TAPIJT SPOEDCURSUS 25% korting VE^CE^C Visser RUUD SMIT Toch financiële steun Radio Soest Jfedb© Afscheid raadslid met een lintje 2000 dubbeltjes eulmii/iê (^^M? Wij zorgen ervoor! visspecialiteiteri 7 ACTUEEL r Vrijgekomen huurwoningen voortaan in Soester Courant H AIR SOCIETY SOEST ^epf? per paar Anonieme Soester schenkt eenoudergezinnen geld Alleen tijdens de kerstkoopavonden Publiekszaken eerder dicht Samenwerking brandweer Baarn, Eemnes en Soest Bestuur, justitie en politie handhaven drugsbeleid WOENSDAG 22 DECEMBER 1999 College wil tekort dekken en structurele bijdrage realiseren SOESTER COURANT in Soest naar jst ;rfe\v\<3 I M/V Koninklijke onderscheiding voor Kees Boer koel Kerkstraat 44 Soest 035-6012175 WIJ WENSEN! ALLE KLANTEN HELE FIJNE FEESTDAGEN TEAM HAIR SOCIETY MARIANNE, ROLINKA, ANGELIQUE INGRID, ROELIE EN ANGELIQUE Ledigen van GFT-containers Vals geld bij bank Bekeuringen op donderdag BCglNTüMLDIM] 15 lessen Modern kerstverhaal werkelijkheid op 22 en 23 december van 19.00 - 22.00 uur op de gehele collectie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 6024314 Andere tijden rond feestdagen PAGINA 3 Overlijden van Baron Bentinck Specialistk SOEST Voor service moet u bij ons zijn AUTOBEDRIJF De Soester Duinen KERSTFEEST BI J DE SOESTER DUINEN Kerstmis 1999 van weedestraat 149 soest 035 - 6015288 ;rse iliteiten van: ïert - zwijn ivogel rraad (otisch wild >estelling iverbaar t is toon- i geavanceerd lerne leel uit van arld circa gekomen op onze Radio Soest mag niet aan haar lot worden overgelaten, vindt het Col lege. Daarom hebben burgemeester en wethouders het voornemen de omroep toch financieel te steunen. In het voorjaar krijgt de gemeente raad een voorstel om het exploita tietekort te dekken en daarna zal gezocht worden naar een structure le bijdrage voor de lokale zender. Sinds 1 januari 1998 krijgt Radio Soest geen subsidie meer. De financiële gevol gen zijn niet bepaald gunstig. De om roep is in staat jaarlijks zelf 50.000 gul den aan giften en reclame-inkomsten te genereren, maar dat is onvoldoende voor een gezonde exploitatie. Vorig jaar werd afgesloten met een verlies van 8.500 gulden, dit jaar is het tekort 36 mille en volgend jaar dreigt het faillis- rouw bent die de deel van onze te zijn en je Jerstaande profiel, apen en jfers. - niveau. 'oor Parttime. t curriculum vitae lebben, reageer dan s helpen op de uren i/v) aarden, afspraak. alen van drukwerk. ritae naar: >AA Soest. sement met een nadelig saldo van 47.000 gulden. Vandaar dat Radio Soest onlangs de gemeente opnieuw om geld heeft gevraagd. Het verzoek luidde om ieder huishou den in Soest en Soesterberg twee gulden meer te laten betalen voor de omroep bijdrage. Deze extra inkomsten zouden dan ten goede moeten komen van de plaatselijke zender. Of het zover komt, is de vraag. Uit een onlangs gehouden luisteronderzoek bleek dat de naamsbekendheid van Ra dio Soest weliswaar is toegenomen, maar dat het aantal (vaste) luisteraars is afgenomen. Omdat de nood hoog is, wil het College niettemin een duit in het zakje doen en het exploitatietekort van 2000 dekken tot een maximum van 46.800 gulden. Daarnaast wil het College in overleg met de gemeenteraad vaststellen welk bedrag de omroep jaarlijks tegemoet kan zien. Deze discussie vindt plaats tij dens de behandeling van de Voorlich- tingsnota. Als het aan het College ligt, krijgt Ra dio Soest daadwerkelijk een vorm van subsidie. Het gaat er daarbij van uit, dat de bijdrage aan de omroep door het rijk wordt gecompenseerd bij de uitkering uit het gemeentefonds, zodat Soest per saldo quitte speelt. Voor 1 april 2000 moet het bestuur van Radio Soest een gedegen Werkplan 2001-2004 indienen. Ook verwacht het College voor die tijd van Radio Soest een onderbouwde meerjarenbegroting over dezelfde periode. Wethouder Bart Krol van voorlichting gaat het voorne men van het College dan met zijn raads commissie bespreken om de politieke verhoudingen omtrent dit punt te pei len. Bij zijn afscheid als raadslid is Kees Boerkoel koninklijk onderschei den. De PvdA'er mag zich voortaan Lid in de Orde van Oranje Nassau noemen. "Vroeger dacht ik wel eens: nonsens, zo'n ding. Nu weet ik zeker dat ik het mooi vind", aldus een geëmotioneerde Boerkoel, donderdagavond in de raadzaal van het gemeentehuis. Bijna veertien jaar maakte de 53-jarige sociaal-democraat deel uit van het ge meentebestuur. Om gezondheidsrede nen besloot hij een punt achter zijn politieke carrière te zetten. Hij wil zijn vrije tijd nu meer aan zijn vrouw en zijn hobby's besteden. Met Boerkoel verliest Soest een 'mar kant raadslid', stelde burgemeester Hans de Widt. "U heeft een soort antenne om aan te voelen hoe u op het juiste mo ment juist moest reageren. U had nog wel eens de gewoonte te interrumperen, omdat u vond dat de discussies saai, eentonig of slaapverwekkend waren. En met u waren de discussies levendiger. Het gebeurde wel dat u met veel bom barie iets bracht en daarmee de pers haalde. Het maakte u dan niet meer zo uit wat het resultaat was, maar het was 1-0 voor u." De Widt memoreerde de verdiensten van Boerkoel voor onder meer de sport en zei dat het aan onder anderen Boerkoel is te danken, dat Soest nu zeven politiesurveillanten heeft. Lovende woorden en cadeaus waren er ook van WD'er Bert Krijger, nestor van de gemeenteraad, en Wil Stekelen burg, Boerkoels fractiegenoot van de PvdA. Zij verklaarde dat Soest zijn hu mor, zijn ernst, zijn politieke alertheid en zijn persoonlijke aandacht zal missen. "Kees, jij kunt niet veinzen, jij bent be trouwbaar, een man een man, een woord een woord. Toen afgelopen pe riode jouw betrouwbaarheid dan ook ter Met ingang van 12 januari 2000 staan de advertenties van vrijge komen huurwoningen in de ge meente Soest in de Soester Cou rant. Dat zal vervolgens elke veertien dagen het geval zijn. Tot dusver werden de huurwoningen in de huis-aan-huiskrant Soest Nu geplaatst, maar door de slechte be zorging hiervan kreeg lang niet ieder een het aanbod onder ogen. De ge meente kreeg hier veel klachten over, maar het probleem werd niet opge lost. Het gemeentebestuur heeft daarom besloten de huurwoningen voortaan in de Soester Courant te plaatsen. Deze krant verschijnt iedere woens dag en komt bij bijna elfduizend abonnees in de bus. Bovendien kun nen niet-abonnees een los nummer verkrijgen op zestien verkooppunten, zoals supermarkten, tabakszaken, benzinestations en boekhandels. De vrije huurwoningen op de Soes ter markt worden om de twee weken in de Soester Courant bekend ge maakt, te beginnen op 12 januari. Op de pagina staan informatie over de betreffende huizen en de voorwaar den om ervoor in aanmerking te ko men. Ook wordt onder een bon af gedrukt, die men kan invullen en in leveren bij de gemeente als men geïnteresseerd is in één of meer van de woningen. Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag gesloten van 08.30 -17.30 uur van 08.30 - 17.30 uur van 08.30 -17.30 uur van 08.30 -19.30 uur van 08.00 -14.30 uur Filiaal Baarn: Brinkstraat 4 (naast Hema - Het vertrekkende raadslid Kees Boer koel en zijn vrouw Hannie schudden donderdagavond tientallen handen in de raadzaal van het gemeentehuis. discussie stond, kwam dat zeer hard aan. Jij kon en kan niet begrijpen dat mensen uit puur politiek gewin zoiets collega's aan doen. Jouw vertrouwen in en respect voor politieke tegenstanders liepen een forse deuk op. De hoogte- en dieptepunten van de afgelopen veertien jaar ga ik niet noemen. Die hebben de krant voldoende gehaald. Daar zorgde jij wel voor. Boerkoel zou Boerkoel niet zijn als hij niet zelf het laatste woord had gevoerd. Over de besluitvorming: "Toen ik in de raad kwam, dacht ik: dat moet sneller, dat ga ik veranderen. Het is niet gelukt. Dat ligt niet aan de ambtenaren, het is de politiek die geen ei kan leggen." Over de rol van zijn betrekkelijk kleine fractie (drie raadsleden) in het College: "Ik heb altijd gezegd: je kunt beter de baas zijn dan een grote knecht." Over de Rabobank-kwestie, waarbij zijn naam door Gemeentebelangen Groen Soest in verband werd gebracht met de 'schijn van belangenverstrengeling', omdat hij zowel raadslid was als directeur van het ingehuurde constructiebedrijf: "Alleen aan de bar wil ik het daar nog wel eens over hebben. De mensen die het veroor zaakten, zal ik heel ver wegstoppen in mijn geheugen." Boerkoel laat de gemeente niet met lege handen achter. Hij schenkt de gemeen schap een beeld van Jan Hazelaar, dat het College mag plaatsen op een zelf te bepalen plek. Boerkoel was raadslid sinds het voorjaar van 1986. In 1989 werd hij fractievoor zitter van de PvdA. In het dagelijks le ven is Boerkoel directeur van konstruk- tieburo Krabbendam-Boerkoel. In het verleden was hij voorzitter van sportor ganisatie Soest, waarvan hij nu ere-voor- zitter is. Ook is hij preses van de Stich ting Indoor Tennis Centrum Soestdijk. In de huisvuilkalender 1999 staat dat de GFT-containers op vrijdag 31 december geledigd worden in de wijken 3 en 5. Dit is niet juist. Vrijdag 31 december worden alleen de GFT-containers in wijk 5 geledigd. Maandag 3 januari wor den de containers in wijk 3 Bij een bank aan de Van Weedestraat is vrijdag rond drie uur vals geld aangebo den. Twee biljetten van ieder 50.000 li res (ongeveer 53 gulden) werden aange nomen en gewisseld. Vlak na de trans actie kwam bij de bank een interne mail binnen dat in Amersfoort geprobeerd was vals geld te wisselen. Dit nieuws kwam te laat, de aanbieders van de bil jetten waren al verdwenen. Donderdag zijn er dertig bekeuringen uitgedeeld. Op het Kerkpad kregen fiet sers bekeuringen voor het fietsen zon der verlichting. Op de Koninginnelaan werden fietsers bekeurd die door rood licht en tegen het verkeer in reden. Op de Koningsweg kregen automobilisten zonder autogordel een bon en op de A.P. Hilhorstweg voor het overschrijden van de geslotenverklaring. WINGING WORLD de cursus start eind januari inschrijving is elke dag vanaf 19.00 uur of bel voor informatie naar tel: 035-6017954 Weegbreestraat 205-207* 3765 XE Soest* Tel: 035-6017954 Fax: 035-6028297 Dankzij een gift van een anonie me Soester krijgen 130 een oudergezinnen in de bijstand nog voor Kerst 400 gulden op hun re kening bijgeschreven. De filan troop, die onbekend wil blijven, stortte 52.000 gulden op de reke ningvan de gemeente en verzocht het College ervoor te zorgen dat zijn millenniumgeschenk op de juiste plaatsen terechtkomt. Volgens burgemeester Hans de Widt gaat het om een man die in het ver leden goede zaken heeft gedaan en het nu rustiger aan doet. "Fantastisch dat er zulke mensen zijn, die denken aan de mensen die het moeilijker hebben", aldus De Widt over het moderne kerstverhaal. Bij de gemeente zijn 130 eenouder gezinnen bekend, die moeten rond komen van een bijstandsuitkering of vergelijkbaar inkomen. De gemeen te maakte inmiddels 400 gulden over op hun rekening en De Widt stuur de ze een begeleidende brief, waar in hij tekst en uitleg geeft. In de brief staat ook een versje dat de gulle ge ver schreef: Geluk is Wat je zelf al hebt En wat je er Voor goeds mee doet Het is dit jaar niet de eerste keer dat De Widt geconfronteerd wordt met een particuliere gift. Dit jaar stelde de Soester R. Schothuis geld beschik baar voor een skateplein op de Engh voor de Soester jeugd. Dat plan is nog niet gerealiseerd, omdat de jon geren andere wensen hadden. In overleg tussen de gemeente en Schothuis wordt een ander plan op gesteld om de huidige skatevoorzie- ningen op de Dorpsstreek uit te brei den. ^Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmodeu Leder-accessoires, Schoenen. In verband met de feestdagen is de afdeling publiekzaken van de ge meente de komende weken minder vaak geopend. De avondopenstel lingen op 23 en 30 december ver vallen en overmorgen gaat de afde ling om 13.30 uur al dicht. De deuren van het gemeentehuis gaan die dag om 16.00 uur op slot. Ook vrij dag 31 december is het verkooppunt voor rijbewijzen, paspoorten en andere zaken eerder dicht. Het gemeentehuis sluit dan al om 12.00 uur. De dependance publiekszaken, in het Dorpshuis Soesterberg, is donderdag 23, dinsdag 28 en donderdag 30 decem ber gesloten. Voor dringende zaken moeten inwoners van Soesterberg dan naar het gemeentehuis in Soest komen. Na de millenniumwisseling opent het gemeentehuis iets later dan normaal. Maandag 3 december vanaf 10.00 uur kan men er weer terecht. Reiniging De afdeling reiniging van de gemeente verzoekt de bevolking de vuilcontainers uiterlijk om 7.30 uur buiten te zetten. Het schijnt nogal vaak voor te komen, dat dit later gebeurt. De medewerkers van de reinigingsdienst zijn dan al voor bij geweest, waardoor de containers niet worden geledigd. Ook de komende we ken is het, aldus de gemeente, van be lang dat de containers op tijd aan de straat worden gezet. Kerstbomen kunnen van maandag 3 tot en met vrijdag 27 januari op de ophaal dag naast de groene of bruine vuilcon tainer worden aangeboden. De reini gingsdienst rijdt in deze periode met een speciale wagen de route en neemt de kerstbomen mee. Die zullen worden versnipperd en hergebruikt in het open baar groen van de gemeente. In Soest vindt geen kerstboomverbranding meer plaats. Bewoners van hoogbouw kunnen hun kerstboom in dezelfde periode op iedere gewenste werkdag naast de vuilcocons plaatsen. De papier-, glas- en textiel- containers in de gemeente Soest, zowel de boven- als ondergrondse, worden donderdag 31 december om uiterlijk 16.00 uur geleegd en afgesloten. Dit om te voorkomen dat er vuurwerk in wordt gegooid. Op maandag 3 januari worden de containers weer in gebruik genomen. Vuurwerk Verkoop van vuurwerk is dit jaar toege staan, op woensdag 29, donderdag 30 en vrijdag 31 december, alleen aan perso nen van 16 jaar en ouder. Het afsteken van vuurwerk mag vanaf vrijdag 31 de cember 10.00 uur tot zaterdag 1 janua ri 02.00 uur. De burgemeesters van Baarn, Eem nes en Soest onderzoeken de moge lijkheid tot nadere samenwerking bij de uitvoering van brandweerta- ken. Dit doen ze om ook in de toe komst kwaliteit en doelmatigheid te waarborgen. Inmiddels is een advies uitgebracht en aan de brandweerkorpsen voorgelegd. Op de hoofdlijnen is positief gerea geerd. Het advies is aan de colleges van burgemeester en wethouders van de betrokken gemeenten voorgelegd. Deze hebben besloten de gemeenteraden voor te stellen in te stemmen met het advies. Een beslissing van de gemeenteraad is wenselijk vanwege het plan een geza menlijke commandant te krijgen. De bedoeling is, in ieder geval voor de ge meenten Baarn en Soest, om medio 2001 te komen tot een gezamenlijke commandant. Daarnaast is het de bedoeling tijdelijk een projectleider van buitenaf aan te trekken voor de verdere uitwerking en voorbereiding van de samenwerking bij de uitvoering van de brandweertaken. Vervolg van pagina 1 Baron Bentinck studeerde rechten aan de universiteit van Utrecht en werkte bij een bank, voordat hij bij de gemeente secretarie van Renkum een baan kreeg. Daarna aanvaardde hij een functie bij de provinciale griffie van Gelderland, alvo rens Hare Majesteit de Koningin hem benoemde tot burgemeester van Abc oude. In 1944 moest Baron Bentinck onderduiken, twee jaar later verhuisde hij naar Soest, waar hij burgemeester mr. A.L. des Tombe opvolgde. Des Tombe en diens voorganger Jonkheer P.P. de Beaufort waren overigens ook burgemeester van Abcoude geweest, voordat ze naar Soest kwamen. Tijdens en na zijn ambtsperiode in Soest was Baron Bentinck tevens voorzitter van de Monumentenraad. Begin jaren vijftig was hij warm voorstander van de sportieve ontmoetingen tussen de jeugd uit zijn woonplaats en het West-Duitse Soest die nu nog worden voortgezet tij dens de tweejaarlijkse sportuitwisseling. Baron Bentinck behoorde tot de Neder lands Hervormde Kerk en was bij zijn benoeming in Soest lid van de Christe lijke Historische Partij. Hij werd in 1972 als burgemeester opgevolgd door wijlen mevrouw Oorver -van Haaften. Na haar kwam burgemeester mr. Paul Scholten, die in 1989 naar Arnhem vertrok. Sindsdien is Hans de Widt burgemees ter, maar hij neemt volgende maand af scheid. Wie de nieuwe burgervader van Soest wordt, is nog niet bekend. De afscheidsdienst vindt maandag 27 december plaats in de Oude kerk aan de Torenstraat. De aanvang is 13.30 uur. Na de dienst is er in de kerk gelegenheid tot condoleren. De crematie zal in be sloten kring plaatsvinden. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60 compleet SUZUKI-onderhoud S0 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk.' Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Vier kerst met de familie in een sfeervolle omgeving en geniet van ons uitgebreide brunchbuffet op beide dagen vanaf 14.00 uur. Allerlei koude en warme lekkernijen, waaronder gerookte zalm, garnalen, beenham, gerookte paling, luxe ovenverse broodjes en gerechten uit de diverse landen. Uiteraard met een krabcocktail vooraf en een kerst ijscoupe als dessert. Vanaf 19.30 uur serveren wij een 6-gangen diner in onze brasserie. Bel en reserveer, dan zit u zeker!!! Telefoon 035 - 603 60 10 Soesterbergsestraat 188 3768 MD Soest Vrede op aarde. Nog twee dagen hebben de onderstaan de categorieën Soester burgers de tijd anoniem hun geestelijke slag-, stoot- en steekwapens in te leveren bij hun biecht vader onder het motto: "Heb 't lef!" Christelijke mensen tonen deze week daartoe speciale buttons in de vorm van versierde kerstbomen, bijeenkomsten, een ster voor het raam, kerstwinkelmu- ziek, etc., die alle naar de landelijke ac tie wijzen: Vrede op aarde. 1. Voor de plantaardige types zoals de koffieteut, het muurbloempje, het tak- kenwijf, de deegsliert, de snijboon, de zuurpruim en de eigenheimer. 2. Voor de dierlijke types zoals de kloothommel, de schijtlijster, de angst haas, het proefkonijn, de oorwurm, het uilskuiken, de huismus en de dek hengst. 3. Voor de huiselijke types zoals de keu kenprinses, de gangmaker, het onder deurtje, de belhamel, de kamerheer, de zwartkijker, de koekenbakker, de fles sentrekker, de achterkamertjespoliti cus, de kookgek en de houten klaas. 4. Voor de naakte types zoals de wijs neus, de bofkont, de lulhannes, de hie lenlikker, de handlanger, de nagel-aan- mijn-doodkist, de voetveeg, de armlas tige en de blaaskaak. 5. Voor de aangeklede types zoals de slijmjurk, de grapjas, de pantoffelheld, de blauwkous, de klerenkast en de rok kenjager. 6. Voor de homo ludens zoals de play boy, de klaploper, de draaitol, de sche- ve-schaatsrijder, de hartenjager, de rad draaier, de herrieschopper, het fuif nummer, de hoogvlieger en de uitschie ter. 7. Voor de ziekelijke types zoals de kan kerpit, de klerelijer, het pokkenjong, stijfkopje, de bleekscheet, de bloedzui ger, de koukleum, de pestkop, de ze nuwpees, de slijmerd, de etterbuil, de druiloor, de brekebeen en de nachtbra ker. Vrede op aarde, in de mensen een wel behagen. Ik wens u prettige dagen. In de vier gemeenten van district Eemland noord is de nota drugsbe leid in de Raadsvergaderingen vast gesteld. Dit betekent concreet dat vanaf half december de uitvoering van dit beleid door de politie inten siever gecontroleerd wordt. Over tredingen op aanbieden van soft drugs, verkoop van harddrugs, over last en verkoop aan jongeren in de horecagelegenheid worden aange pakt. Hieronder valt ook de aanwe zigheid van jongeren in de horeca gelegenheid. In de gemeente Soest is één coffeeshop waar de verkoop gedoogd wordt. De politie controleert deze coffeeshop re gelmatig. De controles zijn onder andere gericht op de softdrugs (ook die in voor raad), aanwezigheid van harddrugs en alcoholhoudende drank. Ook de aanwe zigheid van personen onder de achttien jaar en het gedrag van de bezoekers bin nen en buiten de coffeeshop wordt ge controleerd. In Soest mag op andere lo caties en op de openbare weg geen drugs verkocht worden. In de gemeenten Baarn, Bunschoten en Eemnes wordt handel in softdrugs niet gedoogd. Dit betekent dat in alle geval len waar softdrugs verkocht wordt zal worden opgetreden. Bestuur, justitie en politie hebben sa men afspraken gemaakt over de manier van optreden en de strafmaat die ge bruikt wordt. In alle vier gemeenten wordt bij een overtreding de aanwezige drugs in beslag genomen. Daarna maakt justitie proces verbaal op. In sommige gevallen kan dit, met de afgesproken strafmaat leiden tot voorlopige hechte nis. Bij overtredingen bepaalt de burge meester in het kader van de openbare orde en volksgezondheid of er fysieke maatregelen genomen worden om de il legale activiteiten tegen te gaan. Als de coffeeshop in overtreding gaat wordt deze, als het nodig is, voor korte of lan gere duur gesloten. 1

Soester Courant | 1999 | | pagina 3