Danscentrum Gerla J A 'In de gezondheidszorg spelen emoties een grote rol, maar wat télt zijn de argumenten' ÜPERS Vb3<E3( Visser mHaaai Schoolbesturen voor p.c. basisonderwijs slaan handen ineen 7 ACTUEEL SHOW VUURWERK HOOIJER VUURWER COUNTRY LINEDANCE $aftkrttroltkm} In Memoriam mr. S.P. baron Bentinck pagina 2 Wofnrdag pq dfhfmrfr iqqq SOESTER COURANT bedanken u trouwen in isen u een visseling Soester huisarts Nicolas legt praktijk neer na 34 jaar PAGINA 3 STIJDE N IVAREN kracht haar ©ÖDING- it EXACT en jnnen werken. ur per week. i sollicititaties jn aan 3.A. Kuijper Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. M/V) fulltime Soest, 035-6036000 Nieuwjaar bij PCOB Oorzaak brand: waxinelichtjes HAAL HET BIJ HET VERTROUWDE ADRES Wij wensen iedereen een gezond 2000 Onderzoek naar bestuurlijke fusie in 2001 Albert Cuyplaan 198b Soest imiRMATIEINSCHRIJVINr, Nieuwjaarsreceptie De lekkerste oliebollenappel-, ananas-, kersen-, bananen- beignets, appelflappen appel bollen, oliebollen zonder krenten, sneeuwballen en Berliner bollen de gehele dag vers uit de pan bij: Oral History II Vleespan in brand Wie vergelijkt leest de Soester Courant ^Specialiste Voor service moet u bij ons zijn n medewerkers •NEDERLAND t/m 3 januari 2000 werkzaamheden r het publiek d normaal bereik- idurende de )r heid gebruik om u Waarom naar De Hypotheker? Voor een overzichtelijk hypotheekadvies op maat en het afsluiten van de juiste hypotheek door een persoonlijke adviseur die u kosteloos al het werk uit handen neemt. Steenhoffstraat 66, Soest erland en wordt op dit moment Iden in vnl. 2- en 4-persoons- kele jaren ca 25.000 overnach- erwijs- en muziekgroepen, ïropening medio april 2000. e dagelijks leiding aan 5-8 van /ervangt de manager bij afwe- n de verdere ontwikkeling van algemene taken draag je spe- i van ons vernieuwde product n van procedures voor de ope- 3 gast goed vertalen naar onze aardigheden m.b.t. de verkoop capaciteiten en kunt collega's axibele, ondernemende instel- get- en omzetdoelstellingen. g in keuken of facilitaire dienst- uw bedrijf waar veel te ontwik- jn geregeld in de NJHC-cao. 2296) met de heer S.J. de Boer, met c.v. voor 7 januari a.s. stuurt inden plaats op 20 en 22 januari oest st receptie en voor het serveren Daarom naar De Hypotheker! Volledig objectieve en 100% onafhanke lijke hypotheek bemiddeling Kosteloos advies op maat Keuze uit vele hon derden hypotheek varianten De meest gunstige voorwaarden Alle fiscale aspecten tot op de gulden voorgerekend Begeleiding van A tot Z gedurende het hele aankoop traject Ook na het afsluiten van de hypotheek volledige service persw.o. II. allontocht ders! lecember 1999, Soest GRATIS ballonvaart bij aankoop van een nieuwe Citroen of een betrouwbare occasion! Adviseur Evert-Jon Wijers secretaresse Henriëtte Beijersbergen Maak een afspraak met De Hypotheker bij u in de buurt: Steenhoffstraat 66, *VPOTÏ*tt+ 1 De Hypotheker Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. "Huisartsen worden schaars. Het vak trekt ook wat minder aan; het heeft minder glamour dan vroeger. Sommigen zeggen dat het ook veel te moeilijk is, maar daar ben ik het niet mee eens. Ik vind het een leuk vak. Met moeilijke aspecten, dat wel, want het kost natuurlijk veel tijd om je alle vaardigheden eigen te maken en je patiënten te leren ken nen. Dat is belangrijk voor het con tact; veel mensen veronderstellen dat je alles over hun situatie in je hoofd hebt zitten. Maar je patiën tenpopulatie ken je pas na een jaar of tien..." Een van de bekendste en langst "zitten de" huisartsen van Soest, dokter B.C.A. Nicolas (65), zet deze maand na ruim 34 jaar definitief een punt achter zijn huisartsenbestaan in Soest. "We laten alles vallen en gaan in één klap iets heel anders doen: én stoppen met het werk én verhuizen. Wat het moeilijkst is? Geen idee, maar m'n werk en m'n pa tiënten zal ik zeker missen." En zij hem, kan men vaststellen, want tijdens de afscheidsreceptie die op 17 decem ber plaatsvond in De Soester Duinen was het buitengewoon druk met mensen die de dokter (en zijn assistente Marcel- Ie Temming-van Tol, die24 jaar bij hem heeft gewerkt) voor het laatste kwamen groeten. Dokter Nicolas vertrekt begin volgend jaar naar Zeewolde, waar hij dicht aan het water van het Wolderwijd komt te wonen; een ideale plek voor zijn water sporthobby. Zijn opvolging is op dit moment nog niet helemaal rond. In ja nuari komt er een waarnemend arts in de gezamenlijke praktijk met zijn colle ga M. Smits-Schaffels - tegenwoordig aan de Lange Brinkweg en onder één dak met o.a. collega E.J. Oudshoorn - en pas in februari zal de plek van Nico las definitief worden opgevuld. De ko mende weken zal Nicolas dus misschien nog wel eens een dagje moeten bijsprin gen. Clubje "We hebben in de afgelopen tijd heel wat teruggeblikt. Natuurlijk is er in die 34 jaar veel veranderd. Soest is ge groeid; het aantal huisartsen is zo'n beetje verdubbeld. Destijds hadden we hier negen individuele, elkaar licht be concurrerende maar wel 'amice' noe mende huisartsen. Die zaten nog alle maal in villa's langs de grote weg door Soest. We hebben toen een clubje ge vormd om onderlinge afspraken te kun nen maken. Dat lukte. Nu zijn er zo'n twintig huisartsen in Soest. Nee, de praktijken zijn niet kleiner geworden - Soest is zo gegroeid! En we hadden Zonnegloren nog, wat het contact met de specialisten ook wat makkelijker maakte. Met Molendael is dat toch wat minder geworden. Als je mekaar goed kent is dat een groot voordeel voor de patiënten." In 1965 kwam de jonge huisarts Nico las naar Soest. Hij kwam uit Utrecht, waar hij assistent was geweest op de in terne afdeling van het Antonius-zieken- huis. "Om het vak te leren, wantje was al arts, maar als groentje kon je toen niet zomaar in een praktijk stappen." Eerder had hij plannen gehad om civiel inge nieur te worden, maar toen hij ziek uit militaire dienst kwam (als reserve-luite nant bij de mariniers heeft hij in Nieuw- Guinea, nog voor de overdracht aan In donesië, "echt soldaatje gespeeld") ont dekte hij dat al die wiskunde toch niets voor hem was. Het werd dus medicij nen. Geboren in Maartensdijk - zijn vader was chemisch ingenieur en voedingsdes kundige, die later o.a. romans en boe ken over gezond eten schreef - kon hij uiteindelijk min of meer "om de hoek" aan de slag in de praktijk van dokter Van Beurden aan de Steenhoffstraat. "De praktijk had een katholieke signa tuur. Ja, dat is volstrekt voorbij." De keuze voor Soest was min of meer toe vallig: "Ik zocht een niet te grote prak tijk in een uitbreidingsgebied, met ge noeg faciliteiten in de buurt, ook sociaal en cultureel. Dat heb ik in Soest wel gevonden." Een herinnering tussen door: "Toen ik hier in 1965 kwam stond er op het kruispunt bij het paleis nog een diender met zo'n rood/groen klap- bord om het verkeer te regelen..." De pil Nicolas heeft Soest zien groeien, al zijn het nooit de 80.000 inwoners geworden die destijds werden voorspeld. "Nie mand bevroedde toen nog het effect van de pil. Dat heeft daar zeker mee te ma ken gehad. In het begin had ik zelf nog een aardige verloskundige praktijk, zo'n veertig bevallingen per jaar. Dat was binnen drie jaar gehalveerd. Aan het kraambed vroeg je dan hoe ze over an ticonceptie dachten. De patiënten kon den vanuit hun morele overwegingen een eigen keuze maken, maar ik zag het altijd als mijn verantwoordelijkheid om ze die keuze te bieden." De pil bracht in de gezondheidszorg inderdaad een revolutie teweeg, maar niet per se min der ingrijpend dan bijvoorbeeld bypass- operaties, IVF-behandelingen, trans plantaties en allerlei andere "nieuwighe den". "Als je als 80-jarige destijds je heup brak ging je zes weken het zieken huis in, met een gewicht aan je been. Dan ging je bij wijze van spreken dood aan het doorliggen. Nu staan ze na vijf dagen alweer op hun benen." De vooruitgang van de medische tech nologie is enorm geweest. "Bij veel kin deren die nu geboren worden is een he leboel techniek toegepast. De vraag creëert aanbod, en andersom ook. En dan kom je op de vraag: moét alles wat kan, en kan alles wat moet? Er zijn veel ontwikkelingen die we niet toepassen omdat we - de samenleving - het geld niet beschikbaar stellen. Er zijn kenne lijk grenzen. De hele wachtlijstproble matiek is natuurlijk in essentie ook een kwestie van geld. Een levertransplanta tie kost bijvoorbeeld ontzettend veel geld, en ten koste van wat? En dan vraag je je, ook in mondiaal perspectief, wel eens af: waar zijn we eigenlijk mee bezig? Dat is ook het dilemma van de overheid." Thuiszorg of Schiphol Op de vraag of hij, gesteld dat hij mi nister van Volksgezondheid zou zijn, heel andere keuzes zou maken dan Els Borst, klinkt een behoedzaam ant woord. "Ik denk niet dat dat zomaar kan. Borst was een uitstekende directeur van het AZU, maar in de politiek is het een kwestie van kiezen tussen zeg maar de thuiszorg of Schiphol. Als je 't eer lijk wilt doen moet je misschien zeggen: laat de mensen zelf de kosten opvangen, via de verzekeringen uiteraard. De over heid telt de kosten bij de collectieve las ten, maar zé worden niet via de belas tingen opgehoest; het zijn premies voor verzekeringen. Mag de burger dan zelf weten waaraan hij het geld uitgeeft? Dan komen we misschien ook eens af van al die belachelijke detailregelingen voor de ziekenhuisbouw, waarin het soms om centimeters gaat. Maar de overheid zit gevangen in de beperkingen van een budget dat verdeeld moet wor den. Door de beperkende regelgeving worden veel mogelijkheden in de ge zondheidszorg niet gebruikt. Veel hi- tech apparatuur staat soms werkloos omdat het budget het gebruik niet toe laat. Dat is toch van de gekke?" 'Het sacrale' Een andere ontwikkeling waarmee hij in de afgelopen jaren te maken heeft gehad is de sterke groei van het "alternatieve circuit". Enthousiast is hij daar niet over, maar hij begrijpt het wel. "Door alle technische mogelijkheden is er een enorme winst bereikt in het curatieve deel van de gezondheidszorg. Huisart sen gaan ook veel wetenschappelijker te werk, maar, 'het sacrale' is uit de behan deling gehaald. Geneeskunst is meer en meer geneeskunde geworden. Maar mensen hebben toch behoefte aan een soort magie, dus gaan ze op zoek naar genezers die geen verantwoording hoe ven af te leggen. Ik maak daar nooit zo'n punt van. Ik zeg alleen: jammer dat ik u niet kan helpen. Maar 't is heel dubbel: veel mensen zijn toch geneigd om de oorzaak van allerlei klachten bui ten zichzelf te zoeken, en dan moet ie mand anders het oplossen. Anderzijds: het verzet tegen alle kwakzalverij draaft ook wel eens door, en zo win je geen debat. Alternatieve genezers bestaan, en ze hebben een bepaalde aanhang. Som migen zullen wel goede resultaten heb ben, veronderstel ik, maar toch niet voor alles..." Hijzelf heeft er nooit over ge dacht er ook iets alternatiefs bij te gaan doen. "Nee zeg, ik had al moeite genoeg om m'n eigen zaken bij te houden..." De gezondheidszorg is in zijn opvatting een onderdeel van het totale cultuurbezit. "Daarin spelen emoties een grote rol, maar wat télt zijn de argumenten, niet de waan van de dag. Extreem vertaald: het gaat uiteindelijk om een keuze tus sen levertransplantaties en het behoud van de korenwolf. Daar moet je met ar- Op donderdagmorgen 6 januari houdt de PCOB-Soest haar nieuwjaarsbijeen komst in het dienstencentrum Honsber- gen, Wiardi Beckmanstraat. Van 09.30 is er gelegenheid elkaar te begroeten en een kopje koffie te drinken. Ter afwis seling zal een van de leden, mevrouw H. Wassenaar-Dijkstra, iets vertellen over de productie van linnen uit vlas, zoals zij dat vroeger heeft gezien. De toegang is gratis en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Woensdag is de brandweer uitgerukt om een brand te blussen aan de Antonie van Leeuwenhoeklaan, De 42-jarige bewoner van het huis had een behoor lijk aantal theelichtjes op een blad staan. Door de enorme hoeveelheid kaarsjes en de geringe afstand tussen de vlam men vormde het vuur na verloop van tijd één grote vlam. Toen de brandweer en de politie ter plaatse waren, had de man inmiddels het vuur zelf al gedoofd. woensdag 29 december 08.00 - 21.00 uur. donderdag 30 december 08.00-21.00 uur. vrijdag 31 december 08.00 - 18.00 uur. SPECIALE VUURWERKHAL Soesterbergsestraat 4-achter Soest Tel. (035) 588 06 44 30 JAAR KGfljp De drie schoolbesturen voor protes tants-christelijk basisonderwijs in Baarn, Soest en Soesterberg hebben besloten de handen ineen te slaan. Het betreft de Stichting Protestants- Christelijk Basisonderwijs Baarn, de Vereniging "Een school met de Bijbel" Baarn en de Vereniging voor Protestants-christelijk Basisonder wijs Soest/Soesterberg. Zij hebben de intentie uitgesproken te willen komen tot bestuurlijke krachten bundeling door middel van fusie. Het doel van de samenwerking is om het protestants-christelijk onderwijs een zo sterk mogelijke positie te geven in het snel veranderende onderwijsveld en daarmee de kwaliteit van dit onderwijs te waarborgen c.q. te verbeteren. Duidelijk is dat het brede scala van be leidsmaatregelen van de overheid ingrij pende gevolgen heeft voor besturen en scholen. Hierdoor neemt de bestuurs last, zowel organisatorisch als met be trekking tot het personeels- en finan cieel beleid, sterk toe. Daarnaast is er een zodanige ontwikkeling in het over heidsbeleid dat een grotere bestuurlijke schaal gewenst is om de financiële risi co's op een aanvaardbaar niveau te hou den. Het onderzoek richt zich op bestuurlij ke fusie, om in de toekomst vanuit één krachtige organisatie de nieuwe uitda gingen tegemoet te treden. De scholen zelf, met name de leerlingen en ouders, zullen in de dagelijkse gang van zaken nauwelijks veranderingen merken van de bestuurlijke fusie. Gestreefd wordt de middelen, die vrijkomen door te wer ken vanuit een meer efficiënte bestuur lijke organisatie, in te zetten voor de verbetering van de kwaliteit van het onderwijs op de scholen. Naar verwachting zullen voor het perso neel de veranderingen beperkt zijn. De belangrijkste verandering door de be stuurlijke fusie is een grotere werkgele- genheidszekerheid voor het personeel en meer mogelijkheden voor mobiliteit. Doelstelling is om de bestuurlijke fusie te realiseren per 1 augustus 2001. Tot die tijd zal door de betrokken besturen onder andere onderzocht worden hoe de nieuwe rechtspersoon wordt vormge geven, en waar in de organisatie welke taken en bevoegdheden komen te lig gen. gumenten over discussiëren, niet met emoties..." Nooit spijt van Soest Nicolas stond ook altijd vooraan bij de ontwikkelingen van de gezondheidszorg in Soest. Jarenlang was hij voorzitter van de gelijknamige adviescommissie voor het gemeentebestuur. "We hadden toen nog de illusie dat er naar ons geluisterd werd, maar bij de gemeentelijke reorga nisatie hebben we ons afgevraagd: wat doen we nou eigenlijk? Het antwoord was duidelijk en toen hebben we de commissie maar opgeheven." Dat hij altijd in Soest is blijven "hangen" heeft hem overigens nooit spijt bezorgd. Car rièreplanning is vreemd aan het huisart senbestaan. Een deel van de problemen van nu is misschien juist dat huisartsen op hetzelfde niveau eindigen als waar op ze beginnen. Er zit geen stijgende lijn in. Misschien zouden ze toch eens in de zoveel jaar moeten veranderen.... (voor beginners) 10 lessen voor ƒ85,- per persoon. Aanvang cursus; maandag 24 januari Tel. 035 602 28 11 602 03 04 De nieuwjaarsreceptie van de gemeen te wordt gehouden op maandag 3 ja nuari van 19.30 tot 22.00 uur in het ge meentehuis aan het Raadhuisplein. Het college van burgemeester en wet houders nodigt burgers en vertegen woordigers van de Soester en Soester- bergse bedrijven, instellingen en groepe ringen hiervoor uit. Zoals gebruikelijk heeft de gemeentelij ke nieuwjaarsreceptie een informeel karakter. Evenals voorgaande jaren ligt het accent op de onderlinge contacten. Burgemeester J. de Widt houdt om streeks 20.15 uur een toespraak. Aan sluitend, om ongeveer 20.30 uur, wordt in de raadszaal een satirisch programma opgevoerd. De titel is: Hèt millennium probleem van Soest. Dit programma wordt geschreven door Eit Algra, Ab Faas en Jan Visser. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Altijd, even vers - altijd even lekker LAANSTRAAT 31 S0ESTDIJK TELEFOON 6012387 Dinsdagochtend 21 december bereikte mij het bericht dat mr. S.P. baron Bentinck 's morgens in zijn eigen huis is overleden. Tien dagen voor de jaar- en eeuwwis seling. Hij werd geboren op 9 au gustus 1909 in het Brabantse Princenhage. Na zijn rechtenstu die in Utrecht werd hij weldra in 1939 burgemeester van Abc oude. Na de oorlog werd hij op 1 decem ber 1946 burgemeester van Soest. De plaats, Vosseveldlaan 56, waar hij tot aan zijn overlijden zou blijven wo nen; meer dan 40 jaar is hij trouw gebleven aan zijn tweede gemeente. Toen hij kwam telde Soest 21.360 inwoners. Hij volgde jhr. L. Dedel op die na de tweede wereldoorlog tot tijdelijk burgemeester van Soest was benoemd (jhr. Dedel was een zwager van baron Bentinck). De naoorlogse periode was een bij zondere tijd: wederopbouw van ons land. Baron Bentinck heeft als burge meester in die moeilijke fase leiding gegeven aan het gemeentebestuur. In zekere zin was hij een idealist; net als de toenmalige Koningin Wilhelmina, hoopte hij dat er een einde zou ko men aan de ."zuilen". Eensgezind samen een nieuwe wereld opbouwen. Daartoe werden de nodige plannen ontwikkeld. Zo heeft hij zich sterk beijverd om een plan (dat al dateerde uit de pe riode van burgemeester Des Tombe) van de bekende architect Dudok - te weten een centrum waarin alle cultu rele activiteiten kunnen plaatsvinden - gerealiseerd te krijgen. Genoemd gebouw zou gerealiseerd moeten worden bij Braamhage, waar nu ons oorlogsmonument staat. Dit gebouw is er nooit gekomen, evenmin als het eenheidsdenken dat mislukte. De verzuiling bleef in Soest en in de rest van ons land. Vanuit zijn idealisme is waarschijnlijk ook goed te verklaren dat hij al snel na de oorlog initiatie ven nam om een sportuitwisseling tussen Soest (Duitsland) en Soest (Nederland) tot stand te brengen. In die tijd een moedige maar goede en belangrijke stap! Op 1 december 1971, nu ruim 28 jaar geleden, vierde baron Bentinck zijn 25-jarig jubileum als burgemees ter van Soest. Als jubileumgeschenk werd de Stichting Bentinck Fonds opgericht. Deze stichting stimuleert en organiseert tot op de dag van van daag het sporten voor mindervaliden (zwemmen, boogschieten e.d.) in Soest. Op zaterdag 18 december jl., vier da gen voor het overlijden van baron Bentinck, waren de sporters en ver zorgers van het Bentinck Fonds bij een in het Gildehuis aan de Steen hoffstraat voor de jaarlijkse kerstkof- fïe-ochtend. Tijdens mijn toespraakje memoreerde ik dat het echtpaar Bentinck tot voor enkele jaren steeds aanwezig was bij deze kerstviering. De gezondheidssituatie liet het al niet meer toe. Wij zullen hun harte lijkheid en warmte missen. Steeds ervaar ik hoe het Bentinck Fonds een positieve klank heeft bij de Soester inwoners en bij het be drijfsleven. Vele goede giften en ga ven gingen naar het Fonds, dat zo'n nuttige rol vervult in onze samenle ving. Bij zijn afscheid als burgemeester van Soest, op 15 mei 1972, werd hij tot ereburger benoemd. Soest telde op dat moment bijna 40.000 inwoners. Baron Bentinck was tijdens zijn ambtsperiode als burgemeester te vens slotvoogd. Daarnaast zat hij in de monumentenraad. Met genoegen denk ik terug aan mijn ontmoetingen en gesprekken met hem. Een harte lijk mens, een aristocraat is heenge gaan. Eerlijk, beminnelijk en met een grote liefde voor Soest. Onze gevoelens van medeleven gaan naar zijn echtgenote, kinderen en kleinkinderen. Baron Bentinck zullen we in ere gedenken. Soest, december 1999 J. de Widt Twee weken geleden vertelde ik u op deze plek het onheuse verhaal van Dick Bovenop (1899-1999). Luister vrijdag middag om 5 uur naar het Journalisten forum op Radio Soest. Deze zender kreeg vorige week een brief van het Commissariaat van de Media met com plimenten en lofprijzingen voor de ma nier waarop bij ons op Soest lokale ra dio wordt gemaakt! Als programmamaker voor deze om roep ben ik nauw betrokken bij het "ge sproken archief' over de geschiedenis van de gemeente in de twintigste eeuw. In dat archief moeten de stemmen van alle lagen en gezindten van de bevolking te vinden zijn. Dit project "mondelinge geschiedenis" is het afscheidscadeau voor burgemeester Hans de Widt op 27 januari 2000. Het behelst een fonds ten behoeve van dit bijzondere project van de Historische Vereniging. Vier interviews mocht ik inmiddels bij de mensen thuis opnemen. Mijn eerste gesprekspartner was de 91-jarige Soes- terberger B. Littooij, geboren op het landgoed Christargia aan de Bosstraat in Soest. Hij is bekend als eigenaar/ drukker van het niet meer bestaande Soesterbergse Nieuws- en Advertentie blad, dat vroeger door iedereen in het vliegdorp werd gelezen. Mijn tweede cliënt was de heer J. Veld huizen, die bijna een eeuw geleden aan de Wieksloot werd geboren en zijn le ven doorbracht in het Soesterveen. Daarna ging ik met mijn opnameappa raatje en minidisk op bezoek bij de 95- jarige H. van de Berg in Braamhage. Zij woont sinds 1918 in Soest en heeft nog heldere beelden voor de geest van de beide molen, die Soest heeft gehad: de Windhond op de Eng en de Vlijt aan de Kerkstraat, en van een met koren en boekweit bebouwde Eng. Mijn laatste gastheer dit jaar was de beer J.H.E. van Dorresteijn, met wie ik een indringend gesprek had over de ontwikkelingen van de biecht in de rooms-katholieke kerk, vroeger en nu. In januari ga ik praten met de heer Raa tjes over de Paltz. Ik verheug me erop. Het is bijzonder interessant om met oudere Soesters te praten over ons dorp in de loop van deze eeuw. Het doel van het project mondelinge geschiedenis is het maken van een au- dio-archief voor onderzoek van de ge schiedenis van Soest en Soesterberg in verschillende perioden en van het alle daagse leven in deze gemeente. Van elk interview dat mijn collega's en ik maken wordt een samenvatting ge maakt, die in een toegangscatalogus wordt opgenomen. Via deze in de com puter opgeslagen catalogus zullen de interviews voor iedere belangstellende te beluisteren en te raadplegen zijn in Museum Oud Soest. Radio Soest gaat mettertijd de inter views uitzenden. Deze zender is ook lei draad voor de bijeenkomst na de ge meentelijke nieuwjaarsreceptie op 3 ja nuari 's avonds in het gemeentehuis, waar de lokale omroep live verslag doet van hèt millenniumprobleem van Soest. U moet er bij zijn. Ik wens u een rustige jaarwisseling toe. P.S. Wanneer u iemand weet die verha len kan vertellen over oud Soest, geef zijn/haar naam door aan projectleider Wim de Kam. Politie en brandweer rukten op tweede kerstdag 's morgens tegen twaalf uur uit naar de Veenbesstraat, waar brand was gemeld. Ter plaatse bleek dat de 65-ja- rige bewoner de vleespan op het for- muis had gezet om hem schoon te ma ken, maar in de tussentijd naar de tele visie was gaan kijken en de pan verge ten was. Hij probeerde het vuur met stromend water te blussen, wat tot ge volg had dat er veel rookschade ont stond. Hij werd met ademhalingsproble men naar ziekenhuis Molendael ge bracht. De brandweer verrichtte de na zorg SOEST Eigen technische dienst met 24- Ceen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 i

Soester Courant | 1999 | | pagina 3