Woningaanbod voortaan in de Soester Courant s Nieuwjaarsreceptie op maandag 3 januari Buitengewone raadsvergadering afscheid burgemeester J. de Widt Herkansing beveiligen woning tegen inbraken SM Rondje Raadhuis Project Mondelinge Geschiedenis Soest/Soesterberg Containers zijn met Oud en Nieuw tijdelijk gesloten Vuilcontainers en vriesweer Ongedierte in de winter Maandag 3 januari: gemeentehuis later open voor publiek Vuurwerkverkoop is aan regels gebonden 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS MEE k 3 advertenties van vrijgekomen huurwoningen in de ge- jeente Soest zijn met ingang van het nieuwe jaar niet meer in joest Nu te vinden. Ze worden voortaan in dezelfde frequen- ie, om de veertien dagen, geplaatst in de Soester Courant. De (rsle woningkrant' in de Soester Courant komt op woensdag 12 januari 2000 uit. e in Soest vrijgekomen huurwonin- ;n van zowel de woningcorporaties jde beleggers worden sinds 1994 ai woningzoekenden aangeboden tor middel van advertenties in het jis-aan-huis blad Soest Nu. Een iobleem vormt echter de bezorging ja dit blad. Hierover zijn te veel jchten. De verspreidingsgroep van blad heeft deze klachten ook in !i afgelopen jaar niet kunnen oplos- los nummer kopen. De adressen van de losse-verkooppunten zijn in Soest: L. 1. W. van Kleef Van Weedestraat 86 Boekhandel Jongerius Van Weedestraat 29 Albert Heijn Burg. Grothestraat 2 kl Om een eind te maken aan het pro- lleem van de slechte bezorging, heeft iet gemeentebestuur besloten de ad- ertenties van de vrijgekomen wonin gen voortaan te plaatsen in de Soes- :er Courant, die wekelijks als abon- .ementskrant uitkomt. Voor niet- •bonnees is deze krant als los num- mer verkrijgbaar op zestien verkoop- bunten, verdeeld over Soest en [Soesterberg. Woningzoekenden die belangstelling hebben voor de aangeboden huurwo ningen, zullen zich dus moeten abon neren op de Soester Courant of een Bruna Van Weedestraat 9 Boni Supermarkt Parallelweg 19 Boekhandel Van de Ven Zuidpromenade 1 C1000 Supermarkt Zuidpromenade 6 Primera Zuid Zuidpromenade 3 Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu- bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 16.30. Het informatie centrum in de hal van het ge meentehuis en het informatiepunt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder an dere terecht voor: de Gemeente lijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboorteregister, woonruimtever deling, huursubsidie, voorzienin gen voor gehandicapten, vergun ningen voor markten standplaat sen, zaken met betrekking tot de winkelsluitingswet. Op donderdag avond is het informatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geo pend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken re gelen die de burgerlijke stand be treffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kunnen op donder dag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die een nummer in Soest wil len bellen, bijvoorbeeld van het ge meentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Telefoonnummers - 60.93.665 Informatietelefoon. 'Op ^t nimimer is een bancije aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vra gen over afval zoals klein chemisch afval(KCA) groente-, fruit- en tuinafval enzovoort. Aanmelden van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54.87411 (politie). Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. W. Krol kan men regelen via secreta resse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Belangrijke telefoonnummers zijn: -1 1 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. Agenda 2000 donderdag 16 december, gemeen teraadsvergadering 2000 maandag 3 januari, nieuwjaars receptie gemeentebestuur, van 19.30 tot 22.00 uur in het ge meentehuis aan het Raadhuis plein maandag 10 januari, commissie algemene bestuurszaken, volksge zondheid en maatschappelijke dienstverlening dinsdag 11 januari, commissie ruimtelijke ordening, volkshuisves ting,'openbare werken en recreatie woensdag 12 januari, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 13 januari, commissie financiën, economische zaken, so ciale zaken en cultuur donderdag 20 januari, raads vergadering maandag 31 januari, commissie algemene bestuurszaken, volksge zondheid en maatschappelijke dienstverlening dinsdag 1 februari, commissie ruimtelijke ordening, volkshuisves ting, openbare werken en recreatie woensdag 2 februari, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 3 februari, commissie financiën, economische zaken, so ciale zaken en cultuur donderdag 17 februari, raads vergadering. Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangege- De Beer Tabak Tamboerijn 7 Hoogvliet Wiardi Beckmanstr. 491 Shell Zelftank Station Weegbreestraat 54 Albert Heijn Smitsweg 20-22 Esso Zelfservice Beukenlaan 27 Soesterberg Boekhandel Van Leeuwen Rademakerstraat 30 E-markt Van Noordenburg Buys Ballotlaan 3 Corner Shop Randsdorp Buys Ballotlaan 17 Ter behoud van het culturele erfgoed van de Soester samenleving is de Historische Vereniging Soest/ Soesterberg gestart met het intervie wen van met name oudere inwoners van Soest en Soesterberg. Die inter views worden gebundeld tot een "ge sproken archief' over de geschiedenis van Soest en Soesterberg in de 20e eeuw. In het "gesproken archief' moeten de stemmen van alle lagen en gezindten te vinden zijn. Be tey&MtStKsa höttderdefHritëf- views Worden opgenomen op mini disk, zodat de opnames zonder kwa liteitsverlies nog tientallen jaren kun nen worden beluisterd. Van elk inter view wordt een samenvatting ge maakt, die weer wordt opgenomen in een toegangscatalogus. Via de in een computer opgeslagen toegangscatalogus van Mondelinge geschiedenis zullen voor een ieder te horen en te raadplegen zijn in het museum Oud Soest aan de Steen- hoffstraat te Soest. Ook via Radio Soest zullen interviews of gedeelten daarvan worden uitge zonden. Burgemeester De Widt draagt dit project een warm hart toe en zou een in het kader van zijn afscheid te vormen fonds willen aanbieden aan de Historische Vereniging Soest/ Soesterberg. Deze zal het fonds benutten om pro fessionele audio-apparatuur en een speciaal computersysteem voor dit project aan te schaffen. De papiercontainers die overal in de gemeente staan, worden vrijdag 31 december 's middags om uiterlijk 16.00 uur geledigd en afgesloten. Daarom het verzoek aan de inwoners om het oud papier een paar dagen te bewaren. Maandag 3 januari kan men weer oud papier kwijt. Ook de textiel- en glascontainers wor den op afgesloten. Dat geldt zowel voor de ondergrondse containers als voor de containers die boven de grond staan. Nu de temperatuur 's nachts onder het vriespunt ligt, kan dit tot gevolg hebben dat zowel het groente-, fruit en tuinafval (gft) in de bruine afval container als het huishoudelijk afval in de groene container vast gaat vrie zen. Hierdoor is het mogelijk dat de containers op de ophaaldagen niet helemaal leeggemaakt kunnen wor den. Men kan dit voorkomen door de afvalcontainer de avond voordat hij geleegd wordt op een beschutte plek te zetten. Overigens kan het ook dan nog voor komen -vooral bij hevige koude- dat vastgevroren afval in de container achterblijft. De Nieuwjaarsreceptie van de ge meente wordt gehouden op maan dag 3 januari van 19.30 tot 22.00 uur in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Het college van burgemeester en wethouders nodigt burgers en vertegenwoordigers van de Soester en Soesterbergse bedrijven, instel lingen en groeperingen hiervoor uit. Zoals gebruikelijk heeft de ge meentelijke Nieuwjaarsreceptie een informeel karakter. Evenals voor gaande jaren ligt het accent op de onderlinge contacten. Burgemeester J. de Widt houdt omstreeks 20.15 uur een korte nieuwjaarstoespraak. Aansluitend, om ongeveer 20.30 uur, wordt in de raadszaal een satirisch pro gramma opgevoerd. De titel is: 'Het millenniumpro bleem van Soest'. Dit programma wordt geschreven door Eit Algra, Ab Faas en Jan Visser. Burgemeester J. de Widt zal tijdens een buitengewone raadsvergadering op donderdag 27 januari 2000 afscheid nemen. De vergadering begint om 14.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. De vergadering wordt be sloten met een afscheidsrede door de burgemeester. Aansluitend is er voor de genodigden gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen van de heer en mevrouw De Widt-Beukelman. Afscheidsreceptie Op donderdag 27 januari 2000 is er voor de inwoners, verenigingen, in stellingen en bedrijven gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van burgemeester en mevrouw De Widt- Beukelman tijdens een afscheidsre ceptie in het gemeentehuis. De re ceptie begint om 19.30 uur. Enkele verenigingen zullen het af scheid opluisteren. Ook zal aandacht worden gegeven aan het project Mondelinge geschiedenis Soest/ Soesterberg dat onlangs is gestart. Tijdens Jdêzë"receptie zalïiet comité^ van aanbeveling het gevormde fonds als afscheidsgeschenk aan burgemees ter De Widt aanbieden. Samenstelling comité van aanbeveling Voor een afscheidscadeau bij gelegen heid van het vertrek van burgemees ter J. de Widt per 1 februari 2000 is vanuit de Soester gemeenschap een comité van aanbeveling samengesteld. Het wordt gevormd door: ds J.W. Huisman, mr. R.E. Schip pers, H. Duit, mr. D van Loon, W.J.B. Putman, mevrouw Y.P. Hoekstra en mevrouw E.M. Stolwijk. De burgemeester heeft te kennen ge geven een eventueel cadeau te willen ontvangen in de vorm van een af scheidscadeau met blijvende beteke nis voor de Soester gemeenschap. Hij heeft ervoor gekozen het cadeau te bestemmen voor het project Monde linge geschiedenis Soest/Soesterberg van de Historische Vereniging. Waardevol Het comité van aanbeveling vindt het zeer waardevol dat gegevens, die an ders waarschijnlijk verloren zouden gaan voor het nageslacht, bewaard blijven en geeft in overweging om, indien u een cadeau zou willen aan bieden,-dat te doeji in de vorm van een bijdrage aan het project Monde linge geschiedenis. Bijdragen kunnen worden gestort op rekening 37.99.44.898 ten name van de Historische Vereniging Soest on der vermelding van "project monde linge geschiedenis". Ook bestaat de mogelijkheid uw bijdrage op de af scheidsreceptie onder couvert te de poneren op een daartoe bestemde Juist in de winterperiode komt onge dierte, zoals ratten en muizen, dich ter bij de woningen om voedsel te zoeken. Daarbij komt nog dat de mensen de vogels bijvoeren. Dit kan natuurlijk geen kwaad, maar doe dit dan nooit aan het eind van de middag. De vo gels zoeken dan een rustplaats voor de nacht en het eten blijft liggen. Dit heeft dan weer aantrekkingskracht op ratten en muizen. Wanneer men ongedierte aantreft, aarzel dan niet om de afdeling reini ging van de gemeente te bellen (tel. 035 - 6093754). In verband met de jaarlijkse interne nieuwjaarsbijeenkomst is het ge meentehuis op maandag 3 januari, in tegenstelling tot de gebruikelijke openingstijd, eerst vanaf 10.00 uur geopend voor publiek. De actie 'Samen werken aan veilig wonen' krijgt in Soest een vervolg. Dit be tekent dat degenen die willen laten controleren of hun woning wel voldoen de beveiligd is tegen inbraken, een laatste mogelijkheid krijgen alsnog een beroep te doen op het preventieteam. Na deze 'narooi-actie' wordt het team ontbonden. Voor alle inwoners van Soest en Soesterberg die aan de eerste actie niet mee gedaan hebben, geldt dat zij tot en met 31 januari 2000 alsnog in de gele genheid worden gesteld aan het project mee te doem en het politiekeurmerk Veilig Wonen te behalen. In het tweede kwartaal, met ingang van april, gaat het team weer op pad voor het controleren van de woningen en het uitbrengen van preventie-adviezen. Hieraan zijn voor de bewoners geen kosten verbonden omdat die door de gemeente betaald worden. De kosten voor het voldoen aan de adviezen komen wel voor rekening van de bewoners. Wie een controlebezoek aan huis wil, kan zich hiervoor telefonisch opgeven bij het preventieteam in Maartensdijk, te bereiken onder nummer 0346-217979. Ook schriftelijke aanmelding is het mogelijk. Het adres: Bureau Veiligheid en Preventie, Postbus 154, 3738 ZP Maartensdijk. Op pagina 4 van deze Op 't Hoogt staat over dit onderwerp een interview met politie-inspecteur Jan Rigter, coördinator bestuurlijke preventie. Mijn vraag... Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór dinsdag 21 december aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Dit jaar mag vuurwerk verkocht wor den op woensdag 29, donderdag 30 en vrijdag 31 december. In het Vuurwerkbesluit Wet milieu gevaarlijke stoffen staat dit beschre ven. Landelijk is sinds een aantal jaren de regel van kracht dat vuurwerk alleen op vrijdag 31 december vanaf 10.00 uur tot zaterdag 1 januari 02.00 uur afgeschoten mag worden. Aan jongeren beneden de leeftijd van 16 jaar mag geen vuurwerk verkocht worden. Krantenkop: 'Verkeerde dieven uit de trein geplukt'. - De krant is kennelijk het spoor bijs ter: wat onderscheidt verkeerde dieven van andere dieven Die verkeerde klinkers voor de Rade makerstraat in Soesterberg kunnen ze misschien aan de straatstenen niet meer kwijt. Jumelage Kozle is gepasseerd station. - Dus dezelfde status als Soestdui- Nieuw bedrijventerrein al te klein. - Of aantal auto's te groot? Gemeentelijke poepzuiger defect. - Dat interesseert toch geen hond. Hogere tarieven Waterschap. - Het wil daar al jaren geen eb meer worden. Oude molensteen neemt zoekers in de maling. Paardendeken en schrikdraad gesto len. - Zeker door een doe-het-zelver die een elektrische deken wilde maken? Radio Soest: bepaald geen cent- machtiging. Geen asfalt op verlengde polderweg: Weg-in-de-Gaten. Smurfik Mercurius. Valse honderdjes in omloop. - Als dan het millenniumpje maar echt blijkt te zijn. Krantenkop: 'Hondenpoep blijft een maand liggen'. - Ja, ja, aan m 'n zolen. Historische Vereniging wil wortels en stam van linde in de Kerkebuurt. - En de groene blaadjes zijn zeker voor een ouwe bok. Hilversumse kapper moet ermee kappen. Twee ton voor De Windhond. - Da's koren op de molen. De Windhond moet weer blaffen. Nieuw Sinterklaasliedje: A-A-gen-tje bonne, bonne, bonne Tim (7 jaar) tijdens het project 'Zwemmen voor water5 van Foster Ri- rents Plan in Aqua Indoor tijdens een interview: "De poes heeft mij gespon sord; dat betaalt mijn vader voor hem." T

Soester Courant | 1999 | | pagina 33