I M.i.v. december 1999 verhuren wij skiboxen en sneeuwkettingen MIS® ieuwe naam: Vertrekpunt Gerth dito Smeeing luidt millennium lit met diverse acties Nieuwe reformzaak in Soest-Zuid: Green Health' »P I. iia 1 HANDEL WANDEL I Vertrekpunt i hartman GDDILRUD-HILUERSUtn Gevraagd^ LOPERS Prijzenfestival Winkelkring PAGINaj WOENSDAG 22 DECEMBER 1999 SOESTER COURANT PAGINA 9 PETERS ans Holterman en Diederike Alferink nemen reisbureau over reijerse bv 3 - 494 24 21 tempel van het jaar danken wij 31 in ons gestelde ouwen en de ede relatie. wensenu ie Kerstdagen en een ledig Nieuwjaar. er. RENAULT Grootse oudej'aarsshow bij alle vestigingen Koopavonden vanwege Kerst Lab Eemland krijgt kwaliteitscertificaat Arkadi presenteert nieuw programma De Paardenkamp weer gegroeid uitgaan op de Gooise matras eten drinken dansen slapen NOT/CE Grand Cafe Bruin-cate SCALA TropicalbarT? Discotheek Winkel richt zich vooral op voedingssupplementen Brezan Automaterialen, Weteringpad 70 SOEST tegenover KARWEI Telefoon (035) 602 56 73 1 Soester Courant De Kwekerij in kerstvakantie gesloten Grote van Dale bij Boekhandel Jongerius Makelaardij n de groene zone Wij danken onze klanten voor het vertrouwen en wensen u prettige kerstdagen en een welvarend 2000 Palte Ballonvaarten Tel. 035-6025571 loodgieters- en verwarmings- bedrijf soest wenst relaties, vrienden en bekenden prettige kerstdagen en een voorspoedig 2000 jschool van der Heijden bv ing 30 uur f 1850,- excl. examen errijbewijs in een dag incl. lunch 5 avonden - Ook les in automaat v.isn.nl/vanderheijden Baarn - Tel.: 035-5417993 Vertrekpunt Gerth is sinds maan dag 13 december de nieuwe naam van reisbureau Gerth. De naams verandering komt voort uit een sa menvoeging met het voormalige Toerkoop Reisadviesburo Alferink uit West Overijssel, Flevoland en op de Veluwe, en de overname door een nieuwe directie. >oor de samenvoeging van Gerth en Jferink behoort reisbureauketen 'Ver- skpunt' met in totaal 17 filialen en 102 Werknemers tot de grootste particulie re onafhankelijke reisbureauketens in |ederland. lans Holterman (27) en Diederike Al ferink (27), de nieuwe eigenaren van Vertrekpunt Gerth en Vertrekpunt Al ferink, hebben per 1 oktober definitief het management van het echtpaar Gerth jpvergenomen. De medewerkers zijn echter gebleven. De jonge ondernemers houden zich in jet begin voornamelijk bezig met de ategratie van de beide bedrijven. Het ïdenken van een nieuwe naam was liervoor de eerste stap. Hoewel de reis bureaus dankzij hun nieuwe naam "Ver- skpunt" nu een geheel vormen, ko men in de nieuwe bedrijfsnaam toch ïok nog de eigen namen van de reisbu- saus terug. Holterman: "We hebben dat gedaan vanwege de sterke regionale naamsbe kendheid van beide bedrijven. Mensen kennen reisbureau Gerth en het is be langrijk dat ze het blijven herkennen, ondanks de nieuwe naam. Dat geldt ook voor Vertrekpunt Alferink." Geogra fisch vullen de bedrijven elkaar perfect aan. Vertrekpunt heet verder vestigin gen in Baarn, Dronten, Elburg, Emme- loord, Epe, Harderwijk, Hattem, Hilver sum, Huizen, Kampen, Laren, Lelystad, Nunspeet, Urk en Zeewolde. Ervaring Holterman en Alferink hebben samen, ondanks hun jonge leeftijd heel wat kennis en ervaring in huis. Alferink is als dochter van de vorige eigenaren van Toerkoop Reisburo Alferink, al hele maal bekend met het reilen en zeilen van het bedrijf. "De reiswereld wordt je eigenlijk met de paplepel ingegoten", zo vertelt de ambitieuze jonge vrouw. Toch was de overname voor haar niet zo van zelfsprekend als veel mensen misschien denken. "Ik heb er heel bewust voor gekozen om ook rond te kijken bij an dere bedrijven. Ik moest er zeker van zijn dat het hebben van een reisbureau wel echt was wat ik wilde en nu heb ik de keuze gemaakt." De ervaring die Al ferink opdeed als verkoopmanager bij Foto: Aldo Allessie De Jong Intra Tours zal haar straks goed van pas komen. In het nieuwe bedrijf zal ze zich voornamelijk bezig gaan houden met de aansturing van de kantoren en het personeel. Haar partner Hans Holterman richt zich in de nieuwe onderneming op het finan ciële management. Ook houdt hij zich bezig met eventuele uitbreiding en met de toepassing van informatietechnolo gie, die ook in de toeristische branche steeds belangrijker wordt. Holterman, die bedrijfskunde studeerde, adviseerde tot voor kort multinationals over hun bedrijfsvoering. Hij hield zich onder meer bezig met de reorganisatie van die bedrijven. Op het gebied van toerisme heeft hij naar eigen zeggen nog maar weinig ervaring. "Ik heb ooit stage ge lopen bij OAD Reizen, maar tijdens zo'n stage kun je er eigenlijk alleen maar een beetje aan snuffelen." Om de klanten vertrouwd te maken met de nieuwe naam en het andere logo ver spreidt Vertrekpunt de komende weken een reiskrant. Op 18 december kunnen belangstellenden langskomen tijdens de open dag in alle filialen, maar uiteraard is iedereen ook voor en na die tijd van harte welkom. De Oudejaarsshow van Smeeing is dit jaar nog grootser van opzet dan voorgaande jaren. De groep autobe drijven, met vestigingen in Amers foort, Soest en Loosdrecht, pakt dit jaar uit met een grootse occasion show, spectaculaire aanbiedingen op nieuwe Mitsubishi's, Hyundais, Fiats en Lancia's en een ludieke ac tie op het Philips navigatiesysteem Carin. Auto Smeeing is officieel merkdealer van Mitsubishi, Hyundai, Fiat en Lan cia personenauto's. Gezamenlijk hebben deze merken het afgelopen jaar een aan tal interessante nieuwe modellen op de markt gebracht, zoals de Mitsubishi ruimtewagens Space Wagon en Space Runner, de Fiat Punto en de Hyundai Atos en Accent. In alledrie de dealerbe- drijven biedt Auto Smeeing gedurende de Oudejaarsshow interessante kortin gen op nieuwe auto's. Zo mogelijk nog spectaculairder is de occasionshow. Directeur R.H. Smeeing is bijzonder trots op dit evenement: "In onze drie vestigingen samen staan ruim 300 betrouwbare gebruikte auto's. Wie een van deze auto's koopt, krijgt mini maal 3.000 gulden inruil voor zijn oude auto. Bovendien krijgen kopers van een occasion boven de 15.000 gulden tij dens de Oudejaarsshow een fantastisch aanbod: een jaar uitgestelde betaling of twee jaar lang een financiering tegen nul procent rente." De occasions met een prijskaartje boven de 10.000 gulden zijn stuk voor stuk verzekerd van 12 of 24 maanden unie ke Smeeing-garantie. "Deze staat gelijk aan de Bovag-garantie, die normaal slechts drie maanden geldig is. Wij heb ben iedere auto gecheckt op een groot aantal punten en durven onze handen ervoor in het vuur te steken", legt Smeeing uit. De Smeeing-zekerheid gaat zelfs nog verder: "Op auto's tot tien jaar oud, die altijd bij ons bedrijf in onderhoud zijn geweest geven we on- derhoudsgarantie. Dat houdt in dat we kosten die hoger uitvallen dan de kilo- meterkostencalculatie van de ANWB aangeeft, voor onze rekening nemen." Young Cars Behalve over een enorm aanbod nieu we en gebruikte auto's, beschikt "Auto Smeeing ook over een interessante col lectie Young Cars. Dit zijn demoauto's van nog geen jaar oud, die over fa brieksgarantie beschikken en een be perkt aantal kilometers hebben gereden. Smeeing: "Ze zijn heel scherp geprijsd, tot wel 10.000 gulden onder de nieuw prijs, terwijl ze niet onderdoen voor een nieuwe auto. Young Cars zijn niet voor niets zeer gewilde auto's. Ook voor mensen die heel tevreden zijn met hun huidige auto heeft Auto Smeeing tijdens de Oudejaarsshow een verrassing in petto onder het motto "Rijden zonder zorgen". Smeeing zorgt voor de spectaculaire prijs van 3.695 gulden voor de inbouw van het Philips navigatiesysteem Carin 522. "Normaal gespróken kost dit precies duizend gul den meer", vertelt Smeeing. "Een fan tastische millenniumaanbieding, dus." De Oudejaarsshow begint op donder dag 23 december en duurt tot en met vrijdag 31 december. De showrooms in Loosdrecht (Frans Halslaan 21), Soest (Koningsweg 14) en Amersfoort (Am- sterdamseweg 19) zijn dan feestelijk aangekleed en er is voor iedere bezoe ker een hapje, een drankje en een pre sentje. De openingstijden zijn: 23 en 24 december 9.00-21.00 uur 25 december 9.00-17.00 uur 26 december 10.00-17.00 uur 27 t/m 31 december 9.00-18.00 uur Auto Smeeing kijkt al uit naar het eve nement. "We organiseren de Oudejaars show nu een aantal jaren en iedere keer is het gezelliger. Veel mensen zien we elk jaar. Het wordt traditie. Voor ons is 1999 een fantastisch jaar geweest en dat hopen we feestelijk af te sluiten met onze klanten. Het nieuwe millennium zien we vol vertrouwen tegemoet", al dus Smeeing. In Soest worden deze week extra koopavonden gehouden. Vanavond (woensdag) en morgenavond zijn de winkels tot 21.00 uur geopend. Op vrijdag 24 december sluiten de win kels hun deuren om 16.00 uur. Die dag is er geen koopavond. Uiteraard zijn de winkels ook op zaterdag 25 december (Eerste Kerstdag) geslo ten. Vorige week heeft de Stichting voor er kenning van laboratoria in de gezond heidszorg (CCKL) het Certificaat van Accreditatie uitgereikt aan het Klinisch Chemisch Laboratorium (KCL) van Ziekenhuis Eemland. Op 7 oktober be haalde het ziekenhuislaboratorim dit felbegeerde kwaliteitscertificaat. Hier mee schaart het KCL zich onder de kopgroep van de Nederlandse zieken huislaboratoria. Het KCL ontvangt dit certificaat voor verrichtingen en onder zoeken op het gebied van de klinische chemie en de hematologie (leer van het bloed). Eind 1993 startte het KCL van Zieken huis Eemland in het kader van de Kwa liteitswet Zorginstellingen met het op zetten van een omvangrijk kwaliteitssys teem. CCKL ontwikkelde op basis van internationale normen een praktijkricht lijn om dit kwaliteitssysteem in een la boratorium te ondersteunen en toets baar te maken. Vakspecialisten van CCKL-test hebben het laboratorium van Ziekenhuis Eemland aan de hand van deze praktijkrichtlijn doorgelicht en toetsten alle procedures. Ziekenhuis Eemland ontvangt het Cer tificaat van Accreditatie omdat de orga nisatie van en de feitelijke manier van werken binnen het laboratorium en op dë prikposten in de regio volgens de CCKL-test goed functioneren en vol doen aan de gestelde norm. Ook blijken de laboratoriumstaf en de medewerkers over de juist deskundigheid te beschik ken. Ook in de nieuwe eeuw heeft Arkadi, vroeger bekend onder de naam Spirit Soest, weer een drukbezet programma. Elke week op maandag kan men leren zich te ontspannen tijdens de meditatie- cursus, o.l.v. Ronald Groenesteijn. Ook zijn er in het nieuwe jaar weer openba re avonden, waarbij gasten worden uit genodigd om geïnteresseerden op para normaal gebied op een nuchtere manier kennis te laten maken met deze wereld. In februari start een korte cursus (vijf avonden) met Lenie Tomson. Deze cur sus intuïtieve ontwikkeling is erop ge richt om via diverse oefeningen de bij iedereen in meer of mindere mate aan wezige gevoeligheid te ontwikkelen en hiermee om te leren gaan. Het tweemaandelijkse programma is te verkrijgen bij Arkadi, F.C. Kuyperstraat 24, tel. Info: 035-6021962. De Paardenkamp, beter bekend als het rusthuis voor oude paarden, sluit het millennium af met 65 paarden en po ny's. Het afgelopen jaar zijn er dertien pensioengerechtigden bij gekomen. Ook zijn er tien bewoners overleden. De open dagen van het jaar 2000 zijn al be kend. Deze zullen zijn op 27 mei en 28 oktober. Ook op andere dagen is de boerderij geopend. Publiek kan dage lijks terecht van 10.00 uur tot 16.00 uur. Op eerste kerstdag, nieuwjaarsdag en Koninginnedag is De Paardenkamp ge sloten. elke vrijdag club- night met bekende DJ's in Club Gooiland Dance-classics Feestmuziek Ma 27 dec Reunlon et DJ René tocktails J Gooiland Emmastraat 2 Hilversum-Centrum Tel. 035-6 212 331 www.gooiland.nl frae.. Elke dag Live in welke disco kun je blijven slapen? Voor 125,= 2 personen incl ontbijt in 4-sterren-hotel het weekend vanuit Gooiland.— RTL-Live rtl Koffietijd L4B Barend&VanDorp Voor a! uw automaterialen Openingstijden maandag t/m vrijdag van 8.30 -18.00 uur, zaterdag 9.00 -16.00 uur. Info: www.brezan.nl of gratis infolijn 0800-1928 Afgelopen vrijdag heeft aan het gloednieuwe Plein van Zuid 30 een nieuwe reformzaak zijn deuren geo pend: Green Health van Marian- ne Hagelaar. De zaak richt 'zich vooral op orthomoleculiare voe dingssupplementen, homeopathie en fytotherapie. Marianne Hagelaar, die de zaak drijft en de afgelopen vijfjaar in een soortgelij ke winkel in Huizen heeft gewerkt, geeft onmiddellijk toe dat dat een hele mond vol is, maar kenners weten vermoedelijk heel goed waar ze het over heeft. "Na tuurlijke vitaminen en mineralen, die gezond zijn voor de cellen van het lichaam", legt ze uit. Als haar belang rijkste taak ziet ze het adviseren over de voeding en de supplementen die daar bij zo'n voorname rol kunnen spelen. "Dat is heel individueel, het kan van mens tot mens sterk uiteenlopen wat je gebruiken kunt. De een heeft bijvoor beeld 's morgens genoeg aan een schep je lijnzaad, de ander neemt een pot pil len mee om de spijsvertering te bevor deren." De winkel heeft een "alternatief' karak ter, in zoverre dat er sprake is van aan vullingen op de reguliere geneeskunde. "Het zou zo mooi samen kunnen gaan," zegt Marianne. "Wat dat betreft zou ik bijvoorbeeld wel in een ziekenhuis wil len zitten..." Dat ze voor alle kwalen een oplossing heeft zal ze niet gauw zeggen. "Ik zie altijd veel patiënten die inmid dels 'uitgedokterd' zijn en proberen hun leven nog een beetje te veraangenamen, maar ik zal nooit beweren dat ik ze be ter kan maken. Voedingssuplementen zijn ook geen geneesmiddelen, maar ze dragen wel bij tot een betere gezond heid. En we zien soms fantastische re sultaten." Haar belangstelling voor de alternatie ve geneeskunde werd gewerkt toen ze - jaren geleden alweer -zelf behoorlijk ziek was. "Ik had een chronische darm ziekte, en daar ben ik helemaal vanaf gekomen. Daarna ben ik natuurgenees kunde gaan studeren. Ik ben intussen ook bijna klaar voor het drogistendiplo ma." Voor allerlei klachten - variërend van maagpijn tot depressies - zijn er Foto: Aldo Allessie uitstekende middelen verkrijgbaar. "Op natuurlijke wijze kun je daar veel aan doen," aldus Marianne. "Nee, dat is geen kwestie van geloof. Er moet een balans zijn tussen lichaam en geest. Wie gelooft dat de dokter hem beter zal maken zal ook sneller genezen." Thee en cosmetica In de nieuwe zaak zijn alle (soorten) artikelen overzichtelijk uitgestald; rechts de afdeling voedingssupplementen en fytotherapie, achter de toonbank de homeopatische geneesmiddelen, links allerlei soorten thee en natuurlijke cosmetica, in het midden een uitgebreid assortiment voeding, van müsli tot ho ning en nog veel meer. "Green Health" is op maandagmor gen tot 13.00 uur gesloten, maar alle andere dagen geopend van 09.00 tot 18.00 uur; op vrijdag tot 21.00 uur en op zaterdag tot 17.00 uur. De zaak is telefonisch bereikbaar op nummer 6400011. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Milieu Educatief Centrum "De Kwekerij" aan de Molenstraat is ge sloten van 28 december tot en met 10 januari. Voor de kerstvakantie stond het milieu centrum in het teken van vleermuizen. Veel schoolkinderen uit de groepen 5, 6 en 7 en andere belangstellenden uit de gemeente Soest hebben de tentoonstel ling bezocht. Na de kerstvakantie zal het project Na tuur Techniek worden gestart. Mevrouw A. Bredius uit Soest is sinds vrijdag in het bezit van de nieuwe Grote van Dale. Het officiële woordenboek van de Ne derlandse taal was de weekprijs in het prijzenfestival van de Winkelkring Van Weedestraat. Het driedelige boekwerk werd haar overhandigd door Piet Jon gerius van de gelijknamige boekhandel aan de Van Weedestraat, die de prijs De- schikbaar had gesteld. Mevrouw Bredi us, die daarvoor nog nooit wat had ge wonnen, nam vorige week deel aan het prijzenfestival door één van de voor deelbonnen uit het chequeboekje in te leveren bij één van de deelnemende winkeliers. Daardoor dong ze automa tisch mee naar de weekprijzen. Deze week is de achtste en laatste prijsuitrei king.

Soester Courant | 1999 | | pagina 9