n J SoVoCo haalt niveau niet in topper Topatleten in 19e Sylvestercross Sporters in de schijnwerpers gezet Iets meer lucht voor basketballers PAGINA 1{ yyÓENSDAG 22 DECEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 19 WATERPOLO Duinkikkers luidt eestdagen in op succesvolle wijze KORFBAL Opnieuw dreun yoor Eemvogels BOWLING Bowlingzege voor Gerard de Ruig en Marianne Spronk BADMINTON Tactische zet helpt Badso aan punt tegen Diok vuurwer RouwendaaT 2000 Eerste nederlaag voor herenteam tegen Hoogland: 1 -3 VOLLEYBAL Meer dan tweeduizend deelnemers verwacht in Lange Duinen ATLETIEK Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Sanitair Clubrecords Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Derde zege Red Stars heren komt net op tijd; dames verliezen BASKETBAL Sportuitslagen Met een klinkende 13-7-overwin- ning op Albatros hebben de heren van de Duinkikkers de feestdagen op succesvolle wijze ingeluid. On danks de absentie van drie basis spelers werd de nummer drie van de ranglijst met ruim verschil geklopt. De waterpoloërs uit Soest sloten de eer ste periode af met een 3-2-voorsprong. Albatros moest in het tweede kwart meer toegeven op de thuisclub (7-4), naar kroop in de derde periode iets dichterbij: 8-6. De Duinldkkers was dus gewaarschuwd, naar met drie invallers uit het tweede jam bleek het team over een betere conditie te beschikken dan de bezoe- ters. Het werd 9-6 en 9-7, daarna had dbatros geen antwoord meer op het pel van de Soesters die nog viermaal coorden. Het incasseringsvermogen van Eemvogels is zaterdag wederom op de proef gesteld. Ditmaal testte SVMM de mentale weerbaarheid van de korfballers. De Maarnaars verlieten Aqua Indoor met een 12- 24-zege. Wie de beginfase van het duel bijwoon de, zou hebben kunnen denken dat Eemvogels op weg was naar de eerste overwinning in de zaalcompetitie. Maar dat was dus niet het geval. Ondanks een 8-4-voorsprong werden de Soesters weggespeeld. Nog voor de pauze draai de SVMM de rollen om (9-12), daarna werd het verschil nog sterker uitgedrukt in de score. Marianne Spronk en Gerard de Ruig zijn winnaar geworden van het kersttoernooi van de Soester Bow ling Vereniging. In de finale scoor den zij de hoogste pinfall (999). Achter het team Op Goed Geluk ein digden Harmen Doorn en Ad van de Schoot als tweede met een score van 974. Sabine Goudriaan en Iwan Schen derling legden beslag op de derde plaat; met een totaalscore van 901, vierde wer den Marga Vlek en Bart Sukel (899). De hoogste score bij de dames kwam op naam van Greet de Kroon (190) en bij de heren zorgde Ries van de Akker voor de hoogste score (210). Voor hem was dat tevens een persoonlijk record. Met een tactische zet heeft Badso een puntje in de wacht gesleept te gen Diok DBV 2. In de enkelspelen liet de ploeg de eerste en tweede heer en dame in omgekeerde volg orde optreden. Kasper Bouwman en Barbara Klerks. normaal eerste heer en dame, speelden daarom tegen een minder goede tegen stander en wonnen hun partij. Doordat Tim de Lange en Nynke de Jong verlo ren, werden de singles afgesloten met een tussenstand van 2-2. Het herendubbel van Bouwman en Enk van Velsen draait nog steeds niet naar behoren, maar Barbara Klerks en Nicole Beekman trokken de stand in hun par tij weer recht. Spannend was het in de mix-partijen die beide in drie games werden beslist. Beekman en Van Velzen trokken aan het kortste eind (5-15, 15-10, 15-11), De Lange en De Jong stelden een punt veilig (12-15, 15-10, 8-15). Hierdoor weerd de eidnstand 4-4. Al 50 jaar een fenomeen in Soest Vuurwerk Van Rouwendaat Koniriginnelaan 9 Tel.: 035-6020340/06 -212110 69 Bestellen voor29dec.KORTING!!! Kijkdag 28 dec. Verkoopdagen: 29,30,31 dec. Uitgerekend in de topper tegen For- za/Hoogland kon Stam/SoVoCo niet het niveau halen, waarmee het een ongeslagen reeks van acht duels had opgebouwd. En zo kon het ge beuren dat de volleyballers in hun eigen, knusse de Bunt werden ont troond als koploper van de promo tieklasse. Het zal trainer/coach Ali Moghadassian niet uit zijn slaap hebben gehouden. Hij moest dit jaar bouwen aan een nieuwe ploeg, die door het vertrek van enkele routiniers op verschillende plaatsen werd verjongd. De lat werd daarom niet zo hoog gelegd. Handhaven was het enige dat onder het hoofdstuk doelstel ling werd geschreven, maar fris van de lever won de formatie de ene na de an dere wedstrijd en zonder puntverlies bleef Stam/SoVoCo acht speelronden lang het favoriete Huizen bij. De naaste achtervolger Forza/Hoogland was zaterdag dé sterkste tegenstander tot nu toe. De bezoekers hebben meer routine in de tas en buitten die uit. Wel licht had er meer ingezeten als Stam/ SoVoCo het sterke spel in de openings fase had kunnen vasthouden. De Soes ters kwamen voor eigen publiek met 11- 4 voor, maar verloren daarna de contro le over de wedstrijd en de eerste set: 13- 15. Met hetzelfde verschil zette Stam/ SoVoCo de zaken in de tweede set recht, maar de ervaring van de Hoog landers en het feit dat niet iedereen bij Stam/SoVoCo zijn eigen niveau haalde, waren er de oorzaak van dat de ploeg voor het eerst dit seizoen met lege han den de kantine opzocht: tweemaal 10- 15, waardoor de eindstand 1-3 werd. Tijdens de feestdagen kunnen de volley ballers hun betrekkelijke wonden likken. Op vrijdag 7 januari hervatten ze de competitie met de zwaarste kluif in hun klasse. Dan moeten ze op bezoek bij Huizen 2 dat nog geen puntverlies leed. Met Forza/Hoogland deelt Stam/ SoVoCo nu de tweede plaats. De stand in de top: 1. Huizen 2 10-30, 2. Stam/SoVoCo en Forza/Hoogland 10-27. Dames Op de derde plaats van de eerste divi sie doen de dames van Stam/SoVoCo het ook beter dan menigeen had ver- Namens Stam/SoVoCo gaat Marcel Swart in de aanval. De Soester ploeg bleef zaterdag onder haar normale niveau steken en verloor daardoor het topduel met For za/Hoogland: 1-3. De volleyballers zakten daardoor naar de tweede plaats op de ranglijst. wacht. Jarenlang degradatievolleybal werd ingeruild voor een strijd in de kop groep. Dit kalendeijaar werd afgesloten met een 3-2-nederlaag bij Activia. Gezien de stand op de ranglijst was het verlies verrassend. De tegenstander uit Sint Athonis stond met elf punten vier plaatsen lager dan de Soester club, maar verkleinde het verschil tot zes punten. De setstanden in de wedstrijd waren 10- 15,15-10, 12-15,15-13 en 15-11. In de vier de set scheelde het weinig of Stam/ SoVoCo had het duel met 1-3 in haar voordeel beslist, maar Activia sleepte een vijfde set uit het vuur. Daarin maak te de ploeg van Inge Olthof te veel per soonlijke fouten om aanspraak op de winst te maken. De stand: 1. Set Up'65 10-28, 2. VCN 10-25, 3. Stam/SoVoCo en Alterno 10- 19, 5. VCL 10-17, 6. HHC 10-16, 7. Vrevok 10-14, 8. Activia 10-13, 9. Orion 10-11, 10. VCS 10-10 11. Eks- palvo 10-8,12. Inter Rijswijk 10-3. Ook de negentiende editie van de Sylvestercross wordt gekenmerkt door een ijzersterk deelnemersveld. (Inter)nationale topatleten verschij nen vrijdag 31 december aan de start in de Lange Duinen. Tot de kanshebbers in de door AV Pijnen burg georganiseerde wedstrijd be horen Kamiel Maasse (achtste op het WK), Marco Gielen (snelste Nederlander op het EK) en een handvol Nederlandse Ethiopiërs. De deelname van Maasse is bijzonder. De man die dertiende werd op de WK halve marathon is net hersteld van een blessure die hem verhinderde mee te doen aan de Warandeloop in Tilburg. Dat is de eerste van vijf lopen van het landelijke crosscircuit. De Sylvestercross is de tweede in deze reeks. Maasse won al eens de Sylvestercross. Ook Nederlands marathonkampioen Luc Krotwaar loopt volgende week vrij dag de vijf heuvelachtige rondjes van 2 kilometer in de duinen en het bosgebied van Soest. Andere bekende atleten die meedoen zijn oud-winnaar René God- lieb, Marcel Versteeg, Peter Visser, Cas- per en Simon Vroemen, Jeroen van Damme en misschien Dick van den Broek van AV Pijnenburg. Veel verwacht mag worden van Aiduna Aitnafa, Fransua Woldemariam en Ta- desse Woldemeskel, allen lopers van Ethiopische afkomst die in de afgelopen jaren altijd voorin liepen. Ook voorma lig winnaar Aziz Bougra uit Marokko is van de partij, evenals de Belgen Wim Boms en Ivo Claes en de Noor Jim Svenoy. Race-director Marion van den Broek heeft ook bij de dames een sterk veld geregeld. Irma Heeren, nationaal tria- thlonkampioen, doet dit jaar niet mee aan het crosscircuit, maar maakte voor de Sylvestercross een uitzondering. Zij start temidden van onder anderen Grete Koens, Erika van de Bilt, Sandra Hof- mans, Vivian Ruijters, Daphne Panhui zen en Kristijna Loonen. Opzienbaren de deelnemers zijn verder meervoudig Minnares Anja Smolders uit België en Lornah Kiplagat uit Kenia die dit jaar de marathon van Amsterdam op haar naam schreef. De wedstrijd van de da mes gaat over drie rondjes van twee ki lometer. De prominentenlopen van de heren en de dames maken deel uit van het natio nale crosscircuit. De dames worden om 13.40 uur weggeschoten, de wedstrijd voor de heren prominenten begint om 14.15 uur. De deelnemers kunnen pun ten verdienen voor het Nederlandse klassement. Maar er zijn ook diverse andere lopen voor jeugd, senioren en veteranen. In totaal verwacht Pijnenburg meer dan tweeduizend lopers. Vorig jaar deden er ook zoveel mee, wat in de cross voor recreanten na enkele honder den meters tot een opstopping leidde. De organisatie kan nu op ieder gewenst moment het parkoers aanpassen, zodat de grote stroom deelnemers ongehin derd kan doorlopen. Inschrijven voor één van de lopen kan ook nog op de wedstrijddag in de kan tine van AV Pijnenburg aan de Wiek- sloterweg. De kosten bedragen 3,50 gulden voor pupillen, 5,00 gulden voor junioren C en D, 7,50 gulden voor ju nioren A en D en de prestatieloop en 10,00 gulden voor senioren. Op de wed strijddag kost inschrijving voor recrean ten, junioren C en D en pupillen 2,50 gulden extra, voor de andere categorie ën 5 gulden extra. Het volledige programma ziet er als volgt uit. 09.30 Jongens pupillen B/C 09.35 Meisjes pupillen B/C 09.45 Jongens pupillen A 09.50 Meisjes pupillen A 10.00 Meisjes junioren D 10.05 Jongens junioren D 10.15 Meisjes junioren B/C 10.25 Jongens junioren C 10.35 Jongens junioren B 11.00 Heren veteranen 11.00 Dames veteranen 11.40 Heren senioren 12.25 Neo senioren 12.35 Jongens junioren A 13.05 Vrouwen korte cross 13.20 Heren korte cross 13.40 Dames prominenten (en dames senioren, dames neo-senio- ren en meisjes junioren A) 14.15 Heren prominenten 15.00 Prestatielopen Twintig individuele sporters en de eerste elftallen van S.O. Soest en WZ'49 zijn maandagavond gehul digd voor de prestaties die ze dit jaar hebben geleverd. De bijeen komst had geen officieel karakter. De schijnwerpers werden door de Ver eniging Sportraad Soest en Radio Soest op de sporters gericht. Dit gebeurde in de kantine van S.O. Soest aan de Bos straat. Vooraf was de clubs gevraagd leden voor de huldiging voor te dragen. Per vereniging mocht maar één elftal worden opgegeven. Bij de individuele sporters golden als criteria dat ze aan een NK, EK en/of WK hadden deelge nomen, kampioen waren geworden of waren gepromoveerd. Prompt schoof de Springbokken negen jeugdleden naar voren, die tijdens de regiokampioenschappen bij de eerste drie waren geëindigd. Onder hen be vond zich ook Tjerk Egtberts die dit jaar zilver won op de NK springen/lange mat. Ook Lars van den Broek van AV Pij nenburg, nationaal kampioen op de 400 meter in- en outdoor voor jongens ju nioren B, stak zijn neus om de hoek, evenals zijn clubgenoot Daniël Franken (Nederlands kampioen verspringen bij de junioren). Andere eregasten waren onder anderen Daniël Steil wagen van de Soester SchaakClub - die Nederlands kampioen schaken tot en met 12 jaar werd en op het WK ais tweede eindigde - en Ro bin Ammerlaan, Nederlands en offi cieus wereldkampioen rolstoeltennis en nationaal kampioen rolstoelbadminton. Verder werden nog leden van De Schie ter, SV Eemland, HV Fun Runner en DVSB in het middelpunt van de belang stelling gezet. In het paviljoen op de Bosstraat-Oost speelden de voetballers van S.O. Soest een thuiswedstrijd. Zij werden naar vo ren geroepen, omdat ze in mei naar de hoofdklasse van de amateurs promo veerden. De selectie van WZ'49 had de podiumplaats te danken aan het kampioenschap, waarmee ze een plaats bewijs in de eerste klasse van het zater dagvoetbal verdienden. Dagschotels vrijdag Shoarmaschotel, patat en sla zaterdag GESLOTEN, zondag GESLOTEN, maandag Speklapje, aardappelschijfjes en witte bonen in tomatensaus, dinsdag Andijviestamppot met een bal Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Telefoon (035) - 601 30 14 Tijdens de laatste Speedowedstrijd van de eeuw werd er door de Duinkikkers weer hard gezwommen. Iedereen zwom een of meer persoonlijke records. Eline Schoenmaker eindigde drie keer bij de beste drie van haar leeftijd. Ook Martje van Velzen was in vorm, zij verpulver de haar record op de 200 meter wissels lag met maar liefst 20 seconden! Step- hanie Epskamp versloeg op de 100 me ter vrije slag eindelijk haar grote rivale in een tijd van 1.09.18, hiermee zwom ze gelijk een dik persoonlijk en een clubrecord. U kunt nog salades voor de feestdagen bestellen. Openingstijden tijdens de feestdagen: kerstavond tot 19.00 uur ie en 2e kerstdag, 31 december en 1 januari alleen voor salades. Op 2 en 3 januari gesloten. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 De basketballers van Red Stars kun nen met iets meer voldoening hun tanden in de oliebollen en andere lekkernijen zetten. Eindelijk viel er zaterdag weer een succesje te boe ken voor de Soesters die in Beuken dal ten koste van het Amersfoortse Crackerjacks hun derde overwin ning konden laten bijschrijven. De twee teams vochten de laatste jaren menige derby met elkaar uit, maar on dergingen in de zomer nogal wat muta ties. Vooral Crackeijacks haalde de be zem door de selectie en trok in de per soon van Peter Rijswijk een topcoach aan. Hij zette echter drie dagen voor de wedstrijd in Soest een punt achter de samenwerking met Crackerjacks en dat kwam Hans de Rond niet slecht uit. "Peter is een ontzettend goede coach, ik was vooral bang voor de slimmigheid jes van hem." Crackeijacks en Red Stars boekten dit seizoen nog geen zege op vreemde bo dem. En dat bleef zo. In de Soester sporthal hielden de twee teams lange tijd gelijke tred. Via een ruststand van 30-30 stond het in de twaalfde minuut van de tweede helft 50-50. In de daar opvolgende fase werd de beslissing ge forceerd. Uitgerekend de spelers die normaliter meer de bank warm houden dan dat ze spelen, gaven de doorslag in het duel met de Amersfoorters. Marcel Slagter mikte de bal door de ring, pakte een paar keer de bal af en Sebastiaan Ruy- ter scoorde zeven punten op rij, voordat Slagter nogmaals succesvol was. Met nog een minuut of drie te spelen was de wedstrijd beslist: 67-52. Het werd uit eindelijk 76-60 voor de ploeg, waarin Ruyter topscorer werd met twintig pun ten. De ploeg van Hans de Rond had in de strijd tegen degradatie de punten hard nodig. Crackerjacks staat na elf duels op acht punten, Red Stars heeft er zes, twee andere teams vier. Op 15 januari hervat ten de Soesters de competitie met een thuiswedstrijd tegen SBU. De Rond hoopt dan weer te kunnen beschikken over center Manfred Dikkers. Tegen Crackeijacks kon hij alweer een beroep doen op Jan van Maanen die zijn rent ree maakte. De geroutineerde forward nam de opengevallen plaats in van Arne Balvers die onlangs stopte uit onvrede over de geringe speeltijd die hem werd toebedeeld. Bob Kooter (op de rug gezien) lijkt de handen ineen te slaan met een tegenstan der van Crackerjacks. Red Stars won eindelijk weer eens een wedstrijd, maar dat deed de andere staartploeg Springers ook. Het damesteam moet een pas op de plaats maken na de tweede nederlaag. In Beukendal knokte Red Stars met Crackeijacks om de eerste plaats. De strijd was lange tijd spannend en na der tig van de veertig minuten had het team van Wim Bolwerk nog uitzicht op de zege en de koppositie: 30-35. In het laatste kwart ging het fout. Bij Red Stars lukte er niets meer, zodat de gasten een geflatteerde zege konden bijschrijven: 36-56. Bolwerk: "Verdedigend speelden we perfect, maar als je de bal er zelf niet ingooit, is het je eigen schuld als je ver liest. Het is heel sneu, maar de aanval draaide niet. Crackeijacks heeft onze opmars gestuit, we zijn weer terug op aarde." De stand bovenin ziet er zo uit: 1. Crackeijacks 9-16, 2. Bulls 9-15, 3. Red Stars 9-13, 4. SBU 9-12, 5. Niels Sten- sen 9-11. ZWEMMEN De Duinkikkers 100 meter vrije slag: Niels Vlug 1.22.41; Tim Knopper 1.20.65; Stephanie Epskamp 1.09.18; Christine Strating 1.25.72; Laura Mooy 1.28.81; Martje-van Velzen 1.28.06; Sven van Zanten 1.55.31; Eline Schoenma ker. 100 meter schoolslag: Sven van Zanten 2.03.98; Eline Schoenmaker 1.46.74; Nicky van Rouwendaal 1.55.91; Micha Essid 1.58.86; Sander Pastink 2.04.90; Daniëlle van Tol 1.57.52. 50 meter vlinderslag: Nicky van Rouwend aal 45.47; Micha Essid 50.92; Sander Pas- tink 56.62; Daniëlle van Tol 53.50. 200 meter wisselslag: Tim Knopper 3.27.85; Niels Vlug 3.29.13; Stephanie Epskamp 2.59.98; Christine Strating 3.38.83; Laura Mooy 3.34.20; Martje van Velzen 3.32.29. 100 meter wisselslag: Sven van Zanten 1.54.25; Eline Schoenmaker 1.45.12; 100 meter rugslag: Tim Knopper 1.42.17; Niels Vlug 1.38.63; Christine Strating 1.42.44. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Wuppies-Big Splitters 4-1; Vrije Teugel-Torentjes 4-1; Come Back-Flinstones 5-0; Teamwork-Strajk 5-0; Outsiders-Eigen gem. 5-0; Spare-Briljantjes 0-5. Dinsdag: ASN Stalenhoef-Zwabbers 0-5; Toverbal-Guppies 5-0; BBB-tjes-Bengels 4- 1; Noten-Coolgang 4-1; Naadje-Wei 1-4; Heppie Hoekers-HAM 4-1.

Soester Courant | 1999 | | pagina 19