin gapore om de Nederlandse driekleur te verdedigen tijdens een zaalvoetbaltoer nooi. Soest had het meest te duchten van de gevaarlijke Mo Mahtala, maar de aan valler kon het tegen een overmacht aan Soester verdedigers alleen niet bolwer ken. Michel Everts beleefde aan de rechterkant weliswaar een lastige mid dag, maar hij hield Mahtala in bedwang. Het hele elftal functioneerde en dat was de laatste maand niet of nauwelijks voorgekomen. Soest speelde vooral het eerste half uur zeer gedurfd en spranke lend voetbal. Nu was de aansluiting van uit het middenveld bij de spitsen André Hufman en Patrick Biemans wel goed verzorgd. Hilversum-keeper Wessel Sennef, ex-speler van Soest en SEC, had meer te doen dan zijn collega Ro- bert Hagen die na een onzekere start zondagmiddag voortreffelijk zijn doel schoon hield. Na een goede kans van Biemans via een sublieme combinatie tussen Martijn Stalenhoef en Martijn de Jonge, kreeg Soest na ruim tien minu ten voetbal een strafschop. Vooral in de ogen van de thuisclub gaf arbiter Let- schert die ten onrechte. De Jonge gaf een voorzet, daarna werd de rechter middenvelder getorpedeerd door Senn ef die voor de charge geel ontving. Huf man benutte de penalty (0-1). Het was voor Hufman zijn zevende doelpunt van deze jaargang. Soest had op 7 novem ber voor het laatst gescoord in de ver loren uitwedstrijd tegen ADO'20 (2-1). De treffer was een enorme opsteker voor de blauwhemden die in het vervolg van de eerste helft Hilversum goed par tij bleef bieden. Vooral het spel vanaf de zijkanten draaide als een intercity-trein. De Jonge was beduidend beter dan di recte tegenstander Marthijn Schonewil- le, terwijl Van Veenendaal vanaf de lin kerzijde Patrick Kraak bijna achteloos de hielen liet zien. Toch moest Soest op blijven passen, zoals halverwege het eerste bedrijf toen Pieter Mulders via Hagen op de lat kop te. De terugspringende bal had aanvoer der Jesse Rutgers voor het intikken, maar de verdediger had zijn linker schoen aan zijn rechtervoet vastge maakt. Vlak voor rust deden de bezoe kers nog twee keer van zich spreken. Sennef keerde de inzetten van Biemans en Hufman. Uitvallen In de 48s,e en in de 54s,e minuut had de wedstrijd al op slot moeten zitten. Eerst was het Van Veenendaal die geen goed vervolg gaf aan een gecontroleerde ac tie, daarna lieten Hufinan, opnieuw Van Veenendaal en Dennis Heykamp grote mogelijkheden onbenut. De schoten gingen of over of werden gepareerd door Sennef die steeds beter in de wed strijd kwam. Hilversum dicteerde het spel. Soest moest terug en groef zich steeds dieper in de eigen defensie in en probeerde met snelle uitvallen gevaarlijk in de buurt van het doel van Hilversum te komen. De Hilversummers leken de gelijkmaker te scoren, maar het doel punt werd op advies van de grensrech ter geannuleerd wegens een handsbal van Brian Mussche. Inmiddels had Michel Vlaswinkel Huf man afgelost en ook Paul van de Grift kwam in het veld voor Van Veenendaal. Hagen moest optreden bij een kopbal van Cees van Ee. De lange sluitpost kon nog net de vingertoppen achter de ge plaatste bal zetten. Biemans en de Jon ge hadden de 0-2 op de pantoffel. Bie mans kna'lde op de benen van Sennef. De Jonge zocht het doel te hoog. Vlak voor tijd kreeg Soest opnieuw een strafschop en weer was Sennef de ver oorzaker. De doelman hield de doorge broken Biemans tegen, kreeg voor de tweede maal geel en mocht gaan douchen. Zoals zo vaak deze competi tie zijn de strafschoppen in de laatste minuten Soest niet goed gezind, want Vlaswinkel schoot kinderlijk naast. Het 'goudhaantje' maakte in blessuretijd zijn fout goed door op prachtige wijze de 0- 2 binnen te schieten na voorbereidend werk van Biemans. Soest maakte op een zeer gedreven ma nier een einde aan een serie van zeven wedstrijden zonder een overwinning. De zege was verdiend, hoewel Visee daar iets anders over leek te denken. "In de eerste helft waren de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd. Na rust was het een kwestie van tegenhouden. Er was één ploeg die voetbalde en dat was Hilver sum. Soest speelde goed in de beginfa se, dat was lekker voor het zelfvertrou wen". Visee had hem in de slotfase toch even goed zitten toen Vlaswinkel de straf schop miste. "Ik keek nog even op het scorebord en dacht nog als Vlaswinkel naast zou schieten, dan moest dat dan maar ver naast zijn", aldus een lachen de Visee die voor de winterstop nog een keer met Soest moet aantreden. Ko mend weekeinde spelen de Blauwe Leeuwen in Mijdrecht tegen Argon. Aan de Bosstraat-Oost eindigde de competitieouverture tegen deze ploeg in 1-1. a RMATEN 5 MEUBELSTOFFEERDER! Rudy's Design Stoffering. Uw meubels opnieuw stofferen Bij ons wordt dit vakkundk en op ambachtelijke wijzt gedaan. B.v. bankstel, eet kamerstoelen, boot- (en ca ravan-) kussens enz. Be voor inf: 035-6024637. Wi komen vrijblijvend bij langs. Gezocht: ANSICHTEN me paarden van vóór 1975 var 1 "De Paardenkamp". Tel. 015 2142974. SEC is er niet in geslaagd om het gat met Eemboys op de ranglijst te ver kleinen. In het onderlinge treffen aan de Bosstraat-West wonnen de bezoekers uit Baarn verdiend, maar geflatteerd: 2-6. Door deze nederlaag en de winst van Bunnik'73, zijn de Soesters op de laat ste plek van de zesde klasse beland. De formatie van Paul Muller begon goed en wilde zich revancheren voor het schlemielige gelijkspel eerder in het sei zoen (2-2). SEC kreeg daarvoor de kan sen, maar die konden niet omgezet wor den in doelpunten. Eemboys scoorde binnen twee minuten de 0-1 en de 0-2 na defensieve blunders in de Soester gelederen. Maarten Smedema zorgde voor de aansluitingstrefer. Nog voor rust liepen de Baarnaars uit naar 1-3. Na rust maakte SEC zijn tweede doel punt via Michel Besseling. Eemboys prikte er nog drie in. Zaterdag spelen de groenwitten tegen Dalto, de nummer drie van deze klasse. De vierde wedstrijd in de competitie van de Snoekbaars is gewonnen door Theo Bosman. Hij haalde niet minder dan 13.99 meter vis boven water vanuit zijn bootje op de Vecht. Dat in de winter de meeste vis naar de sluis bij Nigtevegt trekt, bleek wel uit de vangsten. Vier deelnemers vingen meer dan tien meter, zes anderen kwam op meer dan vijf meter uit. Wij rekenen op uw steun! Hoofdsponsor :Procar Subsponsors Bosman Loodgieters BV d'Oude Enghe/Vini's Bar Dagschotels woensdag Hutspot met speklapje, donderdag Kibbeling met patat en sla. weekend Katenhaasje met aardappel schijfjes en spruiten, maandag Spaghetti a la carbonara met sla dinsdag Stooflapje met aardappelpuree en rode kool. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Van de volgende sponsors hebben we die al: De selectie wordt verder ondersteund door: T a .-i j G van de Munt Automaterialen BV - Van 't Net Verhuizingen - ASBO Groep - Broodje van Toontje - Hooyer Bouw en techniek - Bouwbedrijf E.A. van den Hengel - Harrie Toonen Assurantiën - Linden Bedrijfskleding - Bakker Bedrijfswagengroep - Wasiel Steitner - Printkado Relatiegeschenken - Café Bar "De Kuil" - Boutique de Fleurs - Café Brasserie De Faam - Van Hengstum Apparatenbouw - W.W. Deelen b.v. - V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop en partners - Ben Becker Transport bv - Van Dam Sports I Nog 27 weken S. BEHANDELING van angsten en fobieën met hypno- en NLP therapie. Drs. Corline Hofman. Tel. 035-6025479/ 035-6029262. BULOVA-accutronreparaties Gegarandeerd goed Uurwerkmakerij Westenenc Den Blieklaan 48, tel. 035 6011766. Heeft u oude afgedragei KLEDING? Schenk het dal aan Stichting Kleding: inzameling Depot Soest Molenstraat 112, Soest Even tueel afhalen is mogelijk. Tel i 035 - 6021841 tussen 19.00 f 19.30 uur In het begin van de tweede helft her vond Smeeing/BDC zich en bleef het in die fase gelijke tred houden met Volen dam. Omdat het verschil al zo groot was, schoot de ploeg daar niets mee op. Nadat de thuisclub van 19-13 naar 22- 13 sprintte, was het over en uit. On danks het negatieve resultaat, dat was ingecalculeerd, had Saskia van de Brink complimenten voor met name 'de oudjes' Arjan Roest en Richard van den Hoef over de manier waarop zij de kar probeerden te trekken. De ploeg loofde ze voor de wijze waarop ze tot het eind was blijven handballen en niet het bijl tje erbij had neergegooid. In het laatste kwartier liet Saskia van den Brink ver schillende jonge spelers uit het tweede team ervaring opdoen. Dat deden ze met wisselend succes. Niet uitgesloten is dat de coach zondag middag in sporthal Beukendal wederom een beroep op ze doet. Dan ontvangt Smeeing/BDC om 13.40 uur Nijenro- des, dat voorlaatste staat. Doelman Kemp zal zeker niet in actie komen, het meespelen van de drie andere gebless eerden is onzeker. Als het aan hun coach ligt, blijven ze tijdens de laatste wedstrijd voor de kerst aan de kant en benutten ze winterstop van vier weken om te herstellen. De competitie wordt namelijk hervat op zondag 9 januari en dan komt medekoploper De Gazellen naar Soest. Nog dezelfde maand, op z'n laatst in februari speelt Smeeing/BDC alweer tegen deze Doetinchemse club, maar dan ik het kader van de regiofinale van het bekertoernooi. De Soesters plaats ten zich hiervoor door donderdag met 17-19 van Celeritas te winnen. Knikke ren de Soesters de Gazellen uit het be kertoernooi, dan bereiken ze de kwart finale en zijn ze verzekerd van een thuis wedstrijd tegen een eredivisieploeg. SLAAP STUDIO. Matrassen 3 (anti-allergisch), lattenbo- j dems (elektrisch) senioren le- dikanten, boxsprings, Vrooms- hoop slaapkamers, dekbed- - den, spreien, hoofdkussens, - matrasbeschermers. Wasiel s Steitner, Lange Brinkweg 38, I- Soest. Tel. 035 - 601 96 00. stommiteiten in de achterhoede stond het bij rust 0-2. Binnen een kwartier stelde de thuis ploeg orde op zaken. Een aanval door het hart van het Utrechtse centrum werd door Brandenburg afgerond. De 2-2 viel uit een strafschop door Michel van Drie. Opnieuw zorgde Brandenburg voor gevaar. De defensie kon de snelle aanvaller alleen onreglementair tot stop pen brengen. Danny Brandenburg rechtsscoorde driemaal voor Hees. Foto: Aldo Allessie Vanaf de aftrap zorgde uitblinker Bran denburg voor een voorsprong: 3-2. Het duurde lang voordat de drie punten de finitief in de knip zaten, maar Branden burg scoorde zijn derde van de middag en loodste Hees in veilige haven. VOORVERKOOP VANAF 13 DEC. IN DE SPECIALE VUURWERKHAL!! woensdag 29 december van 8.00 -21.00 uur donderdag 30 december van 8.00 21.00 uur vrijdag 31 december van 8.00 -18.00 uur Internet: www.broekhoff.nl Verkoop: woensdag 29, donderdag 30 en vrijdag 31 december 1999. Aléén aan personen vanaf 16 jaar! Ondanks een 0-2-achterstand maakte trainer Ron Daselaar zich weinig zorgen aan de Verlengde Oude Utrechtseweg. De ploeg zit de laatste weken aan de goede kant van de score en zaterdag was dat weer het geval. Ook ditmaal stelde de ploeg Daselaar niet teleur. Hees won van hekkensluiter Velox/ SWU met 4-2. Speciale vuurwerkhal Soesterbergsestraat 4 - achter Soest Tel. (035) 588 06 44 Voorverkoop en inleveren besfellijsfen: vanaf maandag 13 dec. t/m dinsdag 28 dec. t wat F0CWA in allemaal bieden... een probleem meer. kende autoschadeherstelbedrijven. lerstel. Met maar liefst 2 jaar garan- lag- en nachtservice, een goede at en een pertekte landelijke spreiding, itiebedrijf in de buurt. Zoals: JF B.V. 77 3 Soest. Tel. 035 - 6020339, I U OP TAFEL

Soester Courant | 1999 | | pagina 19