VUURWERK f Sr Ben de Bruin t ie etages vol ntisch wonen! SPORT 2000 Uw**** De Soester Courant-bezorgers van 1999 ■MW.'JIMJi-MM■■■Al i Eemland-poliklinieken Hellestraat verdeeld over twee locaties Groen licht voor nieuwbouw ziekenhuis Eemland Luie Wang signeert bij boekhandel Van de Ven /an de Ven De heerlijke salades van Toontje zijn van topkwaliteit «uerne dbaar SH Mathilde Hagens, Remon v.d. Heuvel, Marcel Westerveld Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers GRATIS Een schitterende collectie oud- en nieuw geloogd grenen-, kersen- en koloniale meubelen. In een unieke steer gepre senteerd, met bijpassende bankstellen, fauteuils en woonaccessoires! TOERKOOPlReisburo Hagen .PAGIMA:, WOENSDAG 15 DECEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 13 ril 2000 Locatie moet nog gevonden worden :en postzegel'. )00 overgaat toegezonden. Soester Courant Met de kerst en de eeuwwisseling goed voor de dag komen: •kazerne; rdbaar Lulu Wang rkivzerne 5IGNEERT bij /an de Ven Mant 'j'BiWl r^C-~'L ROMANTIEKIN PUUR üetheater" ödse uitgev< >99 in Italië pnino-prijs last "Het De tijd tuss paarin ond een rol spel ffigiversiteit over leven e sSSL. -rérrfi Elke woensdagmiddag, weer of geen weer, trekken meer dan zestig jonge krantenbezorgers en -bezorg- sters er in Soest en Soesterberg op uit om de Soester Courant bij de abonnees af te leveren. Dat is wel lekker werk als de zon schijnt, maar geen pretje als het regent of stormt. En als je dan een heel jaar geen en kele klacht hebt gekregen is het ze ker een hele prestatie. Mathilde Hagens, Remon van den Heu vel en Marcel Westerveld hebben die prestatie in het afgelopen jaar geleverd. De bezorging klopte altijd als een bus, ze sloegen nooit per ongeluk een adresje over en de krant was altijd op tijd. Daar om zijn ze gedrieën uitgeroepen tot de bezorgers van het jaar 1999 en waren ze afgelopen maandag voor een korte hul de op het kantoor van de krant aan de Van Weedestraat. Daar werden ze door Johanna Hoogendonk, van de abon neeservice, een beetje gefêteerd. Mathilde (13), tweedeklasser op het Baarnsch Lyceum, is de bezorgster van wijk 4 (o.a. Burgemeester Grothestraat en Vredehofstraat). Ze vindt het leuk werk - "anders deed ik het natuurlijk niet" - en is ook niet te beroerd om zo nu en dan eens een extra wijkje te lo pen. Na tweeëneenhalf jaar kent ze het lijstje uit haar hoofd. "Ik doe het auto matisch." Het bezorgloon is een mooie aanvulling van haar zakgeld, vindt ze. Marcel (15), derdeklasser op het Farel College in Amersfoort, neemt tegen woordig elke week twee wijken voor zijn rekening: 40 (Weegbreestraat) en 41 (o.a. Dalweg en Haverweerd). De hul de geldt met name de bezorging in wijk 40 (een kleine honderd adressen), die dit jaar foutloos verliep. Van het loon heeft hij o.a. al eens een mooie ketting gekocht. Remon (13) is brugklasser op het Grift- land College en loopt elke woensdag wijk 22 (o.a. Van Lenneplaan, Bilder- dijklaan, Staringlaan). Dat is een be hoorlijk grote wijk en het betekent dat hij elke week meer dan 200 adressen langs gaat. Eén keer heeft hij een krant V.l.n.r. Mathilde Hagens, Remon v.d. Heuvel, Marcel Westerveld en Johanna Hoogendonk van de Soester Courant. nabezorgd, omdat het eerder bezorgde exemplaar nat geworden was. Ook hij ziet het "honorarium" als een aardige extra inkomstenbron, naast z'n zakgeld. Van Johanna Hoogendonk - bijge naamd de "moeder van de bezorgers" - kregen Mathilde, Marcel en Remon alledrie een cd-bon ter waarde van 50 gulden aangeboden. Waaraan ze die gaan besteden weten ze nog niet. Ma thilde denkt aan iets van "Five" of een jaaroverzicht, en de anderen gaan ook nog eens op hun gemak nadenken over een mooie cd. De Soester Courant is trpts op deze drie bezorgers-van-het-jaar! Bij aankoop van 25,-tot 50,- 48 schots Colour Pcarl ter waarde van 7,50 U RAT 15 Bij aankoop van 50,- of meer 96 schots Colour Pearl ter waarde van 13,50 Alleen seldis tijdens de voorverkoop Gallenkamp Pelsweg 1 - Soest (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) Telefoon 035 - 601 28 57 www.diamond-collection.com w alleen geldig tijdens de voorverkoop t/m 24 december x Al maanden werkt Ziekenhuis Eeniland aan de verhuizing van po liklinieken uit de locatie aan de Hellestraat, om deze onder te bren gen op de locaties St. Elisabeth en De Lichtenberg. Nu ook de laatste poliklinieken aan hun verhuizing toe zijn, wandelt op vrijdag 17 de cember de laatste patiënt het pand uit. Ongeveer in 2008 zal Ziekenhuis Eem land een geheel nieuw gebouw op een GRATIS BEZORGING in Nederland. Soesterbergseslraot 22 3768 EJ Soest Telefoon: (035) 60 22803 nieuwe locatie in Amersfoort in gebruik nemen. De toestemming daarvoor is vorige week van het Ministerie van VWS gekomen. Toch koos het zieken huis voor deze verhuizingen, omdat een geconcentreerde zorgvoorziening op twee locaties in plaats van drie efficiën ter werkt. De verhuisoperatie begon al in juli van dit jaar, toen het ziekenhuis de totale Spoedeisende Hulp overbracht naar lo catie De Lichtenberg. Hiermee concen treerde het ziekenhuis het grootste deel van de intensieve zorgfuncties op deze locatie. In deze weken verhuisden één voor één de poliklinieken, de meeste naar locaties St. Elisabeth. Op de slui tingsdag, 22 december, dragen de me dewerkers en de verhuizers de laatste dozen het pand uit. De nieuwe plaatsen voor de poliklinie ken uit de locatie Hellestraat zijn: Locatie St. Elisabeth Ringweg Randenbroek 110 Dermatologie; Interne Geneeskunde; Keel-, Neus- en Oorheelkunde; Orthopedie; Podotherapie. Locatie De Lichtenberg Utrechtseweg 160 Cardiologie; Plastische Chirurgie. Cafetaria en Eethuis Voor informatie: tel.6014152 VAN WEEDESTRAAT 6 Ziekenhuis Eemland heeft bericht gekregen van het Ministerie van Volksgezondheid over de nieuw bouw van het ziekenhuis. Het be treft een eerste stap in het (lange) traject om een nieuw ziekenhuis in Amersfoort te bouwen. Het minis terie heeft 'groen licht gegeven voor verdere planvorming. Nu is het zie kenhuis weer aan zet: een goed plan voor het 'ziekenhuis van de 21e eeuw'. Elke fase van de planvorming wordt beoordeeld door het Ministerie. Raad van Bestuur en medewerkers hebben zeer verheugd gereageerd op het (lang verwachte) positieve bericht van het Ministerie. Het betreft hier een bouwbe- drag van in totaal ongeveer 240 miljoen gulden. De plannen moeten vanaf nu verder uitgewerkt worden. Globaal gaat het volgens directeur L.J. Sluis om de volgende zaken: "Het moet een mooi ziekenhuis worden, wat we met elkaar, letterlijk en figuurlijk, gaan neerzetten! Het ziekenhuis zal ongeveer 525 bedden omvatten. Deze capaciteit gaat uit van de nieuwste beddennorm van het Minis terie en de groei van de bevolking in Amersfoort en omgeving tot 250.000 mensen die aangewezen zijn op Zieken huis Eemland." Traject Een nieuw ziekenhuis staat er niet van vandaag op morgen. Naar schatting duurt het nog tot het jaar 2008 voor er patiënten worden verpleegd in het nieu we gebouw. De formele procedure be gint met de afgifte van de verklaring van behoefte (eind 2000). Naar schatting volgen dan in de tijd: het opstellen van het programma van eisen (2002), het schetsontwerp (2003), de aanbesteding (2004). Van de eerste paal in 2005 duurt het dan nog zo'n drie jaar voor dat allé bouwdelen gereed zijn. Elke fase wordt beoordeeld door het Minis terie. Oorspronkelijk was een plan om (een deel) bij te bouwen op locatie St. Elisa beth. Inmiddels is bekend geworden dat het ziekenhuis volledig vervangende nieuwbouw mag realiseren op een nieu we plek in Amersfoort. Het ziekenhuis overlegt met de gemeente Amersfoort waar een geschikte locatie voorhanden is. Sluis: "Wat voor een nieuw, uitste kend ziekenhuis van belang is, is een goede bereikbaarheid met het openbaar vervoer voor alle mensen die naar het ziekenhuis moeten, zowel patiënten en bezoekers als personeel. En een centrale ligging ten opzichte van het verzorgings gebied van Ziekenhuis Eemland". In de komende tijd wordt een locatieonder- zoek afgerond en hoopt het ziekenhuis grond te kunnen aankopen. Achtergrond Sinds de fusie van het St. Elisabeth Zie kenhuis en Ziekenhuis De Lichtenberg tot Ziekenhuis Eemland in 1989 zijn er plannen gemaakt voor nieuwbouw. De eerste aanvraag bij het Ministerie da teert van 1992. Verschillende oorzaken zijn er te noemen als het gaat om een dergelijk langdurig proces: gewijzigd overheidsbeleid, trage procedures bin nen het ziekenhuis, wijziging van de plannen i.v.m. restwaarde van de gebou wen. Sluis: "Maar nu is het dan zo ver: een enorme opsteker voor alle mede werkers. Het geeft een prachtig perspec tief en een uitdaging om gezamenlijk aan te werken". Tot de "inhuizing" in het nieuwe ge bouw moet er nog veel gebeuren. Zie kenhuis Eemland verbouwt en verhuist op dit moment grootscheepse op de lo caties. Deze verbouwingen zijn juist nu nodig om de tijd tot de nieuwbouw op een zo goed mogelijke manier te over bruggen. De locatie Hellestraat sluit eind december haar deuren en de func ties worden op de andere twee locaties ondergebracht. "Voor medewerkers en patiënten betekent dit een belangrijke vooruitgang", aldus het ziekenhuis. Lulu Wang. campus; en gebeurtenissen die zich in het heden afspelen, over Lilans liefdes leven en auteurschap. "Het tedere kind" is een aangrijpende roman, die subtiel switcht van episode naar episode en van droom naar reali teit. Het is ook een moedige roman, geschreven door een auteur die vele te genslagen heeft moeten overwinnen, en biedt niet alleen een meeslepend portret van een zich kwetsbaar opstellende jon ge vrouw, maar ook een verzoening met de fantomen van het verleden. Het is een monument voor alle mensen die in hun jeugd zijn misbruikt, en die in de stem van Lilan wellicht de woorden kunnen horen die ze zelf altijd zochten. "Het tedere kind" wordt uitgegeven door Vassalucci en kost f 42,50 in pa perback en f 52,50 gebonden. Alle be langstellenden zijn van harte welkom! Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) 3 JAAR GARANTIE op nieuwe meubelen. Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! NATUUR Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 4 0 01 Tijdens feesten en partijen, de feestdagen of wat voor een evenement dan ook, met een salade van Toontje komt u altijd goed voor de dag. Salades zijn te verkrijgen indien u uiterlijk 2 dagen van tevoren besteld. Als u meer wilt weten en bestellen vraag dan naar Antonio van den Hengel. De Huzarensalade, voor F 17,50 per persoon bestaande uit het volgende: - Huzarensalade (250 gram p.p.) - Paté - Hamrolletje - Gevuld ei - Rookvlees met augurk - Brie Cervelaat met zilverui - Pompernikkel - Fricandeau - Ananas De Zalmsalade, voor F 22,50 per persoon bestaande uit het volgende: - Zalmsalade (250 gram p.p.) - Gevuld ei - Mosselen - Garnaaltjes 1 - Gerookte Forel - Sardientjes, sprotjes - Makreel - Hollandse Haring - Pompernikkel - Gerookte Zalm - Krab HorS d'oeuvres, luxe salade voor F 27,50 per persoon bestaande uit het volgende: - Zalm- en Huzarensalade (250 gram p.p.) - Paté - Gevuld ei - Rosbief - Gerookte Paling - Fricandeau - Gerookte Zalm - Hamrolletje - Brie - Gevulde tomaat met garnaal - Pompernikkel - Gevulde komkommer met krab - Hollandse Haring Bij de salades kunt u stokbrood, kruidenboter en saus bestellen a 2,50 p.p. Als u voor 10 personen of meer salades bestelt is het gratis!!! ulu Wang (1960) is geboren in Peking I^Jpertrok op 25-jarige leeftijd naar Ne- "and. Ze debuteerde in 1997 met verpletterende roman "Het lelie- dat een van de bestverkochte debuten aller tijden is: bin- drie jaar werden ruim 400.000 >laren verkocht. Daarnaast is "Het ook aan veertien buiten uitgevers verkocht en werd het in in Italië met de zeer prestigieuze bekroond. Ze publiceerde ook "Brief aan lezers" en de novelle "Het witte die ze in opdracht van de Bijen- schreef. verschijnt, na drie jaar, de lang- tweede roman van Lulu getiteld "Het tedere kind". Op- ffieuw is het een vuistdik boek gewor- dat drie beslissende periodes uit het n van de hoofdpersoon Lilan omvat, tussen haar eerste levensjaren, onder meer misbruik en incest spelen; de periode dat ze op de zit waarin het vooral gaat leven en (ontluikende) liefde op de Op dinsdag 21 december van 16.00 tot 17.00 uur zal Lulu Vang signeren bij Van de Ven's boekhandel aan Öe Zuidpromenade. Toegang gratis. iritbaar Op dinsdag 21 december van 16.00 tot 17.00 uur zal Lulu Wang signe ren bij Van de Ven's boekhandel aan de Zuidpromenade. Antonio van den Hengel Birkstraat 7 - 3768 HB Soest Telefoon/fax: 035 - 6013337 Mobiel 06 - 53844168

Soester Courant | 1999 | | pagina 13