Bal rolt niet zo gunstig voor WZ'49 13?9 oekjc n m 2l?8 asketbalsters plotseling op gang Smeeing/BDC verdienstelijk derde Stam/SoVoCo verstevigt positie 'ERIJ ZONNESTUDIO - SOEST even naar ANT SOEST. Feestdagen -Roda '46 (^od&émfuê GSTIJDEN KERST: Knokkende Soesters de betere, Ajax de gelukkigste1-2 VOETBAL zaterdag IAF19 CENT ijd erg goed. vat u koopt, koopt. ed Stars-dames aan vooravond van topwedstrijd BASKETBAL iepsalades <UJS. IM 27 JAAR. g). 35 - 601 04 02 Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet ZAALVOETBAL DVS voelt zich prima aan top van eerste klasse Handballers staan er na negen duels bijzonder goed voor HANDBAL Na drie nederlagen weer overwinning volleybalsters VOLLEYBAL <T'JVf ./AiMffP Dakwerken Bekerwedstrijd Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 WOENSDAG 15 DECEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 15 20, dinsdag 21, sdag 22 en ag 23 december 0T 21.00 UUR 24 december 3T 17.00 UUR inkel anders vermeld. )D 1CREAM 15.98 IIAWS0N R 25.99 IEVER 24.49, 35.95 FPRUKKEN1 FORMATEN 'Een bal kan raar rollen'. Dat is een voetbaluitdrukking die WZ'49 be kend in de oren moet klinken. In hel geval van de groenwitten in de eer ste klasse is het beter om te spreken over de bal rolt volledig verkeerd. Voor de achtste keer dit seizoen zal deformatie van Henry Kalk aan de verkeerde kant van de score. Dit maal bracht Ajax aan de Eemweg VVZ'49 een nederlaag toe: 1-2. De realistische trainer Kalk had na af loop van het boeiende duel een wrange smaak in zijn mond overgehouden, om dat dit een overwinning voor zijn ploeg had moeten zijn. Niet alleen qua spel- dd, maar ook gezien de kansen die "Z'49 creeërde. "Dit is heel erg zuur. Z'49 heeft dik onverdiend verloren. De ploeg speelde goed en heeft boven dien keihard gewerkt". En dat was ook zo. Onder de helse opstandigheden, harde wind en klette rende regen, nam de thuisploeg revan che voor de ruime nederlaag eerder deze jaargang in Amsterdam. Toen Speelden de amateurs van de hoofdste delijke grootmacht WZ'49 compleet van de mat en mocht WZ'49 blij zijn dat het bij 3-0 bleef. Bijna drie maan den later had Ajax het zichtbaar moei lijker. Kalk had zijn huiswerk goed ge- tan en zette Barry van de Berg en lendar Kurt op de vleugelspitsen Ali tddaou en Jerry de Koning. Dat pak te heel goed uit, gelet op het gevaar dat maf de zijkanten van de ploeg van 'mond Claus kwam. Dat was erg aars. Op het middenveld stonden Joep Akkerman, Ruben de Goede en "idde Reitsma die het middentrio van de bezoekers moesten uitschakelen of itregelen. Disciplinair ilk had zijn team op een aantal plaat- :n moeten wijzigen. Zo stond Mark Irouwer tussen de palen vanwege de orsing van Daan Hilhorst na zijn •de kaart bij HCSC in Den Helder, [iels van Weely is geblesseerd en kan [as na de winterstop de training hervat- ai. Ook was er geen plaats in de basis roor Wobbe Reitsma. De verdediger iad de hele week niet getraind. Richard idemaker stond op de plek van Ro nald de Rooij. Kalk wilde er niet al te veel over kwijt, maar de Veenendaler ,ad zijn laatste man disciplinair ge- iorst, omdat De Rooij zijn ongenoe- ;en kenbaar had gemaakt tijdens een ining. "Er zijn dingen gebeurd die [bsoluut niet door de beugel konden. Ik heb met De Rooij gesproken en hij ac cepteerde de straf', aldus de Veenen- daalse oefenmeester die eigenlijk voor het eerst onder zijn leiding te maken heeft gekregen met akkefietjes in de spelersgroep. De trainer noemde het zo, maar doelde meer op verschillende spelopvattingen tussen een aantal spe lers en hemzelf. Zo eentje is Ruben de Goede die vrijwillig afstand heeft ge daan van zijn aanvoerderschap. "Ik sta niet achter de speelwijze van dit mo ment. Ik heb de band zelf ingeleverd. Het is niets ernstigs of zo, we denken alleen anders over hoe het spelletje ge speeld moet worden", zei De Goede die VVZ'49 het liefst met drie spitsen ziet voetballen in plaats van het systeem met twee aanvallers dat de voorkeur geniet bij Kalk. Crisis Aan de Eemweg was er niks te merken van mogelijke strubbelingen. WZ'49 knokte voor elke meter en kreeg de meeste kansen. Het had dan ook meer recht op de drie punten dan de Amster dammers die wel vaker in balbezit wa ren, maar de crisis van het echte Ajax overgenomen leken te hebben. De bal werd leuk en aardig rondgespeeld, maar er zat totaal geen gevaar in. Voor rust zagen de doorweekte toe schouwers vier grote kansen en allemaal voor de groenwitten. De beste was voor Joep Akkerman na ongeveer tien minu ten ploeteren. Hij stuitte op keeper Dennis van de Wal. Daarna volgden tweemaal Marcel van Essen, op aange ven van Jordie Brouwer, en Gijs Schaap die zijn inzet gekeerd zag worden In de 60s,e minuut viel de 1-0 voor WZ'49. De voorzet was van Van Es sen, het overstapje van Akkerman, de afronding van De Goede. Nog geen minuut later was het alweer bijna gelijk. Voor het eerst kon Ajax gevaarlijk worden. Raymond Barkema kopte steenhard op doel, Mark Brouwer duwde met een schitterende reflex het leer over. Gaandeweg leek het er op dat WZ'49 sinds 9 oktober weer een wed strijd kon winnen. De Amsterdammers gingen steeds onzorgvuldiger spelen. WZ'49 hield makkelijk stand. Maar de bal kan raar rollen. Een kwartier voor tijd loste Dennis Bogaard een wanhoop- schot af. De glibberende bal verdween via de handen van de blunderende Mark Brouwer in het net, 1-1. Vlak daarna viel zelfs de 1-2. Een mooie aanval van Ajax kon door inval ler Patrick Schuurman bij de tweede Twee VVZ'ers lijken nodig om één ajacied een halt toe te roepen. De Soes- ter speelden beter, maar verloren toch. Foto: Aldo Allessie paal worden binnengetikt. WZ'49 was even de kluts kwijt, maar herpakte zich snel. De ploeg ging op jacht naar de verdiende gelijkmaker. Jordie Brouwer kreeg een opgelegde mogelijkheid maar doelman Van de Wal stond in de weg. Ook Rademaker, Van Essen en Gert van de Munt, ingevallen voor Akker man, hadden de pech, waardoor WZ'49 opnieuw geen punten aan het totaal kon bijvoegen. De bal kan raar rollen. Vorig seizoen ging alles voorbeeldig met WZ'49 en werd simpel het kampioenschap in de tweede klasse behaald. De acht punten uit twaalf wedstrijden zijn nu goed voor de laatste plaats in de eerste klasse. De bal kan inderdaad raar rollen. Toch blijft Kalk optimistisch gestemd over het ver dere verloop van de competitie. "WZ'49 degradeert niet". Aanstaande zaterdag treden de Soesters thuis aan in het bekerduel met Roda'46. De ploeg uit Leusden komt uit in de derde klasse zaterdag. Aanvang 14.30 uur. iMPIESALADE, E even opwarmen, ker \AR, 20 gram 54,95 1KMARINADE .REEFT-, ZALM-, /IET KAVIAAR- EN TE ZALM Ier de ger. zalm, Hoekje GEROOKTE ZALM- 5ER00KTE ZALM I RUSSISCH RECEPT jk, wij houden het sen ingewikkelde cker makkelijk doen. shandel 't Hoekje 'e wonderen zijn de wereld nog iet uit. Kansloos leken de dames in Red Stars na 27 van de 40 minu- :n van het duel met, SBU. De trechters leidden met 19-34 en de >ge positie van de basketbalsters Soest wankelde. Plotseling kwam de kentering en trokken ze de idstrijd alsnog naar zich toe: 43- dige mouwen werden nog eens opge stroopt en SBU had geen antwoord op de agressieve dekking van Red Stars dat een minuut voor tijd voor het eerst op voorsprong kwam en die niet meer uit handen gaf. Bij Red Stars domineerde het spelverde lersduo Yvonne Smink en Suzanne Vis ser. Samen scoorden ze 23 punten. Vis ser kwam dit seizoen van Crackeijacks uit Amersfoort, dat nu nog eerste staat met veertien punten uit acht duels. Red Stars staat tweede met dertien punten. Komende zaterdag ontmoeten de twee teams elkaar om 17.15 uur in sporthal Beukendal. Heren Ook de heren ontvangen Crackerjacks (20.30 uur). Zaak is dat er wordt ge- lh de laatste dertien minuten werd de aarlijkste speelster van SBU met een rsoonlijke bewaking opgezadeld en teerden de vier overige Soester veld zich in een zone. De denkbeel wonnen, want één duel voor het einde van de eerste competitiehelft hebben de Soesters nog maar vier punten. Cracker- jacks won tot dusver vier thuisduels en verloor de rest van de wedstrijden. Op papier hebben de Soesters in de stfeek- derby meer kansen dan afgelopen zater dag tegen koploper Rowic dat met 83- 94 won. Red Stars verloor het duel in de eerste helft. Tot halverwege ging het gelijk op (19-20), twee minuten later was het 20- 27 en via 23-32 werd de rust bereikt in 29-45. Tegen de Dordtse ploeg met onder anderen ex-international Marco de Waard begon Red Stars aan een on mogelijke opgave die achterstand te overbruggen. De Waard schoot raak als hij dat nodig vond, maar als ploeg be heerste Rowic te veel basketbalprincipes om nog in de problemen te kunnen ko men. Het was knap dat de Soesters te rugkwamen tot acht punten, dichterbij kwamen ze nooit, omdat Rowic toch te makkelijk aan scoren toe kwam. Het verschil met de eerste helft was, dat Red Stars na rust wel zelfvertrouwen had en toonde. In januari hoopt coach Hans de Rond eindelijk weer te kunnen beschikken over center Manfred Dikkers. Dan is in ieder geval Jan van Maanen erbij, die de opengevallen plaats van Arne Balvers (die net terug was, maar stopte uit on vrede over zijn speeltijd) inneemt. FotoAldo Allessie Antoinette van Eeten schermt de bal af in het duel met SBU. De Soesters won nen, maar moesten eerst een grote achter stand wegwerken. Dagschotels donderdag Rosbiefschijf met aardappels en broccoli. weekend Beenham met patat en boontjes. maandag Kiprollade met gratin en worteltjes, dinsdag Boerenkool met worst, woensdag Nasi met saté en kroepoek, donderdag Lamskoteletjes met pommes Parisiennes en bietjes. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 DVS/Davo is lijstaanvoerder in de eerste klasse. Door een 7-3-zege op De Lieberg klommen de zaalvoet ballers naar de eerste plaats. Die moeten ze waarschijnlijk vrijdag, wanneer de twee eerste achtervol gers elkaar treffen, weer afstaan. Maar bij DVS hebben ze nu aan de top geroken. De ploeg kan de laatste tijd in vrijwel dezelfde opstelling spelen en dat is te merken aan de resultaten. Sindsdien werd louter gewonnen. Tegen De Lie berg had DVS in de eerste helft wel achtmaal kunnen scoren, maar pas vlak voor rust brak Luits Houkes de ban. Marcel van Essen volgde diens voor beeld nog tweemaal, zodat gerust werd met een 3-0-voorsprong. De hervatting aan Soester zijde was te laks, waardoor de gasten konden terug komen tot 3-2. Tot overmaat van ramp kreeg Hidde Reitsma een tijdstraf, maar DVS kwam de volgende twee minuten ongeschonden door. Direct nadat Reits ma mocht terugkomen, werd het 4-2 door Marco Mariens, maar toen moest Houkes een straf uitzitten. Lieberg buit te de numerieke meerderheid uit (4-3), maar verloor direct na de aftrap de moed, toen Reitsma er na een solo weer 5-3 van maakte. Op de derde plaats in de eerste divi sie heeft Smeeing/BDC zich een meer dan verdienstelijke positie verworven. Met die gedachte kun nen de handballers straks lekker aan het kerstdiner aanschuiven. De laatste competitiewedstrijd van het kalenderjaar, zondag in Beukendal, werd met 22-12 van Nijenrodes ge wonnen. Het gaf de ploeg een lekker gevoel dat eindelijk weer eens met ruim verschil was gewonnen. Coach Saskia van den Brink was blij dat uit de uitslag ook bleek dat haar ploeg een maatje groter was dan de Breukelense tegenstander. De succesvolle formatie liet in eerdere duels ruime voorsprongen ineens ver dwijnen. Het scoreverloop ging tot 8-7 vrijwel gelijk op, daarna liepen de Soesters uit naar 13-7 wat tevens de ruststand was. Ook in de tweede helft lieten de Soes ters hun bezoekers ver achter zich. Via 14-7 werd het nog even 14-10, maar toen Smeeing/BDC naar 19-11 rende, waren alle onzekerheden uit de wed strijd. Bij de Soesters werd Arjan Roest tops corer met acht doelpunten, waarvan zes uit een strafworp. Enkele daarvan wa ren veroorzaakt door Edo Steenbeek die een goede wedstrijd speelde en zelf tweemaal scoorde. Bij Smeeing/BDC deed Guus Tourné heel even mee, maar hij is nog niet hon derd procent fit. Hetzelfde geldt voor Berton Kemp die zondagmiddag weer op de bank zat en bij een strafworp tus sen de palen stond. Kemp, Tourné, Charles van Zetten en Bob van den Berge, die zich een week geleden aan zijn knie blesseerde, hebben tot 9 janua ri de tijd te herstellen. Dan wordt de competitie hervat met een thuiswed strijd tegen De Gazellen dat op 25 ja nuari in Doetinchem tevens tegenstan der is in de regionale bekerfinale. Saskia van den Brink zag de Gelderlan ders zaterdag verliezen tegen UDSV en stelde vast dat De Gazellen niet een ploeg is, die er bovenuit steekt. "Volen- dam heeft een complete ploeg, dat kan een keertje een fout maken, maar daar komt verder niemand meer aan", aldus de handbaltrainster over de titelkansen voor de ploegen uit de top drie. De stand bovenin in de eerste divisie is nu: 1. Volendam 9-16, 2. De Gazellen 9-14, 3. Smeeing/BDC 9-13, 4. UDSV 9-11. Het gaat Smeeing/BDC dus voor de wind. Complete rust krijgt Smeeing/ BDC de komende drieënhalve week niet. De ploeg speelt oefenwedstrijden op donderdagavond, blijft trainen op dinsdag en doet in de laatste week van december mee aan de Utrechtse kam pioenschappen. De zondagen heeft Van den Brink wel vrij gehouden. De zesde zege in negen duels is bin nen voor de volleybalsters van Stam/SoVoCo. In de Bunt zetten ze een streep onder een reeks van drie nederlagen en verstevigden ze hun vierde positie op de ranglijst van de eerste divisie B. Het bezoekende Ekspalvo werd met 3-0 geklopt. De gasten lieten zich niet één, twee, drie van de vloer vegen door Stam/SoVoCo. De setstanden waren 15-13, 15-11, 15- 11. Aan Soester zijde waren er compli menten voor het spel van de vijftienja rige Suzanne van de Heuvel die bijna de gehele wedstrijd tegen de Dordtse ploeg speelde. Na de zege liep het verschil met koplo per Set Up'65 terug met één punt, want de Ootmarsummers morsten zaterdag hun tweede puntje. VCN en Alterno hebben respectievelijk vier en drie pun ten voorsprong op de Soesters die de middenmoot op hun beurt op vier pun ten achterstand houden. Heren Met de volle buit blijven de heren kop loper in de regionale klasse. Ook in Weesp graaide Stam/SoVoCo drie wed- strijdpunten weg. In de eerste twee set vlogen de Soesters over Oberon heen. Het werd 5-15 en zelfs 0-15 voor de Soesters die in de derde set snel naar 4- 11 uitliepen. Op dat moment kenterde de wedstrijd en mocht Oberon verras send de derde set naar zich toe trekken (15-13). Daarna trok Stam/SoVoCo weer aan de touwtjes: 4-15. Bij de Soes ters waren Marcel Swart en Roy van de Broek in goede doen. De blokkering van Ekspalvo komt te laat om de midaanval van Stam/SoVoCo een halt toe te roepen. Foto: Aldo Allessie Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Zou je ook wei willen tennissen maar weetje niet of je het leuk vindt Probeer het dan eens bij: Tennisvereniging Soest Zuid aan de Bosstraat op de komende balvaardigheidscursus, speciaal voor de jeugd vanaf 6 jaar. Van woensdag 12 januari tot en met woensdag 16 februari wordt onder leiding van een gediplomeerde tennisleraar op ontspannen wijze ingegaan op de basistechniek. Lesuren van 13.00 uur tot 14.00 uur of van 14.00 uur tot 15.00 uur in de tennishal van TV Soest-Zuid, Bosstraat 57a in 5oest. Voor meer inlichtingen en aanmeldingen: Antoinette Verweij, tel.: 602 52 79 Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Zonnebank met 2 gezichtsbruiners Snelbruiners met 2 gezichtsbruiners extra pigmentlampen Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 x f85,00 per keer 11,00 10 xf 110,00 per keer 13,50 10 xf 160,00 per keer f 18,50 Openingstijden: maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur

Soester Courant | 1999 | | pagina 15