Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan 2000 Kerstmarkt voor straatkinderen Congo Eigen hulpactie Kosovo beloond iCORUUIR év- Bibliotheek telt sinds opening meer dan 1000 nieuwe leden cctettAect cc ^eedtcCayext e*t eext VOS-project Soest denkt aan Groningse eenzamen BESTEL NU VOOR KERSTAVOND, DE KERSTDAGEN EN OUD EN NIEUW! Prettige kerstdagen en een voor spoedig nieuwjaar gewenst. Service bij Schoemaker Geen rijbewijs op 31 december Advies: vogels niet bijvoeren op einde van middag voor verkoopinformatie: Groothandel in oud ijzer en metalen (ook particulieren) Gespecialiseerd in fabrieksafvallen Milieuverantwoorde verwerking (W.C.A. Vergunning) Aangesloten bij de Metaal Recycling Federatie Containerservice (1 - 40m3) Inzameling oude accu's Afdeling bruikbaar ijzer en metalen Ideetjes voor afgelast millenniumfeest Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Container in brand Foutparkeerders Rieten stoel bij winkel weggehaald Catering- en Partyservice Tromslager luxe WALDORFSALADE Tromslager luxe HUZAREN HORS D'OEUVRE SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER WOENSDAG 22 DECEMBER 1999SOESTER COURANT ACTUEEL r PAGINA 5 Ludgerusschool verkoopt zelfgemaakte spulletjes Pascal van Buren 'held van de maand' van Reader's Digest aken c.a. I 29-11-1999; P. Vogelzang, echt; litiesurveillanten; ilitie/politiesurveillanten; iderzoek geweldsdelicten; Baarn/ Eemnes/Soest ie gemeenschappelijke g, volkshuisvesting VO 30 november 1999; :steinweg 72b; iet 37; G&M ten behoeve ituur; herinrichten van de Izijnszaken, milieu c.a. de vergadering estingsvoorzieningen onderwijs; om; terrein; gadering van 2 december 1999; Drdigers in gen. is en beginnen om 19.30 uur. entrum (hal gemeentehuis) ssievergadering kunnen sprekers uil >or het stellen van vragen of het ge- de sprekers uit het publiek de gele- ;sie kenbaar te maken. uurt in totaal niet langer dan 30 mi- behandeld worden in indig om eerst het 35 - 60 93 728). Tevens bedanken wij al onze klanten voor het door u in ons gestelde vertrouwen tijdens het afgelopen jaar. Astrid, Loes en Wendy Van Weedestraat 53, Soest - Tel. 035 - 602 15 00 De bibliotheek Soest aan de Willae- rtstraat heeft sinds de verhuizing in juli al meer dan 1000 nieuwe leden erbij gekregen! Het Soester publiek is erg enthousiast over de nieuwe, sfeervolle ruimte. De vele verbete ringen die tijdens de verbouwing zijn aangebracht in de bibliotheek worden zeer gewaardeerd. Het feit dat alle materialen in één gro te lichte ruimte bij elkaar staan biedt het publiek de gelegenheid in alle rust te zoeken, te lezen en te snuffelen. Kinde ren zitten gezellig in de leeshoek op de jeugdafdeling te lezen terwijl de ouders in de vijverzaal een spannende roman uitzoeken. Ook de vele computers die in de bibli otheek staan opgesteld bieden het pu bliek ruimschoots de gelegenheid mate rialen op te zoeken. Het programma waarmee gewerkt wordt is zeer pu- UNNINGEN angen: door een eventuele vergunning kuu- >ekendmaking kenbaar maken bij de 1000, 3760 CA Soest, telefoonnum- fis en 3x Thuja spec. )Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluld en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! experi Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Op vrijdag 31 december kunnen er door de afdeling Publiekszaken geen rijbewij zen worden afgegeven. Dit komt door dat de Rijksdienst voor het Wegverkeer op deze dag een grote back-up gaat maken van haar bestanden. blieksvriendelijk, de zoekweg wijst zich vanzelf. Iedereen, ook diegene die (nog) niet veel computerervaring heeft, kan hiermee materialen vinden. Wat door de gebruikers ook als een gro te verbetering ervaren wordt is de nieu we plaatsing van de studieboeken. Zo wel voor de jeugd als voor de volwas senen zijn er elf rubrieken gemaakt. Ie dere rubriek heeft een kleur. Binnen de rubriek staan de boeken op nummer, zo zijn ze makkelijk te vinden. Ook als men via de computer zoekt worden kleur en nummer aangegeven. Op één van de publieksterminals zijn verschillende naslag cd-roms geïnstal leerd, waarop het publiek gratis en snel zeer uiteenlopende informatie kan zoe ken. Beschikbaar zijn de Encarta Ency clopedie, de Wetboeken, de Medische Encyclopedie, Opleidingen en Beroe pen, de Routeplanner, de Scriptietipper, de Literom met artikelen over literatuur vanaf 1900, het Informatierijk met de beleids- en literatuurbestanden van 10 ministeries en de Uittreksel Top-50 Engels. Pagina's uit deze bestanden zijn te printen voor een kwartje per stuk. Op één van de terminals kan het pu bliek gebruik maken van Internet. In de toekomst zal die service met meerdere computeraansluitingen uitgebreid wor den. Er zullen cursussen gegeven wor den aan groepen over het gebruik van Internet. Het feit dat de bibliotheek iedere och tend en avond (behalve maandag) open is en niet meer sluit tussen de midden en tussen de avond maakt het spontaan binnenlopen extra gemakkelijk. De ope ningstijden zijn: dinsdag tot en met vrij dag van 11.00 tot 20.00 uur en op za terdag van 11.00 tot 15.00 uur. De bibliotheek is op vrijdag 24 decem ber en op vrijdag 31 december 's mid dags om 16.00 uur gesloten. De gemeente adviseert de bevolking aan het einde van de middag vogels niet meer bij te voeren. De vogels zoeken dan hun rustplaats al op, waardoor het voedsel blijft liggen en ongedierte aan trekt. Juist in de winterperiode komen ratten en muizen dichter bij de wonin gen om eten te zoeken. Wie ongedierte ziet, wordt verzocht meteen de afdeling reiniging te bellen, tel. 6093754. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl :sdoom en 3 dennen 1 kersenboom, 2 dennen en 1 spar >pulier ;n bomen i binnen 6 weken na verzending van n burgemeester en wethouders van SING van de Programmaraad van )est, zoals deze zijn vermeld op nde voordracht (deelnemerslijst t-1999) te benoemen m.i.v. '99 voor een periode van drie jaar e benoeming van de leden mede doen aan het bestuur van Radio aan het Commissariaat voor de ring van de bouwvergunning op van het negatieve welstandsadvies. toekennen uit culturele ïgsregeling. landbouwschuur P. v.d. Breemer- inschrijven: op straffe van verbeur- ;som van f 1.500,00 per gestalde idien deze niet binnen 6 weken ding van dit bedrijf zijn verwijderd. vooijaarsnota de raad voorstellen sluit te nemen over garantiestel- n maximaal f 46.800,00 voor de atie over het jaar 2000. kader van de op te stellen voor- jsnota discussie voeren over rele financiële gemeentelijke bij waarbij het college de intentie eze ondersteuning ook daadwer- e verlenen. Daarbij speelt een rol 'even dat door het rijk mogelijk nsatie in het gemeentefonds zal inden. rt agenderen voor de commissie Nijverheidsweg 4, 3762 ER Soest Tel. 035 - 601 33 97, Fax 035 - 602 67 19 e-mail: soest@korlaarrecycling.nl Burgemeester Jacques Wallage van Groningen, die onlangs landelijk de pers haalde door het afgelasten van het millenniumfeest in de stad (we gens het gevaar van vuurwerk), heeft vorige week een brief gekre gen van het VOS-project in Soest. De VOS (Vereenzaming Ouderen Soest) heeft hem wat ideetjes aan de hand gedaan om de 750.000 gulden die voor het feest was uitgetrokken nu op een andere manier te beste den. "Alternatief 1: geef de 'eenzamen' op eerste kerstdag een brunch op de Gro te Markt", schrijven projectleider Mar- göt Bultink en voorzitter Pieter de Wind van de VOS aan de burgemeester van de Martinistad. "In Soest doen we dat ook; daar organiseren we een kerst- brunch waaraan ca. 100 eenzamen, "voornamelijk ouderen, deelnemen. Soest met 40.000 en Groningen met 171.000 inwoners betekent dat er ca. 500 eenzamen gebruik van zullen ma ken. Het aantal vrijwilligers voor de be diening zal, leert onze ervaring, groot zijn." Volgens Margót Bultink en Pieter de Wind zal burgemeester Wallage dan ook ondervinden dat het Groninger bedrijfs leven zo'n initiatief in geld en natura zal willen sponsoren. In samenwerking met de lokale pers kan er in relatief korte tijd veel gemobiliseerd en georganiseerd worden, vinden ze. Een tweede mogelijkheid is een kerst pakket voor alle eenzamen van Gronin gen op eerste kerstdag. De sociale dienst is vast wel in staat honderden adressen te leveren, maar ook de Gro ninger gemeenschap zal ze kunnen ge ven. "Tot nu toe krijgen lastige groeperingen meer aandacht dan de mensen - vaak ouderen van de stille generatie - die niet willen en vaak ook niet meer kun nen klagen," aldus de leiding van het VOS-project. "Het zou ons tegenvallen als u daar in Groningen njet iets moois zou kunnen verzinnen." Een kopie van de brief is naar de ge meenteraad van Groningen gegaan, evenals naar het Nieuwsblad van het Noorden. Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035)602 60 61 vbreukel@worldonline.nl «mm Zaterdagavond rond halftien zag een politiesurveillant aan de Smitsweg een afvalcontainer in brand staan. De con tainer was al zodanig afgebrand dat zelf blussen niet meer kon. De brandweer is erbij gekomen om het vuur te doven. In de wijken Smitsveen en Overhees zijn woensdag door de politie zestien par- keerovertredingen gesignaleerd. Op de Soesterbergsestraat ontbrak bij twintig auto's een parkeerschijf. De eigenaren kregen allemaal een bon. Zaterdag tussen half twee en half drie is voor een meubelzaak aan de Burg. Gro thestraat een rieten stoel weggehaald. De stoel stond samen met andere stoe len op de uitstalstrook voor de winkel. De waarde van de stoel is f 950,-. Frisse feestsalade met vruchten, noten, kip, gegarneerd v i c f\r\ met gevulde eieren, gevulde soesjes, pompernikkel J lJf UU p.p. Gegarneerd met: gevulde eieren, gevulde soesjes, 11 Cf) pompernikkel, fricandeau, rosbief, ham, kipfilet J 1/,JU p.p. Tromslager luxe ZALM HORS D'OEUVRE Gegarneerd met: gevulde eieren, gevulde soesjes, r lf\ cr\ pompernikkel, zalm, garnalen, paling, krab J IsjjUp.p. Tromslager KIPSATÉ (3 stokjes) met SATÉ-SAUS f 7,50 p. portie Tromslager BEENHAM (250 gram) met PEPERROOMSAUS f 5,95 p. portie Tromslager FRANS STOKBROOD en KRUIDENBOTER 3,95 per stuk Bestellingen kunnen op alle feestdagen worden afgehaald tussen t4.00 en f5.00 uur. MSV* Steenhoffstraat 58 035-60228 71 oest Centrale Voorlichting 3762 AV Soest 34 55 ,nl Woensdagavond is op de Ludger usschool aan de Vosseveldlaan een kerstmarkt gehouden. De op brengst van de markt gaat naar het project Straatkinderen Kinshasa in Congo. Over de totaalopbrengst van de markt wil mevrouw T. Van den Haak geen uitspraak doen. "Het wordt donderdag op school tijdens de kerstviering bekend gemaakt aan de kinderen." Meer dan zeshonderd mensen bezoch ten de kerstmarkt waar allerlei zelfge maakte spulletjes werden verkocht. "De kinderen hebben vanaf september steeds, bij handarbeid gewerkt aan de Foto: Aldo Allessie versieringen die verkocht zijn. In iede re klas werden spulletjes verkocht die de kinderen zelf hadden gemaakt." Tijdens de markt gaf een echtpaar, dat de contacten met Congo onderhoudt, een demonstratie van de kledij en ge bruiken in Congo. "Zij hebben daar ja ren gewerkt en brachten ons op het idee. Zij zullen ook de geldelijke afhan deling voor ons regelen. Al met al was het een ontzettend leuke bijeenkomst. Iedereen heeft ervan genoten, zowel de bezoekers als de werkers. Van de ouders hebben we veel hulp gekregen," besluit T. Van den Haak. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 Reader's Digest heeft de 21-jarige Pascal van Buren benoemd tot 'held van de maand' voor zijn persoonlij ke inspanningen voor vluchtelingen in Kosovo. De Soester meldde zich zonder succes bij diverse hulporga nisaties aan en besloot toen zelf tot actie over te gaan. Pascal begon met het inzamelen van geld voor speelgoed voor de kinderen van Kosovo. Hij bracht zesduizend gul den bij elkaar die hij overmaakte aan een Duitse hulporganisatie die er in Macedonië kinderartsen van betaalde. Op initiatief van zijn vriendin Laura In- galls besloot hij met nog twee anderen een eigen hulporganisatie op te zetten. Dit is Relief for Innocence (RIF) gewor den. Een derde inzamelingsactie werd niet lang geleden gehouden voor de weder opbouw van een complete school in het dorpje Semetisht vlakbij Prizren. De herbouw van de school begint in januari. De titel 'held van de maand' wordt toe gekend aan gewone mannen of vrouwen die heldhaftig hebben opgetreden of zichzelf inzetten voor bijzondere initia tieven. Iedere maand kunnen Nederlan ders iemand nomineren voor de titel. Naast de eervolle vermelding krijgt de held een geldbedrag van duizend gul den. Pascal van Buren krijgt de oorkonde 'Held van de maand'. NIEUW IN DE VERKOOP Van Goyenlaan SOEST Goed onderhouden 2 kmr-hoekap- partement (v.h. 3 kmr-appartment) op de 1e verdieping met berging op de begane grond. Ind.: hal, toil., m.k., woonk. met parket vloer, mod. keuken, bijkeuken, douchecel en een zeer ruime sl.kam. Algemeen: dit apparte ment verkeert in uitstekende staat van onderhoud en recente- 229.000,- kosten koper Birkstraat SOEST Luxe vrijstaande villa met dubbele inpandige garage op ca. 3.250 m2 grond met vergunning voor de bouw van 1.000 m2 bedrijfsruimte (500 m2 verdieping). Ind.: ruime woon-/eetk. m. luxe open keuken met inb.app. (o.a. vaatwasmach., magn., oven, kookpl., af.k., koelk.) bijk., toil., m.k., grote lich te hal en ruime inpandige garage voor 2/3 auto's. Verdieping: ruime overl. met gang, luxe badk. met whirlpool, ap. douche en dubb. wast., 3 grote sl.kamers, bergr., ap. toil. en mogelijkheden voor twee extra sl.kamers. Algemeen: deze villa is ge bouwd in 1994 met duurzame materialen en is v.v. o.a. alarmsyst., natuurstenen vloeren met vloerverw., luxe sanitair, dubb. (gasgevuld) glas, open haard en luxe afwerking. Bedrijfsruimte: tekeningen en vergun ning zijn aanwezig voor het bouwen van 1.000 m2 be drijfsruimte (500 mJ begane grond en 500 m2 verdie ping). Door locatie van dit pand, nabij de grote uit valswegen, kunnen "wonen-en-werken" goed gecom bineerd worden. Sterrenbergweg SOESTERBERG-NOORD Vrij gelegen, op ca. 900 m2 grond, een geheel gemoderniseerd en uitgebouwd vrijstaand woonhuis met grote garage, paardenstal en schitterend aangelegde vrije tuin. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vor- I mige woonk. met parketvloer en schouw, mod. hoekkeuken met inb.app. (o.a. vaatwasmach., jj koelk., oven, gask.pl.) en bijkeu- ken. Verd.: overloop, luxe badkam. met ligb. en apar- te douche, apart 2e toilet, 4 sl.km. (2 met balkon), zolder met vaste trap en ruime 5e sl.km. Alg.: deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van extra isolatieglas, nieuwe gara- ge, paardenstal (3m x 4m), aangelegde tuin met o.a. vijverpartij, bloemenkas, volière en meerdere terras- sen. kosten koper Gevraagde koopsom lijk zijn keuken en badkam. gemoderniseerd. Service kosten f 275,- p.m. (ind. voorschot c.v.) Gevraagde koopsom 1.975.000,-k.k. kosten koper Gevraagde koopsom ƒ895.000, kosten koper Brugakker ZEIST In mooie woonomgeving gelegen ruime midd.woning met berging en aangelegde tuin aan vijverpar tij. Ind.: hal, toilet, ruime woonk. met openh. en plavuizenvloer, mod. open keuken, Verd.: over loop, 3 ruime sl.kam., badkam. met douche en 2e toilet. Zolder: ruime bergzolder met vlizotrap. Algemeen: deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van dubb. glas, openslaande deuren naar de tuin en ruime berging. Gevraagde koopsom ƒ398.000,- t 'i

Soester Courant | 1999 | | pagina 5