UITVERKOOP 30-50% KORTING OITAK Danscentrum Gerla I WINTERCOLLECTIE Ladif Sprirgfie/d ''bestel nu voor kerstavond, dev 2000 dubbeltjes Mariaparochie viert 75-jarig bestaan Kerstverkoop bij Spullenhulp: voor gezinshereniging vluchtelingen GEHELE Avioava A±iaa Buurtpreventie in Smitsveen COUNTRY LINEDANCE KERSTDAGEN EN OUD EN NIEUW! per paar 15 lessen 2000 vieren? 1 ACTUEEL! laardij! wenst iedereen fijne feestdagen en een goed verzorgd 1G SOEST GISPA JEAN PAUL MEXX llddSB Attentiernm L\FOKi\IATIE-INSCURIJ\lN(i Meningen van lezers Catering- en Partyservice Tromslager luxe WALDORFSALADE 035-602 28 71 SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER Winkeldiefstal Albert Cuyplaan 198b Soest ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Vuist op tafel Eeuwwisseling (4) WOENSDAG 15 DECEMBER 1999 SOESTER COURANT Stralende zondag ondanks druilerig weer Waar was u? 'Heb 't lef, wapens weg' .huisweb.nl PAGINA 7 Yerkeersteller weggenomen Eeuwwisseling (5) Origineel iwinginc World' ETS Mini Logis(ieM^ Te huur nabij WmSrr- Soest-Zuid oen L, 1 warming elektra. inc| kV toor 20 m2 on wi ka 035-5881310' b.gg®1' 51933399. SchrifteiiL ;1 Gebr. Hilhorst fr 417. 3760 AK Soest Slbl BERGING c.q. ooslan^il m'. Tel. 6021102 of na 18 uur 6020268. in Soest PER DIRECT 11 verse fraaie kamers f 5?t incl. GWE, borg. 2). 20t(J 5 etage f 450,00 incl GW F borg. 3). BEDRIjfsruiiJ in Soest: Per direct winkL ruimte op goede |ocaL maandhuur f 1.450- tv,'-' - Tel. 06-22206924; b.qq (vu 281558 of 06-53702935 Attentie! Stel zoekt per dirr ruime WONING c.q. etat liefst Soest. Huur tot f 150' p.mnd. Bij geschikt geblefc f 2000,- beloning voor vind' of houder. Reacties o; 22471612. GARAGE in Soesterbei Tel. 0346-354748. SOLLICITATIEBRIEF schr l ven? bestel de 8-delige ti; kaart. Voor maar f 25,- heb hem al in huis. Bel naar l»! 6017089. Nog 25 weken S )ers te Soest deelt mede, iling op DECEMBER 1999 in het wijkgebouw iterbergsestraat 18 te Soest an Goyenlaan 171 te Soest 1GANG VINDT. R.E. Schippers at 42,3768 EJ Soest telefax 035 - 602 50 63 V. Weedestraat 4-8 - Soest Dl II inschrijving is elke dag vanaf 19.00 uur of bel voor informatie naar tel: 035-6017954 Tel. 035 602 28 11 602 03 04 1 berging, carport strating, fraaie borders en iet winkels en N.S.-station d woonhuis ca. 500 m3. L-vormige woonkamer, aratuur, ruime slaapkamer, 1e verd.: 4 slaapkamers, !e verd.: bergzolder (niet Het verhaal begint medio 1996 toen bewoners van de Ereprijsstraat en de Speenkruidstraat op initiatief van Mie- ke Wassenaar en het buurtwerk Smits veen werden benaderd om in dit deel van de wijk een buurtpreventieproject te starten. Vanaf het eerste moment bleek dit al een groot succes te gaan worden. De zaal stroomde vol met ruim 100 be woners op de eerste voorlichtingsavond, die onder leiding stond van Ad Op- horst, coördinator van het Inbraakpre ventieteam bij de regiopolitie Eemland. Sinds die eerste avond is er veel tot stand gekomen. Met een niet aflatend enthousiasme hebben de bewoners deelgenomen aan diverse activiteiten. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Frisse feestsalade met vruchten, noten, kip, gegarneerd r ir r\r\ met gevulde eieren, gevulde soesjes, pompernikkel J 1 UU p.p. Tromslager luxe HUZAREN HORS D'OEUVRE Gegarneerd met: gevulde eieren, gevulde soesjes, in en pompernikkel, fricandeau, rosbief, ham, kipfilet J 1/,JUp.p. Tromslager luxe ZALM HORS D'OEUVRE Gegarneerd met: gevulde eieren, gevulde soesjes, £10 CO pompernikkel, zalm, garnalen, paling, krab J 1j,jU p.p. Tromslager KIPSATÉ (3 stokjes) met SATÉ-SAUS f 7,50 p. portie Tromslager BEENHAM (250 gram) met PEPERROOMSAUS f 5,95 p. portie Tromslager FRANS STOKBROOD en KRUIDENBOTER 3,95 per stuk Bestellingen kunnen op alle feestdagen worden afgehaald tussen 14.00 en 15.00 uur. Steenhoffstraat 58 Als veel mensen samen zingen - hun harten vol, hun ogen wijd - voel je huiveringen van vreugde. Om zo veel begeestering en toekomstlicht. Alsof in ons een nieuwer leven wordt opgericht! Dat was zondag jl. merkbaar tijdens de viering van het 75-jarig bestaan van de Mariaparochie, waarbij het pastores team samen voorging en het parochie koor was versterkt met een aantal be roepsmusici. Indrukwekkend zoals zij elkaar aanvulden. Op de Smitsweg is donderdag een acht tienjarige Soest er aangehouden wegens winkeldiefstal. In de winkel werd gezien dat de jongeman voor een bedrag van tweehonderd gulden scheermesjes weg nam waarop hij in het kantoortje werd vastgehouden. De politie heeft de jon gen meegenomen naar het bureau waar hij een proces-verbaal kreeg. Opvallend was ook dat zoveel parochi anen uit de andere Soester. parochies aanwezig waren. Na afloop klonken reacties als: "Wat een saamhorigheid, wat een warmte, samen-kerk zijn, wat klonk dat mooi met dat orkest, kan dit niet vaker zo?" Dit uur vormde het begin van een stra lende zondag, ondanks het druilerig weer buiten, om stil van te worden. Na de viering was het tijd voor de lunch waarvoor 140 mensen zich hadden op gegeven. Vóór de parochianen aan ta fel gingen feliciteerde ds. R van Winden namens de SOW-gemeente Soest- Noord, de parochie met haar 75-jarig bestaan. Hij had een bloemetje in de hand met (hoe symbolisch!) het papier nog half eromheen. "Het bloemetje moet nog verder uitgepakt worden, net als de samenwerking tussen katholieken en protestanten..." Na een smakelijke lunch volgde een kleur- en klankrijke uitvoering van de Gooise Operette. "Ik word er vrolijk van", zei een bewoonster van Mariën- burg. Zij was niet de enige! 12 Decem ber, een dag uit het leven van de Maria parochie om dankbaar aan terug te den ken. (voor beginners) 10 lessen voor f 85,- per persoon. Aanvang cursus; maandag 24 januari eetkamerstoel Harmony stof sigma, 100% katoen frame zwart Opnieuw doet de Soester Zakenkring van zich horen. En hoe! Met de vuist op tafel. Jawel. Een beetje geweld meer of minder wat doet 't ertoe? Al eerder werd in de Soester Courant dit soort forse taal gebezigd omdat men meer ruimte wilde. Allemaal op jacht naar een schaars goed in een plaats die toch al vol wordt ook met verkeer. Er ger nog, er wordt zoveel ingebreid dat bv. op het winkelcentrum in Soest-Zuid het geduld al lang op is na al die jaren van rommel en bouwoverlast, en de ir ritaties op het parkeerterrein om te snij den zijn. Misschien willen de heren en dames de komende feestdagen eens nuttig besteden met zich te bezinnen op het mooie begrip GENOEG. Of, zoals Wim Kan in een Nieuwjaarsconference, alweer tientallen jaren geleden uitriep: "Hohohomaar, laat het zomaar, zo is 't genoeg! Laat 2000 het begin brengen van een periode van vele jaren waarin we rustig kunnen winkelen in een normaal leef baar Soest. Joke Pluvier De Scyth Dionysius Exiguus bedacht omstreeks het jaar 525 n. Chr. De "christelijke jaartelling", stelde de heer Arie Kleijne (24-ll-'99) zeer terecht. Helaas vermeldde hij niet, dat men toen telde op de Romeinse manier: met de zeven letters M, D, C, L, X, V en I. Het Hindoe-Arabische cijfer 0 vond in het Westen pas na 1100 toepassing. Er was dus nooit een jaar 0 en geen nulde jaar. de cursus start eind januari én der meest fraaier :t grenzend aan natuurge- inde staat van onderhoud, reau. Koperen goten, auto- terzuiveringsunit, alarmin- ieling: grote living met open ve woon-eetkeuken, grote amer, 2 badkamers, beide t en hal. Souterrain: Grote >artijen, tegelvloer, vloer- irte stookruimte. Dubbele 3ning en separate berging, erpartijen en een prachtige anten. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. kleurenbroch ure die J. van Deursen Donderdag 3 december was het bij C- 1000 taaipoppen versieren en er was een "Pietenband". Oké, het weer. was matig, maar er was erg weinig belang stelling, zo ook zaterdag 5 december toen de sint in een open calèche met zijn Pieren arriveerde. Om 11.30 uur op het podium was wat meer belangstelling. Dat zo'n origineel initiatief zo slecht wordt beloond is toch wel droevig! Ho pelijk weer houdt het "Hartje Zuid" er niet van dit volgend jaar weer te orga niseren: maar komt u dan in groten ge tale! A. Knol Vrijdagmiddag 10 december orga niseerde Spullenhulp haar traditio nele kerstverkoop. De opbrengst van deze verkoop was bestemd voor Vluchtelingenwerk, dat deze bij drage gebruikt voor het realiseren van gezinshereniging. Gezinshereniging kan worden aange vraagd door vluchtelingen die - soms na een jaren durende procedure - door de Nederlandse overheid als politiek vluch teling zijn erkend. Tot hun grote verdriet moeten vluchtelingen vaak niet alleen huis en haard, maar ook hun gezin ach terlaten. Vluchten kun je namelijk niet altijd plannen en zorgvuldig voorberei den, maar is vaak een gevolg van onver- Van 13 tot en met 24 december houdt de politie de actie 'Heb 't lef, wapens weg'. In die week kunnen mensen hun wapens anoniem inleveren bij het poli tiebureau. Het gaat hierbij om slag steek- en stootwapens. Ook vuurwapens kunnen worden ingeleverd. Bij alle po litiebureaus zullen inleverbakken komen te staan. Inmiddels is de landelijke voor lichting van de actie gestart. Op middel bare scholen zal aandacht besteedt wor den aan de mogelijkheden om een wa pen in te leveren. Gedurende de week zullen de politiemensen speciale buttons dragen die naar de actie verwijzen. K :hijnwerpers zet biedt 5 ingrediënten voor >op! Bel voor een :axatie 035-6016251. slaan 167 us verbouwd en lieuwe badkamer en grote :ra kamer. Totaal effectief zolder). Indeling: Woon- t deur naar balkon, vrijwel ratuur, grote slaapkamer, itafelmeubel en toilet. Zol- entiële extra kamerruimte, rzien van c.v. gasinstallatie, uurgebieden in zijn nabij- "ting op de A28. Op dinsdag 7 december was het feest in de Ereprijsstraat. Na drie jaar inzet van de bewoners werden hun inspanningen beloond met de l onthulling van de bordjes "Atten- tie!, Buurtpreventie!" Het is het der- de buurtpreventieproject in de wijk Smitsveen. Weegbreestraat 205-207' 3765 XE Soest' Tel: 035-6017954 Fax: 035-6028297 In de nacht van dinsdag op woensdag is op de Foekenlaan bij de spoorwegover gang Soest-Zuid het kastje waar een verkeersteller in stond, opengebroken. De complete teller is weggenomen. Aan beide kanten van de spoorwegovergang staat een verkeersteller in verband met de afsluiting van de Den Blieklaan in spitstijden binnenkort. De politie wil weten hoeveel hinder er van de afslui ting wordt ondervonden. In het week end waren er al slangen van de teller op de Den Blieklaan doorgesneden. De gemeente Soest heeft aangifte gedaan van vernieling van verkeerstellers. A 1 J. van Tol onthult het attentiebord op de hoek van Ereprijs- en Weegbreestraat. Het bleef niet alleen beperkt tot in braakpreventie; ook de woonomgeving werd als belangrijk onderdeel mede ge nomen. Jaarlijks vindt er onder andere een wijkschouw plaats, waarin bewoners samen met de gemeentelijke afdeling Groen participeren. Naast het groenon derhoud gaat het daarbij ook om de veiligheid, speelvoorzieningen, verlich ting en acties zoals "Zomerschoon". Inmiddels zijn, via inspraak van de be woners, ook de meeste speelplaatsen van nieuwe toestellen voorzien. De onthulling werd verricht door de heer J. van Tol, wijkambtenaar en direc teur Burger- en Samenlevingszaken van de gemeente Soest. Hij benadrukte nog maals het belang van bewonerspartici patie als het gaat om de leefbaarheid in de wijk, de woonomgeving, het onder houd, de veiligheid enz. De bewoners noemde hij bij uitstek een deskundige partij als het gaat om het oplossen van problemen in de eigen woonomgeving. De jaartelling van Exiguus begon met het jaar 1 en dat is uiteraard het eerste jaar. En derhalve leven we nü in het 1999-ste jaar, en pas volgend jaar in het 2000-ste jaar. Na afloop daarvan, op 1 januari 2001, begint dan het eerste jaar van de 21s,e eeuw en van het 3de millen nium. Lees in de bibliotheek het leerzame ar tikel in het maandblad 'Philatelie' van dec. (12-1999), blz. 860/861. Ton Majoor Beste meneer Arie Kleijne, Ja hoor, u heeft me kunnen overtuigen. Op 1 januari van dit jaar hebben wij de aanvang van het jaar 2000 gevierd. Op 31 december aanstaande vieren we dan uiteraard het einde van dat jaar. Hoe dom van mij om dit niet door te hebben. Nu begrijp ik ook, waarom sommige banken en andere instellingen zo scheu tig zijn met hun gratis agenda's en ka lenders. Dat is allemaal ouwe troep, joh!!! Hier ligt er toevallig weer een voor me. Jaarkalender 2000. Nou, daar heb ik wat aan. De ambtenaar, die de aangifte van mijn geboorte registreerde, had kennelijk ook zo'n krijgertje voor zich liggen. Deze - geboortejaar - ge gevens op mijn paspoort etc. kloppen dan ook niet. Dus, hup de prullenbak in. Zo, dat ruimt in ieder geval op. Er doet zich trouwens nog een klein probleempje voor. Het jaar 2000 is een even jaar en deelbaar door 4. Als eeuw jaar is het ook nog eens deelbaar door 400. Een schrikkeljaar, dus. Wat wil nu het geval? Een kennis van mij is gebo ren op 29 februari. Deze goeie man wil de volgend jaar op z'n verjaardag eens goed "uitpakken". Want, je officiële geboortedag weer eens vieren en dat juist in het jaar 2000 is toch leuk. He laas (voor hem), heb ik deze dwalende op het juiste spoor moeten zetten en hem verteld dat niet volgend jaar het jaar 2000 is, maar dit jaar. Nou, je had dat domme gezicht van 'm moeten zien. De zielepoot kwam even later aanzetten met een kalendertje, om mij op m'n fout te wijzen, maar u raadt het al, het was er een van 2000. Van dit jaar dus! Meneer Kleijne, wat mij betreft is dit onderwerp afgesloten, ik ben over tuigd. Rest mij nog, u een opgeruimd 2001 toe te wensen. wachte gebeurtenissen, een ontsnapping tijdens een opstand in de gevangenis, of tijdens een transport van gevangenen. Ook de procedure voor gezinshereni ging kost weer tijd, veel tijd soms. Als alle formaliteiten zijn afgehandeld, kan de reis naar Nederland worden geregeld. En dan komt eindelijk het moment dat een gezin, soms na jarenlange scheiding, weer herenigd is. De medewerkers van Spullenhulp had den het erg druk vrijdagmiddag. Het resultaat van de kerstverkoop overtrof dan ook de verwachtingen. Aan het eind van de middag kon Thea Prinsen van Spullenhulp een cheque van maar liefst f 1500,- overhandigen aan Aly Hulshof van Vluchtelingenwerk en een Thea Prinsen (l.) overhandigt de che que aan de delegatie van Vluchtelingen- Werk. cliënt waarvoor een procedure voor ge zinshereniging loopt. Mevrouw Hulshof was bijzonder verrast door de hoge op brengst van de verkoop en bedankte Spullenhulp namens Vluchtelingenwerk voor de bijzonder royale bijdrage. Tijdens de kerstverkoop werd ook een loterij gehouden; de prijzen vielen op de volgende nummers: B252 boekenweek geschenk; B289 kunstkerstboom; W972 herenfiets; B300 damesketting; W991 sprekende kerstman. Diverse arrangementen beschikbaar. Steenhoffstraat 62 - Soest - Tel.: 035 - 601 Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 uit de jaren '50.

Soester Courant | 1999 | | pagina 7