_J s RDIJ OT EEN JIS 19/5 3V5 Now is the MILLENNIUM KNALLERS 12,95 995, 91 pi c c NVM Bedrijfsleven Eemland ziet omzet, export, winst en werk groeien lardij o.g. ►V [VARÏAt J NERGENS GOEDKOPER! ti AK EELEI _L elaardij b.v. orhet trouwen erstdagen luccesvol 000! mn Jan Geurink gaat de weg op iet zijn millenniumfiets 'Deense' kerstshow bij De Vries Open Haarden Wim van lloorn Rudy van Essen start nieuwe meubelstoffeerderij in Zuid 50 Rj| i/999 uitstekend jaar voor regio dviseur sen een ieder fgelopen jaar ons een huis aangekocht ncfere manier amengewerkt i een EST-TEL, 035-603 00 25 1DBARE ESP/U OR (END LAGE PRIJS 10% KORTING oon 035-602 69 00 Prijsvraag met mooie prijzen Apparatuur uit auto's gestolen Kerstavondzang in m.c. Molendael Kersttocht door Soest op paarden op 27 december VICTORINOX SWISSTOOL DIGITALE MULTIMETER AGGREGAAT 2500 WATT MET 5 PK HONDA-MOTOR Maandag 27 t/m woensdag 29 december Cabrio en Soest nu voordeliger uit in theater Meningen 1 van lezers Strooien? 'Rudy's Design Stoffering' wij wensen al onze gasten, vrienden en bekenden hele fijne feestdagen en een gezond, smaakvol en gelukkig 2000 Auto opengebroken Kerstbal rolt weg; alarm gaat af HET PROVAK CEELEN TEAM WENST U FIJNE KERSTDAGEN EN EEN IJZERSTERK 2000 ROOKMELDER i i 1 1 1 U LI 1 1 Lr „K l 1 j ma*1; I V0°' J 1 WOENSDAG 22 DECEMBER 1999 SOESTER COURANT t, hypotheken, assurantiën. PAGINA 11 S-60113 04 m Jvertentie elders in de krant. De Kamer van Koophandel Gooi en Eemland heeft voor de 26e keer de Enquête Regionale Bedrijfs Ont takeling (ERBO) gehouden. BO is een graadmeter voor de uitaten van het regionale be- ijfsleven in 1999. De uitkomsten >nen aan dat 1999 voor het be- ijfsleven een uitstekend jaar is ge weest en dat de verwachtingen voor 2000 eveneens positief zijn. De stijging van de omzet in de regio Gooi- en Eemland bedraagt dit jaar 4,5%. Dit is een reëel cijfer, dat wil zeg gen dat het gecorrigeerd is voor inflatie. Voor Nederland bedraagt dit cijfer in 1999 3,3%. Wat betreft omzetgroei scoort Gooi- en Eemland in 1999 dus beter dan Nederland. Sinds 1993 is er in de regio sprake van een ononderbroken (reële) omzetgroei. Deze groei neemt in vergelijking tot 1998 echter zowel in Gooi- en Eemland als in Nederland af. In Gooi- en Eemland bedroeg de toe name van de omzet in 1998 nog 5,2%. Voor geheel Nederland geldt in 1999 een daling van -0,6 procentpunt ten opzichte van het niveau van vorig jaar. De reële exportstijging binnen de regio Gooi- en Eemland is in 1999 8,8%. Dat is een sterke groei ten opzichte van vo rig jaar, toen de export vanuit de regio met 2,9% toenam. Het nationale ex- j|©rtvolume groeide in 1999 met 2,8%. De regionale groei van de export is op- flfisrkelijk, daar de groei van de export landelijk terugloopt. De export is in Gooi- en Eemland verantwoordelijk voor 21,5% van de totale omzet. Het grootste deel daarvan wordt gerealiseerd door de grote bedrijven. Verder is er sprake van een gelijkmatige verdeling van de groei van de export tussen het Gooi (8,3% toename) en het Eemland (9,3% toename). De groei van de ex port komt vooral voor rekening van de kleine bedrijven, die met een export- groei van 9,7% een forse bijdrage leve ren. Winsten Het percentage bedrijven met winst is in Gooi- en Eemland in 1999 verder toe genomen tot 89,7 Hiermee heeft de regio de stijgende lijn van voorgaande jaren kunnen vasthouden. Het percen tage winstgevende bedrijven bedraagt in Nederland in 1999 89,3%. De stijging van het aantal winstgevende bedrijven verloopt binnen de regio sneller dan in Nederland. In Gooi- en Eemland be draagt de stijging van 1998 naar 1999 2,7%, terwijl dat cijfer voor Nederland 0,8% bedraagt. In totaal 79,3% van de ondèrnemers in Gooi- en Eemland beoordeelt het be haalde rendement als voldoende. Dit percentage ligt iets hoger dan gemiddeld in Nederland, waar in 1999 78,8% van de ondernemers tevreden is over het rendement. In het Gooi beoordeelt 81,7% van de ondernemers het rende ment als voldoende, in Eemland be draagt dit percentage 76,6. net aftellen fcanfieoinnon Goede 'Kerstdagen eon ezortd Velen in Soest kennen Jan Geurink vooral als medewerker van de ge meentelijke plantsoenendienst, maar in de dagen rond Kerst en Oud Nieuw trekt hij op bijzondere wij ze de aandacht. Met zijn versierde "millenniumfiets" trekt hij, als het even, kan door het dorp. "Het aftellen is begonnen", luidt het motto, en tegelijk doet hij iedereen zijn goede wensen voor het nieuwe millen nium. Jan heeft er voor deze gelegen heid ook een speciale prijsvraag aan verbonden. Daarvan is het thema: "Ne derland houdt van Oranje, en in het bij zonder in het millennium 2000". De deelnemers moeten antwoord geven op de vraag of prins Willem van Oranje (De Zwijger, 1533-1584) voor het Ne derlandse volk zorgde voor: 1. de bouw van dijken; 2. de bouw van molens; 3. vrijheid van godsdienst. Wie het juiste antwoord geeft maakt kans op een van de prachtige prijzen die Jan bij de Soes- ter middenstand heeft verworven. De oplossingen moeten worden ingeleverd bij Jan Geurink, Theo Dobbehof 4, 3762 XS Soest. WOMENSWEAR Soesterbergsestraat 49A - Soest Investeringen De investeringen in Gooi- en Eemland nemen dit jaar toe met 7,9%. De groei van de investeringen in de regio is daar mee ruim 3 procentpunt hoger dan het nationaal gemiddelde. In 1998 lag de toename van de investeringen in de re gio nog bijna 3 procentpunt lager dan in Nederland. Dit soort schommelingen komt bij de investeringen veelvuldig voor. In het Gooiland werd vorig jaar nog een daling van de investeringen van -4% geregistreerd; nu is er een toena me van 23,3%. Opvallend is dat de in vesteringstoename in het Gooiland on dersteund wordt door alle sectoren. In Eemland is de ontwikkeling andersom. Na een toename van de investeringen in 1998 met 8,3% volgt in 1999 een daling van -6,2%. Eemland heeft in de jaren 1997 en 1998 hoge investeringscijfers gekend en vanuit die optiek is de terug val in 1999 nog niet alarmerend. Wel is dit een gegeven om in het jaar 2000 in de gaten te houden. Het zijn vooral de grote bedrijven die in Gooi- en Eem land in 1999 investeren. Ze investeren dit jaar 15,5% meer dan in 1998, terwijl de stijging bij de kleine bedrijven 0,7% bedraagt. Werkgelegenheid De werkgelegenheid is dit jaar in Gooi en Eemland toegenomen met 3,4%. Dit betekent in vergelijking tot 1998 een half procent terugval van het groeitem po. Landelijk gezien groeit het aantal banen in 1999 met 3,3%. De regio heeft zich in 1999 in hetzelfde tempo ontwik keld als geheel Nederland en het hoge re groeitempo uit 1998 niet kunnen vasthouden. De groei van het aantal banen komt bin nen Gooi- en Eemland nog steeds voor al voor rekening van Eemland (1999: 4,1% groei) en in mindere mate voor het Gooi (1999: 2,6% groei). De indus trie geeft als enige sector een licht ba nenverlies te zien (-0,5%). De bouw (3,1% groei) en vooral de dienstensec tor (6,4% meer werkgelegenheid) leve ren met name in het Eemland een bij drage aan de groei van het aantal banen. Daarmee wordt ook dit jaar weer recht gedaan aan liet imago van Gooi- en Eemland als dienstenregio. Het zijn vooral de kleine bedrijven die voor de uitbreiding van de werkgelegenheid zor gen. Bij de kleine bedrijven komen er in 1999 4,1 meer banen bij, bij de gro te bedrijven is dat 2,3%. Uitstekend jaar Op alle indicatoren scoort de regio Gooi en Eemland (soms marginaal) beter dan Nederland als geheel, maar in totaal kan in de regio ,op 1999 worden teruggeke ken als een,'uitstekend jaar. Ten aanzien van de omzetontwikkelingen zijn de ver wachtingen voor 2000 positief. Ruim 36% van de ondernemers in Gooi- en Eemland verwacht een toename van de omzet. De verwachtingen voor de inves teringen zijn eveneens positief, 27% van de ondernemers verwacht een stijging in 2000. Ook voor wat betreft de ontwik keling van de werkgelegenheid over heerst optimisme. De verwachtingen voor 2000 zijn een fractie beter dan voor 1999. i In de nacht van vrijdag op zaterdag is aan de Mercury een auto opengebroken. Van de 48-jarige Soesterberger werd een autoradio gestolen. In dezelfde nacht werd aan de Apollo ook een auto opengebroken. Uit deze auto werden een auto-cd-speler met een wisselaar en enkele cd's, een ingebouwde autotele foon en twee mobiele telefoons ont vreemd. Zoals al jaren gebruikelijk is in medisch centrum Molendael wordt op de avond voor kerst, 24 december, om 19.45 uur een kerstavondzang gehouden. Belang stellenden zingen dan kerstliederen voor de patiënten in het ziekenhuis. Deze kerstzang is een initiatief van de com missie ziekenhuispastoraat en trekt ieder jaar veel zangers en zangeressen uit Baarp, Bunschoten/Spakenburg en Soest. Op elke verpleegafdeling wordt een aantal bekende kerstliederen gezongen, onder begeleiding van een koperensem ble uit Baarn. Ieder jaar blijkt weer dat de patiënten dit enorm waarderen. Het geeft hun een speciaal kerstgevoel. Iedereen is van harte welkom om mee te zingen op vrijdagavond 24 december. Enthousiaste zangers worden om 19.45 uur in de hal van medisch centrum Mo lendael in Baarn verwacht. Na afloop is er gelegenheid om in het restaurant nog een kopje koffie of thee te drinken. Ruiterclub Cheval houdt maandag 27 december een kersttocht voor ruiters en koetsiers. Onder begelei ding van de bereden politie trekt de stoet door onder meer de Van Weedestraat. Om 12.30 uur wordt gestart vanaf de Engh, vervolgens trekken de deelne mers via de Julianalaan en de Koningin- nelaan naar Overhees om via de Dalweg en de Albert Cuyplaan naar de Van Weedestraat te rijden. Het einde van de tocht is weer op de Engh, waar de prijs uitreiking zal plaatsvinden. De tocht zal ongeveer 2,5 uur in beslag nemen. Belangstellenden kunnen zich tot maan dag 27 december (9.00 uur) opgeven voor de kersttocht bij Diana la Mark, tel. 6020289. multitool met maar liefst 23 funkties compleet met luxe leren riemetui. 6 functies/19 meetbereiken, van 19,95 MILLENNIUMKNALLER van 1.249,- MILLENNIUMKNALLER 1. Combitans 2. Schroevendraaier (2 mm) 3. Schroevendraaier (3 mm) 4. Draadschaar 5. Schroevendraaier (5 mm) 6. Flesopener 7. Schroevendraaier (7 mm) 8. Groot lemmet 9. Lemmet met kartelsnede 10. Metaalvijl 11. Metaalzaas 12. Houtzaag 13. Priem 14. Kruiskopschroevendraaier 15. Beitel 16. Sterke krattenopener 17. Draadbuiger 18. Striptang 19. Draadstripper 20. Blikopener 21. Liniaal (230 mm) 22. Liniaal (9 inch) 23. Kabelschoentjestang Aanbiedingen geldig tot 1-1-2000. Zie ook onze advertentie elders in de krant. Soesterbergsestraat 4 - Soest - Telefoon 03 5 - 602 69 00 Vijfentwintig jaar ervaring in het ontwerpen en de productie van open haarden ligt ten grondslag aan de succesformule van De Vries Open Haarden in Soest, dat zijn plaats op de Nederlandse markt ruimschoots heeft verdiend en te vens een zeer grote naamsbekend heid geniet. Het bedrijf werd 25 jaar geleden opge richt door de heer Jan de Vries sr., die het in de loop van de jaren samen met zijn echtgenote heeft uitgebouwd tot wat het nu is. Het familiekarakter is duidelijk aanwezig gebleven, aangezien de zoon en schoonzoon inmiddels ook deel uitmaken van de directie. Geassisteerd door een aantal zeer vak bekwame medewerkers worden dage lijks in de regio en zelfs ver daarbuiten sfeerverwarmingsproj ecten" gereali seerd, die qua ontwerp, productie en uitvoering als toonaangevend mogen worden aangemerkt. Niet alleen de tra ditionele open haard valt binnen het productie-gamma, maar vooral ook de sign-kachels en voorzethaarden behoren tot het leveringsprogramma. De Vries Open Haarden is daarbij zijn tijd ver vooruit. De nieuwste ontwikke lingen op het gebied van vuurcultuur en verwarming worden in dit bedrijf toege past. Speciaal op de toekomst gericht is ook de aandacht die wordt besteed aan gasverwarming in al zijn facetten. Dat daarbij ook veel aandacht wordt besteed aan milieuwetgeving en -eisen behoeft nauwelijks betoog. Er is veel vertrouwen in de toekomst en zonder overdrijving mag worden gesteld dat dit ook juist is. Een goede organi satie en een fantastisch product, gekop peld aan een uitstekende service, geven zoveel vertrouwen dat men bij De Vries vol enthousiasme stelt: "Op naar de 21e eeuw". De kerstshow die dit jaar wordt gehou den van maandag 27 tot en met woens dag 29 december draagt een "Deens" karakter. Op passende wijze wordt men in die sfeer ontvangen in de showroom aan de Koninginnelaan 84, waar men uitgebreid kennis kan maken met de vele mogelijkheden die er zijn op het gebied van de sfeerverwarming. BOUWBEDRIJF SOEST NVOB itóNvoe lid Bouwgaranl MEER DAN 35 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL. (035) 601 50 73 ONDERHOUD FAX (035) 601 74 96 1 Stichting Cabrio krijgt vanaf 2000 ieder jaar tweeduizend gulden van de gemeente. Hiervan moet ze het onderhoud aan het gelijknamige openluchttheater aan de Soester bergsestraat bekostigen. Voor het gebruik van het openluchttheater betaalt Cabrio de gemeente voortaan één gulden per jaar. Met deze financiële constructie zijn bei de partijen goedkoper uit. Tot en met dit jaar betaalde Cabrio 1500 gulden huur per jaar aan Soest dat op haar beurt jaarlijks 4295 gulden uitgaf aan onderhoud. Per saldo kostte het theater de gemeente ruim 2795 gulden per jaar, nu nog maar 1999. Cabrio kan het onderhoud goedkoper uitvoeren, omdat het met vrijwilligers werkt en in tegenstelling tot de gemeen te geen personeelslasten kent. Ook de Stichting is nu voordeliger uit. Het College wilde de Stichting aanvan kelijk 1500 gulden per jaar geven voor onderhoud, maar D66 kwam donder dagavond met een amendement om dit bedrag te verhogen. De gemeenteraad steunde het voorstel van Wim Roest. Het is woensdag 14 december, 7.30 uur 's avonds. Ik laat de hond uit, kom ter hoogte van de kruising Klaarwaterweg- Gerrit van der Veenstraat. Ik hoor een verschrikkelijke klap, kijk achterom, ja hoor, twee gillende meiden, onderuit gegaan op een spiegelglad wegdek. Ik ga bij de desbetreffende meisjes pols hoogte nemen. Gelukkig mankeren ze noemenswaardig niets, op wat schade aan kleding en ongetwijfeld de nodige blauwe plekken na. Ik vervolg mijn weg met de hond. Een stukje verderop kom ik de bekende pa trouillerende agenten tegen. Zo, denk ik, dat komt mooi uit, die willen dit pro bleem zeker wel oplossen. Dus spreek ik ze aan. Ja, zegt de ene agent, daarvoor moet je bij de gemeente zijn, of bij het politiebureau. Nu, zeg ik, dat willen jul lie zeker toch wel even doorgeven, want dat is uiteindelijk het werkterrein van deze agenten. Ik zit met spanning te wachten op de strooiwagens, maar mis. Moeten er dan eerst ernstiger ongelukken gebeuren voordat de strooiwagens uitrukken? Een bezorgde wijkbewoner, Mevr. M.J. van Egdom "Het is echt een klassieke vorm van handenarbeid," zegt Rudy van Es sen, die vorige week gestart is met zijn meubelstoffeerderij "Rudy's Design Stoffering" aan de Schou tenkampweg. Hij spreekt dan ook over een "bijna uitgestorven vak". Rudy heeft zich gespecialiseerd in het (opnieuw) stofferen van al dan niet an tieke meubels - d.w.z. stoelen en ban ken - zowel in leer als textiel. Tot voor kort werkte hij in Baarn bij een stoffeer- derij, maar nu heeft de geboren Soester zich zelfstandig gevestigd. Zijn vader was ook al werkzaam in het stoffeer dersvak. "Het meeste heb ik van hem geleerd," aldus Rudy, "ik ben ermee opgegroeid." Rudy is een vakman. Niet iedereen kan zich zomaar op de stoffeerderij storten; daar komt heel wat vakkennis bij kijken. "En je moet veel verstand hebben van stoffen." Als voorbeeld wijst hij op een antieke stoel die hij net aan het "restau reren" is. "Deze is gecapitonneerd; dat is het moeilijkste wat er is. Maar hij wordt straks weer als nieuw..." Uiteraard hangt er een prijskaartje aan Rudy van Essen aan het werk met een gecapitonneerde stoel. het opnieuw stofferen van meubels. "Maar je kunt het net zo duur maken als je wilt. De ene stoel is ook de andere niet. Als het de moeite niet waard zeg ik het ook eerlijk tegen de klanten, want dan is het zonder van mijn tijd en hun geld. Als je bijvoorbeeld een Ikea-bank- je opnieuw wilt laten stofferen kun je net zo goed een nieuwe kopen." Plannen Vooralsnog beperkt Rudy zich tot de stoffeerderij, maar hij heeft al wel plan nen ("nog vaag, hoor") voor de uitbrei ding naar vloerbedekking en gordijnen. "Mijn ideaal is nog eens een complete woninginrichtingszaak, maar dat is voor lopig helemaal toekomstmuziek." "Rudy's Design Stoffering" is gevestigd aan de Schoutenkampweg 42A (een beetje van de weg af, maar een bord wijst de weg). De zaak is alle dagen ge opend van 09.00 tot 17.00 uur, op za terdag tot 16.00 uur, en telefonisch be reikbaar op nummer 6014637; straks wordt dat 5881714 (vanaf 27 decem ber). BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 In de nacht van donderdag op vrijdag is op de Middelwijkstraat een auto open gemaakt. De 55-jarige eigenaar van de auto verklaarde tegenover de politie dat hij de auto afgesloten had. Uit de auto werd een laptop met een netvoedingfax en een netvoedingsysteem weggehaald. De schade bedraagt ruim vijfduizend gulden. Vrijdagmorgen om halfzes ging op de Burg. Grothestraat een alarm af in een witgoedwinkel. Omdat het om een spe ciale melding ging was de politie snel ter plaatse. Daar aangekomen bleek er niet zo veel aan de hand. Er waren enkele kerstballen van hun plaats gerold waar door het alarm geactiveerd werd. Wij willen al onze cliënten en relaties bedanken vooreen fantastisch 1999 en vol enthousiasme met u het jaar 2000 ingaan. Met de millenhiumknallers elders in deze krant en vele andere aanbiedingen willen wij dit met u vieren! De oliebollen staan klaar! __7 Bij inlevering van deze cheque: van 15,95 voor Mij j i Soesterbergsestraat 4 - Soest - Telefoon 03 5 - 602 69 00 1

Soester Courant | 1999 | | pagina 11