in J Victor Roose goes for victory! I Seniorenvoorlichter gevraagd! Raadsoverleg Soesterberg; Dependance Publiekszaken voortaan in ochtend open Bestuurswisseling Stichting Hulpdienst Soesterberg De Goede Doelen Pot 1999 Ouder en kind gymnastiek PAGINA 16 IYLAND Kerstdagen edig 2000 Deelnemer Parijs-Dakar: "We zijn er klaar voor! Langs deze weg wil ik mijn sponsors bedanken: PeVanHa b.v. Tegeltapijt V. Ekris Vrije pomp - Soesterberg De Wilde vastgoed - Soesterberg SAFETY FIRST Koeriersdiensten - 0346 - 35 33 59 Taxi Klomp-Soest Café De Gouden Leeuw - Soesterberg; Automobielbedrijf Tammer - Soesterberg; Flevo Bouwstoffen - Soesterberg; Arjan BrouwerMotortrading - Nijkerk; Drogisterij Sukking Soesterberg; van Santen Belettering - Soesterberg; Klaas bos Autospuiterij - Nijkerk; Administratiekantoor P.B. Roose - Wijk bij Duurstede; Auto Verkade - Zeist; UBO Engineering b.v. - soesterberg; RestaurantCLUB HOUSE-Breskens victor Roose Kijk voor meer info naar www.roose.demon.ni Skiclub Soesterberg Kerkdiensten Hennepplantage boven woning Alcoholcontrole Soesterberg WOENSDAG 22 DECEMBER 1999 Medische dienst Nieuwe telefoonnummers voor hulp 'Burgerlijke stand' Wie vergelijkt leest de Soester Courant Kersttocht Sterrenberg Gebaar voor tehuizen en kindercarnaval v Bedankt Vlooien/antiekmarkt op tweede kerstdag Meningen van lezers Soesterbergs Belang of het Belang van Soesterberg? Een initiatief van SV Laetitita Agenda llectie. Een bijzondere mooi bij Middelman. 3 43 - Soest 01 73 98 0274 98 id@tref.nl ëntèle, vrienden en 'renden neen T SOESTERBERGSEmCOURANT Ik heb mij zo goed mogelijk op de race voorbereid. Vooral op gebied ,an fitness- en conditietraining heb ik mij geconcentreerd. Morgen gaan «e de motor ophalen en dan moe ien de mens en de machine de uitda ging beginnen. Samen met mijn va der als monteur ben ik er klaar i oor!' de knusse keuken van de familie Roose bepraten vader Rob en zoon Vic- •orvoor de zoveelste keer de grote uit- iiging: Parijs-Dakar. Heel veel is al ge viseerd en besproken en langzaam yar zeker nadert de grote datum 28 jcember. fttor: 'Uiteraard moeten we nog diver- idingen regelen, maar de grootste za- ;;n zijn gerealiseerd. Morgen (woens- jag 15 december-red) gaan we met de ttote auto naar Italië, naar de Aprilia- ibriek waar de 650 cc Pegaso-machi- ic klaar staat. Mijn vader begeleidt mij jjdens de race als monteur, adviseur enz set de kisten met reservemateriaal voor Je motor die vervoerd moeten worden. Dan volgt de presentatie aan de natio- jale Italiaanse pers met allen die nauw betrokken zijn bij deze Aprilia-operatie. De zondag daarop hopen we weer in Nederland te zijn met donderdag voor de kerst de presentatie in café 'De Gou den Leeuw'. Tweede Kerstdag zijn we in het Bel gische Knokke, waar de presentatie voor de Benelux-pers zal plaatsvinden. Het zijn de verplichte shows vooraf met daarna op dinsdag 28 december de start in Parijs. Ja, ik heb er erg veel zin in; het is een uitdaging die alle zenuwen in je lichaam prikkelt. Na Parijs vertrekken we naar Dakar om ter plaatse alles goed voor te bereiden met op donderdag 6 januari 2000 de grote start dwars door Afrika naar het eindpunt Cairo. Zeven tien dagen non-stop op de motor met een gemiddelde van circa 650 kilome ter per dag. Elke avond zie ik in de rust plaatsen mijn vader. Ruim halverwege en midden in de woestijn moet ik het vier dagen alleen doen, omdat er geen vliegvelden in de buurt zijn die onder anderen mijn vader met de benodigde voorraad kan vervoeren. Dan zal ik het even alleen moeten doen, maar dat moet kunnen. Ik ben er klaar voor', al dus Victor. Begeleider Vader Rob Roose staat zijn zoon Victor al die tijd terzijde. Het is samen uit en thuis. De ogen van Rob beginnen te glinsteren als hij het over 'de race' heeft. Hij deed deze enorme race al ne gen keer deed als chauffeur in een gro te vrachtauto. Rob: 'En nu mijn zoon begeleiden in diezelfde tocht is ook voor mij een uitdaging. Natuurlijk sta ik aan de zijlijn als monteur, maar ik kan hem met mijn ervaring hem zoveel mogelijk helpen. Het is mijn taak om primair het racemonster Aprilia 650 Pegaso aan de praat te houden. Ik vlieg van rustplaats naar rustplaats om Victor op te vangen en mens en machine te verzorgen. Vic tor moet zorgen dat hij elke avond de rustplaats bereikt; bij pech onderweg is het einde verhaal. Mogelijk dat je geluk hebt, dat iemand onderweg je kan hel pen, maar in de woestijn kun je het wel vergeten. Het wordt een zware opgave voor Victor, want het zijn niet alleen die gemiddelde 650 kilometers per dag, maar ook de stuurmanskunst om elke steen op de weg te vermijden. En er lig gen heel wat stenen onderweg die de motor in één klap kunnen vernielen, om maar niet te spreken van lichamelijk let sel. Maar daar denken we even niet aan, we gaan er vanuit dat Victor zonder pech op zondag 23 januari 2000 in Cai ro aankomt. Aan de andere kant is het ook een belevenis om het nieuwe mil lennium op deze wijze te beginnen. Vooral voor Victor die zeventien dagen lang zal worden geconfronteerd met de brutale schoonheid en de meedogen loosheid van de woestijn, die hem zal dwingen het uiterste te halen uit zijn ervaring en meesterschap. En die kwa liteiten bezit hij, daarom 'Victor goes for victory', aldus de zeer gemotiveerde vader, monteur en verzorger. Via Eurosport en andere tv-zenders kan men deze monsterrace volgen of anders via: Victor Roose, Rademakerstraat 27a, 3769 BB Soesterberg, tel. (0346) 352203, fax 351219; email: victor@roose.demon.nl; homepage:www.roose.demon.nl. P.C. Pieren, bij velen bekend als de seniorenvoorlichter voor de Stich ting Welzijn Ouderen Soest, heeft de wens te kennen gegeven om in de loop van het jaar 2000 zijn functie te beëindigen. In 2000 hoopt hij 78 jaar te worden en hij vindt dat het tijd wordt deze functie aan bijvoor beeld een 55-plusser over te dragen. Al enige maanden lang heeft hij een aantal 55-pIussers in Soesterberg ge polst, maar helaas zonder succes. Door deze oproep hoopt hij dat zich kandida ten, mannen of vrouwen, zullen melden bij de coördinator van de seniorenoor- lichters in de gemeente Soest, G. ten Hulscher, Steenhoffstraat 30-10, 3764 BJ Soest, tel. 035-6017631. Pieren is graag bereid kandidaten in te lichten over de inhoud van de functie. Vermeld dient te worden dat kandidaten door een cursus kennis dienen te vergaren van relevante wetskennis en regelgeving. Vanaf 1946 is Pieren als een soort 'om budsman' vrijwillig werkzaam geweest ten dienste van de inwoners van Soesterberg. Hij heeft in die periode een groot aantal mensen, jong en oud, bij gestaan in hun moeilijkheden. Een be langrijke staat van dienst heeft hij daar mee opgebouwd, maar hij vindt dat een jongere kracht dit belangrijke werk van hem moet overnemen. Met ingang van het nieuwe jaar 2000 heeft Soesterberg vijf leden die zifting hebben in de gemeente raad Soest. Om de Soesterbergse belangen op dezelfde noemer naar voren te brengen worden ze uitgeno digd voor een oriënterend gesprek in dorpshuis Burgstede. Het is nog nooit in de Soesterbergse geschiedenis voorgekomen dat het vliegdorp, met zijn bijna zevenduizend inwoners, vijf leden in de gemeenteraad telde. Per januari 2000 wordt dhr. Ab- bas Naseri als vijfde Soesterberger als zodanig geïnstalleerd. In vier politieke partijen zijn er Soesterbergers die mede opkomen voor de belangen van Soester- Het zou een goede zaak zijn als zij ge zamenlijk de plaatselijke belangen steu nen en niet, om welke redenen ook, el kaar en daardoor de belangen van Soesterberg dwarsbomen. Om die reden heeft deze krant het initiatief genomen om de plaatselijke raadsleden uit te no digen voor een oriënterend gesprek on der leiding van het oud-raadslid P.C. Pieren. Ook de vroegere nestor, Cees Verheus, zal worden geraadpleegd om samen met zijn oudcollega Pieren één en ander op de rails te zetten. Mogelijk ontstaat zo een maandelijks Soester- bergs raadsoverleg dat eventueel voor belangstellenden kan worden openge steld. Activiteiten 1999: Maandag 26 decem ber, 14.00 uur: vrij skiën; dinsdag 28 december, 05.30 uur: vertrek dagtocht Sauerland; donderdag 30 december, 20.00 uur: eeuwafsluiting. Woensdag is op de Veldmaarschalk Montgomeryweg door de politie een inval gedaan. Boven de garage van een woning werd een grote hoeveelheid hennepplanten aangetroffen. De in to taal 1160 planten waren verdeeld over twee ruimten. De planten zijn door de politie in beslag genomen en vernietigd. Ook het materiaal waarmee de planten gekweekt werden, is in beslag genomen. De politie heeft nog geen verdachte aangehouden. Vrijdagmiddag en avond zijn in Soester berg alcoholcontroles gehouden. Tussen half vier en half zes stond de politie op de Laan van Blussé van Oud Alblas en tussen zeven uur en half tien op de Veldmaarschalk Montgomeryweg. In totaal werden ongeveer driehonderd passanten gecontroleerd. Niet één van hen had meer dan de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken. Zondag 26 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 19.00 Heyberg; dameskoor; aalm. van Duivenvoorde Vrijdag 19.30 herdertjesviering; kinder koor; pr. v.d.Heijden en zr. Marie-Anne Vrijdag 22.30 kerstavondviering; ge mengd koor; pr. v.d.Heijden, aalm. van Duivenvoorde en zr. Marie-Anne Zaterdag 10.30 dameskoor; pr. van Hooijdonk Zaterdag 15.00 kindje wiegen; Zondag 10.30 gemengd koor; pr. v.d.Heijden HERVORMDE GEMEENTE en GEREFORMEERDE KERK (Samen op Weg) Vredekerk, Gen.Winkelmanstraat 101. Zaterdag 10.00 ds.M.A.A. Nawijn Zondag 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG Het Lichtpunt', Huis ter Heide Zaterdag 15.00 ds. H. Henstra Zondag 10.30 ds. H. Henstra WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 dhr. Mark Six Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Huisarts Vrijdag 18.00 - zondag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. Zondag 08.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder) Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467 (na afspraak), weekenddienst na afspraak of via ant woordapparaat hoort men wie er dienst heeft. Met ingang van volgend jaar gaat de gemeente de openingstijd van de depandance Publiekszaken in het Dorpshuis Soesterberg bij wijze van proef verleggen van de middag naar de ochtend. Het is de bedoeling dat de dependance voortaan geopend is op iedere donder dagochtend van 9.30 tot 12.30 uur. Re den voor het verschuiven van de ope ningstijd is dat tijdens de huidige ope ningsuren het aantal burgers dat de de pendance bezoekt aan de magere kant is. Daarnaast is het voor de gemeente efficiënter om de dependance een aan eengesloten periode van drie uur open te houden. Donderdag 6 januari 2000 is de eerste openstellingsdag. Tijdens de openingsuren kan men te recht voor het aanvragen van een pas poort, rijbewijs, Europese Identiteits kaart, uittreksel uit GBA, verklaring omtrent gedrag, verklaring omtrent in komen en vermogen, attestatie de vita, bewijs Nederlanderschap, betalingen leges of gemeentelijke belasting, aan vraag kapvergunning, informatie en fol dermateriaal. Voor alle andere zaken van de afdeling Publiekszaken kan men terecht in het gemeentehuis van Soest, op iedere werkdag van 8.30 tot 16.30 uur. Daar naast is de afdeling publiekszaken geo pend op donderdag van 19.00 tot 20.00 uur, echter alleen voor zaken als pas poorten, rijbewijzen e.d. OVERLEDEN: 16 december: Bep Spierenburg-van den Brink (74), Dorpsplein 68. Per 1 januari 2000 gaat er bij de Stichting Hulpdienst Soesterberg bestuurlijk iets veranderen. Het se cretariaat gaat naar R. Bisschop en coördinator hulpaanvragen wordt Th. Sluis. De Hulpdienst Soesterberg bestond dit jaar 25 jaar. Voor twee bestuursleden die deze 25 jaren hebben meegemaakt, was dat een goede gelegenheid om af scheid te nemen van de hulpdienst. Adri Slob, die al jaren die telefoon heeft op gepakt als er een hulpaanvraag binnen kwam, en Wil Stekelenburg gaan het bestuur verlaten. Derhalve zijn er enkele vacatures waarvoor men zich kan opge ven. Binnen het bestuur zijn derhalve de na- Op zondag 26 december wordt van 12.00 tot 16.00 uur een kerstwandeling op Sterrenberg georganiseerd. Tevens houdt de plantsoenendienst van Abro- na een tentoonstelling van bijbelse plan ten in de kassen en kan men deelnemen aan een leuke kerst-gezinsspeurtocht. De start is bij de bloemenkassen. De deelname is gratis en voor de route moet men de bordjes 'kersttocht' vol gen. Sinds 1997 hebben de bezoekers van het plaatselijke café 'De Gou den Leeuw' een 'Goede Doelen Pot'. Eenmaal per jaar wordt de in houd daarvan bestemd voor een goed doel, dus ook in het laatste jaar van deze eeuw. Hoe is de Goede Doelen Pot ontstaan en hoe gaat dat in zijn werk? Een vraag die we voorleggen aan de leider en me deorganisator Aad Zwingelaar. 'Het was begin 1997 en om één of andere reden, we weten eigenlijk niet hoe pre cies, ontstond De Goede Doelen Pot in café De Gouden Leeuw. Hoewel we nog niet wisten wat het goede doel ging worden, werd en wordt er elke zondag middag om ongeveer half vijf gelapt. Het begon met een klein groepje stam gasten van de Gouden Leeuw die elke zondagmiddag voor de warme maaltijd een 'versnapering' komen halen. Deze groep breidde zich uit tot zo'n dertig man, waardoor ook de donateurs aan De Goede Doelen Pot zich uitbreidde. Deze vaste club donateurs, van wie Ar- manda de uitbaatster van ons stamcafé precies weet wie dat zijn, lappen een door hen zelf te bepalen bedrag. Er wordt met gulle hand gegeven, hoewel het doel van de pot niet bekend is. Uit eindelijk werd in 1997 besloten dat het doel de kinderboerderij van Sterrenberg zou worden. Hetzelfde ritueel herhaal de zich in 1998, toen was de Pruttelpot de gelukkige en in beide jaren ging het om het bedrag van tweeduizend gulden. Ook dit jaar werd de traditie voortgezet en regelmatig wordt door Arjan de Ko ning en Hans Spee, de pot geteld en het losse geld verwisseld voor papieren geld.' 'In november van dit jaar werd op een zondagmiddag met de gulle gevers een bijzondere bijeenkomst georganiseerd met als onderwerp welk doel het nu zou gaan worden. Over één ding waren we het, zoals altijd, snel eens. Het moet een goed doel zijn, in en voor het dorp Soesterberg. Diverse voorstellen pas seerden de revue. Uiteindelijk werd het voorstel gelanceerd om uit twee doelen te kiezen. Het eerste is het kindercarna val voor de Stichting Balans. Dit kinder carnaval kon in 1998 niet doorgaan, omdat er geen geld was, dit tot grote teleurstelling van de kinderen en erger nis van de ouders. Het voorstel voor het tweede doel was om de senioren in Huis ten Halve, de Heybergh en in De Drie Eiken te verrassen met een schifteend kerstcadeautje. Met algemene stemmen werd aldus besloten. De plaatselijke car navalsvereniging 'De Zotteklappers' werd aangewezen de kindercarnaval in samenwerking met de Stichting Balans in maart 2000 uit te voeren. Het twee de goede doel werd op 12 december gerealiseerd, door de bewoners van de genoemde huizen door de gulle gevers van de pot met een schitterend kerst boeket te verrassen. Ik hoop dat we de traditie van de Goede Doelen Pot ook in het nieuwe millennium zullen voort zetten zodat we ook aan het eind van het jaar 2000 iets bijzonders kunnen doen', aldus Zwingelaar. Op de foto mevrouw Van Ginkel, wonende in Huis te Halve, die als eerste het kerststukje in ontvangst mocht nemen van enkele 'gul le gevers'. Zondag 12 december werd ik als één van de bewoners in De Drie Eiken ver rast met een kerststukje. Leden van de Goede Doelen Pot van café De Gouden Leeuw hadden de inhoud van hun fi nanciële pot aangewend om alle oude ren in Huis ten Halve, de Heybergh en in De Drie Eiken een kerststukje te schenken. Van menige bewoner heb ik vernomen dat zij deze geste zeer op prijs hebben gesteld. Ik ben dan ook maar zo brutaal om namens hen allen de leden van de Goede Doelen Pot daarvoor har telijk te bedanken. Anneke Pleij volgende wijzigingen van kracht gewor den: secretaris/penningmeester is R. Bisschop, 't Zwarte Wegje 7, 3769 DR Soesterberg en als vrijwilligerscoördina- tor is Th. Sluis, tel. 351940, benoemd. Dit betekent dat ook de telefoonnum mers per 1 januari 2000 worden gewij zigd, waarmee men hulp kan inroepen. De hulpdienst staat met zijn vrijwilligers klaar om te helpen als burenhulp even niet lukt. Dit kan bijvoorbeeld zijn: een boodschap doen of medicijnen halen; vervoer naar of van het ziekenhuis of polikliniek; begeleiding naar het zieken huis of poli; noodopvang voor kinderen; aanvullende hulp bij ziekte en kleine hand- en spandiensten in huis of tuin. Voor elke hulpverlening wordt een stan- daardbijdrage van drie gulden gevraagd, met uitzondering van het halen van medicijnen. Autovervoer kost 70 cent per kilometer en eventueel parkeergeld. Voor hulpaanvragen, bij voorkeur tus sen 09.00 en 10.00 uur, staan met in gang van heden de navolgende tele foonnummers open: (0346-)351940, 351658 en 352626. In de Banninghal wordt op zondag 26 december (tweede kerstdag) een vlooien/antiekmarkt gehouden. Er wor den zo'n 85 deelnemers verwacht. Voor de kinderen is de kerstman aanwezig, die gratis cadeautjes heeft, en misschien komt er ook een springkussen in de kleuren van de Ark van Noach. Bij de kraampjes zijn de meest uiteenlopende tweedehands zaken te koop: o.a. boe ken, glaswerk, meubels, speelgoed, cu riosa, gereedschap en klein antiek. Er is gratis parkeergelegenheid. De entree is f4,- voor volwassenen, f 3,50 voor 65- plussers; kinderen onder begeleiding gratis. De VSB heeft weer van zich laten ho ren! Het zit de VSB niet mee en de ver eniging probeert uit een impasse te ra ken. Er wordt een algemene ledenver gadering belegd, waar wel ruim twintig leden aanwezig zijn! Wat een opkomst. Misschien had deze opkomst de VSB moeten doen besluiten zichzelf op te heffen! Maar nee, we gaan door. Dhr. Taai doet verslag van deze bijeenkomst en dan is de boot aan. Dit verslag blijkt niet geheel te kloppen. En als dhr. Taai dan ook nog de euvele moed blijkt te hebben een aantal malen het woord 'Vliegdorp', of nog erger 'Vrienden van het vliegdorp' te noemen, dan zijn de rapen gaar. Gert Lamers grijpt de pen. En wat le zen we daar? Grove beledigingen aan het adres van de betreffende journalist. Hier gaat één van de nog slechts enke le actieve VSB'ers op de ons bekende arrogante wijze te keer tegen degene die maar iets negatiefs over zijn club durft te zeggen. Dhr. Taai trekt de conclusie beter te kunnen stoppen. Jammer, vreselijk jam mer. Want wie dient nu eigenlijk echt de belangen van Soesterberg? Piet Taai was de doener. Wie maakte deze Soester bergse Courant? Wie was zo actief voor Radio Soest(erberg)? Wie zorgde voor het monument in Soesterberg? Wie werkte zo hard achter de schermen van de 4, en '5 mei vereniging? Om maar enkele zaken te noemen. Piet Taai toch! En wat zijn de daden van de VSB? De VSB is er altijd goed in geweest zich te profileren als de belangenvereniging voor heel Soesterberg. Met ruim 200 leden? Als zij een echte belangenvere niging zou zijn, dan zou ze toch veel meer leden hebben? Al eerder heeft die arrogante houding ertoe geleid dat er een alternatieve Stichting werd opge richt, een Stichting die (gezien de ruim 1000 donateurs) in ieder geval meer het recht had te spreken namens de inwo ners van Soesterberg. VSB wat doe je eigenlijk voor ons Vliegdorp? Waarom zoveel kritiek op anderen? Waarom zo weinig daden? Je (krijgt nu een nieuwe kans. Piet Taai heb je met je betuttel klein gekregen. Neem de uitdaging aan, laat zien dat je nog iets waard bent. Zorg voor een net zo goe de Soesterbergse Courant als Piet dat ruim 6 jaar heeft gedaan. Geen woorden maar daden. Iets voor dhr. Gert Lamers misschien? Ik wacht af. Piet bedankt! Voor mij was jij de man die hét Soester bergs Belang diende! Jammer dat je gaat. Ik zal je missen. Misschien, als de VSB ooit de enige echte conclusie trekt, kan er weer eens een echte belangenver eniging voor Soesterberg komen?! Mede namens de leden van het be stuur van de voormalige 'Vrienden van het Vliegdorp' Hans van Epen Sinds oktober is de sportvereniging Laetitia gestart met een Ouder en Kind gymnastiek in dorpshuis Burgstede. Inge Swilders is de leid ster van deze toenemende populai re sport, waar peuters en kleuters en hun ouders met veel plezier aan deelnemen. Wie op wóensdagmorgen tussen tien en elf uur een kijkje neemt in de sportzaal van dorpshuis Burgstede, ziet en hoort vooral kleine kinderen die enorm veel plezier hebben in gymoefeningen. Met hulp van hun mamma's en/of pappa's dartelen ze over obstakels en proberen ze in touwen te klimmen. Mevrouw Hagmeijer, bekend van sport vereniging Laetitia: 'Sport is een belang rijke zaak voor jong en oud. Als jonge kinderen het mooie van sport bijge bracht wordt, kunnen ze er later veel plezier aan hebben. Op verzoek van een aantal ouders hebben wij als sportvere niging Laetitita het initiatief genomen tot de oprichting van een Ouder Kind gym. Éénmaal per week kunnen ouders hun kinderen onder deskundige leiding laten deelnemen aan speciaal voor hen gemaakte oefeningen. Elke ouder met kinderen van anderhalf tot vier jaar is welkom en de contributie bedraagt slechts f 15,50 per maand. Men kan zich vooraf bij mij opgeven: mw. Hagmeijer, Koppenlaan 22, tel. 351705 of elke woensdagmorgen tijdens deze gymles sen'. Deze lessen worden gegeven door de Soesterbergse Inge Swilders. 'Sinds ok tober geef ik aan kinderen tussen ander half en vier jaar elke woensdagmorgen speciaal voor hen samengestelde gym lessen. Het mooie is dat de kinderen dat met hun pappa en/of mamma doen en daardoor meer vertrouwd raken met wat ze gaan doen. We beginnen altijd met een inleiding. Dat gebeurt vaak met klein materiaal zoals hoepels en ballen waarmee we gaan rennen, gooien, over- rollen enz. De kinderen leren te luiste ren naar mijn opmerkingen als hoog, ver, laag en ze begrijpen dat snel. Ook de ouders worden daarbij niet vergeten en aangemoedigd zich ook te bewegen. Daarna zetten we de toestellen klaar en kunnen de peuters onder begeleiding van hun ouders klimmen, klauteren, rol len, slingeren, zwaaien, balanceren, ver springen enz. Het vooideel is dat ze hier veel meer bewegingsvrijheid hebben dan bijvoorbeeld thuis. Ze mogen hier heel spannende dingen doen en weten dat dit alleen kan onder begeleiding van hun ouders. De peuter wordt daardoor meer zelfverzekerd en het is uiteraard goed voor de conditie. Ze leren op jeugdige leeftijd hun spieren zodanig te gebrui ken dat dit geen pijn doet. Het gevolg is dat ze elke woensdag met heel veel plezier hier komen, net zoals hun ouders. De les sluiten we af in een gro te kring, waarbij we liedjes zingen en daarop bewegingen maken. Van de ouders horen we dat de kinderen voor al op de woensdagen na de middag maaltijd moe zijn en dan heerlijk kun nen slapen', aldus Inge Swilders. Opgave tijdens de gymles of via me vrouw Hagmeijer, Koppenlaan 22, tel. 351705. Woensdag 22 december 18.00 inloopavond, Carolusschool Donderdag 23 december 19.00 kerstdiner, Drie Eiken Zondag 26 december 17.00 gourmetten, Drie Eiken Maandag 27 december 20-24 avondvliegen Dinsdag 28 december 20-24 avondvliegen Woensdag 29 december 08-12 markt, Rademakerstraat

Soester Courant | 1999 | | pagina 17